pójść na wesele czy olać sprawę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 14:46   #1
shena12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Exclamation

pójść na wesele czy olać sprawę?


Dziewczyny czy wy byście poszły na ślub do bliskiej kuzynki od której nie otrzymaliście imiennego zaproszenia wraz z osobą towarzyszącą, lecz ogólne zaproszenie dla rodziców9 i co za tym idzie dla mnie i mojego rodzeństwa) zrobiło mi się bardzo głupio z tego powodu i teraz zastanawiam się czy nie olać sprawy, gdyż mam już ponad 20-ścia lat a zostałam potraktowana jak dzieciak.Co wy byście zrobiły w takiej sytuacji? nie rozumiem zachowania kuzynki, impreza ma być z tych kameralnych, lecz potraktowała mnie tak jakby jej na moim udziale w uroczystości nie zależało.Tłumaczyć się ze swojej decyzji?czy jednak nie?

Edytowane przez shena12
Czas edycji: 2012-05-22 o 14:48
shena12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 14:54   #2
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Po pierwsze to, że rodzice dostali zaproszenie nie znaczy, że dzieci są zaproszone. Tym samym z tego zaproszenia raczej nie wynika, żeby było przewidziane miejsce dla Ciebie i Twojego rodzeństwa.

Po drugie jeśli jednak w Waszej rodzinie praktykuje się takie zaproszenia, że w domyśle rodzice byli zaproszeni z dziećmi to ok. Nie Tobie rozporządzać kogo Młodzi mają zapraszać z obcych osób...

Po trzecie masz dopiero 20 lat. Czy Twój partner to Twój Narzeczony, którego wcześniej już przedstawiłaś rodzinie? Bo może jesteście razem od miesiąca i Twoja kuzynka nawet nie ma pojęcia o jego istnieniu?

Po czwarte robisz z igły widły.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 14:59   #3
shena12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Po pierwsze to, że rodzice dostali zaproszenie nie znaczy, że dzieci są zaproszone. Tym samym z tego zaproszenia raczej nie wynika, żeby było przewidziane miejsce dla Ciebie i Twojego rodzeństwa.

Po drugie jeśli jednak w Waszej rodzinie praktykuje się takie zaproszenia, że w domyśle rodzice byli zaproszeni z dziećmi to ok. Nie Tobie rozporządzać kogo Młodzi mają zapraszać z obcych osób...

Po trzecie masz dopiero 20 lat. Czy Twój partner to Twój Narzeczony, którego wcześniej już przedstawiłaś rodzinie? Bo może jesteście razem od miesiąca i Twoja kuzynka nawet nie ma pojęcia o jego istnieniu?

Po czwarte robisz z igły widły.
Napisałam że mam ponad 20-lat a nie 20-ścia kuzynka jest starsza ode mnie tylko o 2 lata, wiec nie jest to jakaś przepaść wiekowa.Jeśli dla Ciebie nie jest to problem to ok Czy ktoś mógłby w miarę sensownie odpisać co by zrobił na moim miejscu?
shena12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:05   #4
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Może młodzi po prostu kuzynostwa nie zapraszają, a jedynie ciocie/wujków?
Skoro rodzice dostali zaproszenie dla siebie, wątpię żeby było one również 'przewidziane' dla Ciebie i rodzeństwa.

A co za tym idzie, nie stresowałabym się
Jasne, że z kościoła/z USC nikt Cię nie wygoni, wypada iść złożyć życzenia, jeżeli się widujecie z kuzynką i tyle
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:05   #5
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Pogadałabym z kuzynką, po prostu.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:06   #6
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez shena12 Pokaż wiadomość
Napisałam że mam ponad 20-lat a nie 20-ścia kuzynka jest starsza ode mnie tylko o 2 lata, wiec nie jest to jakaś przepaść wiekowa.Jeśli dla Ciebie nie jest to problem to ok Czy ktoś mógłby w miarę sensownie odpisać co by zrobił na moim miejscu?
nie poszlabym, bo
1. uroczystosc jest kameralna
2. nie bylo napisane "Kowalscy z dziecmi"
wiec pewnie kuzynka chce zrobic male wesele bez kuzynow i ich osob towarzyszacych, pewnie jakis skromny obiad
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:09   #7
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Ale nadal nic nie napisałaś o tym chłopaku...

Długo jesteście razem? Czy to jakiś kolejny z przypadku?
Bo moim zdaniem to ma kluczowe znaczenie.

