Niemcy III :) - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-15, 13:05   #1381
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Hej Słomka O uśmiech prosze

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
właśnie wysmarowałam PW

pogoda zimowa jakaś taka, czuć w powietrzu, że idzie jakiś mróz, zapach śniegu czuję, albo za dużo witaminy C łykam
Też się ucieszę z PW

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
nio to niezle mnie sie wydaje ze te 10 euro to wcale nie wygorowana cena
Ano właśnie Mi tak samo...ale wiadomo, że ludzie niechętnie płacą więcej W Pl też zajmowałam się dziećmi i czasem sobie zaglądam na oferty i jak widzę 5-6 zł za godzinę!!! za opiekę nad paromiesięcznym dzieciaczkiem to mnie skręca!!!

Niedlugo nadejdzie godzina ZERO! Po imprezie idę na bbs do dziewczynek Jeśli jutro nie dam znaku życia, znaczyć będzie że 10 dzieci nas pokonała Hahaha

Miłego popołudnia Kochane
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 13:18   #1382
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
Hej Słomka O uśmiech prosze



Też się ucieszę z PW



Ano właśnie Mi tak samo...ale wiadomo, że ludzie niechętnie płacą więcej W Pl też zajmowałam się dziećmi i czasem sobie zaglądam na oferty i jak widzę 5-6 zł za godzinę!!! za opiekę nad paromiesięcznym dzieciaczkiem to mnie skręca!!!

Niedlugo nadejdzie godzina ZERO! Po imprezie idę na bbs do dziewczynek Jeśli jutro nie dam znaku życia, znaczyć będzie że 10 dzieci nas pokonała Hahaha

Miłego popołudnia Kochane

już troszkę lepiej, muszę troszkę łyknąć pozytywnych słów, jak to moja mama mówi: sprać pozytywnie mózg i od razu człowiekowi lepiej

Udanej zabawy, zarzuć jakimś ciachem

Zastanawiamy się czy przywozić orbitreka z PL tutaj, czy gdzieś tutaj kupić. W Intersporcie to maja takie ceny nie znamy się tam bardzo na sprzęcie sportowym
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 13:48   #1383
Sofiaa6
Raczkowanie
 
Avatar Sofiaa6
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Niemcy III :)

Hej Gadułki!!

Leci z postami tak, że ledwo się odnajduję


Mi humor akurat dopisuje, bo znaleźliśmy trzy osoby chętne na nasze mieszkanie i w związku z tym unikniemy płacenia czynszu za dwa mieszkania

Nowe mieszkanko mamy od 1 grudnia, ale już 24 listopada wcześniejszy lokatorzy wyprowadzają się i ruszamy z remontem i przeprowadzką


Szukam mebli do salonu i jakoś nic nie mogę wypatrzeć Dużo fajnych propozycji, ale nic mnie nie ujęło i jakoś zdecydować sie nie mogę! Salon jest dość duży, ma 22 qm i nie bardzo mam pomysł jak go zagospodarować.. Nie lubię zagraconych meblami pokoi, tym bardziej salonu.. ale że tak akurat duży to też boję się, że jak zrobię taki minimalizm meblowy to będzie pusto i za bardzo skromnie ..

Tysiące aranżacji i inspiracji już przeglądnęłam i nadal nie wiem co chcę
Sofiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 13:48   #1384
Jadzior
Raczkowanie
 
Avatar Jadzior
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 238
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
Hej Słomka O uśmiech prosze



Też się ucieszę z PW



Ano właśnie Mi tak samo...ale wiadomo, że ludzie niechętnie płacą więcej W Pl też zajmowałam się dziećmi i czasem sobie zaglądam na oferty i jak widzę 5-6 zł za godzinę!!! za opiekę nad paromiesięcznym dzieciaczkiem to mnie skręca!!!

Niedlugo nadejdzie godzina ZERO! Po imprezie idę na bbs do dziewczynek Jeśli jutro nie dam znaku życia, znaczyć będzie że 10 dzieci nas pokonała Hahaha

Miłego popołudnia Kochane
Kurcze to fajnie masz z tymi BBS Ja chyba napisze ogloszenie po polsku i po angielsku i bede szukac BBS u rodzin polsko lub angielko jezycznych. Niemiecki poki co odpada.
Przydalaby sie jakas dodatkowa praca, bo wiadomo,ze lepiej poswiecic wieczor czy weekend i cos z tego miec zamiast przesiedziec przez lapkiem :P
Ja od sasiadki mialam 8e za h i bylam zadowolona.


