Związek z Arabem - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-25, 03:39   #121
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomości: 1 028
Dot.: Związek z Arabem

Ech...no cuż zgodzę się wszystkimi którzy piszą na nie. Nigdy nie byłam w związku z Muzułmanem i nigdy bym nie była. Powiem tylko że kiedyś miałam dwie dobre koleżanki (Polki), które w imię miłości wyemigrowały (jedna do Libii). Przez pierwsze 2 lata pisałałyśmy regularnie. Była oszołomiona krajem, kulturą, mężem.
Przykszyło się jej za zwykłymi krzyżówkami, więc jej wysłałam jej parę i dołączyłam polskie czasopisma. Dłuuuugo nie dostałam od niej listu ani żadnej wiadomości. Ponad rok później, dostałam od niej krótki, haotyczny list proszący abym do niej nie pisała i absolutnie nic jej nie wysyłała, bo mąż ją strasznie pobił po otrzymaniu mojej przesyłki. Zmienił się dosłowne z dnia na dzień.
Było mi okropnie przykro i smutno bo nie mogłam jej pomóc i do dziśnie wiem czy nawet żyje. Konsulat ani żadne moje interwencje nie pomógły.

Druga koleżanka mieszka w USA...podobna historia...Nawet nie wiecie jak bardzo mi ciąży świadomość że chciałam sprawić komuś przyjemność całkiem niewinnym prezentem a tak ciepiały.
Nic nie wiem... gdzie są.... co się stało....Dosłownie nienawidzę Muzułmanów! Religia sama w sobie jest ok, ale fanatyzm robi swoje.

Kurde autorko! Nie polecam takich "miłości". Może Tobie się wydaje że będziesz wyjątkiem (i może takie się zdarzają gdy ktoś jest bierny i nie ma problemu z podporządkowaniem się komuś innemu), ale naprawdę, patrząc i słysząc ile kobiet innych narodowości "znika bez śladu" nie wiadomo gdzie....za nic w świecie nie wybrałabym Muzułmana.
Twoje życie i Twój wybór ale w imię czego???? Aż mi Cię żal

Edytowane przez Corvette
Czas edycji: 2012-09-25 o 03:46
Corvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 07:42   #122
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez 93_klaudia_93 Pokaż wiadomość
I tak minął rok naszego związku. Żyjemy na odległość ale nie możemy się zobaczyć.
Jakiego związku??



---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Jakiego kuwa związku

Gdzie Ty tu widzisz związek DZIEWCZYNKO?


Rocznik 93 + arab ja wysiadam


Dobrze, że 93. To ją jeszcze w jakiś sposób rozgrzesza. Gdyby to było 83, kiepsko by wróżyło...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 07:56   #123
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Związek z Arabem

Ja i tak jestem w szoku, że zaledwie 5 lat młodsza ode mnie osoba myśli jak zakochana piętnastka.
Rocznik wcale jej nie rozgrzesza, głupota nie ma wieku
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 08:47   #124
KamilaAnna1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: gdzieś tam nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 258
Dot.: Związek z Arabem

Moja starsza siostra wyszła za mąż za Libijczyka. Wyjechała nawet z nim do niego. I jest bardzo szczęśliwa. Mieszkają w Libii od ponad 8 lat. Jej mąż na szczęście nie należy do facetów, którzy za wszelką cenę chcą sobie podporządkować kobietę. Ale jest multum kobiet, którym się tak nie udaje i przeżywają w takich związkach koszmar. Siostra pomagała kiedyś nawet jednej Polce, która uciekała od meża, bo przeżywała z nim niewyobrażalne rzeczy. W Twojej historii niezmiernie dziwi mnie fakt, że Ty nigdy tego swojego ukochanego nie widziałaś na oczy. Bardzo uważaj na tą znajomość, bo to się może źle skończyć. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o relacje z Arabami to najwazniejsza jest ostroźność. Siostra z mężem wyjechali do Libii po kilku latach związku, a i tak był wielki strach, że tam na miejscu coś się może zmienić.
__________________
"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."


