Czy to ma w ogóle szanse? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-22, 12:00   #31
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Mój Tż też ma przepisane babci mieszkanie, ale babcia ma się dobrze i oby żyła jak nadłużej Nie planuj aż tak szczegółowo życia (za rok ślub, za 2 dziecko, za 3 coś tam) bo niestety życia się aż tak nie da szczegółowo zagospodarować:P Poza tym jesteście ze sobą niecały rok i tak naprawdę to nie wiadomo czy to w ogóle z tym facetem spędzisz życie
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:36   #32
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Przeraża mnie takie szczegółowe planowanie. Serio.
Ja tak nie planuję i uważam, że nie ma to najmniejszego sensu. Ślub będę planować po oświadczynach, wspólne mieszkanie planuję teraz, bo jesteśmy w trakcie remontu. Dziecko będę planować, kiedy oboje będziemy mieli stabilną pracę.
Twoje plany wydają mi się takim "dzieleniem skóry na niedźwiedziu". Póki co ciągniecie kasę od rodziców, Twój facet studiuje, a Ty zarabiasz niewiele. Tymczasem w myślach już śluby, mieszkania, dzieci, podróże. Ustabilizujcie najpierw swoją sytuację finansowo-mieszkaniową, a potem po jednym kroku do przodu. Póki co, razem z zakładaniem "rodzice mi pomogą", babcia da nam mieszkanie - wydajesz się bujać w obłokach. Babcia może mówić w dobrej wierze o mieszkaniu, a tak naprawdę nie szykować się do przeprowadzki - póki mieszkanie nie jest na Ciebie nie ma co nim rozporządzać.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:51   #33
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

mnie tez przeraza takie drobiazgowe planowanie. widze, ze masz wszystko obmyslone, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy, ile takie wyjazdy z dzieckiem moga kosztowac. i kasy, i poswiecenia. znajomi byli w podrozy poslubnej dookola swiata, wrocili wczesniej, bo dziewczyna byla juz w zaawansowanej ciazy i pozniej by jej nie pozwolili latac. rok pozniej byli w gorach, na szlaku jakubowym w hiszpanii. pozniej w kolejnej ciazy wyjazd koleja transsyberyjska nad bajkal...
wszystko jest ladnie w teorii, w praktyce zawsze sie cos komplikuje. jesli teraz nie przedziecie finansowo jakos super to jak chcecie pozniej funkcjonowac w 3 i jeszcze jezdzic?

http://www.peron4.pl/wyprawa-wokol-m...rnego-zdjecia/
http://www.peron4.pl/podrozujac-z-dzieckiem/
http://www.peron4.pl/24-powody-dla-k...uja-z-dziecmi/

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Póki co, razem z zakładaniem "rodzice mi pomogą", babcia da nam mieszkanie - wydajesz się bujać w obłokach.
a pozniej watki na wizazu "z rodzina wychodzi sie dobrze tylko na zdjeciach" i cale litanie, bo ktos mial obiecane mieszkanie, a teraz zaklada rodzine i nie ma gdzie mieszkac.


