Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 2012 czII - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-20, 18:52   #2401
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Wiecie co, ciagle o tym Greyu gadacie i mowilam o tek ksiazce tz

a on mi dzisiaj powiedziala ze poprosil kolezanke z pracy i mi na jutro 2 czesci pożyczy : jupi:
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 18:52   #2402
NightButterflyVIP
Rozeznanie
 
Avatar NightButterflyVIP
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dublinia// Silesia // Kraina Lajkonika
Wiadomości: 920
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

No, to tak może?

A teraz robię ciasto na kolejne ciastka, które z resztą zamieściłam na Naszym blogu i potrzebuję tam tylko szklankę piwa....... i tak się zastanawiam.......... co ja mam z tą resztą tego biednego heńka począć..???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg karp 1,4kg i losos 1,9kg.jpg (73,5 KB, 10 załadowań)
__________________
http://emaluszki.pl/suwaczek2-20151219.jpg
Czekamy na Nasze Szczęście - Victoria
NightButterflyVIP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 18:58   #2403
melod_y
Zakorzenienie
 
Avatar melod_y
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 815
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
Wiecie co, ciagle o tym Greyu gadacie i mowilam o tek ksiazce tz

a on mi dzisiaj powiedziala ze poprosil kolezanke z pracy i mi na jutro 2 czesci pożyczy : jupi:
ja sie meczylam na lapku.. ale juz sobie dawno oczka zepsułam przez takie czytanie kiedy wpadlam czytajac pewnego tasiemna z kilkudziesieciu czesci zlozonego... bo do biblioteki nie luie chodzic


ale powiem wam ze 3 czesc greYa jest najlepsza. W koncu cos sie dzieje i niby takie nijakie te ksiazki, niby plytkie, bez wiekszego zaspobu slownictwa itp... ale jakos mi pozostaly w pamieci a nie po kazdej ksiazce mam ze siedze i rozmyslam

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez NightButterflyVIP Pokaż wiadomość
No, to tak może?

A teraz robię ciasto na kolejne ciastka, które z resztą zamieściłam na Naszym blogu i potrzebuję tam tylko szklankę piwa....... i tak się zastanawiam.......... co ja mam z tą resztą tego biednego heńka począć..???
chyba lubisz gotowac
__________________

melod_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 18:58   #2404
201705121336
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Moja siostra ma gerya ale na tym czymś do czytania nie wiem jak to sie nazywa ale mozna na to wgrywac ksiazki i to ma pamiec i jak przeczyta to ma mi pożyczyć .
Kurde głąb jestem zapomniałam jak to sie nazywa .I ja też ulegne Greyowi !oh
201705121336 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:00   #2405
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Ziemia jest okrągła i już jest 21 grudnia na drugiej półkuli, gdzie Majowie żyli <--- teoria TŻ-a
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:04   #2406
201705121336
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

a ja jako jedyna nie piekę żadnych ciasteczek .Nie ma u nas takiej tradycji .Może za rok to zmienimy .
201705121336 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:06   #2407
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez melod_y Pokaż wiadomość
ja sie meczylam na lapku.. ale juz sobie dawno oczka zepsułam przez takie czytanie kiedy wpadlam czytajac pewnego tasiemna z kilkudziesieciu czesci zlozonego... bo do biblioteki nie luie chodzic


ale powiem wam ze 3 czesc greYa jest najlepsza. W koncu cos sie dzieje i niby takie nijakie te ksiazki, niby plytkie, bez wiekszego zaspobu slownictwa itp... ale jakos mi pozostaly w pamieci a nie po kazdej ksiazce mam ze siedze i rozmyslam

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------



chyba lubisz gotowac

ja bym na lapku nie dala rady czytac
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 19:07   #2408
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez wensday21 Pokaż wiadomość
Moja siostra ma gerya ale na tym czymś do czytania nie wiem jak to sie nazywa ale mozna na to wgrywac ksiazki i to ma pamiec i jak przeczyta to ma mi pożyczyć .
Kurde głąb jestem zapomniałam jak to sie nazywa .I ja też ulegne Greyowi !oh
eReader
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:08   #2409
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

E-reader albo Kindle to czytniki do elektronicznych książek.

