Nasze Codzienne Jadłospisy XVI - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-11, 23:39   #4621
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
a pamietasz przy jakiej wadze Ci okres zniknąl?
Pw.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 00:05   #4622
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
a Ona nic nie wie?
nie rezygnuj ze spotkania przez głupią pizze...-zawsze mozesz zamowic salatke albo zjesc tylko odrobine
przepraszam, że to napiszę.

zabrzmiało to jak: nie rezygnuj ze spotkania, przecież możesz się nadal oszukiwać.

__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 00:12   #4623
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
przepraszam, że to napiszę.

zabrzmiało to jak: nie rezygnuj ze spotkania, przecież możesz się nadal oszukiwać.

Szczerze to dla mnie też dziwnie to zabrzmiało, a czemu ona ma jeść sałatkę ? i siedzieć z koleżanką która je pizze?
ja rozumiem jakby Jorelia tej pizzy nie lubiła i w zamian zamówiła sobie coś innego, ale to nie w tym rzecz ...
Mi się wydaje ,że ją lubi i by chętnie zjadła , ale np. " boi się ,że przytyje" lub " nie może się przełamać", "myśli o kcal" ...itp.
Może się mylę ,ale ja to tak zrozumiałam....
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 00:37   #4624
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21
Chciałabym by ktoś spojrzał:
U
1. o 12 owsianka eksperymentalna ( płatki + mleko+cynamon+kakao prawdziwe+ całe ubite jajko)
/kawa z mlekiem/
2. sałatka: sałata lodowa, masłowa, papryka czerwona, pomidory, cebula, przyprawy i bardzo dużo kurczaka smażonego ( w nocy się marynował w oleju, przyprawach i czerwonym winie)
/kawa z mlekiem/
3. serek homogenizowany i miseczka fistaszków
4. taka sama sałatka jak na obiad i równie bardzo duża porcja ( dużo mięska no i warzyw też) porządna micha i to zjadłam teraz właśnie (ok.21) skończyłam i jeszcze zjadłam miseczkę fistaszków znów trochę ich chyba dziś za dużo bo coś mnie brzuch rozbolał
i chyba będzie dziś jeszcze jedna kawa z mlekiem i w planach mam zamiar późno się dziś położyć tak ok. 1-2 więc zjem ( no nie wiem o której, jak zgłodnieję, ale na pewno zjem wieśniaka ok.200g ze szczypiorkiem, rzodkiewkami i innymi warzywami

czy ktoś spojrzy, mam wrażenie że cały dzień jem, ale chyba tak mi się wydaje bo dziś taki krótki dzień, przez te długie spanie
mnie zastanawia, jak wam przez gardło przechodzi owsianka bez cukru/słodzika z tymi deserowymi dodatkami ładne śniadanie, dużo węgli, mocny kop, fajne źródło białka.

szkoda, że kurak był smażony, nie jest to jakaś tragedia, ale warto pamiętać o swojej wątrobie (nie o tym, że smażone tuczy czy powoduje raka bo na to dowody są równej wagi )

serek homo i fistachy fajnie, dużo białka, połączenie niemniej jednak wzdymające i ciężkostrawne (dobra, nie sądzę wszystkich swoją miarą )

sałatka w porządku i wieśniak też miał prawo wystąpić chociaż tu bym zjadła jakieś rybsko, albo jajko z czymś. Bardziej to pełnowartościowe byłoby.

No i taka mała uwaga, po kiego grzyba tniesz węgle od obiadu do nocy. Nawet jeśli nie masz ruchu to uwierz, takie obcinanie nie jest rozsądne i z z pewnością nie przyspiesza ani metabolizmu, ani nie hamuje tycia, ani nie przyspiesza chudnięcia, a jedyne co daje to iluzoryczne poczucie panowania nad sytuacją.

tęczowa

nie pij tyle kawy, po pierwsze niezdrowa, po drugie niedobra, po trzecie odstaw ją na miesiąc i zobacz jak życie wygląda bez niej (zawiedziesz się, że da się bez niej obyć i służy to 'całości' )

---------- Dopisano o 01:25 ---------- Poprzedni post napisano o 01:19 ----------

