Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-03, 10:51   #1
kroofka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 781
Question

Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?


Już drugi raz podeszłam do tematu OCM. Bardzo chcę przerzucić się na naturalne oczyszczanie, ale u mnie to katastrofa...
Tym razem zaczęłam od oleju ryżowego + domieszka rycynowego -> wysyp totalny. Po 2 tyg męki przerzuciłam się na polecany tu olejek Alterra z Rossmanna -> nadal tragedia. Wczoraj, po miesiącu zmagań z cerą, odpuściłam i wróciłam do micelarnej Biodermy.
Wydaje mi się, że wszystko robiłam zgodnie z instrukcjami, nawet zaopatrzyłam się w specjalny ręczniczek z TBS, robiłam masaże itd. Wiem, że przy OCM cera musi się najpierw oczyścić, ale ile to może trwać? Czy ktoś inny również spasował z tego powodu?
PS. mam 30-tkę i prawdziwe problemy z cerą już dawno za sobą...:/
kroofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 11:25   #2
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Może robisz za intensywny masaż? Czytałam w wątku o OCM, że osoby ze skłonnościami do niespodzianek i podskórnych gul powinny zrezygnować z intensywnego masażu. Ja w ogóle nie zaczynałam, tylko po prostu nakładałam go na twarz jak każdy inny żel, bo mam cerę trądzikową i o dziwo nie miałam wysypu.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 12:02   #3
MadiMe
Raczkowanie
 
Avatar MadiMe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 68
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Słyszałam, że przez pierwsze dwa (nawet 3) miesiące można mieć wysyp "niespodzianek" na twarzy. Po prostu wychodzi wszystko co siedziało w skórze i organizmie. Może spróbuj oczyszczać organizm dodatkowo od wewnątrz ,żeby przyśpieszyć ten proces ? Pij dużo czystej wody, może jakieś zioła ? Jest też opcja, że OCM po prostu się u Ciebie nie sprawdzi
Ja przerzuciłam się teraz na mydło Alepp 50 % i sobie chwalę, słyszałam też dużo dobrego o olejkach myjącch np. z BU

