Cellulit -sposoby zwalczania. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 13:44   #271
natalia593
Raczkowanie
 
Avatar natalia593
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 36
Smile Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

Moja historyjka jak walczę z cellulitem

Moja walka z cellulitem była dość długa z początku nie wiedziałam jak się go pozbyć. Było to dla mnie wielka tragedia. Ponieważ mój cellulit był okropny. Gdy poznałam jakiegoś fajnego chłopaka to zawsze musiałam nosić spodnie albo spódniczki za kolana. Nie wiedziałam od czego zacząć. Grzebałam w internecie i natykałam się na setki porad i oczywiście zawsze było wszystko pięknie opisane, aby tylko zachęcić do zakupu jakiegoś produktu. Któregoś dnia po przegrzebaniu setek stron natknęłam się na stronę www.cellulitis-raport-konsumenta.pl. Oczywiście jest to kolejna strona poprzez którą można coś kupić. Ale nie o to chodzi na niej znalazłam wyjaśnienie jak powstaje cellulit i jak z nim walczyć. Na początku oczywiście nie zdecydowałam się na żadne zakupy bo i po co. Po przeanalizowaniu strony stwierdziłam, że zacznę się zdrowo odżywiać. Dzięki temu trochę zeszłam z wagi co na początku zaczęło przynosić pożądane efekty. Jednak nie było to co chciałam i w takim czasie jakim bym chciała w końcu był to już kwiecień i do lata nie daleko. Więc po stosowaniu przez dwa tygodnie diety zaczęłam myśleć czym mogę przyśpieszyć znikanie cellulitu zaczęłam ćwiczyć i codziennie biegać rano przed pracą i wybrałam się do apteki po jakiś krem antycellulitowy aby móc ujędrnić cerę. Cellulit po zastosowaniu tych trzech metod zaczął pomału znikać i obecnie mam w miarę ładną cerę. Myślę jeszcze o przetestowaniu tych tabletek. Jak któraś z was je stosowała to może mi podpowie jakie są efekty. W kolejnych wpisach opiszę jaką dietę stosowałam oraz jakie ćwiczenia wykonywałam. Oczywiście nie powiem żeby to było łatwe trzeba poświęcić temu bardzo dużo pracy i czasu, aby uzyska pożądany efekt ale myślę że warto. Chociaż zastanawiałam się nad wypróbowaniem tych tabletek, na forach czytałam, że pomagają.
natalia593 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 01:01   #272
mayenne1986
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

Ehhh straszne, ze wszystkie kobiety na świecie mają ten sam problem. Ja tez nie mogłam się pozbyć cellulitu, ale zamiast poszperać w necie i próbować dalej, postanowiłam wydać trochę kasy i poszłam na zabiegi velashape. Efekty super, cellulit niemal niewidoczny. W sumie widzę go tylko ja :P generalnie uważam, że warto, choć na pewno kosztuje więcej niż balsam i bieganie. Nie wiem skąd jesteście, ale jeśli wrocław lub okolice, to polecam dermamed - fajnie się tam mną zajęli.
Powodzenia w walce!!! )
mayenne1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 10:04   #273
natalia593
Raczkowanie
 
Avatar natalia593
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 36
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

Wszystko fajnie tylko ile Cię to kosztowało. Zabiegi nie są tanie.
__________________
Poczytajcie o usuwaniu cellulitu. Praktyczne informacje na www.na-cellulitis.pl Polecam stronkę ja sporo się z niej dowiedziałam o cellulicie.
natalia593 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 07:02   #274
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

Cytat:
Napisane przez mayenne1986 Pokaż wiadomość
Ehhh straszne, ze wszystkie kobiety na świecie mają ten sam problem. Ja tez nie mogłam się pozbyć cellulitu, ale zamiast poszperać w necie i próbować dalej, postanowiłam wydać trochę kasy i poszłam na zabiegi velashape. Efekty super, cellulit niemal niewidoczny. W sumie widzę go tylko ja :P generalnie uważam, że warto, choć na pewno kosztuje więcej niż balsam i bieganie. Nie wiem skąd jesteście, ale jeśli wrocław lub okolice, to polecam dermamed - fajnie się tam mną zajęli.
Powodzenia w walce!!! )
we wszystkich swoich postach reklamujesz tę klinikę. Zatrudnili Cię tam? Chyba słabo przędą, skoro nie stać ich na reklamę i muszą spamować na forum. Jestem z Wrocławia i już wiem co omijać w razie czego
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:15   #275
Gosiaa_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