Mój M. strasznie chory, 39 stopni i nie idzie juro do pracy.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:14   #2410
melod_y
Zakorzenienie
 
Avatar melod_y
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 815
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
ja bym na lapku nie dala rady czytac
i dobrze... ja widze roznice w tym jak widzialam kiedys a jak teraz. na pierwszym roku widzialam wszystko na studiach z ostatnich miejsc.,.. teraz nie mam szans... :/ a wlasnie wtedy mialam okres kiedy codziennie czytalam po kilkaset stron na kompie... :/


teraz kupuje czesto ksiazki jak sa jakies promocje, bo planuje sobie zrobic mala biblioteke w domu ale troche balam sie kupowac GreYa bo nie chcialam aby moje dzieci zbyt wczesnie po nia siegnely (kiedys tam). wtedy jeszcze myslalam ze jest to bardziej erotyczna ksiazka ale moze kiedys zakupie

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
E-reader albo Kindle to czytniki do elektronicznych książek.

Mój M. strasznie chory, 39 stopni i nie idzie juro do pracy.
o kurcze... to ladnie go scielo. mi na pogotowiu mowili ze pierwszym krokiem jest zawsze podanie czegos przeciwbolowego/ przeciwgoraczkowego---> apap najlepiej (co 4h 1 tabletka) i zobaczyc czy goraczka spada.. jesli tak, to jest to dobry znak, a jak nie to udac sie do lekarza po antybiotyk...

oczywiscie nie jestem lekarzem nie nakazuje nikomu niczego tylko wspominam jak zwykle bylo w moim przypadku
__________________

melod_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:19   #2411
201705121336
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

dzięki laski chodziło o kindla
201705121336 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 19:20   #2412
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

piąty składnik inteligencji emocjonalnej
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:25   #2413
201705121336
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Blacku od czego ma taka gorączkę ?
dałaś mu tapsy na zbicie ?

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

zmykam i trzymam kciuki za wszystkich chorych
201705121336 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:32   #2414
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez malwus20 Pokaż wiadomość
Tam się dzieje wszystko i nic. Mój brat mówił że mają u nich zainstalować na hali kamery bo pracownikom nie wierzą że "coś robią" ale na kamery kasę mają a na pensje brakuje. Jak jest jakaś kontrol to wszystko ładnie picuś glancuś. Pensja marna a oni czyli "szefowie" jeżdżą sobie na najdroższe wakacje co kilka miesięcy, mają niejeden dom który mało nie kosztował. Brat mówi że czasem nie ma roboty ale wtedy jak jest to jest za mało pracowników bo pozwalniali połowę a oni teraz muszą robić za dwóch z tym że mają za nadgodziny dopłacane grosze a do pomocy pracowników nie zatrudnią. Brat mówił że w papierkach też są powypisywane cudza niewidy np z urlopami pomieszane, wpisane nie tak jak trzeba. W tej firmie jest tak że nie da się tam pójśc pracowac na stałe( przynajmniej teraz, bo kilka lat temu jeszcze tak nie było) dlatego oni nie lubią tam zatrudniać nowych pracowników bo za chwilę będą go musieli zwolnić bo w jego dziale zabraknie pracy. Ci którzy już są zatrudnieni wkurzają sie niemiłosiernie bo nie wiedzą na czym stoją i czy jutro ktoś ich nie zwolni bo ciągle szefowie gadają o zwolnieniach.
A zazwyczaj w kadrach siedzą córki/synowie szefów albo "znajomi" szefostwa dlatego ich nie zwalniają.
u mojego TŻta też tak jest i z płącą i z kamerami eh jak to w prywatnych firmach




nie kupiliśmy choinki same brzydkie badyle albo drągi po 3 m a my chcemy max 2,2m najlepiej 2 m i nic jodły widziałam raptem dwie i to paskudne jak nie wiem jutro podejście drugie

