Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-02, 17:53   #1621
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez Lii Pokaż wiadomość
Witajcie aparatki
Jestem na etapie zastanawiania się nad aparatem tzn. decyzja już podjęta że zakładam tylko jeszcze nie wiem u kogo i jaki W związku z tym mam pytanie do Katki i innych Krakowianek gdzie zakładałaś i czy jesteś zadowolona? Możesz kogos polecić?

Pozdrawiam
Hejka! ja akurat nie zakładałam w Krakowie ale byłam umowiona u dwoch polecanych ortodontek własnie tam ale zalozylam gdzie indziej bo było szybciej.
1. dr Anna Zalewska - ORTOPRAXIS
2. dr Elżbieta Mycek - ODONTOS
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 17:55   #1622
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez jucha Pokaż wiadomość
gdyby tak było, to bym rozumiała. Ale to dopiero I-y miesiąc i orto była wczoraj zadowolona z postępu. Z resztą stwierdziła na początku, że moja wada jest malutka, po prostu przód zachodzi, bo ósemki mi wyrosły i ciasno się zrobiło..no, ale cóż, skoro tyle osób pisze o wracaniu wady, to nie będę marudzić. Tylko z reguły wszyscy noszą 1,5 roku
Moja orto mi powiedziała, że przy niemalze kazdej wadzie dwa lata to minimum . Nie martw się, ja też rozpaczałam, a teraz załuję, że nie wypróbowałam wszystkich rodzajów gumek


Madziorka, gdzieś tam w tyle jest moje zdjecie metalowego aparatu. Ogólnie moim zdaniem wygląda on dobrze, jak zęby są wyprostowane to bardzo dobrze
Nieciekawie wygląda tylko na małych zębach- w takim wypadku lepsza byłaby porcelanka lub kryształ, tak mi się wydaje
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 18:26   #1623
cichy_podmuch_wiatru
Rozeznanie
 
Avatar cichy_podmuch_wiatru
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 682
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez madzia_93 Pokaż wiadomość
Hej, nowa tu jestem... i już jakiś czas czytam to forum i mimo, że czytam to nadal niestety jestem zielona... Mam 14 lat i chciałabym założyć aparat estetyczny (myślałam także nad lingwalnym, ale w końcu się chyba na niego nie zdecyduję ), i tu azczyna się mój problem... Kompletnie tego nie rozumiem: aparat porcelanowy, gumki, szafirowy... gubię sie w tym wszytskim.. sama chciałabym założyć aparat, ale nie ejstem pewna czy w Zduńskiej Woli (mała miejscowośc, niedaleko Łodzi, jak ktoś słyszał to niedaleko Sieradza i Łasku) zakładają takie aoparaty. do mojej ortodontki wybieram się niedługo. Czy ktoś mógłby mi jakoś tak bardziej obrazowo wyjaśnić po koleji to wsyztsko. Może ja się zapytam czym się różni aparat stało porcelanowy od szafirowego?
no to tak... aparat porcelanowy jest bardziej w kolorze zębów, aparat kryształowy i szafirowy jest całkiem przezroczysty i wygląda bardzo ładnie... ja mam porcelanowy, mało widoczny ale tak jak mówie podobny do koloru zębów, natomiast gumki.... no jak w większości aparatów one są... lingwalny odradzam jak czegoś nie wiesz to napisz chętnie odpowiem
__________________
wzrost: 170 cm
Waga:
27.12.2015 r. - 66 kg
07.01.2016 r. - 64 kg
21.02.2016 r. - 63 kg

Do celu pozostało 4 kg
cichy_podmuch_wiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 18:30   #1624
cichy_podmuch_wiatru
Rozeznanie
 
Avatar cichy_podmuch_wiatru
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 682
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
widzialam ze rozmawialyscie o kosztach... na wizyty chodzi sie raz na miesiac prawda? to niech sciagna ode mnie raz na miesiac 70 PLN a same aparaty jakich sa cenach? razem z montazem??
różne są ceny, ja za swój kosmetyczny płaciłam 2000zł, wizyte miałam wtedy darmową:P a każda pozostała 70 zł
__________________
wzrost: 170 cm
Waga:
27.12.2015 r. - 66 kg
07.01.2016 r. - 64 kg
21.02.2016 r. - 63 kg

Do celu pozostało 4 kg
cichy_podmuch_wiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 18:51   #1625
madzia_93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki stały aparat?