Ja się pozbyłam cellulitu dopiero wtedy jak połączyłam kilka rzeczy razem Zaczęłam jeść racjonalnie, ćwiczę 2-3 razy w tygodniu na siłowni i do tego zapisałam się w sierpniu na zabiegi antycellulitowe sprzętem Vela smooth w DermaMedzie. Jestem po 8 zabiegu i widzę naprawdę boskie efekty. Zniknęły mi z ud dziurki cellulitowe, a pośladki się fajnie uniosły do góry. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona , bo dawno nie miałam tak jędnych i smukłych nóg jak teraz ! Pozdrawiam !
Gosiaa_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 19:22   #276
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

Cytat:
Napisane przez Gosiaa_K Pokaż wiadomość
Ja się pozbyłam cellulitu dopiero wtedy jak połączyłam kilka rzeczy razem Zaczęłam jeść racjonalnie, ćwiczę 2-3 razy w tygodniu na siłowni i do tego zapisałam się w sierpniu na zabiegi antycellulitowe sprzętem Vela smooth w DermaMedzie. Jestem po 8 zabiegu i widzę naprawdę boskie efekty. Zniknęły mi z ud dziurki cellulitowe, a pośladki się fajnie uniosły do góry. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona , bo dawno nie miałam tak jędnych i smukłych nóg jak teraz ! Pozdrawiam !
Jaka reklama
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 20:40   #277
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Jaka reklama

DermaMedu chyba nie stać na reklamę. To już druga zadowolona pacjentka
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-02, 11:48   #278
MartynaWaWa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

wydaje mi się , że najważniejszy jest sprawdzony sprzęt ! jestem z Warszaffki i wyprobowalam tam vele smoth w jednym z gabinetow i musze przyznac , ze to na prawde dziala. zabiegi z urzyciem tego sprzetu przynosza super efekty , wiec ja osobiscie polecam wszystkim zdesperowanym !
MartynaWaWa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:35   #279
kwiatuszek_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

cwiczenia i lekka dieta - pewnie. a do tego naprawde sprawdzony sposob - peeling kawowy dwa razy w tygodniu + wcieranie oliwy z oliwek w ciało (koniecznie pod pizame lub dres bo plami) minus- mycie łazienki potem ( ale to tez cwiczenia )) oliwe wcieraj codziennie. skora - jak niemowlaka sie robi.. powaga
kwiatuszek_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:02   #280
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

O cellulicie bez owijania w bawełnę - polecam bardzo dobry, a co najważniejsze - obszerny i uczciwy artykuł na temat problemu, poruszanego w tym wątku. Choć pewnie wiecie już na ten temat wszystko, to może jeszcze coś z tego tekstu Was zainteresuje bądź pomoże...
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:44   #281
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Jakaś dieta na cellulit?

Witam, mam problem z uporczywym cellulitem : ( Jestem osobą szczupła i wysoka jednak caly moj tłuszczyk skoncentrowany jest na pupie i udach. Staram sie prowadzic aktywny tryb życia, nie jem slodyczy, staram sie dużo jesc owoców i warzyw ale zamiast chudnac z tych czesci mam wrazenie ze tyje : (
Znacie jakis sposób na cellulit?
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 09:51   #282
paddy_1
Zadomowienie
 
Avatar paddy_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Jakaś dieta na cellulit?

Ja najlepszy sposób jaki znam to ograniczenie, a najlepiej wyeliminowanie soli. W moim przypadku wraz ze zdrowym odżywianiem przyniosło naprawdę świetne efekty
Ale wiem że cellulit to złożony proces, są różne odmiany więc mam nadzieję że wypowie się ktoś bardziej biegły w temacie
__________________
I'm better than I was yesterday but not as good as I'll be tomorrow
Runmageddon Nocny Rekrut 9.04
Runmageddon Classic 9.04
paddy_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 08:34   #283
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jakaś dieta na cellulit?


