dolce gusto -kawa ,warto ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-27, 12:51   #31
karmeldoo
Rozeznanie
 
Avatar karmeldoo
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: dolny śląsk :)
Wiadomości: 827
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

ja polecam cappucino, najlepiej ice na gorące dni
o ile najzwyklejsza aroma mnie nie zachwyca to uwielbiam te "udziwnione" napoje z tego ekspresu
karmeldoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 17:36   #32
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez Chaos_Girl Pokaż wiadomość
Jak dla mnie, to wogole nie smakuje, jak kawa rozupszczalna. Najlepsze jest latte machiato.
W dyskach jest sprasowana zmielona kawa.
Wiadomo, ze to nie tem sam smak, co swiezo zmielonej, ale i na pewno nie przypomina jakichs rozpuszczalnych granulek.
piłam taką kawkę, fakt nie jest zła ale szału nie ma

zdecydowanie jestem za tradycyjnym ekspresem, ba! nawet za pospolitą makinetką i do tego świeżo zmielone ziarna
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 08:47   #33
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Ja właśnie zamówiłam DG-circolo... Marzył mi się porządny expres, taki co mieli i w ogóle robi konkret kawusię,ale narazie mnie nie stać na wydatek 300-400 euro, więc muszę się zadowolić DG Mam nadzieję,że będę zadowolona W domu tylko ja pijam kawę, więc majątku na kapsułki chyba nie wydam
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 19:39   #34
mujerka
Przyczajenie
 
Avatar mujerka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Byłam strasznie nakręcona na ten ekspres Dolce Gusto, ale chciałam gdzieś spróbować kawki i dziś trafiła się okazja. Próbowałam kilka rodzajów. Ogólnie mówiąc NIE WARTO ! Kawa wcale nie robi się tak szybko jakby mogło się wydawać. Milka rozbryzgała się po prostu po kubku i wyglądała mało apetycznie. Smak - sama chemia. Powiem więcej, było mi autentycznie niedobrze po tej kawie. Jednym słowem dobrze, że go nie kupiłam. Mąż nawet nie dopił swojego kubka.
Szukam zwyczajnego ekspresu na normalną kawę w rozsądnej cenie
mujerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 13:24   #35
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez mujerka Pokaż wiadomość
Byłam strasznie nakręcona na ten ekspres Dolce Gusto, ale chciałam gdzieś spróbować kawki i dziś trafiła się okazja. Próbowałam kilka rodzajów. Ogólnie mówiąc NIE WARTO ! Kawa wcale nie robi się tak szybko jakby mogło się wydawać. Milka rozbryzgała się po prostu po kubku i wyglądała mało apetycznie. Smak - sama chemia. Powiem więcej, było mi autentycznie niedobrze po tej kawie. Jednym słowem dobrze, że go nie kupiłam. Mąż nawet nie dopił swojego kubka.
Szukam zwyczajnego ekspresu na normalną kawę w rozsądnej cenie
Ale do DG nie ma MILKI
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 08:45   #36
Mortishia
Raczkowanie
 
Avatar Mortishia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 167
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Jeśli MILKA to w Tassimo od BOSCHA (Jacobs), DG ma Nesquik i czekoladę. Ja się właśnie zastanawiam między DG CIRCOLO lub CREATIVA w sumie dużej różnicy nie ma w wyposażeniu, cena ok 100 zł różnica jest i tam kilka szczegółów ... no a trzeci to Tassimo model TAS 4011
Zarówno Tassimo jak i Dolce Gusto mają podobne zestawy kaw, DG ma ich troszkę więcej. Ceny kapsułek są zbliżone i ekspresów też. Nie chcę dużego na pół blatu, bo nie mam na to miejsca, więc te kapsułki są dla mnie ok Ceny kapsułek, hmm są na pewno tańsze niż na początku, poza tym nie piję 5 kaw/ dzień

Oglądałam różne testy itp, czytałam niezależne artykuły i mam mętlik, nie umiem znaleźć porównania wszystkich kapsułkowych ekspresików, ludzie polecają często zwykłe tzn ciśnieniowe itp, ale nawet w PRO-TEST wyszło,że najlepsze były o dziwo Z KAPSUŁEK!!