w ogóle chrzestny TŻta dziś zadzwonił że chce nam kupić krzesła do salonu bo mamy takie stare tzn są ok tylko jedno trochę skrzypi a chieliśmy kupić nowe krzesła meble i stoł dopiero po przemalowaniu pokoju i mam nadzieję że nie będzie nam narzucał koloru modelu czy coś bo ja za taki prezent dziękuję poczekam do lata


co do palenia to ja paliłam od 2 gimn do końca gimnazjum potem już liceum/ studia to już tak okazjonalnie od ponad roku już nie zapaliłam ani jednego papierosa
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:40   #2415
NightButterflyVIP
Rozeznanie
 
Avatar NightButterflyVIP
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dublinia// Silesia // Kraina Lajkonika
Wiadomości: 920
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez Gorska_Kozica Pokaż wiadomość
Mnie niestety też w domu tak uwędzili za młodu, że moje płuca wyglądają chyba tak, jakbym paliła. Teraz jak jadę w odwiedziny, to po godzinie jest mi niedobrze, boli mnie głowa i czuję, jak cała śmierdzę. Jak wracamy z mężem do domu, to pierwsze co, to łachy do pralki i mycie włosów
OOOOjjjj jak ja to znammmm...... ja jak lecę do Pl to przeważnie kilka nocy śpię u moich Rodziców, a później jedną czy dwie noce śpię u TŻ, bo od Niego zawsze na lotnisko już jedziemy (jest bliżej), przylatujemy później do Dublina i w domu jest wielkie wypakowywanie walizek- WSZYSTKO, ale to WSZYŚCIUTKO z mojej walizki ląduje w koszu na pranie, albo od razu w pralce, nieważne czy we wszystkich spakowanych ciuchach chodziłam czy tylko w paru, bo tak wszystko jedzie fajkami , a pali "tylko" Tata Mama rzuciła palenie już jakieś 18 lat temu może więcej...

Cytat:
Napisane przez ladystar Pokaż wiadomość
dla taty - perfumy CK Truth
dla siebie - plaszczyk Zary
Ojjjj to pewnie jesteś w siódmym niebie teraz z tym płaszczykiem A o Truth Calvina jeszcze nie słyszałam! Muszę to check it out może i ja je sprezentuję?

Cytat:
Napisane przez Nattiv Pokaż wiadomość
Po pierwsze będę sama wśród około 10 chłopów (chyba, że w ostatniej chwili coś się zmieni), po drugie to już dziś suto zapełnili lodówkę % Chcieli żebym zrobiła sałatkę, żeby później było czym
ŁOOOOO to się będzie działo uważaj tam na siebie

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
.... a gdzie reszta?
pomysłów brak...

co dla:
  • szwagra i szwagierki=młodych rodziców................? ?????????????
  • teściowej................ ??????????????
  • dziadków TŻa................?????? ????????
  • osobistego brata................???? ??????????
  • babci mej................?????? ????????

mąż powiedział, że w tym roku nie dajemy sobie prezentów, ale wiem, że coś kombinuje dla mnie... i myślę, by choć coś małego, było
No to może coś ze standardów, które z resztą zawsze oferują w promocyjnej cenie hipermarkety, reale, carrefury i inne auchany jakieś zestawy kosmetyków, mydełek pachnących czy też świeczek.... a może coś małego, ale ciepłego na zimę? Skarpety, rękawiczki, szaliki? Albo jakieś tańsze perfumy? Kremy? Jakiś fajny alkohol?

