Niemcy III :) - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-17, 12:39   #1411
Sofiaa6
Raczkowanie
 
Avatar Sofiaa6
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Niemcy III :)

Witam Was sobotnie


Upiekłam chałkę z linku, który kiedyś podawałyście

Wyszła cuuuudownie Mężuś nie mógł uwierzyć, że sama piekłam, bo z wierzchu wyglądała tak pięknie jak z jakieś cukiernii

A w smaku köstlich !!!

Żałuję, że nie zrobiłam dwóch tak jak było w przepisie.. zmiejszyłam porcje w razie, gdyby miała nie wyjść to chociaż jedna, a nie dwie.. ale niepotrzebnie się bałam
Sofiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 13:19   #1412
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez NATALA5214 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące wyjazdu do Niemiec (nie wiedziałam za bardzo gdzie je dodać) :
jeżeli wyjadę do Niemiec mając 17 lat,to czy będę musiała uczęszczać tam do jakiejś szkoły?
a ukonczylas w Pl jakas szkole? Poza tym obowiazek szkolnictwa jest do 18rz.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:54   #1413
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

melduje ze juz po egzaminie nie byl nawet taki trudny, ale tematy do napisania listu do najlatwiejszych nie nalezaly gadka tez nam w miare poszla z kolezanka wiec w sumie jestesmy zadowolone... wyniki niestety dopiero za jakies 3-4 tygodnie... takze troche musimy poczekac...

jestem wykonczona po egzaminie dlatego nadrabiac bede dopiero jutro
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 09:28   #1414
NATALA5214
Raczkowanie
 
Avatar NATALA5214
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 101
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a ukonczylas w Pl jakas szkole? Poza tym obowiazek szkolnictwa jest do 18rz.
Chodzę do liceum
NATALA5214 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 10:44   #1415
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

No to pojdziesz tutaj do szkoly zeby ja ukonczyc albo? Jak liceum to chyba spokojnie do gimnazjum cie przyjma i tutaj bedziesz mogla zdawac ABI
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 11:23   #1416
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

Samba super u mnie tez sie tak dlugo z wynikami czekalo i nawet do Polski dyplom mi wyslali, bo wtedy juz kursowalam miedzy pl i de nie mogac sie zdecydowac gdzie chce zostac

ja jutro nastepny egzamin wiec prosze o kciuki mam fajny temat bo o epoce brazu w wielkopolsce ten profesor u ktoreg zdaje egzamin robil wykopaliska w tych rejonach, wiec ma obcykany temat do dzisiaj bylam spokojna, ale zaczyna mi znowu zoladek swirowac
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 11:32   #1417
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Ogorek trzymam kciuki

u mnie w grupie ludzie juz 2 tygodnie przed egzaminem przezywali, a ja do konca bylam spokojna jedynie w piatek jak juz sie polozylam to czulam jak mi serce wali i nie moglam zasnac wiec walnelam drina i spalam... ale budzilam sie i wczoraj jakas taka nieprzytomna bylam...stresowalam sie troche na czesci horen... rece mi sie trzesly ale potem juz luz i nawet na ustnym sie jakos strasznie nie stresowalam nawet pani mnie pochwalila ze jak na 4 miesiace tutaj i na to ze nie robilam kursu od samego poczatku to swietnie gadam ale nie wiem czy mozna uznac ze ocenia mnie na b1
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 11:47   #1418
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
melduje ze juz po egzaminie nie byl nawet taki trudny, ale tematy do napisania listu do najlatwiejszych nie nalezaly gadka tez nam w miare poszla z kolezanka wiec w sumie jestesmy zadowolone... wyniki niestety dopiero za jakies 3-4 tygodnie... takze troche musimy poczekac...

jestem wykonczona po egzaminie dlatego nadrabiac bede dopiero jutro
Ekstra Zdolniacha z Ciebie A wyniki kiedy będą? Ja się nie znam Dobraaaaaa doczytałam

Ja wczoraj o 11 miałam 4 minutową rozmowę z nauczycielką - policzyłam do 10 powiedziałam parę słów na krzyż zakwalifikowała mnie na 1 stopień kursu Więc w tym tygodniu zadzwonię do ośrodka i zapytam kiedy zaczyna się mój kurs, mam nadzieję, że w styczniu, bo w 2. tyg. grudnia jedziemy do PL na święta, nie chciałabym pominąć nic, z resztą nie mogę, muszę być obecna każdego dnia, chyba, że mam usprawiedliwienie od lekarza, żeby zwrócili mi część kwoty za kurs.

Wczoraj byliśmy cały dzień na mieście - dorwałam w DMie w końcu liner z P2 i cudowną świeczkę cynamonową Byliśmy wieczorem na koncercie - przedstawieniu Immortal Jacksona i Cirque du Solei, więc wieczór był pełen wrażeń.

