Maszyna do szycia - pomoc - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-06, 22:03   #511
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez omikrona Pokaż wiadomość
Zdecydowanie wystarczy.
Super, wielkie dzięki!
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 23:50   #512
Ala21
Raczkowanie
 
Avatar Ala21
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 60
GG do Ala21 Send a message via Skype™ to Ala21
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cześć dziewczyny,

ja również szukam maszyny do szycia. Nigdy nie szyłam i nie mam talentu i cierpliwości do rozszyfrowywania skomplikowanych instrukcji obsługi. Dlatego biorę pod uwagę tylko te modele, które oferuje pobliski sklep, w którym przy zakupie maszyny od razu nauczą mnie jej obsługi i zapewniają kompleksową obsługę na wszystkich etapach użytkowania.

Zaproponowano mi te modele:

Janome Sewist 525 S za 1040zł
Elna eXplore 340 za 999zł
Husqvarna Viking Emerald za 1170zł

Przeczytałam cały wątek i większość z Was poleca Janome. Niewiele za to piszecie o Husqvarnie, a właśnie tę maszynę pani ekspedientka poleca mi najbardziej. Ponoć poradzi sobie nawet z najcięższymi materiałami, a to dla mnie dość istotne. Co do moich wymogów - oprócz przeróbek i zwykłego szycia na własne potrzeby, będę jej używać do przeszywania cienkich linek żeglarskich. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi i wskazówki na co przy zakupie zwrócić uwagę.
__________________

Ala21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 17:30   #513
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: "Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)

widzę, ze w tesco jest promocja i maszyna do szycia kosztuje 39,90, 6 sciegów. Któras z Was uzywala?
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 17:32   #514
blue_cat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 570
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Witam
Zamierzam w końcu spełnić swoje marzenia z dzieciństwa i nauczyć się szyć. W wakacje będę głównie zajęta pracą, nauką języków .... i właśnie -chciałabym nauczyć się podstaw tajników tej sztuki, jaką jest szycie. W październiku zapisuje się na kurs krawiecki, jednak chciałabym ogarnąć jakieś podstawy szycia-zawsze to lepsze, niż zaczynanie od zera:

Którą z tych maszyn mi polecacie?
Lepiej zainwestować w coś podstawowego (do 100zł) czy takiego średniego, już bardziej profesjonalnego?

http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...333498710.html
http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...361341850.html
http://allegro.pl/mini-maszyna-do-sz...333597717.html
http://allegro.pl/kompaktowa-maszyna...341449090.html

Edytowane przez blue_cat
Czas edycji: 2012-05-22 o 17:51
blue_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 16:05   #515
E_W
Wtajemniczenie
 
Avatar E_W
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 2 693
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez blue_cat Pokaż wiadomość
Witam
Zamierzam w końcu spełnić swoje marzenia z dzieciństwa i nauczyć się szyć. W wakacje będę głównie zajęta pracą, nauką języków .... i właśnie -chciałabym nauczyć się podstaw tajników tej sztuki, jaką jest szycie. W październiku zapisuje się na kurs krawiecki, jednak chciałabym ogarnąć jakieś podstawy szycia-zawsze to lepsze, niż zaczynanie od zera:

Którą z tych maszyn mi polecacie?
Lepiej zainwestować w coś podstawowego (do 100zł) czy takiego średniego, już bardziej profesjonalnego?

http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...333498710.html
http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...361341850.html
http://allegro.pl/mini-maszyna-do-sz...333597717.html
http://allegro.pl/kompaktowa-maszyna...341449090.html
Te dwie ostatnie - mini podaruj sobie od razu. Jeśli chcesz się dopiero uczyć wybierz coś tańszego - ta pierwsza wygląda nieźle, chociaż Łuczniki to już nie ta sama jakość jak kiedyś
E_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 22:12   #516
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Zgadzam się z przedmówczynią, z tym że uważam, iż tylko ten Łucznik może się do czegoś nadawać.
Pozostałe trzy to są maszyny typu "telezakupy mango" i do niczego się nie nadają.
Sama pisałam tu jakiś czas temu w sprawie maszyny "mini' i to była tragedia, na szczęście udało mi się ją zwrócić sprzedawcy.

Od tamtego czasu wiele się nauczyłam, a maszynę mam już teraz trzecią, bo potrzebowałam takiej fachowej, do grubych materiałów.

