Ostatnio obejrzane filmy cz. IV - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-09, 13:04   #3691
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Do szpiku kości" http://www.filmweb.pl/film/Do+szpiku...ci-2010-506388
Stracony czas,film o niczym
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:06   #3692
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Bejbi Blues 9/10 - przyznam szczerze, że miałam obawy co do tego filmu. Bałam się przerysowanego obrazu współczesnych nastolatków. Powiem wam, że z dotychczasowych filmów o tej tematyce (Galerianki, Sala samobójców) ten spodobał mi się najbardziej. Przede wszystkim problem pod tytyłem "dzieci rodzą dzieci" istnieje naprawdę i jeśli ktoś nie zna osobiście żadnej nastoletniej matki to na pewno słyszał o takim zjawisku wśród znajomych. Niechętnie się o tym mówi, ale jest to poważny problem, który łatwiej było zlekceważyć. Zresztą pewnie większość rodziców nawet nie jest świadomych tego co robią nastoletnie dzieci - bo kto by mówił o swoich "małych grzeszkach"? Film jest warty obejrzenia i przemyśleń. I duży PLUS za to, że może służyć jako świetną wizję tego co może stać się gdy młoda dziewczyna będzie chciała za szybko dorosnąć.
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:14   #3693
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Życie Pi - 8/10. Ciekawa historia, opowiedziana w bardzo spokojny sposób. Film trwa dwie godziny, w sumie nie posiada jakiegoś punktu kulminacyjnego, a mimo to - nie ciągnie się. Piękne obrazy, cudownie zrobiony od strony wizualnej. Jak dla mnie trochę szkoda, że główny wątek człowiek - tygrys nie został bardziej rozwinięty i pokazany i przede wszystkim UWAGA SPOJLER nie miał happy endu, ale i tak bardzo polecam. Bardzo ładny film. Na oderwanie się od rzeczywistości.
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:30   #3694
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
"Do szpiku kości" http://www.filmweb.pl/film/Do+szpiku...ci-2010-506388
Stracony czas,film o niczym
A mnie się bardzo podobał, co prawda widziałam go 2 lata temu, ale oceniłam chyba na 9/10.
Do teraz na wspomnienie tego surowego klimatu filmu aż mnie ciarki przechodzą. Wzbudził we mnie emocje i nie potrzebował do tego wartkiej akcji czy nowoczesnych efektów specjalnych.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:12   #3695
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Nocny portier (1974). Ponieważ ostatnio dostałam po głowie od megamag, za to że zrobiłam "spoiler jak cholera" to teraz tylko rzucę hasłami: holocaust, motyw tańca Salome, syndrom sztokholmski, seksualna transgresja; reakcje krytyki na film: kontrowersja, szok, skandal. Zachęciłam? To dopowiem tylko, że główną rolę kobiecą gra Charlotte Rampling (nie wiem jak Wy, ja bardzo lubię tę aktorkę).
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 16:04   #3696
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

[1=5287fbd816f6100f127b74c eb000e25853ab3de7_5f7a53f 2a8770;38522123]Służące 9/10 dołączył do grona moich ulubionych filmów [/QUOTE]
http://www.filmweb.pl/film/S%C5%82u%...ce-2011-567127
Mówisz o tym? Właśnie chciałam go obejrzec niedługo
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 16:07   #3697
5287fbd816f6100f127b74ceb000e25853ab3de7_5f7a53f2a8770
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 536
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

taak, strasznie mi się podobał. Lubie takie filmy niewymuszone, mi się lekko go oglądało
5287fbd816f6100f127b74ceb000e25853ab3de7_5f7a53f2a8770 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 16:52   #3698
kaariokaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kaariokaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 212
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Strasznie głośno, niesamowicie blisko"
Zbliża się termin podania nominacji do Oscarów, więc postanowiłam obejrzeć dwa zaległe filmy z zeszłorocznej listy. Przede mną jeszcze "Drzewo życia". Ale dlaczego tak długo zwlekałam z obejrzeniem "Strasznie głośno..." to nie mam pojęcia. Przepiękny i wzruszający film Polecam!
kaariokaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 17:03   #3699
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez kaariokaa Pokaż wiadomość
"Strasznie głośno, niesamowicie blisko"
Zbliża się termin podania nominacji do Oscarów, więc postanowiłam obejrzeć dwa zaległe filmy z zeszłorocznej listy. Przede mną jeszcze "Drzewo życia". Ale dlaczego tak długo zwlekałam z obejrzeniem "Strasznie głośno..." to nie mam pojęcia. Przepiękny i wzruszający film Polecam!
z tym "Drzewem życia" możesz spokojnie poczekać.. do końca świata nawet
a nominacje mają się pojawić jutro zdaje się ciekawa jestem bardzo
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 17:12   #3700
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
z tym "Drzewem życia" możesz spokojnie poczekać.. do końca świata nawet
a nominacje mają się pojawić jutro zdaje się ciekawa jestem bardzo
Pamiętam, że film wyłączyłam po 20 minutach. A bardzo rzadko to robię