5.10.2013 - nasz ŚLUB!!!
KamilaAnna1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 08:53   #125
Bojra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 365
Dot.: Związek z Arabem

Mam w bliskiej rodzinie 2 dziewczyny, jedna 6, druga 12 lat po ślubie z muzułmanami (jeden Libijczyk, drugi Jemeńczyk). Moja nauczycielka arabskiego ma męża Jemeńczyka, bodajże 4 lata, mieszkali jakiś czas w Jemenie, wrócili do Polski ze względu na niestabilną sytuację w tamtym kraju. Swego czasu przeprowadzałam wywiad z mieszanym małżeństwem, również Polka + Jemeńczyk, staż małżeński - 25 lat, trójka dzieci, cała rodzina mieszka obecnie w Bydgoszczy, ale nosiło ich po całym świecie. Również arabskim.

I wiecie co? Wszystkim czterem zazdroszczę tak udanych związków.

Nie zazdroszczę za to związków wizażanek z Polakami, których opisują na wątkach - i chamy się zdarzają, i alkoholicy, i męscy bokserzy. I tacy, którzy kobietę na siłę podporządkowują i trzymają w klatce.

Jaki z tego morał? Żaden. Po prostu nie oceniajcie wszystkich przez pryzmat przypadków, które nagłaśnia media, albo o których ktoś wam opowiedział.

[Ja wiem, że to ma się nijak do dziewczynki, która sobie znalazła Araba "przez internet" i kocha go miłością do grobowej deski, mimo że go nie widziała na oczy. Po prostu siedzę w tej kulturze od lat i strasznie mnie wkurza taka nagonka].
Bojra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 08:54   #126
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez 93_klaudia_93 Pokaż wiadomość
on stara się o wizę. jeśli nie wyjdzie .. ja będę starać się o zaproszenie dla niego do Polski. Również jest możliwość że polecę do Algierii ale z tym może być problem ponieważ mam maturę w tym roku więc czekam do maja z tą decyzją
matura to egzamin dojrzalosci .... wybacz, ale czytajac Twoje wypowiedzi uwazam ze dojrzala to Ty nie jestes

wiesz o kims (z innej kultury) tyle co chcial zebys wiedziala

otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 08:59   #127
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez Bojra Pokaż wiadomość
Mam w bliskiej rodzinie 2 dziewczyny, jedna 6, druga 12 lat po ślubie z muzułmanami (jeden Libijczyk, drugi Jemeńczyk). Moja nauczycielka arabskiego ma męża Jemeńczyka, bodajże 4 lata, mieszkali jakiś czas w Jemenie, wrócili do Polski ze względu na niestabilną sytuację w tamtym kraju. Swego czasu przeprowadzałam wywiad z mieszanym małżeństwem, również Polka + Jemeńczyk, staż małżeński - 25 lat, trójka dzieci, cała rodzina mieszka obecnie w Bydgoszczy, ale nosiło ich po całym świecie. Również arabskim.

I wiecie co? Wszystkim czterem zazdroszczę tak udanych związków.

Nie zazdroszczę za to związków wizażanek z Polakami, których opisują na wątkach - i chamy się zdarzają, i alkoholicy, i męscy bokserzy. I tacy, którzy kobietę na siłę podporządkowują i trzymają w klatce.

Jaki z tego morał? Żaden. Po prostu nie oceniajcie wszystkich przez pryzmat przypadków, które nagłaśnia media, albo o których ktoś wam opowiedział.

[Ja wiem, że to ma się nijak do dziewczynki, która sobie znalazła Araba "przez internet" i kocha go miłością do grobowej deski, mimo że go nie widziała na oczy. Po prostu siedzę w tej kulturze od lat i strasznie mnie wkurza taka nagonka].
ciekawe jak to wygląda statystycznie.ilu sie udaje ,a ilu nie.

kolejna sprawa to dobranie się pod względem charakteru.
mąż mojej kolezanki dla niej jest wybrańcem losu,a ja bym go kijem nie dotknęła,więc wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2012-09-25 o 09:01
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-25, 09:01   #128
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez Bojra Pokaż wiadomość
Mam w bliskiej rodzinie 2 dziewczyny, jedna 6, druga 12 lat po ślubie z muzułmanami (jeden Libijczyk, drugi Jemeńczyk). Moja nauczycielka arabskiego ma męża Jemeńczyka, bodajże 4 lata, mieszkali jakiś czas w Jemenie, wrócili do Polski ze względu na niestabilną sytuację w tamtym kraju. Swego czasu przeprowadzałam wywiad z mieszanym małżeństwem, również Polka + Jemeńczyk, staż małżeński - 25 lat, trójka dzieci, cała rodzina mieszka obecnie w Bydgoszczy, ale nosiło ich po całym świecie. Również arabskim.