Edytowane przez MadiMe
Czas edycji: 2012-06-03 o 12:04
MadiMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 12:23   #4
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Myślę, że przede wszystkim używałaś złych olei bazowych. Odradzam wszelkie mieszanki typu Alterra - nie wiadomo potem jaki olej na Ciebie źle działa i w dodatku z tego, co wiem, to zawiera w składzie Parfum, co naturalne i dobre dla skóry już może raczej nie być. Olej ryżowy gdzieś czytałam, że zapycha. Najlepszy jest minimalizm 1 maks 2 oleje + rycyna i wystarczy. Do tego jeszcze dorzuć pełną higienę typu częste zmienianie poszewek na poduszki, oczyszczanie od wewnątrz (np.: zielona herbata - mniam ) i nieco cierpliwości.
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 14:11   #5
kroofka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 781
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Sama nie wiem, czy jeszcze raz próbować... Jaki olej bazowy byście poleciły? Odstawiam na pewno ryżowy oraz mieszankę Alterra.
Zastanawiam się, dlaczego masaż w moim wypadku jest niewskazany. Sądziłam, że dzięki niemu olej ma szansę wejść w pory i je oczyścić. Samo nałożenie i starcie szmatką może być skuteczne?
kroofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 15:11   #6
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez kroofka Pokaż wiadomość
Sama nie wiem, czy jeszcze raz próbować... Jaki olej bazowy byście poleciły? Odstawiam na pewno ryżowy oraz mieszankę Alterra.
Zastanawiam się, dlaczego masaż w moim wypadku jest niewskazany. Sądziłam, że dzięki niemu olej ma szansę wejść w pory i je oczyścić. Samo nałożenie i starcie szmatką może być skuteczne?
Chodzi o to, aby nie robić takiego masażu "masażu". Traktuj mieszankę do OCM jak zwykły żel do mycia twarzy. Nie wiem jak Ty, ale ja nigdy (jak jeszcze używałam żelu) jakoś specjalnie nie masowałam skóry, ot parę razy przejechałam dłońmi po twarzy byle szybciej
A jaką masz skórę? W wątku o OCM jest FAQ i tam jest pełna rozpiska jaki olej dla jakiej cery. Ja mam cerę mieszaną, odwodnioną z rozszerzonymi porami i używam mieszanki rycyna+olej z kocanki+olej z róży piżmowej i jestem zadowolona z małą uwagą - ostatnio zwiększyłam ilość rycyny, bo odniosłam wrażenie, że moja skóra zaczęła się jej dopominać w większym stężeniu
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 15:20   #7
kroofka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 781
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Chodzi o to, aby nie robić takiego masażu "masażu". Traktuj mieszankę do OCM jak zwykły żel do mycia twarzy. Nie wiem jak Ty, ale ja nigdy (jak jeszcze używałam żelu) jakoś specjalnie nie masowałam skóry, ot parę razy przejechałam dłońmi po twarzy byle szybciej
A jaką masz skórę? W wątku o OCM jest FAQ i tam jest pełna rozpiska jaki olej dla jakiej cery. Ja mam cerę mieszaną, odwodnioną z rozszerzonymi porami i używam mieszanki rycyna+olej z kocanki+olej z róży piżmowej i jestem zadowolona z małą uwagą - ostatnio zwiększyłam ilość rycyny, bo odniosłam wrażenie, że moja skóra zaczęła się jej dopominać w większym stężeniu
Ja mam chyba podobną cerę - tłuste T, suche policzki, widoczne pory koło nosa. Dzięki, poszukam sobie wątku o OCM, dopiero zwiedzam to forum.
Olej z kocanki - brzmi tajemniczo... Gdzie się takie cuda kupuje?
kroofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 15:53   #8
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez kroofka Pokaż wiadomość
Ja mam chyba podobną cerę - tłuste T, suche policzki, widoczne pory koło nosa. Dzięki, poszukam sobie wątku o OCM, dopiero zwiedzam to forum.
Olej z kocanki - brzmi tajemniczo... Gdzie się takie cuda kupuje?
Oleje kupisz na Biochemii Urody, Mazidłach, Zrób sobie krem, Ecospa...
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 23:45   #9
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

no nie mogę , zacznijcie myslec, jak OLEJ moze byc dobry dla cery sklonnej do zapychania? sama kiedys sprobowalam i zrobilam sobie masakrę na twarzy ze az musialam isc do dermatologa i UWAGA DLA WSZYSTKICH NIEDOWIARKOW - lekarz jak mu powiedzialam o tej metodzie to sie zasmiał lekko i nie zdziwil sie ze mnie po tym wysypalo bo jak cos tak tlustego moze byc dobre dla mlodej cery? ktora jest podatna na zapychanie? i to byl jeden z najlepszych dermatologow w wawie, wykladowca na akademii, wiec radzę dziewczynom przestac czytac wizaz i te wymysly bo sama dalam sie zlapac, zauwazylam ze niktore dziewczyny pisaly o ocm ze pieknie pieknie wszystko znika a po jakims czasie placebo, okropny wysyp , wiec chyba ta metoda jest wadliwa ;]
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 06:05   #10
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
no nie mogę , zacznijcie myslec, jak OLEJ moze byc dobry dla cery sklonnej do zapychania? sama kiedys sprobowalam i zrobilam sobie masakrę na twarzy ze az musialam isc do dermatologa i UWAGA DLA WSZYSTKICH NIEDOWIARKOW - lekarz jak mu powiedzialam o tej metodzie to sie zasmiał lekko i nie zdziwil sie ze mnie po tym wysypalo bo jak cos tak tlustego moze byc dobre dla mlodej cery? ktora jest podatna na zapychanie? i to byl jeden z najlepszych dermatologow w wawie, wykladowca na akademii, wiec radzę dziewczynom przestac czytac wizaz i te wymysly bo sama dalam sie zlapac, zauwazylam ze niktore dziewczyny pisaly o ocm ze pieknie pieknie wszystko znika a po jakims czasie placebo, okropny wysyp , wiec chyba ta metoda jest wadliwa ;]
Prawda jest taka, że często lekarze mają klapki na oczach i wątpią we wszystko, na co nie mogą wypisać recepty. Ja lekarzom (dermatologom) ufam mniej niż dziewczynom (i nie tylko) z Wizażu.
Ja mam cerę skłonną do zapychania, mieszaną (chyba), ze skłonnością do trądziku, a stosuję OCM i do tego 2x dziennie nakładam oleje i jestem w szoku jak dobrze moja cera reaguje. Metoda jak każda inna, nie wszystkim będzie odpowiadać. Najlepsze kosmetyki apteczne mogą zbierać wiele dobrych recenzji, ale ZAWSZE znajdzie się ktoś kto nie zareaguje na nie tak pozytywnie. Nie ma co generalizować, że jak ktoś ma tłustą cerę, skłonną do zapychania, OCM nie jest dla niego.