Jedyną rzeczą, której szukałam w DMie i Rossmannie, były mini masełka do ust Nivea, może widziałyście takie gdzieś w DE?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg NB.jpg (26,9 KB, 13 załadowań)
__________________
Insta: holistraw

Edytowane przez slomka
Czas edycji: 2012-11-18 o 11:59
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 12:07   #1419
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość

Ja wczoraj o 11 miałam 4 minutową rozmowę z nauczycielką - policzyłam do 10 powiedziałam parę słów na krzyż zakwalifikowała mnie na 1 stopień kursu Więc w tym tygodniu zadzwonię do ośrodka i zapytam kiedy zaczyna się mój kurs, mam nadzieję, że w styczniu, bo w 2. tyg. grudnia jedziemy do PL na święta, nie chciałabym pominąć nic, z resztą nie mogę, muszę być obecna każdego dnia, chyba, że mam usprawiedliwienie od lekarza, żeby zwrócili mi część kwoty za kurs.

Wczoraj byliśmy cały dzień na mieście - dorwałam w DMie w końcu liner z P2 i cudowną świeczkę cynamonową Byliśmy wieczorem na koncercie - przedstawieniu Immortal Jacksona i Cirque du Solei, więc wieczór był pełen wrażeń.

Jedyną rzeczą, której szukałam w DMie i Rossmannie, były mini masełka do ust Nivea, może widziałyście takie gdzieś w DE?

Super Słomka! Coś się w końcu ruszyło!
O takich masełkach nawet nie słyszałam, ale ciekawie wyglądaja Też się będę za nimi rozglądać

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość

u mnie w grupie ludzie juz 2 tygodnie przed egzaminem przezywali, a ja do konca bylam spokojna jedynie w piatek jak juz sie polozylam to czulam jak mi serce wali i nie moglam zasnac wiec walnelam drina i spalam... ale budzilam sie i wczoraj jakas taka nieprzytomna bylam...stresowalam sie troche na czesci horen... rece mi sie trzesly ale potem juz luz i nawet na ustnym sie jakos strasznie nie stresowalam nawet pani mnie pochwalila ze jak na 4 miesiace tutaj i na to ze nie robilam kursu od samego poczatku to swietnie gadam ale nie wiem czy mozna uznac ze ocenia mnie na b1
Samba! Jeszcze raz gratuluje Teraz tylko wyniki i jedno z głowy

Ogórek! Trzymam kciuki!

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Słomka, patrzyłam na niemiecką stronę Nivea i nie znalazłam tych masełek- chyba, że jestem ślepa...:/

Ale Pl są w Super- Pharm teraz nawet w promocji za 8zł...

Ale może dziewczyny coś słyszały o nich tutaj
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 12:11   #1420
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
Super Słomka! Coś się w końcu ruszyło!
O takich masełkach nawet nie słyszałam, ale ciekawie wyglądaja Też się będę za nimi rozglądać



Samba! Jeszcze raz gratuluje Teraz tylko wyniki i jedno z głowy

Ogórek! Trzymam kciuki!

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------
Słomka, patrzyłam na niemiecką stronę Nivea i nie znalazłam tych masełek- chyba, że jestem ślepa...:/

Ale Pl są w Super- Pharm teraz nawet w promocji za 8zł...


Ale może dziewczyny coś słyszały o nich tutaj
No właśnie widziałam w gazetce SuperPharmu Najwyżej w PL zaopatrzę się w takie masełka na zimę Mam pomadkę ochronną Alverde ale jakoś mało tłusta jest, a już mi pierzchną usta jak wychodzimy, a mrozów jeszcze nie ma
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 12:14   #1421
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
No właśnie widziałam w gazetce SuperPharmu Najwyżej w PL zaopatrzę się w takie masełka na zimę Mam pomadkę ochronną Alverde ale jakoś mało tłusta jest, a już mi pierzchną usta jak wychodzimy, a mrozów jeszcze nie ma
Ja uwielbiam pomadki z Nivei Zwłaszcza malinowo-truskawkową i jabłkowo- żurawinową

Zawsze muszę mieć coś na ustach
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 14:07   #1422
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Ekstra Zdolniacha z Ciebie A wyniki kiedy będą? Ja się nie znam Dobraaaaaa doczytałam

Ja wczoraj o 11 miałam 4 minutową rozmowę z nauczycielką - policzyłam do 10 powiedziałam parę słów na krzyż zakwalifikowała mnie na 1 stopień kursu Więc w tym tygodniu zadzwonię do ośrodka i zapytam kiedy zaczyna się mój kurs, mam nadzieję, że w styczniu, bo w 2. tyg. grudnia jedziemy do PL na święta, nie chciałabym pominąć nic, z resztą nie mogę, muszę być obecna każdego dnia, chyba, że mam usprawiedliwienie od lekarza, żeby zwrócili mi część kwoty za kurs.

Wczoraj byliśmy cały dzień na mieście - dorwałam w DMie w końcu liner z P2 i cudowną świeczkę cynamonową Byliśmy wieczorem na koncercie - przedstawieniu Immortal Jacksona i Cirque du Solei, więc wieczór był pełen wrażeń.