Jeśli kuzynka zna Was oboje, wie od dawna, że jesteście razem to po prostu zapytaj, czy możesz przyjść z TŻ? Chociaż nie wypada się narzucać skoro to impreza kameralna.

A obraź się i nie idź

Skoro nie zaprosiła Cię z partnerem to albo nie wie, że go posiadasz, albo go nie lubi...
ALBO - co najbardziej prawdopodobne = to jej wesele i ona ustala listę gości. Widocznie chce mieć tylko najbliższą rodzinę, a nie obcego chłopaka...
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 15:09   #8
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Po czwarte robisz z igły widły.
Na prawdę tak uważasz?

shena12 - gdybym nie otrzymała imiennego zaproszenia, nigdzie bym nie poszła, nawet gdyby się okazało, że zaproszenie dla rodziców miało być wspólne.
Jakby młodym zależało na Twojej obecności to korona by z głowy nie spadła żeby się dowiedzieć czy z kimś się spotykasz i jak się nazywa.
Jeśli to jest grupowe zaproszenie to WSTYD.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:12   #9
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Na prawdę tak uważasz?
Tak, bo moim zdaniem ona w ogóle nie jest zaproszona, a przeżywa, że nie dostała zaproszenia z chłopakiem. Jak tak można skoro ma PONAD 20 lat i partnera Są to igły z widły, bo zamiast szczerze pogadać z kuzynką i zapytać co i jak to obcych bab na forum pyta o poradę. Paranoja...
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:13   #10
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez shena12 Pokaż wiadomość
Napisałam że mam ponad 20-lat a nie 20-ścia kuzynka jest starsza ode mnie tylko o 2 lata, wiec nie jest to jakaś przepaść wiekowa.Jeśli dla Ciebie nie jest to problem to ok Czy ktoś mógłby w miarę sensownie odpisać co by zrobił na moim miejscu?
to zależy jak długo jesteś ze swoim partnerem, czy rodzina go dobrze zna?

ja osobiście nie robiłabym z tego tragedii tym bardziej, że piszesz, że ma być to kameralne przyjęcie. Może zmieniłabym zdanie gdyby sie okazało, że tylko ja nie dostałam zaproszenia z osoba towarzyszącą a reszta osób w podobnym wieku już tak.
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:15   #11
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Olać sprawę
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 15:15   #12
shena12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Na prawdę tak uważasz?

shena12 - gdybym nie otrzymała imiennego zaproszenia, nigdzie bym nie poszła, nawet gdyby się okazało, że zaproszenie dla rodziców miało być wspólne.
Jakby młodym zależało na Twojej obecności to korona by z głowy nie spadła żeby się dowiedzieć czy z kimś się spotykasz i jak się nazywa.
Jeśli to jest grupowe zaproszenie to WSTYD.
właśnie o to mi chodziło, to jest moja bliska rodzina, i zaproszenie jest wspólne więc dlatego chciałam zasięgnąć porady.

Edytowane przez shena12
Czas edycji: 2012-05-22 o 15:16
shena12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:17   #13
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez shena12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wy byście poszły na ślub do bliskiej kuzynki od której nie otrzymaliście imiennego zaproszenia wraz z osobą towarzyszącą, lecz ogólne zaproszenie dla rodziców9 i co za tym idzie dla mnie i mojego rodzeństwa) zrobiło mi się bardzo głupio z tego powodu i teraz zastanawiam się czy nie olać sprawy, gdyż mam już ponad 20-ścia lat a zostałam potraktowana jak dzieciak.Co wy byście zrobiły w takiej sytuacji? nie rozumiem zachowania kuzynki, impreza ma być z tych kameralnych, lecz potraktowała mnie tak jakby jej na moim udziale w uroczystości nie zależało.Tłumaczyć się ze swojej decyzji?czy jednak nie?
Moim zdaniem ty po prostu nie zostałaś zaproszona na ten ślub. Zaproszeni zostali tylko twoi rodzice (bo rozumiem, że na zaproszeniu nie ma adnotacji, że "z dziećmi"?)

Sama piszesz, że to kameralna impreza - najwyraźniej kuzynka postanowiła zaprosić wybrane osoby, np. starsze pokolenie czy coś.

U mnie na ślub moich obu najbliższych kuzynów i bliskiego wujka zaproszeni byli tylko moi rodzice, beze mnie i rodzeństwa, ale nie miałam o to pretensji, rozumiałam, że mają swoje powody ( w dużej mierze finansowe).


