Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-18, 18:00   #121
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
ryzu było na oko, chyba niecałe pół

JEJ, A JA DALEJ MAM DYLEMAT Z TA KOLACJĄ BO NIE WIEM JUZ SAMA CO BYM ZJADŁA ; D TEZ TAK MACIE CZASEM?
Mamy Ja bym zjadla pasztecika. Albo dwa
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:05   #122
Agacia175
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje dzisiejsze UUUUU:

I Koktajl z banana, kilku truskawek, ćwiartki awokado, selera naciowego, kiwi i jogurtu naturalnego

II Duże dzwonko łososia na parze z warzywami (ćwierć brokuła, marchewka, pół papryki, cukinia, fasolka szparagowa)

III Jabłko, kilka truskawek, serek wiejski (ok 100g) z żurawiną, połówką banana i cynamonem

IV kawałek wędzonej makreli, kanapka z domowego chleba z tuńczykiem i pomidorem

Późno wstałam więc są 4 posiłki - zwykle jadam 5.

Proszę Was dziewczyny o ocenkę. Mam nadzieję, że tym razem jest lepiej
Agacia175 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:20   #123
AlekzFragile
Raczkowanie
 
Avatar AlekzFragile
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 108
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
to zjedz wszystkiego po trochu

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Moje U

I owsianka z płatkami zdrowy błonnik, orzechami arachidowymi i gruszką

Na mieście

II naleśnik egzotyczny śr. 40 cm (serek waniliowy, owoce, bita śmietana, rodzynki, polewa adwokadowa)

III 3 kromki chleba sojowego z twarożkiem i ogórkiem

IV zapiekanka z kaszy gryczanej i warzyw z sosem pieczarkowym (3/4 woreczka kaszy, pół opakowania warzyw na patelnię, serek wiejski, sos)
mars Duo

V płatki ryżowe z jogurtem na naturalnym, gruszką, kostką czekolady Milka triolade

VI będą 3 kromki chleba sojowego, puszka szprotek w sosie pomidorowym
Narobiłaś mi ohotę na gruszkę i kaszę gryczaną.
Jadłospis ładny, jak zresztą każdy.

Wczorajsze Uuuu:
herbata z cytryną
I. grahamka z masłem, pomidorem i rzodkiewką
II. bułka słodka z serem, banan
III. kalafior z bułka tartą, filet z mintaja na parze; napar z rumianku
IV. ciemne winogrono, kilka młodych marchewek, gotowane jabłko
V. dwie kromki razowca z wędliną drobiową, pomidorem, rzodkiewką, ogórkiem zielonym i szczypiorkiem
VI. miska popcornu maślanego

Tak maławo ale byłam u gastrologa i okazało się, że mam helicobacter pylori.
Ogólny ból żołądka. Ale staram się.
__________________
There is a whole world outside of LA.
I'm a terrible person ^^
AlekzFragile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:26   #124
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AlekzFragile Pokaż wiadomość
Narobiłaś mi ohotę na gruszkę i kaszę gryczaną.
Jadłospis ładny, jak zresztą każdy.

Wczorajsze Uuuu:
herbata z cytryną
I. grahamka z masłem, pomidorem i rzodkiewką
II. bułka słodka z serem, banan
III. kalafior z bułka tartą, filet z mintaja na parze; napar z rumianku
IV. ciemne winogrono, kilka młodych marchewek, gotowane jabłko
V. dwie kromki razowca z wędliną drobiową, pomidorem, rzodkiewką, ogórkiem zielonym i szczypiorkiem
VI. miska popcornu maślanego

Tak maławo ale byłam u gastrologa i okazało się, że mam helicobacter pylori.
Ogólny ból żołądka. Ale staram się.
Dziękuję
Jak na bolacy brzuch to ładnie zjadłaś tylko bolacy brzuch+popcorn smazony na oleju to nie jest dobre połącznie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:32   #125
Nowhere
Rozeznanie
 
Avatar Nowhere
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 628
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P