Cytat:
Napisane przez wensday21 Pokaż wiadomość
a my mamy swojego karpia amura i szczupaka
sa w pojemniku i czekaja na pon
Oooo nigdy nie słyszałam o takiej rybie, aż zgooglowałam i widzę, że ten amur wygląda trochę jak karp? A jak smakuje? Też jest taki obfity w ości jak karp? A jak szczupak? Chyba nigdy nie jadłam szczupaka, a uwielbiam rybki

Cytat:
Napisane przez wensday21 Pokaż wiadomość
zawsze ja piekę ryby i pierogi w wigilie w tym roku tż mi pomoże
poza tym to moich zadań należy :ryba po grecku japońsku i chińsku .
siostra upiecze ciasta mama mięsa na kolejne dni świąteczne ,pewnie cos jeszcze pominęłam
U Nas już się przyjęło, że tak jak i mięsiwem na grilla (męska robota ) tak i karpiem na święta, zajmuje się TŻ i jestem z tego powodu baaaardzo zadowolona szczególnie, że karp wychodzi Mu lepiej niż mojej Mamie no, ale co prawda, zupełnie inaczej jest smażyć w panierce, a zupełnie inaczej zapiekać z cebulką i czosnkiem

A jakie pierożki się u Was robi na Wigilię? Tzn z czym

Jaką zupkę jecie?

Ale tymi rybami to po prostu mnie zagięłaś! Tyle różnych rodzajów, wow! Z czym robisz po grecku, a z czym po japońsku i po chińsku? To na zimno jest?
__________________
http://emaluszki.pl/suwaczek2-20151219.jpg
Czekamy na Nasze Szczęście - Victoria
NightButterflyVIP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:40   #2416
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez Nattiv Pokaż wiadomość
Po pierwsze będę sama wśród około 10 chłopów (chyba, że w ostatniej chwili coś się zmieni), po drugie to już dziś suto zapełnili lodówkę %

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Chcieli żebym zrobiła sałatkę, żeby później było czym
dobrze myślą Faceci to jednak potrafią się ustawić


Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
Choinki jak nie było tak nie ma




Prezentów dalej nie ma

Mamy tylko
dla moich rodziców - pościel
dla bobasa (siostrzenicy TŻa) pajac+gryzak


..... a gdzie reszta?
pomysłów brak...

co dla:
  • szwagra i szwagierki=młodych rodziców................? ?????????????
  • teściowej................ ??????????????
  • dziadków TŻa................?????? ????????
  • osobistego brata................???? ??????????
  • babci mej................?????? ????????

mąż powiedział, że w tym roku nie dajemy sobie prezentów, ale wiem, że coś kombinuje dla mnie... i myślę, by choć coś małego, było
a my w tym roku nie kupujemy prezentów, bo z kasą krucho.
Tzn mieliśmy kupić ale teściowa pow. zebyśmy nie kupowali bo oni też nie kupują.


Cytat:
Napisane przez NightButterflyVIP Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczynki

My od dziś już Mamy karpia nie mogę się już doczekać aż TŻ będzie go piekł w poniedziałek

...a że wczoraj byliśmy z TŻtem na zakupach, bo też dostał w pracy bon jak Mąż Górskiej Kozicy to skusiliśmy się na łososia w całości, który był na promocji nieszczególnie myśleliśmy o świętach kupując go, ale kto wie jak to z nim będzie póki co, jedna i druga rybcia w zamrażarce dla porównania pokazuję Wam Naszego karpiusia (1,4kg) i łososia-olbrzyma (2,9kg) choć nie wiem czy zdjęcia oddadzą ich rozmiar?
faktycznie róznicę widać, ale powiedziałabym że karp bardziej mięsisty

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
E-reader albo Kindle to czytniki do elektronicznych książek.

Mój M. strasznie chory, 39 stopni i nie idzie juro do pracy.
niech weźmie coś na zbicie gorączki, bo temp. powyżej 38,1 u dorosłego trzeba zbijać do tej temp. nie zaleca się
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:48   #2417
NightButterflyVIP
Rozeznanie
 
