alkochol a tż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-17, 12:56   #1
brickgame1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 240

alkochol a tż


Czy denerwuje was jak wasi tż pija w towarzystwie a wy np macie prowadzić? i czy wkurzacie sie gdy tż zdarza sie za dużo wypić?
brickgame1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:01   #2
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: alkochol a tż

nie. u nas jak idziemy na impreze to zawsze jedno musi byc trzezwe.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:04   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: alkochol a tż

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:05   #4
ILTheCure
Rozeznanie
 
Avatar ILTheCure
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 907
Dot.: alkochol a tż

Gdyby mojemu facetowi "zdarzało się" za dużo wypic, plus ja na każdą imprezę miałabym w obowiązku byc kierowcą to taki facet nie byłby moim facetem.

Nie znoszę ludzi, którzy nie znają umiaru w piciu alkoholu.
__________________
83 kg ---> 63 kg ---> 59 kg
ILTheCure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:14   #5
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: alkochol a tż

Hmm... jakby to było raz na jakiś czas to luz. Jak notorycznie to bym była zła.
Ja jak mój ex pił na imprezach to byłam wyrozumiała - miał zdolność dużego picia bez upijania się....
Ale ... wkurzało mnie to że prawie codziennie musiał wypic minimum 2 piwa w domu. I to 2 były po dyskusjach, bo zanim poruszyłam temat to były i 4 albo ... butelka wina. I to codziennie...
Opanował sie, ale z tego co wiem po naszym rozstaniu znów mocno pije... :/
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:24   #6
xvxaniaxvx
Raczkowanie
 
Avatar xvxaniaxvx
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: alkochol a tż

Mnie nie denerwuje prowadzenie auta po imprezach bo z ogółu nie lubię pić i akurat w miare dobrze, że mój partner nie lubi się upijać do zgona tylko wiadomo kilka drinków i luz. A jak już od święta zdarza się, że faktycznie oboje pijemy to auto jest nie ruszone w ruch idzie spacer albo taxówka.
xvxaniaxvx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:29   #7
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: alkochol a tż

częściej mi się zdarza za dużo wypić na imprezach, niż tż-towi, on ma mocniejszą głowę

samochodu nie mamy, ale i tak byśmy na imprezy samochodem nie jeździli, bo któreś musiałoby właśnie nie pić
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 13:44   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: alkochol a tż

Cytat:
Napisane przez pogubiona88 Pokaż wiadomość
Hmm... jakby to było raz na jakiś czas to luz. Jak notorycznie to bym była zła.
Ja jak mój ex pił na imprezach to byłam wyrozumiała - miał zdolność dużego picia bez upijania się....
Ale ... wkurzało mnie to że prawie codziennie musiał wypic minimum 2 piwa w domu. I to 2 były po dyskusjach, bo zanim poruszyłam temat to były i 4 albo ... butelka wina. I to codziennie...
Opanował sie, ale z tego co wiem po naszym rozstaniu znów mocno pije... :/
to sie nazywa alkoholizm.


nie, nie bylam zla jak mialam byc kierowca, a facet pil. zreszta, albo oboje pilismy i wracalismy taksowka, albo na zmiane. do tego tez na zadnej wspolnej imprezie ani ja, ani moj facet nie przeholowalismy z alkoholem.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:54   #9
Nikodenizja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 80
Dot.: alkochol a tż

Mnie to strasznie denerwuje,bo wiem jak będzie wyglądała nasza podróż,cały czas będę musiała słuchać,jak wolno jadę,jaka to nasza władza jest beznadziejna,że za mocno hamuję itd.
Nikodenizja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:58   #10
martek87
Raczkowanie
 
Avatar martek87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 108
Dot.: alkochol a tż

W moim związku to ja zazwyczaj piję, a tż kieruje. Sam zgłasza się na ochotnika, a ja przecież nie będę protestować ;P Gdybym za każdym razem miała robić za kierowcę, to bym się nieźle wkurzyła i chyba zaczęłabym jeździć na imprezy autobusem/ewentualnie bez niego. Generalnie trafił mi się facet który rzadko pije i w dodatku w umiarkowanych ilościach. Jeszcze się nie zdarzyło żeby się upił i w dodatku narobił mi siary.
martek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 14:02   #11
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: alkochol a tż

Cytat:
Napisane przez Nikodenizja Pokaż wiadomość
Mnie to strasznie denerwuje,bo wiem jak będzie wyglądała nasza podróż,cały czas będę musiała słuchać,jak wolno jadę,jaka to nasza władza jest beznadziejna,że za mocno hamuję itd.
To wtedy zatrzymaj się i niech zapie.prza z buta albo czeka na autobus.
Inna opcja- napij się pierwsza Wtedy on ma wybór- nie pije i prowadzi, albo też pije, i wracacie pieszo/autobusem/taxi.