Uważam,że powinnaś zachować się kulturalnie i po prostu nie komentować sytuacji, nie obrażać się ani nic. Kuzynka nie ma obowiązku cię zapraszać, a nie wiesz, z jakiego powodu tego nie zrobiła - może ze względów finansowych?


Co innego, gdyby to była wielka impreza, a ty jako jedyna z rodziny nie zostałabyś zaproszona, ale w takiej sytuacji jak teraz to moim zdaniem nie masz prawa mieć pretensji.


EDIT: oczywiście jeśli jednak okaże się, że to zaproszenie miało być grupowe, dla całej rodziny, to jednak mocno nieciekawe zaproszenie ze strony Młodej Pary. Tak czy inaczej ja na ślub bym nie poszła, nie czułabym się zaproszona, ale też nie odwalałabym żadnych fochów.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."



Edytowane przez Narrhien
Czas edycji: 2012-05-22 o 15:20
Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:20   #14
shena12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Moim zdaniem ty po prostu nie zostałaś zaproszona na ten ślub. Zaproszeni zostali tylko twoi rodzice (bo rozumiem, że na zaproszeniu nie ma adnotacji, że "z dziećmi"?)

Sama piszesz, że to kameralna impreza - najwyraźniej kuzynka postanowiła zaprosić wybrane osoby, np. starsze pokolenie czy coś.

U mnie na ślub moich obu najbliższych kuzynów i bliskiego wujka zaproszeni byli tylko moi rodzice, beze mnie i rodzeństwa, ale nie miałam o to pretensji, rozumiałam, że mają swoje powody ( w dużej mierze finansowe).


Uważam,że powinnaś zachować się kulturalnie i po prostu nie komentować sytuacji, nie obrażać się ani nic. Kuzynka nie ma obowiązku cię zapraszać, a nie wiesz, z jakiego powodu tego nie zrobiła - może ze względów finansowych?


Co innego, gdyby to była wielka impreza, a ty jako jedyna z rodziny nie zostałabyś zaproszona, ale w takiej sytuacji jak teraz to moim zdaniem nie masz prawa mieć pretensji i twoje fochy są poniżej poziomu.
Pisząc kameralna impreza miała na myśli najbliższą rodzinę, czyli ja do niej także się zaliczam.
shena12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:21   #15
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez shena12 Pokaż wiadomość
właśnie o to mi chodziło, to jest moja bliska rodzina, i zaproszenie jest wspólne więc dlatego chciałam zasięgnąć porady.
Skąd o tym wiesz? Masz stuprocentową pewność, że to zaproszenie jest wspólne, na twoich rodziców, ciebie i rodzeństwo, mimo że nie ma tam żadnej adnotacji?

Może jednak się mylisz i nie jest ono wspólne? Rozmawiałaś o tym z kuzynką?
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:25   #16
shena12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Skąd o tym wiesz? Masz stuprocentową pewność, że to zaproszenie jest wspólne, na twoich rodziców, ciebie i rodzeństwo, mimo że nie ma tam żadnej adnotacji?

Może jednak się mylisz i nie jest ono wspólne? Rozmawiałaś o tym z kuzynką?
jest wspólne, ponieważ kuzynka do nas przyjechała z zaproszeniem i zapraszała wszystkich.Lecz na zaproszeniu byli tylko rodzice, nie wiem dlaczego tak kuzynka napisała, może niezręcznie było jej napisać "z dziećmi" bo to dziwnie brzmi jak w domu nie ma już dzieci, tylko dorosłe osoby.
shena12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:27   #17
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez shena12 Pokaż wiadomość
Pisząc kameralna impreza miała na myśli najbliższą rodzinę, czyli ja do niej także się zaliczam.
najlepiej spytaj ją wprost i po problemie, nie nam decydować czy nie jesteś zaproszona czy twoja kuzynka nie wymieniła Ciebie i Twojego rodzeństwa w zaproszeniu, bo głupio było jej użyć określenia ,,z dziećmi"

Edytowane przez 201605170931
Czas edycji: 2012-05-22 o 15:29
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:30   #18
shena12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
najwyraźniej się mylisz, skoro nie dostałaś imiennego zaproszenia
Reszta kuzynostwa też nie dostała imiennego zaproszenia, lecz została zaproszona wspólnie z rodzicami.
shena12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:30   #19
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Napisałaś, że zaproszenie jest wspólne, więc jak w końcu jest? I dlaczego według Ciebie to takie oczywiste że dzieci są zaproszone wraz z rodzicami jeżeli nie ma takiej adnotacji?

