Vademecum antykoncepcji! - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-12, 09:20   #2761
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez buntowniczkaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.Mam problem.. zazywam microgynon 21 i zwymiotowałam 1 tabletke w 3 tygodniu brania tabletek.. to byla chyba 18 tabletka. dzien wczesniej kochałam sie z moim chlopakiem,ale w tym dniu kiedy sie kochalismy przyjelam tabletke normalnie.dopiero na drugi dzien wzielam tabletke o 20 i zwymiotowalam o 23. na ulotce pisalo,ze powinnam nie brac pozostalych tabletek i zrobic 7 dniową przerwe. zrobilam tak.I mimo to,mam schize,ze moge byc w ciazy.bo okresu jeszcze nie dostałam.Myslicie,ze jest duze prawdopodobienstwo,ze moge byc w ciąży?
Zrobiłaś prawidłowo nie ma szans abyś była w ciąży a krwawienie z odstawienia nie musi zawsze wylądować tak samo. Spokojnie
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 10:00   #2762
vddj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 56
Dot.: Problem!

Taaaak! Już wiem o tym widzicie, przeczytane głupotki w internecie lepiej jeszcze sprawdzić np. tutaj ))
Co wy macie z tym nieczytaniem ulotek? :/
Mój ginekolog jest dobry - po prostu widocznie źle dobrane tabletki. Poproszę go o zmianę tabletek i tyle. Jak już mówiliście nie opłaca się robić przerwy na 2 miesiące, dlatego będę musiała się przemęczyć. Bo pół roku czekać nie będę!
vddj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 10:52   #2763
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Problem!

Bo w ulotce jest wszystko napisane! -,- Nie zadaje się takich pytań na forum, jeśli przeczyta się ulotkę, w której masz wyraźnie napisane jak wolno/nie wolno postępować itp.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 22:23   #2764
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Exclamation Pominięta tabletka, pomóżcie!

Zapomniałam połknąć tabletki we wtorek (dziewiąta, drugi tydzień) i dopiero dzisiaj się zorientowałam (bez komentarza). Przerwa była dłuższa niż 24 godziny a o takim przypadku nie piszą w ulotce, nie wiem czy mam zażyć tę zapomnianą czy ją po prostu ominąć? Dodam, że nie zależy mi na zabezpieczeniu, przyjmuję Dianę na obniżenie testosteronu. Wolę mieć pewność, że zadziałają właściwie więc pytam, pomóżcie proszę jeżeli ktoś wie..

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2012-07-12 o 22:24
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 22:43   #2765
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pominięta tabletka, pomóżcie!

skoro nie zależy Ci na zabezpieczeniu, to bierz opakowanie normalnie, a tą zapomnianą tabletkę zostaw sobie na koniec, po prostu ją połącz z opakowaniem
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 23:18   #2766
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Pominięta tabletka, pomóżcie!

Więc mam ją połknąć? Czyli wybrać opakowanie do końca i tak jakby przedłużyć czas przyjmowania tabletek o jeden dzień? Takiej możliwości nie przewidziałam, potwierdź proszę, że dobrze Cię zrozumiałam
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 23:19   #2767
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pominięta tabletka, pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Więc mam ją połknąć? Czyli wybrać opakowanie do końca i tak jakby przedłużyć czas przyjmowania tabletek o jeden dzień? Takiej możliwości nie przewidziałam, potwierdź proszę, że dobrze Cię zrozumiałam
tak, to
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 23:59   #2768
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Pominięta tabletka, pomóżcie!

