Wegetariańskie odchudzanie! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-02, 18:24   #31
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Wegetariańskie odchudzanie!

Cytat:
Napisane przez paniKA88 Pokaż wiadomość
Ale przechodząc na weganizm wykluczasz z diety wiele kalorycznych produktów jak np. sery. Słodyczy wegańskich na naszym rynku też jest stosunkowo mało
Tak samo zresztą przy przejściu na wegetarianizm się chudnie. Ja zupełnie nieświadomie schudłam 5kg.
Piszesz o swoim przypadku- ale nie ma zasady, że przejście na wegetarianizm/weganizm = schudnięcie. Pamiętam, że pierwszy weganin jakiego w życiu poznałam miał sporą nadwagę... A produktów zwierzęcych nie jadł kilka lat. Współlokatorka semi- wegetarianka po odstawieniu ryb i białego mięsa przytyła. Ze mną nie pamiętam jak było. Znam tylko jedną wegetariankę (teraz już znów je mięso), która dość dużo schudła przez rok bez mięsa.
Nie ma reguły, że WYKLUCZENIE czegoś z jadłospisu powoduje, że schudniemy. Na to jak wyglądamy ma wpływ to co jemy, a nie to czego nie jemy. Jeśli ktoś żywił się fast-foodami, a później przez decyzję o niejedzeniu mięsa i zmienia wszystkie posiłki na zdrowsze to prawdopodobnie schudnie. Albo przynajmniej zatrzyma proces tycia. Piszę to, bo jestem jednak przeciwna generalizowaniu- podkreślam to, bo spotkałam się ze stwierdzeniem, że facet "był wegetarianinem i nic nie schudł, więc to bez sensu".
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 21:29   #32
astefa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 25
Dot.: Wegetariańskie odchudzanie!

Kurcze, myślałam, że będziemy się odchudzać razem i wspierać, a tu część ucichła, a reszta woli około-wegetariańskie tematy
Chciałam się z Wami podzielić moim najnowszym odkryciem: gry na Xboxie. Gram i gram aż pot się ze mnie leje Mam nadzieję, że dzięki temu i dużej ilości chodzenia jakoś nadrobię braki w kondycji i będę się mogła wziąść za jakieś poważniejsze ćwiczenia.
Szabik, strona o odchudzaniu, do której masz linka to ten Twój blog o którym pisałaś? Bardzo ładne zdjęcia Jak idzie Ci dieta? Bo widzę, że ostatni wpis z bloga jest z czerwca. Ile udało Ci się schudnąć od tego czasu?
I mam do was pytanie. Czy uważacie, że falafel może zostać w diecie, bo dużo białka etc.,czy wywalić, bo tłuszcz i fast food?
astefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 06:23   #33
choocoolate1
Raczkowanie
 
Avatar choocoolate1
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 195
Dot.: Wegetariańskie odchudzanie!

Cytat:
Napisane przez astefa Pokaż wiadomość
Kurcze, myślałam, że będziemy się odchudzać razem i wspierać, a tu część ucichła, a reszta woli około-wegetariańskie tematy
Chciałam się z Wami podzielić moim najnowszym odkryciem: gry na Xboxie. Gram i gram aż pot się ze mnie leje Mam nadzieję, że dzięki temu i dużej ilości chodzenia jakoś nadrobię braki w kondycji i będę się mogła wziąść za jakieś poważniejsze ćwiczenia.
Szabik, strona o odchudzaniu, do której masz linka to ten Twój blog o którym pisałaś? Bardzo ładne zdjęcia Jak idzie Ci dieta? Bo widzę, że ostatni wpis z bloga jest z czerwca. Ile udało Ci się schudnąć od tego czasu?
I mam do was pytanie. Czy uważacie, że falafel może zostać w diecie, bo dużo białka etc.,czy wywalić, bo tłuszcz i fast food?
To jest kaloryczne ale ja bym zostawiła tylko zebys nie jadła go za często...
__________________
Touch your life.

Blog kosmetoholiczki czyli mnie
choocoolate1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 20:04   #34
astefa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 25
Dot.: Wegetariańskie odchudzanie!