Ja polecam Łucznika Julię, którą miałam przejściowo - radziła sobie świetnie nawet z ciężkimi materiałami. Co prawda na początku się rozregulowała, ale na gwarancji była serwisowana i Pan powiedział mi, że "jak on wyreguluje, to już nie będzie trzeba wracać" i nie kłamał
Byłam bardzo zadowolona.
Ta maszyna ma metalowe części w środku, a tylko z zewnątrz jest plastikowa, to bardzo ważne. Obawiam się, że te 300-400zł trzeba wydać, poniżej można się spodziewać, że maszyna szybko zacznie zawodzić i po krótkim użytkowaniu zaczniemy narzekać.
Z pewnością unikaj takich z plastikowymi podzespołami, maszyna ma być ciężka!
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 14:46   #517
grubapaulina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 22
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Witam
czy ktoś może wie, gdzie w Poznaniu mogę zakupić pedał do maszyny Łucznik 451?
grubapaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 18:03   #518
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

dziewczyny mam do was prośbę, mogłybyście polecić mi jakąś dobrą maszynę do szycia, w tym temacie jestem kompletnie zielona a chciałabym taką która pomogłaby mi się nauczyć i potem nie musiałabym kupować nowej
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 20:56   #519
Artucha
Przyczajenie
 
Avatar Artucha
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: woj.wielkopolskie
Wiadomości: 14
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Jakiś czas temu dostałam starą maszynę Neckermann 2000 widać że jest solidna i jej czas wcale nie dobiegł końca, bardzo chciałabym ją uruchomić, nie mam jednak wiedzy na temat maszyn. Po obejrzeniu kilku filmików, instruckji i przeczytaniu różnych porad na temat innych maszyn udało mi się tylko nawlec nici na szpulkę za pomocą maszyny oraz przewlec nici do igły ( mysle że dobrze) kłopot pojawił się jednak na dole maszyny przy bębenku, starałam się włożyć szpulkę z niciami ale nadal maszyna nie łączy nici. co oznacza że coś robie źle. Pytanie co?

Liczę na pomoc ! Jak umieścić bębenek ? i czy powinnam zrobić coś jeszcze??
Artucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 21:23   #520
Artucha
Przyczajenie
 
Avatar Artucha
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: woj.wielkopolskie
Wiadomości: 14
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Dołączam zdjęcia maszyny i bębenka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_1258 (Kopiowanie).jpg (20,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1260 (Kopiowanie).jpg (29,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1263 (Kopiowanie).jpg (19,2 KB, 6 załadowań)
Artucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:30   #521
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Mialam podobny problem z moim starym lucznikiem, oddalam maszyne do regulacji i okazalo sie, ze jej poprzedni wlasciciel przy niej majstrowal i igielnica byla zbytnio przesunieta do gory i nie bylo szansy by gorna nic zlapala dolna.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Bebenek tym wystajacym precikiem do przodu, ma on byc skierowany do gory.
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 23:43   #522
Artucha
Przyczajenie
 
Avatar Artucha
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: woj.wielkopolskie
Wiadomości: 14
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Mialam podobny problem z moim starym lucznikiem, oddalam maszyne do regulacji i okazalo sie, ze jej poprzedni wlasciciel przy niej majstrowal i igielnica byla zbytnio przesunieta do gory i nie bylo szansy by gorna nic zlapala dolna.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Bebenek tym wystajacym precikiem do przodu, ma on byc skierowany do gory.

Dziękuje bardzo za odpowiedź muszę w takim razie też sprawdzić ją pod tym kątem. Ale wcześniej spróbuje jeszcze raz, mogłabyś mi jeszcze powiedzieć gdzie umieścić ten wystający z bębenka koniec nitki? Widziałam na jednym z filmików które znalazłam że takową trzeba zostawić. Bębenek włożyłam według twoich instrukcji
Artucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 00:14   #523
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez Artucha Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za odpowiedź muszę w takim razie też sprawdzić ją pod tym kątem. Ale wcześniej spróbuje jeszcze raz, mogłabyś mi jeszcze powiedzieć gdzie umieścić ten wystający z bębenka koniec nitki? Widziałam na jednym z filmików które znalazłam że takową trzeba zostawić. Bębenek włożyłam według twoich instrukcji
Nie ma za co
Szpulke z nicia wlozylas do bebenka i to wszystko? Czy koncowke nitki przeprowadzilas przez taka szczeline? Jesli przeszla przez szczeline i dopiero wtedy luzno wystaje to wiecej nie musisz sie nia przejmowac tylko bebenek wlozyc do chwytacza Ja sama jestem amatorka
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 20:03   #524
Artucha
Przyczajenie
 