btw. jakis czas temu byla audycja radiowa o tym programie rodzina na swoim i jesli dobrze kojarze to w tym roku ma sie to zakonczyc.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:07   #34
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
btw. jakis czas temu byla audycja radiowa o tym programie rodzina na swoim i jesli dobrze kojarze to w tym roku ma sie to zakonczyc.
Tak. Ale na pewno wprowadzą coś nowego.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:13   #35
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Tak. Ale na pewno wprowadzą coś nowego.
to wcale nie jest takie pewne, bo z tego co mowili specjalisci - naszego kraju na to nie stac.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:17   #36
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
to wcale nie jest takie pewne, bo z tego co mowili specjalisci - naszego kraju na to nie stac.
No tak, trzeba zaoszczędzić na premię dla posłów
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:19   #37
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Takie kokosy mają wprowadzić-dofinansowanie tylko do zakupów u deweloperów i dopłata jednorazowa 10% wartości kredytu (przy dziecku dodatkowe 5%, przy drugim i kolejnym kolejne 5%) max można 20% zgarnąć. Przy cenach mieszkań i kosztach kredytu to żadna pomoc. Jakby deweloperka i rynek wtórny zeszli po te 20% to wtedy by była pomoc.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 13:58   #38
HenryHenry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 88
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Bez urazy ale ten twój „nowy plan” to nic innego jak minimalnie zmienione twoje oczekiwania i nie widzę tu nic z planów twojego TŻ. Rozumiem Ciebie, że oczekujesz stabilizacji, rozumiem Twojego TŻ, kiedy ma podróżować jak nie teraz, jak będzie miał 40 lat?? (i to przez wielkie może bo nie wiadomo czy będzie kasa) Perspektywa dobrych zarobków to też pobożne życzenia, nie bardzo wiadomo czy poprawi się rynek pracy za 3-4 lata. Mieszkanie w fajnym miejscu w Wawie (ceny z kosmosu) a kredyty, dzieci, samochody to kosztuje.

Na pewno musicie szczerze porozmawiać i realnie(pod względem finansowym) spojrzeć na spełnienie waszych planów i oczekiwań aby za 2-4 lata jedno z was nie czuło się sfrustrowanie i oszukane. Nie widzę innego wyjścia jak załatwienia tego tylko poprze rozmowę (a jak się nie dogadacie to chyba rozstanie bo co innego).

Ps. plany planami ale może nie planuj tak dokładnie wszystkiego np. kiedy się obroni (wystarczy np. choroba promotora i dupa blada, egzamin może się odwlec 2-3 miesiące). No wiesz na państwo to ja bym tak nie liczył bo może im się szybko odmienić i jak ktoś napisał to są zawsze dopłaty do kredytów.

Edytowane przez HenryHenry
Czas edycji: 2012-10-22 o 14:05
HenryHenry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 14:07   #39
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Takie kokosy mają wprowadzić-dofinansowanie tylko do zakupów u deweloperów i dopłata jednorazowa 10% wartości kredytu (przy dziecku dodatkowe 5%, przy drugim i kolejnym kolejne 5%) max można 20% zgarnąć. Przy cenach mieszkań i kosztach kredytu to żadna pomoc. Jakby deweloperka i rynek wtórny zeszli po te 20% to wtedy by była pomoc.
+ kwestia glupich warunkow, ze np. ludzie po 35 roku zycia nie moga z tego korzystac. malo sprawiedliwe, a nie kazdy ma zdolnosc kredytowa w wieku 25 lat...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 15:09   #40
zlemistrasznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 296
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Ale wszystko bierzecie bardzo dosłownie. Mój plan "za rok, za dwa, za trzy" nie oznacza że jak np. nie wezmę ślubu w listopadzie 2013 to umarł w butach...Chodzi o PRZYBLIŻONE daty. Wiadomo że wszystko może sie zmienić, przesunąć...

Jeśli chodzi o zarobki to wiem że od 2015 (czyli MNIEJ WIĘCEJ wtedy kiedy chciałabym dzidziusia) mój TŻ będzie miał lepsze warunki finansowe. Tzn. zarabiać będzie tyle samo (no chyba ze go wywalą...) ale obecnie ma zobowiązania finansowe pochłaniające 2000 co miesiąc z pensji. Więc już wtedy te 2 tys. dla nas to będzie bardzo dużo. Do tego moja umowa na tę kwotę jest do stycznia. Mam pół etatu. Pracodawca obiecuje mi minimum 3/4. WIADOMO moze być różnie. Ale zakładając zawsze że będzie gorzej, ktoś straci prace to można w życiu nic nie robić i niczego nie planować. Równie dobrze można nie planować ślubu bo może mi jutro cegła spadnie na głowę i umrę

Nie jestem przywiązana do dat jakoś bardzo. To wstępny zarys.... Jak coś sie przesunie np. rok to świat się nie zawali.