I
Owsianka (mix płatków i otrąb + siemię) na mleku, z bananem, truskawkami, gorzką i białą czekoladą z chrupkami i solidną garścią blanszowanych migdałów

II
2 grube kromki razowca, obydwie z twarożkiem (pasta z twarogu, oliwy i przypraw), sałatą i pomidorem, duże jabłko i kawałek czekoladki ze zbożami

III
Miseczka gęstej jarskiej fasolki po bretońsku, prawie cały woreczek kaszy gryczanej, surówka i tarte buraczki z ćwikłą

IV
Duży maślany rogal (100g ): 1 połówka z dżemem jeżynowym, druga z grrrubą warstwą masła, kubek ciepłego mleka, grapefruit.

V
Będzie grahamkaz masłem i jajecznicą z 2 lub 3 jajek na oleju rzepakowym + miseczka świeżych warzyw do pochrupania (ogórek, pomidor, marchewki, rzodkiewki i papryka)


Jakoś więcej pieczywa dziś, ale zróżnicowane (bo i białe, i pełnoziarniste...). Chyba, że wykombinuję coś innego na kolację, ale mam ochotę na jajecznicę (wczoraj było co innego), więc chyba jednak zostanie.
Tak poza tym okropne wzdęcia od wczoraj (brzuch jak balon)- w środę jadłam grochówkę, ale czy to możliwe, że trzyma aż do dziś?

sądzę, że to nie tyle co grochówka, co ta fasolka... prawie 100g kaszy gryczanej i warzywa też swoje robią. ogólnie jeśli zwiększyłaś porcje, to możliwe że brzuch tak reaguje.
dziś takie troszkę U/P, ale jakościowo rewelacyjnie, tak trzymaj
Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21
Ja mam no stop rzadko mam ochotę na coś konkretnego ( choć to się zdarza) są też rzeczy które mogłabym w kółko jeść, ale często tak jest że stoję przed lodówką i się gapie i stoję i się gapię i się gapię i stoję i dalej nie wiem
też tak mam, tyle że albo jest ochota na mnóstwo rzeczy z lodówki, albo na to czego akurat w niej nie ma
Cytat:
Napisane przez Ervisha
Moje U

I owsianka z płatkami zdrowy błonnik, orzechami arachidowymi i gruszką

Na mieście

II naleśnik egzotyczny śr. 40 cm (serek waniliowy, owoce, bita śmietana, rodzynki, polewa adwokadowa)

III 3 kromki chleba sojowego z twarożkiem i ogórkiem

IV zapiekanka z kaszy gryczanej i warzyw z sosem pieczarkowym (3/4 woreczka kaszy, pół opakowania warzyw na patelnię, serek wiejski, sos)
mars Duo

V płatki ryżowe z jogurtem na naturalnym, gruszką, kostką czekolady Milka triolade

VI będą 3 kromki chleba sojowego, puszka szprotek w sosie pomidorowym
mm, full wypas, zwłaszcza II brzmi ciekawie, to w jakiejś naleśnikarni/kawiarni?
i jak smakują płatki ryżowe, lepsze od owsianych?
Cytat:
Napisane przez Agacia175
Moje dzisiejsze UUUUU:

I Koktajl z banana, kilku truskawek, ćwiartki awokado, selera naciowego, kiwi i jogurtu naturalnego

II Duże dzwonko łososia na parze z warzywami (ćwierć brokuła, marchewka, pół papryki, cukinia, fasolka szparagowa)

III Jabłko, kilka truskawek, serek wiejski (ok 100g) z żurawiną, połówką banana i cynamonem

IV kawałek wędzonej makreli, kanapka z domowego chleba z tuńczykiem i pomidorem

Późno wstałam więc są 4 posiłki - zwykle jadam 5.

