Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-13, 08:10   #1321
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 478
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Płatków.
fakt
__________________
62->61->60->59->58->57
OliwiaAnita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 08:36   #1322
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R:

I. Owsianka z czterech łyżek płatków z serkiem wiejskim, gruszką, orzechami laskowymi, rodzynkami i cynamonem, kawa z mlekiem.

II. Na uczelni: grahamka z masłem, polędwicą drobiową, sałatą i ogórkiem, sok marchewkowy jednodniowy, jabłko.

III. Łosoś na parze ze szpinakiem, pół woreczka brązowego ryżu, surówka z kapusty pekińskiej z oliwą z oliwek.

kawa z mlekiem, ciasteczko owsiane

IV. Sałatka z dwóch jaj na twardo z brokułami, pomidorem, kukurydzą, jogurtem naturalnym i prażonymi pestkami słonecznika.
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 08:54   #1323
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R
śniadanie- jajecznica z 2 jaj na maśle z cebulką+kromka pełnoziarnistego chleba z sałatą,serkiem grani,pomidorem i ogórkiem. kawa
2 śniadanie- sałatka-sałata,pomidor,ogorek kiszony,ogorek zielony,wkrojone kawałki awokado,garsc slonecznika,ciecierzyca,2 lyzki oliwy z oliwek
obiad- krem brokułowy z garścią makaronu pełnoziarnistego+kawałkam i kurczaka
kolacja-serek grani z wkrojonymi warzywami+marchewa do pochrupania

Ps. Chcę przejść z 5 na 4 posiłki dziennie-tak mi pasuje godzinowo+po 5 jestem zbyt głodna
julink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 09:49   #1324
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość
R
śniadanie- jajecznica z 2 jaj na maśle z cebulką+kromka pełnoziarnistego chleba z sałatą,serkiem grani,pomidorem i ogórkiem. kawa
2 śniadanie- sałatka-sałata,pomidor,ogorek kiszony,ogorek zielony,wkrojone kawałki awokado,garsc slonecznika,ciecierzyca,2 lyzki oliwy z oliwek
obiad- krem brokułowy z garścią makaronu pełnoziarnistego +kawałkami kurczaka
kolacja-serek grani z wkrojonymi warzywami +marchewa do pochrupania

Ps. Chcę przejść z 5 na 4 posiłki dziennie-tak mi pasuje godzinowo+po 5 jestem zbyt głodna
Skoro jesteś głodna przy 5 posiłkach, to dlaczego uważasz, że przy 4 nie będziesz? Na logikę- będziesz jeszcze bardziej
Nie dziwię się, że chodzisz głodna, skoro prawie w ogóle nie jesz węgli. Organizm daje Ci do zrozumienia, że chce dostać więcej energii. Dorzuć po kromce do I i II śniadania i sprawa powinna się rozwiązać.
Do serków, jogurtów, twarogów możesz dorzucać otręby (tylko bez przesady, 3 łyżki dziennie to maksimum), pęcznieją w żołądku, więc ograniczają głód.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
R:

I. Owsianka z czterech łyżek płatków z serkiem wiejskim, gruszką, orzechami laskowymi, rodzynkami i cynamonem, kawa z mlekiem.

II. Na uczelni: grahamka z masłem, polędwicą drobiową, sałatą i ogórkiem, sok marchewkowy jednodniowy, jabłko.

III. Łosoś na parze ze szpinakiem, pół woreczka brązowego ryżu, surówka z kapusty pekińskiej z oliwą z oliwek.

kawa z mlekiem, ciasteczko owsiane

IV. Sałatka z dwóch jaj na twardo z brokułami, pomidorem, kukurydzą, jogurtem naturalnym i prażonymi pestkami słonecznika.
REWELACJA Jest przepysznie (wszystko bym zjadła!), zdrowo i redukcyjnie, jadłospis na szóstkę.
Bierzcie przykład, dziewczyny.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-01-13 o 09:46
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 10:06   #1325
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 478
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R :
I Ś : 2 kromki razowca z miodem i twarogiem półtłustym ( moje I śniadania są strasznie monotematyczne , ale nic innego nie smakuje mi tak z rana )
II Ś : 2 kromki razowca z masłem orzechowym - moje pytanie czy na R pozwalać sobie od czasu do czasu na takie łączenie czy zrezygnować ?
O : wątróbka drobiowa obtoczona w mące żytniej , duszona z cebulą i jabłkiem , do tego buraczki ugotowane + kawałek fety
P : serek wiejski z łyżką prażonego słonecznika
K : 2 jajka sadzone z pomidorem + połowa awokado + kawałek fety
__________________
62->61->60->59->58->57
OliwiaAnita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 10:22   #1326
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość

REWELACJA Jest przepysznie (wszystko bym zjadła!), zdrowo i redukcyjnie, jadłospis na szóstkę.
Bierzcie przykład, dziewczyny.

