krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-31, 14:15   #451
Nati_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

=> do Shagia
Mam ten sam problem ... biore jazy juz 10 miesiac i zawsze okres mialam regularnie czyli w czasie brania bialych tabletek placebo ... a teraz mialam tak ze 2-3 dni przed planowanym okresem wystapilo u mnie krwawienie ( bo inaczej tego nazwac nie moge) i nie wiem co jest grane, czy tabsy przestaly dzialac i czas wymienic ja na lepsze? w koncu yazy kosztuja kupe kasy ... powinny byc dobre :/ do gina wybieram sie dopiero w przyszlym tyg a od jutra powinnam zaczac nowe opakowanie a nie wiem czy warto
Nati_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 10:48   #452
adorable
Raczkowanie
 
Avatar adorable
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 108
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

hej, ja miałam podobny problem po yazie. dostałam czegoś w rodzaju okresu w trzecim tygodniu a potem normalnie krwawienie na białych tabletkach. dodam że yaz przyjmuję prawie rok więc mnie to zaniepokoiło. wizytę u gina miałam umówioną miesiąc później więc stwierdziłam, że zacznę nowe opakowanie. gin nie umiała mi powiedzieć jaka może być przyczyna krwawienia śródcyklicznego i zmieniła mi yaz na tri regol, który zacznę brać za ok 2 tyg. zobaczymy jak będzie.
adorable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 09:19   #453
magdzia1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 16
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam.. Od dłuższego czasu biorę tabletki Cilest... W ostatnim czasie nie mogłam zrobic sobie 7 dniowej przerwy więc od razu rozpoczęłam kolejne opakowanie.. I teraz pojawił się problem: jestem w połowie tego opakowania a dostałam krwawienia ( ciemne plamienia) troszke się zdenerwowałam bo nigdy czegoś takiego nie miałam... Już kiedyś nie miałam przerwy w braniu tabletek i czegoś takiego nie miałam.... Czy mam powody do zmartwien???
magdzia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 20:23   #454
nivea1610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Uzywam plastrow anty od tygodnia, przykleilam pierwszy zaraz jak dostalam okres. w sobote czulam sie jakbym miala dostac, w niedziele zmienilam na kolejny plaster. a dzis dostalam okres. czy to normalne? kilka lat temu używalam tabletek i nie mialam takich sytuacji. Zastanawiam sie czy jak potem zrobie 7 dni przerwy to dostane okres? Dodam ze nie zalezy mi na antykoncepcji tylko zmianie terminu okresu bo wypadl mi w sam ślub. Moze ktos pomoc bardziej doswiadczony z używaniem plastrow. Dzieki
nivea1610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 05:33   #455
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam. W drugim tygodniu cyklu brania tabletek Yaz zapomniałam o normalnej porze wziąć różową tabletkę, którą wzięłam dopiero po 9 godzinach. W 15 i 16 dniu cyklu zaczęłam bardzo lekko plamić. Jaka może być tego przyczyna, tabletki biorę od 3 lat ? Mam o co się martwić, czy muszę iść do lekarza z tym problemem? Pomocy Mam 20 lat.
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 10:56   #456
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

up up
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 12:44   #457
Peachees
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Unhappy Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam Mam problem i licze ze mi pomozecie,Biore tabletki Novynette od paru lat.Dzisiaj zauwazyłam plamienia koloru ciemnobrunatnego przypominajacego okres.Dzisiaj mam wiziąć 21 tabletke.Bardzo sie denerwuje bo nigdy wczesniej nie miałam takich niespodzianek.Wzięłam wszystkie tabletki nie pominełam zadnej,brałam regularnie.Ostatnio miałm troche stresow,moze to miało jakiś wpływ?Mam nadzieje ze jakoś mnie uspokoicie
Peachees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 13:27   #458
justynalenka
Zadomowienie
 