Avatar NightButterflyVIP
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dublinia// Silesia // Kraina Lajkonika
Wiadomości: 920
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez ladystar Pokaż wiadomość
pewnie zastosowalas metody sklejania, ktore podaly tutaj dziewczyny, a ja kleilam tylko bialkiem ale gratuluje u mnie juz i tak wszystkie, ktore byly niby nadziewane sa zjedzone dobrze ze swieta juz niedlugo, bo jest ryzyko ze nic by nie przetrwalo. Wczoraj upiekklam ostatnia ture klasycznych typowo na choinke
No ja robiłam tak, że rozwałkowałam ciasto, później łyżeczką nakładałam w rządku (w odpowiednich odstępach) marmoladę, później smarowałam ciasto pędzlem, rozbełtane białko, dookoła każdej porcji marmolady, po czym zawijałam płat ciasta na pół, tak żeby przykryć te porcyjki marmolady i żeby obie warstwy ciasta nachodziły na siebie w miejscu rozsmarowanego białka. Wszystko delikatnie podociskałam dookoła marmoladek i wycinałam odpowiednio duże kształty foremkami, po czym kładłam na blaszce wyścielanej papierem do pieczenia i wierzch pierniczków smarowałam białkiem.

Na zdjęciu widać, które nie były tym białkiem wysmarowane i są takie bardziej "mączne"


Cytat:
Napisane przez melod_y Pokaż wiadomość
chyba lubisz gotowac
Ojjjj jak mnie najdzie to BARDZO I gotować i piec Teściowa zawsze nie potrafi się mnie nachwalić, że w tak młodym wieku i tak odważnie podchodzę do kuchni i takie pyszności robię że pączki piekę w tłusty czwartek, których Ona nie odważyła się robić przez długie lata....aż się skusiła i Jej nie wyszły i się poddała i że tak pysznego udźca jagnięcego nigdy nie jadła jak u mnie ojjj miło mi bardzo, że tak docenia to, co robię

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
Ziemia jest okrągła i już jest 21 grudnia na drugiej półkuli, gdzie Majowie żyli <--- teoria TŻ-a
muszę to TŻtowi sprzedać jak wróci z pracy

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Mój M. strasznie chory, 39 stopni i nie idzie juro do pracy.
Uuuuuuuu niedobrze to może zupa cebulowa by nena? Jej TŻta postawiła na nogi



A właśnie, nena! Czy z tym spadkiem po zmarłym rodzicu (a konkretnie długów) to nie jest tak, że gdyby córka zmarłego/zmarłej była w ciąży jeszcze zanim doszło do śmierci, to dziecko (wnuk zmarłej/zmarłego) i tak by nie odziedziczyło tych długów? Bo przecież nie można działać na niekorzyść nienarodzonego dziecka (nasciturus)? Oczywiście wiemy, że ziele w ciąży nie jest chodzi mi tylko o czysto teoretyczną sytuację, ciekawi mnie to....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pierniczki jak alpejskie.jpg (75,3 KB, 18 załadowań)
__________________
http://emaluszki.pl/suwaczek2-20151219.jpg
Czekamy na Nasze Szczęście - Victoria
NightButterflyVIP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 19:54   #2418
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez NightButterflyVIP Pokaż wiadomość
No ja robiłam tak, że rozwałkowałam ciasto, później łyżeczką nakładałam w rządku (w odpowiednich odstępach) marmoladę, później smarowałam ciasto pędzlem, rozbełtane białko, dookoła każdej porcji marmolady, po czym zawijałam płat ciasta na pół, tak żeby przykryć te porcyjki marmolady i żeby obie warstwy ciasta nachodziły na siebie w miejscu rozsmarowanego białka. Wszystko delikatnie podociskałam dookoła marmoladek i wycinałam odpowiednio duże kształty foremkami, po czym kładłam na blaszce wyścielanej papierem do pieczenia i wierzch pierniczków smarowałam białkiem.