Bardzo Ci dziękuję za pomoc
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 11:22   #2769
qwerty_01
Raczkowanie
 
Avatar qwerty_01
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 36
Dot.: Problem!

objawy nie muszą być non stop, mogą potrwać troche czasu ale pozniej przejdą.. Niestety takie są skutki stosowania tabletek, niechęc do wszystkiego itd. Też rozmawiałam o tym z ginekologiem i powiedział, ze takie objawy nioechęci i tak dalej nasilają się gdy robimy wciąż to samo, żadnych 'ekscesów' w związku.. np. seks cały czas w tym samym miejscu, pozycja ta sama, żeby temu zapobiec radze na troche 'nowości' w związku, a się polepszy u mnie tak się stało, zero ochoty na przytulanie, współżycie, całowanie, wychodzenie z domu. Ale trzeba się troche zmusić, i robić coś nowego.. Jakieś spacery, wspólne biganie, robienie posiłków.. takie głupoty, które wniosą coś nowego do związku, a odzyskasz chęć na seks Technika sprawdzona, powodzenia!
qwerty_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 22:55   #2770
pulcherija
Zadomowienie
 
Avatar pulcherija
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 082
Dot.: Pytania związane z braniem tabletek antykoncepcyjnych.

odświeżam temat ; )

mam ciekawe pytanie, tabletki biore o 21 ( bo podobno lepiej na wieczór itd) i jak czytałam przy tabsach nie jest wskazany alkohol , ale co w sytuacji jak będę na imprezie , po jakim czasie od zazycia tabletki mogę się napic?
__________________
Never give up !!

64,5
kg --> 55 kg



pulcherija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 23:11   #2771
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pytania związane z braniem tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez pulcherija Pokaż wiadomość
odświeżam temat ; )

mam ciekawe pytanie, tabletki biore o 21 ( bo podobno lepiej na wieczór itd) i jak czytałam przy tabsach nie jest wskazany alkohol , ale co w sytuacji jak będę na imprezie , po jakim czasie od zazycia tabletki mogę się napic?
Możesz się napić kiedy chcesz (to pytanie było poruszane z milion razy, więc wystarczy użyć wyszukiwarki), bo alkohol nie ma żadnego wpływu na antykoncepcje, dopóki nie zwymiotujesz tabletki razem z alkoholem od razu po przyjęciu (do 4h)
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 23:40   #2772
Viranna
Raczkowanie
 
Avatar Viranna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 313
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dziewczyny liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie.
Do tej pory nie miałam do czynienia z antykoncepcją, bo nie było mi to do niczego potrzebne. Przyjmuję za to od kilku lat leki hormonalne związane z niedoczynnością tarczycy.
Niedawno rozpoczęłam współżycie. W chwili obecnej trudno mi powiedzieć czy będzie to stała relacja, więc na razie nie myślałam o antykoncepcji hormonalnej. Wydaje mi się, że dopóki moje kontakty seksualne są ograniczone, chyba najbardziej wskazaną metodą zabezpieczenia się byłyby prezerwatywy. Przy czym przyznaję, że mam jakieś wewnętrzne obiekcje jeśli chodzi o komfort ich użycia (kwestia tarcia, kwestia "odczuć" i kwestia rozbijania nastroju).
Podczas pierwszego razu zdecydowałam się oprzeć na metodach naturalnych czyli znajomości własnego ciała. Współżyłam na dwa dni przed okresem. Cykle mam regularne, z wyraźnymi objawami. Obserwuję się od dłuższego czasu i uważam, że znam swoje ciało. Wiem kiedy jajeczkuję z lewego, kiedy z prawego jajnika. Rozróżniam rodzaje śluzu. Oczywiście zdaję sobie również sprawę z tego, jak duży wpływ mogą mieć choroby, stresy, itd i że jednak czasem przesunięcia cyklu się zdarzają (przy czym u mnie są to - jeśli już się zdarzą - nagłe skrócenia długości cyklu).
W zbliżającym się tygodniu mam zamiar pójść do ginekologa i porozmawiać o antykoncepcji hormonalnej. Jednak po pierwsze znam opinie, że przyjmowanie leków tarczycowych może zakłócać antykoncepcję, po drugie - nawet jeśli się zdecyduję to rozpoczęłabym ją przyjmować ok . 23 lipca (wtedy powinnam rozpocząć kolejny cykl).
A sytuacja jest taka, że mam możliwość zobaczenia się z moim partnerem w najbliższy poniedziałek (nasze spotkania nie są częste ze względu na dzielącą nas odległość) i przyznaję, że mam nadzieję na intymność tego spotkania. Będzie to 21 dzień cyklu (cykle mam 27 / 29-dniowe), owulacja już 3 dni za mną (ból jajnika i śluz płodny) czyli do poniedziałku będzie to 5 dni po owulacji, od wczoraj śluz zmienił strukturę na charakterystyczną dla dni niepłodnych.
Powiedzcie mi - zdecydowałybyście się na moim miejscu na współżycie w poniedziałek? Oczywiście zasugeruję prezerwatywę, ale (jak już wspomniałam) sama mam pewien opór przed jej zastosowaniem. Gdyby okazało się, że z kondomem "to nie to" wzięłybyście pod uwagę seks bez zabezpieczenia mechanicznego?