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Szczerze to dla mnie też dziwnie to zabrzmiało, a czemu ona ma jeść sałatkę ? i siedzieć z koleżanką która je pizze?
ja rozumiem jakby Jorelia tej pizzy nie lubiła i w zamian zamówiła sobie coś innego, ale to nie w tym rzecz ...
Mi się wydaje ,że ją lubi i by chętnie zjadła , ale np. " boi się ,że przytyje" lub " nie może się przełamać", "myśli o kcal" ...itp.
Może się mylę ,ale ja to tak zrozumiałam....
Mniejsza o to co tam Jorelia będzie jadła, bo zarówno koleżankę jak i całą knajpę to obchodzić nie będzie, jedynie J będzie cierpiała przez swoje wyobrażenia o pizzy, która to jest taka fałdopędna. Zamawiając sałatkę, pokaże wyższość choroby nad znajomością, nad innym człowiekiem. W ogóle jakakolwiek interwencja w 'towarzyskie' jedzenie jest pokłonem w stronę choroby i utwierdzaniem jej w posadach.
I mniejsza o to czy interweniujemy bezpośrednio "o jem sałatkę", czy jedząc pizze mamy łzy w oczach, nie możemy skupić się na rozmowie bo sumienie zagłusza głos znajomych, zakłóca percepcje rzeczywistości...

---------- Dopisano o 01:37 ---------- Poprzedni post napisano o 01:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Nowhere Pokaż wiadomość

Jak już się tak rozpisuję, to czemu by swojego U nie wstawić:
I. Owsianka( 5 łyżek płatków+otręby, wiejski 200g, dwie gruszki, garść pistacji, łyżka miodu)
II. Dwie garście orzechów włoskich, banan.
III. Rosół z lanymi kluskami,
Dwa filety z gotowanego łososia w sosie śmietanowo-kaparowym z kurkumą, ziemniaki z masłem, szpinak duszony z oliwką i cebulką.
Szklanka soku ananasowego, pasek gorzkiej czekolady.
IV. Dwie kromki razowca ze słonecznikiem,
- z domowym masłem, sałatą, podwójnym serem żółtym i rzodkiewką;
- z domowym masłem, oscypkiem (potrójnym ) i żurawiną, + garść pomidorków koktajlowych.
Do picia herbaty, i dużo wody w te upały...
Świetny jadłospis, naprawdę bardzo mi się podoba! Masz bardzo fajny sposób odżywiania, serio tak trzymaj. Tu jest wszystko co być powinno.
Oczywiście mam nadzieję, że czasami szamiesz jaja i mięcho inne niż kurze.

Duży + za podwójny i potrójny syr
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 06:30   #4625
noper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Hej, takie pytanie: jestem po P, przytyłam swoje 2kg, jem jak na utrzymanie wagi, luźno, nie za mało, a waga znowu spadła. Nie mam pojęcia, czemu. Czy to normalne?
noper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 08:27   #4626
Nowhere
Rozeznanie
 
Avatar Nowhere
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 628
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
Świetny jadłospis, naprawdę bardzo mi się podoba! Masz bardzo fajny sposób odżywiania, serio tak trzymaj. Tu jest wszystko co być powinno.
Oczywiście mam nadzieję, że czasami szamiesz jaja i mięcho inne niż kurze.

Duży + za podwójny i potrójny syr
wow, dziękuję ślicznie! jajo właśnie wpadło na śniadanie, a mięsne obiady często urozmaicam wieprzkiem.

Bardzo mi się podoba jedna rzecz, o której napisałaś:
Cytat:
Napisane przez Dekas
No i taka mała uwaga, po kiego grzyba tniesz węgle od obiadu do nocy. Nawet jeśli nie masz ruchu to uwierz, takie obcinanie nie jest rozsądne i z z pewnością nie przyspiesza ani metabolizmu, ani nie hamuje tycia, ani nie przyspiesza chudnięcia, a jedyne co daje to iluzoryczne poczucie panowania nad sytuacją.
Nowhere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 09:39   #4627
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
1.grahamka duża z masłem, twarożkiem domowym piątnicy,jajkiem,wędliną drobiową,pomidorem,earl grey z cytryną,multiwitamina do picia

2.7 days, szklanka maślanki straciatella,2madarynki

3.grillowany kurczak,ziemniaki,sałatka (sałata,pomidorki cherry,ketchup czosnek-bazylia )

4.2kawałki sernika,kilka kruchych ciastek,herbatka

5. mała grahamka z masłem,serek wiejski ze szczypiorkiem i pomidorkiem,earl grey z cytryną
genialnie!
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 10:00   #4628
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
przepraszam, że to napiszę.

zabrzmiało to jak: nie rezygnuj ze spotkania, przecież możesz się nadal oszukiwać.