Na zdjęciu widać, które nie były tym białkiem wysmarowane i są takie bardziej "mączne"




Ojjjj jak mnie najdzie to BARDZO I gotować i piec Teściowa zawsze nie potrafi się mnie nachwalić, że w tak młodym wieku i tak odważnie podchodzę do kuchni i takie pyszności robię że pączki piekę w tłusty czwartek, których Ona nie odważyła się robić przez długie lata....aż się skusiła i Jej nie wyszły i się poddała i że tak pysznego udźca jagnięcego nigdy nie jadła jak u mnie ojjj miło mi bardzo, że tak docenia to, co robię



muszę to TŻtowi sprzedać jak wróci z pracy



Uuuuuuuu niedobrze to może zupa cebulowa by nena? Jej TŻta postawiła na nogi



A właśnie, nena! Czy z tym spadkiem po zmarłym rodzicu (a konkretnie długów) to nie jest tak, że gdyby córka zmarłego/zmarłej była w ciąży jeszcze zanim doszło do śmierci, to dziecko (wnuk zmarłej/zmarłego) i tak by nie odziedziczyło tych długów? Bo przecież nie można działać na niekorzyść nienarodzonego dziecka (nasciturus)? Oczywiście wiemy, że ziele w ciąży nie jest chodzi mi tylko o czysto teoretyczną sytuację, ciekawi mnie to....
no właśnie nena pisała że w momencie śmierci gdy jest się w ciąży to na dziecko też przechodzą dlugi. (ale też ciekawi mnie co jest gdy np. nie wiesz że jesteś tj. no Klauduśka nie wiedziała do 5msc ciąży)
Tylko zastanawiam się skoro jest 6msc od śmierci rodzica na zrzeczenie się, a np. gdy on umiera to jest 2msc ciąży i wtedy trzeba zrzekać się po porodzie czy ja?
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:03   #2419
a u d r e y
Wtajemniczenie
 
Avatar a u d r e y
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 2 897
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Piszecie o tym Greyu to się wam przyznam, że czytam w tej chwili już 4 raz
Robię kilka dni przerwy i zaczynam od pierwszej części i za każdym razem wciąga mnie tak samo chce swojego Greya!!!!!

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

I doczytalam Melody: -> Ja tak samo ryczałam jak dzika w akcji w banku,a zwłaszcza jego: ZOSTAWIASZ MNIE? I później jak Jack ją kopnął to wyłam bo byłam pewna że straci dziecko!!
__________________
a u d r e y jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 20:04   #2420
melod_y
Zakorzenienie
 
Avatar melod_y
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 815
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez a u d r e y Pokaż wiadomość
Piszecie o tym Greyu to się wam przyznam, że czytam w tej chwili już 4 raz
Robię kilka dni przerwy i zaczynam od pierwszej części i za każdym razem wciąga mnie tak samo chce swojego Greya!!!!!

serio??? kurcze ja nie przepadam czytac powtórnie ksiazki w tak krótkim czasie.. ale na prawde ma cos w sobie. tez chce takiego greya moze dam mezowi do poczytania?

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez a u d r e y Pokaż wiadomość

I doczytalam Melody: -> Ja tak samo ryczałam jak dzika w akcji w banku,a zwłaszcza jego: ZOSTAWIASZ MNIE? I później jak Jack ją kopnął to wyłam bo byłam pewna że straci dziecko!!
ja tak samo.. ale ryk wzmocnil sie przy tekscie : "wez wszystkie pieniadze" ..... to tak jakby juz nie widzial sensu czegokolwiek bez niej..


w sumie to mogla by byc kontynuacja jakas tej ksiazki
__________________


Edytowane przez melod_y
Czas edycji: 2012-12-20 o 20:06
melod_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:06   #2421
Nattiv
Zakorzenienie
 
Avatar Nattiv
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9 030
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez NightButterflyVIP Pokaż wiadomość
No ja robiłam tak, że rozwałkowałam ciasto, później łyżeczką nakładałam w rządku (w odpowiednich odstępach) marmoladę, później smarowałam ciasto pędzlem, rozbełtane białko, dookoła każdej porcji marmolady, po czym zawijałam płat ciasta na pół, tak żeby przykryć te porcyjki marmolady i żeby obie warstwy ciasta nachodziły na siebie w miejscu rozsmarowanego białka. Wszystko delikatnie podociskałam dookoła marmoladek i wycinałam odpowiednio duże kształty foremkami, po czym kładłam na blaszce wyścielanej papierem do pieczenia i wierzch pierniczków smarowałam białkiem.