Nie bierzcie bo z tego co wiem Jorelia powinna być na P.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
U
I jajecznica z 2 dużych swojskich jaj na maśle z pieczarkami, papryką, pomidorem i kukurydzą

II 4 kromki razowego z twarożkiem ze śmietaną, pomidorem i szczypiorem, pomarańcza

III talerz pomidorowej z makaronem
risotto z czerwoną fasolką, groszkiem, kukurydzą i czarnymi oliwkami (robiłam na oliwie z oliwek)

IV musli owocowego LO z serkiem wiejskim, wkrojonym jabłkiem, cynamonem, orzechami włoskimi

V micha gęstej zupy krem z kalafiora z minisucharkami razowymi Sonko

Ervisha SUPER!
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 10:33   #1327
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez OliwiaAnita Pokaż wiadomość
R :
I Ś : 2 kromki razowca z miodem i twarogiem półtłustym ( moje I śniadania są strasznie monotematyczne , ale nic innego nie smakuje mi tak z rana )
II Ś : 2 kromki razowca z masłem orzechowym - moje pytanie czy na R pozwalać sobie od czasu do czasu na takie łączenie czy zrezygnować ?
O : wątróbka drobiowa obtoczona w mące żytniej , duszona z cebulą i jabłkiem , do tego buraczki ugotowane + kawałek fety
P : serek wiejski z łyżką prażonego słonecznika
K : 2 jajka sadzone z pomidorem + połowa awokado + kawałek fety
Masło orzechowe jest ok od czasu do czasu, natomiast nie jest ok to, że ponownie Twoje 2 pierwsze posiłki to węgle węglami ukraszone + odrobina twarogu. Dorzuć jakieś warzywa, owoce, serek jakiś, mięso, cokolwiek.
Lepiej by było, gdybyś nie panierowała wątróbki, i tak ją dusisz, więc to co daje? Uświadom mnie, bo ja wątróbki nie znoszę i nie jadam
Reszta jest ok. Tylko co Ty masz z tą fetą?

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Nie bierzcie bo z tego co wiem Jorelia powinna być na P.
Aha...
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-01-13 o 10:34
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 10:48   #1328
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Nie bierzcie bo z tego co wiem Jorelia powinna być na P.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------




Ervisha SUPER!
Dziękuję I z tego co pamiętam Jorelia była najpierw na P a potem na U

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
R:

I. Owsianka z czterech łyżek płatków z serkiem wiejskim, gruszką, orzechami laskowymi, rodzynkami i cynamonem, kawa z mlekiem.

II. Na uczelni: grahamka z masłem, polędwicą drobiową, sałatą i ogórkiem, sok marchewkowy jednodniowy, jabłko.

III. Łosoś na parze ze szpinakiem, pół woreczka brązowego ryżu, surówka z kapusty pekińskiej z oliwą z oliwek.

kawa z mlekiem, ciasteczko owsiane

IV. Sałatka z dwóch jaj na twardo z brokułami, pomidorem, kukurydzą, jogurtem naturalnym i prażonymi pestkami słonecznika.
Czemu R?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 11:14   #1329
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 478
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Masło orzechowe jest ok od czasu do czasu, natomiast nie jest ok to, że ponownie Twoje 2 pierwsze posiłki to węgle węglami ukraszone + odrobina twarogu. Dorzuć jakieś warzywa, owoce, serek jakiś, mięso, cokolwiek.
Lepiej by było, gdybyś nie panierowała wątróbki, i tak ją dusisz, więc to co daje? Uświadom mnie, bo ja wątróbki nie znoszę i nie jadam
Reszta jest ok. Tylko co Ty masz z tą fetą?
Nie uświadomię z wątróbką , bardziej z przyzwyczajenia obtaczałam niż z celu jakiegoś ( spróbuję bez )
Z fetą tak już mam nie najadam się obiadem / kolacją jak jej kawałka nie zjem ... chociaż tu w PL częściej wcinam zamiast fety ten serek favity ... Dziękuję za analizę
__________________
62->61->60->59->58->57
OliwiaAnita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 11:24   #1330
nZap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 58
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R
Proszę o ocenę