Proszę Was dziewczyny o ocenkę. Mam nadzieję, że tym razem jest lepiej
hmm, nie ma węgli złożonych( chyba że chleb w kolacji razowy) i tłuszczy nasyconych to trochę czepianie się, ale tak czy inaczej mocno redukcyjnie, zwlaszcza sniadanie skromne. jeśli jestes niska, masz b.mało ruchu i nie chodzisz głodna, to moze byc

moje UU piątkowe :
I. woda z cytryną
owsianka z 5 łyżek i otrębów na mleku z bananem, malinami, paskiem gorzkiej jeżynowej czekolady studenckiej i pestkami słonecznika
II. dwie kromki razowego z orzechami włoskimi z masłem, serem żółtym, sałatą + garść pomidorków koktajlowych + garść winogron
III. dwa filety z łososia panierowane w mączce, smażone ; ryż biały z cebulką; szparagi białe i marchewka młoda z masłem ; duszona młoda kapusta
d: plaster ciasta czekoladowego przełożonego powidłami z polewą
IV. bułka żytnia z pestkami dyni z masłem, serkiem wiejskim, szczypiorkiem, pomidorkami, rzodkiewkami i papryką
do picia herbaty zielona i rooibos, woda
Nowhere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:37   #126
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

P:

I. Granola orzechowa z mlekiem i garścią suszonej żurawiny;
kromka razowca z masłem orzechowym, kawa z mlekiem.

II. Trzy kromki razowca:
- dwie z masłem, sałatą, polędwicą, serem pleśniowym, pomidorem
i ogórkiem kiszonym
- jedna z masłem, jajkiem, majonezem i szczypiorkiem
Szklanka świeżego soku marchwiowego, dwa kiwi.

III. Pomidorowa z makaronem;
trzy naleśniki z białym serem i musem truskawkowym (truskawki,
śmietana kremówka, cukier puder, aromat waniliowy)

IV. Serek wiejski z cynamonem i mieszanką studencką;
babeczka krucha z kajmakiem, cappuccino.

V. Makrela wędzona, bułka dyniowa z masłem + micha świezych warzyw
z oliwą i ziołami;
kubek kakao na mleku, trochę paluszków z sezamem.
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:42   #127
dirtysoul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

P:
Śniadanie: bułka grahamka: pół z plasterkiem twarogu z ziołami i ogórkiem zielonym, sałatą zielona.; pół z serkiem Philadelphia light, rzodkiewką, ogórkiem zielonym

Drugie śniadanie: 3 kostki czekolady deserowej, mały banan, kilka truskawek zalane maślanką

Obiad: 100 ml zupy pomidorowej z makaronem gwiazdki(mało), 6 pierogów truskawkowych polanych 2 łyżkami jogurtu naturalnego posypanych cynamonem i 3 truskawkami(ostatnimi :< )

Podwieczorek: serek wiejski 200g, pół horalka

Kolacja: dokończony jogurt naturalny z łyżeczką pestek dyni, łyżką mieszanki studenckiej i łyżeczką otrąb pszennych


Do picia: 2x pokrzywa, 1l coca coli light(tak, wiem, ale miałam takiego smaka), ok. 700 ml wody niegazowanej
dirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 18:42   #128
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

uuu
  • 1/2 makreli wędzonej, serek homo, grahamka z pasztetem pomidorowym, sałatą, czosnkiem, pomarańcza
  • 2 parówki na ciepło z chrzanem, kromka razowca z masłem i szynka wiejska, cały pomidor
  • zupa gulaszowa bardzo ostra, z ziemniakami, wołowiną, mnóstwo warzyw, przypraw ogólnie
  • 1/4 tarty szpinakowej z sosem czosnkowym
  • 2 jaja na miękko, kilka plastrów szynki


i jak?


Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:43   #129
dirtysoul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dirtysoul Pokaż wiadomość
P:
Śniadanie: bułka grahamka: pół z plasterkiem twarogu z ziołami i ogórkiem zielonym, sałatą zielona.; pół z serkiem Philadelphia light, rzodkiewką, ogórkiem zielonym

Drugie śniadanie: 3 kostki czekolady deserowej, mały banan, kilka truskawek zalane maślanką

Obiad: 100 ml zupy pomidorowej z makaronem gwiazdki(mało), 6 pierogów truskawkowych polanych 2 łyżkami jogurtu naturalnego posypanych cynamonem i 3 truskawkami(ostatnimi :< )

Podwieczorek: serek wiejski 200g, pół horalka

Kolacja: dokończony jogurt naturalny z łyżeczką pestek dyni, łyżką mieszanki studenckiej i łyżeczką otrąb pszennych, garść mieszanki Jumbo (nerkowce, migdały,wiśnie suszone, żurawina suszona)


Do picia: 2x pokrzywa, 1l coca coli light(tak, wiem, ale miałam takiego smaka), ok. 700 ml wody niegazowanej
Proszę o ocenki, na krytyke sie nie obrażę
dirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:43   #130
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nowhere Pokaż wiadomość
sądzę, że to nie tyle co grochówka, co ta fasolka... prawie 100g kaszy gryczanej i warzywa też swoje robią. ogólnie jeśli zwiększyłaś porcje, to możliwe że brzuch tak reaguje.
dziś takie troszkę U/P, ale jakościowo rewelacyjnie, tak trzymaj

też tak mam, tyle że albo jest ochota na mnóstwo rzeczy z lodówki, albo na to czego akurat w niej nie ma

mm, full wypas, zwłaszcza II brzmi ciekawie, to w jakiejś naleśnikarni/kawiarni?
i jak smakują płatki ryżowe, lepsze od owsianych?

hmm, nie ma węgli złożonych( chyba że chleb w kolacji razowy) i tłuszczy nasyconych to trochę czepianie się, ale tak czy inaczej mocno redukcyjnie, zwlaszcza sniadanie skromne. jeśli jestes niska, masz b.mało ruchu i nie chodzisz głodna, to moze byc

moje UU piątkowe :
I. woda z cytryną
owsianka z 5 łyżek i otrębów na mleku z bananem, malinami, paskiem gorzkiej jeżynowej czekolady studenckiej i pestkami słonecznika
II. dwie kromki razowego z orzechami włoskimi z masłem, serem żółtym, sałatą + garść pomidorków koktajlowych + garść winogron chleb sama piekłaś
III. dwa filety z łososia panierowane w mączce, smażone ; ryż biały z cebulką; szparagi białe i marchewka młoda z masłem ; duszona młoda kapusta
d: plaster ciasta czekoladowego przełożonego powidłami z polewą
IV. bułka żytnia z pestkami dyni z masłem, serkiem wiejskim, szczypiorkiem, pomidorkami, rzodkiewkami i papryką
do picia herbaty zielona i rooibos, woda
Tak w naleśnikarni. Co do płatków ryżowych to bardzo mi posmakowały. Smakują inaczej niż owsiane. Jak lubisz ryż to Ci posmakują - są takie kremowe Coś jak pudding ryżowy

A menu rewleacja Narobiłaś mi apetytu na łososia i ten chlebek
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:47   #131
dirtysoul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
P:

I. Granola orzechowa z mlekiem i garścią suszonej żurawiny;
kromka razowca z masłem orzechowym, kawa z mlekiem.

II. Trzy kromki razowca:
- dwie z masłem, sałatą, polędwicą, serem pleśniowym, pomidorem
i ogórkiem kiszonym
- jedna z masłem, jajkiem, majonezem i szczypiorkiem
Szklanka świeżego soku marchwiowego, dwa kiwi.

III. Pomidorowa z makaronem;
trzy naleśniki z białym serem i musem truskawkowym (truskawki,
śmietana kremówka, cukier puder, aromat waniliowy)

IV. Serek wiejski z cynamonem i mieszanką studencką;
babeczka krucha z kajmakiem, cappuccino.

V. Makrela wędzona, bułka dyniowa z masłem + micha świezych warzyw
z oliwą i ziołami;
kubek kakao na mleku, trochę paluszków z sezamem.
Specem od dietetyki nie jestem, ale jak na moje oko to smaczne, zróżnicowane jedzenie. Chociaż to chya bardziej mocne U,a nie P...