Na zdjęciu widać, które nie były tym białkiem wysmarowane i są takie bardziej "mączne"
wyglądają smakowicie
Z jakiego to przepisu robiłyście?
__________________

Kallos Sthenos - Piękno i Siła
Nattiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:08   #2422
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Dopiero wrócilimy do domu z podpisywania umowy kredytowej. Złapać taksówkę, to teraz masakra.

Plus jest taki, że poczekaliśmy u dziadków - dałam M. leki, zjadł ciepły rosół, wypił herbatę z maliną.

Cytat:
Napisane przez melod_y Pokaż wiadomość
o kurcze... to ladnie go scielo. mi na pogotowiu mowili ze pierwszym krokiem jest zawsze podanie czegos przeciwbolowego/ przeciwgoraczkowego---> apap najlepiej (co 4h 1 tabletka) i zobaczyc czy goraczka spada.. jesli tak, to jest to dobry znak, a jak nie to udac sie do lekarza po antybiotyk...

oczywiscie nie jestem lekarzem nie nakazuje nikomu niczego tylko wspominam jak zwykle bylo w moim przypadku
Cytat:
Napisane przez wensday21 Pokaż wiadomość
Blacku od czego ma taka gorączkę ?
dałaś mu tapsy na zbicie ?
[1=0fa303f516315febafe3d9d d3f31e3911a3c772a_61c3bc0 235435;38231600]
niech weźmie coś na zbicie gorączki, bo temp. powyżej 38,1 u dorosłego trzeba zbijać do tej temp. nie zaleca się[/QUOTE]

Wczoraj go już coś łamało, ale nie posłuchał, jak mówiłam, żeby wziął aspirynę na noc. Wziął Gripex (który działa tylko i wyłącznie na objawy) i go rozwaliło w pracy w połowie dnia, jak ten Gripex zszedł. Dałam mu u dziadków aspirynę i Scorbolamid, a przed spaniem dam jeszcze Apap.

Mam rano jazdy, ale powiedziałam mu, że jak rano będzie miał 38, to musi jechać do lekarza.

Cytat:
Uuuuuuuu niedobrze to może zupa cebulowa by nena? Jej TŻta postawiła na nogi
Kocham zupę cebulową, wiec chętnie - dla mnie i dla niego.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:10   #2423
melod_y
Zakorzenienie
 
Avatar melod_y
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 815
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

NightButterflyVIP - a w smaku dobre te pierniczki? miekkie? bo na kwesti smaku pisali ze one szybko robia sie twarde i dopiero po 2 tygodniach znow miekna...


edit: mialam na mysli strone"moje wypieki"
__________________


Edytowane przez melod_y
Czas edycji: 2012-12-20 o 20:18
melod_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:16   #2424
NightButterflyVIP
Rozeznanie
 
Avatar NightButterflyVIP
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dublinia// Silesia // Kraina Lajkonika
Wiadomości: 920
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez Nattiv Pokaż wiadomość
wyglądają smakowicie
Z jakiego to przepisu robiłyście?
Z tego: http://www.mojewypieki.com/przepis/p...omentarz102292 lub jak wolisz, z tego: http://www.youtube.com/watch?v=0E4duKRdgZ0 bo to jest dokładnie to samo, tylko pokazane na filmiku z tym, że ani jeden, ani drugi nie mówi nic o nadzieniu (marmoladzie, marcepanie, czy czym tam chcesz )


Za chwilkę będę lukrować!!!
__________________
http://emaluszki.pl/suwaczek2-20151219.jpg
Czekamy na Nasze Szczęście - Victoria
NightButterflyVIP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:16   #2425
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

http://allegro.pl/zbyszko-3-cytryny-...888070915.html tak się robi interes
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:20   #2426
Nattiv
Zakorzenienie
 
Avatar Nattiv
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9 030
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

[1=0fa303f516315febafe3d9d d3f31e3911a3c772a_61c3bc0 235435;38232219]http://allegro.pl/zbyszko-3-cytryny-...888070915.html tak się robi interes [/QUOTE]


---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Ale kwota ustawiona ze znajomymi
__________________

Kallos Sthenos - Piękno i Siła
Nattiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:20   #2427
a u d r e y
Wtajemniczenie
 
Avatar a u d r e y
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 2 897
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez melod_y Pokaż wiadomość
serio??? kurcze ja nie przepadam czytac powtórnie ksiazki w tak krótkim czasie.. ale na prawde ma cos w sobie. tez chce takiego greya moze dam mezowi do poczytania?