Chyba dla zasady niektórzy krytykują. Nie jestem smakoszem i nie znam się aż tak, potrzebuję szybkiej w miarę smacznej kawy, a jeśli czytam/słyszę,że ta z DG jest pyszna i jak z dobrej kawiarni, to sorry,ale chyba o to mi chodzi!! Nie wiem który wybrać, ja chcę wcisnąć guzik i mieć za chwilę kawę (zrobione szybko i jedną ręką), ze względu na bardzo małe dziecko i jak już będę padać na tzw. pysk, to chcę szybko się postawić na nogi To ma głównie mi służyć i ułatwić, mąż i tak pije czarną, plutą (turecką) kawusię Ja lubię "dziwne" wynalazki I rzadko je i tak piję, więc koszt jakoś większego znaczenia nie ma, a przynajmniej mam hermetycznie zamkniętą i się nie wietrzy, tak jak kupione wielkie pudełka / puszki itp

PROSZĘ WAS O PODPOWIEDŹ / OPINIĘ JEŚLI KTOŚ TESTOWAŁ RÓŻNE TE EKSPRESY!! Nawet jakiś program był, znalazłam "Panią gadżet", pochwaliła kapsułki,ale nie testowała wszystkich tylko jakiś jeden i te "normalne", znalazłam odcinek "Gadżet", gdzie sprawdzili DG Circolo i Pani była zadowolona stwierdziła, że kawka jak w kawiarni i warto.

PROSZĘ O RADĘ, A NIE COŚ W STYLU ŻE KOSZT, CZY ŻE ŚWIŃSTWO
Dziękuję
__________________
"...Strach rodzi się wtedy, gdy dostrzegamy, że to, co zwykłe, nagle wypuszcza pazury..."
>J.Carroll< "Poza ciszą"
Mortishia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 09:23   #37
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

warto warto ja mam ten ekspres i wybor kawek jest wielki. moim faworytem jest milka
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 11:22   #38
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez znawczyni9 Pokaż wiadomość
warto warto ja mam ten ekspres i wybor kawek jest wielki. moim faworytem jest milka
a gdzie Ty kupujesz milkę do DG????
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:59   #39
Kimmi
Raczkowanie
 
Avatar Kimmi
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 97
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez Chaos_Girl Pokaż wiadomość
Jak dla mnie, to wogole nie smakuje, jak kawa rozupszczalna. Najlepsze jest latte machiato.
W dyskach jest sprasowana zmielona kawa.
Wiadomo, ze to nie tem sam smak, co swiezo zmielonej, ale i na pewno nie przypomina jakichs rozpuszczalnych granulek.
Dokladnie... trochę nie mieści mi się w głowie, jak MIELONA KAWA z tych kapsułek może smakowac jak chemia / kawa rozpuszczalna?
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego...

Osobiście mogę wypowiedzieć się na temat DG Circolo który posiadam już od jakiegoś czasu, jestem bardzo zadowolona z jakości tego ekspresu jak i kawy... Polecam

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez EmaMija Pokaż wiadomość
Jeśli nie pijasz kawy to być może ten gadżet Ci się spodoba. Dla prawdziwych miłośników kawy jest to jednak zbyt duża "chemia". Piłam kilka rodzajów kaw z tego ekspresu i smakują jak zwykła kawa rozpuszczalna albo jak kawa rozpuszczalna z wariacją smakową
Jesteś pewna, że piłaś TE kawy z Dolce Gusto?

Naprawdę jakość dobrego Machiato, Cafe Lungo (także w wersji bezkofeinowej), oraz wspaniały aromat dobrej jakości Aromy w której są same ziarna arabiki porównujesz do kawy rozpuszczalnej?

Prawdziwi miłośnicy kawy odróżniają chemię od Arabiki, tak więc chyba nie masz pojęcia, o czym piszesz!