Dzęki az odpowiedź... Ja sama mam nachodzące na siebie górne jedynki, jedną trójkę, która "wyszła" do przodui w ogóle... i mam jedną dwójke na dole mleczną, ale już mleczna zostanie bo nie ma zawiązki... na to też aparat się nadaje...? i zęby muszę być wszytskie zdrowe?
madzia_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 19:14   #1626
sweet_sport
Raczkowanie
 
Avatar sweet_sport
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez Lii Pokaż wiadomość
Witajcie aparatki
Jestem na etapie zastanawiania się nad aparatem tzn. decyzja już podjęta że zakładam tylko jeszcze nie wiem u kogo i jaki W związku z tym mam pytanie do Katki i innych Krakowianek gdzie zakładałaś i czy jesteś zadowolona? Możesz kogos polecić?

Pozdrawiam
Ja zakladalam u p. Renaty Siegel Na ulicy Rogozińskiego Bardzo mila pani
sweet_sport jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 19:21   #1627
sweet_sport
Raczkowanie
 
Avatar sweet_sport
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez jucha Pokaż wiadomość
byłam wczoraj na I-ej wizycie kontrolnej i dziś bolą mnie ząbki bardziej niż po samym założeniu aparatu
i usłyszałam, że górę będę nosiła 2 lata, choć przy zakładaniu była mowa o 1,5 roku do 2 lat. Moja orto twierdzi, że lepiej przetrzymać dłużej, niż wada miałaby wrócić. A mówiła, że nie mam dużej wady więc czemu każda z Was nosi po 1,5 roku, a ja muszę dłużej?

Mi ortodontka na razie powiedziala ze 2,5 roku albo nawet dluzej Wiec 2 to nie jest jeszcze az tak zle
sweet_sport jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 19:27   #1628
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Jaki stały aparat?

i u mnie minal kolejny dzien hehe i kolejna kaska na aparacik sie znalazla hee chcialabym uzbierac chociaz na jeden luk hehe albo dobra chociaz na 1 rate hee okaze sie w czerwcu ile uzbieralam

a jamyslalam ze nosi sie aparat ponad 2 lata ak zeby dobrze bylo hehe moja kuzynka nosila 2,5 roku heh i podobno zlecialo jej ze szkoda gadac wiec kochna ne martw sie - zleci ci

zabkitrzeba miec zdrowe - juz sie wczesniej o to pytalam

aha dziewuszki, czy przed zalozeniem aparatu zdjelyscie kamien na zabkach? bo ja nie mam ale takie dentystyczne czyszczenie chcialabym sobie zafundowac przed zalozeniem zeby wszystko bylo galancie co wy na to?
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 20:06   #1629
cichy_podmuch_wiatru
Rozeznanie
 
Avatar cichy_podmuch_wiatru
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 682
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez madzia_93 Pokaż wiadomość
Dzęki az odpowiedź... Ja sama mam nachodzące na siebie górne jedynki, jedną trójkę, która "wyszła" do przodui w ogóle... i mam jedną dwójke na dole mleczną, ale już mleczna zostanie bo nie ma zawiązki... na to też aparat się nadaje...? i zęby muszę być wszytskie zdrowe?
może będą ci wyrywać tego mlecznego ?? na to ci odpowie tylko ortodonta zęby muszą byc wyleczone... ja poszlam z 2 niewyleczonymi na konsultacje i w między czasie je wyleczyłam przez założeniem aparatu
__________________
wzrost: 170 cm
Waga:
27.12.2015 r. - 66 kg
07.01.2016 r. - 64 kg
21.02.2016 r. - 63 kg

Do celu pozostało 4 kg
cichy_podmuch_wiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 20:09   #1630
cichy_podmuch_wiatru
Rozeznanie
 
