Dyskusja na temat kocich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Czym karmisz swojego kociaka?
jedzeniem z puszki 14 41,18%
suchą karmą 28 82,35%
mięsem 11 32,35%
smakołykami 6 17,65%
jedzenie robię własnoręcznie 6 17,65%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 34. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-29, 00:08   #721
Kladija
Raczkowanie
 
Avatar Kladija
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 214
GG do Kladija
Dot.: Whiskas junior.

Karmy zawierające mięso psów i kotów w Polsce byłyby nielegalne, nie można karmić zwierząt produktami pochodzącymi z przedstawicieli tego samego gatunku, wyjątkiem są zwierzęta futerkowe.
__________________
"you're the only one that i'm ever gone need
baby you're the one, only one for me ! " <3

Kladija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 07:24   #722
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez klamliwa Pokaż wiadomość
no i tu był chyba problem... spróbuje pomieszać może już będzie bez rewelacji tak czy siak czekam aż będzie większy, dla starszych kotów jest większy wybór karmy...
Wszystkie bezzbożówki mogą jeść i maluchy i koty dorosłe .

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Kladija Pokaż wiadomość
Karmy zawierające mięso psów i kotów w Polsce byłyby nielegalne, nie można karmić zwierząt produktami pochodzącymi z przedstawicieli tego samego gatunku, wyjątkiem są zwierzęta futerkowe.
A koty to nie futerkowe? Moje mają futerko .

Żarcik, żarcik.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 10:03   #723
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez klamliwa Pokaż wiadomość
no i tu był chyba problem... spróbuje pomieszać może już będzie bez rewelacji tak czy siak czekam aż będzie większy, dla starszych kotów jest większy wybór karmy...
Ja persowi sypię trochę na czubek starej karmy. Cham dostaje ze 3-5 chrupek na biurko. Później obserwuję, czy nie wymiotują lub czy nie miały biegunki.

Może i większy, ale pamiętaj, żeby w razie czego dostosowywać karmę do kota: tzn: jeśli kot nie ma nadwagi, nie kupuj mu profilaktycznie karmy 'light', 'bo kiedyś może przytyć'- jak napisała dawno temu jedna z wizażanek, z którą się całkowicie zgadzam.


---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Kladija Pokaż wiadomość
Karmy zawierające mięso psów i kotów w Polsce byłyby nielegalne, nie można karmić zwierząt produktami pochodzącymi z przedstawicieli tego samego gatunku, wyjątkiem są zwierzęta futerkowe.
To czym w takim razie są owe tajemnicze : produkty pochodzenia zwierzęcego?

Jak sama nazwa wskazuje, pochodzą ze zwierząt, ale czym są?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 12:22   #724
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
To czym w takim razie są owe tajemnicze : produkty pochodzenia zwierzęcego?

Jak sama nazwa wskazuje, pochodzą ze zwierząt, ale czym są?
First of all, nie wierzę, że w Polsce, jeśli coś jest nielegalne, to nie egzystuje. W LUDZKIM jedzeniu była przecież ta przemysłowa sól, były afery z przepakowywaniem przeterminowanego mięsa w supermarketach w paczki z nową datą ważności itp. W przypadku zwierzęcej karmy mniej ludzi się interesuje jej realnym składem, więc zapewne mataczenie jest na porządku dziennym. Dlatego kupuję tylko karmy nie produkowane w Polsce, najlepiej jest podobno kupować marki z krajów skandynawskich.

Produkty pochodzenia zwierzęcego- mam nadzieję, że chodzi o podroby i mączkę kostną... To też syf, ale przynajmniej w miarę "jadalny".
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 13:26   #725
klamliwa
Przyczajenie
 
Avatar klamliwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Whiskas junior.