Edytowane przez fredka86
Czas edycji: 2012-06-04 o 06:12
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 10:19   #11
olguska
Raczkowanie
 
Avatar olguska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 165
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że często lekarze mają klapki na oczach i wątpią we wszystko, na co nie mogą wypisać recepty. Ja lekarzom (dermatologom) ufam mniej niż dziewczynom (i nie tylko) z Wizażu.
Ja mam cerę skłonną do zapychania, mieszaną (chyba), ze skłonnością do trądziku, a stosuję OCM i do tego 2x dziennie nakładam oleje i jestem w szoku jak dobrze moja cera reaguje. Metoda jak każda inna, nie wszystkim będzie odpowiadać. Najlepsze kosmetyki apteczne mogą zbierać wiele dobrych recenzji, ale ZAWSZE znajdzie się ktoś kto nie zareaguje na nie tak pozytywnie. Nie ma co generalizować, że jak ktoś ma tłustą cerę, skłonną do zapychania, OCM nie jest dla niego.
tez używałam tej metody. olej rycynowy+z pestek winogron. miałam 5sciereczek, które po każdym użyciu prałam aby nie było żadnych bakterii.przez pierwsze tygodnie ogromny wysyp i cała podrażniona twarz. wygalałam okropnie, a z zaczerwieniami nie mógł sobie poradzic zaden krem. byłam dzielna i nadal stosowałam tą metodę. efekty były takie: oczyszczone pory, podrażniona cera, wszystkie przebarwienia zaczerwienione, nowe krosty.poddałam się...
obecnie jestem zolenniczką metody : im mniej tym lepiej. i tylko to na mnie działa. już nie cuduje z żadnymi nowymi metodami. mam z ziaji: mleczko do oczyszczania,krem, peeling enzymatyczny. nie używam wody bo to głownie u mnie powodowało wysyp. teraz mam zdrowa cerę i już nie będę cudować z nowymi metodami. na każdego działa co innego.
__________________
jeśli chcesz być szczęśliwy to bądź !
olguska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 12:20   #12
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

No i właśnie o to chodzi - trzeba sprawdzić czy rzeczywiście ta metoda jest dla nas odpowiednia. Jeśli pojawiają się podrażnienia to jest znak, że coś nie gra. U mnie wcześniej było tak, że zawsze po umyciu żelem moja cera była zaczerwieniona i podrażniona. Teraz przy OCM nic takiego się nie dzieje, wręcz przeciwnie, koloryt się wyrównuje.
Tylko denerwuje mnie takie uogólnianie, jakiego używa ResidentEvil20. "Jak olej moze byc dobry dla cery sklonnej do zapychania?" Ano może. Oleje są różne: jedne tłuste, nieschnące, treściwe, inne lekkie, schnące, wchłaniające się do matu.
Z tym że tak jak napisałam wcześniej - każdy może reagować inaczej, ale tak jest ze WSZYSTKIM! Tak jak np. z lekami - miliony ludzi zażywają aspirynę i nic im nie będzie, ktoś inny zażyje i się przekręci.
I żaden doktorek chyba nigdy nie będzie dla mnie autorytetem jeśli chodzi o NATURALNĄ pielęgnację.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 23:32   #13
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Tak samo fryzjerzy, którzy jak słysza o olejowaniu włosów to robią wielkie oczy.
Albo mój dermatolog który uważa, że nie nalezy pumeksować pięt, bo ta gruba warstwa, która sie tworzy na pięcie to naturalna ochrona przed odciskami.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 06:21   #14
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Tak samo fryzjerzy, którzy jak słysza o olejowaniu włosów to robią wielkie oczy.
Albo mój dermatolog który uważa, że nie nalezy pumeksować pięt, bo ta gruba warstwa, która sie tworzy na pięcie to naturalna ochrona przed odciskami.
... a już super będzie jak nam kopytka narosną, żaden odcisk wtedy nie będzie groźny