Śniadanie g. 8.00
owsianka (pół miski -jakieś 6 łyżek) 3/4 szklanki mleka 0,5% łyżeczka rodzynek i pół łyżeczki cukru
kawa z mlekiem 0,5% łyżeczka cukru

2 śniadanie 12.00
sałatka- garść sałaty z mixu sałat z rukolą, 20 gram wędzonego łososia, pół ogórka kwaszonego
sos 1 czubata łyżka jogurtu naturalnego 1 płaska łyżeczka majonezu, przyprawy (bez soli) herbata bez cukru bądź woda

obiad 15.00
40 gram ryby panierowanej w jajku i mące kukurydzianej (chłonie bardzo mało tłuszczu) uduszone na jednej łyżce oleju rzepakowego garść warzyw na patelnię, garść mixu sałat z jogurtem naturalnym i przyprawami, szklanka wody

posiłek 17.00
dwie kromki pieczywa ciemnego, cienko posmarowane margaryną, 2 plasterki szynki z indyka, ogórek kwaszony, zielona herbata

kolacja 20.00
sałatka- garść sałaty z mixu sałat z rukolą, 20 gram wędzonego łososia, pół ogórka kwaszonego
sos 1 czubata łyżka jogurtu naturalnego 1 płaska łyżeczka majonezu, przyprawy (bez soli) herbata bez cukru bądź woda

w międzyczasie staram się wypijać 3 szklanki wody
nZap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 11:45   #1331
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Skoro jesteś głodna przy 5 posiłkach, to dlaczego uważasz, że przy 4 nie będziesz? Na logikę- będziesz jeszcze bardziej
Nie dziwię się, że chodzisz głodna, skoro prawie w ogóle nie jesz węgli. Organizm daje Ci do zrozumienia, że chce dostać więcej energii. Dorzuć po kromce do I i II śniadania i sprawa powinna się rozwiązać.
Do serków, jogurtów, twarogów możesz dorzucać otręby (tylko bez przesady, 3 łyżki dziennie to maksimum), pęcznieją w żołądku, więc ograniczają głód.[COLOR="Silver"]
Dziękuje za odpowiedź.
Przy 5 posiłkach byłam tak przyzwyczajona do konkretnych godzin posiłków,ze przez pierwszą połowę dnia myślalam tylko o tym o której i co muszę zjeść. Teraz trochę☠kombinuję i chcę zwiększyć porcje, a zmniejszyć ilość posilkow do 4.
Co do węgli to właśnie moja dieta opierała się zawsze tylko na nich-stąd u mnie baardzo duże i boleśnie odczuwalne skoki cukru. Węgle dostarczają mi energii tylko na chwilę,powodując bardzo szybkie uczucie osłabienia i otępienia. Dlatego tez doradzono mi zebym zwiększyla podaż białka i tłuszczu,które zostawiają uczucie nasycenia na trochę dłużej.
Jestem wielką fanką owsianki,ale powoduje ona u mnie niesamowity głód(nawet gdy wywaliłam z niej owoce) juz po 2 h,dlatego dzisiaj pierwszy raz od roku zjadłam coś innego na śniadanie-przyznam,że było to wyzwanie
Chciałabym wreszcie odpędzić się☠od ciągłego uczucia głodu,które towarzyszy mi od lat niezależnie od tego jak duże porcje jadam(a cała rodzina potrafi się ze mnie śmiać gdzie ja to wszystko mieszczę)
Niemniej jednak masz rację-pewnie coś jeszcze dorzuce chcoiazby do tego 2giego śniadania,bo pierwszym spokojnie się nasyciłam

