Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 09:36   #1
iziczek88
Raczkowanie
 
Avatar iziczek88
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: na drugim brzegu morza :)
Wiadomości: 489

Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem


Witajcie, szukam osób, które chciały z różnych przyczyn zerwać umowę z siłownią Pure Health&Fitness.
W klubie do którego ja chodziłam były niesamowite z tym problemy; otóż rezygnację z członkostwa może przyjąć tylko i wyłącznie menager tego klubu, który teoretycznie jest od pon do pt od 10 - 18 . W momencie poproszenia go na recepcji , nigdy nie można było go zostać; co więcej kazano czekać nam godzinę na niego, a po godzinie pracownice informowały nas , że go nie ma na terenie siłowni.
Miał ktoś z was podobne problemy ?
iziczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 10:23   #2
huginn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 31
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

Może list polecony z potwierdzeniem odbioru?
huginn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 10:31   #3
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

ogólnie tam robią wielkie problemy z zerwaniem umowy, przynajmniej ja strasznych rzeczy sie naczytałam jakiś rok temu. najlepiej byloby jakbys znalazla osobę, ktora przejęłaby (przepisanie umowy bodajże) za ciebie karnet. popytaj znajomych lub zamieść ogłoszenie na portalu typu gumtree.

edit. tak, ja tez sie nie spotkałam z super obsługą i swoje się naczekałam. dlatego musisz nachodzić ich, kiedyś muszą odpuścić.

Edytowane przez Zará
Czas edycji: 2012-02-02 o 10:33
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 10:56   #4
iziczek88
Raczkowanie
 
Avatar iziczek88
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: na drugim brzegu morza :)
Wiadomości: 489
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

zawarłam umowę na czas nieokreślony, z miesięcznym okresem wypowiedzenia. 31 stycznia poszłam zarówna ja jak i 10 osób do pura . jakimś dziwnym trafem nie było do 18 menagera i nikt rezygnacji przyjąć nie mógł. co za tym idzie- zerwanie umowy w styczniu powodowało zapłacenie za luty, a w lutym- za luty i marzec. myśleli,że będą mieć nas w szachu!!! na szczęście wpadliśmy na pomysł napisania rezygnacji i wysłania jej listem poleconym
Pytanie, czy firma ją uwzględni.. data stempla pocztowego jeszcze ze stycznia...
ogólnie podsumowując- jesteś ich klientem- super
chcesz zerwać umowę - zły klient
iziczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 12:15   #5
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

zgadzam sie, pod tym wzgledem to jest porażka i nigdy więcej nie zapiszę się do jakiejkolwiek sieciówki. ja akurat mialam taką sytuację, ze umowe podpisałam na rok o ile dobrze pamiętam i cudem udalo mi sie zrezygnowac wraz ze zwrotem wszytskich kosztów. po opiniach jakie wyczytałam na innych stronach po prostu się przestraszyłam i nie chciałam, żeby zabierali mi przez rok 100 zł, bo roznie w zyciu bywa. mam nadzieje, że uda ci si wszytsko pomyslnie zalatwic!
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 12:31   #6
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

Jeżeli był to list polecony za potwierdzeniem odbioru-to masz wystarczający dowód, że rezygnacja została skutecznie dostarczona a co za tym idzie okres wypowiedzenia zaczął biec oficjalnie od daty doręczenia.

Ja bym poszła o krok dalej-zebrała grupę osób, która także została oszukana (nie muszą iść z Tobą fizycznie-wyystarczay pismo-deklaracja wraz z danymi kontaktowymi jak przy petycji) i uderzyła z tym do Rzecznika Praw Konsumenta. Udało mi się dzięki niemu rozwiązać kilka spraw-gdy np nie chciano uznać mojej reklamacji, gdy podpisana umowa była wadliwa, więc właśnie brak możliwości skutecznego wypowiedzenia także się nadaje dla kompetencji RPO.
I co to w ogóle za bzdura, że wypowiedzenie można złożyć tylko managerowi-powinno się móc je złożyć każdemu pracownikowi uwprawnionemu do zwykłego podpisania umowy. NA siłce na której ćwiczę nie ma żadnego problemu z zerwaniem umowy, nikt nie każe nikomu za nic dopłacać. A od kiedy naotwierali Purów w Krakowie-chyba wszyscy, którzy przeszli tam z ciekawości wrócili do nas z powrotem z podkulonymi oganami...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 12:49   #7
iziczek88
Raczkowanie
 
Avatar iziczek88
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: na drugim brzegu morza :)
Wiadomości: 489
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

Rezygnacja, którą może przyjąć tylko menager to jest właśnie skuteczne działanie firmy mające na celu odwieźć klubowicza od zamiaru rezygnacji. Co to za polityka firmy?
Nie rozumiem tego.
Drugą sprawą , która mnie bardzo zirytowała jest podawanie numeru karty kredytowej. Przecież osoba pracująca tam w pure mająca dostęp do systemu może się włamać i nas zwyczajnie okraść. Nie mówiąc już o atakach hakerskich.
Ogólnie pure to siłownia , gdzie nie ma żadnego jasnego i czytelnego cennika (np. na stronie internetowej). To powinno budzić wasze ewentualne niepokoje, że firma gra nieuczciwie z klubowiczami.
iziczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 13:24   #8
anneczka81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

