Dlaczego ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-17, 00:55   #1
ciekawska90
Raczkowanie
 
Avatar ciekawska90
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 127
Angry

Dlaczego ?


Czemu mimo tego,że podbija do mnie fajny koleś mam w głowie jakiś uraz,że skoro ładny to na pewno głupi ?
Mam ochotę dac szanse takiemu niezbyt przystojnemu bo wierzę,że taki mnie szczerze pokocha , co wy na to ?
A może to zwykły strach (lęk) ,ze skoro mój ex nie był mega przystojny ( typowy przeciętniak) i mnie nie zdradził to ten super-ładny może to zrobić ?
ciekawska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 01:01   #2
Jacqueline__
Zakorzenienie
 
Avatar Jacqueline__
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 544
Dot.: Dlaczego ?

nie czaje trochę tego Twojego toku myślenia.. nie wiem, może dlatego ze jest późno, a moze dlatego ze ta rozkmina jest dziwna

proste: chcesz dać szansę to daj, nie chcesz to nie.

bo nie wiem, rozmyślasz nad jakimiś stereotypami czy czymś.. ładny - głupi/pusty, blondynka-idiotka, chłopak w rurkach- gej etc. i może zamiast skupiać się tylko na wyglądzie, spójrz na charakter i na to co Ty czujesz do kogoś.
__________________
carpe diem


Jacqueline__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 01:14   #3
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Dlaczego ?

Cytat:
Napisane przez ciekawska90 Pokaż wiadomość
A może to zwykły strach (lęk) ,ze skoro mój ex nie był mega przystojny ( typowy przeciętniak) i mnie nie zdradził to ten super-ładny może to zrobić ?
hę?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 01:40   #4
danny1107
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 142
Dot.: Dlaczego ?

Też mnie tak szufladkują i przez to nie mam dziewczyny jak narazie nawet kiedyś o tym wątek założyłem ale na szczęście Panie Wizażanki mi wybiły z głowy głupie stereotypy
danny1107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 04:33   #5
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Dlaczego ?

Cytat:
Napisane przez ciekawska90 Pokaż wiadomość
Czemu mimo tego,że podbija do mnie fajny koleś mam w głowie jakiś uraz,że skoro ładny to na pewno głupi ?
Mam ochotę dac szanse takiemu niezbyt przystojnemu bo wierzę,że taki mnie szczerze pokocha , co wy na to ?
A może to zwykły strach (lęk) ,ze skoro mój ex nie był mega przystojny ( typowy przeciętniak) i mnie nie zdradził to ten super-ładny może to zrobić ?
A ja pytam - dlaczego wygląd ma dla ciebie aż takie znaczenie?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 07:26   #6
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Dlaczego ?

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
A ja pytam - dlaczego wygląd ma dla ciebie aż takie znaczenie?
Bo wygląd ogólnie ma znaczenie, a ludzie którzy głoszą wszem o wobec, że na wygląd nie patrzą zazwyczaj po prostu kłamią

Autorko, bycie z kimś kto jest dla Ciebie nieatrakcyjny fizycznie to kompletna pomyłka - Ty będziesz się męczyć, bo prędzej czy później przyjdzie mysl, że inny jest lepszy a Ty męczysz się z takim brzydalem, on będzie żył w poczuciu, że łaskawie z nim jesteś mimo, że brzydki bo jesteś taka wspaniała i powinien być Ci wdzięczny. Krzywdzi się i siebie i drugą osobę. Ile ja już w życiu przeczytałam tematów 'jestem z nią mimo, że nie jest wyjątkowo atrakcyjna, ona tego nie docenia', 'kocham go, jest wspaniały, nie jest jakiś przystojny ale wygląd się nie liczy'... Mówienie tak o bliskiej osobie to bezsens.