Tylko proszę o kulturalne i rzeczowe odpowiedzi (nawet jeśli nie zgadzacie się z moimi opiniami i działaniami), bo nie jestem już nastolatką i moje decyzje nie są wynikiem chwili.
Viranna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 09:33   #2773
joestrella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 80
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

dziewczyny bardzo proszę o pomoc!!
dzisiaj rano wzięłam 3 tabletkę z opakowania i zwymiotowałam po 30 min. wiem, że nie zdążyła sie wchłonąć i na opakowaniu jest napisane, że powinnam brać tą samą tabletkę z 2 blistra. ale czy mogę wziąć kolejną tj. dzisiaj niedziela i tą zwymiotowałam ale wezmę to z poniedziałku i po prostu skrócę sobie cykl z 21 na 20??
bardzo proszę o pomoc bo bardzo się przejmuje..
__________________
Ta siła daje nadzieję, pozwala marzyć, wierzyć...no i być
joestrella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 09:50   #2774
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez joestrella Pokaż wiadomość
dziewczyny bardzo proszę o pomoc!!
dzisiaj rano wzięłam 3 tabletkę z opakowania i zwymiotowałam po 30 min. wiem, że nie zdążyła sie wchłonąć i na opakowaniu jest napisane, że powinnam brać tą samą tabletkę z 2 blistra. ale czy mogę wziąć kolejną tj. dzisiaj niedziela i tą zwymiotowałam ale wezmę to z poniedziałku i po prostu skrócę sobie cykl z 21 na 20??
bardzo proszę o pomoc bo bardzo się przejmuje..

Masz wziąć kolejną tabletkę bo ta się nie wchłonęła Twój organizm nie wie skąd weźmiesz zapasową i jest mu to obojętne . Możesz wziąć z zapasowego bistra lub z tego co bierzesz i w tedy kończysz po 20tabletkach a nie 21 tabletkach ;p
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 10:16   #2775
joestrella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 80
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

dzięki! bardzo mnie uspokoiłaś
a jak wezmę tą z poniedziałku to nie muszę się dodatkowo zabezpieczać prezerwatywą?
__________________
Ta siła daje nadzieję, pozwala marzyć, wierzyć...no i być
joestrella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 10:24   #2776
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez joestrella Pokaż wiadomość
dzięki! bardzo mnie uspokoiłaś
a jak wezmę tą z poniedziałku to nie muszę się dodatkowo zabezpieczać prezerwatywą?
Nie musisz. Minimum wziętych tabletek to 14. Jak weźmie się 14 i zrobi przerwę, to jest się bezpiecznym
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 11:07   #2777
kl4udia4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Pytania związane z braniem tabletek antykoncepcyjnych.