Avatar Artucha
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: woj.wielkopolskie
Wiadomości: 14
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Nie ma za co
Szpulke z nicia wlozylas do bebenka i to wszystko? Czy koncowke nitki przeprowadzilas przez taka szczeline? Jesli przeszla przez szczeline i dopiero wtedy luzno wystaje to wiecej nie musisz sie nia przejmowac tylko bebenek wlozyc do chwytacza Ja sama jestem amatorka
Przeprowadziłam przez szczeline i zaczepiłam o taki malutki haczyk jaki jest na rysunku od maszyny, resztę nici zostawiłam ale kiedy nacisnęłam pedał nici zaczęły się plątać a górna się zerwała. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić na własną rękę, niestety znajoma krawcowa wyjechała i nie mam kogo się jeszcze poradzić. Na klapie pod którą znajduje się bębenek jest taki rysunek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_1265 (Kopiowanie).jpg (35,2 KB, 14 załadowań)
Artucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 08:28   #525
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez Artucha Pokaż wiadomość
Przeprowadziłam przez szczeline i zaczepiłam o taki malutki haczyk jaki jest na rysunku od maszyny, resztę nici zostawiłam ale kiedy nacisnęłam pedał nici zaczęły się plątać a górna się zerwała. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić na własną rękę, niestety znajoma krawcowa wyjechała i nie mam kogo się jeszcze poradzić. Na klapie pod którą znajduje się bębenek jest taki rysunek.
Artucha ja po włożeniu na nowo bębenka zawsze chwytam górną nitkę - tą z igły i trzymając ją kręcę kołem tak by igła weszła do wewnątrz i chwyciła nitkę z bębenka .Cały czs trzymając nitkę igłową napinam ją i wyciagam nitkę bębenkową . Zanim wsunę materiał do szycia pod stopkę obie nitki przesuwam do tyłu.
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 18:53   #526
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Maszyna do szycia - serwis

Mam w domu starego Łucznika, na którym szyję ściegiem prostym i zygzakowym. widzę jednak mnóstwo pokręteł i ustawień do dziwnych szwów i haftów ( jak również kroku i szerokości szwu i obszywania dziurek) których nie mogę wykorzystać bo nie działa. Mama w dawnych czasach serwisowała tą maszynę, jednak pan który naprawiał zepsuł ją jeszcze bardziej (najpewniej ukradł trochę "wnętrzności")
Czy znacie jakiś naprawdę dobry serwis na Śląsku, ew. w okolicach Krakowa ? Nie chce tż płacić za naprawę tyle co za używanego Łucznika
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 19:21   #527
lamalama
Zakorzenienie
 
Avatar lamalama
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 915
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Nie wiem jakie mają ceny w serwisie ale zobacz tu:

http://www.mega-maszyny.pl/?kontakt

http://www.eldom.eu/pl/service zajrzyj na zakładkę punkty serwisowe,może znajdziesz blisko siebie.
__________________
Zapraszam do siebie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=418998
lamalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 19:30   #528
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez lamalama Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie mają ceny w serwisie ale zobacz tu:

http://www.mega-maszyny.pl/?kontakt

http://www.eldom.eu/pl/service zajrzyj na zakładkę punkty serwisowe,może znajdziesz blisko siebie.
Dzięki bardzo za linki, ale wydaje mi się że takie serwisy moga sobie nie poradzić z tak starą maszyną. Wolałabym jakiegoś starszego pana fascynata, który podszedł by do maszyny z sercem takim ludziom bardziej ufam, bo nie chce stracić chociażby tego ściegu prostego
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 11:31   #529
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Maszyna do szycia - serwis

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Mam w domu starego Łucznika, na którym szyję ściegiem prostym i zygzakowym. widzę jednak mnóstwo pokręteł i ustawień do dziwnych szwów i haftów ( jak również kroku i szerokości szwu i obszywania dziurek) których nie mogę wykorzystać bo nie działa. Mama w dawnych czasach serwisowała tą maszynę, jednak pan który naprawiał zepsuł ją jeszcze bardziej (najpewniej ukradł trochę "wnętrzności")
Czy znacie jakiś naprawdę dobry serwis na Śląsku, ew. w okolicach Krakowa ? Nie chce tż płacić za naprawę tyle co za używanego Łucznika
Mogę polecić w Krakowie: http://www.krakow.globar.com.pl/Masz...ki-Krakow.html

Panowie wiedzą co robią. Pan mi powiedział, że jak on wyreguluje, to już nie trzeba będzie poprawiać i miał rację. Swojego Łucznika "jadę" koszmarnie i do tej pory bez zarzutu, a byłam serwisować już bardzo dawno.
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy własny samochód
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 09:51   #530
Miliana23
Miliana23
 