Bądź z kimś do kogo czujesz chemię i tyle. Na pocieszenie Ci powiem, że ja upolowałam przystojniaka i od 2 lat jeszcze na innej go nie złapałam, więc dobry wygląd niekoniecznie warunkuje zdradę
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 08:58   #7
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Dlaczego ?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość

Bądź z kimś do kogo czujesz chemię i tyle. Na pocieszenie Ci powiem, że ja upolowałam przystojniaka i od 2 lat jeszcze na innej go nie złapałam, więc dobry wygląd niekoniecznie warunkuje zdradę
Generalnie panuje przekonanie, ze przystojniak zawsze będzie szukał 'lepszej' - bo skoro jest przystojny może przebierać. A nie-przystojniak jest wdzięczny za to co ma Ale reguły tak naprawdę nie ma, bo to zależy od charakteru osoby. Mój TŻet ma znajomego [miałam okazję go parę razy spotkać], który bab miał zawsze na pęczki i jedną z drugą zdradzał. Przy czym brzydki jest jak noc listopadowa, a do tego ma problem z higieną. Wciąż się zastanawiam gdzie on takie desperatki znajdywał

Sama uważam, ze takie dzielenie facetów ze względu na wygląd ma dużo wspólnego również z brakiem pewności siebie dziewczyny. Mówię to z autopsji, bo sama zawsze miałam kupę kompleksów i mimo prób ustawienia mnie do pionu przez kolegów, zawsze na przystojniaków reagowałam mniej więcej na zasadzie: on coś ode mnie chce, niemożliwe że taki facet leci na mnie tak po prostu. Parę razy się sprawdziło, parę razy nie, parę razy sama rezygnowałam, bo choć był przystojny to brakowało mi pewnej iskry z mojej strony, wspólnych zainteresowań itd.

Mój TŻet obiektywnie rzecz biorąc do przystojniaków nie należy, ale mnie do niego ciągnie. Jest między nami chemia, która sprawia, że patrzę na niego zupełnie inaczej niż inni. I według mnie tak powinno właśnie być
Zresztą uważam też, że wygląd faceta to nie tylko ładna buzia, a przede wszystkim to czy o siebie dba. A zadbany facet zawsze jest dla mnie sexy
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 10:02   #8
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Dlaczego ?

hahaha jaki skrzywiony światopogląd
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 10:16   #9
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Dlaczego ?

Glupia rozkmina, ze jak przystojny to i pustak? Ciekawe jak bys sie czula gdyby ciebie ktos w ten sposob zaszufladkowal. Lepiej zainteresuj sie tym jak facet sie zachowuje i jaki ma stosunek do kobiet. Typ rozrywkowy i taki ktory z kazda prawie mial juz cos na rzeczy to lowelas i trzeba sie od takich trzymac z daleka. Ale i wsrod brzydkich sa przeciez tacy. Jak facet jest w miare poukladany i nieglupi to bledem byloby nie danie mu szansy.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 10:53   #10
Jacqueline__
Zakorzenienie
 
Avatar Jacqueline__
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 544
Dot.: Dlaczego ?

dobra, ja rozumiem że wygląd ma też znaczenie. ale przecież dla każdego ładne, piękne i urocze jest co innego. kwestia gustu, własnych jakiś upodobań etc. jedna moja koleżanka ma faceta w którego jest zapatrzona jak w obraz i fakt- chłopak nawet że i przystojny(wysoki, brunet z uśmiechem rodem z hollywood) ale co? zobaczyłam go i nie zemdlałam jak ona na pierwszej randce. nie było w nim tego czegoś, co jest dla mnie ważne to i fajerwerków nie było.
__________________
carpe diem


Jacqueline__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 12:19   #11
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Dlaczego ?

Yyy... co robi do ciebie? Podbija?
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 12:21   #12
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Dlaczego ?

A ja trochę Autorkę rozumiem. Jak podbija do mnie mega przystojny chłopak, za którym szaleje tabun lasek, to traktuje go z lekką rezerwą, z myślą "może mieć tyle lasek, więc muszę być ostrożna, by nie stać się jedną z nich na kilka spotkań". Takie myślenie mam zwłaszcza wtedy, kiedy doskonale wiem, że koleś wie, że jest przystojny i z tego korzysta
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 12:46   #13
Psotniczka1987
Raczkowanie
 
Avatar Psotniczka1987
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa- miasto grzechu
Wiadomości: 178
Dot.: Dlaczego ?