Dzięki choocoolate1 tak sobie myślałam, że mogę, a potem lżejszą kolację np.
Kurcze, chyba nam powoli umiera ten wątek, dziewczyny jak tam Wasze odchudzanie?
astefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 21:24   #35
choocoolate1
Raczkowanie
 
Avatar choocoolate1
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 195
Dot.: Wegetariańskie odchudzanie!

Ogolem dzis jedzonko calkiem ok, ale na zakonczenie dnia zjadlam lody.

Mam dla Was cos smacznego

Sałatka ze szpinaku i cieciorki z sezamowym winegretem:
1. Pokroj w plasterki dużą szalotkę i zanurz w wodze z lodem , by zachowała chrupkość.
2.Przygotuj sos winegret: wymieszaj 1/4 szkl. soku z cytryny z 2 łyzkami octu z czerwonego wina, dodaj zgnieciony ząbek czosnku oraz po szczypcie soli i pieprzu kajeńskiego, odstaw na 5-10 min i polącz z 1/4szkl pasty sezamowej tahini, a nastepnie z 1/2 szkl oliwy.
3. Wymieszaj osączoną puszkę cieciorki z łyzką posiekanej natki i lyzką mięty, dopraw solą i pieprzem, polącz z dwoma lyzkami sosu winegret.
4. Osącz szalotke i uloz na 150g liści szpinaku razem z dwoma plastrami marchewek, oprósz solą i pieprzem, skrop 2 lyzkami sosu winegret i 2 lyzkami oliwy, wymieszaj.
5. Rozloz miedzy 4 talerze polowe cieciorkim a nastepnie- salatke , reszte cieciorki i 60g fety light drobne pokruszonej skrop porcje w sumie 2 lyzkami sosu winegret.

PORCJA: 230kcal, 7g bialka, 15g weglowodanow, 18g tluszczu, 5g blonnika
__________________
Touch your life.

Blog kosmetoholiczki czyli mnie
choocoolate1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 20:32   #36
astefa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 25
Dot.: Wegetariańskie odchudzanie!

A mnie całkowicie rozłożył ten weekend... Masakra jakaś, no ale nic, nie będę się tym przejmować, od jutra kontynuuję dietę. Tak to jest jak człowiek siedzi cały czas sam w domu. A już był 1kg w dół. Ehhh
astefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 22:27   #37
Lady Mischka
Przyczajenie
 
Avatar Lady Mischka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 26
Dot.: Wegetariańskie odchudzanie!

czy ktoś tu jeszcze zagląda?
__________________
„Kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy za pieniądze, których nie mamy,
żeby zrobić krótkotrwałe wrażenie na ludziach, na których nam nie zależy.”

- Tim Jackson
Lady Mischka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 01:28   #38
nuala7
Przyczajenie
 
Avatar nuala7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 17
Dot.: Wegetariańskie odchudzanie!

Hej
Teraz widzę, że to stary wątek i pewnie mnie będą hejtować za odświeżenie, ale odchudzanie na wege zawsze jest aktualne!
To może i ja się dołączę. Co o sobie.... zostałam wege 13 lat temu, teraz mam 24 lata z różnych względów oczywiście.
Oprócz bycia wege moją misja jest "nawracanie" ludzi z drogi jedzenia mięsa i jak na razie udało mi się nawrócić jedną osobę, ale za to sporo częściowo - często rezygnują z mięsa co jest moim osobistym sukcesem, patrząc na to, ile człowiek spożywa mięsa w ciągu roku itp.
Niestety też nie jestem najszczuplejsza -wiąże się to u mnie z chorobą tarczycy (tycie) i kości (brak ruchu) ale jestem wytrwała i się staram. Moim atutem jest to, że nie przepadam za słodyczami, chlebem itp. a jednak nie jestem chudzinką...przydałoby się zrzucić z 5-10 kilo.
Jadam głownie zupy, sałatki i zapiekanki warzywne - znajomi i rodzina twierdzą, że są smaczne, więc możemy dzielić się przepisami
nuala7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-04 02:28:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.