Seks: przed czy po ślubie? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-04, 10:48   #241
monroeist
Raczkowanie
 
Avatar monroeist
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 157
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez Nussbeisser Pokaż wiadomość
Tak kościół nie ma nic przeciwko oralowi i wszelakim pozycjom tylko musi być bez gumki no bo inaczej grzech prześmiertelny.
zakazując orala w gumce Kościół ma NAJŚWIĘTSZĄ RACJĘ! Aaaaaa-meeen

no przeciez to jest gorsze niż grzech!

może nie?
monroeist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 10:55   #242
Nussbeisser
BAN stały
 
Avatar Nussbeisser
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 345
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez monroeist Pokaż wiadomość
zakazując orala w gumce Kościół ma NAJŚWIĘTSZĄ RACJĘ! Aaaaaa-meeen

no przeciez to jest gorsze niż grzech!

może nie?
Mon mnie chodziło o klasyk w gumce nie wolno ale bez gumki jak najbardziej .oral tez nie zabrania ale potem stosunek pochwa penis bo inaczej to sodoma i gomora.
Nussbeisser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 11:03   #243
monroeist
Raczkowanie
 
Avatar monroeist
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 157
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez Nussbeisser Pokaż wiadomość
Mon mnie chodziło o klasyk w gumce nie wolno ale bez gumki jak najbardziej .oral tez nie zabrania ale potem stosunek pochwa penis bo inaczej to sodoma i gomora.
no wiem

ale po prawdzie to zależy od księdza, z którym się rozmawia

gorsi są katecheci itp. dewoci

od księży na rozmowach przy załatwianiu kwitów i my i wszyscy znajomi w naszym wieku słyszeli tylko, że po ślubie wszystko można -z porozumiewaczym mrugnięciem

wariaci, którzy prowadzili "nauki" bredzili, że wytrysk poza pochwą to grzech śmiertelny itp. ale to GUZIK PRAWDA

grzechem dla KK jest podejście antykoncepcyjne czyli wtedy gdy mamy świadomość, że możemy mieć dzieci - stać nas życiowo, zdrowotnie, finansowo - ale nie mamy bo nie chcemy

od co najmniej 50 lat nie ma mowy w KK o zasadzie "co rok to prorok" - to jest nawet potępione jeśli kogoś nie stać na to bo to jest tzw. "nieodpowiedzialne rodzicielstwo"
monroeist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 11:12   #244
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Niestety, na ból głowy nie pomaga (próbowałam dwa razy). A dodam, że zawsze szczytuję.
U mnie właśnie orgazm wtedy przeszkadza Bo jeśli seks bez orgazmu, to pomaga na ból głowy (zwykle mam napięciowe)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 11:32   #245
monroeist
Raczkowanie
 
Avatar monroeist
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 157
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
U mnie właśnie orgazm wtedy przeszkadza Bo jeśli seks bez orgazmu, to pomaga na ból głowy (zwykle mam napięciowe)
chyba w większości przypadków u współczesnego człowieka bóle głowy a także brzucha itp. są napięciowe, to napięcie to choroba cywilizacyjna

sexmasaż jak najbardziej pomaga
monroeist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 12:16   #246
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez monroeist Pokaż wiadomość
zresztą raz na jakiś czas są publikowane badania socjologiczne, z których wychodzi, że najbardziej zadowolone ze swojego życia seksualnego są osoby charakteryzowane przez wyniki ankiet jako "wierzący i praktykujący" chrześcijanie i żydzi
Możesz podać źródło do tych badań?
Nigdy o takich wnioskach nie słyszałam.