Avatar justynalenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 823
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Peachees Pokaż wiadomość
Witam Mam problem i licze ze mi pomozecie,Biore tabletki Novynette od paru lat.Dzisiaj zauwazyłam plamienia koloru ciemnobrunatnego przypominajacego okres.Dzisiaj mam wiziąć 21 tabletke.Bardzo sie denerwuje bo nigdy wczesniej nie miałam takich niespodzianek.Wzięłam wszystkie tabletki nie pominełam zadnej,brałam regularnie.Ostatnio miałm troche stresow,moze to miało jakiś wpływ?Mam nadzieje ze jakoś mnie uspokoicie
Skoro dziś 21 to absolutnie nie ma czym się martwić, jak sama napisałaś stres może mieć wpływ Spokojnie
__________________
Włosomaniaczka i ceromaniaczka

Zawsze należy starać się odpowiednio ubierać myśli w słowa,myśleć zanim słów się użyje i używać słów,które ukazują że się myśli.
justynalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 14:16   #459
Peachees
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez justynalenka Pokaż wiadomość
Skoro dziś 21 to absolutnie nie ma czym się martwić, jak sama napisałaś stres może mieć wpływ Spokojnie
Bardzo dziękuję za szybka odpowiedz,mam nadzieję że to jednorazowy wybryk organizmu
Peachees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 14:40   #460
Gabi10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witajcie, ja mam podobny problem. Biorę tabletki Yaz od ponad 2 lat i pierwszy raz od wczoraj występuje mi plamienie w środku opakowania. Dziś mam wziąć 18 tabletkę..czyli za tydzień powinnam dostać okres. Wszystkie tab brałam regularnie, nie było żadnych problemów. Co może być przyczyną? czy stres? ostatni tydzień codziennie mnie głowa boli,czuję się słabsza. Czy mam się martwić i umawiać do gin, czy to jednorazowy wybryk? :/
Dzieki z góry za odpowiedź
Gabi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 19:05   #461
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gabi10 Pokaż wiadomość
Witajcie, ja mam podobny problem. Biorę tabletki Yaz od ponad 2 lat i pierwszy raz od wczoraj występuje mi plamienie w środku opakowania. Dziś mam wziąć 18 tabletkę..czyli za tydzień powinnam dostać okres. Wszystkie tab brałam regularnie, nie było żadnych problemów. Co może być przyczyną? czy stres? ostatni tydzień codziennie mnie głowa boli,czuję się słabsza. Czy mam się martwić i umawiać do gin, czy to jednorazowy wybryk? :/
Dzieki z góry za odpowiedź
Jeśli się powtórzy za miesiąc to dopiero do ginekologa jednorazowo może się zdarzyć
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 22:01   #462
mala_czarna9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 46
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam.

Wszyscy piszą o plamieniu, ja natomiast chyba mam gorszy problem...

Biorę Asubtele od 8 miesiecy. Przy ostatnim opakowaniu przy 8 tabletce zaczelam palmic na brązowo, przy 10 tabletce zaczelam bardzo obficie krwawic, bardziej niz podczas krwawienia z odstawienia. W zasadzie krew jest dziwnej konsystencji bo jak uplawy z tym ze czerwona ale bez zadnego zapachu.

Boje sie co to jest. Moj lekarz ma teraz urlop. Jezeli krwawienie osaiagnie 7 dni ide do jakiegokolwiek lekarza. Dzis jest trzeci dzien obfitego krwawienia.

Pisze bo zastanawiam sie czy ktoras z Was miala podobnie? Moze ktos jest w stanie wymienic sie podobnymi doswiadczeniami? Najbardziej zastanawia mnie jak dlugo bede krwawic, przyznam sie ze nie jest mi to w smak i doprowadza moja psychike do szalu.

Prosze o jakis odzew. Pozdrawiam
mala_czarna9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 22:27   #463
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mala_czarna9 Pokaż wiadomość
Witam.

Wszyscy piszą o plamieniu, ja natomiast chyba mam gorszy problem...

Biorę Asubtele od 8 miesiecy. Przy ostatnim opakowaniu przy 8 tabletce zaczelam palmic na brązowo, przy 10 tabletce zaczelam bardzo obficie krwawic, bardziej niz podczas krwawienia z odstawienia. W zasadzie krew jest dziwnej konsystencji bo jak uplawy z tym ze czerwona ale bez zadnego zapachu.

Boje sie co to jest. Moj lekarz ma teraz urlop. Jezeli krwawienie osaiagnie 7 dni ide do jakiegokolwiek lekarza. Dzis jest trzeci dzien obfitego krwawienia.