Co do mnie- my na imprezy nie jeździmy samochodem, zresztą TŻ nie ma swojego auta, ja jeszcze bez prawka.
Parę razy przyjeżdżał po mnie, jak popiłam ze znajomymi, teraz mi dokucza, że jak dostanę prawo jazdy to ja będę po niego jeździć

Ogólnie nie rozumiem takich problemów. Tak trudno iść na jakiś kompromis (np. raz ja prowadzę, następnym razem ty), albo po prostu nie jeździć samochodem na imprezy?
Niektórzy to sami sobie komplikują życie, a potem tylko marudzą i narzekają, jak to im źle. Porażka.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 14:09   #12
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: alkochol a tż

Nie, nigdy.

Tylko, że my raczej mamy zasadę, że jak idziemy na imprezę to wybieramy taksówkę, by móc razem pić alkohol. I żadnemu z nas nie przeszkadza ile drugie wypije. To, które ma mniejszego kaca rano robi śniadanie dla siebie i drugiego. Wspieramy się w ciężkich chwilach kaca

Jeśli zdarza się, że u rodziny ktoś zaproponuje kieliszek wina, to to które nie prowadzi może go wypić, nawet dwa ale raczej nie mamy potrzeby pić więcej. Zdarzały się nam wesela, po których musieliśmy wracać do domu autem - wtedy razem łączyliśmy się w bólu abstynencji. Z wyboru a nie nakazu/zakazu.

Nie mamy problemu z alkoholem. Ani z tym, że któreś się "skuje" na imprezie. Tylko, że imprezy zdarzają się nam od przypadku do przypadku. Starość nie radość.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:42   #13
SweetTragedy
Raczkowanie
 
Avatar SweetTragedy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 53
Dot.: alkochol a tż

Cytat:
Napisane przez brickgame1 Pokaż wiadomość
Czy denerwuje was jak wasi tż pija w towarzystwie a wy np macie prowadzić? i czy wkurzacie sie gdy tż zdarza sie za dużo wypić?
moge odpowiedziec jedynie na drugie pytanie z takiego powodu, iż ja nie mam prawka, a moj tz obecnie nie posiada auta. Co do ilosci wypitego alkoholu, myślę, że jeśli zdarzy sie to komus raz czy dwa to nic zlego. Kazdy czasami przesadza. Ja mam do tego zdrowe podejscie, rpzynajmniej tak mi sie wydaje kiedys zdarzyla sie sytuacja, kiedy tz wypil troche wiecej niz zwykle. Osobiscie mialam bardziej powody do smiechu niz zlosci, gdyz podszedl do mnie, polozyl sie mi glowa na kolanach i powiedzial "moje imie i nazwisko-moja pierwsza milosc". Dostalam takiego ataku smiechu jak nigdy
SweetTragedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:49   #14
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: alkochol a tż

Zasze wracamy nocnym lub taksowka. Nie przeszkadza mi ile moj tzt pije bo po alkoholu jest smieszny, nie ma glupich jazd itd.
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:58   #15
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: alkochol a tż

a co to za problem ustalić przed imprezą czy jedziemy autem i jeśli tak, to kto prowadzi czy oboje pijemy i wracamy np autobusem.

u mnie z kolei jest taki problem, że chłopak to taki "piechur", nawet z drugiego końca miasta może wrócić z imprezy pieszo a ja wręcz przeciwnie, najchętniej taksówką.a on nie lubi wydawać pieniędzy na taxi, więc musimy kwestię powrotu zawsze przedyskutować
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:04   #16
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: alkochol a tż