Przepraszam dziewczyny.. ale naprawdę takie nielogiczne zdania osób które mają z rzeczywistością tyle wspólnego, ile piernik z wiatrakiem mnie oburzają...
Kimmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 00:16   #40
misiekfisiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Nie byłam miłosniczka kawy do momentu, kiedy kupilismy DG. Ba! Ja kawy po prostu nie lubiłam... Ten ekspres polecam wszystkim znajomym Zgodze sie, ze jak ktos woli mocna kawe sypana, to lepszy jest zwykly cisnieniowy (my taki mielismy przez ok 2 lata i chyba z raz sie kawy z niego napilam). Co do kapsulek, to zamawiam na stronie DG, czesto maja promocje, np. kup 6 op a 2 do tego dostaniesz gratis. Przed zakupem, trzeba pomyslec czego tak wlasciwie sie chce... i czy chce sie wydawac kase na kapsulki, bo jednak jak kapsulek nie ma to mozna jedynie wrzatkiem kawe czy herbate zalac....

Vo do tego czy kawa jest rozpuszczalna czy nie, to jest taka i taka.... Cappuccino, lungo i macchiato jest np z kawy sypanej, ale Cortado, moja ulubiona , jest z rozpuszczalnej....wystarc zy otworzyc kapsulke..
moje 3-letnie dziecko ma frajde, ze jak przyjda do niego dziadki, to moze im sam kawe zrobic
co do mleka to ja czesto robie tak ze wlewam mleko do szklanki, i na to daje cortado, wtedy wychodzi takie lzejsze macchiato
na noc jest dobra lungo bez kofeiny
misiekfisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 17:52   #41
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Mam ten ekspres od dwóch tygodni. Dostałam w prezencie
Piłam kilka rodzajów kaw z pakietu startowego. Porównywałam smak i każda była naprawdę inna - przynajmniej z tych co piłam. Jak do tej pory moim faworytem jest latte machiato i cappuccino (lubię kawę z mlekiem). Zamówiłam sobie machiato w wersji waniliowej i karmelowej i czekam na przesyłkę z dwoma gratisowymi szklankami do latte. Wybór kawy jest bardzo duży i się powiększa. Kawa w większości kapsułek jest 100% arabica, tylko parę z nich jest kawą rozpuszczalną o czym można przeczytać na stronie dolce gusto i na opakowaniu. Przygotowanie kawy jest błyskawiczne i bardzo proste, trwa dosłownie chwilkę. Kawa latte wychodzi piękna jak z kawiarni i smakuje równie dobrze. Ekspres zajmuje mało miejsca co akurat dla mnie jest ważne. Jeżeli miałabym coś doradzić to chyba wolałabym wersję automatyczną, gdzie ekspres sam dozuje ilość wody po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku (chociaż jest droższy).
Cena kapsułek moim zdaniem dyskwalifikuje ten ekspres dla ludzi pijących dużo kawy - jest to po prostu nieekonomiczne, no chyba że akurat dla kogoś 21 zl za 8 lub 16 kaw nie jest dużym wydatkiem. Ja pijam kawę tylko w weekendy i czasami w tygodniu po pracy, także ta cena jest do przeżycia ale jakbym tak miała codziennie zrobić np 3 kawy to już bym się zastanowiła nad sensem zakupu ekspresu na kapsułki.
Jestem bardzo zadowolona i dla mnie bomba, pyszna kawa, błyskawicznie przygotowana, obsługa dziecinnie prosta, kawka ma idealną temperaturę do picia, czyszczenie dosłownie w kilkanaście sekund, duży wybór kaw. Polecam goraco
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 18:52   #42
magiczna01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Gdańsk, Gdynia, Sopot
Wiadomości: 6
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Dla mnie ich mleko w kapsułkach jest niedobre i tłuste, dlatego teraz kupuję kapsułki z samą kawą, a zestaw typu cappuccino czeka na gości ;-)
magiczna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 10:20   #43
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez magiczna01 Pokaż wiadomość
Dla mnie ich mleko w kapsułkach jest niedobre i tłuste, dlatego teraz kupuję kapsułki z samą kawą, a zestaw typu cappuccino czeka na gości ;-)