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tak w naleśnikarni. Co do płatków ryżowych to bardzo mi posmakowały. Smakują inaczej niż owsiane. Jak lubisz ryż to Ci posmakują - są takie kremowe Coś jak pudding ryżowy

A menu rewleacja Narobiłaś mi apetytu na łososia i ten chlebek
Ervisha, a miałaś płatki z ryżu brązowego? czy zwykłe? Ja jadłam zwykłe ze startym jabłkiem i cynamonem, jakieś takie gumowate mi wyszły. Moze źle zrobiłam... Robiłaś na wodzie czy na mleku?
dirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 18:52   #132
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

moje dzisiejsze P

I 2 naleśniki z masłem orzechowym i bananem, kakao na mleku z miodem;
II jagodzianka, winogrona, kilka ciastek owsiano-bakaliowych, herbata miętowa z miodem i cytrynką
III makaron penne ze szpinakiem, ricottą i parmezanem, roladka z piersi z kurczaka z mozarellą i suszonymi pomidorami
IV dwa kawałki szarlotki, miseczka sałatki jarzynowej z majonezem
V bułeczka zapiekana z masłem, serem żółtym, pieczarkami, na to keczup, kukurydza i szczypiorek gruszka

w ciągu dnia kompot rabarbarowy i woda
oceniać
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:55   #133
Agacia175
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 29
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nowhere Pokaż wiadomość

hmm, nie ma węgli złożonych( chyba że chleb w kolacji razowy) i tłuszczy nasyconych to trochę czepianie się, ale tak czy inaczej mocno redukcyjnie, zwlaszcza sniadanie skromne. jeśli jestes niska, masz b.mało ruchu i nie chodzisz głodna, to moze byc
Dzięki za ocenę faktycznie chleb jest razowy a jeśli chodzi o ilość ruchu to różnie, ale właśnie w dni, w których jak dziś nie mam czasu na jakąkolwiek formę sportu jem troche mniej niż zwykle
Agacia175 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 19:01   #134
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Hm w koncu skonczyło się na: grzance z pumpernikla z mozzarellą, solą ziołowa i oliwkami, grzance z chleba ziarnistego z serem brie i ajwarem, kawałkiem pomidora i łyzce twarogu
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 19:02   #135
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dirtysoul Pokaż wiadomość
Specem od dietetyki nie jestem, ale jak na moje oko to smaczne, zróżnicowane jedzenie. Chociaż to chya bardziej mocne U,a nie P...

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------


Ervisha, a miałaś płatki z ryżu brązowego? czy zwykłe? Ja jadłam zwykłe ze startym jabłkiem i cynamonem, jakieś takie gumowate mi wyszły. Moze źle zrobiłam... Robiłaś na wodzie czy na mleku?
Zwykłe z firmy cenos. Gotowałam na wodzie w proporcji 1:1 (tak napisane na opakowaniu) podczas gotowania na małym ogniu cały czas mieszałam by nie było grudek. Potem wrzuciałm do miski, dodalam pokrojoną gruszkę (mzoe być statra po część gruszki starłam) dodalam jogurt i wymieszałam

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze P

I 2 naleśniki z masłem orzechowym i bananem, kakao na mleku z miodem;
II jagodzianka, winogrona, kilka ciastek owsiano-bakaliowych, herbata miętowa z miodem i cytrynką ciastka sama pieklaś? Ja to bym zjadła wszystkie
III makaron penne ze szpinakiem, ricottą i parmezanem, roladka z piersi z kurczaka z mozarellą i suszonymi pomidorami
IV dwa kawałki szarlotki, miseczka sałatki jarzynowej z majonezem tylko 2 ? chyba były duze co ?
V bułeczka zapiekana z masłem, serem żółtym, pieczarkami, na to keczup, kukurydza i szczypiorek gruszka

w ciągu dnia kompot rabarbarowy i woda
oceniać
PYCHA
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 19:12   #136
dirtysoul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

P:
Śniadanie: bułka grahamka: pół z plasterkiem twarogu z ziołami i ogórkiem zielonym, sałatą zielona.; pół z serkiem Philadelphia light, rzodkiewką, ogórkiem zielonym