CELLULIT

Czym jest, skąd się bierze, kogo dotyka?
Zgodnie z badaniami już ponad 80% kobiet po 25 roku życia cierpi z powodu nierówności, zgrubień oraz gąbczastych bruzd na powierzchni ciała, w szczególności w okolicach ud i pośladków. Cellulit jest powszechnie występującym schorzeniem, które spędza sen z powiek nie tylko dojrzałym kobietom, ale coraz częściej również nastolatkom, a nawet dzieciom! Cellulit bez wątpienia jest on wrogiem, którego nie jest łatwo się pozbyć, a jego obecność może powodować brak akceptacji własnego ciała i wstyd przed jego eksponowaniem np. w spódnicy, krótkich szortach, czy stroju kąpielowym.
Cellulit, skórka pomarańczowa, lipodystrofia – wszystkie te określenia oznaczają właściwie jedno i to samo, a mianowicie nieprawidłowe rozmieszczenie zapasów tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym występowaniu włóknisto-obrzękowych zmian podskórnej tkanki. Objawia się to nieestetycznymi defektami skórnymi powstających w wyniku powiększenia i nierównomiernego rozmieszczenia przerośniętych komórek tłuszczowych, produktów przemiany materii i wody. Skutkuje to zwiotczeniem, pofałdowaniem i efektem „gąbczenia” skóry. Stan ten spowodowany jest zaburzonym przepływem limfy, która odpowiada za skuteczne usuwanie z organizmu ubocznych produktów metabolizmu.
Skórka pomarańczowa występuje najczęściej w okolicy ud, pośladków i brzucha. Ma to swoje logiczne wyjaśnienie – w tych właśnie obszarach znajdują się największe skupiska komórek tłuszczowych, a to z kolei związane jest z procesami zachodzącymi non stop w organizmie kobiety, które stanowią naturalne przygotowanie do ciąży. Cellulit może pojawiać się także, choć znacznie rzadziej, na przedramionach, w okolicy kolan, łydek, ramion oraz na karku.
Problem skórki pomarańczowej dotyczy w większości tylko kobiet. Płeć piękna jest narażona na cellulit z powodu specyficznej budowy tkanki łącznej. U mężczyzn przybiera ona formę gęstej i zwartej siateczki. Włókna tkanki łącznej u kobiet są zaś luźne i rozciągliwe. To właśnie dzięki temu skóra może się odpowiednio rozciągać podczas ciąży. Ma to jednak także negatywne skutki – komórki tłuszczowe mają wystarczająco dużo miejsca aby nierównomiernie się rozrastać i tworzyć grudki oraz wgłębienia na powierzchni ud, pośladków, oraz innych partii ciała. Płeć piękna jest również , co powszechnie wiadomo, narażona na ciągłe hormonalne burze. Powodują one wzrost estrogenów we krwi, co przyspiesza tycie i sprzyja występowaniu cellulitu. Wzmożone wydzielanie żeńskich hormonów zwiększa elastyczność tkanki łącznej, a to z kolei powoduje zaburzenie działania układu limfatycznego i gromadzenie się w organizmie toksyn.

W zależności od etapu rozwoju i nasilenia, sposobu powstawania oraz twardości skóry można wyróżnić kilka rodzajów skórki pomarańczowej.

Podział cellulitu ze względu na etap rozwoju:
faza I – podczas stania i leżenia skóra jest właściwie gładka, dopiero po jej ściśnięciu zaobserwować można niewielkie bruzdy i górki. Jest to spowodowane zastojem krwi żylnej i wzrostem przepuszczalności naczyń żylnych.
faza II – podczas leżenia i stania zauważyć można lekkie uwypuklenia na skórze przypominające „ skórkę pomarańczową". Po ujęciu skóry w fałd, wyczuwamy drobne guzki i grudki. W tej fazie charakterystyczny jest także obrzęk.
faza III – podczas stania i leżenia uwypuklenia na ciele są dosyć widoczne, zagłębienia są jeszcze bardziej wyraźne przy napinaniu mięśni. W tym wypadku możemy mówić o tzw. „samoistnym objawie cellulitu”.
faza IV – zaobserwować można efekt tzw. „skóry leopardziej" tj. liczne grudki i guzki na powierzchni ciała. W tym wypadku powszechna jest nasilona patologia obejmująca wszystkie składowe skórki pomarańczowej tzn.: naczynia żylne, komórki tłuszczowe, tkankę łączną.
faza V – objawia się licznymi, dużymi guzami. Można tutaj mówić o całkowitej patologii, która wyraźnie zmniejsza komfort życia powodując ból w miejscach zaatakowanych przez cellulit.