Dzięki za rady kotka dostałam ni z gruszki ni z pietruszki, dlatego jeszcze za wiele nie wiem, ale staram się by nie miał źle
klamliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 14:39   #726
xmania
Raczkowanie
 
Avatar xmania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 72
Dot.: Whiskas junior.

co sadzicie o mleku cat milk z whiskasa? oraz o produktach puriny i sheby?? ja jutro będe miała małą sierotę kociczkę (ok. 10 tyg) zastanawiam się jak mam ją karmić...
mleko krowie nie jest dobrym pomysłem... a co sadzicie np. o posiłkach z mięska gotowanego+ ryżu/ makaronu?
__________________
M 08.04.11

bieganie: od 04.06
zdrowo odżywiam się
xmania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 14:53   #727
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez xmania Pokaż wiadomość
co sadzicie o mleku cat milk z whiskasa? oraz o produktach puriny i sheby?? ja jutro będe miała małą sierotę kociczkę (ok. 10 tyg) zastanawiam się jak mam ją karmić...
mleko krowie nie jest dobrym pomysłem... a co sadzicie np. o posiłkach z mięska gotowanego+ ryżu/ makaronu?
Mleko z Whiskasa jest ok, ale polecam też mleko Klara w kartoniku.

Co do karm - jestem zwolenniczką karm bezzbożowych, czyli nie jestem za Puriną/Shebą ani gotowaniem ryżu dla kota. Polecam dla malucha suche karmy np. Applaws Kitten albo tańszy TOTW.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 15:41   #728
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez xmania Pokaż wiadomość
co sadzicie o mleku cat milk z whiskasa? oraz o produktach puriny i sheby?? ja jutro będe miała małą sierotę kociczkę (ok. 10 tyg) zastanawiam się jak mam ją karmić...
mleko krowie nie jest dobrym pomysłem... a co sadzicie np. o posiłkach z mięska gotowanego+ ryżu/ makaronu?
Ja z kolei polecam mleko Winstona, do kupienia w Rossmannie, jest tańsze od whiskasa
Też mam małego kociaka (3 miesiące) i karmię go karmą suchą Royal Canin dla kociaków, mokrą Animondą Carny (baardzo ją lubi), Animondą vom feinsten, Miamorem i różnymi innymi z dobrym składem. Oprócz tego mały dostaje czasem: jogurt naturalny, jajko na twardo, trochę twarogu i dość często przyrządzam mu coś takiego: gotuje rybę lub pierś z kurczaka, warzywa (marchewka, brokuł, kalafior, ziemniak- co kot lubi), można też ryż lub makaron (ale mój kotek nie zbyt to lubi, więc ja nie daje). Ścieram na tarce warzywa, rybe lub mięso rozdrabniam i mieszam. Na końcu zalewam to odrobiną wywaru (tego w którym wszystko gotowałam) z żelatyną (daje jej tylko troszkę). Mój kot wcina to z chęcią Ostatnio dawałam mu też troszkę surowego łososia, również mu smakuje.
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 18:18   #729
xmania
Raczkowanie
 
Avatar xmania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 72
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez olkaa77 Pokaż wiadomość
Oprócz tego mały dostaje czasem: jogurt naturalny, jajko na twardo, trochę twarogu
kot to je?? ja jutro będę miała małego kociaka... nie mam stałego wynagrodzenia i nie stac byłoby mnie na dość drogie karmy dla zwierzęcia.
__________________
M 08.04.11

bieganie: od 04.06
zdrowo odżywiam się
xmania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 18:46   #730
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez xmania Pokaż wiadomość
kot to je?? ja jutro będę miała małego kociaka... nie mam stałego wynagrodzenia i nie stac byłoby mnie na dość drogie karmy dla zwierzęcia.
To co kot będzie jadł ?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 18:48   #731
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez xmania Pokaż wiadomość
kot to je?? ja jutro będę miała małego kociaka... nie mam stałego wynagrodzenia i nie stac byłoby mnie na dość drogie karmy dla zwierzęcia.
Jasne, ale bardziej jako przekąskę, bo jogurtem czy jajkiem to na długo się nie na je
Ale dobre karmy nie muszą być drogie! Już tu wcześniej o tym pisałam (o sklepach internetowych), przeczytaj sobie cały wątek
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 18:52   #732
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez olkaa77 Pokaż wiadomość
Ja z kolei polecam mleko Winstona, do kupienia w Rossmannie, jest tańsze od whiskasa
Ja Klarę zamawiam bezpośrednio u producenta, przy minimalnym zamówieniu wychodzi już z przesyłką ok. 2zł za 200ml , w kartoniku.