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Szczerze to dla mnie też dziwnie to zabrzmiało, a czemu ona ma jeść sałatkę ? i siedzieć z koleżanką która je pizze?
ja rozumiem jakby Jorelia tej pizzy nie lubiła i w zamian zamówiła sobie coś innego, ale to nie w tym rzecz ...
Mi się wydaje ,że ją lubi i by chętnie zjadła , ale np. " boi się ,że przytyje" lub " nie może się przełamać", "myśli o kcal" ...itp.
Może się mylę ,ale ja to tak zrozumiałam....
Moze rzeczywiscie dziwnie to napisalam.
Chodziło mi o to by nie słuchała choroby i SZŁA na to spotkanie wbrew wszystkiemu-co z tego że będzie pizza?!!To będzie-dam radę to zjem,nie dam -nie nie będe jesc i wybiorę coś innego!

Chodziło mi o to by nie dać się pokonać głupim wątpliwościom a potem siedzieć w domu,żałować że się nie poszło(a co za tym idzie oczywiscie sobie naubliżać i się jakos ukarać)

A z ta pizzą ,to pewnie Dolinko jest tak jak piszesz i właśnie dlatego pizza nie może zniszczyć całego spotkania bo myślę że tu nie ważne jest to co będzie się jadło ale z kim
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 10:48   #4629
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
Zamawiając sałatkę, pokaże wyższość choroby nad znajomością, nad innym człowiekiem. W ogóle jakakolwiek interwencja w 'towarzyskie' jedzenie jest pokłonem w stronę choroby i utwierdzaniem jej w posadach.
I mniejsza o to czy interweniujemy bezpośrednio "o jem sałatkę", czy jedząc pizze mamy łzy w oczach, nie możemy skupić się na rozmowie bo sumienie zagłusza głos znajomych, zakłóca percepcje rzeczywistości...
czyli że jak spotykam się załóżmy ze znajomymi i nie jem chipsów/paluszków jak oni jedzą albo jak jadę do babci i nie jem ciasta/ kotleta to znaczy, że tak naprawdę utrwalam chorobę?
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 11:15   #4630
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
czyli że jak spotykam się załóżmy ze znajomymi i nie jem chipsów/paluszków jak oni jedzą albo jak jadę do babci i nie jem ciasta/ kotleta to znaczy, że tak naprawdę utrwalam chorobę?
Według mnie ( a jestem zwolenniczką traktowania zaburzeń odżywiania jako nałogów, a diety jako nawyku) tak. Wzmacniasz się w chorobie kolejnym odejściem od jedzenia, wzmacniasz się w diecie jeśli Twoim celem jest zdrowe odżywianie gdy np odmawiasz sobie frytek, które zawsze kupowałaś w budce przy dworcu. Zjadając "zakazany" pokarm utrwalasz w sobie zupełnie co innego, taką wolność, możesz to zjeść.

Edit: Ma to sens jeśli naszym celem faktycznie jest zdrowe podejście i naprawdę chcemy się zdrowo odżywiać, jeśli byśmy chcieli ale miłość do Eda albo frytek jest silniejsza, to takie zachowanie skutkuje sytuacją odwrotną.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!

Edytowane przez Dekas
Czas edycji: 2012-05-12 o 11:17
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 11:22   #4631
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

przestańcie bo to nie ten wątek...
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 11:25   #4632
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Weszłam dzisiaj na wage, spodziewam się dużo wzrostu wagi a tam mniej o 300 gram Czemu tak jest ? :<

Spojrzycie na moje ? P:

I bułka z ziarnami i makiem, pół z serkiem, szynką, serem gouda i pomidorem, pół z serkiem i szynką ,kromka pszennego z serkiem śmiatankowym, pomidorem i ogórkiem, kubek kakao na mleku 2% z miodem, banan
waniliowy nutridrink, truskawki <3
II bułka pszenna, pół z 2 łychami serka wiejskego z pomidorem i górkiem, pół z serkiem śmietankowym, szynką , jajem i pomidorem, mullermilk truskawkowy, truskawki
III talerz żurku z ziemniakami, 4 młode ziemniaki, gotowana kapusta, brokuły, 2 kawałki kurczaka terijaki, sałatka (sałata, pomidor, ogórek ,papryka, troszke oliwy z oliwek) szklanka soku owocowego
IV jogurt nat z orzechowym crunchy (50g), rodzynkami, garścią słonecznika i brzoskwinią(2 połówki z puszki), herbata z miodem i cytryną
V pszenna bułka, pół z gouda i szynką, pół z serkiem i dżemem malinowym, kromka pszennego na 2, 1 z serkiem i szynką ,2 z pasztetem +warzywa, herbata z miodem i cytryną lub kubek mleka z miodem

przecież to nie jest mało , czemu waga spada ??
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 11:30   #4633
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
przestańcie bo to nie ten wątek...
Akurat Nasze codzienne jadłospisy to idealny wątek aby pogadać o kształtowaniu fajnych nawyków żywieniowych
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 11:37   #4634
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Ale jak rozpoznać, że np. nie chcę zjeść ze znajomymi pizzy/ chipsów czy ciasta u babci bo chcę się zdrowo odżywiać a kiedy z powodów innych?
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 11:38   #4635
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