Podział cellulitu ze względu na twardość skóry:
twardy– widoczny jest tylko podczas szczypania i uciskania skóry. Występuje z reguły u młodych kobiet, które są regularnie ćwiczą i prowadzą aktywny tryb życia. W przypadku nieleczenia, ten rodzaj skórki pomarańczowej może przekształcić się w cięższą postać.
wiotki – stanowi najcięższą odmianę cellulitu i występuje stosunkowo rzadko. Jego oznakami jest cienka i blada skóra a także opuchnięte, obolałe nogi.
obrzękowy – łączy cechy dwóch wyżej wspomnianych rodzajów cellulitu.

Podział cellulitu ze względu na sposób powstawania:
tłuszczowy (lipidowy) – powstaje w skutek gromadzenia się kwasów tłuszczowych się w tkankach i w skórze. Z kwasów tłuszczowych powstają trójglicerydy, które w przypadku nie rozłożenia się i nie wydalenia, gromadzą się w komórkach. Skutkuje to powstawaniem wgłębień i wyczuwalnych guzków na powierzchni skóry. Łatwo rozpoznać ten rodzaj cellulitu - przy ściśnięciu ciała powoduje on ból spowodowany uciskiem zakończeń nerwowych przez komórki tłuszczowe. Najczęściej występuje w takich partiach ciała jak uda, biodra i łydki.
wodny – ten rodzaj cellulitu powstaje na skutek nieprawidłowego krążenia krwi i limfy wewnątrz tkanek. Powodują go także zaburzenia hormonalne i nieprawidłowa dieta. Jest lekko bolesny w dotyku, jednak nie aż tak jak cellulit tłuszczowy. Dotyka głównie osoby szczupłe.
cyrkulacyjny – łączy cechy dwóch wyżej wspomnianych rodzajów cellulitu.

Jak pozbyć się cellulitu?
Wielkie reklamy kuszą nas każdego dnia sposobami na pozbycie się cellulitu. Cudowne balsamy, masażery, zabiegi kosmetyczne jak roll-on czy rozbijanie tkanki tłuszczowej z pomocą ultradźwięków- wszystkie one obiecują, że problem odejdzie w zapomnienie. Prawdą natomiast jest, że chociaż kosmetologia i dermatologia estetyczna mogą bardzo pomóc w pozbyciu się cellulitu i na pewno warto sięgać po tego typu środki, to najważniejsze, czyli unikanie najczęstszych przyczyn cellulitu oraz zdrowa dawka aktywności fizycznej i rozsądna dieta, leżą po naszej stronie. Głównym winowajcą cellulitu jest siedzący tryb życia połączony z niewłaściwą dietą, „lubi” on szczególnie te kobiety, które mocno solą swoje posiłki, a także przyjmują w ciągu dnia niewiele płynów

Dieta:
Dieta antycellulitowa nie jest bardzo restrykcyjna i nie wymaga skrupulatnego liczenia kalorii. Istnieją jednak produkty, które powinniśmy po prostu wyeliminować z naszego menu. W pierwszym etapie diety dobrze jest zrezygnować z alkoholu i słodyczy. Nie oznacza to jednak, że już nigdy nie będziemy mogli sięgnąć po te produkty, jednak należy starać się w miarę możliwości, maksymalnie je ograniczać. Jeśli chcemy sięgnąć po alkohol, wybieramy lampkę czerwonego lub białego wina lub, ewentualnie, lekkie drinki ze świeżo wyciśniętych soków. Ze słodyczy najbardziej polecana jest gorzka czekolada o jak największej zawartości kakao. Doskonałą przekąską mogą też być suszone owoce. Od czasu do czasu można sobie pozwolić na czekoladowe foundee.