Mojemu się nie zdarza za dużo wypić, a z prowadzeniem nie ma problemu, bo ja go mogę, co najwyżej za rękę poprowadzić do taksówki, bo nie mam prawka. Czasem nie posiadanie prawka jest dobre
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:05   #17
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: alkochol a tż

Cytat:
Napisane przez Nikodenizja Pokaż wiadomość
Mnie to strasznie denerwuje,bo wiem jak będzie wyglądała nasza podróż,cały czas będę musiała słuchać,jak wolno jadę,jaka to nasza władza jest beznadziejna,że za mocno hamuję itd.

nie masz sposobu?? jak facet zaczyna ci smęcić, ze źle prowadzisz, to zatrzymujesz samochód i zdecydowanym głosem mówisz:" jak ci się nie podoba mój sposób jazdy to zawsze możesz iść pieszo"

wracając do wątku głównego- nie nie wkurza mnie jak ja musze być kierowcą a inni piją. Akurat wypadła kolej na mnie i muszę z tym życ.

Idąc na impreze, gdzie jest kilku kierowców to mam się czuć źle, że piję?? Idąc tym tropem myśleniowym nikt by nigdy nie pił, 'bo jest kierowca niepijący i trzeba się z nim solidaryzować' paranoja
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:28   #18
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: alkochol a tż

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
nie masz sposobu?? jak facet zaczyna ci smęcić, ze źle prowadzisz, to zatrzymujesz samochód i zdecydowanym głosem mówisz:" jak ci się nie podoba mój sposób jazdy to zawsze możesz iść pieszo"

wracając do wątku głównego- nie nie wkurza mnie jak ja musze być kierowcą a inni piją. Akurat wypadła kolej na mnie i muszę z tym życ.

Idąc na impreze, gdzie jest kilku kierowców to mam się czuć źle, że piję?? Idąc tym tropem myśleniowym nikt by nigdy nie pił, 'bo jest kierowca niepijący i trzeba się z nim solidaryzować' paranoja
otóż to. kiedyś tak zrobilam ojcu. już prawie nie marudzi.

ad tematu. przeszkadzałoby mi jakby się upijał, ale jak czasem się napije i ja mam poprowadzic. to co w tym złego? zamieniamy sie rolami. z czego ja prowadze w około 1/3
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:38   #19
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: alkochol a tż

Nie jeździmy na imprezy samochodem, a ja nie mam prawa jazdy więc też nie muszę prowadzić

Co do picia, zawsze pijemy razem, nie widzę powodów dla których miałabym z tego powodu robić Tżtowi wyrzuty. Nigdy nic nie odwala nawet po dużej ilości alkoholu, a nawet wręcz przeciwnie jest "rozkoszny"
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 20:51   #20
daab123
Zakorzenienie
 
Avatar daab123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 630
Dot.: alkochol a tż

Ja z kolei w ogóle nie pije alkoholu, mój TŻ też za nim nie przepada, więc są imprezy gdzie oboje jesteśmy trzeźwi i on prowadzi, a jeśli chce trochę wypić to ja nie widzę problemu żeby siąść za kierownicą. Zresztą jakoś nie lubię widoku pijanej kobiety i nawet nie wiem dlaczego..
__________________
 
Razem od 07.01.2011


Edytowane przez daab123
Czas edycji: 2012-12-17 o 20:53
daab123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:55   #21
marive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 8
Dot.: alkochol a tż

Jak jest impreza, to sama lubię trochę wypić, nie wyobrażam sobie zamulać nawet bez piwa podczas gdy mój chłopak się bawi, nie było zresztą takiej sytuacji. Zawsze łatwimy sobie jakiś transport typu znajomi niepijący albo busy..
Zazwyczaj upijamy się z tżtem w takim samym stopniu, tylko oczywiście mi mniej potrzeba :P Ale wszystko pod kontrolą zawsze
marive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:58   #22
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: alkochol a tż

Nie pijemy alkoholu więc nie jestem zła gdy się upije
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:59   #23
daab123
Zakorzenienie
 
Avatar daab123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 630
Dot.: alkochol a tż