Podobno nie uwzględniłam w tych planach tż...jak to nie? A podróże conajmniej 3 które wypisałam....plus potem te z dzieckiem?

A co do "RODZINA NA SWOIM". Kończy się w grudniu. W lipcu wprowadzają "Mieszkanie dla młodych". 10% dla małżeństw, 15% dla małżeństw z dzieckiem, 20% z dwójką dzieci....
zlemistrasznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 16:23   #41
Remedios_Buendia
Raczkowanie
 
Avatar Remedios_Buendia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 352
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Twój TŻ nie ma problemów z tym, że Ty po roku związku zaplanowałaś Wam już całe życie, łącznie z tym na co i jak będzie oszczędzać z pieniędzy, których jeszcze nie zarabiacie?

No dobrze, a czy przedstawiłaś ten swój szczegółowy plan swojemu partnerowi? Pozwoliłaś w nim coś zmienić? Zgodzisz się na jakieś zmiany?

Jestem w Twoim wieku i wychodzę z podobnego założenia, jak Twój TŻ. Kiedy podróżować, zwiedzać i sprawdzać swoje granice, jak nie teraz? Za 10 lat mogę zapaść na jakąś chorobę, mieć 3 dzieci albo kryzys finansowy i będę pluć sobie w brodę, że nie chłonęłam świata jak mogłam.
Rozumiem, że dla Ciebie być może samo podróżowanie nie jest interesujące, ale w takim wypadku nie dobraliście się z partnerem po prostu.

Swoją drogą skąd u Ciebie takie parcie na dziecko i małżeństwo? Jesteś młoda, nie chcesz się dokształcać, zwiedzać, żyć pełnią życia dopóki możesz?
Mąż i dziecko, to jedyne Twoje cele w życiu?
Remedios_Buendia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 17:32   #42
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez zlemistrasznie Pokaż wiadomość
ale obecnie ma zobowiązania finansowe pochłaniające 2000 co miesiąc z pensji
Wow, ma chłopak głowę przy 2100 zarobków całe 2tys to zobowiązania, za 100zł żyje, co za bank pozwolił na takie obciążenie dochodu? Co za poważny człowiek obciąża tak swój dochód?

Remedios_Buendia uważaj co piszesz, ja Cię nie "nakrzyczę"(bo mam inne poglądy) śmiem twierdzić, że dla 90% dziewczyn ślub to cel nr1 (jeden dzień w życiu, poczuć się jak księzniczka, marzę o białej sukni) i dziecko to też taki zew natury, kolej rzeczy i musi być.

Niech sobie dziewczyna planuje i będzie z tym szczęśliwa, choć ja bym wiała od takiej "planistki" i takiego "stratega finansowego"
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 18:24   #43
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Wow, ma chłopak głowę przy 2100 zarobków całe 2tys to zobowiązania, za 100zł żyje, co za bank pozwolił na takie obciążenie dochodu? Co za poważny człowiek obciąża tak swój dochód?)
Też mnie to zastanowiło

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

W ogóle masakra, dziewczyna jest z nim kilka mies, jeszcze się jej nie oświadczył a ona już planuje ślub na listopad 2013

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Cytat:
Napisane przez zlemistrasznie Pokaż wiadomość
Wiem, ze każdy tu chce pomóc jak najlepiej ale tylko krytykuje (wiele osób) pomysł podróży, dziecka....a rozwiązania nikt nie poddaje
Bo nie ma rozwiązania Bo przyszłości nie można przewidzieć ani zaplanować....
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 18:36   #44
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość

W ogóle masakra, dziewczyna jest z nim kilka mies, jeszcze się jej nie oświadczył a ona już planuje ślub na listopad 2013
taki tam maly szkopul, sa ze soba raptem 9 miesiecy...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 20:05   #45
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
śmiem twierdzić, że dla 90% dziewczyn ślub to cel nr1 (jeden dzień w życiu, poczuć się jak księzniczka, marzę o białej sukni) i dziecko to też taki zew natury, kolej rzeczy i musi być.
Nie wiem, gdzie znajdujesz te osoby. Ja takich nie znam (chyba, że z Wizażu), a na słowa "poczuć się jak księżniczka" reaguję tak:


Podobnie znane mi dziewczyny.