Hahaham walczcie tam z dzieciuchami. Nie dajcie sie pokonac!
Rowniez zycze milego popoludnia)
Jadzior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 14:01   #1385
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
Hej Słomka O uśmiech prosze



Też się ucieszę z PW



Ano właśnie Mi tak samo...ale wiadomo, że ludzie niechętnie płacą więcej W Pl też zajmowałam się dziećmi i czasem sobie zaglądam na oferty i jak widzę 5-6 zł za godzinę!!! za opiekę nad paromiesięcznym dzieciaczkiem to mnie skręca!!!

Niedlugo nadejdzie godzina ZERO! Po imprezie idę na bbs do dziewczynek Jeśli jutro nie dam znaku życia, znaczyć będzie że 10 dzieci nas pokonała Hahaha

Miłego popołudnia Kochane
ehhh najlepiej zeby pracowac a nic za to nie chciec wrrrr... nio ale w pl takie sa realia...

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
już troszkę lepiej, muszę troszkę łyknąć pozytywnych słów, jak to moja mama mówi: sprać pozytywnie mózg i od razu człowiekowi lepiej

Udanej zabawy, zarzuć jakimś ciachem

Zastanawiamy się czy przywozić orbitreka z PL tutaj, czy gdzieś tutaj kupić. W Intersporcie to maja takie ceny nie znamy się tam bardzo na sprzęcie sportowym
sprawdz na amazonie moze...
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 17:32   #1386
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

10euro to sporo..moja bbs bierze ode mnie 5euro w dzien a 6wieczorem i to jej sa stawki a tez ma odpowiednie wyksztalcenie, pracuje w zlobku... tutaj tez jest popularne wychodzenie z pieskami na spacery..szczegolnie u starszych ludzi no i sprzatanko u kogos w domu..tu na polnocy 10-15euro za godzine sie dostaje za to, choc tez zdarza sie i ze za 8chca ...ja dostawalam 12...

u nas tez popoludnie dzieciece bylo..corka miala kolezanke z przedszkola w odwiedzinach a synek tez klezanke ale jeszcze z mama fajnie, glosno bylo, wesloa..ja tak lubie, bo popoludnie szybciej zleci teraz corka uklada puzzle a synek bawi sie kolckami a za pol godziny do wyrek ida a ja do ksiazek

Sofiaa nasz duzy pokoj ma 27m2 i mamy tylko dwie sofy, lawe, fotel..na jednej scianie 3 regaly z ksiazkami, obok biurko i jeszcze tylko dwie takie male szafki ozdobne jest duzo miejsca wolnego, dla dzieci super do wyglupow a reszte dodatkami uzupenilam, jest mnstwo kwiatow, dwie gitary stoja, lampa stojaca... ja wczesniej z corka mieszkalam na 1pokoju i on mial tam wszystko, wiec teraz duzy pokoj mamy tylko naprawde niezbedne rzeczy chetnie bym jeszcze wywalila biurko, ale do sypialni nie chce..
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 18:03   #1387
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
10euro to sporo..moja bbs bierze ode mnie 5euro w dzien a 6wieczorem i to jej sa stawki a tez ma odpowiednie wyksztalcenie, pracuje w zlobku... tutaj tez jest popularne wychodzenie z pieskami na spacery..szczegolnie u starszych ludzi no i sprzatanko u kogos w domu..tu na polnocy 10-15euro za godzine sie dostaje za to, choc tez zdarza sie i ze za 8chca ...ja dostawalam 12...
No tak jak mówiłam, Ogórek wszystko jak zwykle zależy od landu... (a tak z ciekawości, dlaczego wieczorem bierze więcej?)
Wiadomo, że dla mnie najlepiej jak sobie więcej zarobie Jak ktoś jest chętny mi płacic 10e to nie powiem mu: a nie, wiesz...może płac 7

Przeżyliśmy Dzieci całe, dom tez Bylo głośno ale w sumie zabawnie

Teraz rodzice siedzą przy szampanie, dzieci jeszcze szaleją a ja uciekłam, bo zaraz na bbs jade...