A co do poruszonego wcześniej tematu (przypomnę: mówiłam, że np. z seksu oralnego zakonczonego poza pochwą małżonkowie muszą się spowiadać ) -> link . Bardzo proszę o jakieś źródło, które mówiłoby inaczej, bo jak dla mnie osobiście to o.Knotz jest jednym z bardziej "liberalnie" wypowiadających sie o seksie duchownych
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 12:31   #247
monroeist
Raczkowanie
 
Avatar monroeist
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 157
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Możesz podać źródło do tych badań?
Nigdy o takich wnioskach nie słyszałam.
nawet wiki o tym pisze:
"Surveys by Gallup, the National Opinion Research Center and the Pew Organization conclude that spiritually committed people are twice as likely to report being "very happy" than the least religiously committed people.An analysis of over 200 social studies contends that "high religiousness predicts a lower risk of depression and drug abuse and fewer suicide attempts, and more reports of satisfaction with sex life and a sense of well-being"

http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_and_happiness

ponad 200 badań socjologicznych - ponad DWIEŚCIE - znacząca większość z tych badań było prowadzona w państwach Zachodu, większość w USA a zatem wśród chrześcijan rozmaitych denominacji oraz żydów

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
A co do poruszonego wcześniej tematu (przypomnę: mówiłam, że np. z seksu oralnego zakonczonego poza pochwą małżonkowie muszą się spowiadać ) -> link . Bardzo proszę o jakieś źródło, które mówiłoby inaczej, bo jak dla mnie osobiście to o.Knotz jest jednym z bardziej "liberalnie" wypowiadających sie o seksie duchownych
ale rozważ proszę DLACZEGO "muszą się spowiadać"?
otóż dlatego, żeby spowiednik mógł ocenić czy te zachowania są w normie katolickiej - czasem to robimy bo OBOJE lubimy - czy już poza normą, bo np. ktoś to robi ZAMIAST, tj. robi tak, żeby nie współżyć w sposób pełny a nie ma do tego godziwych, uczciwych powodów, bo jest też tak, że cały szereg okoliczności usprawiedliwia zachowania które "w zasadzie" są uznawane za grzech

dla katolików spowiedź to nie tylko rachunek grzechów, ale okazja do tzw. kierownictwa duchowego tj. porady, w którym kierunku wzmiacniać, a w którym ograniczać, żeby najlepiej szło, jakie są szanse a jakie zagrożenia

czy wyjaśniłem przekonująco?

Edytowane przez monroeist
Czas edycji: 2012-12-04 o 12:33
monroeist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 17:03   #248
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez monroeist Pokaż wiadomość
nawet wiki o tym pisze:
"Surveys by Gallup, the National Opinion Research Center and the Pew Organization conclude that spiritually committed people are twice as likely to report being "very happy" than the least religiously committed people.An analysis of over 200 social studies contends that "high religiousness predicts a lower risk of depression and drug abuse and fewer suicide attempts, and more reports of satisfaction with sex life and a sense of well-being"

http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_and_happiness


ponad 200 badań socjologicznych - ponad DWIEŚCIE - znacząca większość z tych badań było prowadzona w państwach Zachodu, większość w USA a zatem wśród chrześcijan rozmaitych denominacji oraz żydów




ale rozważ proszę DLACZEGO "muszą się spowiadać"?
otóż dlatego, żeby spowiednik mógł ocenić czy te zachowania są w normie katolickiej - czasem to robimy bo OBOJE lubimy - czy już poza normą, bo np. ktoś to robi ZAMIAST, tj. robi tak, żeby nie współżyć w sposób pełny a nie ma do tego godziwych, uczciwych powodów, bo jest też tak, że cały szereg okoliczności usprawiedliwia zachowania które "w zasadzie" są uznawane za grzech

dla katolików spowiedź to nie tylko rachunek grzechów, ale okazja do tzw. kierownictwa duchowego tj. porady, w którym kierunku wzmiacniać, a w którym ograniczać, żeby najlepiej szło, jakie są szanse a jakie zagrożenia

czy wyjaśniłem przekonująco?

dzięki, doczytam

nie; niestety jest to (możliwe, że tylko dla mnie, ale własne zdanie mieć mogę) dla mnie dopasowywanie religii do swoich własnych celów i do tego "jak tu nie wyjść na grzeszącego w tej materii"; bo seks bez zakończenia wytryskiem w pochwie jest grzechem (pomijam oczywiście sytuacje chorobowe gdy np. facet pełnego wytrysku mieć nie może) i tyle
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 07:23   #249
monroeist
Raczkowanie
 
