pomocy - łązienka i wc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-08, 20:07   #1
natalkal85
Raczkowanie
 
Avatar natalkal85
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 134
Wink

pomocy - łązienka i wc


witajcie
mam problem z łazienką, kupujemy mieszkanie i zupelnie niemam na nia pomysłu...
proszę doradźcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg łazienka 1.jpg (39,0 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg łazienka 2.jpg (34,5 KB, 114 załadowań)
natalkal85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 17:12   #2
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: pomocy - łązienka i wc

A masz jakieś preferencje dotyczące tego co powinno być w łazience, czy wolisz wannę, czy prysznic, czy planujesz dużo miejsca do przechowywania itd. Jaką chcesz kolorystykę?
Przydałby się też plan z wymiarami i zaznaczeniem pionów gdyby ktoś chciał się pobawić w bardziej szczegółową koncepcję.

Narazie nie ma żadnego konkretnego punktu zahaczenia. Ta łazienka może się zmienić na sto różnych sposobów, ale to ty musisz określić co preferujesz
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 08:44   #3
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: pomocy - łązienka i wc

na pewno trzeba zacząć od zerwania wszystkiego ale jak już napisała Elfia4
taką łazienkę można zmienić na 1000 sposobów. Napisz coś więcej, jakie kolory lubisz, co ci się podoba, czy chcesz wanne czy prysznic czy pralka zostaje w łaziene czy np. będzie w kuchni, czy potrzebujesz tam dużo schowków , półek itp
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 20:11   #4
natalkal85
Raczkowanie
 
Avatar natalkal85
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 134
Dot.: pomocy - łązienka i wc

z łazienki mamy zamiar usunąć wannę i wstawić prysznic, pralka zostaje w łazience, nie mam wybranej kolorystyki ale na pewno interesują nas żywe kolory, jeśli chodzi o półki to na pewno jakieś na ręczniki i chemie, niestety na fakt remontu całego mieszkania chcielibyśmy wyremontować łazienkę w miarę niskimi kosztami
natalkal85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 05:58   #5
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Cytat:
Napisane przez natalkal85 Pokaż wiadomość
z łazienki mamy zamiar usunąć wannę i wstawić prysznic, pralka zostaje w łazience, nie mam wybranej kolorystyki ale na pewno interesują nas żywe kolory, jeśli chodzi o półki to na pewno jakieś na ręczniki i chemie, niestety na fakt remontu całego mieszkania chcielibyśmy wyremontować łazienkę w miarę niskimi kosztami
akurat łazienka jest najdroższym pomieszczeniem w domu tak samo jak kuchnia.
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 06:35   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Cytat:
Napisane przez natalkal85 Pokaż wiadomość
z łazienki mamy zamiar usunąć wannę i wstawić prysznic, pralka zostaje w łazience, nie mam wybranej kolorystyki ale na pewno interesują nas żywe kolory, jeśli chodzi o półki to na pewno jakieś na ręczniki i chemie, niestety na fakt remontu całego mieszkania chcielibyśmy wyremontować łazienkę w miarę niskimi kosztami
No to już porzućcie te plany. Łazienka jest zazwyczaj najdroższa lub druga zaraz po kuchni. A robić byle jak, na byle czym się najzwyczajniej na świecie nie opłaca, bo zacznie Wam się to szybko sypać. Pewne prace są w łazience niezbędne.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 11:10   #7
natalkal85
Raczkowanie
 
Avatar natalkal85
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 134
Dot.: pomocy - łązienka i wc

ale w miarę niskie koszty nie oznaczają zerowych kosztów...
natalkal85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 11:23   #8
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: pomocy - łązienka i wc

ale niestety w łazience schodzi duzo kasy. w zależności od remontu trzeba wymieniać rury, armatury, kafle ścienne (w zależności jak wysoko tak bedzie kosztowało) kafle podłogowe, fugi, listwy, kleje i masy uszczelniające,piecyk gazowy (w razie potrzeby) itp.