Cytat:
Napisane przez ciekawska90 Pokaż wiadomość
Czemu mimo tego,że podbija do mnie fajny koleś mam w głowie jakiś uraz,że skoro ładny to na pewno głupi ?
Mam ochotę dac szanse takiemu niezbyt przystojnemu bo wierzę,że taki mnie szczerze pokocha , co wy na to ?
A może to zwykły strach (lęk) ,ze skoro mój ex nie był mega przystojny ( typowy przeciętniak) i mnie nie zdradził to ten super-ładny może to zrobić ?
Myślę, że nie jesteś odosobniona z takim poglądem.
Niekoniecznie jest to stereotyp.
Bazując na własnych doświadczeniach Twoja podświadomość każe Ci mieć obawy. To naturalny odruch. Tak jak to, że patrząc na mega przystojnego faceta rzadko kiedy myślimy, że jesteśmy dla niego idealnym wyborem. Ma to związek z samooceną i samoakceptacją, ale niekoniecznie osoby z niską samooceną albo te, które nie akceptują siebie w pełni ( a w sumie kto tak na 100% siebie akceptuje? ) mają tego typu problem.
Ja sama złapałam się na tym, że moje postrzeganie facetów przeszło swoistą transformację...
Kiedyś patrzyłam na faceta i myślałam sobie : Fajny facet, ciekawe jaki ma charakter?
Teraz jest to raczej coś w stylu : Fajny facet, ciekawe co z nim jest nie tak / jaki numer mi odstawi?


Najważniejsze, droga autorko, żeby takie myślenie nie było dla Ciebie decyzyjne i nie przyćmiewało innych Twoich instynktów . Nie powinnyśmy bowiem skazywać siebie na nie poznawanie mężczyzn tylko dlatego, że są przystojni , a w naszej przeszłości przystojniacy zrobili nam krzywdę.
__________________
Od życia i ludzi otrzymujesz tyle, ile sama dajesz.



https://filozofia-na-szpilkach.blogspot.com/
Psotniczka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 14:18   #14
Nikodenizja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 80
Dot.: Dlaczego ?

jednak to tylko stereotyp,nie żadna reguła,więc nie powinniśmy zbyt poważnie do tego podchodzić.
Nikodenizja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 14:19   #15
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: Dlaczego ?

ale Ty masz rozkminki...
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 22:33   #16
ciekawska90
Raczkowanie
 
Avatar ciekawska90
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 127
Dot.: Dlaczego ?

Dziewczyny ja tak na prawdę sama nie wiem czego chce.Wiem,że mam dzinwe rozkminki,ale od chłopaka ,który m isię zwykle nie podoba bije takie ciepłoo,takie przekonanie,ze jest "dobry",a od takiego ładniutkiego wręcz przeciwnie. Faceci mają łatwiej
ciekawska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 22:39   #17
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Może to jest właśnie ją chemia, która mary się kierować zamiast wyglądem.

W czym faceci mają łatwiej? Bo według mnie mają tak samo? . Zakochac się w kimś, a przelecieć kogoś to dwie różne rzeczy i wygląd dalej nie ma tu nic do rzeczy.

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 00:10   #18
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Dlaczego ?

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
A ja pytam - dlaczego wygląd ma dla ciebie aż takie znaczenie?
a nie ma? ja sobie nie wyobrażam bycia z facetem, który mi się wizualnie nie podoba.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Może to jest właśnie ją chemia, która mary się kierować zamiast wyglądem.

W czym faceci mają łatwiej? Bo według mnie mają tak samo? . Zakochac się w kimś, a przelecieć kogoś to dwie różne rzeczy i wygląd dalej nie ma tu nic do rzeczy.

Tapnięte z mojego HTC ONE V
chemia jedno, wygląd drugie.