Avatar cichy_podmuch_wiatru
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 682
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez karolinusienka Pokaż wiadomość

a jamyslalam ze nosi sie aparat ponad 2 lata ak zeby dobrze bylo hehe moja kuzynka nosila 2,5 roku heh i podobno zlecialo jej ze szkoda gadac wiec kochna ne martw sie - zleci ci

zabkitrzeba miec zdrowe - juz sie wczesniej o to pytalam

aha dziewuszki, czy przed zalozeniem aparatu zdjelyscie kamien na zabkach? bo ja nie mam ale takie dentystyczne czyszczenie chcialabym sobie zafundowac przed zalozeniem zeby wszystko bylo galancie co wy na to?
Tez myślę, że szybko zleci we wtorek będę mieć 3 tyg a wydaje mi się jakbym z tydzień temu założyła szkoda tylko, że efektów nie widzę... może jedna dwójka troche wyszła ale dalej jest krótka
A przed założeniem nie miałam zdjemowanego kamienia...
__________________
wzrost: 170 cm
Waga:
27.12.2015 r. - 66 kg
07.01.2016 r. - 64 kg
21.02.2016 r. - 63 kg

Do celu pozostało 4 kg
cichy_podmuch_wiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 20:23   #1631
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Jaki stały aparat?

Ja tez nie mialam kamienia na zębach więc tylko mi orto wyczyściła przed założeniem każdy ząbek taką gumeczką.
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 20:46   #1632
Lii
Raczkowanie
 
Avatar Lii
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 176
Dot.: Jaki stały aparat?

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi
Lii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 07:10   #1633
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Jaki stały aparat?

dziękuje za odpowiedzi. szkoda tylko że jest aż tak duża rozpiętość cenowa. chyba najpierw trzeba popytac co i jak i u kogo żeby potem nie żałować. ja myślę że zdecyduję się na ten najzwyklejszy. ciekawe jeszcze tylko czy potrzebuje i na gore i na dól czy tylko jeden łuk wiem, że nic nie wiem
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 07:32   #1634
cichy_podmuch_wiatru
Rozeznanie
 
Avatar cichy_podmuch_wiatru
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 682
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
dziękuje za odpowiedzi. szkoda tylko że jest aż tak duża rozpiętość cenowa. chyba najpierw trzeba popytac co i jak i u kogo żeby potem nie żałować. ja myślę że zdecyduję się na ten najzwyklejszy. ciekawe jeszcze tylko czy potrzebuje i na gore i na dól czy tylko jeden łuk wiem, że nic nie wiem
To ci powie orto jak zobaczy twoje ząbki i zdjęcie ja mam tylko na góre, orto stwierdziła, że na dół nie trzeba bo są proste
__________________
wzrost: 170 cm
Waga:
27.12.2015 r. - 66 kg
07.01.2016 r. - 64 kg
21.02.2016 r. - 63 kg

Do celu pozostało 4 kg
cichy_podmuch_wiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 08:33   #1635
rutka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 161
Dot.: Jaki stały aparat?

heyy
jestem tu nowa.. tzn pisalam juz kilka razy . oistatnio bylam na konsultacji u dobrego orto w lodzi .Chcialam zalozyc aparat szafirowy jednak lekarz powiedzial ze sa tylko lingwalne,porcelanowe i metalowe a o szafirze nie slyszal!!!!!! (dodam ze bardzo dobry orto z kliniki uniwersyteckiej ) zaproponowal mi jego zdaniem najlepszy ...metalowy ... - jego zdaniem najkrocej sie go nosi. POza tym musialabym wyrwac dwa zebole. noi kurcze nie wiem co mam robic ,bardzo napalilam sie na ten szafir i juz .. ! mam troche krzywe i male zeby wiec w metalowym kagancu nie wygladalabym za ciekawie... hmmmmm.....
rutka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 09:04   #1636
cichy_podmuch_wiatru
Rozeznanie
 
Avatar cichy_podmuch_wiatru
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 682
Dot.: Jaki stały aparat?

kto powiedział, że metalowe nosi sie krócej? nosi sie tak samo jak porcelanowe... po prostu na metalowych ortodonotom sie lepiej pracuje i tylko tyle.
__________________
wzrost: 170 cm
Waga:
27.12.2015 r. - 66 kg
07.01.2016 r. - 64 kg
21.02.2016 r. - 63 kg

Do celu pozostało 4 kg
cichy_podmuch_wiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 09:14   #1637
madzia_93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki stały aparat?