Czy moge stosowac tabletki Naraya, gdy mam żylaki na nogach?
kl4udia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 13:31   #2778
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pytania związane z braniem tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez kl4udia4 Pokaż wiadomość
Czy moge stosowac tabletki Naraya, gdy mam żylaki na nogach?
Nie bardzo, bo może to prowadzić do większych powikłań.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 14:44   #2779
paulinka_47
Rozeznanie
 
Avatar paulinka_47
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 759
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej.
Gadałam dziś z chłopakiem o tabletkach, jak już wspomniałam tu, poważnie obmyślam tą decyzję i nasunęło mi się kilka pytań.
Czy odczuwacie dziewczyny spadek libido i suchość pochwy?Bo czytałam, że są to skutki uboczne.A TŻ nie toleruje "takich skutków ubocznych"
I takie samo pytanie z tyciem- czy utyłyście i jeśli tak, to czy bardzo widocznie, czy można tę masę ciała potem zmiejszyć dietą i ćwiczeniami, czy raczej utycie przez hormony ciężko potem odkręcić.

I czy występowały u Was jeszcze jakieś dolegliwości?
Póki co ja byłam za tabletkami, ale coś nagle TZ zaczeło się nie podobać, martwi się o skutki uboczne. No i ja też zaczęłam.
paulinka_47 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 14:52   #2780
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez paulinka_47 Pokaż wiadomość
Hej.
Gadałam dziś z chłopakiem o tabletkach, jak już wspomniałam tu, poważnie obmyślam tą decyzję i nasunęło mi się kilka pytań.
Czy odczuwacie dziewczyny spadek libido i suchość pochwy?Bo czytałam, że są to skutki uboczne.A TŻ nie toleruje "takich skutków ubocznych"
I takie samo pytanie z tyciem- czy utyłyście i jeśli tak, to czy bardzo widocznie, czy można tę masę ciała potem zmiejszyć dietą i ćwiczeniami, czy raczej utycie przez hormony ciężko potem odkręcić.

I czy występowały u Was jeszcze jakieś dolegliwości?
Póki co ja byłam za tabletkami, ale coś nagle TZ zaczeło się nie podobać, martwi się o skutki uboczne. No i ja też zaczęłam.
Kochana, wszystko zależy od organizmu. Dwie dziewczyny stosujące te same tabletki mogą zupełnie różnie je tolerować. Zależy też trochę od tabsów, bo te nowe mają zazwyczaj takie coś, że nie zatrzymują wody w organizmie i nie tyjesz. Np. ja na yasminie schudłam w szybkim tempie 5 kg bez żadnych wyrzeczeń. Na libido też nie narzekałam i na suchość też nie, wręcz odwrotnie (ciągle było mi "za mokro"). Ale np. już na cilescie czułam się obolała, bolała mnie głowa, nogi i nie chciało mi się seksu. Więc to zależy. Są jeszcze niby takie wynalazki jak asekurella które mają łagodzić skutki uboczne tabsów ale nie wiem czy to nie jest pic na wodę. Niestety trzeba więc samej sie przekonać na własnej skórze czy dane tabsy nam pasują i nie powodują skutków ubocznych.
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 14:57   #2781
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez paulinka_47 Pokaż wiadomość
Hej.
Gadałam dziś z chłopakiem o tabletkach, jak już wspomniałam tu, poważnie obmyślam tą decyzję i nasunęło mi się kilka pytań.
Czy odczuwacie dziewczyny spadek libido i suchość pochwy?Bo czytałam, że są to skutki uboczne.A TŻ nie toleruje "takich skutków ubocznych"
I takie samo pytanie z tyciem- czy utyłyście i jeśli tak, to czy bardzo widocznie, czy można tę masę ciała potem zmiejszyć dietą i ćwiczeniami, czy raczej utycie przez hormony ciężko potem odkręcić.

I czy występowały u Was jeszcze jakieś dolegliwości?
Póki co ja byłam za tabletkami, ale coś nagle TZ zaczeło się nie podobać, martwi się o skutki uboczne. No i ja też zaczęłam.
Odpowiem ze swojego punktu widzenia, tzn jestem w połowie drugiego opakowania pierwszych w życiu tabletek anty. Pani ginekolog dobrała mi je perfekt nie mam plamień, jedynie w dniu ostatniej aktywnej tabletki pojawiło mi się plamienie i nie odczuwam suchości pochwy, nie ma z tym problemu. Nie mam żadnych skutków ubocznych, oprócz tego że czasami może mnie zakłuje jajnik jeden czy drugi przez kila chwil/minut.