I wiecie co? Wszystkim czterem zazdroszczę tak udanych związków.

Nie zazdroszczę za to związków wizażanek z Polakami, których opisują na wątkach - i chamy się zdarzają, i alkoholicy, i męscy bokserzy. I tacy, którzy kobietę na siłę podporządkowują i trzymają w klatce.

Jaki z tego morał? Żaden. Po prostu nie oceniajcie wszystkich przez pryzmat przypadków, które nagłaśnia media, albo o których ktoś wam opowiedział.

[Ja wiem, że to ma się nijak do dziewczynki, która sobie znalazła Araba "przez internet" i kocha go miłością do grobowej deski, mimo że go nie widziała na oczy. Po prostu siedzę w tej kulturze od lat i strasznie mnie wkurza taka nagonka].

Ale jaka nagonka?

Jest bardzo cieżko pogodzić wymagania tak odmiennych kultur (i nie mówię tu tylko o kulturze arabskiej, pisałam o Nepalczyku - to też bardzo duża przepaść) i to jest fakt. Nie jest to niemożliwe, ale obie strony muszą chcieć trochę ustąpić - co niestety, jeśli mówimy o przykładnym muzułmaninie, nie przejdzie przecież.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:04   #129
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez Bojra Pokaż wiadomość
Mam w bliskiej rodzinie 2 dziewczyny, jedna 6, druga 12 lat po ślubie z muzułmanami (jeden Libijczyk, drugi Jemeńczyk). Moja nauczycielka arabskiego ma męża Jemeńczyka, bodajże 4 lata, mieszkali jakiś czas w Jemenie, wrócili do Polski ze względu na niestabilną sytuację w tamtym kraju. Swego czasu przeprowadzałam wywiad z mieszanym małżeństwem, również Polka + Jemeńczyk, staż małżeński - 25 lat, trójka dzieci, cała rodzina mieszka obecnie w Bydgoszczy, ale nosiło ich po całym świecie. Również arabskim.

I wiecie co? Wszystkim czterem zazdroszczę tak udanych związków.

Nie zazdroszczę za to związków wizażanek z Polakami, których opisują na wątkach - i chamy się zdarzają, i alkoholicy, i męscy bokserzy. I tacy, którzy kobietę na siłę podporządkowują i trzymają w klatce.

Jaki z tego morał? Żaden. Po prostu nie oceniajcie wszystkich przez pryzmat przypadków, które nagłaśnia media, albo o których ktoś wam opowiedział.

[Ja wiem, że to ma się nijak do dziewczynki, która sobie znalazła Araba "przez internet" i kocha go miłością do grobowej deski, mimo że go nie widziała na oczy. Po prostu siedzę w tej kulturze od lat i strasznie mnie wkurza taka nagonka].
I znowu. Kazdy watek o facecie- arabie zmierza w tym samym kierunku
Nawet nie chce mi sie po raz kolejny rozpisywac, wiec w skrocie: muzulmanie traktuja kobiety przedmiotowo, bo tak nakazuje im koran. Jest to normalne (w ich kulturze) i w pelni akceptowane. Polak traktuje kobiete przedmiotowo, bo jest idiota.
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:05   #130
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Jakiego kuwa związku

Gdzie Ty tu widzisz związek DZIEWCZYNKO?


Rocznik 93 + arab ja wysiadam
No wiesz, jak na tamtejsze obyczaje to rocznik 93 to już stara dupka jest

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Miejmy tylko nadzieję, że się nie roznegliżowała przez tego Skype i nie ma kolekcji jej fotek. Bo to już by nie było zabawne, a znam taki przypadek.
Oj tam oj tam, przecież pełnoletnia jest, DOJRZAŁA...