U;
1. omlet z kurczakiem wedzonym,kukurydza,piecza rkami i pomidorem
polany ketchupem, sok jednodniowy marchewkowy
2. latte, mus malinowy
3. duży naleśnik ze szpinakiem,serem i sosem
4. mix warzyw i karczek z grilla
2 piwka z sokiem
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 11:45   #4636
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
U;
1. omlet z kurczakiem wedzonym,kukurydza,piecza rkami i pomidorem
polany ketchupem, sok jednodniowy marchewkowy
2. latte, mus malinowy
3. duży naleśnik ze szpinakiem,serem i sosem
4. mix warzyw i karczek z grilla
2 piwka z sokiem
Ale mało, zawsze tak jesz?
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 11:47   #4637
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Weszłam dzisiaj na wage, spodziewam się dużo wzrostu wagi a tam mniej o 300 gram Czemu tak jest ? :<

Spojrzycie na moje ? P:

I bułka z ziarnami i makiem, pół z serkiem, szynką, serem gouda i pomidorem, pół z serkiem i szynką ,kromka pszennego z serkiem śmiatankowym, pomidorem i ogórkiem, kubek kakao na mleku 2% z miodem, banan
waniliowy nutridrink, truskawki <3
II bułka pszenna, pół z 2 łychami serka wiejskego z pomidorem i górkiem, pół z serkiem śmietankowym, szynką , jajem i pomidorem, mullermilk truskawkowy, truskawki serek wiejski proponuje zjadać cały... kupuj takie pudełeczka po 150 gram i zjadaj cały na raz. to na prawdę nie jest duży (praktycznie w tych serkach większość to śmietanka) Nawet dziewczyny na U zjadają cały.
III talerz żurku z ziemniakami, 4 młode ziemniaki, gotowana kapusta, brokuły, 2 kawałki kurczaka terijaki, sałatka (sałata, pomidor, ogórek ,papryka, troszke oliwy z oliwek) szklanka soku owocowego
IV jogurt nat z orzechowym crunchy (50g), rodzynkami, garścią słonecznika i brzoskwinią(2 połówki z puszki), herbata z miodem i cytryną fajnie, ale mogłaś troszkę więcej brzoskwiń jak lubisz Nie zaszkodziNo ale i tak wyszło Ci to ładnie
V pszenna bułka, pół z gouda i szynką, pół z serkiem i dżemem malinowym, kromka pszennego na 2, 1 z serkiem i szynką ,2 z pasztetem +warzywa, herbata z miodem i cytryną lub kubek mleka z miodem

przecież to nie jest mało , czemu waga spada ??
Waga Ci spadła???? Hm... A może zwiększyłaś aktywnosć fizyczną? A może pomimo tego co piszesz obkład kanapek jest słaby. Nie jest tak ze bardzo cieniutko smarujesz chleb serkiem, albo te palstry sera i wędliny są malutkie i prześwitujące? Albo po prostu Twój orgaznim przyzwyczaił się do tej dawki energii, poprawił Ci się metabolizm i to jedzenie już mu nie wystarcza

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
Ale jak rozpoznać, że np. nie chcę zjeść ze znajomymi pizzy/ chipsów czy ciasta u babci bo chcę się zdrowo odżywiać a kiedy z powodów innych?
Prosto osoba która chce sie zdrowo odzywiać raz na jakis czas zje w gronie rodziny, przyjaciół pizze, frytki, lody czy hamburgera. Chorobą jest to wtedy kiedy robi się to nagminnie i unika takich produktów jak ognia bez przerwy (są urodziny siostry wszyscy jedza tort a ty nie jesz bo nie zdrowy/ są święta nie skosztujesz ani jednego kawałka ciasta/ znajoma którą nie widziałaś długi czas zaprasza cie na lody czy pizze ty nie jesz)
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2012-05-12 o 11:48
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 11:50   #4638
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Ale mało, zawsze tak jesz?
lepiej się czuję jedząc małe
ale wartościowe posiłki niż duże zapychające,
poza tym nie chodzę głodna
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 11:51   #4639
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Waga Ci spadła???? Hm... A może zwiększyłaś aktywnosć fizyczną? A może pomimo tego co piszesz obkład kanapek jest słaby. Nie jest tak ze bardzo cieniutko smarujesz chleb serkiem, albo te palstry sera i wędliny są malutkie i prześwitujące? Albo po prostu Twój orgaznim przyzwyczaił się do tej dawki energii, poprawił Ci się metabolizm i to jedzenie już mu nie wystarcza