Poza tym to trochę dziwne... jak to nie toleruje? -.- Kurde. To nie twoja wina, normalna sprawa u większości dziewczyn na tabletkach. Jak będziesz sucha to powie Ci, że seksu nie chce?

Co do libido, jak było wysokie, tak samo wysokie jest.

Cytat:
Są jeszcze niby takie wynalazki jak asekurella które mają łagodzić skutki uboczne tabsów ale nie wiem czy to nie jest pic na wodę.
dokładnie, pic na wodę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 17:47   #2782
paulinka_47
Rozeznanie
 
Avatar paulinka_47
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 759
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Żle się wyraziłam. To nie jest tak, że on tego nie toleruje Po prostu nie odpowiada mu fakt, że mogłabym nie mieć na niego ochoty, jeśli wiesz o co chodzi.
Absolutnie, nie wolno odbierać tego, jako coś złego, i że on jest jakiś dziwny. NIe, nie
Raczej się tym faktem zmartwił, no bo komu by coś takiego odpowiadało? No nikomu. On się martwi tylko

A czy ktoś jeszcze mógłby odpoweidzieć i podzielić się swoimi wrażeniami? Czy odczuwa skutki uboczne? Czy przytył itp?
paulinka_47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 18:08   #2783
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Jak brałam cilest to byłam marudna i faktycznie nie miałam ochoty się kochać po zmianie na mercilon czuję się jak bym żadnych tablete nie brała xD ja widzę same plusy pigułek
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 18:28   #2784
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

ja brałam microgynon, nie miałam żadnych skutków ubocznych, nie przytyłam, wręcz schudłam. Suchości nie zauważyłam, w tej kwestii też się nic nie zmieniło, libido wzrosło, miałam poczucie bezpieczeństwa, mogliśmy się kochać kiedy tylko chcieliśmy o każdej porze dnia i nocy. Ja jestem jak najbardziej za pigułkami i polecam każdej dziewczynie nie mającej problemów ze zdrowiem.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 18:54   #2785
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Nicko mi przypomniała ;p co do suchości niestety odczuwam ;/ jeśli mamy ochotę się kochać więcej niż raz dziennie to zazwyczaj potrzebujemy żelu
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 19:04   #2786
paulinka_47
Rozeznanie
 
Avatar paulinka_47
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 759
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dziękuję za odpowiedzi, widzę, że co organizm to inne jego zachowanie.
Zbieram na temat tabletek ostatnio mnóstwo informacji, bardzo poważnie to traktuję, w zasadzie chciałabym wiedzieć wszystko i ostatnio co chwila wpadam na forum z nowymi pytaniami. Z decyzją daje sobie czas do października i podejmuję decyzję, czy chce je brać czy nie.
Mam dużo obaw, ale wiąże z tym nadzieje, a przede wszystkim na poczucie bezpieczeństwa, które przy stosowaniu gumek znika kilka dni przed okresei w ten sposob co mieśiąc stwierdzam, że jestem w ciąży.
Po seksie też jest tylko: "nie pękła? ale weź sprawdź. I co? nie pękła?"
paulinka_47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 19:07   #2787
asqua92
Zakorzenienie
 
Avatar asqua92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 547
GG do asqua92
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez paulinka_47 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi, widzę, że co organizm to inne jego zachowanie"
bo tak jest, nie ma się co sugerować wypowiedziami, że ktoś po tabletkach A przytył, a po B schudł, bo u Ciebie może być różnie.
__________________
Razem 22.01.2010
Zaręczyny 12.02.2014
Ślub 09.09.2017