Jestem ciekawa jednego filmu i nie mogę doczekać się go w Polsce - mianowicie 'Silver Linings Playbook' Podobno oscarowa rola chyba najlepszej młodej aktorki Jennifer Lawrence, no i Robert de Niro powracający do formy
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 17:29   #3701
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
A mnie się bardzo podobał, co prawda widziałam go 2 lata temu, ale oceniłam chyba na 9/10.
Do teraz na wspomnienie tego surowego klimatu filmu aż mnie ciarki przechodzą. Wzbudził we mnie emocje i nie potrzebował do tego wartkiej akcji czy nowoczesnych efektów specjalnych.
Klimat ok,włąśnie on mnie zachęcił po obejrzeniu trailera.
Jednak cała ta fabuła była tak niespójna i naciągana,że ostatecznie bardzo mi to przeszkadzało.Na pewno jutro juz nie będę pamiętać o tym filmie.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 17:33   #3702
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Pamiętam, że film wyłączyłam po 20 minutach. A bardzo rzadko to robię

Jestem ciekawa jednego filmu i nie mogę doczekać się go w Polsce - mianowicie 'Silver Linings Playbook' Podobno oscarowa rola chyba najlepszej młodej aktorki Jennifer Lawrence, no i Robert de Niro powracający do formy
co do "Drzewa.." - jak już zasiadłaś to trzeba było ogladać! ja obejrzałam i najlepiej mi sie podobało jak w samym środku perypetii rodzinki Pitta pokazali dinozaury do tej pory nie wiem o czym jest ten film zdjęcia może ładne, ale to stanowczo za mało.
co do "Silver.." - widziałam zwiastun i ja się jakoś obawiam, że nie bedzie tak fajne jak pokazują, ale kto wie. Mnie z kolei ta laska irytuje strasznie - obejrze ze względu na role męską oczywiście
rola oskarowa - masz na myśli, że jest brana pod uwagę w tegorocznym rozdaniu? ja już swojego Oskara dla roli kobiecej rozdałam

Hotel Transylwania (3/10) - bajka wyglądała na bardzo dobrą i ciekawą, niestety jak dla mnie zbyt dziecinna i w ogóle nie zabawna prawdopodobnie błedem było obejrzenie jej z polskim dubbingiem, który jest beznadziejny.. ale z drugiej strony, nie sądze by wersja bez dubbingu dodała bajce polotu i humoru. Baja dla małego widza, dorośli raczej się umęczą na słabych żarcikach i dość przewidywalnej fabule.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 17:42   #3703
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
Właśnie jestem po seansie tego filmu. Na pewno jego plusem jest to, że porusza ciekawy temat, nie znam innego tego typu filmu. Kolejną zaletą tego filmu jest to, że wiele rzeczy nie zostaje do końca wyjaśnionych dzięki czemu każdy może go zinterpretować na swój sposób.
Jednak mimo to ten film do mnie nie przemówił, był trochę za długi i momentami męczący. Miłość w nim pokazana była silna i widać, że prawdziwa miłość potrafi pokonać każdy problem, ale raczej już do tego filmu nie wrócę.
Nie wiem o którym filmie piszesz, bo zacytowałaś mój post , odnośni BEZ MOJEJ ZGODY, i post koleżanki odnośnie filmu MIŁOŚĆ

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
1000 słów - Eddie Murpphyyy nadal w formie, komedio-dramat, calkiem przyjemnie sie oglada,film nie dluzy sie,i pokazuje ze kariera to nie wszystko. wielkie kino, to nie jest, ale polecam 7/10
Dla mnie był mocno średni Trochę mnie nawet zmęczył, co rzadko mi się zdarza w tego typu komediach, które ogląda się dla "odmóżdżenia" Ja bym nie poleciła

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Klimat ok,włąśnie on mnie zachęcił po obejrzeniu trailera.
Jednak cała ta fabuła była tak niespójna i naciągana,że ostatecznie bardzo mi to przeszkadzało.Na pewno jutro juz nie będę pamiętać o tym filmie.
Ja tak miałam! Pamiętam, że go oglądałam, mam jakieś prześwity obrazów, zdjęć (pewnie dlatego, że były specyficzne, takie "surowe"), ale kurczę ni hu hu nie wiem o czym był - nie pamiętam !
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 18:49   #3704
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Wczoraj obejrzałam "Nieznośną lekkość bytu" i chyba po raz pierwszy film był o wiele lepszy od książki.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 18:54   #3705
kaariokaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kaariokaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 212
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
z tym "Drzewem życia" możesz spokojnie poczekać.. do końca świata nawet
a nominacje mają się pojawić jutro zdaje się ciekawa jestem bardzo
Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Pamiętam, że film wyłączyłam po 20 minutach. A bardzo rzadko to robię
To mnie pocieszyłyście. Gdyby ten film był choć trochę krótszy... Nic to. Będę twarda, choć do nominacji już nie zdążę. Swoją drogą nie wiem czemu ubzdurało mi się, że podają je dopiero w przyszłym tygodniu.