Avatar monroeist
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 157
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez klempaa
nie; niestety jest to (możliwe, że tylko dla mnie, ale własne zdanie mieć mogę) dla mnie dopasowywanie religii do swoich własnych celów i do tego "jak tu nie wyjść na grzeszącego w tej materii"; bo seks bez zakończenia wytryskiem w pochwie jest grzechem (pomijam oczywiście sytuacje chorobowe gdy np. facet pełnego wytrysku mieć nie może) i tyle
szanuję Twoje zdanie, ale proszę Cię, żebyś wskazała, gdzie tu jest dopasowywanie religii do własnych celów?

wybacz, ale "i tyle" to nie jest żaden argument

rozumiem, że dla katolika grzechem jest zamykanie się na płodność związku mężczyzny i kobiety, bo jest przykazanie "rozmnażajcie się" itp.

ale o ile dana praktyka nie wiąże się z tego rodzaju mentalnością to gdzie grzech?

na czym miałby on polegać? jest gdzieś napisane "nie będziesz kończył poza pochwą żony swojej?"
monroeist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 10:07   #250
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez monroeist Pokaż wiadomość
rozumiem, że dla katolika grzechem jest zamykanie się na płodność związku mężczyzny i kobiety, bo jest przykazanie "rozmnażajcie się" itp.

ale o ile dana praktyka nie wiąże się z tego rodzaju mentalnością to gdzie grzech?

na czym miałby on polegać? jest gdzieś napisane "nie będziesz kończył poza pochwą żony swojej?"

No ale jak się nie wiąże, jak się wiąze?

Nie wiąże się, jeśli jest wstępem do zwykłego seksu pochwowego. Jeśli na seksie oralnym się kończy, to się na życie zamykasz.

Tak bezpośrednio napisane nie jest, ale kilka innych rzeczy - owszem.
Rz 1,26
Rdz 38, 9-10 (tu akurat historia Onana, ale też zasadniczo chodziło o kończenie poza pochwą kobiety)

Poczytać na ten temat możesz również w deklaracji Kongregacji ds Nauki i Wiary Persona Humana - tam jest sporo na temat tego, co można, a co nie można. Myślę, że sporo wyjaśni -> link
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 10:35   #251
monroeist
Raczkowanie
 
Avatar monroeist
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 157
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
No ale jak się nie wiąże, jak się wiąze?
Nie wiąże się, jeśli jest wstępem do zwykłego seksu pochwowego. Jeśli na seksie oralnym się kończy, to się na życie zamykasz.
a jak jest rano lodzik a wieczorem pełny stosunek to się zamykam?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Tak bezpośrednio napisane nie jest, ale kilka innych rzeczy - owszem.
Rz 1,26
a to nie jest o lesbijkach? bo kolejny wers jest o gejach i wynika z niego, że współżycie "zgodne z naturą", normalne jest między kobietą i mężczyzną, gdzie tu się można doszukać potępienia seksu oralnego czy generalnie wytrysku poza pochwą??

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Rdz 38, 9-10 (tu akurat historia Onana, ale też zasadniczo chodziło o kończenie poza pochwą kobiety)
no ale zasadniczo chodziło o odrzucenie przez Onana obowiązków wobec żony swego zmarłego brata, dlatego karą była śmierć

natomiast konsekwencje "wylewania nasienia podczas normalnego współżycia" wg prawa ST były takie:

"Jeżeli mężczyzna obcuje z kobietą wylewając nasienie, to oboje wykąpią się w wodzie i będą nieczyści aż do wieczora."

Księga Kapłańska 15:17

wielki grzech? śmiertelny? chyba raczej swoisty przepis higieniczny, w rozdziale Księgi poświęconym różnego rodzaju" wyciekom u mężczyzn", w większości potencjalnie chorobliwym, mogącym świadczyć o chorobie

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Poczytać na ten temat możesz również w deklaracji Kongregacji ds Nauki i Wiary Persona Humana - tam jest sporo na temat tego, co można, a co nie można. Myślę, że sporo wyjaśni -> link
czy mogłabyś wskazać fragment, który odnosi się do "wylewania nasienia"?