Mleko z Whiskasa składowo jest dobre, ale płaci się głównie za opakowanie . A to z Rossmanna nie próbowałam, dobre ?

Cytat:
Napisane przez olkaa77 Pokaż wiadomość
Też mam małego kociaka (3 miesiące) i karmię go karmą suchą Royal Canin dla kociaków, mokrą Animondą Carny (baardzo ją lubi), Animondą vom feinsten, Miamorem i różnymi innymi z dobrym składem.
Super . Carny u mnie też znika szybko. A wiesz że Royal jest produkowany przez tą samą firmę co Whiskas (Mars), co nie?

Cytat:
Napisane przez olkaa77 Pokaż wiadomość
Oprócz tego mały dostaje czasem: jogurt naturalny, jajko na twardo, trochę twarogu
U mnie żółtko i olej z łososia sprawia, że koty szaleją.

Moje są tak w 1/5 na diecie barf, najbardziej lubią wątróbkę (ale jej w mieszankach malutko).

Cytat:
Napisane przez olkaa77 Pokaż wiadomość
i dość często przyrządzam mu coś takiego: gotuje rybę lub pierś z kurczaka, warzywa (marchewka, brokuł, kalafior, ziemniak- co kot lubi), można też ryż lub makaron (ale mój kotek nie zbyt to lubi, więc ja nie daje). Ścieram na tarce warzywa, rybe lub mięso rozdrabniam i mieszam. Na końcu zalewam to odrobiną wywaru (tego w którym wszystko gotowałam) z żelatyną (daje jej tylko troszkę). Mój kot wcina to z chęcią Ostatnio dawałam mu też troszkę surowego łososia, również mu smakuje.
Jakie ryby dodajesz?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 13:40   #733
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Mleko z Whiskasa składowo jest dobre, ale płaci się głównie za opakowanie . A to z Rossmanna nie próbowałam, dobre ?
Wydaje mi się, że dobre, akurat go nie mam, ale z tego co pamiętam to skład ma taki jak klara, lub bardzo podobny


Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Super . Carny u mnie też znika szybko. A wiesz że Royal jest produkowany przez tą samą firmę co Whiskas (Mars), co nie?

Jakie ryby dodajesz?
Szczerze to nie miałam pojęcia Ale to nie zmienia faktu, że jest dość dobrą karmą..

A jeśli chodzi o ryby, to ostatnio dałam tilapię.
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 13:53   #734
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez olkaa77 Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o ryby, to ostatnio dałam tilapię.
Ale wiesz, że tilapia, mintaj, karp itp. są szkodliwe dla kota bo zawierają tiaminazę?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 15:16   #735
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że tilapia, mintaj, karp itp. są szkodliwe dla kota bo zawierają tiaminazę?
Naprawdę?! Nie miałam pojęcia... Ale wielkie dzięki za informacje
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 15:22   #736
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Whiskas junior.

Jadalne ryby dla kota: dorsz, flądra, halibut, łosoś, okoń, pstrąg, sola, szczupak, węgorz i w małych ilościach tuńczyk. Wszystkie inne trzeba unikać .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 15:25   #737
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Jadalne ryby dla kota: dorsz, flądra, halibut, łosoś, okoń, pstrąg, sola, szczupak, węgorz i w małych ilościach tuńczyk. Wszystkie inne trzeba unikać .
Dzięki
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 18:47   #738
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Whiskas junior.

Kupiłam wczoraj i dzisiaj 9 pojemniczków Sheby. 8 pierś z kurczaka, 1 na spróbunek jagnięcinę.

Właśnie ugotowałam fileta z kurczaka, poczekam jak wystygnie i dorzucę do sosu, który został w pojemniczkach. Kiedyś tak robiłam i Cham wcinał

Szkoda mi dawać tyle sosu luzem , wolę uzupełnić go mięsem i danie jest treściwsze
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-05, 11:33   #739
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Whiskas junior.