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------


ja tak samo.. ale ryk wzmocnil sie przy tekscie : "wez wszystkie pieniadze" ..... to tak jakby juz nie widzial sensu czegokolwiek bez niej..


w sumie to mogla by byc kontynuacja jakas tej ksiazki
"jakby słońce zaszło i nigdy miało nie wzjeść" to tekst z II części jak spotkali się po tym jak Ana odeszła bo akcji w pokoju zabaw.
Ja wracałam do książek i dalej wracam, ale nigdy w tak krótkim odstepie czasowym, Grey uzaleznił się od Any, Ana od Greya, a ja uzależniłam się od czytania ich rozmów i relacji między nimi jak głupia siksa.
__________________
a u d r e y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:21   #2428
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez Nattiv Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Ale kwota ustawiona ze znajomymi
pewnie tak


Cytat:
Napisane przez a u d r e y Pokaż wiadomość
"jakby słońce zaszło i nigdy miało nie wzjeść" to tekst z II części jak spotkali się po tym jak Ana odeszła bo akcji w pokoju zabaw.
Ja wracałam do książek i dalej wracam, ale nigdy w tak krótkim odstepie czasowym, Grey uzaleznił się od Any, Ana od Greya, a ja uzależniłam się od czytania ich rozmów i relacji między nimi jak głupia siksa.
JAK TA KSIĄŻKA SIĘ NAZYWA?
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:21   #2429
NightButterflyVIP
Rozeznanie
 
Avatar NightButterflyVIP
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dublinia// Silesia // Kraina Lajkonika
Wiadomości: 920
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Kocham zupę cebulową, wiec chętnie - dla mnie i dla niego.
cO MNIE qrna jakoś tak bezosobowo cytujesz, lampa, no???

Cytat:
Napisane przez melod_y Pokaż wiadomość
NightButterflyVIP - a w smaku dobre te pierniczki? miekkie? bo na kwesti smaku pisali ze one szybko robia sie twarde i dopiero po 2 tygodniach znow miekna...
Melodyjko, dziś je piekłam dopiero, więc nie wiem jak będą się zachowywać jutro czy za kilka dni (o ile przetrwają bo TŻ już pytał czy może jutro do pracy troche zabrać ), ale dziś, z tą marmoladką w środku są idealne pięknie pachną, wyśmienicie smakują i są mięciutkie Ja je jeszcze polukruję to będą wtedy odpowiednio słodkie, bo teraz są ciut za mało słodkie (dałam jakoś niecałą szklankę cukru, ale świadomie, ze względu na lukier). No i jak będę je robić za rok (bo będę na bank ) to dodam śmiało więcej przypraw do piernika bo teraz robiłam dwie partie tych pierników i jak pierwszą upieczoną kosztowałam to do drugiej jeszcze surowej części wsypałam tak po prostu więcej przyprawy i ugniatałam ciasto
__________________
http://emaluszki.pl/suwaczek2-20151219.jpg
Czekamy na Nasze Szczęście - Victoria
NightButterflyVIP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:22   #2430
melod_y
Zakorzenienie
 
Avatar melod_y
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 815
Dot.: Czekamy na święta i pierwsze dzieciaczki,wciąż na Mężów mamy smaczki - Żony 201

[1=0fa303f516315febafe3d9d d3f31e3911a3c772a_61c3bc0 235435;38232219]http://allegro.pl/zbyszko-3-cytryny-...888070915.html tak się robi interes [/QUOTE]


a zesz .... ahahha ciekawe czy faktycznie ktos lizytuje, czy tylko jakis znajomy podbija
__________________

melod_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.