Pisze bo zastanawiam sie czy ktoras z Was miala podobnie? Moze ktos jest w stanie wymienic sie podobnymi doswiadczeniami? Najbardziej zastanawia mnie jak dlugo bede krwawic, przyznam sie ze nie jest mi to w smak i doprowadza moja psychike do szalu.

Prosze o jakis odzew. Pozdrawiam
Najwyraźniej nie trzyma Ci cyklu możesz krwawić nawet całe opakowanie. Dlatego jak gin. wróci idź do niego na zmianę tabletek, bo te są dla Ciebie za słabe. Antykoncepcja jest zachowana.
Może to być też coś innego, niech lekarz oceni
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 04:03   #464
mala_czarna9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 46
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Najwyraźniej nie trzyma Ci cyklu możesz krwawić nawet całe opakowanie. Dlatego jak gin. wróci idź do niego na zmianę tabletek, bo te są dla Ciebie za słabe. Antykoncepcja jest zachowana.
Może to być też coś innego, niech lekarz oceni

Frutti dzieki za kilka słów dobrze wiedzieć że ochrona jest zachowana. Nie wiedziałam do końca co może się dziać przy tak silnym krwawieniu w trakcie brania tabl.

Na mojego gina chyba nie moge tyle czekac bo dopiero bedzie po 10 maja. Musiałabym odwiedzić jakiegoś innego. Gdybym jednak miala czekać to co robić? Mam co prawda w zapasie 3 opakowania Asubtelii i teraz pytanie brzmi: czy kontynuować branie tabletek normalnie i obserwować co się będzie działo? Czy odstawić je i zrobić przerwę?

Jeszcze na domiar tego wszystkiego w każdej chwili mogę mieć wyjazd do pracy za granicę jak tylko mi zadzwonią Stres i nerwy ale odkręcić tego nie mogę bo ktoś za mnie poświadcza że będę.

Mam nadzieję że to się jakoś unormuje
mala_czarna9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 18:58   #465
cb1eb89b229058772f56b90acda9eb3f6754530f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Ja mam podobny problem...

6 dni temu pojawiło się u mnie krwawienie (5 dni przed końcem opakowania). Trochę mnie to zaniepokoiło, ponieważ tabletki biorę od grudnia 2011 i do tej pory wszystko było w porządku - @ pojawiał się w 7-dniowej przerwie i trwał ok. 4-5 dni. Wyczytałam w ulotce, że przez kilka pierwszych miesięcy może się pojawiać krwawienie między @. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że do tej pory @ pojawiał się równiuteńko co do dnia... Planowo powinnam dostać @ za trzy, cztery dni. Nie wiem czego się spodziewać, a do lekarza mogę się wybrać najwcześniej 10 maja...

Dodam, że biorę jeszcze Spironol i Glucophage XR500, ale czasem zdarzyło mi się nie łykać ich 2-3 dni z rzędu. Tabletki łykałam codziennie, z tym, że zdarzała się jedno lub dwu godzinna różnica co do godziny łykania.

Ostatnio mam też dużo stresu i jestem strasznie przemęczona, więc może to też ma jakiś wpływ na to krwawnienie?