"Zakochac się w kimś, a przelecieć kogoś to dwie różne rzeczy i wygląd dalej nie ma tu nic do rzeczy." - powiedz to któremukolwiek facetowi

wygląd MA znaczenie, nie ma zmiłuj.
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59



Edytowane przez Szaruch
Czas edycji: 2012-12-18 o 00:12
Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 01:26   #19
ciekawska90
Raczkowanie
 
Avatar ciekawska90
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 127
Dot.: Dlaczego ?

Czyli skoro mó jFacet nie był ladny ,a go pokochałam to byłam wariatką ?
Świata poza nim nie widziałam .
Ale fakt ,później dostrzegałam ładniejszych ,ale wiecie kiedy ? - dopiero jak międy nami się zepsuło, jak miałam go serdecznie dosyć.
Więc chyba wygląd nie ma reguły w moim przypadku.. Bo to jego dobre serce spowodowało ,ze Go pokochałam.
Ale przyznam Wam ,ze chciałabym kogoś "ładnego" nie tylko duchowo ,ale i fizycznie. Dla samej siebie.
ciekawska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-18, 08:39   #20
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Ma jeżeli chcesz kogoś tylko na jedną noc. Ale jeśli faktycznie się zakochujesz to wygląd spada na drugi plan, bo nie zmusisz się do zakochania się w najpiękniejszym na świecie facecie, jeśli nie pojawi się z Twojej strony ta iskra, albo wręcz poza ładną buzią nie ma w nim nic co by Ci się podobało.
I tak samo jest z facetami. Różnica jest tylko taka, że niewielu Ci się do tego głośno przyzna.
Dla mnie prawdziwa miłość rządzi się trochę innymi prawami niż chwilowe zauroczenie.
Jeżeli moja teoria jest zła to wytłumacz mi dlaczego te brzydkie jednak znajdują adoratorów i to czasem takich, że idąc ulicą zastanawiamy się, gdzie on miał oczy

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 20:27   #21
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Dlaczego ?

Cytat:
Napisane przez ciekawska90 Pokaż wiadomość
Czyli skoro mó jFacet nie był ladny ,a go pokochałam to byłam wariatką ?
Świata poza nim nie widziałam .
Ale fakt ,później dostrzegałam ładniejszych ,ale wiecie kiedy ? - dopiero jak międy nami się zepsuło, jak miałam go serdecznie dosyć.
Więc chyba wygląd nie ma reguły w moim przypadku.. Bo to jego dobre serce spowodowało ,ze Go pokochałam.
Ale przyznam Wam ,ze chciałabym kogoś "ładnego" nie tylko duchowo ,ale i fizycznie. Dla samej siebie.
no widzisz, chciałabyś. pewnie że można kogoś kochać bez względu na wygląd, ale dla mnie (może jestem odosobniona w poglądzie) bardzo ważny w związku jest seks, a seks z kimś, kto mnie nie pociąga fizycznie nie ma dla mnie racji bytu.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Ma jeżeli chcesz kogoś tylko na jedną noc. Ale jeśli faktycznie się zakochujesz to wygląd spada na drugi plan, bo nie zmusisz się do zakochania się w najpiękniejszym na świecie facecie, jeśli nie pojawi się z Twojej strony ta iskra, albo wręcz poza ładną buzią nie ma w nim nic co by Ci się podobało.
I tak samo jest z facetami. Różnica jest tylko taka, że niewielu Ci się do tego głośno przyzna.
Dla mnie prawdziwa miłość rządzi się trochę innymi prawami niż chwilowe zauroczenie.
Jeżeli moja teoria jest zła to wytłumacz mi dlaczego te brzydkie jednak znajdują adoratorów i to czasem takich, że idąc ulicą zastanawiamy się, gdzie on miał oczy

Tapnięte z mojego HTC ONE V
rozumiem Twoje zdanie, i moją odpowiedzią jest w sumie to, co napisałam wyżej.
oczywiście, że musi być iskra. ale w moim przypadku żeby była jakakolwiek iskra, chemia, czy jak to zwać, ktoś musi być po prostu w moim typie.
a co do Twojego ostatniego zdania - brzydki i ładny to pojęcia względne, może im się podobają może nie "całe" ale COŚ musi im się w teoretycznie brzydkich dziewczynach podobać.
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.