Można zrobić remont "po kosztach" jasne, tylko że nie zawsze jest to możliwe i nie zawsze opłacalne. np. jeżeli nie zamierzacie wymieniać rur od wody a po skuciu starych kafli okaże się że trzeba koszty rosną, to samo z rurami gazowymi.

a jaki chcecie prysznic ?? z brodzikiem czy wbudowany ?? bo od tego zależy też poziomowanie podłogi.
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 11:57   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Cytat:
Napisane przez natalkal85 Pokaż wiadomość
ale w miarę niskie koszty nie oznaczają zerowych kosztów...
No to może zacznijmy od początku :
1. Co musicie zrobić, wymienić - prace niezbędne i takie bez których nie chcecie się obejść?
2. Co możecie zrobić, ale w razie czego możecie i zrezygnować.
3. Ile macie kasy / ile chcecie przeznaczyć na to wszystko?

Napisałaś, że trzeba zacząć od "zerwania" wszystkiego - chodzi również o kucie starych kafelek?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 12:42   #10
natalkal85
Raczkowanie
 
Avatar natalkal85
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 134
Dot.: pomocy - łązienka i wc

jeśli chodzi o budżet to niestety nie mamy określonego budżetu
kafelki na pewno trzeba zerwać to wiemy na pewno, jeśli chodzi o prysznic to z brodzikiem, zastanawialiśmy się czy nie położyć płytek tylko w pobliżu prysznicu i przy umywalce...
natalkal85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 13:06   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Cytat:
Napisane przez natalkal85 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o budżet to niestety nie mamy określonego budżetu
kafelki na pewno trzeba zerwać to wiemy na pewno, jeśli chodzi o prysznic to z brodzikiem, zastanawialiśmy się czy nie położyć płytek tylko w pobliżu prysznicu i przy umywalce...
Zależy jaką macie wentylację w łazience. Jeżeli bardzo dobrą, to możecie rzeczywiście tak zrobić. Jeżeli średnią lub złą, to nie ryzykowałabym tak szczerze. Kafelki wcale nie kosztują majątku.

Pierwsza rzecz i bardzo ważna - po zerwaniu starych kafelek sprawdzić, czy nie ma nigdzie źródeł zawilgocenia, grzyba. Ewentualny grzyb wybić, wszystko wysuszyć (trwa to do kilku dni, ale nie ma przebacz - to musi być dobrze zrobione), wszystko pokryć płynną folią, na którą będą nakładane kafelki lub farby.

Z kafelek to powiem tak: polscy producenci - Stargres, Cersanit, nieco droższe, ale nadal w miarę przystępne cenowo jest Opoczno i Polcolorit. Za to odradzam Ceramikę Pilch, którą sama mam w łazience - delikatne, za delikatne. Drugi raz wybrałabym inne. Nie kupujcie chińszczyzny i byle czego. Pooglądajcie w sklepach, a potem zobaczcie w Internecie - ceny często o kilkadziesiąt złotych na metrze taniej - ja zaoszczędziłam na podłodze w salonie i przedpokoju kilkaset złotych, za to na płytkach łazienkowych zamawianych stacjonarnie straciłam kilka stów.

Ceramikę mam z Cersanitu (wc, umywalkę) i sobie chwalę. Szafki łazienkowe trochę kosztowały, bo zamówiliśmy na wymiar, pokryte odpowiednim do łazienek rodzajem żywicy (czy jakoś tam się to nazywa). Ale mam mega pojemne i powiem Ci, że zamówcie jak największe, naprawdę się przydają. Kabinę prysznicową mam z Radway (wbrew nazwie polski produkt) i również jestem zadowolona, ale: jeżeli jeszcze nie mieliście do czynienia z brodzikiem z akrylu, to powiem tak - rysuje się to draństwo, to nie jest to samo co stare, dobre, solidne, żeliwne wanny / brodziki.