Cytat:
Napisane przez Corvette Pokaż wiadomość
Ech...no cuż zgodzę się wszystkimi którzy piszą na nie. Nigdy nie byłam w związku z Muzułmanem i nigdy bym nie była. Powiem tylko że kiedyś miałam dwie dobre koleżanki (Polki), które w imię miłości wyemigrowały (jedna do Libii). Przez pierwsze 2 lata pisałałyśmy regularnie. Była oszołomiona krajem, kulturą, mężem.
Przykszyło się jej za zwykłymi krzyżówkami, więc jej wysłałam jej parę i dołączyłam polskie czasopisma. Dłuuuugo nie dostałam od niej listu ani żadnej wiadomości. Ponad rok później, dostałam od niej krótki, haotyczny list proszący abym do niej nie pisała i absolutnie nic jej nie wysyłała, bo mąż ją strasznie pobił po otrzymaniu mojej przesyłki. Zmienił się dosłowne z dnia na dzień.
Było mi okropnie przykro i smutno bo nie mogłam jej pomóc i do dziśnie wiem czy nawet żyje. Konsulat ani żadne moje interwencje nie pomógły.

Druga koleżanka mieszka w USA...podobna historia...Nawet nie wiecie jak bardzo mi ciąży świadomość że chciałam sprawić komuś przyjemność całkiem niewinnym prezentem a tak ciepiały.
Nic nie wiem... gdzie są.... co się stało....Dosłownie nienawidzę Muzułmanów! Religia sama w sobie jest ok, ale fanatyzm robi swoje.

Kurde autorko! Nie polecam takich "miłości". Może Tobie się wydaje że będziesz wyjątkiem (i może takie się zdarzają gdy ktoś jest bierny i nie ma problemu z podporządkowaniem się komuś innemu), ale naprawdę, patrząc i słysząc ile kobiet innych narodowości "znika bez śladu" nie wiadomo gdzie....za nic w świecie nie wybrałabym Muzułmana.
Twoje życie i Twój wybór ale w imię czego???? Aż mi Cię żal
Tyle, że wiesz, dzisiaj nietrudno jest zorientować się, czym, jak i gdzie taki związek może się skończyć. W życiu nie zdecydowałabym się na taki układ z Muzułmaninem, to jest zbyt ogromna różnica kulturowa. Kumplostwo, przyjaźń - pewnie, czemu nie. Związek - nigdy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:06   #131
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: Związek z Arabem

W tym przypadku trzeba rozróżnić dwie kwestie. Pierwsza to ta,że Autorka tak naprawde nie zna tego faceta. Bo IMO nie da sie poznać kogoś przez internet. A po drugie ta osoba jest Arabem, co jeszcze bardziej komplikuje sprawe, bo kultura, religia i cała reszta są totalnie inne niż u nas. I nie mam nic przeciw Arabom, o ile wchodzi się w taki związek z głową. Arab też człowiek i z automatu nie oznacza, że kobieta będzie traktowana jak ściera do podłogi.

Autorka ma totalnie dziecinne i naiwne podejście do sprawy. I takim właśnie dziewczyną zdarzają się takie historie o jakich czytamy wyżej. Dziewczyno! Ty sie lepiej weź do nauki do matury zamiast po kilkanaście godzin wypisywać do tego gostka.
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-25, 09:06   #132
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez just_me Pokaż wiadomość
nie czytalam co tam dziewczyny pisaly, ale poweim CI tak. Moja bardzo bliska koleżanka wyszła za mąż za Araba, którego znała (nie zartuje) 2tygodnie. Poznali sie na wakacjach za granicą. Wzięła ślub z nim, w ciemno mozna powiedziec bo kolesia zupelnie nie znala (tak wiem! totalne szaleńśtwo! w głowei sie nie miesci). Sprowadzila go do Polski, skombinowala dla niego wize, znalazla mu prace tutaj, mieszkaja sobie teraz razem u niej już jakis czas i jest im narpawde ok. Sa bardzo szczesliwi. Więc różne rzeczy sie dzieja. Mozna pokochac kogos przez internet, ale prawda ejst taka, ze czesto potem na zywo dana osoba okazuje sie zupelnie inna i milosc... jakos tak sama przechodzi mialam taką sytuację
A dostal juz obywatelstwo?
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:14   #133
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez 93_klaudia_93 Pokaż wiadomość
nie powiedziałam że polece sam ! Z resztą widocznie nie poznałaś ludzi którzy pochodzą z tych krajów... Ja byłam nie raz w Egipcie czy Tunezji i mam tam znajomych i wiem wiecej...
oddalilas sie kiedys na na kilometr od kurortu ?
bylas gosciem w domach ? zaprosili Cie na herbate ?

kolezanki maja racje ..

ja dodam jeszcze jedna - powiedz rodzicom - oni Ci juz wytlumacza
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:20   #134
Bojra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 365
Dot.: Związek z Arabem

Akurat Egipt i Tunezja to praktycznie najgorsze miejsca, z których sobie można 'Araba za męża' wybrać

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Ale jaka nagonka?