Jedyną rzeczą, której szukałam w DMie i Rossmannie, były mini masełka do ust Nivea, może widziałyście takie gdzieś w DE?

W De Nivea nie ma pielegnacji do ust, tutaj to Labello, ale niestety tych maselek nie ma

http://www.labello.de/produkte
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 15:07   #1423
Jadzior
Raczkowanie
 
Avatar Jadzior
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 238
Dot.: Niemcy III :)

Dziewczymy, a czy ktoras z Was robila studia badz ausbildung tutaj w DE? Jak to wyglada pod wzgledem kosztow itd?

Chyba juz o to pytalam... albo cos mi sie pomieszalo
Jadzior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 15:09   #1424
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
W De Nivea nie ma pielegnacji do ust, tutaj to Labello, ale niestety tych maselek nie ma

http://www.labello.de/produkte
dziękuję
będę śledzić, może się pojawią
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 15:55   #1425
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Ekstra Zdolniacha z Ciebie A wyniki kiedy będą? Ja się nie znam Dobraaaaaa doczytałam

Ja wczoraj o 11 miałam 4 minutową rozmowę z nauczycielką - policzyłam do 10 powiedziałam parę słów na krzyż zakwalifikowała mnie na 1 stopień kursu Więc w tym tygodniu zadzwonię do ośrodka i zapytam kiedy zaczyna się mój kurs, mam nadzieję, że w styczniu, bo w 2. tyg. grudnia jedziemy do PL na święta, nie chciałabym pominąć nic, z resztą nie mogę, muszę być obecna każdego dnia, chyba, że mam usprawiedliwienie od lekarza, żeby zwrócili mi część kwoty za kurs.

Wczoraj byliśmy cały dzień na mieście - dorwałam w DMie w końcu liner z P2 i cudowną świeczkę cynamonową Byliśmy wieczorem na koncercie - przedstawieniu Immortal Jacksona i Cirque du Solei, więc wieczór był pełen wrażeń.

Jedyną rzeczą, której szukałam w DMie i Rossmannie, były mini masełka do ust Nivea, może widziałyście takie gdzieś w DE?
super ze ruszylo sie w sprawie kursu i super ze koncert udany - tez bym chetnie poszla byliscie we 2 czy wieksza ekipa?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
W De Nivea nie ma pielegnacji do ust, tutaj to Labello, ale niestety tych maselek nie ma

http://www.labello.de/produkte
mnie sie wydaje ze w Marktkaufie widzialam te pomadki z Nivei... byly wlasnie z Nivea za cos ok. 4 euro i z Labello za ok. 2 euro i stwierdzilam ze skoro opakowanie takie samo (uznalam ze Labello to podrobka Nivei ) to sprobuje podróbki... ale w sumie chyba z Nivei bylam bardziej zadowolona... ta mi sie jakos sredniawo rozprowadza na ustach...
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 16:13   #1426
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
super ze ruszylo sie w sprawie kursu i super ze koncert udany - tez bym chetnie poszla byliscie we 2 czy wieksza ekipa?



mnie sie wydaje ze w Marktkaufie widzialam te pomadki z Nivei... byly wlasnie z Nivea za cos ok. 4 euro i z Labello za ok. 2 euro i stwierdzilam ze skoro opakowanie takie samo (uznalam ze Labello to podrobka Nivei ) to sprobuje podróbki... ale w sumie chyba z Nivei bylam bardziej zadowolona... ta mi sie jakos sredniawo rozprowadza na ustach...
we 2
większą ekipą to chodzimy ze znajomymi TŻta z pracy na jakieś mecze czy po prostu piwo do Irish baru - gdzie pracuje polka czasem na kręgle, czasem na jakąś imprezę u nas we wsi - typu dożynki latem, pewnie też pójdziemy na otwarcie jarmarku

Niektórzy są bardzo dziwni u TŻta w pracy, np.: a wiesz, że we Wrocławiu parę lat temu mówiło się po niemiecku? albo Polska całkiem niedawno to jeszcze Niemcy byli... a najlepsze było to: to prawda, że większość polaków ma na imię Klaus? (później wyjaśnienie, że imię pochodzi od słowa kraść...) Także jest taki koleżka, który sypie 'żartami' jak z rękawa Ale reszta na szczęście jest normalna
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 19:17   #1427
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

Jadzior ja wlasnie koncze studia, ale z kosztami nie pomoge, bo w kazdym Landzie jest inaczej..W Schleswig-Holstein sa darmowe, tylko co semestr (raz na pol roku) placi sie ok. 11o euro, w tym jest Semesterticket, czyli bilet autobusowy, ktory jest wazny na kazdy autobus i mozna za darmo nimi jezdzic...Poza tym wiecej kosztow nie ma..Trzeba byc ubezpieczonym...Musialaby s isc na Uniwerek do Studienberatung i sie popytac jak tam jest...Kazdy Uniwerek tez ma Akademisches Auslandsamt albo International Center i tam tez mozna na pewno po angielsku sie dogadac...