Edytowane przez julink
Czas edycji: 2013-01-13 o 11:49
julink jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 13:16   #1332
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź.
Przy 5 posiłkach byłam tak przyzwyczajona do konkretnych godzin posiłków,ze przez pierwszą połowę dnia myślalam tylko o tym o której i co muszę zjeść. Teraz trochę☠kombinuję i chcę zwiększyć porcje, a zmniejszyć ilość posilkow do 4.
Co do węgli to właśnie moja dieta opierała się zawsze tylko na nich-stąd u mnie baardzo duże i boleśnie odczuwalne skoki cukru. Węgle dostarczają mi energii tylko na chwilę,powodując bardzo szybkie uczucie osłabienia i otępienia. Dlatego tez doradzono mi zebym zwiększyla podaż białka i tłuszczu,które zostawiają uczucie nasycenia na trochę dłużej.
Jestem wielką fanką owsianki,ale powoduje ona u mnie niesamowity głód(nawet gdy wywaliłam z niej owoce) juz po 2 h,dlatego dzisiaj pierwszy raz od roku zjadłam coś innego na śniadanie-przyznam,że było to wyzwanie
Chciałabym wreszcie odpędzić się☠od ciągłego uczucia głodu,które towarzyszy mi od lat niezależnie od tego jak duże porcje jadam(a cała rodzina potrafi się ze mnie śmiać gdzie ja to wszystko mieszczę)
Niemniej jednak masz rację-pewnie coś jeszcze dorzuce chcoiazby do tego 2giego śniadania,bo pierwszym spokojnie się nasyciłam
Spróbuj kupić sobie chrom w tabletkach- pomaga utrzymać stężenie cukru na właściwym poziomie.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 14:03   #1333
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Byłam na P, potem na U - a od tego czasu przybyło mi tu i ówdzie trochę za dużo (święta, brak ruchu, zajadanie stresów)
Chcę zrzucić max 3-4 kg bo najlepiej wyglądałam i czułam się z wagą około 49 - 50 kg.
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 14:17   #1334
dirtysoul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

U:

Śniadanie: owsianka ( 2 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrąb owsianych, 1 łyżka otrąb pszennych) na wodzie z serkiem homogenizowanym ( 3 łychy) i jogurtem truskawkowym 150g z jabłkiem, 3 kostkami czekolady kokosowej i dużą ilością cynamonu

2 śniadanie: 1,5 kromki chleba razowego z pestkami dyni, wszystkie posmarowane lekko masłem z plastrem sera twarogowego z ziołami i cebulką ; z 2 plasterkami polędwicy drobiowej, do tego ogórki kiszone, kilka rzodkiewek i paski papryki

Obiad: chudy kawałek pieczeni z puczonymi ziemniakami (ok. 1-1,5) z 2 łyżkami ketchupu i sałatą zieloną (z jog. naturalnym)

Podwieczorek: baton z migdałami Eridanous, 2 garści płatków chocapic i kawa z mlekiem i łyżeczką masy krówkowej

Kolacja: 5 plasterków polędwicy drobiowej z serkiem śmietankowym light, kilka rzodkiewek i paski papryki

później pewnie marchewka lub dwie

ruch: 0,5h ćwiczeń z Mel B (cardio, ćwiczenia na brzuch i trochę biegania w miejscu) , 1h szybkiego chodu i killer Ewy Chodakowskiej
dirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 14:26   #1335
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Byłam na P, potem na U - a od tego czasu przybyło mi tu i ówdzie trochę za dużo (święta, brak ruchu, zajadanie stresów)
Chcę zrzucić max 3-4 kg bo najlepiej wyglądałam i czułam się z wagą około 49 - 50 kg.
Ja bym na Twoim miejscu w to się nie bawiła. To niebezpieczne.... Co jak ponownie wrócisz do tego co było ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 16:02   #1336
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

moje U

ŚNIADANIE; 40 g płatków owsianych, pół jabłka, łyzka wiórków kokosowych, mleko, kawa z mlekiem bez cukru;
2ŚNIADANIE; 2łyżki duże sałatki z paluszków krabowycch, jajka,kukurydzy i pora
(sałatka wymieszana z majonezem )
OBIAD; duzy pulpet gotowany z chudego mięsa od szynki, ziemniak,buraczki, surówka z kapusty kiszonej, marchewki i jabłka.
PODWIECZOREK; pączek domowej roboty-babciny wypiek,kawa z mlekiem
KOLACJA; serek homo naturalny, 2 plastry szynki drobiowej, papryka czerwona-pół, pomidor.

i jak ??? proszę o ocenkę
z góry dziękuję
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 16:05   #1337
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dzisiejsze uczelniane, więc więcej posiłków w mniejszych ilościach. Wydaje mi się jakoś dziwny ten jadłospis, ale cóż zrobić...
I (4:00): owsianko-manna z mandarynką, cynamonem, orzechami, słonecznikiem, migdałami i pestkami dyni + kawałek grapefruita;
II (7:15): kanapka z 2 kromek razowca z masłem, pomidorem, żółtym serem, ogórkiem kiszonym i papryką + mandarynka;
III (9:30): jogurt naturalny (150 g);
IV (11:10): duuuże jabłko;
V (13:45): makaron pełnoziarnisty z warzywami przygotowanymi na parze (marchew, brokuły, brukselka);
VI (16:45): bulionówka żurku (bez kiełbasy) + mała dokładka;
VII (pewnie ok. 20:00): podduszone warzywa z pomidorami i serkiem wiejskim.
Do picia: woda, kawa zbożowa (x2), kawa, herbata z cytryną.