Jest bardzo cieżko pogodzić wymagania tak odmiennych kultur (i nie mówię tu tylko o kulturze arabskiej, pisałam o Nepalczyku - to też bardzo duża przepaść) i to jest fakt. Nie jest to niemożliwe, ale obie strony muszą chcieć trochę ustąpić - co niestety, jeśli mówimy o przykładnym muzułmaninie, nie przejdzie przecież.
Jest możliwe. Z przypadków o których pisałam: w jednym przypadku gość ustąpił i zrezygnował z posiadania dzieci, choć kobieta chciała. W pozostałych ładnie żonę odwożą do kościoła i odbierają po godzinie. Poza jednym, gdzie kobieta zmieniła wiarę, w domach obchodzone są zarówno święta islamu, jak i chrześcijaństwa. Choinkę mają większą niż u mnie w domu A to są prawdziwi muzułmanie, co to seks przed ślubem nie, ani kropli alkoholu, a i żelatyna w galaretce nie jest dobra, modlitwa x5. Szacunek do kobiety niesamowity, choć na nieco specyficznych podbudowach.
Z tego co ja widzę, to większość tych "nieudanych" związków to przygłupie dziewczynki, które zakochały się w śniadym przystojniaku g.wno wiedząc o jego kulturze. A tam naprawdę łatwo kogoś obrazić, nawet za przeproszeniem kładąc mu nogi na kolanach albo podając talerz lewą ręką. Po prostu trzeba chcieć to zrozumieć, a nie się unosić w stylu "ale to głupie".

Też mam bernusia!


---

Koran analizowałam pod względem wątków "pro" i "anty" kobiecych. Uwierzcie mi, że nie przedstawia się to tak jednoznacznie, jak niektórzy chcieliby to pokazać. Więcej wątków "anty" ma Biblia
Zreszta, właśnie, z Koranem jest tak, jak z Biblią u nas - mało kto czytał, ale każdy jest ekspertem - to i sytuacja wygląda tak a nie inaczej. Tym bardziej, że jakieś 80% społeczeństwa arabskiego szeroko pojętego nie tylko nie czytała Koranu, ale też nie jest w stanie tego zrobić, bo zwyczajnie NIE ZNA języka, w któym jest napisany.
To co mamy za religijne skrzywienia większością jest uwarunkowaniami kulturowymi. Jak chociażby słynne obrzezanie kobiet i inne kwiatki.

Edytowane przez Bojra
Czas edycji: 2012-09-25 o 09:22
Bojra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:27   #135
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez Bojra Pokaż wiadomość
Akurat Egipt i Tunezja to praktycznie najgorsze miejsca, z których sobie można 'Araba za męża' wybrać

Jest możliwe. Z przypadków o których pisałam: w jednym przypadku gość ustąpił i zrezygnował z posiadania dzieci, choć kobieta chciała. W pozostałych ładnie żonę odwożą do kościoła i odbierają po godzinie. Poza jednym, gdzie kobieta zmieniła wiarę, w domach obchodzone są zarówno święta islamu, jak i chrześcijaństwa. Choinkę mają większą niż u mnie w domu A to są prawdziwi muzułmanie, co to seks przed ślubem nie, ani kropli alkoholu, a i żelatyna w galaretce nie jest dobra, nie to co w Egipcie. Z tego co ja widzę, to większość tych "nieudanych" związków to przygłupie dziewczynki, które zakochały się w śniadym przystojniaku g.wno wiedząc o jego kulturze. A tam naprawdę łatwo kogoś obrazić, nawet za przeproszeniem kładąc mu nogi na kolanach albo podając talerz lewą ręką. Po prostu trzeba chcieć to zrozumieć, a nie się unosić w stylu "ale to głupie".