Ja tez wole te kawy bez mleka. Np. Grande Aroma czy Latte Macchiato nie są z rozpuszczalnej kawy (do tych, co stawiaja zarzuty: napisane jest na opakowaniu, jaka to kawa). Wystarczy dodać trochę prawdziwego mleka i jest bardzo dobra (podejmuje na święta w domu prawdziwych kawoszy i chwalą te z mielonych, palonych ziaren - PS. Znajoma ma "prawdziwy" odjechany expres Saeco za kilka tysięcy - załamana zakupem.... Drugi za parę tysięcy mam w pracy i nikt nie pije szajsu, ktory z siebie wypuszcza.. Tak więc nie ma reguł!)
Mam ekspres DG od prawie 2 lat, nie piję kawy nałogowo, i jestem zadowolona. Wybór jest duży, na poczatku piłam głównie latte i cappuccino, teraz wole te mocne (dodaję prawdziwe mleko). Kawa się robi w niecałą minutę lub nawet w 30 sekund, jeśli bez tej kapsułki z mlekiem. Ostatnio zauyważyłam, że ekspres potrzebuje chwilę więcej na rozruch, poza tym od 2 lat żadnych negatywnych oznak upływu czasu.
teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 14:21   #44
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Nie mam prawa pisac takich rzeczy, bo kazdy ma inny gust i smak, ale tego typu "ekspressy" to po prostu gadzeciarskie zabawki, juz sam ich wyglad zazwyczaj jest kosmiczny i nie sprawia wrazenia czegos powaznego. Cenowo tez jedna wielka sciema: przeciez z 200gr swiezo zmielonej prawdziwej kawy i kupionego pelnego mleka zrobisz znacznie wiecej filizanek niz z tych magicznych kapsulek, z ktorych otrzymujemy raczej napoj kawopodobny... I przeciez cala frajda w obsludze pieknego cisnieniowego sprzetu.
Czy warto kupic Tassimo, Dolce Gusto itp?? Jesli nie zalezy czy na prawdziwym smaku kawy i po prostu nie masz checi i czasu uczyc sie robienia prawdziwej malej czrnej czy przepysznego porannego latte to nie widze problemu, ale wg mnie szkoda kasy... W pewnych kregach (tak, tak, wymadrzam sie...:P) po prostu nie wypada takich rzeczy miec...
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 08:50   #45
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Ja kupiłam małą kawiarankę ja kupiłam do parzenia na kawę i jestem bardzo zadowolona z niej.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 20:31   #46
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
Cenowo tez jedna wielka sciema: przeciez z 200gr swiezo zmielonej prawdziwej kawy i kupionego pelnego mleka zrobisz znacznie wiecej filizanek niz z tych magicznych kapsulek, z ktorych otrzymujemy raczej napoj kawopodobny...
W kapsułkach jest zmielona, palona kawa Arabica 100% - to nie jest napój kawopodobny.
teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 20:35   #47
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
Nie mam prawa pisac takich rzeczy, bo kazdy ma inny gust i smak, ale tego typu "ekspressy" to po prostu gadzeciarskie zabawki, juz sam ich wyglad zazwyczaj jest kosmiczny i nie sprawia wrazenia czegos powaznego. Cenowo tez jedna wielka sciema: przeciez z 200gr swiezo zmielonej prawdziwej kawy i kupionego pelnego mleka zrobisz znacznie wiecej filizanek niz z tych magicznych kapsulek, z ktorych otrzymujemy raczej napoj kawopodobny... I przeciez cala frajda w obsludze pieknego cisnieniowego sprzetu.
Czy warto kupic Tassimo, Dolce Gusto itp?? Jesli nie zalezy czy na prawdziwym smaku kawy i po prostu nie masz checi i czasu uczyc sie robienia prawdziwej malej czrnej czy przepysznego porannego latte to nie widze problemu, ale wg mnie szkoda kasy... W pewnych kregach (tak, tak, wymadrzam sie...:P) po prostu nie wypada takich rzeczy miec...
A jakie to kregi moze zdradzisz biednemu plebsowi?
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 08:29   #48
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez Chaos_Girl Pokaż wiadomość
A jakie to kregi moze zdradzisz biednemu plebsowi?
Nie daj sie sprowokować trollowi
Powiem Ci, że często bywam we Włoszech (najczęściej w Wenecji, ale też w Rzymie) i Włosi sobie chwalą Krupsa, mówiąc, że Saeco i Krups to dwie najlepsze marki wsród ekspresów. Nawet tani* Krups kapsułkowy jest lepszy niż bardzo drogi ekspres innej firmy. Włosi rzadko mają w domu własne ekspresy, bo piją kawę na potęgę w kawiarenkach, ale mój znajomy Włoch w PL często na spotkaniach służbowych w kancelarii dostaje espresso z Dolce Gusto i nie ma zastrzeżeń.