Edytowane przez monroeist
Czas edycji: 2012-12-05 o 10:38
monroeist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 11:21   #252
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Tak możemy dyskutować sobie długo, bo PŚ to ogrom możliwości interpretacyjnych.
I nie, niestety dokładnego fragmentu wskazać Ci nie mam czasu.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 11:22   #253
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Szanuję osoby, które świadomie wyznają daną religię i dbają o dostosowanie się do jej zaleceń. Niemniej osoba, która nie współżyje przed ślubem, ale za to patrzy na innych z pogardą, to jest katolikiem jak z koziej dupy trampek.
Osobiście mało mnie interesuje temat, czy dana pani już miała penisa w pochwie czy nie. Byłabym zażenowana, gdyby ktoś obcy mi tak walnął tematem ni z gruchy ni z pietruchy, ale widocznie księża mają większą tolerancję na to.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 11:28   #254
Capresse
Raczkowanie
 
Avatar Capresse
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 371
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Czytam sobie ten wątek i pojawiło mi się w głowie wyobrażenie jak mówię to tego pana przebranego w konfesjonale o tym, że popełniłam grzech bo mąż doszedł poza moją pochwą. I, że się masturbuję. I, że stać mnie na dziecko, ale go nie robię pomimo, że uprawiam seks, i że użyłam prezerwatywy. Przecież to jakaś ciężka paranoja. Ciężka, nie lekka. Jak Kościół może w ogóle ingerować w sprawy tego typu? Jak ogromnym absurdem jest konieczność ludzi wierzących do opowiadania takich rzeczy w konfesjonale? Dla mnie to podchodzi po zboczenie, i nie dziwię się, że później w faktach pojawiają się akcję o tym, że dzieci w ramach zabawy zlizują księdzu śmietanę z kolan.
__________________
Kapitalistyczna machina stanęłaby, gdyby przestano pić kawę. To stymulant tego systemu.
Capresse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 12:33   #255
monroeist
Raczkowanie
 
Avatar monroeist
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 157
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Tak możemy dyskutować sobie długo, bo PŚ to ogrom możliwości interpretacyjnych.
I nie, niestety dokładnego fragmentu wskazać Ci nie mam czasu.
zadałem proste pytania a Ty się uchylasz brakiem czasu

gdzie tu ogrom możliwości interpretacji? przecież te teksty są w 100% jednoznaczne

a co do deklaracji Persona Humana to jest ona po polsku np. tu:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W...or/t_1_27.html

nie ma tam NICZEGO na temat wytrysku poza pochwą podczas współżycia małżeńskiego, potępiona natomiast jest masturbacja - bez odróżnienia męskiej związanej z rozlewaniem nasienia i kobiecej,w której przecież nie ma o czymś takim mowy

potępienie masturbacji jestem w stanie rozumieć, bo to coś co robi się sobie samemu w oderwaniu od drugiego człowieka, rozumiem, że ktoś twierdzi, że to nieOK, bo w seksie chodzi o radość wspólną, o szczególnego rodzaju "bycie razem" dwojga ludzi, a masturbowanie się może negatywnie wpłynąć na osiąganie pełni możliwości seksu właściwego, by tak rzec

ale gdzie tam potępienie wytrysku poza pochwą w ramach współżycia małżeńskiego?
monroeist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 12:47   #256
patrysiowa_
Zakorzenienie
 