Też mam bernusia!


---

Koran analizowałam pod względem wątków "pro" i "anty" kobiecych. Uwierzcie mi, że nie przedstawia się to tak jednoznacznie, jak niektórzy chcieliby to pokazać. Więcej wątków "anty" ma Biblia
Zreszta, właśnie, z Koranem jest tak, jak z Biblią u nas - mało kto czytał, ale każdy jest ekspertem - to i sytuacja wygląda tak a nie inaczej. Tym bardziej, że jakieś 80% społeczeństwa arabskiego szeroko pojętego nie tylko nie czytała Koranu, ale też nie jest w stanie tego zrobić, bo zwyczajnie NIE ZNA języka, w któym jest napisany.
To co mamy za religijne skrzywienia większością jest uwarunkowaniami kulturowymi. Jak chociażby słynne obrzezanie kobiet i inne kwiatki.

kobieta chciała dzieci a on ustąpił i zrezygnował z posiadania dzieci...?

A z tym się zgadzam.
Jedyna opcja gdy wg mnie to się może udać, to gdy druga strona pozna naprawdę dogłębnie kulturę i religię swojego wybranka - i tak było tez w przypadku udanego związku, o którym pisałam wczesniej. Mimo wszystko - uważam, że kobita mądrze robi, że z małżonkiem do AS nie jeździ ani dzieci tam nie puszcza - tu jest europejczykiem pełną gębą i tak jak piszesz - jest tolerancyjny w stosunku do żony i dzieci - ale kto wie, co odbiłoby jego rodzinie gdyby ona się tam wybrała albo dzieci. Mąż wspomnianej dziewczyny która pojechała do Libii i nie wróciła (no i oczywiście zero kontaktu) też w Polsce był normalnym facetem. Tak samo jak Nepalczyk....
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:29   #136
iloveharibo
Raczkowanie
 
Avatar iloveharibo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 231
Dot.: Związek z Arabem

Im więcej wątków się tu pojawia tym bardziej skłaniam się ku tezie że rozum jest towarem deficytowym!

__________________
minimum 200km tygodniowo i nie ma że boli
iloveharibo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:29   #137
Bojra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 365
Dot.: Związek z Arabem

Śpieszę się do pracy i wyszlo jak wyszlo :P ona nie chciala dzieci, bo sie chciala karierze poswiecic, on zrozumial i odpuscil.
Bojra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 10:24   #138
KamilaAnna1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: gdzieś tam nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 258
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez Bojra Pokaż wiadomość
Mam w bliskiej rodzinie 2 dziewczyny, jedna 6, druga 12 lat po ślubie z muzułmanami (jeden Libijczyk, drugi Jemeńczyk). Moja nauczycielka arabskiego ma męża Jemeńczyka, bodajże 4 lata, mieszkali jakiś czas w Jemenie, wrócili do Polski ze względu na niestabilną sytuację w tamtym kraju. Swego czasu przeprowadzałam wywiad z mieszanym małżeństwem, również Polka + Jemeńczyk, staż małżeński - 25 lat, trójka dzieci, cała rodzina mieszka obecnie w Bydgoszczy, ale nosiło ich po całym świecie. Również arabskim.

I wiecie co? Wszystkim czterem zazdroszczę tak udanych związków.

Nie zazdroszczę za to związków wizażanek z Polakami, których opisują na wątkach - i chamy się zdarzają, i alkoholicy, i męscy bokserzy. I tacy, którzy kobietę na siłę podporządkowują i trzymają w klatce.

Jaki z tego morał? Żaden. Po prostu nie oceniajcie wszystkich przez pryzmat przypadków, które nagłaśnia media, albo o których ktoś wam opowiedział.

[Ja wiem, że to ma się nijak do dziewczynki, która sobie znalazła Araba "przez internet" i kocha go miłością do grobowej deski, mimo że go nie widziała na oczy. Po prostu siedzę w tej kulturze od lat i strasznie mnie wkurza taka nagonka].
To fakt, że media nagłaśniają tylko przypadki nieudanych małżeństw i sytuacji w których kobieta ucieka od męża.