Milego wieczorka!!
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014


Edytowane przez rom4ntyczk4
Czas edycji: 2012-11-15 o 18:04
rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 18:10   #1388
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

kobietka , bigos gotujesz tak jak wszystko inne, czyli tak dlugo az kapusta i grzyby jesli je tez dodasz beda miekkie ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 18:46   #1389
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

No...jestem juz na miejscu takiego bbs jeszcze nie mialam siedze sobie przed prawdziwym kominkiem, z ipadem na kolanach i z glosnikow saczy sie delikatna muzyczka.... No rewelacja
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 19:45   #1390
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

no jednak wieczorem to jej wolny czas jest..tak samo w weekendy bierze wiecej no ja jakby mi chcieli placic wiecej tez by sie nie odzywala ze wole mniej ale jej sie zapytalam kiedys ile bierze jak synek jeszcze w zlobku byl i wtedy mi tak powiedziala, ale zadko korzystamy, ale mieszka blisko nas dzieci ja lubia i wiem ze w razie czego jest niedaleko

ja ide do ksiazek
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 08:06   #1391
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy III :)

witam w ten mrozny ranek.
wczoraj walczylam dzielnie z prasowaniem i niestety zostalam pokonana. nigdy wiecej juz nie bede odkladac prasowania tak dlugo bo jak sie taka wielka sterta nasklada to caly dzien zmarnowany dzis bede konczyc to diablestwo. milego dnia
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-16, 08:19   #1392
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość
witam w ten mrozny ranek.
wczoraj walczylam dzielnie z prasowaniem i niestety zostalam pokonana. nigdy wiecej juz nie bede odkladac prasowania tak dlugo bo jak sie taka wielka sterta nasklada to caly dzien zmarnowany dzis bede konczyc to diablestwo. milego dnia
Hehe, mam ten sam nawyk, i nie potrafię się go pozbyć. Zawsze od wyprania do wyprasowania mija kilka długich dni, a sterta rośnie i rośnie... Dziś kolejne prania, zobaczymy ile czasu mi tym razem zajmie pokonanie

Moni, dzięki , czuję się jak totalny głupek, pytając o takie rzeczy, hihi.

Do dziewczyn, które robią/robiły kursy językowe, tudzież tzw. integracyjne: macie jakieś dobre strony z ogólnymi informacjami na ich temat? Co, jak, gdzie, ile, itd? Będę wdzięczna za wszelkie linki albo informacje.
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 08:24   #1393
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość
witam w ten mrozny ranek.
wczoraj walczylam dzielnie z prasowaniem i niestety zostalam pokonana. nigdy wiecej juz nie bede odkladac prasowania tak dlugo bo jak sie taka wielka sterta nasklada to caly dzien zmarnowany dzis bede konczyc to diablestwo. milego dnia
hohoooo, nie jestem sama ja mam na dodatek masę koszul TŻta do wyprasowania, więc muzyczka i jakoś zleci czas, też odkładam, a nie powinnam

u mnie tez chłodno, brrrr

u czy u Was w miastach już są szykowane jarmarki bożonarodzeniowe? my wczoraj znaleźliśmy, dzięki koleżance TŻta z pracy, Christkindlesmarkt w Nuernberg, ponoć najpiękniejszy jarmark w DE. Od nas pociągiem nie aż tak długo, może się wybierzemy U nas też jest szykowany, zobaczymy jak to wyjdzie. Jak na razie sennie
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:37   #1394
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
no jednak wieczorem to jej wolny czas jest..tak samo w weekendy bierze wiecej no ja jakby mi chcieli placic wiecej tez by sie nie odzywala ze wole mniej ale jej sie zapytalam kiedys ile bierze jak synek jeszcze w zlobku byl i wtedy mi tak powiedziala, ale zadko korzystamy, ale mieszka blisko nas dzieci ja lubia i wiem ze w razie czego jest niedaleko

ja ide do ksiazek

Ja bbs tylko w wolny czas robie

To najważniejsze, żeby dzieci lubiły i się dobrze z nią czuły
Powodzenia w nauce

U nas też zimno! Właśnie wrociłam ze sportu, zmachałam się jak głupia!