Co należy ograniczyć w jadłospisie?
słodycze, chipsy, potrawy z dużą ilością barwników i konserwantów
tłuste, smażone potrawy, potrawy gotowe, mrożone dania, kiełbasy, wędliny, tłuste sery (żółty, pleśniowy), potrawy instant (np. zupy w torebce, kisiel), dania przygotowane do bezpośredniego spożycia, potrawy panierowane i potrawy z zasmażkami
spożywanie soli, ostrych przypraw
białe pieczywo, pokarmy typu „fast food”
napoje gazowane, soki z kartonów, kawę i czarną herbatę, palenie tytoniu i picie alkoholu
Należy spożywać:
dużą ilość warzyw – źródło błonnika mikroelementów i witamin
chude mięso (unikać smażonego), ryby
ciemne kasze, ryż i makaron
ciemne pieczywo: żytnie, razowe, graham
pić dziennie min 1,5-2 L wody naturalnej (źródlanej) oraz zieloną herbatę

Jak przyrządzać potrawy? Warto zrezygnować z tradycyjnego smażenia z użyciem tłuszczu. Lepiej zastosować w naszej kuchni grillowanie, duszenie, pieczenie w folii, gotowanie na parze. Dobrze przyrządzona i przyprawiona potrawa będzie nam równej dobrze smakować jak smażona.

Ćwiczenia:

Dobrze rozwinięta tkanka mięśniowa chroni przed skórką pomarańczową, ale wciąż niewiele kobiet decyduje się na rozwiązanie problemu cellulitu za pomocą ćwiczeń. Jest to metoda wymagająca nieco zaangażowania i wysiłku. Zabójcze dla cellulitu są ćwiczenia angażujące wszystkie partie mięśni ud- energiczne spacery, bieganie, pływanie. Jeśli pogoda nam nie sprzyja również w domowym zaciszu możemy ćwiczyć nasze nogi i pośladki. Świetnymi ćwiczeniami są przysiady, które można modyfikować. Przysiady z piłką między kolanami, przysiadami na szeroko rozstawionych czy przysiady jednonożne to tylko kilka z istniejących modyfikacji. Nie ma jednak szczególnych wskazań co do rodzaju aktywności fizycznej, która pomaga w zwalczaniu cellulitu. Mogą być to równie dobrze biegi jak i gimnastyka, aerobik, czy jazda na rowerze – najważniejsze, aby systematyczny ruch stał się codziennym nawykiem. Warto czasami zrezygnować z autobusu czy samochodu na rzecz spaceru, a zamiast windy skorzystać ze schodów. Ponadto regularne ćwiczenia sprzyjają redukcji tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie redukcji również cellulitu.

Pielęgnacja:
Mimo tego, że najważniejsze w pozbyciu się cellulitu jest zwiększenie aktywności fizycznej i zdrowa dieta, to nie należy zapominać jednak o odpowiedniej pielęgnacji ciała. Kosmetyki i zabiegi w dzisiejszych czasach osiągnęły już na tyle wysoki poziom, że ich stosowanie może przynieść zauważalną poprawę. Szczególnie masowanie przynosi dobre efekty pobudzając krążenie krwi w tkance i ułatwiając metabolizm komórek tłuszczowych. Połączenie masażu z działaniem kremów anty-cellulitowych to dobry pomysł, bo składniki aktywne kosmetyków, tj. kofeina czy mentol, dodatkowo pobudzają proces wygładzania grudek. Najlepsza opcja to połączenie kilku składników: kąpiel z zastosowaniem pillingu (domowy pilling antycellulitowy: kawa mielona [wcześniej zalana niewielką ilością wrzątku, by się zaparzyła] + niewielka ilość cynamonu + ew. żel pod prysznic) > zakończenie kąpieli naprzemiennym zimno-ciepłym natryskiem (ciepła woda rozkurcza, a zimna obkurcza naczynia krwionośne. Taka gimnastyka sprawi, że staną się one bardziej elastyczne, a skóra będzie sprężysta. Zawsze kończymy natryskiem zimna wodą, co zmusi organizm do ogrzania ciała, czyli pobudzi proces spalania tłuszczu ) > masaż z wykorzystaniem kremu/serum/balsamu antycellulitowego



Żródła:
http://kosmetyka-naturalna.pl/index.php/tag/cellulit/
http://www.cellulit24.com/index.php
http://www.feelline.pl/jak-pozbyc-sie-cellulitu/
Wiele, wiele innych stron po troszku, wujek google itp.