* - oczywiscie tani dla tych, którzy nie rozumieją, że producent daje dobry ekspres za niską cenę wstępną, ale odbija sobie w czasie na kapsułkach. Ostatecznie dostajemy dobry, ale i drogi w użyciu ekspres...

Edytowane przez teorema
Czas edycji: 2013-04-08 o 08:30
teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 18:15   #49
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Nie daj sie sprowokować trollowi
Powiem Ci, że często bywam we Włoszech (najczęściej w Wenecji, ale też w Rzymie) i Włosi sobie chwalą Krupsa, mówiąc, że Saeco i Krups to dwie najlepsze marki wsród ekspresów. Nawet tani* Krups kapsułkowy jest lepszy niż bardzo drogi ekspres innej firmy. Włosi rzadko mają w domu własne ekspresy, bo piją kawę na potęgę w kawiarenkach, ale mój znajomy Włoch w PL często na spotkaniach służbowych w kancelarii dostaje espresso z Dolce Gusto i nie ma zastrzeżeń.

* - oczywiscie tani dla tych, którzy nie rozumieją, że producent daje dobry ekspres za niską cenę wstępną, ale odbija sobie w czasie na kapsułkach. Ostatecznie dostajemy dobry, ale i drogi w użyciu ekspres...
kiedys kilku orangutanom dano wiadra z farbami i plotna do malowania, a pozniej niewiedzacy kto jest autorem "dzieł" krytycy sztuki uznali to za piekna abstrakcje z pewnoscia spod reki wielkich artystow.

Nie stwierdzilam, ze jest tani, bo ekspress cisnieniowy kupisz nawet za zaledwie 50zl wiecej, po drugie to, ze ktos jest Wlochem, nie znaczy, ze jest barysta... A poza tym, nie napisalam, ze krupsow, jakopsow i dolczegustow uzywa plebs. I nic mi nie wiadomo, abym byla trolem...
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 21:45   #50
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
kiedys kilku orangutanom dano wiadra z farbami i plotna do malowania, a pozniej niewiedzacy kto jest autorem "dzieł" krytycy sztuki uznali to za piekna abstrakcje z pewnoscia spod reki wielkich artystow.

Nie stwierdzilam, ze jest tani, bo ekspress cisnieniowy kupisz nawet za zaledwie 50zl wiecej, po drugie to, ze ktos jest Wlochem, nie znaczy, ze jest barysta... A poza tym, nie napisalam, ze krupsow, jakopsow i dolczegustow uzywa plebs. I nic mi nie wiadomo, abym byla trolem...
No popatrz,to jeszcze mało wiesz....
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 08:47   #51
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez kasica123 Pokaż wiadomość
No popatrz,to jeszcze mało wiesz....
wybitna kultura
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 17:13   #52
NieDoWidzenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie opłaca się tego kupować według mnie. Niby drogi nie jest, bajerancko wygląda, ale te kapsułki są bardzo drogie.
A poza tym to zwykła rozpuszczalna kawa, więc żaden szał.
Jak ktoś się nie zna to niech się nie wypowiada! kawa w tych kapsułkach jest zmielona a nie rozpuszczalna! osobiscie mam ekspres na kapsulki i ekspres cisnieniowy na ziarnista z krupsa. i oboje z mezem pijemy i ta ziarnista i z dolce gusto. Jest naprawde dobra. Szczegolnie Aroma i Espresso Intenso. jesli chodzi o cene to niestety w marketach faktycznie troche wychodzi ale kolezanka kupila kapsulki do ekspresu tassimo w sklepie internetowym tadex24.pl i polecila mi go. kupujemy z mezem w tym sklepie po prostu wieksza ilosc zeby zwracalo sie za przesylke i kawka wychodzi duzo taniej