Slomka zawsze w towarzystwie znajdzie sie ktos kto "zna" Polske i Polakow i zna tysiace dowcipow o niej
super z kursem

dzieki za kciukolce..tylko one moga mi pomoc, bo w glowie jedna wielka pustka!!!!
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 20:12   #1428
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy III :)

Witajcie
Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
U nas w miasteczku jest bardzo malutki Weihnachtsmarkt, ale w Monachium jest fajny W zeszłym roku byliśmy z Tż dwa razy i jeszcze raz z dziećmi i hostką My zwykle podjadamy pyszności Owoce w czekoladzie, migdały karmelizowane, prówaliśmy Maroni no i jakąś kiełbaske wrzucamy tak to chodzimy i oglądamy No i obowiązkowo grzaniec na rozgrzanie ach...
My z mężem w tym roku chcemy pojechać do Monachium i do Nurnberg
Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
melduje ze juz po egzaminie nie byl nawet taki trudny, ale tematy do napisania listu do najlatwiejszych nie nalezaly gadka tez nam w miare poszla z kolezanka wiec w sumie jestesmy zadowolone... wyniki niestety dopiero za jakies 3-4 tygodnie... takze troche musimy poczekac...
Super ze już po
Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Ja wczoraj o 11 miałam 4 minutową rozmowę z nauczycielką - policzyłam do 10 powiedziałam parę słów na krzyż zakwalifikowała mnie na 1 stopień kursu Więc w tym tygodniu zadzwonię do ośrodka i zapytam kiedy zaczyna się mój kurs, mam nadzieję, że w styczniu, bo w 2. tyg. grudnia jedziemy do PL na święta, nie chciałabym pominąć nic, z resztą nie mogę, muszę być obecna każdego dnia, chyba, że mam usprawiedliwienie od lekarza, żeby zwrócili mi część kwoty za kurs.

Wczoraj byliśmy cały dzień na mieście - dorwałam w DMie w końcu liner z P2 i cudowną świeczkę cynamonową
Ja też zaczynam od stycznia
U mnie sie sprawa trochę posunęła Poszłysmy z mężem jeszcze raz do inlingua i pogadaliśmy z kobietką tak i powiedziała nam żebyśmy wzięli tylko z urzędu taki papierek, że zamierzam tu być co najmniej 2 lata, i z tym przyjść do nich a oni już sami załatwią mi to dofinansowanie:jupi :
Byliśmy w urzędzie i ten papierek wydadzą nam od ręki tylko musimy przynieść ubezpieczenie, zaświadczenie o dochodach i wniosek
Strasznie sie cieszę Niby mam zacząć od modułu 1, ale babka załapała ze już trochę coś rozumiem (trochę dumna byłam bo jestem świeżym samoukiem ) , to jeszcze odbędą ze mną rozmowę i zobaczą czy już na 2 mnie nie wezmą Teraz się uczę po parę godzin dziennie

Co to za liner z P2?? Też szukam jakiegoś fajnego

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Niektórzy są bardzo dziwni u TŻta w pracy, np.: a wiesz, że we Wrocławiu parę lat temu mówiło się po niemiecku? albo Polska całkiem niedawno to jeszcze Niemcy byli... a najlepsze było to: to prawda, że większość polaków ma na imię Klaus? (później wyjaśnienie, że imię pochodzi od słowa kraść...) Także jest taki koleżka, który sypie 'żartami' jak z rękawa Ale reszta na szczęście jest normalna
U mojego męża też są dziwni, bo w ogóle nic nie wiedza o PL i jeszcze się dziwią ze on nie zna rosyjskiego
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 20:30   #1429
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
we 2
większą ekipą to chodzimy ze znajomymi TŻta z pracy na jakieś mecze czy po prostu piwo do Irish baru - gdzie pracuje polka czasem na kręgle, czasem na jakąś imprezę u nas we wsi - typu dożynki latem, pewnie też pójdziemy na otwarcie jarmarku

Niektórzy są bardzo dziwni u TŻta w pracy, np.: a wiesz, że we Wrocławiu parę lat temu mówiło się po niemiecku? albo Polska całkiem niedawno to jeszcze Niemcy byli... a najlepsze było to: to prawda, że większość polaków ma na imię Klaus? (później wyjaśnienie, że imię pochodzi od słowa kraść...) Także jest taki koleżka, który sypie 'żartami' jak z rękawa Ale reszta na szczęście jest normalna
niezli a Tz ma tez jakis polakow w pracy czy wszyscy to niemieckie towarzystwo??