Avatar patrysiowa_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 25 563
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez Capresse Pokaż wiadomość
Czytam sobie ten wątek i pojawiło mi się w głowie wyobrażenie jak mówię to tego pana przebranego w konfesjonale o tym, że popełniłam grzech bo mąż doszedł poza moją pochwą. I, że się masturbuję. I, że stać mnie na dziecko, ale go nie robię pomimo, że uprawiam seks, i że użyłam prezerwatywy. Przecież to jakaś ciężka paranoja. Ciężka, nie lekka. Jak Kościół może w ogóle ingerować w sprawy tego typu? Jak ogromnym absurdem jest konieczność ludzi wierzących do opowiadania takich rzeczy w konfesjonale? Dla mnie to podchodzi po zboczenie, i nie dziwię się, że później w faktach pojawiają się akcję o tym, że dzieci w ramach zabawy zlizują księdzu śmietanę z kolan.
Przychodzi taki człowiek, spowiada się z takich rzeczy księdzu, a ksiądz wyposzczony później sobie wyobraża i bierze się za niewinne dzieci. Prawda niestety...
__________________
mogę mieć świat u stóp, ja nie przypuszczam - ja to wiem
mogę mieć takie życie, jaki inni mają sen!
patrysiowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 13:00   #257
monroeist
Raczkowanie
 
Avatar monroeist
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 157
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez patrysiowa_ Pokaż wiadomość
Przychodzi taki człowiek, spowiada się z takich rzeczy księdzu, a ksiądz wyposzczony później sobie wyobraża
coś w tym jest bo jak pop prawosławny ma żonę i nie jest tylko "wybitnym teoretykiem" w sprawach damsko-męskich to od razu normalniejsze mają tam podejście i nie mają też tych "medialnych" ostatnio problemów...

a przecież pod względem nauk moralnych to właściwie ta sama religia co katolicyzm
monroeist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 13:44   #258
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez monroeist Pokaż wiadomość
zadałem proste pytania a Ty się uchylasz brakiem czasu

Niczym się nie uchylam - nie mam czasu siedzieć i czytać całości, by znaleźć Ci odpowiednie framgenty.

Co do masturbacji - seks oralny z wytryskiem poza pochwą jest właśnie uważany w KK za formę masturbacji -> tylko jedna osoba doznaje satysfakcji, nie ma zjednoczenia "w jednym ciele" itd itp.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 14:14   #259
monroeist
Raczkowanie
 
Avatar monroeist
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 157
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Niczym się nie uchylam - nie mam czasu siedzieć i czytać całości, by znaleźć Ci odpowiednie framgenty.
nie ma potrzeby - tam nic o tym nie ma

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Co do masturbacji - seks oralny z wytryskiem poza pochwą jest właśnie uważany w KK za formę masturbacji -> tylko jedna osoba doznaje satysfakcji, nie ma zjednoczenia "w jednym ciele" itd itp.
to jest pogląd części moralistów i spowiedników - nie ma żadnych orzeczeń Kościoła co do tego

części bo to jest NONSENS, chyba że jedna osoba zmusza drugą, bo twierdzenie, że fellatio nie sprawia przyjemności kobiecie to chyba zbyt daleko idąca generalizacja

a w "zjednoczeniu w jednym ciele" chodzi o wspólne ŻYCIE a nie o kopulację

ps.
a jak nie mam wytrysku - a zdarzało mi się - to orgazmy przeżyte przez parnerkę są może niegodziwe?

niektórzy moraliści tak twierdzą...

to jest CHORE

ja odczuwam przyjemność GŁÓWNIE z tego, że sprawiam rozkosz partnerce i TO JEST MIŁOŚĆ SEKSUALNA i O TO CHODZI

tylko co "oni", faceci w celibacie, zmagający się do starości ze swoją chłopacką chcicą (bo kiedy i jak mieli dojrzeć?) mogą o tym wiedzieć...