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

kawa w tych kapsułkach jest zmielona a nie rozpuszczalna! osobiscie mam ekspres na kapsulki i ekspres cisnieniowy na ziarnista z krupsa. i oboje z mezem pijemy i ta ziarnista i z dolce gusto. Jest naprawde dobra. Szczegolnie Aroma i Espresso Intenso. jesli chodzi o cene to niestety w marketach faktycznie troche wychodzi ale kolezanka kupila kapsulki do ekspresu tassimo w sklepie internetowym tadex24.pl i polecila mi go. kupujemy z mezem w tym sklepie po prostu wieksza ilosc zeby zwracalo sie za przesylke i kawka wychodzi duzo taniej
NieDoWidzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 11:45   #53
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Prawdziwy kawosz to poszedłby z torbami przy cenach tych kapsułek. Do tego wybór kaw pasujących do ekspresu jest ograniczony. A ja lubię zmieniać smak i zapach świeżo zaparzonej kawy w kawiarce
Dlatego jestem na nie.

Moi znajomi mają, ale z tego co widzę to używają sporadycznie, bo przy gościach to zaparzenie 6-8 kaw by trochę zajęło a cena
W NO ekspresy kapsułkowe są popularne raczej wśród młodych ludzi, studentów, którzy się dopiero rozpoczynają przygodę z piciem kawy
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 14:46   #54
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Odp: dolce gusto -kawa ,warto ?

Warto! Ale nie dla typowych kawoszy (ze wzgledu na ograniczanie sie do 1 firmy).
Kawa jest pyszna, smakuje jak z kawiarni (espresso nawet lepsze niz w moich pobliskich kawiarniach). Wystarczy raz dziennie przeplukac 1 element i co pare miesiecy odkamienic. Jest bezawaryjny i (co dla mnie bardzo wazne) malutki! Najmniejszy model zajmuje niewiele wiecej miejsca niz czajnik elektryczny.
Super sprawa.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 14:39   #55
flower21
Raczkowanie
 
Avatar flower21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gorący kraj:)
Wiadomości: 221
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

hej, wlasnie kupilam ekspres Krups Genio, akurat byl w promocji, nabylam go za polowe ceny. Najpierw jednak chcialam sprobowac kawy dolce gusto, kawa byla zrobiona przez ekspres Krups Mini Me i byla przepyszna wiec wzielam Genio skoro byl tez automatyczny i do tego przeceniony.
W domu po pierwszej kawie wydawalo mi sie ze ta w sklepie z ekspresu Mini me miala lepszy smak, taki bardziej gleboki i ze byla cieplejsza - czy to mozliwe, zeby z dwoch ekspresow ta sama kawa miala inny smak i temperature?

Razem z ekspresem bylo kilka gratisowych kapsulek:
Po sprobowaniu cappuccino troche bylam zawiedziona... Myslalam ze bedzie bardziej glebokie, mocniejsze, a to praktycznie same mleko z malym dodatkiem kawy. Czy w Tassimo jest tak samo? Moze nastepnym razem pokombinuje z proporcja mleka i kawy?
Zastanawia mnie czy do kawy z mlekiem, cappuchno i latte macchiato sa uzywane rozne rodzaje kaw?

Za to zadowolona jestem z Chococino, czekolada baaardzo mi smakowala, zastanawiam sie teraz nad Mocha i Choco Carmel, ktora z tych 3 jest najlepsza?

Probowalam Latte Macchiato Caramel, dobre chociaz ten posmak karmelowy troche szcztuczny, chetnie za to sprobuje zwyklego Latte Macchiato.