ja w polsce pracowalam w niemieckiej firmie i czesto byly u nas w firmie delegacje niemieckie... i czesto przyjezdzal taki gburowaty wysoko postawiony koles i sie pytal mojej kolezanki, ktora dobrze znala niemiecki "czy my mamy w domach pralki i lodowki"

a teraz tez mamy nielepszych gosci na kursie bo jeden z kazachstanu sie nas kiedys pyta "a dlaczego w polsce przy drogach, na kazdym zakrecie stoja panie i pokazuja..." a my sie go pytamy, ze gdzie niby to widzial, bo owszem stoja ale nie na kazdym zakrecie tak jak on to mowil...nio ale nie umial odpowiedziec, to mu mowie na to ze to laski z rosji i ukrainy glownie stoja haha ... a ostatnio moja kolezanka sie spoznila na lekcje, a inny koles mowi "a bo ona musiala po drodze jakies radio ukrasc" wkurzajace takie teksty...

dzisiaj pol dnia stalam przy garach najpierw zrobilam na obiad placki ziemniaczane ale te takie dietetyczne z piekarnika a teraz zrobilam pierogi ruskie na jutro (ale cos niecos juz skubnelismy) - jedno i drugie wyszlo znakomicie
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 21:16   #1430
anioolek20
Raczkowanie
 
Avatar anioolek20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 57
Dot.: Niemcy III :)

Ja tez juz spotkalam jedna osobe, ktora sypala mi zartami o Polakach. Jak skonczyl opowiadac ostatni dowcip to wyszedl na balkon na papierosa a ja zamknelam za nim drzwi Posiedzial jeszcze pare minut po spaleniu fajki. a zimno bylo wtedy jak nie wiem...

__________________

anioolek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 09:04   #1431
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość

kobietka, no co ty? Wogole nie mialam zamiaru zrownac cie z glebom, nawet mi to do glowy nie przyszlo. Ale co prawda to prawda, ja slyne z takich inteligentnych odpowiedzi i nawet sobie przy tym nic zlego nie mysle.
....
No to widzisz jaka ja blyskotliwa ;o) wiec nie zastanawiaj sie co ja mialam na mysli, czy cos chce ci miedzy wierszami powiedziec. ja nie z tych osob, ja wale prosto z mostu i w wiekszosci nie mam nic zlego na mysli.

A jak dlugo bigos gotowac? no korcze no tak dlugo jak bezdie wszystko miekkie ;o) Nie wiem, ja jakos na zegarek niepatrze. Porbuje co jakis czas i czuje ze kapusta kiszona juz jest ok, czy grzybki tez i jak juz miekkosc mi sie zaczyna podobac to wtedy smaze kielbase na patelni i dodaje zeby sie to jeszcze razem troche pogotowalo. Napewno 2 moze nawet 3h sie pyrpa na piecu.
Moni! To teraz Ty mnie źle zrozumiałaś , Ja nie miałam na myśli, że przez Twoją odpowiedź tak się czuję. Nie nie! Porostu ja zawsze miałam kompleks, że Polka jestem a nie umiem bigosu gotować Stąd to moje zażenowanie. W ogóle nie odebrałam Twojej odpowiedzi w ten sposób. Bigos już ugotowany, wielki gar! Nawet dobry wyszedł, ale chyba mało słony, bo się boję zawsze przesolić, więc będę go jeszcze doprawiać chyba. Albo dam solniczkę na stół i tyle Teraz muszę go tylko jeszcze zamrozić, mam nadzieję, ze to mu nie zaszkodzi. Słoiki wszystkie na kiszoną kapustkę zużyłam, więc zostaje zamrażarka do przechowania do świat. Jeszcze raz dzięki, bez Twoich porad pewnie bym sobie nie poradziła

Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość
u nas organizuja ale kiedy to nie mam pojecia. zawsze chodzimy na grzanca ja przewaznie bezalkoholowego. w tym roku tez pojdziemy choc bardzo zadko cos tam kupujemy.
a takie mam pytanie do was, kiedy ubieracie choinke? bo w tym roku pierwszy raz bedziemy miec choinke bo wczesniej jakos okazji nie bylo
monika ty mistrzu dyplomacji
My co roku choinkę ubieraliśmy na tydzień przed świętami, bo na same święta jechaliśmy do PL i trzeba było drzewko zlikwidować. Zawsze kupujemy żywe, więc po poworocie byłaby kupa igieł do sprzątania Ale w domu musiała być, żebyśmy mogli się własną nacieszyć. A teraz pewnie ubierzemy w sobotę albo w niedzielę przed świętami, żeby właśnie jak najdłużej postała.

Cytat:
Napisane przez Sofiaa6 Pokaż wiadomość
Kobietka ja robiłam kurs w VHS-ie - vhs.de

A Wy macie biurka? Korzystacie? Podpowiedzcie coś
Dzięki za linka. Biurka u nas ma każdy poza mną Dzieci do odrabiania lekcji muszą mieć, wiadomo. Ja mam swojego mini-laptopa na kanapie i tu mi najwygodniej. Mąż przywlókł kiedyś 2 wielgachne biurka takie biurowe z wyprzedaży firmowej, dał za nie jakieś grosze, więc nie można było nie wziąć , wziął sobie do "pracowni" i dał jedno synkowi do pokoju. A bałagan na nich zawsze okropny i oczywiście to ja muszę sprzątać...
Córci kupiłam w Ikei takie składane, szklany blat, taki w kształcie nerki i osobno nogi. Bardzo ładne i szkło dobre, bo już nie raz coś spadło na nie i nie ma śladu.