Dzisiaj w miarę szybko się kładę, bo od jutra znowu zaczyna się moja praca sezonowa (na akord). Dojedzie więc też jeden posiłek dziennie więcej.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 16:29   #1338
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Powiedzmy, że P (3 kg do celu)

kawa

I orzechowy pudding z kaszy manny (szkl mleka, czubata łyżeczka masła orzechowego domowego) z bananem (również w środku) i garstką orzechów ziemnych

II 5 pulpetów z soczewicy (z kaszą jaglaną w środku) z fasolką szparagową
tuż po: spore kruche domowe ciastko (ostatnie)

III 2 naleśniki kakaowo-kawowe: 1 z mandarynką i cynamonem, 2 z twarożkiem (dużo) waniliowym

IV (będzie) pewnie 2 kromki razowca z tostera z czymś (ser żółty/pleśniowy, wędlina sojowa - patrząc na zawartość lodówki) do tego może trochę groszku konserwowego, fasolki z obiadu



Wiem, że niedużo warzyw, ale braki w domu.

Jak to się prezentuje? Proszę o szczere opinie.

I tak sobie myślę: chyba nie ma co bawić się w U/P tylko postarać się o porządne P nawet jeśli brakuje mi tylko tych 3kg, prawda? Czy się mylę?
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 17:36   #1339
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Powiedzmy, że P (3 kg do celu)

kawa

I orzechowy pudding z kaszy manny (szkl mleka, czubata łyżeczka masła orzechowego domowego) z bananem (również w środku) i garstką orzechów ziemnych jeżeli był gęsty to ok.

II 5 pulpetów z soczewicy (z kaszą jaglaną w środku) z fasolką szparagową tutaj dodałabym jakiś sos do tych pulpetów
tuż po: spore kruche domowe ciastko (ostatnie)

III 2 naleśniki kakaowo-kawowe: 1 z mandarynką i cynamonem, 2 z twarożkiem (dużo) waniliowym mam nadzieję, że nalesniki smazone na dużej patelni. Mam taką uwagę: ten pierwszy nalesnik nie powinien być z samą mandarynką. Tu też powinnaś dorzucić jakiś twarożek.

IV (będzie) pewnie 2 kromki razowca z tostera z czymś (ser żółty/pleśniowy, wędlina sojowa - patrząc na zawartość lodówki) do tego może trochę groszku konserwowego, fasolki z obiadu no jak dorzucisz groszek, fasolkę to będzie ok



Wiem, że niedużo warzyw, ale braki w domu.

Jak to się prezentuje? Proszę o szczere opinie.

I tak sobie myślę: chyba nie ma co bawić się w U/P tylko postarać się o porządne P nawet jeśli brakuje mi tylko tych 3kg, prawda? Czy się mylę?
Nie mylisz się Mówisz mądrze. Po co się bawić?? Nie ma na to czasu, zdrowie wazniejsze chociaż i tak wiele już osiągnęłas. Co do menu to (moim zdaniem) nadaje się na U
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 17:49   #1340
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Nie mylisz się Mówisz mądrze. Po co się bawić?? Nie ma na to czasu, zdrowie wazniejsze chociaż i tak wiele już osiągnęłas. Co do menu to (moim zdaniem) nadaje się na U

Jak tak patrzę na swoje jadło z dziś to stwierdzam, że rzeczywiście nie wygląda jak typowe P.
A w ciągu dnia - najadam się, jem co chcę.
Za długo się z tym wszystkim babrałam, staram się o luz, który wychodzi całkiem nieźle, ale luz to jedno, a tycie - drugie.
Od długiego czasu już ciągnie się te parę kilo, których powinnam nabrać, muszę w końcu wskoczyć na te porządne P - rozbujać metabolizm jeśli się da, przytyć i odzyskać @.
Poszukam inspiracji, brakuje mi już czasem pomysłów.