Nie powiem, że mam w d... lekarzy, ale zawsze należy pamietać, że to tylko ludzie, mają swoje ograniczenia i tyle.

A w temacie OCM to nie chce mi się tu przepychać z oportunistkami, to bez sensu. Jeśli ktoś nie ma przekonania, nie rozumie i nie chce zrozumieć to nie moja sprawa. Po reakcjach swojej mieszanej cery widzę, że to działa i już. Nie trzeba trzeć by pory wypluły zanieczyszczenia (a taka ich rola), olej tylko im w tym pomaga. Po to robimy gorący okład by te pory otworzyć a reszta już niemal sama się dzieje i to co wypluwają pory zdejmujemy ściereczką. Jeśli ktoś ma ochotę może dodatkowo masować, ale nie musi. I myślę, że dziewczyny często mają tendencję do oczekiwania wręcz cudów po wybiórczej pielęgnacji swego ciała. Trzeba pamiętać, że to co jemy, pijemy etc jest nami. Może by tak z ręką na sercu przyjrzeć się swojej diecie.... czy jest zdrowa, pozbawiona zanieczyszczeń? Bankowo nie, a te muszą wyjść... nie ma znaczenia czy dołem, czy przez skórę. Nie można oczekiwać, że ktoś "brudny" od środka będzie "czysty" na zewnątrz.
I kolejna ważna sprawa już wcześniej ktoraś z dziewczyn pisała: minimalizm jest najlepszy! Im mniej kombinacji tym łatwiej znaleźć ten odpowiedni dla naszej skóry olej. Bez dodatkowych zapachów (no chyba że wiemy, że dany olejek eteryczny nam nie szkodzi) .
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 16:50   #15
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

A no nie moze byc dobry dla tlustej cery, chyba ze go potem zmyjemy micelem po ocm, ale oczywiscie wy wiecie lepiej od lekarzy ( tym bardziej wykladowcy co jezdzi po swiecie) wiec ta rozmowa nie ma sensu, mam nadzieję że autorka tematu wyciągnie z tej rozmowy dobre wnioski, a propo jeszcze jedna wskazowka, która skłoniła mnie do uwierzenia w lekarza u ktorego bylam to to ze nie czarowal mnie jakimis kosmetykami aptecznymi tylko powiedzial ze do pielegnacji nie sa mi potrzebne jakies drogie wymyslne kosmetyki wystarczy zwykle mydlo z gliceryna czy zel za 5 zl by tylko myl i jakis zwykly krem bez parafiny i tyle, takze JA PRZESTRZEGAM przed tą metodą mlode dziewczyny z meiszana i tlusta cera ;]
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 17:20   #16
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
A no nie moze byc dobry dla tlustej cery, chyba ze go potem zmyjemy micelem po ocm, ale oczywiscie wy wiecie lepiej od lekarzy ( tym bardziej wykladowcy co jezdzi po swiecie) wiec ta rozmowa nie ma sensu, mam nadzieję że autorka tematu wyciągnie z tej rozmowy dobre wnioski, a propo jeszcze jedna wskazowka, która skłoniła mnie do uwierzenia w lekarza u ktorego bylam to to ze nie czarowal mnie jakimis kosmetykami aptecznymi tylko powiedzial ze do pielegnacji nie sa mi potrzebne jakies drogie wymyslne kosmetyki wystarczy zwykle mydlo z gliceryna czy zel za 5 zl by tylko myl i jakis zwykly krem bez parafiny i tyle, takze JA PRZESTRZEGAM przed tą metodą mlode dziewczyny z meiszana i tlusta cera ;]
mydlo z gliceryna przy cerze tradzikowej - BRAWO!