Cytat:
Napisane przez marive Pokaż wiadomość
Jak jest impreza, to sama lubię trochę wypić, nie wyobrażam sobie zamulać nawet bez piwa podczas gdy mój chłopak się bawi, nie było zresztą takiej sytuacji. Zawsze łatwimy sobie jakiś transport typu znajomi niepijący albo busy..
Zazwyczaj upijamy się z tżtem w takim samym stopniu, tylko oczywiście mi mniej potrzeba :P Ale wszystko pod kontrolą zawsze
Wybacz że wtrącę, ale nie umiesz się bawić bez alkoholu?
__________________
 
Razem od 07.01.2011

daab123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:02   #24
marive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 8
Dot.: alkochol a tż

Umiem, ale jak wszyscy dookoła mnie piją to i ja nabieram ochoty Nie chodzi tu o rozpijanie sie za kazdym razem, ale siąść i wypić z kimś jakieś piwo, drinka... A nie tylko myśleć o tym, że nie możesz i kazdemu odmawiać tłumacząc się, że musisz prowadzić
marive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:06   #25
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: alkochol a tż

Autorko: twój facet jest do odstrzału: brak kultury, zachowanie jak u nastolatka (wnioskuję po poprzednich wątkach autorki).

Daj se z nim siana!

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez marive Pokaż wiadomość
A nie tylko myśleć o tym, że nie możesz i kazdemu odmawiać tłumacząc się, że musisz prowadzić

ale dziwnych masz znajomych
moi znajomi tolerują słowo 'Nie'. Na wejściu mówię, że nie piję, bo jestem kierowcą i jakoś nikt nie ma problemu z uszanowaniem tego faktu i nie wciska mi alkoholu na siłę
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:06   #26
daab123
Zakorzenienie
 
Avatar daab123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 630
Dot.: alkochol a tż

Cytat:
Napisane przez marive Pokaż wiadomość
Umiem, ale jak wszyscy dookoła mnie piją to i ja nabieram ochoty Nie chodzi tu o rozpijanie sie za kazdym razem, ale siąść i wypić z kimś jakieś piwo, drinka... A nie tylko myśleć o tym, że nie możesz i kazdemu odmawiać tłumacząc się, że musisz prowadzić
Ok rozumiem ja nie mam problemów z tłumaczeniem bo wszyscy wiedzą, że ze mnie abstynent zawsze zastanawiałam się jaka jest różnica w odczuciach jak się jest trzeźwym i po kilku głębszych
__________________
 
Razem od 07.01.2011

daab123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:15   #27
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: alkochol a tż

Cytat:
Napisane przez daab123 Pokaż wiadomość
Ok rozumiem ja nie mam problemów z tłumaczeniem bo wszyscy wiedzą, że ze mnie abstynent zawsze zastanawiałam się jaka jest różnica w odczuciach jak się jest trzeźwym i po kilku głębszych
Weź kilka głębszych to się dowiesz Ja lubię być wstawiona, ale nie piję bo nie lubię.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:24   #28
agnes188
Zakorzenienie
 
Avatar agnes188
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15 678
Dot.: alkochol a tż

Ja tam jestem tego zdania, że dopóki takie sytuacje nie są za często to nie ma żadnego problemu. Mój obecny TŻ nie przepada za alkoholem wiec nie mamy takiego problemu

wiem ze w watkach na wizazu nie powinnysmy wytykac bledow no ale przepraszam jak mozna takiego woła walnąć w słowie alkoHol..w tytule w tak powszechnym i wszystkim znanym słowie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=744399
Wymianka torebki sukienka

agnes188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:31   #29
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: alkochol a tż

Cytat:
Napisane przez brickgame1 Pokaż wiadomość
Czy denerwuje was jak wasi tż pija w towarzystwie a wy np macie prowadzić? i czy wkurzacie sie gdy tż zdarza sie za dużo wypić?
nie.nie mam z tym problemu,poniewaz nie jest to notoryczna sytuacja.
byłby problem,gdyby zbyt często mu się to zdarzało,lub musiałabym cucić go na schodach,bo wnieść na plecach bym nie wniosła
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:45   #30
daab123
Zakorzenienie
 
Avatar daab123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 630
Dot.: alkochol a tż

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Weź kilka głębszych to się dowiesz Ja lubię być wstawiona, ale nie piję bo nie lubię.
ale wiesz, niby jestem ciekawa, ale jakoś wolę nie próbować, bo mi się może spodoba i co wtedy?
__________________
 
Razem od 07.01.2011

daab123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.