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------


Prosto osoba która chce sie zdrowo odzywiać raz na jakis czas zje w gronie rodziny, przyjaciół pizze, frytki, lody czy hamburgera. Chorobą jest to wtedy kiedy robi się to nagminnie i unika takich produktów jak ognia bez przerwy (są urodziny siostry wszyscy jedza tort a ty nie jesz)
Ja w ogóle nie ćwicze. Na wfie mam zwolnienie a w domu nie moge. Od czasu do czasu gdy zrzerają mnie wyrzuty ale to rzadko bo jestem pilnowana. Czy obkład jest słaby ? hmm daje 2 plasterki szynki gotowanej , plaster sera jest normalnej wielkosci, gdy jem sam serek śmietankowy to grubo smaruje ale jak do szynki czy sera to troche tak jak masło więc troszke mniej. Właściwie jak mój tata był u dietetyczki to powiedziała mu że jak zwiększe to moge tak przyspieszyć metabolizm że schudne w pierszych tygodniach ale jakoś w to nie wierzyłam. Tego serka wiejskiego mialam takie rodzinne opakowanie .
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 12:10   #4640
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Dziękuję. Mam nadzieję, że przytyję, wróci okres (prosi prosi ) i będzie cacy, a przy okazji jeszcze bardziej podkręcę metabolizm. W takim razie od jutra ostre P, a dziś już przedsmak- "przytyciowa" () kolacja. ;-)
Aż mnie ciekawi co wymyśliłaś

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie ćwicze. Na wfie mam zwolnienie a w domu nie moge. Od czasu do czasu gdy zrzerają mnie wyrzuty ale to rzadko bo jestem pilnowana. Czy obkład jest słaby ? hmm daje 2 plasterki szynki gotowanej , plaster sera jest normalnej wielkosci, gdy jem sam serek śmietankowy to grubo smaruje ale jak do szynki czy sera to troche tak jak masło więc troszke mniej. Właściwie jak mój tata był u dietetyczki to powiedziała mu że jak zwiększe to moge tak przyspieszyć metabolizm że schudne w pierszych tygodniach ale jakoś w to nie wierzyłam. Tego serka wiejskiego mialam takie rodzinne opakowanie .
CzylI Twój orgaznim przyzwyczaił się do tej dawki energii, poprawił Ci się metabolizm i to jedzenie już mu nie wystarcza. musisz zwiększyć

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

A miałaś przez pare dni zaparcia? Chodziłaś codziennie na stolec? Moze wcale nie tyłaś tylko jedzenie zalegało w jelitach a wczoraj sie wypróżniłaś i dlatego waga spadła
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 12:31   #4641
rudaaa90
Zadomowienie
 
Avatar rudaaa90
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 551
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Wklejam wczorajsze R dawno nic nie wklejałam

I bułka z ziarnami(słonecznik, mak i jakieś inne...) jedna połówka z serkiem wiejskim, ogórkiem. druga połówka z szynką, papryka żółtą i zieloną, kawa
IIbanan, jabłko, jogurt naturalny
III zupa ogórkowa(domowej roboty) z warzywami w środku(tarty ogórek, ziemniaki, marchewka), ryż (pół paczki)z warzywami z patelni(cukinia,marchewka ,groszek, kukurydza,fasola szparagowa) i kurczakiem
IV bułka żytnia z serem, szynką, kilka pomidorków koktailowych
__________________
już nie ruda
rudaaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 12:38   #4642
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
Akurat Nasze codzienne jadłospisy to idealny wątek aby pogadać o kształtowaniu fajnych nawyków żywieniowych
popieram

w sumie to przeze mnie ta dyskusja:/
Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Weszłam dzisiaj na wage, spodziewam się dużo wzrostu wagi a tam mniej o 300 gram Czemu tak jest ? :<

Spojrzycie na moje ? P:

I bułka z ziarnami i makiem, pół z serkiem, szynką, serem gouda i pomidorem, pół z serkiem i szynką ,kromka pszennego z serkiem śmiatankowym, pomidorem i ogórkiem, kubek kakao na mleku 2% z miodem, banan
waniliowy nutridrink, truskawki <3
II bułka pszenna, pół z 2 łychami serka wiejskego z pomidorem i górkiem, pół z serkiem śmietankowym, szynką , jajem i pomidorem, mullermilk truskawkowy, truskawki
III talerz żurku z ziemniakami, 4 młode ziemniaki, gotowana kapusta, brokuły, 2 kawałki kurczaka terijaki, sałatka (sałata, pomidor, ogórek ,papryka, troszke oliwy z oliwek) szklanka soku owocowego
IV jogurt nat z orzechowym crunchy (50g), rodzynkami, garścią słonecznika i brzoskwinią(2 połówki z puszki), herbata z miodem i cytryną
V pszenna bułka, pół z gouda i szynką, pół z serkiem i dżemem malinowym, kromka pszennego na 2, 1 z serkiem i szynką ,2 z pasztetem +warzywa, herbata z miodem i cytryną lub kubek mleka z miodem

przecież to nie jest mało , czemu waga spada ??
po prostu organizm sie przyzwyczail do tych porcji i teraz to za mało by waga wzrastala.
musisz cos dodac/zwiekszyc kcale...

znam doskonale ze szpitala te sytuacje jak po 2 tyg jedzenia ok 3000 kcali zaczelam spadac
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 13:10   #4643
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
monita, stwierdzam to na podstawie stosunku Twojego wzrostu do obecnej wagi czyli BMI bo mamy je takie samo mniej więcej. w czasach liceum czyli ok. 16-19 lat każdy był szczuplejszy, zresztą potwierdzone jest że zdrowy człowiek tyje ok. 2kg w przeciągu 5 lat więc naprawdę nie masz się czym przejmować. na prawde gdybyś przeszła teraz na U i zaczęła ćwiczyć chociaż 3h w tygodniu to zauważyłabyś duużo większą różnicę. aczkolwiek zrobisz jak chcesz
Bellamy, BMI w sumie jest tak po środeczku, jest w porządku Chyba przejdę jeszcze nie na U, ale na mniej restrykcyjne R i zacznę ćwiczyć. Ogólnie mi się przyda, bo mało rozciągnięta jestem. Będę dawać znać jak ćwiczonka. A teraz lecę sprzątać mieszkanie i włączam sobie jogę
__________________
"There is a crack in everything, that´s how the light gets in."
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 13:34   #4644
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Aż mnie ciekawi co wymyśliłaś
(...)
No właśnie jak pomyślę, że mam zjeść kilkaset kcal więcej w ciągu dnia, to łapię się za głowę, bo nie mam kompletnie pomysłu czym podbić (i gdzie)!
A nie chcę sobie rozciągnąć żołądka wielkimi porcjami. Tycie jest trudniejsze niż odchudzanie! :P

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
Ale jak rozpoznać, że np. nie chcę zjeść ze znajomymi pizzy/ chipsów czy ciasta u babci bo chcę się zdrowo odżywiać a kiedy z powodów innych?
Poza tym (tak mi się wydaje) tego nie rozpozna osoba z zewnątrz- to jest w Twojej głowie i Ty wiesz jak jest.

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
Akurat Nasze codzienne jadłospisy to idealny wątek aby pogadać o kształtowaniu fajnych nawyków żywieniowych
Właśnie.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 13:40   #4645
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
No właśnie jak pomyślę, że mam zjeść kilkaset kcal więcej w ciągu dnia, to łapię się za głowę, bo nie mam kompletnie pomysłu czym podbić (i gdzie)!
A nie chcę sobie rozciągnąć żołądka wielkimi porcjami. Tycie jest trudniejsze niż odchudzanie! :P


Poza tym (tak mi się wydaje) tego nie rozpozna osoba z zewnątrz- to jest w Twojej głowie i Ty wiesz jak jest.