Potwierdzam kłopoty przy rezygnacji z członkowstwa w Pure.. U mnie było jeszcze lepiej - podpisałam umowę na rok a gdy chciałam zrezygnować oświadczono mi ze umowy zerwać nie można.
Później się okazało że jednak można, ale z róznych powodów trwało to ponad 3 tygodnie.
Nigdy więcej nie zdecyduje się na takie umowy. Comiesięczne kupowanie karnetów w klubach fitness wychodzi tylko niewiele drożej, a można samemu decydować kiedy chce się wydać na nie pieniądze, a kiedy nie.
anneczka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 13:08   #9
Aleksandrai1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 54
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

Ja rownież mialam nieprzyjemności z Pure + fakt, że w klubie do ktorego się zapisałam było strasznie snobistycznie!
Aleksandrai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 12:56   #10
Kate87
Raczkowanie
 
Avatar Kate87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tychy// Kraków
Wiadomości: 107
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

Cytat:
Napisane przez Zará Pokaż wiadomość
zgadzam sie, pod tym wzgledem to jest porażka i nigdy więcej nie zapiszę się do jakiejkolwiek sieciówki. ja akurat mialam taką sytuację, ze umowe podpisałam na rok o ile dobrze pamiętam i cudem udalo mi sie zrezygnowac wraz ze zwrotem wszytskich kosztów. po opiniach jakie wyczytałam na innych stronach po prostu się przestraszyłam i nie chciałam, żeby zabierali mi przez rok 100 zł, bo roznie w zyciu bywa. mam nadzieje, że uda ci si wszytsko pomyslnie zalatwic!
Hej
jeśli moge zapytać to jak udało ci się zrezygnować. Ja podpisałam umowę od grudnia na 12 msc. Ale dzis się dowiedziałam że nie mogę wejść bo nie jest taka godzina, okazało się że mam tylko poza godzinami szczyty. Zostałam wprowadzona w błąd. Poza tym moja koleżanka podpisywała ze mna za ta samą cenę i może cały czas. Czy moge ja zerwać od już, dlatego że nie tak miało być a poza tym to chyba jest dyskryminacja że ona ma open karnet.
Co sądzicie??
Kate87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 13:23   #11
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

Myślę , że ciężko będzie teraz zerwać umowę
, a w umowie napisane jest karnet open czy dostęp w określonych godzinach ? jak to drugie to nic nie zrobisz bo najważniejsze jest to co zostało zawarte w umowie a nie to co usłyszałaś.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 00:34   #12
Kate87
Raczkowanie
 
Avatar Kate87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tychy// Kraków
Wiadomości: 107
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

No i niestety jest do 16:00. Małym druczkiem. Sprytnie to dopisał. Nie wiem co teraz robić. Bo strasznie mi te godziny nie pasują. Zastanawiam się nad zwolnieniem od lekarza, może to coś pomoże.
Kate87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 21:29   #13
Support
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

Nie bierz zwolnienia, wyślij wypowiedzenie listem poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru na adres siedziby firmy Pure, w Warszawie.

Jezeli będzie taka potrzeba - jestem prawnikiem, pomogę

Chmarniak@poczta.fm

Pozdrawiam ciepło, Marcin

Edytowane przez Support
Czas edycji: 2012-12-18 o 21:47
Support jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 17:23   #14
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

tez mialam z nimi problem. powiedzieli mi ze moge umowe zerwac kiedy chce z miesiecznym wypowiedzeniem a jak uwaznie i dokladnie przeczytalam umowe to nie wynikalo z niej ze moge zerwac umowe. na szczescie zrezygnowalam w ciagu pierwszych 10 dni od daty zawarcia umowy.

no z tymi cenami to kreca, mi wcisneli karnet dla studentow innej uczelni bo mieli promocje. pewnie po pewnym czasie wyszlyby z tego jakies problemy.

jak ktos ma duzo kasy to spoko, dobre wyposazenie i duzo zajec. ale dla "szaraczkow" ten klub sie nie nadaje. teraz chodze na sikle za 150zl/3 miesiace i jestem zadowolona
__________________
"Nie trwoń czasu, to z niego składa się życie."
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 14:01   #15
madziullka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Pure Health & Fitness-zerwanie umowy-problem

Kate87 i co zrobiłas??
ja mam taki sam problem. umowa na 12 miesiecy. podpisałam 30 października,
na swoim identyfikatorze mam inny adres i zniekształcone nazwisko. pobierają mi 119zł co miesiac i nie moge tego cofnąc. kazą mi wycofac zlecenia stałe ale nie da sie bo to jest ponoć zewnętrzne zlecenie. nie wiem co robić;((((( jeśli wypłace pieniadze z konta to boje się ze i tak to pójdzie pod windykatora. jestem przerazona. czy moge z tego zrezygnowac? gdzies słyszałam ze w ciągu 3ch miesiecy od podpisania umowy można zrezygnować....
madziullka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.