Myślicie, że w wieku 14 lat założą mi aparat stały?
madzia_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 09:15   #1638
cichy_podmuch_wiatru
Rozeznanie
 
Avatar cichy_podmuch_wiatru
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 682
Dot.: Jaki stały aparat?

no pewnie
__________________
wzrost: 170 cm
Waga:
27.12.2015 r. - 66 kg
07.01.2016 r. - 64 kg
21.02.2016 r. - 63 kg

Do celu pozostało 4 kg
cichy_podmuch_wiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 09:24   #1639
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez rutka_86 Pokaż wiadomość
heyy
jestem tu nowa.. tzn pisalam juz kilka razy . oistatnio bylam na konsultacji u dobrego orto w lodzi .Chcialam zalozyc aparat szafirowy jednak lekarz powiedzial ze sa tylko lingwalne,porcelanowe i metalowe a o szafirze nie slyszal!!!!!! (dodam ze bardzo dobry orto z kliniki uniwersyteckiej ) zaproponowal mi jego zdaniem najlepszy ...metalowy ... - jego zdaniem najkrocej sie go nosi. POza tym musialabym wyrwac dwa zebole. noi kurcze nie wiem co mam robic ,bardzo napalilam sie na ten szafir i juz .. ! mam troche krzywe i male zeby wiec w metalowym kagancu nie wygladalabym za ciekawie... hmmmmm.....
mi orto powiedziała dokładnie to samo a propo metalowego aparatu , i dla tego mam dylemat bo napaliłam się na szafirowy, proponowała też, na tylne zęby metal a na przód gdzie się uśmiecham szafir.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-03, 11:22   #1640
sweet_sport
Raczkowanie
 
Avatar sweet_sport
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez madzia_93 Pokaż wiadomość
Myślicie, że w wieku 14 lat założą mi aparat stały?

jasne moja kolezanka ma 12 lat i juz ma aparacik
sweet_sport jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 11:45   #1641
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez cichy_podmuch_wiatru Pokaż wiadomość
kto powiedział, że metalowe nosi sie krócej? nosi sie tak samo jak porcelanowe... po prostu na metalowych ortodonotom sie lepiej pracuje i tylko tyle.
Wielu ortodontów u których byłam te twierdzilo, ze metalowe nosi się krócej.
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 11:50   #1642
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
mi orto powiedziała dokładnie to samo a propo metalowego aparatu , i dla tego mam dylemat bo napaliłam się na szafirowy, proponowała też, na tylne zęby metal a na przód gdzie się uśmiecham szafir.
Ja tak mam - z przodu porcelana, z tyłu metalowy i polecam )
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 13:58   #1643
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Jaki stały aparat?

ja nie słyszałam zeby sie krócej nosiło ale ogolnie proponuja metalowe bo sa najtańsze ze stałych a pozatym są najtrwalsze.
Szafirowy aparat oczywiscie jest!!! moj orto mi wymienil wszystkie abym wybrala ale ja biore metalowy...pozatym podoba mi sie taki i jestem nastolatka wiec moge sobie pozwolic, bo gdybym byla starszą pania na stanowisku to raczej porcelanowy aby nie byl tak widoczny. Chociaz mysle ze w obecnych czasach aparat stały stał się tak modny, że to nie problem.

mam pytanie:
Moja kolezanka zalozyla sobie aparat stały metalowy i gdy ją zobaczyłam wydawalo mi sie ze jej aparat jest taki ciemny!!! bo u niektorych jest taki szarawy a u niej był ciemny szary! brzydko to wyglądało...ale zauwazylam ze teraz jesy normalny... Czy są różne odcienie aparatów metalowych? Czy moze po noszeniu go przez jakis czas robi sie jaśniejszy?
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 15:10   #1644
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Moja orto mi powiedziała, że przy niemalze kazdej wadzie dwa lata to minimum . Nie martw się, ja też rozpaczałam, a teraz załuję, że nie wypróbowałam wszystkich rodzajów gumek
Pfffff!!! Nie prawda! To zależy od wady :/ Choć ja miałam ciężką wadę, nosiłam tylko rok i dwa miesiące! Zależy od ilości wizyt, podkręcania aparatu itp! Niektórzy dentyści, mimo że pacjent ma już proste zęby, "trzymają go", mówią, że jeszcze jakieś poprawki itp, a tak naprawdę tylko zdzierają kase. Po prostu po ściągnięciu aparatu trzeba nosić ok. 7-8 godzin dziennie conajmniej taką wkładkę przeźroczystą na zęby, żeby wada nie powróciła.