Osobiście wydaje mi się, że dużo też zależy od tego jak dana kobieta do wyjazdu się przygotuje. Przykładowo moja siostra zanim wyjechała z mężem bardzo dużo dowiadywała się na temat tamtejszej kultury, nauczyła się ich języka (mąż ją uczył0 itd. Bedac tam na miejscu wiedziała czego się spodziewać i jak zachować w niektórych sytuacjach, żeby nie popełnić gafy.
__________________
"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."


5.10.2013 - nasz ŚLUB!!!
KamilaAnna1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 10:27   #139
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Związek z Arabem

Nie no wiecie, wśród ssmanów znajdywali się czasem Ci dobrzy...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-25, 13:01   #140
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez Bojra Pokaż wiadomość
Akurat Egipt i Tunezja to praktycznie najgorsze miejsca, z których sobie można 'Araba za męża' wybrać

Jest możliwe. Z przypadków o których pisałam: w jednym przypadku gość ustąpił i zrezygnował z posiadania dzieci, choć kobieta chciała. W pozostałych ładnie żonę odwożą do kościoła i odbierają po godzinie. Poza jednym, gdzie kobieta zmieniła wiarę, w domach obchodzone są zarówno święta islamu, jak i chrześcijaństwa. Choinkę mają większą niż u mnie w domu A to są prawdziwi muzułmanie, co to seks przed ślubem nie, ani kropli alkoholu, a i żelatyna w galaretce nie jest dobra, modlitwa x5. Szacunek do kobiety niesamowity, choć na nieco specyficznych podbudowach.
Z tego co ja widzę, to większość tych "nieudanych" związków to przygłupie dziewczynki, które zakochały się w śniadym przystojniaku g.wno wiedząc o jego kulturze. A tam naprawdę łatwo kogoś obrazić, nawet za przeproszeniem kładąc mu nogi na kolanach albo podając talerz lewą ręką. Po prostu trzeba chcieć to zrozumieć, a nie się unosić w stylu "ale to głupie".

Też mam bernusia!


---

Koran analizowałam pod względem wątków "pro" i "anty" kobiecych. Uwierzcie mi, że nie przedstawia się to tak jednoznacznie, jak niektórzy chcieliby to pokazać. Więcej wątków "anty" ma Biblia
Zreszta, właśnie, z Koranem jest tak, jak z Biblią u nas - mało kto czytał, ale każdy jest ekspertem - to i sytuacja wygląda tak a nie inaczej. Tym bardziej, że jakieś 80% społeczeństwa arabskiego szeroko pojętego nie tylko nie czytała Koranu, ale też nie jest w stanie tego zrobić, bo zwyczajnie NIE ZNA języka, w któym jest napisany.
To co mamy za religijne skrzywienia większością jest uwarunkowaniami kulturowymi. Jak chociażby słynne obrzezanie kobiet i inne kwiatki.
problem nie zaczyna się w religii,ale w konserwatyźmie i ekstremiźmie.
ja nie wytrzymałabym i pewnie wzajemnie z konserwatywnym katolikiem,a co dopiero z człowiekiem innej wiary.
być może łatwiej byloby się dostosowac TU ,niż u niego

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez KamilaAnna1990 Pokaż wiadomość
To fakt, że media nagłaśniają tylko przypadki nieudanych małżeństw i sytuacji w których kobieta ucieka od męża.


Osobiście wydaje mi się, że dużo też zależy od tego jak dana kobieta do wyjazdu się przygotuje. Przykładowo moja siostra zanim wyjechała z mężem bardzo dużo dowiadywała się na temat tamtejszej kultury, nauczyła się ich języka (mąż ją uczył0 itd. Bedac tam na miejscu wiedziała czego się spodziewać i jak zachować w niektórych sytuacjach, żeby nie popełnić gafy.
widzisz,twoja siostra chciała tak żyć,a przyjezdni chcą się dostosowac do kultury zachodu,gorzej jeśli jedna strona nie chce kompromisów

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2012-09-25 o 13:09
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:06   #141
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez Bojra Pokaż wiadomość
A to są prawdziwi muzułmanie, co to seks przed ślubem nie,
ale kanał
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:23   #142
lyyli
Raczkowanie
 
Avatar lyyli
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 347
Dot.: Związek z Arabem