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

P.S. Osobiście polecam Ci zapoznać się z dietą Paleo i choćby częściowo wprowadzić niektóre jej zasady
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 08:24   #284
ewcia8911
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jakaś dieta na cellulit?

Cześć.

Jakiś czas temu zdecydowałam się powalczyć z cellulitem, urodziłam córeczkę, po ciąży zostało mi kilka kilo, pomyślałam że czas zadbać o siebie. Szukałam porad w internecie i natrafiłam na ciekawą stronę na której wszystko było napisane http://zwalcz-cellulit.pl/diety-na-cellulit . Zastosowałam się według zasad. Ograniczyłam sól, jadam dużo warzyw i owoców, uprawiam lekki sport kilka razy w tygodniu, oprócz tego spróbowałam domowych sposobów na pozbycie się skórki pomarańczowej od zewnątrz, rewelacyjnie sprawdza się peeling kawowo-cukrowy, po takiej kuracji w dwa miesiące uzyskałam super efekty, aż sama nie wierze że teraz mam taką gładką skórę
ewcia8911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 17:11   #285
Knurzynski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 29
Dot.: Jakaś dieta na cellulit?

do odpowiedniej diety polecam masaż antycellulitowy bańkami chińskimi
__________________
Idealna Sylwetka w 7 Minut
Zobacz Jakie To Proste
Knurzynski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 17:41   #286
dotychczas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

...

Edytowane przez dotychczas
Czas edycji: 2013-01-22 o 17:57 Powód: Korekta.
dotychczas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:42   #287
Weronika266
Przyczajenie
 
Avatar Weronika266
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 13
Dot.: Jakaś dieta na cellulit?

Ze swoich doświadczeń wynika, że najbardziej pomogły mi ćwiczenia aerobowe. Miałam kompleks z tego powodu choć zawsze byłam szczupła. Odkąd regularnie ćwiczę cellulit właściwie zniknął.
Bieganie, czy orbitrek są świetne.

Dietę oczywiście też stosuję, zacznij może od ograniczenia węglowodanów, jedzenia tłuszczy roślinnych oraz dużej ilości warzyw.
Powinno pomóc

Z kremów osobiście nie byłem zadowolona.
Weronika266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:45   #288
szellli
Przyczajenie
 
Avatar szellli
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jakaś dieta na cellulit?

Hey

Ja również walczę z celulitem no i kilogramami - niestety. Obecnie rano i wieczorem masuję moje "problematyczne miejsca" po prostu gąbką. Kupiłam w Lidlu za niecałą złotówkę. Wpierw moczę skórę w letniej wodzie, następnie namydlam ciało mydłem w kostce Dove - bardzo nawilża i szoruję te miejsca - około 2 minut każde, potem spłukuję zimną wodą, na koniec lodowatą, czekam, aż moje ciało wyschnie samoistnie i nakładam balsam antycelulitowy - wykonuję to 2 x dziennie - obecnie jestem po takich 9-ciu zabiegach i widzę, że skóra mi tak nie wisi, ciekawe jakie efekty będą np po miesiącu.
Pamiętajmy, że w tym ważna jest systematyczność!
szellli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 05:36   #289
akumulatorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jakaś dieta na cellulit?

Witam. Zastanawiałam się czy może znacie suplementy fitline? Moja teściowa (90kg) zafundowała sobie 28dniowy program odchudzania na tych produktach. Właśnie zaczyna 2 tydzień. Na razie zgubiła 4kg. Podobno celulit też znika. Ja na razie nie mam z czego chudnąć, ale męża mam jak teściową, też 90kg i mi w łóżku ciasno, więc szukam info...
akumulatorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 15:42   #290
yesican
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu

Cenne rady. Dziękuję. Na pewno zastosuję w mojej walce.
__________________
Zwalcz cellulit metodą klepsydry

http://wydaje.pl/e/jak-zwalczyc-cell...oda-klepsydry2
yesican jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 16:53   #291
aniabe96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

przede wszystkim duzo wody ponad 2 litry dziennie i najlepiej basen kilka razy w tygodniu
aniabe96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 20:34   #292
Blooondi94
Raczkowanie
 
Avatar Blooondi94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 132
Cellulit -sposoby zwalczania.

