problem z pracą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-08, 16:49   #1
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365

problem z pracą


Chciałam się Was zapytać czy będąc na studiach zaocznych mogę podjąć pracę na czas nieokreslony w innym mieście czy muszę odbyć jakiś staż?? nie byłabym zameldowana w miejscowości w której bym dostała pracę
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:56   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: problem z pracą

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:57   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: problem z pracą

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
Chciałam się Was zapytać czy będąc na studiach zaocznych mogę podjąć pracę na czas nieokreslony w innym mieście czy muszę odbyć jakiś staż?? nie byłabym zameldowana w miejscowości w której bym dostała pracę
a niby dlaczego miałabyś nie móc?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:16   #4
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: problem z pracą

praca w ogole nie zwiazana z moim kierunekim studiów.
czyli można od razu podjąc prace na czas nieokreslony i moze ona byc w innej miejscowości?czy up robi jakies problemy z tym zwiazane
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:35   #5
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: problem z pracą

Jak masz jak dojechać to nie wiem czemu miał by robić problemy
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:07   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: problem z pracą

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
praca w ogole nie zwiazana z moim kierunekim studiów.
czyli można od razu podjąc prace na czas nieokreslony i moze ona byc w innej miejscowości?czy up robi jakies problemy z tym zwiazane
Chcesz podjąć normalną pracę na czas nieokreślony czy dostać staż z PUP, bo to dwie różne kwestie? I od odpowiedzi na powyższe pytanie zależy reszta.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:17   #7
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: problem z pracą

normalna praca na czas nieokreslony. nie dojeżdżałabym tylko mieszkala tam gdzie bede miec prace
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 18:21   #8
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: problem z pracą

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
normalna praca na czas nieokreslony. nie dojeżdżałabym tylko mieszkala tam gdzie bede miec prace
Nie wiem, w czym problem?
Jeżeli uda Ci się znaleźć od razu pracę na czas nieokreślony i to w swoim mieście to tyle pogratulować.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:28   #9
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: problem z pracą

Ja to rozumiem tak, że Autorka nie wie, czy jej studia wymagają odbycia stażu i czy można zamiast niego pójść do zwykłej pracy. Bo to że pracę podjąć można, jest chyba oczywiste (no chyba że nie jest...).

Więc: to czy będą wymagać od Ciebie zaliczenia praktyk zawodowych zależy od kierunku na Twojej uczelni (bo wiem, że nawet w obrębie wydziału dla różnych kierunków zasady mogą się różnić). Generalnie coś takiego powinno być wpisane w programie studiów dla danego kierunku. Jeśli nie ma, to można poszukać w innym miejscu na stronie kierunku albo najlepiej zadzwonić, bo nie wiadomo, czy praktyki nie obowiązują, czy ich po prostu nie wpisali. A jak będą, no to wiadomo.

Jeżeli chodzi o samo stanowisko i formę zatrudnienia, to moim zdaniem dla uczelni powinno być to bez znaczenia, czy ty jesteś praktykanta czy pani prezes To się nazywa praktyką/stażem no bo z założenia wymaga się tylko powiedzmy miesiąca takiej pracy i nie można wymagać od studentów, by wszyscy mieli pracę (zwłaszcza na dziennych). Natomiast jeżeli Tobie udaje się pracować, to ja nie widzę problemu, jakby Ci nie zaliczyli tylko dlatego, że pracujesz na stanowisku X zamiast na stanowisku praktykantki, to byłaby to moim zdaniem gruba przesada i niedorzeczność.

Natomiast problemem może być sam rodzaj pracy, tzn. mogą wymagać, by praktyka/staż/praca była faktycznie związana z danym kierunkiem, a nie byle jaka. W zasadzie to o to właśnie chodzi, z tym że jedni naprawdę przywiązują do tego uwagę, inni olewają. Tego już Ci nikt nie powie oprócz osób odpowiedzialnych za zaliczenie praktyk na uczelni albo ewentualnie starsze roczniki, które już przez to przechodziły.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 17:06   #10
ddas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 306
Dot.: problem z pracą

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
Chciałam się Was zapytać czy będąc na studiach zaocznych mogę podjąć pracę na czas nieokreslony w innym mieście czy muszę odbyć jakiś staż?? nie byłabym zameldowana w miejscowości w której bym dostała pracę
Jak najbardziej możesz - pracodawcy nie powinno obchodzić, czy się uczysz zaocznie i gdzie mieszkasz.
ddas jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.