Drugie śniadanie: 3 kostki czekolady deserowej, mały banan, kilka truskawek zalane maślanką

Obiad: 100 ml zupy pomidorowej z makaronem gwiazdki(mało), 6 pierogów truskawkowych polanych 2 łyżkami jogurtu naturalnego posypanych cynamonem i 3 truskawkami(ostatnimi :< )

Podwieczorek: serek wiejski 200g, pół horalka

Kolacja: dokończony jogurt naturalny z łyżeczką pestek dyni, łyżką mieszanki studenckiej i łyżeczką otrąb pszennych, garść mieszanki Jumbo (nerkowce, migdały,wiśnie suszone, żurawina suszona)


Do picia: 2x pokrzywa, 1l coca coli light(tak, wiem, ale miałam takiego smaka), ok. 700 ml wody niegazowanej

Ruch: ok. godzina tańca, pół godz. ćwiczeń

Up!
dirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 19:12   #137
Nowhere
Rozeznanie
 
Avatar Nowhere
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 628
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tak w naleśnikarni. Co do płatków ryżowych to bardzo mi posmakowały. Smakują inaczej niż owsiane. Jak lubisz ryż to Ci posmakują - są takie kremowe Coś jak pudding ryżowy

A menu rewleacja Narobiłaś mi apetytu na łososia i ten chlebek
to może się skuszę na te płatki a chlebek z zaprzyjaźnionej piekarni.
Cytat:
Napisane przez dirtysoul
Specem od dietetyki nie jestem, ale jak na moje oko to smaczne, zróżnicowane jedzenie. Chociaż to chya bardziej mocne U,a nie P...
to jak nazwać wtedy Twoje P?
Cytat:
Napisane przez Agacia175
Dzięki za ocenę faktycznie chleb jest razowy a jeśli chodzi o ilość ruchu to różnie, ale właśnie w dni, w których jak dziś nie mam czasu na jakąkolwiek formę sportu jem troche mniej niż zwykle
jesz mniej bo nie jesteś aż tak głodna czy " tak by nie przytyć?" redukowałaś się niedawno?
Cytat:
Napisane przez Bellamy
moje dzisiejsze P

I 2 naleśniki z masłem orzechowym i bananem, kakao na mleku z miodem;
II jagodzianka, winogrona, kilka ciastek owsiano-bakaliowych, herbata miętowa z miodem i cytrynką
III makaron penne ze szpinakiem, ricottą i parmezanem, roladka z piersi z kurczaka z mozarellą i suszonymi pomidorami
IV dwa kawałki szarlotki, miseczka sałatki jarzynowej z majonezem
V bułeczka zapiekana z masłem, serem żółtym, pieczarkami, na to keczup, kukurydza i szczypiorek gruszka

w ciągu dnia kompot rabarbarowy i woda
oceniać
w porównaniu z tym pierwszym P to to takie trochę utrzymaniowe ale i tak fajne, luźne, wartościowe U/P
Cytat:
Napisane przez Jorelia
P:

I. Granola orzechowa z mlekiem i garścią suszonej żurawiny;
kromka razowca z masłem orzechowym, kawa z mlekiem.

II. Trzy kromki razowca:
- dwie z masłem, sałatą, polędwicą, serem pleśniowym, pomidorem
i ogórkiem kiszonym
- jedna z masłem, jajkiem, majonezem i szczypiorkiem
Szklanka świeżego soku marchwiowego, dwa kiwi.