Jak widzisz trochę tego jest, więc naprawdę najpierw sobie przemyślcie jakimi środkami pieniężnymi dysponujecie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 18:02   #12
natalkal85
Raczkowanie
 
Avatar natalkal85
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 134
Dot.: pomocy - łązienka i wc

a czy mogłabym Cie prosić o linki stron z których kupowałaś płytki i które mogłabyś mi polecić? będę bardzo wdzięczna
szperałam trochę w necie i znalazłam kilka propozycji dla małego wc które nam się podobają co o tym sądzicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg be8f3c547310546c_305x0_rozmiar-niestandardowy.jpg (18,1 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg FaiPrpoHOCubK2phpX.jpg (31,7 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hiroe2.jpg (45,2 KB, 57 załadowań)
natalkal85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:49   #13
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Cytat:
Napisane przez natalkal85 Pokaż wiadomość
a czy mogłabym Cie prosić o linki stron z których kupowałaś płytki i które mogłabyś mi polecić? będę bardzo wdzięczna
szperałam trochę w necie i znalazłam kilka propozycji dla małego wc które nam się podobają co o tym sądzicie?
co prawda nie w moim guście ale całkiem całkiem
ale tak jak już było napisane. najpierw ustalcie co musicie zrobic, co można a nie trzeba ile na to macie kasy i dopiero.
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 19:16   #14
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Skoro ma byc tanio, to tym bardziej powinnaś mieć określony kosztorys. Tanio to też pojęcie względne, bo chcesz tanio a wklejasz propozycje, które tanie nie są, bo np. mozaika 30x30 to koszt 50zł, lustro na pół ściany-parę stów...także proponuje kartkę, ołowek i listę zakupów naskrobać
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 21:27   #15
natalkal85
Raczkowanie
 
Avatar natalkal85
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 134
Dot.: pomocy - łązienka i wc

wkleiłam tylko zdjęcia tego co mi się podoba i to nie oznacza że wszystko musi być tak samo, bo mozaikę mogę zastąpić specjalna naklejka na zwykłą płytkę lub płytką z wzorkiem a lustro wcale nie jest na pól ściany i nie oznacza ze ja tez muszę mieć na pól ściany
natalkal85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 06:54   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Płytki jak do tej pory kupowałam w:
http://www.e-budujemy.pl/ (Opoczno)
http://lazienki-plytki.pl/ (Marconi)

Obydwie firmy OK.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 08:03   #17
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Cytat:
Napisane przez natalkal85 Pokaż wiadomość
wkleiłam tylko zdjęcia tego co mi się podoba i to nie oznacza że wszystko musi być tak samo, bo mozaikę mogę zastąpić specjalna naklejka na zwykłą płytkę lub płytką z wzorkiem a lustro wcale nie jest na pól ściany i nie oznacza ze ja tez muszę mieć na pól ściany
co nie zmienia faktu, że i tak nie wiesz ile to kosztuje-i nie piszę tego ze złośliwości, ale przekalkulowanie kosztów daje dużo, bo tak jak pisały dziewczyny łazienka i kuchnia to pożeracz gotówki remontowej