Jeżeli ktoś ma podobne doświadczenia to będę wdzięczna za podzielenie się swoimi przeżyciami, bo powiem szczerze, że mnie trochę zmartwiła cała ta sytuacja
cb1eb89b229058772f56b90acda9eb3f6754530f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 23:23   #466
xKotQx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam. Od roku biore Qlaire a kilka lat wczesniej bralam Yasminelle. Nie pokojace jest teraz to, ze kilka tyg chyba z 2 tyg temu mialam plamienia tak jakby miesiaczkowe ale badzo slabe.. Sadzilam ze jest to byc moze spowodowane pominieciem tabletki (ale nie sadze by byl to powod bo zazyta zostala ok 12 h) te krwawienia trwaly ok 8 dni. A teraz od wczoraj gdzie powinnam dostac miesiaczke jest jej brak! Nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzalo, zawsze bylo regularnie, nawet jesli åpominelam jakas tabletke.
Czy jest mozliwe ze moge byc w ciazy? Tylko ze ost. stosunek odbylam ok 3 miesiecy temtu, i przez dwa miesiace mialam wydaje mi sie normlana miesiaczke.. nomarna? znaczy 3 dniowa bo odkad biore tabl. jest bardzo skapo. 3 miesiace temtu po 1,5 tyg. po stosunku zrobilam test i nic nie wyszlo...ale sama nie wiem? Powiedzcie mialyscie juz tak?? A no i jakos z miesiac temu chyba mialam zapalenie pecherza ale trwalo tylko 2 dni strasznie mnie bolal pecherz i siku non stop. Ale teraz juz ok. Poza tym nie mam typowych objawow cizowych typu zachcianki, czestomocz czy mdlosci. Pomocy?
xKotQx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 20:04   #467
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam. Mam nadzieję, że nie dostanę "złotej łopaty" za odgrzebywanie.
Od 2 lat biorę Midianę. Na początku września przesunęłam krwawienie z odstawienia o tydzień, potem brałam już tabletki tak jak powinnam. 11.10 wystąpiło u mnie krwawienie z odtsawienia, ale było słabsze niż zazwyczaj. Dzisiaj (w 15 dniu tabletek) wystąpiło u mnie plamienie. W czasie przerwy piłam syrop dla dzieci - pneumolan, ale z tego co sprawdziłam, żaden z jego składników nie wpływa na tabletki. Czy jest powód by się martwić? Dodam, że na początku września byłam u ginekologa na badaniu i powiedział jedynie, że mam cienkie endometrium.
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 20:16   #468
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Nie i Bogu Ci dzięki, że napisałaś w wątku zbiorczym, bo 90% idzie na łatwiznę i od razu zakłada nowy temat

Takie plamienie jednorazowo jest w normie, tym bardziej że lekko przesuwałaś branie. Jeśli pojawi się jeszcze raz pod koniec kolejnego opakowania, to powinnaś iść do ginekologa po inne, mocniejsze tabletki co nie oznacza, że antykoncepcja nie jest zachowana-jest, chodzi tu tylko o to, żeby te plamienia nie były uciążliwe.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 20:49   #469
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Dziękuję za szybką odpowiedź. Trochę się uspokoiłam czyli antykoncepcja jest skuteczna i nie mam się czego obawiać?
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 20:55   #470
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Jeśli bierzesz tabletki prawidłowo, to jak najbardziej a sądzę, że bierzesz, więc nie masz się czego obawiać, tylko obserwuj swój organizm
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 20:57   #471
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Brałam prawidłowo, ew. z odchyleniem 1-2h, jedyne co nietypowego przyszło mi do głowy to ten syrop ale w składzie nie ma dziurawca
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 21:26   #472
cascatelle
Raczkowanie
 
Avatar cascatelle
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 66
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam. Mam nadzieję, że ktoś tu zagląda nawet w święta! Mam wielką prośbę o radę! Od 10 miesięcy biorę Jeanine (pierwsze tabletki) i zawsze okres dostawałam 3, 4 dnia w przerwie. Jednak teraz zdarzyło się tak, że dziś rano dostałam krwawienie jak z odstawienia (ból brzucha i inne objawy), a zostały mi jeszcze 3 tabletki do końca opakowania. Wzięłam teraz kolejną normalnie, więc zostały mi jeszcze 2. Zaznaczam, że brałam je prawidłowo. Mam zamiar skonsultować to z lekarzem, ale moja WIELKA PROŚBA: czy powinnam brać te 2 tabletki do końca opakowania i potem robić przerwę i zacząć następne op. po 7 dniach, czy powinnam już pominąć te 2 i zacząć przerwę teraz (skoro mam okres), a następne opakowanie po 7 dniach od pierwszego dnia bez? Proszę o radę, bo to emergency i w święta ciężko się skontaktować z lekarzem, w ulotce nie opisano takiej sytuacji, a zależy mi na tym aby działanie tabletek zostało zachowane. Wesołych Świąt!
__________________
Born to Dance
cascatelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 21:34   #473
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cascatelle Pokaż wiadomość
Witam. Mam nadzieję, że ktoś tu zagląda nawet w święta! Mam wielką prośbę o radę! Od 10 miesięcy biorę Jeanine (pierwsze tabletki) i zawsze okres dostawałam 3, 4 dnia w przerwie. Jednak teraz zdarzyło się tak, że dziś rano dostałam krwawienie jak z odstawienia (ból brzucha i inne objawy), a zostały mi jeszcze 3 tabletki do końca opakowania. Wzięłam teraz kolejną normalnie, więc zostały mi jeszcze 2. Zaznaczam, że brałam je prawidłowo. Mam zamiar skonsultować to z lekarzem, ale moja WIELKA PROŚBA: czy powinnam brać te 2 tabletki do końca opakowania i potem robić przerwę i zacząć następne op. po 7 dniach, czy powinnam już pominąć te 2 i zacząć przerwę teraz (skoro mam okres), a następne opakowanie po 7 dniach od pierwszego dnia bez? Proszę o radę, bo to emergency i w święta ciężko się skontaktować z lekarzem, w ulotce nie opisano takiej sytuacji, a zależy mi na tym aby działanie tabletek zostało zachowane. Wesołych Świąt!
bierzesz tabletki normalnie, nie musisz brać mniej. a krwawienia w trakcie opakowania nie zmniejszają właściwości antykoncepcyjnych.