Avatar Miliana23
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Olsztynek/Olsztyn
Wiadomości: 88
GG do Miliana23
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

MIał ktoś może styczność z taką maszyną do szycia?
http://sprzedajemy.pl/stara-maszyna-...k-kl-82,375820
Miliana23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 10:02   #531
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Taka stara maszyna szyje chyba tylko sciegiem prostym, no i nie ma silnika chyba wiec trzeba napedzac ja noga.
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 08:25   #532
Miliana23
Miliana23
 
Avatar Miliana23
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Olsztynek/Olsztyn
Wiadomości: 88
GG do Miliana23
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Tak tak napędzana nogą dokładnie
Miliana23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 13:32   #533
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Odświeżam wątek. Chcę kupić maszynę do szycia, z tym ze duzo nasłuchałam sie że nowe łuczniki są kiepskiej jakości.

Zastanawiam się nad własnie łucznikiem, wiecie od którego roku wychodzą te felerne serie??

Słyszałam ze dobej jakości maszyny prosukuje PFAFF? ma ktos? mozecie powiedziec cos na jej temat?
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 13:42   #534
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

O Pffafach wiem tylko tyle, że kiedyś to była dobra firma. Łuczniki ostatnio niestety to sama chińszczyzna, nie powiem Ci od kiedy robią tandetę, ale wiem że niestety mało są wytrzymałe.
Ja mam od 5 lat maszynę Toyoty. Tak, tej Toyoty. poza tym, że jest to w sumie zwykła prosta maszyna, jeszcze mnie nie zawiodła.
A szyję dużo, tak średnio wychodzi kilka szt odzieży tygodniowo, a do tego skóry, nawet bardzo grube, do 5mm.
Nie wiem dokładnie ile kosztowała bo to prezent był, model to easy sewing rs2000
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 13:50   #535
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

no ja na allegro znalazłam 2 interesujące mnie aukcje, do łucznika wiem ze bede miec dostep do czesci w razie gdyby cos, a do pfaffa własnie nie wiem jak to jest. ale to są drogie maszyny, i z tego co czytałam solidne.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 13:54   #536
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

no tak, często cena robi różnicę, ale z drugiej strony jak tandetna będzie się psuć to tyle co za dobrą wydasz na naprawę tandetnej...

ja się przekonałam, że np do mojej Toyoty pasują części i akcesoria z łucznika i są dużo tańsze niż oryginalne
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 15:16   #537
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

kurcze, im dłuzej się zastanawiam nad tym to dochodze do wniosku ze: najlepsze maszyny, to stare maszyny sprawdzonych marek. Nasuwa mi się myśl ze maszyny singera powinny być solidne, i ogolnie z tego co mi mowią są naprawde ok. LAtwy dostęp do czesci.

Chciałam kupic nowa maszyne, ale nie wiem czy sprawdze się jako kobieta szyjąca.

Znalazłam takiego singera: http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...689746544.html

jest stosunkowo niedrogi, no i sprawdzony co najwazniejsze. ma walizke, i najwazniejsze sciegi. Co sądzicie?
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 15:23   #538
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Ja do amatorskiego szycia od czasu do czasu kupilam na allegro wiekowego Lucznika i jestem zadowolona z tego wyboru
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 18:11   #539
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cięzko zastanawiam się nad tym Singerem, ale wlasciwie nie wiem jakie on ma funcje, czy ma obszywanie dziurek? nie mogę znalezc informacji na jej temat w necie,

Dziewczyny proszę zerknijcie na to zdjęcie, macie swoje maszyny więc może po szyciu na tym materiale powiecie mi coś o sciegach?

2689746544.jpg

wydaje się być prosta w obsludze, pewnie jest ale ja jako laik to wiecie...

a tak sie juz napalilam ze nie wiem, nie odpuszcze chyba. z miesiąc czasu juz cierpie na maszyne tak ze nie wiem
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 18:59   #540
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Dziewczyny, kliknełam. Gosciu rano miał wystawionych 10 maszyn, teraz zostały tylko 3. Jest mechanikiem od maszyn, takze maszyna musi działać na 100. to jest ten plus. z obszywaniem dziurek, jezeli nie bedzie, bede kombinowac jakimis sciegami. poki co, to najpierw musze nauczyć się szyc. bo z tym moja historia jest krotka, w domu mielismy kiedys maszyne singera o 1 sciegu, i to tyle.

Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-15 14:43:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:34.