Słuchajcie, a co myślicie o składzie takiej o suchej karmy:
suszone mięso drobiowe (m.in. 24% drobiu), maka kukurydziana, bezwodne białka zwierzęce, tłuszcz zwierzęcy, mąka sojowa, ryż(4%), autolizat wątroby, suszone włókna buraczane(2%), chlorek sodu, drożdze, chlorek potasu, tran. ?

Bo jest to karma Perfect fit, którą uważałam za kiepską, odrobinę tylko lepszą od Whiskasa, ale ten skład nie jest chyba aż tak zły, jak myślicie?
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-05, 11:41   #740
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez olkaa77 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a co myślicie o składzie takiej o suchej karmy:
suszone mięso drobiowe (m.in. 24% drobiu), maka kukurydziana, bezwodne białka zwierzęce, tłuszcz zwierzęcy, mąka sojowa, ryż(4%), autolizat wątroby, suszone włókna buraczane(2%), chlorek sodu, drożdze, chlorek potasu, tran. ?

Bo jest to karma Perfect fit, którą uważałam za kiepską, odrobinę tylko lepszą od Whiskasa, ale ten skład nie jest chyba aż tak zły, jak myślicie?
Ja myślę, że nie jest najgorsza ale jest zła i ma stanowczo za dużo węglowodanów (28%, idealnie powinno być 5%, znośnie do max. 15%, 28% to już masakra). To ta sama półka co Whiskas w mojej ocenie, mięso 24% nie robi wrażenia, zresztą założę się, że to nie mięso a podroby, do tego jest dużo kukurydzy, soi, ryżu a za mało tauryny (o 50% za mało...). Jako przysmak raz na ruski rok- ok . Sama daję jako przysmak Whiskas Dentabits .
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2012-08-05 o 11:55
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-05, 12:09   #741
kasiazabrze
Raczkowanie
 
Avatar kasiazabrze
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 397
Dot.: Whiskas junior.

Dziewczyny a co sądzicie o saszetkach z mokrym Feliksa ?? Ja mam je na rozpisce od hodowcy ale chce poznać wasze zdanie. kota bardzo je lubi. Sheba w ogóle nie chciała ruszyć.
kasiazabrze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-05, 12:16   #742
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Whiskas junior.

Ta sama półka co W wg mnie.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-05, 14:16   #743
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Ta sama półka co W wg mnie.
Wg mnie też.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Ja myślę, że nie jest najgorsza ale jest zła i ma stanowczo za dużo węglowodanów (28%, idealnie powinno być 5%, znośnie do max. 15%, 28% to już masakra). To ta sama półka co Whiskas w mojej ocenie, mięso 24% nie robi wrażenia, zresztą założę się, że to nie mięso a podroby, do tego jest dużo kukurydzy, soi, ryżu a za mało tauryny (o 50% za mało...). Jako przysmak raz na ruski rok- ok . Sama daję jako przysmak Whiskas Dentabits .
Skąd wiesz że 28% węglowodanów? Bo nie mogę się tego nigdzie doczytać...
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-05, 14:23   #744
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Whiskas junior.

Obliczyłam .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-05, 14:35   #745
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Obliczyłam .
Ach

A co myślisz o tym składzie?
sproszkowane mięso drobiowe, kukurydza, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, suszona wątróbka, skwarki (suszone), sproszkowane ryby, hydrolizat mięsa, sproszkowane mięso, jajko w proszku, pulpa buraczana, siemię lniane, drożdże (suszone), olej rybny, chlorek potasu, borówka (suszona), czarne jagody (suszone), sproszkowane małże, sproszkowana cykoria, kwiaty nagietka lekarskiego (suszone), ekstrakt z jukki.
Zawartość mięsa albo innego źródła zwierzęcego białka: ponad 47 % (na sucho), udział białka pochodzenia zwierzęcego w białku w karmie: ponad 88 %.

I jeszcze jedno pytanko Czy jak w składzie jest np. mączka drobiowa to dobrze, czy tego unikać? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, mam kota dopiero od miesiąca i jeszcze wszystkiego nie wiem
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-05, 14:44   #746
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Whiskas junior.