brawo dla lekarza
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 17:55   #17
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

takie smieszne? myję własnie zwyklym mydlem dove i nic podejrzanego sie nie robi , nie to co mialam po ocm ;] ale widzę że teraz wszelkie 'obronczynie' ocm co gówno się znają bedą linzowac moje wypowiedzi, wasza sprawa co uzywacie, kazdy moze tu wyrazic swoją opinię MOJA JEST NEGATYWNA a te ktore sporoboja ocm to potem nie placzcie ze musicie na dermatologa wydawac hehe
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:13   #18
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Tysiace dziewczyn uzywa OCM i nie narzekaja. Sądze ze kazdy ma swój rozum i widzi co mu sie sprawdza, a co nie, wiec to że Ty powiesz ze jakis lekarz to odradza nie zmieni ich zdania. MYj sobie twarz mydłem dove Mi mydła ściagaja skóre, przez co się potem jeszcze bardziej świece.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:26   #19
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

tak samo setki dziewczyn spróbowało i odradza, wiec myj sobie swoim olejkiem twarz ;]
poza tym polecam filmik na youtube MakijazeKasiD ta kobita przynajmniej zna się na rzeczy hcoc nie jest dermatologiem i to samo powiedziala o ocm ;]

Edytowane przez ResidentEvil20
Czas edycji: 2012-06-05 o 18:29
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 18:56   #20
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Kasia ma skóre suchą, wiec u niej moze sie nie sprawdzac. Ja znam dziewczyny z youtuba, które są kosmetologami i polecają, i najwazniejsze - same używaja. np nissiax83 I zauwazaja wielka poprawe cery... Mi to wystarcza. Na poczatku prawie zawsze jest wysyp i pogorszenie stanu skory, ale to jest przejsciowe. TYlko nie kazdemu chce sie przeczekiwac ten okres. Dlatego duzo osob uwaza, ze u nich to nie działa.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:08   #21
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
takie smieszne? myję własnie zwyklym mydlem dove i nic podejrzanego sie nie robi , nie to co mialam po ocm ;] ale widzę że teraz wszelkie 'obronczynie' ocm co gówno się znają bedą linzowac moje wypowiedzi, wasza sprawa co uzywacie, kazdy moze tu wyrazic swoją opinię MOJA JEST NEGATYWNA a te ktore sporoboja ocm to potem nie placzcie ze musicie na dermatologa wydawac hehe
dla twojej wiadomosci nie stosuje metody ocm i nie jestem jej obronczynia. po prostu staram sie patrzec obiektywnie na dwie strony 'konfliktu'

a kim ty jestes ze smiesz twierdzic, ze wszystko co powiesz na temat pielegnacji cery jest ok, a jesli ja cos napisze lub ktorakolwiek z dziewczyn z odmiennym zdaniem - cytuje - "gowno" sie znamy?

twoja cera - twoj problem. najwidoczniej mydlo dove ci sluzy jak i tysiacom dziewczyn. ja z cera tradzikowa dziekuje za taka pielegnacje

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
tak samo setki dziewczyn spróbowało i odradza, wiec myj sobie swoim olejkiem twarz ;]
poza tym polecam filmik na youtube MakijazeKasiD ta kobita przynajmniej zna się na rzeczy hcoc nie jest dermatologiem i to samo powiedziala o ocm ;]
no wlasnie - choc nie jest dermatologiem. dziewczyna nie ma wyksztalcenia medycznego, byc moze takze i kosmetycznego a po prostu jest amatorka jesli chodzi o makijaze (jesli mowimy o TEJ kasi). wydala zapewne SWOJA wlasna ocene odnosnie tej metody, bo ja sprobowala i jej nie podpasowala, co wcale nie oznacza (a tak myslisz) "ta metoda jest beznadziejna". jednemu sluzy drugiemu nie
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 20:16   #22
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