Co do prasowania, my praktycznie sobie nic nie prasujemy, tak to prasuje koszule hosta.. Cale życie moja mama miala sterte prania do prasowania w sypialni! Mimo, że pomagałyśmy z siostrą, ta sterta wcale nie malała! Zajmowała pół pokoju i mama tylko przerzucala z łozka na podłoge i pozniej na łózko! Stwierdziłam, że nigdy nie będę sobie robiła dodatkowej pracy i prasować pościel, ręczniki, majtki czy skarpetki!! Bo i to prasowała moja mama! Sprawdza się u mnie metoda ładnego rozwieszania mokrego prania- zawsze strzepuje i wieszam prosciutko żeby w miare wyprostowane wyschlo a nie pogniecione jak nie wiem co..., później zaraz skadam i do szafy. Jak faktycznie potrzebuje miec coś idealnie gładkie- mam chyba jedna taka koszulke, może dwie to wtedy idzie w ruch żelazko... Szkoda życia na to...
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:42   #1395
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy III :)

widze ze wiecej nas ''lubiacych'' prasowanie
Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
Ja bbs tylko w wolny czas robie

To najważniejsze, żeby dzieci lubiły i się dobrze z nią czuły
Powodzenia w nauce

U nas też zimno! Właśnie wrociłam ze sportu, zmachałam się jak głupia!

Co do prasowania, my praktycznie sobie nic nie prasujemy, tak to prasuje koszule hosta.. Cale życie moja mama miala sterte prania do prasowania w sypialni! Mimo, że pomagałyśmy z siostrą, ta sterta wcale nie malała! Zajmowała pół pokoju i mama tylko przerzucala z łozka na podłoge i pozniej na łózko! Stwierdziłam, że nigdy nie będę sobie robiła dodatkowej pracy i prasować pościel, ręczniki, majtki czy skarpetki!! Bo i to prasowała moja mama! Sprawdza się u mnie metoda ładnego rozwieszania mokrego prania- zawsze strzepuje i wieszam prosciutko żeby w miare wyprostowane wyschlo a nie pogniecione jak nie wiem co..., później zaraz skadam i do szafy. Jak faktycznie potrzebuje miec coś idealnie gładkie- mam chyba jedna taka koszulke, może dwie to wtedy idzie w ruch żelazko... Szkoda życia na to...
ja najwiecej mam dzieciecych ubranek- ot takie zboczenie ze je musze wyprasowac, tak samo posciele, reczniki, scierki bo lepiej sie uklada w szafkach i rowno. swoich ubran duzo do prasowania nie mam jedynie jakies bluleczki. no i niestety prawie codziennie musze prac bo to jedno sie obsika, drugie spluje itd itd
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:50   #1396
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość
widze ze wiecej nas ''lubiacych'' prasowanie


ja najwiecej mam dzieciecych ubranek- ot takie zboczenie ze je musze wyprasowac, tak samo posciele, reczniki, scierki bo lepiej sie uklada w szafkach i rowno. swoich ubran duzo do prasowania nie mam jedynie jakies bluleczki. no i niestety prawie codziennie musze prac bo to jedno sie obsika, drugie spluje itd itd
No wlasnie...rozumiem przyzwyczajenie U mnie w domu tez tak zawsze było...jasne że pościel jest milsza na początku...ale później się zmieli i tak i jest taka sama jak nie prasowana Tego sie odzwyczaiłam i mi nie przeszkadza... pokładać można ladnie nawet niewyprasowane