Bojra, rzeczowo i obiektywnie to wszystko opisałaś I rzeczywiście te pary mają świetne związki, ale jak widać takie są nieliczne. Bo nieliczne też chcą uczyć się języka wybranka, savoir vivre i kiedy, jak należy się zachować. W większości, tak jak to napisałaś, dziewczyny zakochują się w śniadych amantach i nic nie wiedzą.
__________________

I'm sorry I don't have a photographic memory, but my brain is too busy being awesome.


lyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:33   #143
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez lyyli Pokaż wiadomość
Bojra, rzeczowo i obiektywnie to wszystko opisałaś I rzeczywiście te pary mają świetne związki, ale jak widać takie są nieliczne. Bo nieliczne też chcą uczyć się języka wybranka, savoir vivre i kiedy, jak należy się zachować. W większości, tak jak to napisałaś, dziewczyny zakochują się w śniadych amantach i nic nie wiedzą.
a potem sie na przyklad dowiaduja ze przyszly maz wyznaje wielozenstwo
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:35   #144
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
a potem sie na przyklad dowiaduja ze przyszly maz wyznaje wielozenstwo
Najpierw musi być go na to stać, wątpię, że laski z Wizażu trafiają na szejków i potentatów naftowych
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:39   #145
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Najpierw musi być go na to stać, wątpię, że laski z Wizażu trafiają na szejków i potentatów naftowych
- moja ulubione forum to forum na gazeta.pl (faceci z Egiptu), gdy chcę się pośmiać aż do bólu brzucha - tacy "habisie" są często adoratorami Polek- mój typ to Bob z tego forum, która to już go tam nie zaliczyła ...
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:45   #146
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Najpierw musi być go na to stać, wątpię, że laski z Wizażu trafiają na szejków i potentatów naftowych
jeśli oczekujesz willi,limuzyny i góry złota to się mylisz.nie trzeba być bogatym,aby mieć 3 żony,które same zasieją,same zbiorą ,ugotują i nakarmią gromadę dzieci
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:53   #147
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jeśli oczekujesz willi,limuzyny i góry złota to się mylisz.nie trzeba być bogatym,aby mieć 3 żony,które same zasieją,same zbiorą ,ugotują i nakarmią gromadę dzieci

Nie masz racji. Muzułmanin ma obowiązek zapewnic odpowiedni byt każdej ze swoich żon.

I tak, trzeba być bogatym, by pozwolić sobie na wielożeństwo.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 14:01   #148
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Nie masz racji. Muzułmanin ma obowiązek zapewnic odpowiedni byt każdej ze swoich żon.

I tak, trzeba być bogatym, by pozwolić sobie na wielożeństwo.
w razie problemow, mozna zatluc swoja aktualna zone (przeciez podejrzewa sie cudzolostwo) i wziasc nowa ..
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 14:05   #149
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: Związek z Arabem

Wiem, że to co napiszę mądre nie jest ale moja pierwsza myśl jak przeczytałam była 'a co jeśli on śmierdzi'? No wyobraźcie to sobie, wielka skajpowa miłość, pełen romantyzm, spotykają się w końcu i okazuje się np, że koleś się nie myje

Przepraszam, musiałam
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 14:14   #150
KamilaAnna1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: gdzieś tam nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 258
Dot.: Związek z Arabem

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość

widzisz,twoja siostra chciała tak żyć,a przyjezdni chcą się dostosowac do kultury zachodu,gorzej jeśli jedna strona nie chce kompromisów
Ale mąż mojej siostry też poszedł na kompromis. Moja siostra normalnie pracuje, normalnie się ubiera, ma wlasny samochód, chodzi na fitness. Ich dzieci np są wychowywane w obydwóch religiach. Rodzina męża siostry uznawała to wszystko za dziwactwo i różnie to na początku bywało. Ale mąż siostry zawsze stawał po jej stronie, na wiele się zgadzał i jakoś się z czasem z rodziną poukładało. Z drugiej strony siostra też probowała się dostosować w tej sytuacji. Np. pomagała kobietom z rodziny męża w kuchni kiedy urządzały wielkie uczty dla całej rodziny, próbowała się jakoś zaangażować w ich zajęcia, uczyła się gotować ich potrawy i potem wszystkich zapraszała.
__________________
"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."


5.10.2013 - nasz ŚLUB!!!
KamilaAnna1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.