"Ponieważ jeśli wyleczy się pan,to znaczy,że nie było to warte zachodu.
Zamurowało mnie. Patrząc na mnie badawczo,zadeklarowała wzniosłym tonem:
Z wielkiej miłości nie da się wyleczyć."
Éric-Emmanuel Schmitt
asqua92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 08:04   #2788
Viranna
Raczkowanie
 
Avatar Viranna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 313
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Jestem w momencie szukania skutecznej metody antykoncepcji dla siebie. Czytam, podpytuję i na razie najbardziej skłaniam się do wyboru pomiędzy pierścieniem NuvaRing a tabletkami Madinette. Tylko oba te środki operują małą ilością hormonów (a przynajmniej tak piszecie tutaj na forum).
Czy to nie oznacza, że taka antykoncepcja może być mniej skuteczna? Czy po prostu są to środki nowsze, młodszej generacji i nie ma co się doszukiwać?
W ogóle często zdarza się by przyjmując hormony jednak zajść w ciążę? Zdaję sobie sprawę, że nie ma 100% pewnego zabezpieczenia, ale chyba jednak tabletki czy pierścień hormonalny daje bardzo dużą pewność.
Viranna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 09:31   #2789
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Viranna Pokaż wiadomość
Jestem w momencie szukania skutecznej metody antykoncepcji dla siebie. Czytam, podpytuję i na razie najbardziej skłaniam się do wyboru pomiędzy pierścieniem NuvaRing a tabletkami Madinette. Tylko oba te środki operują małą ilością hormonów (a przynajmniej tak piszecie tutaj na forum).
Czy to nie oznacza, że taka antykoncepcja może być mniej skuteczna? Czy po prostu są to środki nowsze, młodszej generacji i nie ma co się doszukiwać?
W ogóle często zdarza się by przyjmując hormony jednak zajść w ciążę? Zdaję sobie sprawę, że nie ma 100% pewnego zabezpieczenia, ale chyba jednak tabletki czy pierścień hormonalny daje bardzo dużą pewność.
Każde tabletki działają na każdą kobietę inaczej, sto będzie się czuło genialnie a sto pierwsza będzie mdlała i wymiotowała. A tym samym nie jest powiedziane że wytypowane przez Ciebie tabletki będą najlepsze. Nie wiem jak to z pierścionkiem ale tabletki dają 100% pewności prawidłowo przyjmowane ( trzeba uważać na leki, niektóre zioła, wymioty , biegunki no i na systematyczne branie). One blokują owulacje więc nie ma bata są dziewczyny które coś pochrzaniły i później że wina tabletek, jak coś to zapraszam na forum "antyschizowe biorę tabletki i nie jestem w ciąży", są na nim dziewczyny które biora tabsy o lat i mamami nie są
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 11:24   #2790
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Viranna Pokaż wiadomość
Jestem w momencie szukania skutecznej metody antykoncepcji dla siebie. Czytam, podpytuję i na razie najbardziej skłaniam się do wyboru pomiędzy pierścieniem NuvaRing a tabletkami Madinette. Tylko oba te środki operują małą ilością hormonów (a przynajmniej tak piszecie tutaj na forum).
Czy to nie oznacza, że taka antykoncepcja może być mniej skuteczna? Czy po prostu są to środki nowsze, młodszej generacji i nie ma co się doszukiwać?
W ogóle często zdarza się by przyjmując hormony jednak zajść w ciążę? Zdaję sobie sprawę, że nie ma 100% pewnego zabezpieczenia, ale chyba jednak tabletki czy pierścień hormonalny daje bardzo dużą pewność.
Nie, niska dawka hormonów daje cały czas taką samą skuteczność, jak środki które mają ich trochę więcej w składzie.
Jeśli bierzesz hormony systematycznie, to nie ma jakichkolwiek szans na ciąże
I według mnie tabletki są o niebo wygodniejsze, poczytaj ostatnie posty w zbiorczym wątku Nuva Ring, dziewczyny się skarżyły, że im to wyłazi, że w nocy wkładają bardzo głęboko, a rano jest to prawie na zewnątrz i inne takie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.