Właśnie.
orzechy, rodzynki, bakalie, suszone owoce, gofry z bitą śmietaną, owocami, orzechami i czekolada,
na kolacje zjadaj zapiekanki z makaronem, ryżem, nalesniki, pierogi, kluski leniwe. na kanapki dawaj masło ser szynke warzywa. jest jeszcze jajecznica na masłęku+mizera ze śmietaną... mozliwości jest wiele
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 13:49   #4646
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
orzechy, rodzynki, bakalie, suszone owoce, gofry z bitą śmietaną, owocami, orzechami i czekolada,
na kolacje zjadaj zapiekanki z makaronem, ryżem, nalesniki, pierogi, kluski leniwe. na kanapki dawaj masło ser szynke warzywa. jest jeszcze jajecznica na masłęku+mizera ze śmietaną... mozliwości jest wiele
Orzechy jadam codziennie, jeśli smażę, to na oliwie, do sałatek dodaję oleje... Chyba będę musiała sypać orzechy do wszystkiego (do herbaty też. ;P Ej, a może mleko z masłem orzechowym? hahahahaha)!
Kanapki zawsze mam "wypasione" (no, czasami są biedniejsze- gdy rano orientuje się, że zostało mi kilka minut do wyjścia, a jeszcze nie zrobiłam sobie śniadania na zajęcia ), więc nie wiem. ;p
Ale najgorsza jest dla mnie kwestia białka... Jak zacznę jeść więcej nabiału, to będę puchnąć (poza tym też nie jest on tak zdrowy...), z mięsem też nie wolno przesadzać, a strączki 2x/tydzień to optymalna i najzdrowsza ilość (poza tym mam po nich brzuch jak balon). Paranoja.
Jedno jest pewne: chcę przytyć zdrowo- nie mam zamiaru opychać się słodyczami.
Póki co czytam chwalone jadłospisy na P z tego wątku i jadło bliźniaczek i zastanawiam się, gdzie one to mieściły.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 13:52   #4647
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Weszłam dzisiaj na wage, spodziewam się dużo wzrostu wagi a tam mniej o 300 gram Czemu tak jest ? :<

Spojrzycie na moje ? P:

I bułka z ziarnami i makiem, pół z serkiem, szynką, serem gouda i pomidorem, pół z serkiem i szynką ,kromka pszennego z serkiem śmiatankowym, pomidorem i ogórkiem, kubek kakao na mleku 2% z miodem, banan
waniliowy nutridrink, truskawki <3
II bułka pszenna, pół z 2 łychami serka wiejskego z pomidorem i górkiem, pół z serkiem śmietankowym, szynką , jajem i pomidorem, mullermilk truskawkowy, truskawki
III talerz żurku z ziemniakami, 4 młode ziemniaki, gotowana kapusta, brokuły, 2 kawałki kurczaka terijaki, sałatka (sałata, pomidor, ogórek ,papryka, troszke oliwy z oliwek) szklanka soku owocowego
IV jogurt nat z orzechowym crunchy (50g), rodzynkami, garścią słonecznika i brzoskwinią(2 połówki z puszki), herbata z miodem i cytryną
V pszenna bułka, pół z gouda i szynką, pół z serkiem i dżemem malinowym, kromka pszennego na 2, 1 z serkiem i szynką ,2 z pasztetem +warzywa, herbata z miodem i cytryną lub kubek mleka z miodem

przecież to nie jest mało , czemu waga spada ??
musisz jeszcze zwiększyć...to normalne ja w szpitalu po jakimś czasie na 4 tys kcal zaczęłam chudnąc...
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 13:59   #4648
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Orzechy jadam codziennie, jeśli smażę, to na oliwie, do sałatek dodaję oleje... Chyba będę musiała sypać orzechy do wszystkiego (do herbaty też. ;P Ej, a może mleko z masłem orzechowym? hahahahaha)!
Kanapki zawsze mam "wypasione" (no, czasami są biedniejsze- gdy rano orientuje się, że zostało mi kilka minut do wyjścia, a jeszcze nie zrobiłam sobie śniadania na zajęcia ), więc nie wiem. ;p
Ale najgorsza jest dla mnie kwestia białka... Jak zacznę jeść więcej nabiału, to będę puchnąć (poza tym też nie jest on tak zdrowy...), z mięsem też nie wolno przesadzać, a strączki 2x/tydzień to optymalna i najzdrowsza ilość (poza tym mam po nich brzuch jak balon). Paranoja.
Jedno jest pewne: chcę przytyć zdrowo- nie mam zamiaru opychać się słodyczami.
Póki co czytam chwalone jadłospisy na P z tego wątku i jadło bliźniaczek i zastanawiam się, gdzie one to mieściły.
Hmmm. niektóre osoby pisałay ze możliwe ze zmyślały. co do jedzenia to masło orzechowe dodawane do owsianek czy orzechy to dobry pomysł. Jak juz pisałam na kolacje mozesz jeść pierogi, makarony, naleśniki, kluski zapiekanki. bardzo fajna jest zapiekanka z makaronu i twarogu
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 14:09   #4649
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
mnie zastanawia, jak wam przez gardło przechodzi owsianka bez cukru/słodzika z tymi deserowymi dodatkami ładne śniadanie, dużo węgli, mocny kop, fajne źródło białka.

szkoda, że kurak był smażony, nie jest to jakaś tragedia, ale warto pamiętać o swojej wątrobie (nie o tym, że smażone tuczy czy powoduje raka bo na to dowody są równej wagi )

serek homo i fistachy fajnie, dużo białka, połączenie niemniej jednak wzdymające i ciężkostrawne (dobra, nie sądzę wszystkich swoją miarą )

sałatka w porządku i wieśniak też miał prawo wystąpić chociaż tu bym zjadła jakieś rybsko, albo jajko z czymś. Bardziej to pełnowartościowe byłoby.