100% – (białko + tłuszcz + popiół + włókno + woda) = % węglowodanów w mokrej masie

W tym składzie jest kukurydza i jęczmień - wysoko w składzie, gdyby je łącznie nazwali "zboża" to byłoby to na pierwszym miejscu, czyli ta karma to w większości zboża. Ja jestem na nie. Wygląda mi to na Sanabelle, Iams albo Bosch, czyli średnia półka. Po białku widać, że mięsa jest mało. Jak dla mnie za dużo jest też ziół, dodali je tylko dla szpanu... bo wbrew pozorom zioła nie są kotu potrzebne i można je też przedawkować. W Orijen np. jest wg mnie ich za dużo chociaż to karma premium, po prostu chcieli się popisać .

Mączka to mączka, w dobrych karmach w składzie jest ,,suszone mięso z ..." i ,,świeża (ryba)" itp.
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2012-08-05 o 14:46
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-05, 14:48   #747
olkaa77
Raczkowanie
 
Avatar olkaa77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 205
Dot.: Whiskas junior.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
100% – (białko + tłuszcz + popiół + włókno + woda) = % węglowodanów w mokrej masie

W tym składzie jest kukurydza i jęczmień - wysoko w składzie, gdyby je łącznie nazwali "zboża" to byłoby to na pierwszym miejscu, czyli ta karma to w większości zboża. Ja jestem na nie. Wygląda mi to na Sanabelle, Iams albo Bosch, czyli średnia półka. Po białku widać, że mięsa jest mało. Jak dla mnie za dużo jest też ziół, dodali je tylko dla szpanu... bo wbrew pozorom zioła nie są kotu potrzebne i można je też przedawkować. W Orijen np. jest wg mnie ich za dużo chociaż to karma premium, po prostu chcieli się popisać .

Mączka to mączka, w dobrych karmach w składzie jest ,,suszone mięso z ..." i ,,świeża (ryba)" itp.
Tak, to Sanabelle
Dzięki za pomoc !
olkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 11:53   #748
bunny80
Przyczajenie
 
Avatar bunny80
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Whiskas junior.

A moje trzy tygryski wsuwaja Farminę. Kiedyś też karmiłam Whiskasem i innymi marketówkami, psy też. Nie chorowały, tylko im sierśc kłebami wychodziła i jedna kotka miała ciągle strupki na uszach (uczulenie na tą chemie jak sie okazało). Ale poczytałam, podszkoliłam się w temacie i teraz wiem że podwyższenie średniej wieku u psów i kotów nie wzięło się znikąd. Ponadto jakość futra jest bez porównania lepsza, skończyły się wymioty i mniej jest odchodów (czyli lepiej przyswajalna), a co za tym idzie mniej żwirku się zużywa. Wiem, że to nie to co Orijen czy ProPlan, niższa półka, ale skład fajny a kociaki uwielbiają. Whiskas już nie ruszą choćby leżał trzy dni(kupiłam małą paczkę ostatnio bo mi się karma skończyła). Szesnastoletnia kotka mojej teściowej, która już mało co je i trudno jej dogodzić te z uwielbia Farminę z łososiem.
bunny80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 15:51   #749
Nakane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8
Dot.: Whiskas junior.

Straszne są te whiskasopodobne karmy, u mojego kota raz skończyło się to biegunką, wtedy porządnie zaczęłam interesować się żywieniem.
A najgorsze jest to, że ludzie na nim "oszczędzają". Szkoda, że nie wiedzą, że tylko pozornie.
Nakane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-07, 12:06   #750
bunny80
Przyczajenie
 
Avatar bunny80
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Whiskas junior.

Jak można oszczędzać na zdrowiu przyjaciela? I w dodatku to jest właśnie pozorne, tak jak pisze Nakane. Niby karma tańsza, ale kot zje dwa razy tyle niż tej droższej i w dodatku wszystko i tak przez niego tylko przeleci zamiast się przyswoić. To jest po prostu niewiedza, a często też wygoda, bo jak kupuje w markecie dla siebie to kupie i kotu i z głowy problem.
Jak sobie doliczycie do taniej karmy koszt witamin które trzeba dodać żeby ta karma cokolwiek zawierała to wyjdzie drożej a i tak gorzej. A koszta leczenia i cierpienie zwierzątka to już nie ma ceny.
bunny80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-10 11:19:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.