kobito nie wyolbrzymiaj, nie ma to jak napisac cos na wizazu od razu klotnia jak się powie coś nie po kogos mysli, ŚMIEM TWIERDZIC to co mi powiedzial dermatolog, i to tylko Z MOJEJ WLASNEJ DOBREJ WOLI dzielę się tu tym co Ty bys mogla uslyszec za 120 zl u dermatologa ;] i NIE NAPISALAM ze ta metoda jest beznadziejna dla wszystkich tylko dla dziewczyn ze sklonnoscia do zapychania, proponuje naukę czytania ze zrozumieniem bo widzę że kiepsko, a skoro nie probowalas ocm to co T y sie tu wypowiadasz w ogole? spróboj to wtedy pogadamy ;]
ps. a co do Kasi to wydala ogolna opinie ze nie poleca dla cer tlustych ;] i nie wie jak olej moze lepiej nawilzac skore od zwyklych kremow, poniewaz nie wnika w głąb skory tak jak np retinoidy i inne ;] takze riposta twoja nie poparta zadnymi faktami

Edytowane przez ResidentEvil20
Czas edycji: 2012-06-05 o 21:02
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 22:32   #23
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

A czy KasiaD wypróbowała tę metodę? Z tego co się orientuję to nie. Ona bazuje wyłącznie na informacjach zasłyszanych/wyczytanych od "mądrzejszych" i na stereotypach, że olej jest tłusty i jest be.
Twierdzenie, że lekarz który wykłada gdzieśtam ma być guru od pielęgnacji cery jest dla mnie po prostu przekomiczne :P Przecież to żaden wyznacznik
Tak jak wcześniej pisałam, ja mam cerę ze skłonnością do trądziku (mieszana/tłusta) i akurat nie odradzam metody OCM bo ją WYPRÓBOWAŁAM na WŁASNEJ skórze.
I powtarzam po raz kolejny (niezliczony): każdy reaguje inaczej, do każdego należy podchodzić indywidualnie, aczkolwiek wyjątki potwierdzają regułę :P

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

A poza tym pracuję w służbie zdrowia, wiem doskonale jacy są lekarze. Ktoś kto zgarnia za wizytę 120 zł i na dodatek ma czas wykładać na uczelniach, nigdy w życiu nie byłby moim autorytetem trzeba być nieco bardziej obiektywnym i mieć swój rozum
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 23:14   #24
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

pewnie pielęgniarka co niby zna lekarzy^^ no kazdy ma swoje zdanie, dla mnie to Ty jestes przekomiczna podważając opinię czlowieka ktory się na tym zna, a Ty niebardzo. poza tym czlowiek, który trafil sedno mojej przyczyny trądziku spowodowanego rozwniez luszczyca, do tej pory zaden lekarz na to nie wpadl, dobry srodek i tradzik znika, btw w wawie takie ceny to norma, owszem wyklada na wumie, trzeba miec swoj rozum i nie stosowac tej metody jak sie ma cere mieszana vel tlusta jeszcze raz się powtórzę ;]
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 00:06   #25
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Smile Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