Edit po doczytaniu kilku postów:

To naprawdę jest dla Ciebie taki problem? Mam wrażenie że strasznie przeżywasz tą sytuację, nie jesteś zaproszona to nie jesteś, świat Ci się zawali jak nie pójdziesz?
__________________
Wymieniam się!
PAŹDZIERNIK
Odpisuj u mnie, proszę.

Edytowane przez pannaleksandra
Czas edycji: 2012-05-22 o 15:32
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 15:33   #20
shena12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez pannaleksandra Pokaż wiadomość
Napisałaś, że zaproszenie jest wspólne, więc jak w końcu jest? I dlaczego według Ciebie to takie oczywiste że dzieci są zaproszone wraz z rodzicami jeżeli nie ma takiej adnotacji?

napisałam wyżej jak to jest ze wspólnym zaproszeniem, ale widze że nie każdy czyta wszystko ,napisałam iż kuzynka przyjechała do nas i zapraszała wszystkich, lecz tylko rodzice są wymienieni.
shena12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:37   #21
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Otóż to, nie każdy- nie zauważyłaś, że edytowałam post?


Jak dla mnie idealnie pasuje tu przysłowie: robić z igły widły.
__________________
Wymieniam się!
PAŹDZIERNIK
Odpisuj u mnie, proszę.
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:39   #22
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

No to jeśli jesteś słownie zaproszona no to się pakuj. Jeśli zaprosiła twojego chłopaka bo o nim wspominaliście z rodzicami to również. Może kuzynka chciała ciąć koszta na zaproszenie a skoro mieszkacie razem jak zakładam to mogła zaś dopowiedziec was tylko i tyle. Panikę moglabys zrobić gdyby zaprosiła twoja siostrę a ciebie olala. Może dziewczyna jest nie doświadczona w sprawach zaproszeń i jw uznała za normę że skoro rodzice to i dzieci. Rodzice słyszeli że idziecie. A nawet jeśli to np mój rodzic by z pewnością zadzwonił z wyjaśnieniami czemu tylko on jest zaproszony a ja nie. Ja dostałam wspólne zaproszenie na chrzciny wraz z rodzicem
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:42   #23
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Generalnie uznałabym, że zaproszona nie jestem skoro nie ma mnie na zaproszeniu.
No, ale skoro kuzynka w rozmowie zaprosiła bezpośrednio Was wszystkich to widocznie możesz na to wesele pójść (powiedziała shena12, jesteś zaproszona czy rzuciła do nikogo konkretnie nieskierowane przyjdźcie?). CHoć dla mnie to bardzo nietaktowne żeby ludzi ponad 20-letnich nie zaprosić osobnym zaproszeniem, przecież wiadomo, że w tym wieku już część osób jest w poważnych związkach, a niektórzy są już po ślubie.
Może macie taki zwyczaj w rodzinie, że nie ma osobnych zaproszeń? Pierwszy raz się to zdarza?

Edytowane przez Asji
Czas edycji: 2012-05-22 o 15:43
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:49   #24
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez pannaleksandra Pokaż wiadomość
Napisałaś, że zaproszenie jest wspólne, więc jak w końcu jest? I dlaczego według Ciebie to takie oczywiste że dzieci są zaproszone wraz z rodzicami jeżeli nie ma takiej adnotacji?

Edit po doczytaniu kilku postów:

To naprawdę jest dla Ciebie taki problem? Mam wrażenie że strasznie przeżywasz tą sytuację, nie jesteś zaproszona to nie jesteś, świat Ci się zawali jak nie pójdziesz?
Ale przecież ona napisała że została zaproszona słownie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:50   #25
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Kuzynka zapewne chciała zawęzić liczbę osób.

Może jej nie stać na zapraszanie młodszych kuzynów z osobami towarzyszącymi?

Nietaktem z jej strony jest strony brak wspomnienia o dzieciach . Najlepiej jakby rodzice sprecyzowali, czy zaproszenie dotyczy tylko i wyłącznie ich, czy także ich dzieci.

