wydłużenie przerwy przy braniu tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 12:26   #1
basiek91
Raczkowanie
 
Avatar basiek91
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dolnośląskie/lubuskie z racji studiów
Wiadomości: 303

wydłużenie przerwy przy braniu tabletek


witam,
niestety zaniedbałam trochę kwestię zakupu nowych opakowań tabletek antykoncepcyjnych, a teraz mój ginekolog jest na urlopie, na NFZ wolne terminy są dopiero na październik a mam ostatnie opakowanie i niestety nie wystarczy mi ono do wizyty u Pana doktora. moje pytanie brzmi czy mogę wydłużyć przerwę 7 dniową do 10 dni? i później zacząć brać normalnie kolejne opakowanie z zachowaniem ochrony przed ciążą. jeśli nie, to czy miesięczna przerwa w braniu tabletek jest wskazana po pewnym czasie ich brania (3 lata), czy to tylko narobi bałaganu w moim organizmie?
basiek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 13:14   #2
jessy86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 141
Dot.: wydłużenie przerwy przy braniu tabletek

Cytat:
Napisane przez basiek91 Pokaż wiadomość
witam,
niestety zaniedbałam trochę kwestię zakupu nowych opakowań tabletek antykoncepcyjnych, a teraz mój ginekolog jest na urlopie, na NFZ wolne terminy są dopiero na październik a mam ostatnie opakowanie i niestety nie wystarczy mi ono do wizyty u Pana doktora. moje pytanie brzmi czy mogę wydłużyć przerwę 7 dniową do 10 dni? i później zacząć brać normalnie kolejne opakowanie z zachowaniem ochrony przed ciążą. jeśli nie, to czy miesięczna przerwa w braniu tabletek jest wskazana po pewnym czasie ich brania (3 lata), czy to tylko narobi bałaganu w moim organizmie?
Czy zamiast Twojego lekarza recepty nie może wypisać Ci inny?
Możesz spróbować poprosić w aptece by sprzedały Ci opakowanie bez recepty a Ty doniesiesz ją później.
Jeśli już nie masz wyjścia to możesz wziąć później ale musisz się liczyć z tym, że stosunki w czasie przerwy nie będą zabezpieczone i w czasie następnego opakowania lepiej dodatkowo się zabezpieczać.
jessy86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:25   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: wydłużenie przerwy przy braniu tabletek

Tak jak wyżej. Robienie miesięcznej przerwy jest bez sensu z takiego powodu. Sama ją robiłam ze względów zdrowotnych (i tylko wtedy się ją powinno robić!), ale nie obyło się to bez skutków ubocznych. :-/ Idź do rodzinnego po receptę, wytłumacz jaka jest sytuacja i tyle.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:44   #4
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: wydłużenie przerwy przy braniu tabletek

Dokładnie! Miesięczna przerwa odpada na pewno. Receptę może wystawić Ci zaprzyjaźniony lekarz rodzinny or sth. Opcja z wydłużeniem przerwy do 10 dni też jest lepsza niż miesięczny okres bez tabsów, ale wtedy ostatni stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia mogłabyś odbyć w dniu przyjęcia ostatniej tabletki z blistra poprzedzającego tę przerwę, zaś od 1-ego dnia przerwy aż do 7-mej tabletki z następnego opakowania włącznie musiałabyś albo zaniechać stosunków, albo stosować gumki. Pełne zabezpieczenie po wydłużonej przerwie powróciłoby przy 8-mej pigułce.

Edytowane przez pelna_sprzecznosci
Czas edycji: 2012-08-20 o 14:46 Powód: Dopiski.
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:55   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: wydłużenie przerwy przy braniu tabletek

Nie myl dziewczyny. Pominięte pierwsze 3 pigułki to rozchwiana cała gospodarka! Nie wróci ochrona po tygodniu! A potem takie w ciąże zachodzą na tabletkach i piszą, że one nie działają.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 18:26   #6
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: wydłużenie przerwy przy braniu tabletek

może spróbuj iść do apteki co zwykle wykupujesz receptę i poprosić o jedno opakowanie i wytłumacz czemu, ja zazwyczaj tak robię, dostaję tabsy, płacę, a potem donoszę receptę i nigdy z tym nie miałam problemy, spróbuj
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 22:48   #7
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: wydłużenie przerwy przy braniu tabletek

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Nie myl dziewczyny. Pominięte pierwsze 3 pigułki to rozchwiana cała gospodarka! Nie wróci ochrona po tygodniu! A potem takie w ciąże zachodzą na tabletkach i piszą, że one nie działają.
Nie wprowadzam autorki w błąd. Wiem, co jest napisane w ulotkach tabsów i innych środków hormonalnych (mam praktycznie wszystkie na kompie, jeśli Cię to interesuje), ale wiem też, co piszę. Tekstu o odpowiedzialności za to, co radzę innym, nie będę powtarzać (mogę co najwyżej odesłać do jednego z wcześniejszych moich postów, w którym padła odpowiednia deklaracja). Reasumując: nadal podtrzymuję swoją wypowiedź, aczkolwiek rozumiem, że z racji pisania rzeczy, które nie są powszechnie wiadome i powtarzane nawet w gronie obeznanych użytkowniczek hormonów, jestem dla Ciebie osobą niedouczoną czy jak to tam szło, więc darujmy sobie niepotrzebną polemikę, bo nawet w sposobie dyskusji nie bardzo nam po drodze.
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.