Dziękuję za ocenę.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 17:54   #1341
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Utrzymanie:

I. owsianka z twarogiem, suszoną żurawiną, pomarańczą i masłem orzechowym

II. kanapki z masłem, wędliną, pomidorem i sałatą

III. pita z kapustą pekińską, papryką, korniszonami itp., majonezem i kawałkami kurczaka

IV. omlet biszkoptowy z jabłkiem, masłem orzechowym i cynamonem

+ marchewka

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2013-01-13 o 18:07
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 18:00   #1342
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

U.
1. Kasza jaglana z serkiem wiejskim (połowa opakowania), musem z truskawek, prażonymi płatkami migdałów i płatkami cheerios.
2. Kawa z mlekiem, 50g białej czekolady z orzechami laskowymi i chrupkami ryżowymi.
3. Porcja tarty ze szpinakiem, łososiem i sosem beszamelowym.
kawa z mlekiem, pomarańcza
4. 2 kromki razowca z serkiem wiejskim, rzodkiewkami i pieprzem. Tarta marchewka z jabłkiem.

45 minut skakanki
__________________


Edytowane przez poppy seed
Czas edycji: 2013-01-13 o 18:01
poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 18:09   #1343
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Jak tak patrzę na swoje jadło z dziś to stwierdzam, że rzeczywiście nie wygląda jak typowe P.
A w ciągu dnia - najadam się, jem co chcę.
Za długo się z tym wszystkim babrałam, staram się o luz, który wychodzi całkiem nieźle, ale luz to jedno, a tycie - drugie.
Od długiego czasu już ciągnie się te parę kilo, których powinnam nabrać, muszę w końcu wskoczyć na te porządne P - rozbujać metabolizm jeśli się da, przytyć i odzyskać @.
Poszukam inspiracji, brakuje mi już czasem pomysłów.

Dziękuję za ocenę.
To bardzo dobrze, że jesz na luzie bo o to chodzi. Jedzenie nie jest centrum świata, ale jest tak jak mówisz musisz pamiętać o tyciu. Dorzucając orzechy, pestki słonecznika, dyni do potraw. Przegryzajac je w ciągu dnia podbijesz kalorycznośc potraw a tym samym kalorii spożytych w ciagu dnia. Zajrzyj moze na mój blog. Moze coś cię zainspiruje ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 18:16   #1344
Przeczyszczenie
Raczkowanie
 
Avatar Przeczyszczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 51
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dziejsze R

Śn: Owsianka (płatki pszenne i owsiane zmieszane) z bananem + trochę poduszek owsianych i wiórki kokosowe

II Śn: Dwie kromki ciemnego chleba z szynką i jedna z pomidorem, druga z ogórkiem


O: Trzy kotlety mielone + warzywa na patelnię

Ponad dwie godziny później: jogurt truskawkowy z otrębami pszennymi i wiórkami kokosowymi (wiem, że dużo ich dzisiaj, ale uwielbiam je )

K: Myślę, że serek wiejski ze szczypiorkiem, albo jajecznica

Proszę o ocenkę
__________________
Wzrost: 167,
Waga: 63,
Cel: 55
II Cel: 50

Skalpel Ewy Chodakowskiej- od 22.04
Przeczyszczenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 18:24   #1345
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
To bardzo dobrze, że jesz na luzie bo o to chodzi. Jedzenie nie jest centrum świata, ale jest tak jak mówisz musisz pamiętać o tyciu. Dorzucając orzechy, pestki słonecznika, dyni do potraw. Przegryzajac je w ciągu dnia podbijesz kalorycznośc potraw a tym samym kalorii spożytych w ciagu dnia. Zajrzyj moze na mój blog. Moze coś cię zainspiruje ?
U mnie jest ten problem, że ciężko mi (co widać po moich jadłospisach) przegryzać coś, gdy nie jestem głodna. Po prostu zawsze tak miałam, nie byłam typem osoby, która cały dzień musi coś przeżuwać.
Ale co do dodawania orzechów - jak najbardziej jestem za (uwielbiam), tylko się zastanawiam czy zbyt wiele orzechów mi nie zaszkodzi.