Edytowane przez dorka1980
Czas edycji: 2012-05-14 o 08:05
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 20:02   #18
ikaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 134
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Do malutkiej łazieneczki tylko Nano
cersanit-nano.com.pl
ikaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 20:39   #19
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Cytat:
Napisane przez natalkal85 Pokaż wiadomość
a czy mogłabym Cie prosić o linki stron z których kupowałaś płytki i które mogłabyś mi polecić? będę bardzo wdzięczna
szperałam trochę w necie i znalazłam kilka propozycji dla małego wc które nam się podobają co o tym sądzicie?
Ta środkowa ładna, znam ją od dawna z innego forum
Te dwie kolorowe przekombinowane i nie w moim stylu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 07:29   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Cytat:
Napisane przez ikaria Pokaż wiadomość
Do malutkiej łazieneczki tylko Nano
cersanit-nano.com.pl
Umywalka tak , sama mam, ale wc nie - za małe - kobiecie może wystarczy, ale facet się na takim będzie męczył.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:28   #21
ikaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 134
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Osobiście na nim siedziałam,a jestem kobieta słusznych rozmiarów.Rozumiem jednak,że nie koniecznie każdemu musi być wygodnie.Można zawsze podwiesić miskę z innej serii podobnej kształtami aby pasowała designem do Nano. ATy jak masz to rozwiązane?
ikaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 15:53   #22
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: pomocy - łązienka i wc

a nie myślałaś o połączeniu łazienki z ubikacją? dostałabyś więcej miejsca. Owszem kafelki nie są drogie, ale już robocizna tak. Oszczędzić możecie na: samodzielnym zbiciu kafelek,kupieniu materiałów i kafelek oraz ceramiki w sieci. Np na kaflach oszczędziłam połowę
faktycznie można położyć kafle tylko w newralgicznych miejscach, a reszte pomalować dobrą farbą podobno rewelacyjna wg opinii jest farba: Benjamin Moore
zastanów się też nad głębokością brodzika i niestety tu na szybach nie oszczędzaj już lepiej zrezygnować i dać impregnowaną zasłonę np można w fajnym klimacie rustykalnym urządzić łazienkę tanim kosztem wtedy
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 22:30   #23
natalkal85
Raczkowanie
 
Avatar natalkal85
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 134
Dot.: pomocy - łązienka i wc

niestety nie mogę połączyć wc z łazienka gdyż pomiędzy znajduje się kuchnia, a może ktoś jest mi w stanie doradzić jakie kolory powinnam wybrać do łazienki i wc?
poproszę o zdjęcia jeśli ktoś posiada?
natalkal85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 07:37   #24
matysowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 238
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Przejrzyj sobie zdjęcia dodane przez użytkowaników. Może coś wpadnie Ci w oko:
http://waszewnetrza.leroymerlin.pl/lazienka,2,26.html
matysowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 10:11   #25
Ewulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Według mnie jesli chcesz mieć lazienkę na lata, nie powinnaś sugerować się aktualną modą, tylko wybrac jakieś stonowane kolory (które nie znudza się po jakimś czasie ), ale za to pokombinować kolorystycznie z dodatkami, które w każdej chwili mozna wymienić. Nie wiem jaki styl prefereujesz czy klasyczny czy bardziej nowoczesny? Zdjęcia Twoich łazienek układem bardzo przypominają moje. Z tym, że zdecydowanie Twoja łazienka jest większa, a zatem i wieksze mozliwości różnych kombinacji. Według mnie i łazienka i wc powinny do siebie nawiązywać jakimś elementem, kolorem, wspólnym motywem. I mimo wszystko, choc to dwa różne pomieszczenia, harmonizować sie z resztą mieszkania. Nie wyobrażam sobie np mieszkania w całości urzadzonego w stylu klasycznym i super nowoczesnej łazienki, choć jest to teraz często spotykane Ale to tylko moje prywatne zdanie. Cała frajda urzadzania mieszkania polega na tym, żeby nie przekombinować, i czuć się w nim dobrze. A jesli TY będziesz się czuła dobrze otoczona przez np. zielone płytki w różowe groszki, to jest to Twoja indywidualna sprawa i nikt nie ma prawa Cię za to krytykować
Ewulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 21:17   #26
ikaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 134
Dot.: pomocy - łązienka i wc

Zgadzam się .Dokładnie tylko Twoja osoba musi się dobrze czuć w łazience nie zaleznie od trendów jakie panuja.Ja też mam Cersanit i chwale sobie ceramikę szczególnie za ta piękną biel...
ikaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.