nie ma co panikować, jesli to jednorazowa sytuacja. ale jeśli się powtórzy wtedy warto skontaktować się z lekarzem bo być może tabletki sa za słabe i nie trzymają ci cykli już.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 15:55   #474
cascatelle
Raczkowanie
 
Avatar cascatelle
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 66
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

dziękuję za szybką odpowiedź! paniczny 'ton' mojej wypowiedzi spowodowany był tym, że to nie jest plamienie/krwawienie międzyokresowe, tylko dostałam typowy okres przed przerwą i zastanawiałam się czy nie powinnam w takim razie szybciej zacząć kolejnego opakowania, bo skoro okres występował w przerwie, to może mój organizm sobie ubzdurał że ma przerwę i jak zacznę op. tak jak zawsze to będzie to dłuższa 'przerwa' i za późno. Typowe kombinowanie spanikowanego mózgu. W jakimś innym wątku wyczytałam kiedyś, że skraca się opakowanie jak jest jakiś problem i liczy się te 7 dni. Ale to było chyba w przypadku pominięcia jakiejś jednej z ostatnich tabletek w opakowaniu. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź, nic nie skrócę, zrobię wszystko normalnie.
__________________
Born to Dance
cascatelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 17:03   #475
imfabulous
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam mam taki problem, aktualnie jestem po drugim opakowaniu Kontraceptu, w trakcie pierwszej przerwy miałam jeden dzień 1-1.5 dnia normalnego krwawienia i nagle koniec, obecnie jestem w trakcie drugiej przerwy, dzisiaj nastąpiło krwawienie, które w zasadzie jest bardziej plamieniem, nie dość, że jest dość skąpe w porównaniu z normalnym okresem to jeszcze tak jak wspominałam - nie ma krwi, wygląda to jak normalny okres koło 4 dnia...czy to normalne? przedtem brałam Diane i nie miałam takich sytuacji, krwawienie było praktycznie normalne, jedynie o dzień lub dwa krótsze niż bez tabletek.
imfabulous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 20:03   #476
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Normalne, być może tak będzie wyglądało Twoje krwawienie na tych tabletkach, a być może to kwestia czasu, bo organizm musi się przyzwyczaić.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 20:30   #477
oldschoolQueen
Raczkowanie
 
Avatar oldschoolQueen
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 122
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda

------
__________________
She acts like summer and walks like rain.

Edytowane przez oldschoolQueen
Czas edycji: 2013-01-27 o 13:40
oldschoolQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 22:46   #478
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Połączenie opakowania nie gwarantuje, że krwawienie/plamienie nie wystąpi
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 23:03   #479
oldschoolQueen
Raczkowanie
 
Avatar oldschoolQueen
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 122
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Połączenie opakowania nie gwarantuje, że krwawienie/plamienie nie wystąpi
oczywiście, ale żeby tak szybko? nie mam teraz okazji i czasu iść do gina, dlatego moje pytanie tutaj :P
__________________
She acts like summer and walks like rain.
oldschoolQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 23:04   #480
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Tak, nawet tak szybko
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-14 15:04:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.