A co do metalowych aparatów - to też nie prawda, że przy nich najszybciej leczy się wadę. Jak ktoś wcześniej wspomniał, na metalowych aparatach dentystom najlepiej się pracuje, łatwiej zakłada się gumki itp.
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 16:02   #1645
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Jaki stały aparat?

co lekarz to inna opinia ale coś w tym jest bo mojej siostrze orto jak zakładał aparat to uparł się na metalowy, powiedział że przy takiej wadzie to tylko metalowy no chyba że nie zalezy jej na czasie, ale ona zdecydowała się na porcelanowy ze względu że pracuje na wysokim stanowisku i wolała bardziej niewidoczny, teraz mijają dwa lata a ona będzie go nosić przynajmniej do końca roku albo i dłużej,orto powiedział jej że gdyby miała metalowy to juz by miała ściągany. Niewiem może powiedział jej to złośliwie? generalnie rzecz biorąc to fundusze mam przeznaczone na aparat porcelanowy ale dopytam się dokładnie swojego orto i poszperam w internecie bo jeżeli to prawda z tym metalowym to jednak wolę krócej nosić aparat.

albo tak jak 00aga00 z tyłu metal z przodu porcelana aga a możesz wkleić zdjęcie swojego aparatu?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 16:15   #1646
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez IraKlara Pokaż wiadomość
Wielu ortodontów u których byłam te twierdzilo, ze metalowe nosi się krócej.
no właśnie, i komu mamy wierzyć? a ty na jaki się zdecydowałaś? , w klinice do której chodzę porcelanowy jest prawie dwa razy droższy od metalowego, także powinna polecać ten droższy tym bardziej że powiedziałam jej że cena nie gra roli a ona poleciła mi metalowy
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 16:33   #1647
kroolik125
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość

A co do metalowych aparatów - to też nie prawda, że przy nich najszybciej leczy się wadę. Jak ktoś wcześniej wspomniał, na metalowych aparatach dentystom najlepiej się pracuje, łatwiej zakłada się gumki itp.
Dokładnie tak! To raczej metalowe aparaty mozna dzielic na te szybciej i wolniej dzialajace. Natomiast porcelanowe naleza do tych lepszych ( pewnie dlatego, ze to sa aparaty nowej "generacji").
Jedyna roznica to taka,ze moga sie czesciej odklejac...ale mi do tej pory odkleil sie tylko zamek metalowy,a nie porcelanowy.
kroolik125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 16:34   #1648
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Jaki stały aparat?

i jeszcze jedna zaleta metalowego jak tak czytam wasze posty
nie trzeba uwazac co sie je:P
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 16:51   #1649
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
no właśnie, i komu mamy wierzyć? a ty na jaki się zdecydowałaś? , w klinice do której chodzę porcelanowy jest prawie dwa razy droższy od metalowego, także powinna polecać ten droższy tym bardziej że powiedziałam jej że cena nie gra roli a ona poleciła mi metalowy
Ja mam metalowy.


@kroolik125
Mi się wydaje ze metalowych aparatów nie da się podzielic na lepiej i gorzej prostujące Prostują tak samo.
A co do metalowych to słyszalam ze one wywierają bardziej regularny nacisk na zęby (znaczy się przez caly czas noszenia aż do zmiany gumki), A porcelanowy i te z bardziej "kruchego" materiału nie mogą wywierać wielkiego naporu na zęby bo same by mogły się ukruszyć. czy jakos tak. W kazdym razie metal jest twardy dlatego bardziej naciska na zęby.
(nie wiem czy dosyć jasno to opisałam :PP)
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 17:22   #1650
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Jaki stały aparat?

w LIM'ie w Wawce - witaj w klubie
a dół założę dopiero w kwietniu - tak długo muszę czekać na usunięcie dolnych ósemek w klinice chirurgii szczękowej.
I tu orto mnie zapewnia, że dół zdjemiemy szybciej...
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.