ale "usiadlyscie" na ResidentEvil20 .. Dziewczyna chciala tylko wyrazic swoja opinie na temat tej metody a ze macie inne zdanie to oczywiscie musialo sie jej oberwac.. to jest forum Dziewczyny, kazdy moze powiedziec co mysli.. w sumie rzadko tu sie wypowiadam ale dzis po prostu musze.
a teraz tak: naturalne-nie znaczy ze ZAWSZE lepsze.. to po 1.
po 2. co do cer tlustych, tradzikowych -owszem, zgodze sie tu z kolezanka-oleje nie sa dobrym rozwiazaniem, nawet jesli chwilowo poprawia stan skory. i oczywiscie pewnie tez mi sie dostanie ale mowie to jako kosmetolog- skonczylam studia kosmetologiczne w Pl oraz kosmetologie w Stanach..byc moze ja nie mam az takiej wiedzy ani doswiadczenia jak moje kolezanki z pracy ale one sa rowniez tego samego zdania.. tak samo jak moj wujek dermatolog, ktory nie jest glupkiem za jakiego uwazaja go tutaj forumowe kolezanki tylko dlatego ze jest lekarzem.. to czlowiek ktory ma wiedze nie z gazet ani z forum jak Wy ale z ciezkiej nauki, wielu wykladow i kursow.
pozdrawiam serdecznie
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 06:45   #26
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Omg to trzeba mieć wykształcenie medyczne/kosmetyczne, żeby wiedzieć, co akurat służy skórze, a co nie?
Wg mnie olejowanie metodą OCM może być dobrą metodą oczyszczania cery, o ile nie stosuje się jej często. Otwieranie porów gorącem, po czym szybkie przemycie zimną wodą może wg mnie zaburzyć naturalny mechanizm zwężania porów. Dlatego osoby, które stosują metodę OCM a mają skórę podatną na rozszerzone pory, nie powinny codzienne stosować OCM, ale np. co parę dni.
Ale skoro tym, którzy stosują OCM codziennie i nic im się nie dzieje - spoko, niech stosują. To nie jest zła metoda. Sama czasem jej używam, gdy moja skóra naprawdę potrzebuje porządnego oczyszczania.

Dodatkowo zgadzam się poniekąd z opinią Kasi z MakijażeKasiD na temat działania natłuszczającego olei. Wg mnie lepsze efekty może dać dodanie paru kropli oleju do lubianego kremu niż stosowanie oleju solo.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 13:06   #27
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
kobito nie wyolbrzymiaj, nie ma to jak napisac cos na wizazu od razu klotnia jak się powie coś nie po kogos mysli, ŚMIEM TWIERDZIC to co mi powiedzial dermatolog, i to tylko Z MOJEJ WLASNEJ DOBREJ WOLI dzielę się tu tym co Ty bys mogla uslyszec za 120 zl u dermatologa ;] i NIE NAPISALAM ze ta metoda jest beznadziejna dla wszystkich tylko dla dziewczyn ze sklonnoscia do zapychania, proponuje naukę czytania ze zrozumieniem bo widzę że kiepsko, a skoro nie probowalas ocm to co T y sie tu wypowiadasz w ogole? spróboj to wtedy pogadamy ;]
ps. a co do Kasi to wydala ogolna opinie ze nie poleca dla cer tlustych ;] i nie wie jak olej moze lepiej nawilzac skore od zwyklych kremow, poniewaz nie wnika w głąb skory tak jak np retinoidy i inne ;] takze riposta twoja nie poparta zadnymi faktami
dziewczyno, tobie polecam kurs czytania ze zrozumieniem, bo napisalam, ze "nie stosuje" metody ocm, co wcale nie oznacza, ze jej nigdy nie probowalam. oczywiscie, ze mialam podejscie do tej metody i mam swoje zdanie na jej temat.

wg mnie ilosc wydanych pieniedzy na wizyty prywatne u lekarza nie swiadczy o jego 'wiekszej' madrosci. dla mnie mozesz jednorazowo wydawac i 1200zl - twoja kieszen. a ile lekarzy tyle roznych opinii i terapii.

kolejny raz zalecam ponowne przeczytanie moich wiadomosci w tym watku wtedy zobaczysz, ze nie masz racji piszac "NIE NAPISALAM ze ta metoda jest beznadziejna dla wszystkich tylko dla dziewczyn ze sklonnoscia do zapychania". wciskasz mi slowa, ktorych nie uzylam

co do wnikania olejow w glab skory. poczytaj wiecej wtedy sie dowiesz, ze istnieja oleje zbudowane w taki sposob, iz budowa przypominaja sebum produkowane przez ludzka skore. niektore oleje sa maloczasteczkowe co powoduje iz sa w stanie penetrowac w glab skory, totez nie rozumiem twojego wywodu opartego na opinii kasi o tym, iz "jak olej moze lepiej nawilzac skore od zwyklych kremow, poniewaz nie wnika w głąb skory tak jak np retinoidy i inne".