Cytat:
Napisane przez Sofiaa6 Pokaż wiadomość
Witam Was sobotnie


Upiekłam chałkę z linku, który kiedyś podawałyście

Wyszła cuuuudownie Mężuś nie mógł uwierzyć, że sama piekłam, bo z wierzchu wyglądała tak pięknie jak z jakieś cukiernii

A w smaku köstlich !!!

Żałuję, że nie zrobiłam dwóch tak jak było w przepisie.. zmiejszyłam porcje w razie, gdyby miała nie wyjść to chociaż jedna, a nie dwie.. ale niepotrzebnie się bałam
Mogłabyś podać ten link jeszcze raz? Może też na święta upiekę

Ja dziś z rana przywlokłam z lasu wielką gałąź i planuję z niej zrobić dekorację nad stół wigilijny. Widziałam takie kompozycje w jakichś prospektach, więc mi się uwidziało, że mogę sama zrobić Jak mnie ktoś z tą gałęzią widział na ulicy, to pewnie sie w głowę stukał
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 09:09   #1432
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
super ze ruszylo sie w sprawie kursu i super ze koncert udany - tez bym chetnie poszla byliscie we 2 czy wieksza ekipa?



mnie sie wydaje ze w Marktkaufie widzialam te pomadki z Nivei... byly wlasnie z Nivea za cos ok. 4 euro i z Labello za ok. 2 euro i stwierdzilam ze skoro opakowanie takie samo (uznalam ze Labello to podrobka Nivei ) to sprobuje podróbki... ale w sumie chyba z Nivei bylam bardziej zadowolona... ta mi sie jakos sredniawo rozprowadza na ustach...
Tylko ze Nivea i labello to te same produkty, maja takie same sklady, szate graficzna i obie produkowane przez Beiersdorf, wiec moze to jednak uprzedzenie, powinny zachowywac sie tak samo. Ponizej sklady klasycznej pomadki


Nivea
•Cera Microcristallina, Octyldodecanol, Hydrogenated Polydecene, Cetyl Palmitate, Ricinus Communis Seed Oil, Myristyl Myristate, VP/Hexadecene Copolymer, Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Butyrospermum Parkii Butter, Cocoglycerides, Pentaerythrityl Tetraisostearate, VP/Eicosene Copolymer, C20-40 Alkyl Stearate, Cera Carnauba, Simmondsia Chinesis Oil, Panthenol, Vitis Vinifera Seed Oil, Glycerin, Cera Alba, Aqua, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Citral, Parfum

Labello
Cera Microcristallina, Octyldodecanol, Hydrogenated Polydecene, Cetyl Palmitate, Ricinus Communis Oil, Myristyl Myristate, VP/Hexadecene Copolymer, Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Butyrospermum Parkii Butter, Cocoglycerides, Pentaerythrityl Tetraisostearate, VP/Eicosene Copolymer, C20-40 Alkyl Stearate, Cera Carnauba, Simmondsia Chinensis Oil, Panthenol, Vitis Vinifera Seed Oil, Glycerin, Cera Alba, Aqua, Benzyl Alcohol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Citral, Parfum


Kobietka zamrazaj smialo nic mu niebedzie.

Dziewczyny a co do glupic tekstow innych kursantow. to jak wam ktorys walne ze sie spoznilyscie bo radio trzeba bylo ukrac po drodze, a ta osoba to muzulmanin to walnac nazad czy z niego to terrorytsa i gdzie dzisiaj bomba wybuchnie. jak sie obruszy( a pewnie tak bo oni wrazliwi na tym punkcie) to walnac "wie du mir so ich dir". Jak ktos bedzie sycylijczkiem to gadac o sycylijskiej mafii itd. tez czepiac sie tych rzeczy z ktorych dana nacja slynie, jak ktos z rosji walnie tekstem to wlasnie sie takiej delikwentce albo delikwentowi zapytac na ktorym zakrecie stoi, gdzie panow obsluguje a jak facet to gdzie stoja jego panieki i ile jako zigolo bierze od tych panienek i za kazdym razem jak osoba sie obruszy to gadac ze jak oni wam tak wy im.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-11-19 o 10:32
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 11:37   #1433
Sofiaa6
Raczkowanie
 
Avatar Sofiaa6
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Niemcy III :)

Samba ja coś czuję, że Tobie to już gratki można składać za pomyślnie zdany egzamin

Ogóreczku moc kciuków również ode mnie do Ciebie płynie

Kobietka przepis na chałkę polecanej przez Slomkę jest z tej stronki - > http://whiteplate.blogspot.de/2009/03/chaka.html
Ja robiłam pierwszy raz chałkę, więc i musiałam podpatrzeć jak się warkocz plecie.. -> http://www.youtube.com/watch?v=8uitnFOTrfA


Od dziś mam postanowienie i zaczynam dietowanie Strasznie na buzi przytyłam.. nawet nie w udach i tyłku, jak to zwykle u mnie, ale jakoś tak mi się wydaje, że mam wielką twarz i policzki Zakładam na siebie rygor do Świąt.. mam nadzieję, że tym razem wytrwam!!