No i taka mała uwaga, po kiego grzyba tniesz węgle od obiadu do nocy. Nawet jeśli nie masz ruchu to uwierz, takie obcinanie nie jest rozsądne i z z pewnością nie przyspiesza ani metabolizmu, ani nie hamuje tycia, ani nie przyspiesza chudnięcia, a jedyne co daje to iluzoryczne poczucie panowania nad sytuacją.

tęczowa

nie pij tyle kawy, po pierwsze niezdrowa, po drugie niedobra, po trzecie odstaw ją na miesiąc i zobacz jak życie wygląda bez niej (zawiedziesz się, że da się bez niej obyć i służy to 'całości' )

---------- Dopisano o 01:25 ---------- Poprzedni post napisano o 01:19 ----------




---------- Dopisano o 01:37 ---------- Poprzedni post napisano o 01:25 ----------


Dzięki
, co do fistachów, wzdęć nie było
a kuraka co gotować? mam takie wrażenie że dużo traci, a tak na odrobinie tłuszczy na patelnie raz, dwa się zetnie i pyszota, smaczniejszy jest ..choć przyznam że ja mam problemy z wątrobą
co do wieśniaków , szczerze już od jakiegoś czasu , w sumie od dłuższego ich nie lubię, tak zjadłam bo stał w lodówce, wolę twaróg/homo
jeszcze jeden nieszczęsny stoi i muszę zjeść ale kupuję je bardzo rzadko już, a pomyśleć że jakiś rok temu szamałam je dzień w dzień bleee....
I teraz o tych nieszczęsnych węglach, to nie tak że chcę schudnąć tylko naczytałam się m.in. na wizażu i w necie o diecie czyt. sposobie odżywiania, nisko węglowodanowym, średnio białkowym i wysoko tłuszczowym i tak pomału ostatnio te węgle obciełam i dodałam więcej w to miejsce tłuszczu ( ten mój eksperyment trwał nawet nie tydzień) w sumie nie wiem jak już jeść...... nie chcę tyć, nie chcę chudnąć, chcę rozkręcić metabolizm, chcę móc jeść więcej i nie tyć....help me!

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 01:25 ---------- Poprzedni post napisano o 01:19 ----------



Mniejsza o to co tam Jorelia będzie jadła, bo zarówno koleżankę jak i całą knajpę to obchodzić nie będzie, jedynie J będzie cierpiała przez swoje wyobrażenia o pizzy, która to jest taka fałdopędna. Zamawiając sałatkę, pokaże wyższość choroby nad znajomością, nad innym człowiekiem. W ogóle jakakolwiek interwencja w 'towarzyskie' jedzenie jest pokłonem w stronę choroby i utwierdzaniem jej w posadach.
I mniejsza o to czy interweniujemy bezpośrednio "o jem sałatkę", czy jedząc pizze mamy łzy w oczach, nie możemy skupić się na rozmowie bo sumienie zagłusza głos znajomych, zakłóca percepcje rzeczywistości...

---------- Dopisano o 01:37 ---------- Poprzedni post napisano o 01:25 ----------


o to, to mi chodziło

a co do kawy, strasznie lubię...
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-12, 14:09   #4650
dirtysoul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

P:
Śniadanie: (9.00)
kromka chleba z maki z pełnego przemialu z jajem na twardo, serkiem do smarowania Philadelphia light, 2 rzodkiewkami, ogórkiem, sałatą

Drugie śniadanie: (10.30)
twarożek domowy Piatnica z pół łyżeczki miodu

Obiad: (13.30)
rosół chochla(był z makaronem nitki, ale go nie zjadłam :< ), 3 racuchy owsiane z jabłkami Sante smażone na oliwie z oliwek
po: (14.30)
batonik musli free (maly)

Podwieczorek: (17.00 ? )
truskawki z bieluchem lekkim

Kolacja: (19.00 ?)
pierś z kurczaka grillowana z ogórkiem, rzodkiewkami, sałatą, łyżeczką musztardy wymieszanej z 2 łyzkami bielucha. taka smaczna salatka

Edytowane przez dirtysoul
Czas edycji: 2012-05-12 o 14:10
dirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.