A z Twojego bloga czaję się już od dawna na naleśniki z kokosem.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 18:31   #1346
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
U mnie jest ten problem, że ciężko mi (co widać po moich jadłospisach) przegryzać coś, gdy nie jestem głodna. Po prostu zawsze tak miałam, nie byłam typem osoby, która cały dzień musi coś przeżuwać.
Ale co do dodawania orzechów - jak najbardziej jestem za (uwielbiam), tylko się zastanawiam czy zbyt wiele orzechów mi nie zaszkodzi.

A z Twojego bloga czaję się już od dawna na naleśniki z kokosem.
a polecam Były bardzo smaczne... Godne polecenia są jeszcze wegańskie tosty francuskie z musem jabłkowym, ryżo "placek" bananowy z masłem orzechowym

A co do orzechów to jeśli nie masz alergii to nie. One w większości są wydalane przez nasz organizm Zeby przytyc polecane jest również po posiłku pić siemię lniane - no i dobrze robi to na żołądek
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 19:24   #1347
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Kochane mam prośbę czy ktoś może mi obliczyć ile kcal mieści się w moim jadłospisie tak ok ??? z góry bardzo dziękuję
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 20:06   #1348
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Takie luźne U :
I:2 kromki razowca z masłem / 1 z wędliną , 2 z białym serem/ kubek kakao na mleku 2%, jabłko
pomarańcza, duża marchew , 2 ciacha owsiane
II : ziemniaki , duży kotlet , tarta marchew, kapusta z kaszą
Deser : jabłko
gorąca czekolada i znowu duża marchew
III : 100g białego sera, kromka razowca z masłem , 2 duże plastry polędwicy ( nie przesadzam naprawdę duże )... i ta marchewa ....

Co ja dzisiaj z tą marchewką ?
Ruch : żaden niestety - książki , książki , książki

Do ocenki
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 20:43   #1349
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Przeczyszczenie Pokaż wiadomość
Dziejsze R

Śn: Owsianka (płatki pszenne i owsiane zmieszane) z bananem + trochę poduszek owsianych i wiórki kokosowe

II Śn: Dwie kromki ciemnego chleba z szynką i jedna z pomidorem, druga z ogórkiem


O: Trzy kotlety mielone + warzywa na patelnię mielone chłoną zwykle sporo tłuszczu, także od czasu do czasu ok, ale nie za często

Ponad dwie godziny później: jogurt truskawkowy z otrębami pszennymi i wiórkami kokosowymi (wiem, że dużo ich dzisiaj, ale uwielbiam je ) zastąpiłabym jogurtem naturalnym zmiksowanym z truskawkami/musem, bo kupne owocowe mają sporo cukru, a owoców jak na lekarstwo

K: Myślę, że serek wiejski ze szczypiorkiem, albo jajecznica + warzywa

Proszę o ocenkę
Jw., ogólnie nieźle

Dzisiejsze
I owsianka kakaowo-imbirowa z mandarynką zalana jogurtem nat; kawa z mlekiem (nie pomyliłam się, nadal nie przepadam za cytrusami w owsiance )
II sałatka owocowa (po pół: jabłka, banana, pomarańczy, mandarynki) z jogurtem nat i podprażonymi płatkami migdałowymi; mała kromka domowego chleba żytniego na zakwasie z domowym pasztetem soczewicowo-dyniowym i pomidorem
III duża miska zupy jarzynowej, bułeczka z nadzieniem gryczano-cebulowo-twarogowym
IV serek wiejski z malinami w soku własnym i łyżką orzechów włoskich pokruszonych; kawa z mlekiem
V jajecznica z 2 jaj wiejskich z polędwicą sopocką, sałatka jarzynowa ( na majonezie )
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-01-13 o 20:45
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 20:57   #1350
camelia111
Zakorzenienie
 
Avatar camelia111
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 603
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dawno nie wrzucałam swojego, typowe domowe R (mam nadzieje, że luźne?)

I Owsianka na mleku z całym bananem, całą mandarynką, łyżką wiejskiego, łyżką masła orzechowego, kostka gorzkiej czekolady
II talerz domowej zupy pomidorowej z makaronem, zabielonej mlekiem, cała marchewka gotowana
IV duszona pierś z kurczaka z pieczarkami, duża micha sałatki - ogórek, papryka, pomidor, tzatziki
V jajo sadzone na maśle, reszta wiejskiego ze śniadania, plasterek polędwicy z kurczaka

Do picia: zielona, 2x kawa, woda
Ćwiczenia: Killer Chodakowskiej
camelia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.