__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 22:26   #46
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja tutaj nie zauważyłam takiego dokładnego planowania, raczej takie orientacyjne.



Na pewno warto. Człowiek to nie maszyna i to, że postanowi, że wtedy i wtedy zajdzie w ciążę, nie znaczy, że mu się to uda.
Ale skoro dziewczyna chce koło 27. roku życia zajść w ciążę, to nie ma jej też co od tego odwodzić. 27 lat to dobry czas na dziecko. I rozumiem, że osobie, która chce koło 27. roku życia zajść w ciążę nie w smak jest, że jej partner wolałby, żeby ta ciąża była 6 lat później. 6 lat to jednak nie tak mało. A tutaj dodatkowo dziewczyna się boi (a przynajmniej takie mam odczucie), że facet będzie chciał to poczęcie dziecka odkładać w nieskończoność.
Widzę po wypowiedziach, że właściwie wszystkie osoby zabierające tutaj głos dziwi fakt tego planowania po tak krótkim związku. Ale właściwie tego nie krytykowałam, tylko zauważyłam, że autorka ma takie tendencje. Czy ja wiem czy to coś złego? Wielu facetów może się troszkę wystraszyć ale w sumie to rozumiem argumenty obu stron "sporu".
No i w żadnym wypadku nie odwodziłabym dziewczyny od zachodzenia w ciążę w wieku 27 lat, sama urodziłam dziecko dokładnie wtedy, to doskonały biologicznie moment. Teraz z kolei wiedząc jak dziecko przestawia świat ciągle na drugie nie był właściwy moment, a bo jeszcze za mało finansowo jestem zabezpieczona, a może jeszcze zrobię ten czy inny kurs zanim się pojawi, może jeszcze samochód chociaż zmienię. I wciąż jeszcze nie jest TEN właściwy moment.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2012-10-22 o 22:27
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 06:14   #47
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez zlemistrasznie Pokaż wiadomość
Ale każdy może mieć parcie i priorytety jakie chce. Ja szanuje jego. Nie mówie że są idiotyczne. Tylko niezgodne z moimi Uważam że jak mam 24 lata to na dziecko nie jest to "tak wcześnie". CO WIĘCEJ ja nie mowię "chcę zajść w ciążę już dziś"

W "moim marzeniu" jest tak że za rok ślub (25 lat bede miala, prawie 26...bo ja z grudnia jestem), potem z rok cieszenia sie małżeństwem ...juz bede miala prawie 27....ciąża...to urodzę mając 28 więc jeszcze troche czasu jest....

A u niego bardziej jeżdżenie jeszcze z 5 lat (bede miała prawie 30) potem ślub....ciąża....w efekcie urodzę mając 33? DLA MNIE to trochę za późno.

No to kurka wodna, nie widzisz, że wasze plany sie rozmijają?

Zamiast faceta przymuszać gdy juz wszystko sobie zaplanowałaś od a do z (bez jego udziału - no oczywiscie udział w pierdzionku, ślubie i dziecku to tak - ale w decyzjach absolutnie), decyzję podjęłaś, to weźże sobie znajdź kogoś kto będzie miał takie priorytety jak Ty.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A tutaj dodatkowo dziewczyna się boi (a przynajmniej takie mam odczucie), że facet będzie chciał to poczęcie dziecka odkładać w nieskończoność.
I serio sie dziwisz, ze dla niego może byc za wcześnie na takie decyzje po 9 miesiącach bycia razem?