A teraz zamierzam obejrzeć film "Akeelah i jej nauczyciel". Mam nadzieję, że okaże się ciekawszy niż wcześniej planowane "Drzewo życia".
kaariokaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 19:00   #3706
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
co do "Drzewa.." - jak już zasiadłaś to trzeba było ogladać! ja obejrzałam i najlepiej mi sie podobało jak w samym środku perypetii rodzinki Pitta pokazali dinozaury do tej pory nie wiem o czym jest ten film zdjęcia może ładne, ale to stanowczo za mało.
co do "Silver.." - widziałam zwiastun i ja się jakoś obawiam, że nie bedzie tak fajne jak pokazują, ale kto wie. Mnie z kolei ta laska irytuje strasznie - obejrze ze względu na role męską oczywiście
rola oskarowa - masz na myśli, że jest brana pod uwagę w tegorocznym rozdaniu? ja już swojego Oskara dla roli kobiecej rozdałam
Męczyły mnie te psychodeliczne zdjęcia, fabuła, w której nie widziałam żadnego sensu. Nie jestem aż takim hipsterem niestety

Komu?
Jak dla mnie Jennifer jest naprawdę świetną aktorką, miałam przyjemność zobaczyć ją w kilku filmach. Akademia też ją zauważa, bo bodaj 2 lata temu dostała nominację

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Napisane przez kaariokaa Pokaż wiadomość
To mnie pocieszyłyście.
Polecam się na przyszłość
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 19:15   #3707
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość

Komu?
Jak dla mnie Jennifer jest naprawdę świetną aktorką, miałam przyjemność zobaczyć ją w kilku filmach. Akademia też ją zauważa, bo bodaj 2 lata temu dostała nominację
Emmanuelle Riva za "Miłość"
a ta Jennifer jakoś mi się nie podoba teraz mi się przypomniało, że ona chyba w "Igrzyskach śmierci" grała? jakoś nie przemawia do mnie, ale zobaczymy jak jej pójdzie w tym nowym filmie

http://www.filmweb.pl/video/klip/Set...r%C3%B3w-29005 lol

Edytowane przez evvelinek
Czas edycji: 2013-01-09 o 19:16
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 19:18   #3708
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
Emmanuelle Riva za "Miłość"
a ta Jennifer jakoś mi się nie podoba teraz mi się przypomniało, że ona chyba w "Igrzyskach śmierci" grała? jakoś nie przemawia do mnie, ale zobaczymy jak jej pójdzie w tym nowym filmie
Za mało filmów widziałam, aby ocenić Pewnie będę nadrabiać w połowie roku, gdy wszystkie (lub chociaż większość) pojawi się na kinomaniaku
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 19:29   #3709
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Za mało filmów widziałam, aby ocenić Pewnie będę nadrabiać w połowie roku, gdy wszystkie (lub chociaż większość) pojawi się na kinomaniaku
w sumie większość, które będą nominowane można już zobaczyć w internecie, te co miały już premiery za granicą są już w 99% wiec jak coś Cie interesuje to trzeba tylko dogłębniej poszukać
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 19:47   #3710
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Lincoln- polecam, mi się bardzo podobał
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 20:35   #3711
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Bejbi blues - powiem tylko tyle - http://zpopk.blox.pl/2013/01/Och-Bej...#axzz2HHYaiXFN ta recenzja jest mistrzowska, w przeciwieństwie do filmu, który był jednym z większych gniotów, które w życiu widziałam. Tak zły film, że aż czuję się zażenowana.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 21:24   #3712
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Apropo "Silver Linings Playbook" czytam właśnie książkę i muszę przyznać, że aktorzy będą mogli się popisać. Obie postacie cierpią na coś w rodzaju depresji maniakalnej, no i los zbliża ich do siebie, mimo że oboje nie nadają się za bardzo do związku. Wymieniany jest we wszystkich poważnych (i niepoważnych) nagrodach filmowych, więc jakieś nagrody zapewne będą...