Hej. Właśnie przechodzę małą metamorfozę na wiosnę i z niecierpliwością czekam do lata ! Każda z nas chcę wyglądać bosko na ciepłe dni. Właśnie się odchudzam , chce się pozbyć kilogramów,ale też cellilitu ,żeby wskoczyć w jakieś fajne szorty! Może znacie jakieś sposoby?
Blooondi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 20:44   #293
8dffddb6e628bfb98112858ba516cbd40bf27d07_5e28e2031c1d9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4 689
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

Poczytaj sobie tutaj. Może znajdziesz coś ciekawego.

wizaz.pl/forum/showthread.php?t=31344
8dffddb6e628bfb98112858ba516cbd40bf27d07_5e28e2031c1d9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 20:46   #294
Blooondi94
Raczkowanie
 
Avatar Blooondi94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 132
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

[1=8dffddb6e628bfb98112858 ba516cbd40bf27d07_5e28e20 31c1d9;39676966]Poczytaj sobie tutaj. Może znajdziesz coś ciekawego.

wizaz.pl/forum/showthread.php?t=31344[/QUOTE]

Dziękuję
Blooondi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:00   #295
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

ja w 30 dni całkowicie zwalczyłam cellulit, codziennie przed pójściem spać wcierałam krem eveline na cellulit taki zielony chłodzący. Naprawdę polecam.
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:11   #296
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

To zalezy czy masz cellulit wodny, ktory powstaje od odkladania sie wody w organizmie, czy tluszczowy. Ja mam wodny i po1. robie masaze banka chinska, po drugie cwicze, po trzecie jem mniej chipsów, po czwarte pije zioła moczopedne i pomagajace usuwac toksyny. Po piate musze zaczac uzywac jakiegos kremu jednego uzywalam z eveline ale efektów nie widzialam po nim... eveline ma rozne podobne sera na cellulit, jakiego Ty używałaś @paulinia18?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:14   #297
Blooondi94
Raczkowanie
 
Avatar Blooondi94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 132
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

Ja osobiście nie lubie tego kremu na cellulit bo jeśli dobrze pamietam on chłodzi? mrowi? czy bóg wie co. Nie lubie tego uczucia. Jest mi po tym strasznie zimno.
Blooondi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:31   #298
shawty19
Wtajemniczenie
 
Avatar shawty19
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 592
GG do shawty19
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

Cytat:
Napisane przez Blooondi94 Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie lubie tego kremu na cellulit bo jeśli dobrze pamietam on chłodzi? mrowi? czy bóg wie co. Nie lubie tego uczucia. Jest mi po tym strasznie zimno.
Ale o ile się nie myle jest tez wersja rozgrzewająca;D
Z dwojga złego wolę ten chłodzący, bo po rozgrzewającym nie mogę dojść do siebie
__________________
„Cała sztuka na tym polega, żeby nie gonić za niemożliwym.Musisz wybrać to, na czym ci najbardziej zależy.”
shawty19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:41   #299
Blooondi94
Raczkowanie
 
Avatar Blooondi94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 132
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

Tak strasznie rozgrzewa? Bo po tym chłodzącym to ja się trzęsę . . .
Blooondi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:42   #300
shawty19
Wtajemniczenie
 
Avatar shawty19
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 592
GG do shawty19
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

Cytat:
Napisane przez Blooondi94 Pokaż wiadomość
Tak strasznie rozgrzewa? Bo po tym chłodzącym to ja się trzęsę . . .
Ze skrajności w skrajność. Mnie tak rozgrzał, że chodziłam do łazienki wodą się skrapiać
__________________
„Cała sztuka na tym polega, żeby nie gonić za niemożliwym.Musisz wybrać to, na czym ci najbardziej zależy.”
shawty19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 08:24:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.