"takze riposta twoja nie poparta zadnymi faktami" - wlasnie wyjasnilam - tzn popralam faktami. przeczytaj wyzej moze w koncu zrozumiesz
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 13:33   #28
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Cytat:
Napisane przez ResidentEvil20 Pokaż wiadomość
pewnie pielęgniarka co niby zna lekarzy^^
Taaa, bo w służbie zdrowia są tylko lekarze i pielęgniarki
W każdym razie współpracuję z lekarzami na codzień i wiem jak jest. Nigdzie nie napisałam, że lekarze to głupki, przestańcie przeinaczać słowa! Są lekarze, których opinię sobie bardzo cenię, ale prawda jest taka, że nie wszystkiego uczą na studiach. Kolejna sprawa, że lekarze po wielu latach praktyki często popadają w monotonię i ciężko im się otworzyć na jakieś alternatywy, mają klapki na oczach. Widzę, że najwyraźniej takie klapki ma również ResidentEvil20, której nijak nie można przemówić do rozsądku. Przecież nie napisałam, że to metoda wspaniała, bez wad i dla wszystkich. Ale jeśli komuś wyraźnie służy to dlaczego ma zrezygnować bo jakiś, o przepraszam, nie JAKIŚ, tylko jeden z najlepszych lekarzy wyśmiał daną metodę? Jeśli rzeczywiście na dłuższą metę sposób się nie sprawdzi to proszę, pozwólcie mi czy innym przekonać się na własnej skórze.
Nie znoszę uogólniania i bezmyślnego wygłaszania swoich racji dlatego zabrałam głos w tej dyskusji, ale że ona do niczego dobrego nie prowadzi, więc ustępuję. Proszę mnie już nie prowokować
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 15:54   #29
ResidentEvil20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

la figa- mam lepsze rzeczy do roboty niz czytanie twoich poprzednich wiadomosci, koncze z Toba te przepychanki bo widzę że to nic nie wniesie skoro odwracasz kota ogonem jak dziecko w przedszkolu zeby wyszlo na Twoje ;] ( pewnie zaraz odpiszesz ze to ja tak robię haha ^^ ) btw wizyta w wawie tyle kosztuje i jesli chce sie byc dobrze obsluzonym to niestety trzeba placic bo w publicznej przychodni lekarz ma w dupie pacjenta i kazdemu radzi to samo, wiec chyba niebardzo znasz sie na rzeczywistosci, moze w jakis pipidowach jest inaczej ale na pewno nie w wawie NIE CHCESZ TO NIE CZYTAJ tego co piszę, moje wiadomosci są przestrogą dla dziewczyn ktore chca sprobowac tej metody i ja osobiscie pol roku temu chcialabym cos takiego uslyszec od kogos lepiej doinformowanego ;] kiedy spieprzylam sobie nią cere i moja kuracja aknenorminem poszla na marne, a to co juz ktos wybierze to mi to 'ryba' wasza cera robta co chceta
ResidentEvil20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 17:02   #30
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Dlaczego u mnie OCM się nie sprawdza?

Żenujące są tutejsze przepychanki...
Doinformować się warto, więc wkleję linka do bardzo starej ale wartościowej strony, na której opisane są w w bardzo prosty sposób oleje roślinne. Wszystko zależy od tego ile mają kwasów tłuszczowych wielokrotnie nasyconych - im więcej tym mniejsze prawdopodobieństwo zapchania skóry tłustej. Dla takiej cery najlepsze są oleje szybkoschnące jak: krokosz barwierski, rokitnik, czarnuszka (czarny kminek - REWELACYJNY! -mi wchłania się do matu), pestki winogron, słonecznik i sporo innych.
Im mniej tych wielokrotnie nasyconych kwasów tym większe działanie komedogenne. Ot i cała filozofia.

http://www.jaworek.net/kosmetyki/surowce_oleje.php

Bankowo znajdzie się zaraz jakaś super mądra zatwardziała przeciwniczka olejowania skóry tłustej... by dopisać, że chodzi o schniecie olejów. Ale tak się składa, że osobiście wyleczyłam sobie okropną zmianę atopową na łydce tylko i wyłącznie olejem! Gdyby się nie wchłaniał to nie działał by w taki sposób.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-24 05:31:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.