Edytowane przez monroeist
Czas edycji: 2012-12-05 o 14:17
monroeist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 20:51   #260
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

ja jako 16latka wyszłam z założenia, że ślub wezmę za minimum 10 lat, a miałam już dosyć rozbujane hormony, więc pewnie z partnerem, z którym byłabym kilka miesięcy, poszłabym do łóżka, później żałując - bo "miłość" się skończyła (zasadniczo chodzi mi o szczeniackie uczucie i takie podejście, że 'daję dziewictwo temu jedynemu'). przespałam się z dobrym kumplem którego zawsze będę pozytywnie wspominać i zupełnie nie załuję, z perspektywy czasu - bardzo dobra decyzja.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 21:38   #261
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Obejrzyjcie sobie ten filmik, dziewica i prawiczek (poand 30. letni) na dodatek z pierwszym pocałunkiem też do slubu czekali
http://www.youtube.com/watch?v=Xp-jZyzQSms

niech ich pocałunek będzie zachętą do szybkiego tracenia dziewictwa, bo inaczej tak skończycie
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 22:32   #262
vanilla_kate
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 961
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Obejrzyjcie sobie ten filmik, dziewica i prawiczek (poand 30. letni) na dodatek z pierwszym pocałunkiem też do slubu czekali
http://www.youtube.com/watch?v=Xp-jZyzQSms

niech ich pocałunek będzie zachętą do szybkiego tracenia dziewictwa, bo inaczej tak skończycie
to nie ma prawa być przyjemne. Od razu przypomniał mi się pierwszy pocałunek na koloniach
__________________
od marca 2012 dbam o włosy

vanilla_kate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 23:23   #263
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez vanilla_kate Pokaż wiadomość
to nie ma prawa być przyjemne. Od razu przypomniał mi się pierwszy pocałunek na koloniach
heh ten ich pocałunek wyglądał jakby sobie nawzajem języki przeżuwali ja mam nadzieję, że mój pierwszy pocałunek ąż taki zły nie był

A co do seksu przed ślubem, to ja straciłam dziewictwo z chłopakiem poznanym przez neta, dzień po tym jak pierwszy raz spotkaliśmy się w realu Ale nigdy tego nie żałowałam, ani nie żałuję. Nigdy też nie miałam poczucia, że gdybym poczekała to byłoby lepiej, czy jakoś bardziej mistycznie.
Wcześniej bardzo długo rozmawialiśmy przez neta codziennie, on do mnie przyjechała z zagranicy, byliśmy w sobie po prostu "zakochani" (bo raczej tak naprawde zakochać przez neta się nie da :P), po spotkaniu okazało się, że podobamy się sobie tak samo, jak w wirtualnym świecie.
No i drugiego dnia chciałam u dać w prezencie koszulkę, no to tak spontanicznie jak on był w łazience, położyłam się w jego łóżku tylko w tej koszulce i majtkach No i oczywiście pytał mnie się czy tak, czy na pewno, czy mnie nie boli, czy wszystko w porządku..
Trochę się stresowałam, że mój pierwszy raz to bedzie niewypał, wielki ból i wogóle ale było bardzo bardzo fajnie

Mam za to przyjaciółkę, która jest bardzo religijna, chce czekać do ślubu, chodzi do kościoła, chłopak tez chce czekać do ślubu... bardzo ich za to szanowałam, że tyle czasu są ze sobą i wogóle a tu nic, nawet pieszczot (raczej podziwiałam w sumie, że mają taką silną wolę )
No a pewnego dnia zrobiłam grilla i zaprosiłam ich, oboje byli pijani i moja przyjaciółka, przy mojej 13sto letniej siostrze (byliśmy akurat u niej w pokoju, wziąźć pościel) normalnie zaczeła się rozbierać i z chłopakiem prawie seks uprawiali normalnie masakra, rzucili się na siebie jak nie wiem co mój TŻ złapał jej chłopaka i wręcz wyniósł go na dwór, żeby sobie ochłonął (co jak co, ale taki seks z nienacka nas zaskoczył) a ja z siostrą trzymałyśmy ją, bo płakała i się wyrywała, że ona chce w końcu stracić dziewictwo
Na drugi dzień ponoć nic nie pamiętali
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 23:59   #264
mickeymouse20
Raczkowanie
 