Osoby towarzyszące jak widać nie są w żaden sposób brane pod uwagę i wspominanie o tym fakcie młodym byłoby bardzo niegrzeczne.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:58   #26
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Nie wiem jak to było u mnie ale mój ex szedł na wesele a ja powiedziałam że nie pójdę bo tata mnie nie puści z chłopakiem- źle się wyrażał o takich związkach więc chciałam uniknąć gadania. Za to pojechałam na poprawiny i ex powiedział mamie a ona była chrzestna i przedzwonila do panny młodej i zapytała o zgodę żebym też przyjechała. Jeśli kuzynka albo rodzice uznają że twoja zabawa z tz to zły pomysł to bym odpuściła wesele, bo wiesz mi ale się źle bawi samemu jak w koło tańczą ludzie, albo zaprasza cię wujek gdzie nie masz obycia z typowym tańcem w parach i zastanawiasz się czy dobrze kroki stawiasz
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 16:01   #27
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
No to jeśli jesteś słownie zaproszona no to się pakuj. Jeśli zaprosiła twojego chłopaka bo o nim wspominaliście z rodzicami to również. Może kuzynka chciała ciąć koszta na zaproszenie a skoro mieszkacie razem jak zakładam to mogła zaś dopowiedziec was tylko i tyle. Panikę moglabys zrobić gdyby zaprosiła twoja siostrę a ciebie olala. Może dziewczyna jest nie doświadczona w sprawach zaproszeń i jw uznała za normę że skoro rodzice to i dzieci. Rodzice słyszeli że idziecie. A nawet jeśli to np mój rodzic by z pewnością zadzwonił z wyjaśnieniami czemu tylko on jest zaproszony a ja nie. Ja dostałam wspólne zaproszenie na chrzciny wraz z rodzicem
To jest jakiś obowiązek zapraszania rodziców wraz z dziećmi, zwłaszcza jeżeli są one dorosłe?
__________________
Wymieniam się!
PAŹDZIERNIK
Odpisuj u mnie, proszę.
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 16:08   #28
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
EDIT: oczywiście jeśli jednak okaże się, że to zaproszenie miało być grupowe, dla całej rodziny, to jednak mocno nieciekawe zaproszenie ze strony Młodej Pary. Tak czy inaczej ja na ślub bym nie poszła, nie czułabym się zaproszona, ale też nie odwalałabym żadnych fochów.
dokładnie.
Nawet, jesli zaprasza sie bez osoby towarzyszącej, to dorosłą (podnad dwudziestoletnią!!!) osobę powinni zaprosić na osobnym zaproszeniu..

Cytat:
Napisane przez shena12 Pokaż wiadomość
jest wspólne, ponieważ kuzynka do nas przyjechała z zaproszeniem i zapraszała wszystkich.Lecz na zaproszeniu byli tylko rodzice, nie wiem dlaczego tak kuzynka napisała, może niezręcznie było jej napisać "z dziećmi" bo to dziwnie brzmi jak w domu nie ma już dzieci, tylko dorosłe osoby.
a wystarczyło dopisać "z rodziną" zamiast "z dziećmi".


A jest jeszcze ktoś z rodziny, kto jest w podobnej sytuacji do twojej? Inna dorosła kuzynka? Zapytaj, czy ona też została zaproszona z rodzicami?

(biorę jeszcze pod uwagę, że państwo młodzi po prostu zapomnieli zapisać "z rodziną" i już)

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Generalnie uznałabym, że zaproszona nie jestem skoro nie ma mnie na zaproszeniu.
No, ale skoro kuzynka w rozmowie zaprosiła bezpośrednio Was wszystkich to widocznie możesz na to wesele pójść (powiedziała shena12, jesteś zaproszona czy rzuciła do nikogo konkretnie nieskierowane przyjdźcie?). CHoć dla mnie to bardzo nietaktowne żeby ludzi ponad 20-letnich nie zaprosić osobnym zaproszeniem, przecież wiadomo, że w tym wieku już część osób jest w poważnych związkach, a niektórzy są już po ślubie.
Może macie taki zwyczaj w rodzinie, że nie ma osobnych zaproszeń? Pierwszy raz się to zdarza?
ale nawet jesli nie są po ślubie lub w związku, to uważam, że powinni dostać osobne zaproszenie. To nie 5-latki, które będą trzymać się maminej spódnicy..
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 16:16   #29
Aniusia1408
Zadomowienie
 
Avatar Aniusia1408
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 848
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

ja bym olała
__________________
Po prostu Ania

BLOG

Aniusia1408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 16:20   #30
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: pójść na wesele czy olać sprawę?

a wg mnie(z doświadczenia) zaproszenie słowne tyczyło się tylko ślubu, pisemne na wesele dla rodziców.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.