Co do dziecięcych ciuszków, nie wiem jak ja będę robić..może też stwierdze że będę prasować wszystkie...ale na takich malutkich nawet nie widać, że pogniecione Chlopcy caly czas do przedszkola w koszulach chodza i dopiero w tym roku hostka powiedziala, zeby troche rekawy i kołnierzyk wyprasować Tak to dzieciom nic nie prasujemy... i tak jest cykl dniowy zamkniety- świeze pranie, poskladane, do szaf, ubierane, pobrudzone, prane, skladane itd Te diabełki tak wszystko brudza, że nasze mamy by nam chyba skore przetrzepały za takie cos A marudzenie, że on chce ubrać dzisiaj szarą kurtkę a nie zieloną to by chyba wyśmiały! Tż ciągle próbuje dzieciom tłumaczyć ale się nie da. My jako dzieci mieliśmy jedną kurtkę zimową przez parę lat, to samo z butami..wiadomo, że jak za małe to buty od kuzynki albo coś A Ci maja bez jaj po 15 kurtek zimowych, chyba po 5 par butów...no porażka...nic nie szanuja i robią cyrki przy ubieraniu bo on chce dzisiaj te buty a nie tamte no...takze tego..
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 10:08   #1397
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

romantyczka widze ze podzielasz moje zdanie co do prasowania, tylko ze moja mama tez taka byla, wiec ja starty prania do prasowania przed oczami z dziecinstwa nie mam hihihi.


kobietka, no co ty? Wogole nie mialam zamiaru zrownac cie z glebom, nawet mi to do glowy nie przyszlo. Ale co prawda to prawda, ja slyne z takich inteligentnych odpowiedzi i nawet sobie przy tym nic zlego nie mysle.
Kiedys umowilam sie z kolezanka na dyskoteke. Jak przyzslam do niej( mialsmy soebie jeszcze wieczorek w domu zrobic) to byla jej kolezanka, ktora juz wczesniej poznalazm. Siedzimy wcinamy ciasto, pijemy kawe, smiejemy sie, opowiadamy sobie glupotki i nagle ta kolezanka pyta sie co ja robie ze mam taaaakie biaaaale zeby. A ja bez zastanowienia jej zgodnie z prawda odpowiedam : myje i dalej gadam swoje na temat ktory toczylysmy wczesniej. Zagadana bylam totalnie. Po tej pojej powzaniej odpowiedzi obie dziewczyny czyli ta moja kolezanka u ktorej bylam i ta ktora byla u niej w smiech i ta co mnie pytala mowi do mnie ze smiechem: dzieki, tak jak ja bym nie myla moich zebow. I ja dopiero wtedy zajarzylam o co kaman. Pojechalam jej rowno, dobrze ze dziewczyna nie wziela tego na powaznie. I sie rozmowa rozwinela, jakie pasty uzywam i ogolem ze ja mam z natury jasne szkliwo, a ona zolte i ma problemy zeby miec biale zeby jak snieg. Zadne pasty wybielajace nie pomagaly.
No to widzisz jaka ja blyskotliwa ;o) wiec nie zastanawiaj sie co ja mialam na mysli, czy cos chce ci miedzy wierszami powiedziec. ja nie z tych osob, ja wale prosto z mostu i w wiekszosci nie mam nic zlego na mysli.

A jak dlugo bigos gotowac? no korcze no tak dlugo jak bezdie wszystko miekkie ;o) Nie wiem, ja jakos na zegarek niepatrze. Porbuje co jakis czas i czuje ze kapusta kiszona juz jest ok, czy grzybki tez i jak juz miekkosc mi sie zaczyna podobac to wtedy smaze kielbase na patelni i dodaje zeby sie to jeszcze razem troche pogotowalo. Napewno 2 moze nawet 3h sie pyrpa na piecu.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 10:36   #1398
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość

u czy u Was w miastach już są szykowane jarmarki bożonarodzeniowe? my wczoraj znaleźliśmy, dzięki koleżance TŻta z pracy, Christkindlesmarkt w Nuernberg, ponoć najpiękniejszy jarmark w DE. Od nas pociągiem nie aż tak długo, może się wybierzemy U nas też jest szykowany, zobaczymy jak to wyjdzie. Jak na razie sennie
u nas organizuja ale kiedy to nie mam pojecia. zawsze chodzimy na grzanca ja przewaznie bezalkoholowego. w tym roku tez pojdziemy choc bardzo zadko cos tam kupujemy.
a takie mam pytanie do was, kiedy ubieracie choinke? bo w tym roku pierwszy raz bedziemy miec choinke bo wczesniej jakos okazji nie bylo
monika ty mistrzu dyplomacji
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 10:42   #1399
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość
u nas organizuja ale kiedy to nie mam pojecia. zawsze chodzimy na grzanca ja przewaznie bezalkoholowego. w tym roku tez pojdziemy choc bardzo zadko cos tam kupujemy.
a takie mam pytanie do was, kiedy ubieracie choinke? bo w tym roku pierwszy raz bedziemy miec choinke bo wczesniej jakos okazji nie bylo
monika ty mistrzu dyplomacji
U nas w miasteczku jest bardzo malutki Weihnachtsmarkt, ale w Monachium jest fajny W zeszłym roku byliśmy z Tż dwa razy i jeszcze raz z dziećmi i hostką My zwykle podjadamy pyszności Owoce w czekoladzie, migdały karmelizowane, prówaliśmy Maroni no i jakąś kiełbaske wrzucamy tak to chodzimy i oglądamy No i obowiązkowo grzaniec na rozgrzanie ach...
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-16, 11:40   #1400
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość
monika ty mistrzu dyplomacji
;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 11:45   #1401
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Ach...i o choince zapomnialam odpisać My zawsze ubieraliśmy w Wigilie I póxniej stala aż igiełki nie opadły
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:08   #1402
Sofiaa6
Raczkowanie
 
Avatar Sofiaa6
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Niemcy III :)

Kobietka ja robiłam kurs w VHS-ie - vhs.de

Window ja też wszystko prasuje Choć też wydaje mi się, że czesto niepotrzebnie..

Ogóreczku a to racja, że przy dzieciach najlepiej mieć dużo miejsca w pokoju dziennym, żeby było miejsce na zabawki i harce Tak sobie teraz myślę, że nawet jak mało mebli postawię, to synuś swoje "graty" przyniesie.. teraz też tak mamy, że zabawki zwykle i tak ląduje w salonie, zamiast w pokoju synka

Z biurkiem też mam problem, Ty masz fajnie, ze udało się je wkomponować w salonie.. u mnie nie bardzo sobie tego wyobrażam ;kwasny: nie dość, że mam już biurko, a do salonu chcę kupić nowe meble, więc już biurko kolorystycznie nie pasuje.. to jeszcze dochodzi to, że ja nie lubie pracować przy tv.. a wieczorami mężuś ogląda i przeszkadza mi w pracy!

W sypialni też odpada, bo znowuż jak mąż pracuje przy biurko to często do późna, gdzie ja już kładę się spać i nie chce, zeby mi swiecił kompem jak ja śpię, albo tłuk się w klawiaturę..


Najlepiej byłoby ustawić biurko w korytarzu.. ale jak to by wyglądało koło haczyków na kurtki i butów??!?!!?!


Ehh.. ale ja niezdecydowana jestem

A Wy macie biurka? Korzystacie? Podpowiedzcie coś
Sofiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 15:41   #1403
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
U nas w miasteczku jest bardzo malutki Weihnachtsmarkt, ale w Monachium jest fajny W zeszłym roku byliśmy z Tż dwa razy i jeszcze raz z dziećmi i hostką My zwykle podjadamy pyszności Owoce w czekoladzie, migdały karmelizowane, prówaliśmy Maroni no i jakąś kiełbaske wrzucamy tak to chodzimy i oglądamy No i obowiązkowo grzaniec na rozgrzanie ach...
wlasnie przypomialas mi o truskawkach w czekoladzie na patyku juz sie doczekac nie moge
Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
Ach...i o choince zapomnialam odpisać My zawsze ubieraliśmy w Wigilie I póxniej stala aż igiełki nie opadły
ja prawdziwych nie lubie. sypie sie to i nie rowne. wole kupic sztucuna i bedzie na kilka lat
Cytat:
Napisane przez Sofiaa6 Pokaż wiadomość

A Wy macie biurka? Korzystacie? Podpowiedzcie coś
my mamy stol i na stole kompa. biurko kiedys mielismy kupic ale jakos zrezygnowalismy
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 16:26   #1404
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Niemcy III :)