O, tak chciałam się z Wami tym podzielić, bo ponoć jak się rozpowie wszem i wobec, że zaczyna się odchudzanie to potem głupio poddać się i wyjść przed ludźmi na mięczaka
Sofiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 13:27   #1434
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Tylko ze Nivea i labello to te same produkty, maja takie same sklady, szate graficzna i obie produkowane przez Beiersdorf, wiec moze to jednak uprzedzenie, powinny zachowywac sie tak samo. Ponizej sklady klasycznej pomadki


Nivea
•Cera Microcristallina, Octyldodecanol, Hydrogenated Polydecene, Cetyl Palmitate, Ricinus Communis Seed Oil, Myristyl Myristate, VP/Hexadecene Copolymer, Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Butyrospermum Parkii Butter, Cocoglycerides, Pentaerythrityl Tetraisostearate, VP/Eicosene Copolymer, C20-40 Alkyl Stearate, Cera Carnauba, Simmondsia Chinesis Oil, Panthenol, Vitis Vinifera Seed Oil, Glycerin, Cera Alba, Aqua, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Citral, Parfum

Labello
Cera Microcristallina, Octyldodecanol, Hydrogenated Polydecene, Cetyl Palmitate, Ricinus Communis Oil, Myristyl Myristate, VP/Hexadecene Copolymer, Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Butyrospermum Parkii Butter, Cocoglycerides, Pentaerythrityl Tetraisostearate, VP/Eicosene Copolymer, C20-40 Alkyl Stearate, Cera Carnauba, Simmondsia Chinensis Oil, Panthenol, Vitis Vinifera Seed Oil, Glycerin, Cera Alba, Aqua, Benzyl Alcohol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Citral, Parfum


Kobietka zamrazaj smialo nic mu niebedzie.

Dziewczyny a co do glupic tekstow innych kursantow. to jak wam ktorys walne ze sie spoznilyscie bo radio trzeba bylo ukrac po drodze, a ta osoba to muzulmanin to walnac nazad czy z niego to terrorytsa i gdzie dzisiaj bomba wybuchnie. jak sie obruszy( a pewnie tak bo oni wrazliwi na tym punkcie) to walnac "wie du mir so ich dir". Jak ktos bedzie sycylijczkiem to gadac o sycylijskiej mafii itd. tez czepiac sie tych rzeczy z ktorych dana nacja slynie, jak ktos z rosji walnie tekstem to wlasnie sie takiej delikwentce albo delikwentowi zapytac na ktorym zakrecie stoi, gdzie panow obsluguje a jak facet to gdzie stoja jego panieki i ile jako zigolo bierze od tych panienek i za kazdym razem jak osoba sie obruszy to gadac ze jak oni wam tak wy im.
niooo rzeczywiscie to samo nawet na to nie zwrocilam uwagi w sklepie, ale jak bum cyk cyk w markt kaufie wisialy i z nivei i z tego labello i mialam nivea w rece, ale patrze ze jakies labello i 2 razy tansze to wzielam tamto... a to ze mi sie gorzej niby rozprowadza to pewnie tak mi sie tylko wydaje

niooo tak trzeba tylko ze to bylo haslo do mojej kolezanki i wypowiedziane na lekcji przy nauczycielu wiec ciezko bylo sie licytowac... poza tym czasem ciezko jest wymyslec cos takiego na poczekaniu

Cytat:
Napisane przez Sofiaa6 Pokaż wiadomość
Samba ja coś czuję, że Tobie to już gratki można składać za pomyślnie zdany egzamin

Ogóreczku moc kciuków również ode mnie do Ciebie płynie

Kobietka przepis na chałkę polecanej przez Slomkę jest z tej stronki - > http://whiteplate.blogspot.de/2009/03/chaka.html
Ja robiłam pierwszy raz chałkę, więc i musiałam podpatrzeć jak się warkocz plecie.. -> http://www.youtube.com/watch?v=8uitnFOTrfA


Od dziś mam postanowienie i zaczynam dietowanie Strasznie na buzi przytyłam.. nawet nie w udach i tyłku, jak to zwykle u mnie, ale jakoś tak mi się wydaje, że mam wielką twarz i policzki Zakładam na siebie rygor do Świąt.. mam nadzieję, że tym razem wytrwam!!