III. Pomidorowa z makaronem;
trzy naleśniki z białym serem i musem truskawkowym (truskawki,
śmietana kremówka, cukier puder, aromat waniliowy)

IV. Serek wiejski z cynamonem i mieszanką studencką;
babeczka krucha z kajmakiem, cappuccino.

V. Makrela wędzona, bułka dyniowa z masłem + micha świezych warzyw
z oliwą i ziołami;
kubek kakao na mleku, trochę paluszków z sezamem.
standardowo pochwalę wszystko bym zjadła, jakościowo świetnie!
Nowhere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 19:21   #138
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nowhere Pokaż wiadomość
to może się skuszę na te płatki a chlebek z zaprzyjaźnionej piekarni.

to jak nazwać wtedy Twoje P?

jesz mniej bo nie jesteś aż tak głodna czy " tak by nie przytyć?" redukowałaś się niedawno?

w porównaniu z tym pierwszym P to to takie trochę utrzymaniowe ale i tak fajne, luźne, wartościowe U/P

standardowo pochwalę wszystko bym zjadła, jakościowo świetnie!
Mi posmakowały zwłaszcza jak dorzuciłam czekoladę jak chcesz to mozesz dorzucić słodkie kakao albo czekoladę do ciepłego ryżu wtedy się rozpuści

A Ty jak gotowałaś płątki ze wyszedł ci glut pewnie nie mieszałaś cały czas

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

A ten chleb smaczny? u mnie takiego nie pieką..... są słonecznikowe z fistaszkami
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 19:52   #139
Nowhere
Rozeznanie
 
Avatar Nowhere
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 628
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Mi posmakowały zwłaszcza jak dorzuciłam czekoladę jak chcesz to mozesz dorzucić słodkie kakao albo czekoladę do ciepłego ryżu wtedy się rozpuści

A Ty jak gotowałaś płątki ze wyszedł ci glut pewnie nie mieszałaś cały czas

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

A ten chleb smaczny? u mnie takiego nie pieką..... są słonecznikowe z fistaszkami
to dirtysoul wyszedł glut, ja nigdy takowych płatków nie jadłam ;D

chlebek bardzo smaczny, fajna odmiana. w ogóle tam pieką różne smaczne chleby - z oliwkami, z żurawiną, z różnymi orzechami... choć z ziemnymi chyba akurat nie ma... hah, to pewnie gratka dla takiego fistaszkożercy jak Ty
Nowhere jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 20:22   #140
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nowhere Pokaż wiadomość
to dirtysoul wyszedł glut, ja nigdy takowych płatków nie jadłam ;D

chlebek bardzo smaczny, fajna odmiana. w ogóle tam pieką różne smaczne chleby - z oliwkami, z żurawiną, z różnymi orzechami... choć z ziemnymi chyba akurat nie ma... hah, to pewnie gratka dla takiego fistaszkożercy jak Ty
Wybacz coś mi się pomieszłało
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:45   #141
blissful
Raczkowanie
 
Avatar blissful
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dirtysoul Pokaż wiadomość
P:
Śniadanie: bułka grahamka: pół z plasterkiem twarogu z ziołami i ogórkiem zielonym, sałatą zielona.; pół z serkiem Philadelphia light, rzodkiewką, ogórkiem zielonym

Drugie śniadanie: 3 kostki czekolady deserowej, mały banan, kilka truskawek zalane maślanką

Obiad: 100 ml zupy pomidorowej z makaronem gwiazdki(mało), 6 pierogów truskawkowych polanych 2 łyżkami jogurtu naturalnego posypanych cynamonem i 3 truskawkami(ostatnimi :< )

Podwieczorek: serek wiejski 200g, pół horalka

Kolacja: dokończony jogurt naturalny z łyżeczką pestek dyni, łyżką mieszanki studenckiej i łyżeczką otrąb pszennych, garść mieszanki Jumbo (nerkowce, migdały,wiśnie suszone, żurawina suszona)


Do picia: 2x pokrzywa, 1l coca coli light(tak, wiem, ale miałam takiego smaka), ok. 700 ml wody niegazowanej

Ruch: ok. godzina tańca, pół godz. ćwiczeń

Up!
Wygląda jak U.
blissful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:49   #142
zabqa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U
I. Duża ciemna bułka z ramą, szynką, rzodkiewkami,cały serek wiejski, kawa z mlekie
II. 2 garście orzechów laskowych, połowa serka znów, jabłko
III. makaron z piersią z kurczaka i ketchupem
IV.2 kromki razowca z szynką drobiową i pomidorem, herbata