Cześć Dziewczyny !
"Wcinam się" w Wasze pogaduchy, bo potrzebuję pomocy. Szukam kogoś kto mieszka w Neubrandenburg lub w bliskiej jego okolicy.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 16:49   #1405
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
hohoooo, nie jestem sama ja mam na dodatek masę koszul TŻta do wyprasowania, więc muzyczka i jakoś zleci czas, też odkładam, a nie powinnam

u mnie tez chłodno, brrrr

u czy u Was w miastach już są szykowane jarmarki bożonarodzeniowe? my wczoraj znaleźliśmy, dzięki koleżance TŻta z pracy, Christkindlesmarkt w Nuernberg, ponoć najpiękniejszy jarmark w DE. Od nas pociągiem nie aż tak długo, może się wybierzemy U nas też jest szykowany, zobaczymy jak to wyjdzie. Jak na razie sennie

Najpiękniejszy jarmark świąteczny w De to jest w Rothenburgu!
http://www.super-weihnachtsmarkt.de/...ihnachtsmarkt/


Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość
u nas organizuja ale kiedy to nie mam pojecia. zawsze chodzimy na grzanca ja przewaznie bezalkoholowego. w tym roku tez pojdziemy choc bardzo zadko cos tam kupujemy.
a takie mam pytanie do was, kiedy ubieracie choinke? bo w tym roku pierwszy raz bedziemy miec choinke bo wczesniej jakos okazji nie bylo
monika ty mistrzu dyplomacji
My mamy dylemat, ponieważ dla mnie jedyna "słuszna" data to Wigilia, u Tż- ubiera się już 8 grudnia. Tak więc pewnie będzie jakoś w połowie, jeśli oczywiście zostaniemy na święta tutaj.

Cytat:
Napisane przez Sofiaa6 Pokaż wiadomość

A Wy macie biurka? Korzystacie? Podpowiedzcie coś
Mamy jeden pokój do pracy, w którym stoi biurko.Mamy tutaj też regały z książkami, dodatkową sofę dla gości. Wcześniej moim "biurkiem" był stół w kuchni.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 16:50   #1406
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

a ja naprawde lubie prasowac robie to zawsze wieczorkiem jak juz dzieci spia..puszczam sobe jakis fajny serial na kompie, robie dobra herbatke, albo lampke wina i lece a tez jestem nauczona ladnie rozwieszac pranie i nie musialabym koniecznie prasowac, ale uwielbiam ten zapach prasowanych rzeczy..wiem ze dla dzieci bez sensu prasowac, bo zazwyczaj to an pol dnia jest, ale nie lubie ich pogniecinych..zreszta ja sama nie lubie nawet w troche wymietych koszulkach chodzic..u nas wszystkie rzeczy sa od razu wrzucane do prania..ja tylko spodnie dresowe nosze kilka razy, jeansy, al koszulki, bluzy itd to do razu do prania ida ..dlatego mamy mnostwo prania zawsze i prasowania..ale bielizny nie prasuje, a reczniki, posciel to tylko szybko przelatuje zelazkiem..ale to dla mnei nie praca..w poniedzialek po egzaminie prasowalam 3godziny i sie cieszylam ze nie musze tego wieczoru przy ksiazkach spedzac teraz na poniedzialek nastepne prasowanie duze sie szykuje..jako przyjemnosc po egzaminie

u nas jest fajny Weihnachtsmarkt...ale to wszedzie ma swoja atmosfere teraz z dziecmi chodzimy w dzien i na inne rzeczy sie patrzy i duzo wiecej kasy sie wydaje teraz synek tez duzy..w tamtym roku jeszcze w chuscie siedzial a w tym roku pewnie z siostra na karuzeli bedzie chcial jechac ja tradycyjnie przynajmniej raz bez faceta i dzieci z kolezankami wieczorem wybywamy na Weihnachtspunsch

windows.. Weihnachtsmarkt pewnie w tym roku zaczyna sie 25.11..bo to ma tez z 4niedzielami adventu do czynienia..a nei pamietam kiedy jest wigilia my zazwyczaj kilka dni przed wigilia ubieramy choinke, aby dzieci mialy radoche..nie wiem jak w tym roku bedzie bo chcemy do Marokka jechac..czy w ogole bedzie choinka u nas czy nie