Ja obstawiam, że najwięcej Oskarów zgarnie Zero Dark Thirty - nie to, że mi się podoba (nie widziałam jeszcze), po prostu jest naj naj najbardziej amerykański. A chciałabym żeby wygrało Django, lub Lincoln, lub Nędznicy
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 21:29   #3713
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Pamiętam, że film wyłączyłam po 20 minutach. A bardzo rzadko to robię

Jestem ciekawa jednego filmu i nie mogę doczekać się go w Polsce - mianowicie 'Silver Linings Playbook' Podobno oscarowa rola chyba najlepszej młodej aktorki Jennifer Lawrence, no i Robert de Niro powracający do formy
Też bardzo czekam na Silver linings playbook, uwielbiam i De Niro i Coopera i Jennifer Lawrence

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Klimat ok,włąśnie on mnie zachęcił po obejrzeniu trailera.
Jednak cała ta fabuła była tak niespójna i naciągana,że ostatecznie bardzo mi to przeszkadzało.Na pewno jutro juz nie będę pamiętać o tym filmie.
To ja mam odwrotnie, nie mogłam się do niczego przyczepić w tym filmie i mimo, że widziałam go 2 lata temu, to nadal go pamiętam, a rzadko mi się zdarza, że coś aż tak utkwi mi w pamięci, zwłaszcza, że oglądam kilkaset filmów rocznie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 21:44   #3714
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Apropo "Silver Linings Playbook" czytam właśnie książkę i muszę przyznać, że aktorzy będą mogli się popisać. Obie postacie cierpią na coś w rodzaju depresji maniakalnej, no i los zbliża ich do siebie, mimo że oboje nie nadają się za bardzo do związku. Wymieniany jest we wszystkich poważnych (i niepoważnych) nagrodach filmowych, więc jakieś nagrody zapewne będą...

Ja obstawiam, że najwięcej Oskarów zgarnie Zero Dark Thirty - nie to, że mi się podoba (nie widziałam jeszcze), po prostu jest naj naj najbardziej amerykański. A chciałabym żeby wygrało Django, lub Lincoln, lub Nędznicy
znajac życie bedzie uznany za najlepszy film choć na to nie zasługuje sam w sobie, a juz z takimi rywalami jakimi bedzie miał to w ogole.. ale cóż. najgorzej będzie jak aktorka, grająca głowną rolę w tym filmie, zgarnie Oscara oby nie.. wg mnie faworytem bedzie Lincoln i zgarnie najwięcej statuetek, Nędznicy chyba się nie przebiją w wielu kategoriach, może 2? zbyt duża konkurencja. "Django" tez nie bedzie miał zbyt dużego pola do popisu, a szkoda.. ja trzymam kciuki jeszcze za "Hitchocka" i "Atlas chmur" - chociaz po jednej im
zapomniałam dodać że "Silver..." zapowiada się dosc przewidywalnie, przynajmniej 3/4 filmu, tylko zakończenie jest zagadką, a to dla mnie osobiście już za dużo jak na wrażenia po samym zwiastunie.

Edytowane przez evvelinek
Czas edycji: 2013-01-09 o 21:48
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 21:50   #3715
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ja bym naprawdę chciała choć jedną statuetkę dla "Miłości".. ale film strasznie niehollywoodzki, więc obawiam się czy go docenią.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 22:00   #3716
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Nie wiem o którym filmie piszesz, bo zacytowałaś mój post , odnośni BEZ MOJEJ ZGODY, i post koleżanki odnośnie filmu Miłość
Mówiłam o "Miłości"
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 22:17   #3717
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Kochanice króla" (2008)- luźna opowieść inspirowana losami Tudora, Anny, Marii Boleyn, luźna, bo tak to już jest w takich filmach, wiele faktów jest zmienionych. Mimo tego film podobał mi się, dobrze moim zdaniem osadzono rolę, choć Eric Bana jako Henryk średnio mi pasował. Jeżeli nawet pominąć fakty historyczne, to sama fabuła jest ciekawa, ja czułam się, jakbym oglądała wręcz współczesny film, nie było nic niezrozumiałego, intrygi i sama historia ciekawe. Do tego piękne kostiumy, a pod koniec nawet trochę się wzruszyłam. Polecam.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 22:30   #3718
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Ja bym naprawdę chciała choć jedną statuetkę dla "Miłości".. ale film strasznie niehollywoodzki, więc obawiam się czy go docenią.
ja bym niejedną chciała i po cichu licze chociaż na najlepsza aktorke
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 22:30   #3719
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Matka Teresa od kotów - po raz kolejny. Ale tym razem ze świadomością że film oparty jest na faktach... Całkiem inaczej go odebrałam.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 22:52   #3720
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

William i Kate
nawet mi się podobał 9/10
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.