+45 min biegania, a i jeszcze duże cappuccino wpadło
zabqa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 21:12   #143
flame5
Raczkowanie
 
Avatar flame5
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 47
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Ervisha lody obok szarlotki spróbuj naprawde smakuje wyśmienicie
flame5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 07:35   #144
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

sub.
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 07:44   #145
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez flame5 Pokaż wiadomość
Ervisha lody obok szarlotki spróbuj naprawde smakuje wyśmienicie
Oj muszę muszę Upiekę szarlotkę kupię lody i wpałaszuję
I zadam głupie pytanie: jak to jeść? Ugryźć kawałek szarlotki i jednocześnie troche lodów ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 08:04   #146
biedroneczka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

hej hej
przedstawie moj problem: musialam przytyc i chociaz przytylam juz 4 kg to wiecej nie chce (choc niby powinnam)
chcialabym moc jesc tyle co kiedy bylam na P i nie tyc
to byl piekny czas, jadlam tyle slodyczy, kocham je
moj wczorajszy jadlospis na U
miseczka mleka, platki wieloziarniste (troche platkow, niewiele)
grahamka z margaryna, serem zoltym i ogorkiem
gruszka
zupa pomidorowa z makaronem, mieso ze skrzydla indyka
jablko
cappuchino waniliowe
2 kromki z margaryna i serem zoltym i ogorkiem
do picia to herbaty (nie slodze)
chcialabym schudnac, zeby moc znow sie opychac slodyczami, chcialabym nie moc przytyc!!!!
ale nie moge pohamowac checi jedzenia, czuję glod psychiczny i fizyczny
biedroneczka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 09:02   #147
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

wczorajsze U (jem coraz więcej)

ś:
placek owsiane (jajo, otręby, 2 łychy wieśniaka) + reszta wieśniaka z przyprawą do piernika, kakem i śliwkami suszonymi i na placka
kawa z mlekiem

iiś:
bułka z ziarnami z grubą warstwą pastą tuńczykową (tuńczyk, twaróg mielony, rzeżucha, szczypior, ogórek zielony)
jabłko

o:
mała pierś z kury, pół nóżki (a raczej nogi:P) duszonej ze skórą (bez oleju, tylko sosy własne). marchewka, pietruszka duszona z tym + ogór korniszony i kapucha

p: reszta puszki tuńczyka, warzywka, oliwa z oliwek, pestki dynii

k: 2 jajka smażone na maśle i ciasko kukurydziano, migdałowo, orzechowe z żurawiną + 3 kieliszki likieru czekoladowego (u znajomych)

i bez wyrzutów sumienia w końcu z R na U.
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 12:31   #148
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Co znaczy skróty przed menu, np U czy P itp>?
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 12:37   #149
dirtysoul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

P:
Śniadanie: paluch wieloziarnisty z frankfunterką, ogórkiem zielonym, sałatką włoską(ogórek, marchew, papryka,cebula), łyzką musztardy

Drugie śniadanie: jabłko i parę orzeszków arachidowych

Obiad: chochla zupy porowej, omlet( z jednego jaja i lychy maki pszennej) z jabłkami prażonymi smażony na małej ilości oliwy z oliwek

Podwieczorek: bułka z sezamem: pół z masłem orzechowym; pół z masłem ( po łyżeczce :<)

Kolacja: mała pierś z kurczaka z sałatką włoską w tortilli pszennej


Zły dzień, blokada ...

Edytowane przez dirtysoul
Czas edycji: 2012-05-19 o 12:39
dirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 13:35   #150
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 254
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dziewczyny mam pytanie , wiem że w złym miejscu ale nie mogę znaleźć odpowiedniego wątku mimo tego , że wiem iż istnieje

Karkówka z grilla +warzywa na parze.. a właściwie chodzi mi o karkówkę , czy nadaje sie na redukcji ? Z tego co wiem to ma spooro białka ale za to dużo tłuszczu :/ ale węgli malutko ! więc jak ? można ?
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkują sam rozmiar XS i S





Ily jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.