Avatar mickeymouse20
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 174
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Obejrzyjcie sobie ten filmik, dziewica i prawiczek (poand 30. letni) na dodatek z pierwszym pocałunkiem też do slubu czekali
http://www.youtube.com/watch?v=Xp-jZyzQSms

niech ich pocałunek będzie zachętą do szybkiego tracenia dziewictwa, bo inaczej tak skończycie
bo dzisiaj jak ktoś jest homo albo uprawia seks gdzie chce bo mu się akurat zachciało - to jest normalne, ale jeżeli są ludzie, którzy chcą poczekać, to trzeba wyśmiać nie żeby mnie to dotknęło jakoś, taka tylko luźna uwaga.
mickeymouse20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 07:37   #265
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Obejrzyjcie sobie ten filmik, dziewica i prawiczek (poand 30. letni) na dodatek z pierwszym pocałunkiem też do slubu czekali
http://www.youtube.com/watch?v=Xp-jZyzQSms

niech ich pocałunek będzie zachętą do szybkiego tracenia dziewictwa, bo inaczej tak skończycie
Bardzo dziwnie się całowali, tak mechanicznie.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 07:57   #266
monroeist
Raczkowanie
 
Avatar monroeist
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 157
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

dobrze, że sobie zębów nie powybijali!!!
monroeist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 19:28   #267
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez mickeymouse20 Pokaż wiadomość
bo dzisiaj jak ktoś jest homo albo uprawia seks gdzie chce bo mu się akurat zachciało - to jest normalne, ale jeżeli są ludzie, którzy chcą poczekać, to trzeba wyśmiać nie żeby mnie to dotknęło jakoś, taka tylko luźna uwaga.
A co mają do tego homoseksualiści?

Oj chyba cie to dotknęło. Gdyby nie to nie komentowałabyś tego filmu z taką aluzją. Tym bardziej, że temat czekania do slubu ciebie dotyczy.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 19:41   #268
mickeymouse20
Raczkowanie
 
Avatar mickeymouse20
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 174
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
A co mają do tego homoseksualiści?

Oj chyba cie to dotknęło. Gdyby nie to nie komentowałabyś tego filmu z taką aluzją. Tym bardziej, że temat czekania do slubu ciebie dotyczy.
nie komentuje filmu tylko wypowiedzi "lepiej traćcie dziewictwo bo skończycie tak i tak" to jest po prostu żałosne. ludzie są w stanie zaakceptować wszystko tylko nie stawianie sobie wymagań. a komentować będę, bo po to jest ten wątek. nie dla współżyjących przed ślubem- dla jednych i drugich.
mickeymouse20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 19:44   #269
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez mickeymouse20 Pokaż wiadomość
nie komentuje filmu tylko wypowiedzi "lepiej traćcie dziewictwo bo skończycie tak i tak" to jest po prostu żałosne. ludzie są w stanie zaakceptować wszystko tylko nie stawianie sobie wymagań. a komentować będę, bo po to jest ten wątek. nie dla współżyjących przed ślubem- dla jednych i drugich.
Wiem, że niektórzy nie potrafią złapać ironii... Tak więc sprostowania - moja wypowiedź była ironiczna.
Żałosne są też komentarze "nie żeby mnie to dotkneło ale..."
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 19:50   #270
mickeymouse20
Raczkowanie
 
Avatar mickeymouse20
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 174
Dot.: na podstawie OT z wątku łóżkowe "wpadki" seks przed czy po slubie

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Wiem, że niektórzy nie potrafią złapać ironii... Tak więc sprostowania - moja wypowiedź była ironiczna.
Żałosne są też komentarze "nie żeby mnie to dotkneło ale..."
ironia? łatwo rąbnąć coś prostackiego i wykręcać się ironią, jeszcze zaraz sie dowiem że nie jestem wystarczająco inteligentna żeby tę twoją ironię załapać a mój komentarz rzeczywiście jest żałosny... fest. więc przypominam: wątek dot. argumentów przemawiających za lub przeciw uprawianiu seksu przed ślubem.

Edytowane przez mickeymouse20
Czas edycji: 2012-12-06 o 19:55
mickeymouse20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.