Sofiaa
my nie mamy tv, jak cos gladamy to na kompie wiec tylko wtedy kiedy nikt z nas nie musi sie uczyc czy pracowac..a mojego A. i tak prawie kazdego wieczoru nie ma, bo pracuje...
no dlatego tez nie chcemy w sypialni, bo A. jak wraca pozno z pracy to tez jeszcze siedzi i cos oglada na kompie a ja nie umiem spac jak jest jakies swiatlo, wiec tez sypialnia odpada..przydalby sie jeszcze jeden pokoj..a najlepiej dwa
u nas w przedpokoju jest jedno miejsce na biurko i nawet nie musialoby byc kolo butow, bo my mamy przedpokoj w ksztalcie literki L..ale tam stoi moja szafa..a jej nie chce dac do duzego pokoju
u mnie tez dzieci znosza zabawki, ale przed spaniem jest wszystko wynoszne do ich pokoju..jak mieszkalam z corka 2lata w jednym pokoju to na koneic mialam wrazenie ze mieszkam w Kinderzimmer i teraz wieczorem nie chce zadnych zabawek..zawsze cos tam zostaje, jakies gry, czy pilki, ale te wieksza czesc wynosza dzieci na swoje miejsce


nasze biurko to tez stol takiego typowego biurka z szufladkami nie mamy..jak sie nie ucze to na nim stoi tylko komputer i ramki z zdjeciami dzieci i glosniki...teraz jest zawalony zeszytami, ksiazkami, notatkami, dlugpisami i nikt do niego nie ma prawa podejsc bo tylko ja znam system tego balaganu

Edytowane przez ogorekpazurek
Czas edycji: 2012-11-16 o 16:52
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 18:01   #1407
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Ja choinke ubieram na poczatku grudnia i rozbieram po nowym roku. Kiedy dokladnie? a to roznie bywa jak mi sie chce. zywej tez nie mamy bo mi szkoda kasy na drzewko ktore pozniej bede musiala wywalic, wole na cos innego przeznaczyc. Choinke mam tyci, tyci i wiekszej nie chce. jak bede miala wielki dom z wielkim salonem( co mi niestety nie grozi) to wtedy pomysle o choooince a tak to male 1m sztuczne drzewko i po krzyku. Jest slodkie i nie musze dlugo sie szarpac ze swiatelkami i miec multum ozdob, chodz i tak ich malo nie ma ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 18:13   #1408
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość

ja prawdziwych nie lubie. sypie sie to i nie rowne. wole kupic sztucuna i bedzie na kilka lat
Zgadza się, taki jej urok. Ale tak pięknie pachnie lasem i taki klimat nadaje... U mnie odkąd pamiętam w domu była na święta żywa choinka. Zawsze czekaliśmy na "polecenie" ubierania Radochy mieliśmy bez liku Choinka wczesniej stała zawsze w donicy...i była po sam sufit... Teraz stawiamy na tym kwadratowym stoliczku z IKEI- na pewno kojarzycie, wiec nie jest od samej ziemi ale czubek też sufitu dotyka
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 19:35   #1409
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

u mojej mamy jest choinka sztuczna a u nas tutaj zywa ale tez nie ogroma taka 1,20m-1,50 najwiecej stoi sobie na ziemi na jakies swiatecznej serwecie stojak dostalam od jednej pani u ktorej sprzatalam.. i mamy ozdoby praktycznie takie same robione juz w pierwsze weekendy adventu siadamy z corka i lepimy ozdoby z masy solnej, z papieru itd mamy tylko kilka symbolicznych bombek ma to swoj urok a choineczka nie kosztuje duzo..ostatnio A. dal 10euro
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 11:42   #1410
NATALA5214
Raczkowanie
 
Avatar NATALA5214
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 101
Question Dot.: Niemcy III :)

Mam pytanie dotyczące wyjazdu do Niemiec (nie wiedziałam za bardzo gdzie je dodać) :
jeżeli wyjadę do Niemiec mając 17 lat,to czy będę musiała uczęszczać tam do jakiejś szkoły?
NATALA5214 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 09:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.