Bardzo mi przypadla do gustu kawa Cortado, mocniejsza i mleczna, super. Szkoda ze taka mala

I ostatnie moje pytanie, jaką duza kawe czarna polecacie? Mam ochote sprobowac czarna kawe ze zwyklym kartonowym cieplym mlekiem
flower21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:25   #56
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez flower21 Pokaż wiadomość
hej, wlasnie kupilam ekspres Krups Genio, akurat byl w promocji, nabylam go za polowe ceny. Najpierw jednak chcialam sprobowac kawy dolce gusto, kawa byla zrobiona przez ekspres Krups Mini Me i byla przepyszna wiec wzielam Genio skoro byl tez automatyczny i do tego przeceniony.
W domu po pierwszej kawie wydawalo mi sie ze ta w sklepie z ekspresu Mini me miala lepszy smak, taki bardziej gleboki i ze byla cieplejsza - czy to mozliwe, zeby z dwoch ekspresow ta sama kawa miala inny smak i temperature?

Razem z ekspresem bylo kilka gratisowych kapsulek:
Po sprobowaniu cappuccino troche bylam zawiedziona... Myslalam ze bedzie bardziej glebokie, mocniejsze, a to praktycznie same mleko z malym dodatkiem kawy. Czy w Tassimo jest tak samo? Moze nastepnym razem pokombinuje z proporcja mleka i kawy?
Zastanawia mnie czy do kawy z mlekiem, cappuchno i latte macchiato sa uzywane rozne rodzaje kaw?

Za to zadowolona jestem z Chococino, czekolada baaardzo mi smakowala, zastanawiam sie teraz nad Mocha i Choco Carmel, ktora z tych 3 jest najlepsza?

Probowalam Latte Macchiato Caramel, dobre chociaz ten posmak karmelowy troche szcztuczny, chetnie za to sprobuje zwyklego Latte Macchiato.

Bardzo mi przypadla do gustu kawa Cortado, mocniejsza i mleczna, super. Szkoda ze taka mala

I ostatnie moje pytanie, jaką duza kawe czarna polecacie? Mam ochote sprobowac czarna kawe ze zwyklym kartonowym cieplym mlekiem
Nie znam tych dwóch ekspresów (Genio i Mini Me). Czy ta sama kawa może inaczej smakować? Jesli te ekspresy pracują pod innym ciśnieniem, to chyba możliwe. Ponoć każdy szczegól się liczy. Dlatego nawet ekspresy automatyczne mają tak różną cenę...

Mocha to w sumie nie kawa Po pierwsze ma dużą ilość kakao i cukru, a po drugie ma minimalną ilość rozpuszczalnej kawy, o ile dobrze pamiętam. Smakuje kakaowo, ale nie za slodko. Czasem ją sobie wrzucam na ruszt, jak nie wiem, czy chce pić mocną kawę Choco Carmel nie piłam chyba.
Z czarnych piłam chyba tylko Grande Aroma. Chyba jakoś specjalnie nie podbiła mego serca ale z mlekiem pewnie będzie smaczna.

Ogóle po blisko 3 latach użytkowania Dolce Gusto moge stwierdzić, że najlepsza jest dla mnie Cappuccino, a jeszcze lepsza, gdy mleko z kapsulki zastąpi się tym zrobionym osobno w spieniaczu Sama kawa z tej kapsułki jest rewelacyjna, ma bardzo głęboki smak i aromat, przy robieniu roznosi się aromat jak w normalnej kawiarni. Smakuje też świetnie, jeśli dodam trochę jakiegoś syropu, to "prawie" jak w Coffee Heaven
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 11:14   #57
motyl03
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 288
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Ja mam Dolce Gusto, szczerze mówiąc drugi raz bym się nie zdecydowała. Plusem na pewno jest cena i ładny wygląd. A minusy- kapsułki są dość drogie (właściwie jedno opakowanie starcza na jeden raz jak ktoś nas odwiedza- 8 kaw a kosztuje 20zł) i trzeba się ograniczyć do jednej firmy. Na pewno nie dla typowych "kawoszy" którzy lubią poznawać nowe smaki.
__________________
Zapraszam na mój blog kulinarny
motyl03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-28 12:14:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.