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------

Cytat:
Napisane przez zlemistrasznie Pokaż wiadomość
Ale wszystko bierzecie bardzo dosłownie. Mój plan "za rok, za dwa, za trzy" nie oznacza że jak np. nie wezmę ślubu w listopadzie 2013 to umarł w butach...Chodzi o PRZYBLIŻONE daty. Wiadomo że wszystko może sie zmienić, przesunąć...

Jeśli chodzi o zarobki to wiem że od 2015 (czyli MNIEJ WIĘCEJ wtedy kiedy chciałabym dzidziusia) mój TŻ będzie miał lepsze warunki finansowe. Tzn. zarabiać będzie tyle samo (no chyba ze go wywalą...) ale obecnie ma zobowiązania finansowe pochłaniające 2000 co miesiąc z pensji. Więc już wtedy te 2 tys. dla nas to będzie bardzo dużo. Do tego moja umowa na tę kwotę jest do stycznia. Mam pół etatu. Pracodawca obiecuje mi minimum 3/4. WIADOMO moze być różnie. Ale zakładając zawsze że będzie gorzej, ktoś straci prace to można w życiu nic nie robić i niczego nie planować. Równie dobrze można nie planować ślubu bo może mi jutro cegła spadnie na głowę i umrę

Nie jestem przywiązana do dat jakoś bardzo. To wstępny zarys.... Jak coś sie przesunie np. rok to świat się nie zawali.

Podobno nie uwzględniłam w tych planach tż...jak to nie? A podróże conajmniej 3 które wypisałam....plus potem te z dzieckiem?

A co do "RODZINA NA SWOIM". Kończy się w grudniu. W lipcu wprowadzają "Mieszkanie dla młodych". 10% dla małżeństw, 15% dla małżeństw z dzieckiem, 20% z dwójką dzieci....

Jesteś absolutnie śmieszna w tym planowaniu.

Jakby mi chłop po 9 miesiącach zwiazku zaczął takie plany uskuteczniać, to bym zwiała z krzykiem.
Uwazaj, żeby Twój TŻ nie zwiał


---------- Dopisano o 07:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:10 ----------

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
No i w żadnym wypadku nie odwodziłabym dziewczyny od zachodzenia w ciążę w wieku 27 lat, sama urodziłam dziecko dokładnie wtedy, to doskonały biologicznie moment.

Jest to szczególnie świetny moment jak potencjalny tatuś nie czuje się gotowy na ślub, a co dopiero na posiadanie dziecka.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 07:53   #48
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
I serio sie dziwisz, ze dla niego może byc za wcześnie na takie decyzje po 9 miesiącach bycia razem?
Gdzie napisałam, że się dziwię?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:24   #49
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Gdzie napisałam, że się dziwię?
Ja się zapytałam, czy się dziwisz, a nie stwierdziłam fakt.
Bez nerwów
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 15:00   #50
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Ja się zapytałam, czy się dziwisz, a nie stwierdziłam fakt.
To pytanie zabrzmiało tak, jakbym stwierdziła, że się dziwię. Zwłaszcza, że w tym wątku pisałam już (post 25): „Ja się tutaj żadnej ze stron nie dziwię”.

Tak czy inaczej – nie dziwię się. Rozumiem jedną i drugą stronę.

Cytat:
Bez nerwów
Nerwów z mojej strony nie było.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 20:20   #51
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Czy to ma w ogóle szanse?

Klempaa racja, napisałam abstrahując od oczywistej roli tatusia, biorąc pod uwagę jedynie wiek biologiczny i gotowość do zostania matką kobiety. W innych wypowiedziach także pisałam, że nieco za wcześnie na dokładnie rozplanowane życie u boku kogoś, kogo nawet dobrze autorka nie zna.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.