O, tak chciałam się z Wami tym podzielić, bo ponoć jak się rozpowie wszem i wobec, że zaczyna się odchudzanie to potem głupio poddać się i wyjść przed ludźmi na mięczaka
za wczesnie na gratki wstrzymaj sie jeszcze z 3-4 tygodnie ale babki byly ponoc bardzo zadowolone z przygotowania naszej grupy wiec moze zdam w sumie to najbardziej sie balam gadki wiec jesli tylko to zdalam to reszta powinna byc ok...

trzymam kciuki za odchudzanie
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 13:38   #1435
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Witajcie

My z mężem w tym roku chcemy pojechać do Monachium i do Nurnberg

Super ze już po

Ja też zaczynam od stycznia
U mnie sie sprawa trochę posunęła Poszłysmy z mężem jeszcze raz do inlingua i pogadaliśmy z kobietką tak i powiedziała nam żebyśmy wzięli tylko z urzędu taki papierek, że zamierzam tu być co najmniej 2 lata, i z tym przyjść do nich a oni już sami załatwią mi to dofinansowanie:jupi :
Byliśmy w urzędzie i ten papierek wydadzą nam od ręki tylko musimy przynieść ubezpieczenie, zaświadczenie o dochodach i wniosek
Strasznie sie cieszę Niby mam zacząć od modułu 1, ale babka załapała ze już trochę coś rozumiem (trochę dumna byłam bo jestem świeżym samoukiem ) , to jeszcze odbędą ze mną rozmowę i zobaczą czy już na 2 mnie nie wezmą Teraz się uczę po parę godzin dziennie

Co to za liner z P2?? Też szukam jakiegoś fajnego


U mojego męża też są dziwni, bo w ogóle nic nie wiedza o PL i jeszcze się dziwią ze on nie zna rosyjskiego
klik jestem z niego bardzo zadowolona

Super, że udało Ci się z kursem

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
niezli a Tz ma tez jakis polakow w pracy czy wszyscy to niemieckie towarzystwo??

ja w polsce pracowalam w niemieckiej firmie i czesto byly u nas w firmie delegacje niemieckie... i czesto przyjezdzal taki gburowaty wysoko postawiony koles i sie pytal mojej kolezanki, ktora dobrze znala niemiecki "czy my mamy w domach pralki i lodowki"

a teraz tez mamy nielepszych gosci na kursie bo jeden z kazachstanu sie nas kiedys pyta "a dlaczego w polsce przy drogach, na kazdym zakrecie stoja panie i pokazuja..." a my sie go pytamy, ze gdzie niby to widzial, bo owszem stoja ale nie na kazdym zakrecie tak jak on to mowil...nio ale nie umial odpowiedziec, to mu mowie na to ze to laski z rosji i ukrainy glownie stoja haha ... a ostatnio moja kolezanka sie spoznila na lekcje, a inny koles mowi "a bo ona musiala po drodze jakies radio ukrasc" wkurzajace takie teksty...

dzisiaj pol dnia stalam przy garach najpierw zrobilam na obiad placki ziemniaczane ale te takie dietetyczne z piekarnika a teraz zrobilam pierogi ruskie na jutro (ale cos niecos juz skubnelismy) - jedno i drugie wyszlo znakomicie
pierogi

Nie nie, tutaj mieszanka totalna z przewagą Niemców, żadnych Polaków niestety/stety. Ale jest odział firmy w PL, ten ze Świdnicy , z którym współpracują, także TŻ ma kontakt ze znajomymi na codzień

Ooo widzę, że u Ciebie też dowciapni ludzie, hahh
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 14:20   #1436
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Slomka ile ten eyeliner bo wyglada kuszaco?
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 14:28   #1437
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
Slomka ile ten eyeliner bo wyglada kuszaco?
o kurcze, coś chyba 2,5 tak mi się wydaje, nie pamiętam dokładnie, ale ma super końcówkę pisak, nawet jak się spieszę to krecha wychodzi super
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 14:37   #1438
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
o kurcze, coś chyba 2,5 tak mi się wydaje, nie pamiętam dokładnie, ale ma super końcówkę pisak, nawet jak się spieszę to krecha wychodzi super
mnie tam krecha nigdy ladnie nie wyszla... nawet jakbym caly dzien ja malowala hahah ale moze takim czyms bym umiala hmmmm
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 14:40   #1439
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
mnie tam krecha nigdy ladnie nie wyszla... nawet jakbym caly dzien ja malowala hahah ale moze takim czyms bym umiala hmmmm
ja dlatego wzięłam pisak - jak dla dzieci - teraz to mis świata jestem, idź sobie pomacaj w DMie a otworzyli u Ciebie już DMa? Bo mówiłaś, że przenoszą?
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 14:42   #1440
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
ja dlatego wzięłam pisak - jak dla dzieci - teraz to mis świata jestem, idź sobie pomacaj w DMie a otworzyli u Ciebie już DMa? Bo mówiłaś, że przenoszą?
tak... troszke dalej mam teraz ale jest i do tego -10% rabat na otwarcie musze sie tam jeszcze przejsc - moze jeszcze jakis prezent dla kogos wyhacze hehe
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 09:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.