Vademecum antykoncepcji! - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-07, 21:43   #3241
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Kiedy pierwsza tabletka anty?

Czy naprawdę rozpoczynanie pierwszego blistra w środku cyklu zmniejsza dolegliwości? Eee, brzmi mocno nieprawdopodobnie, z tego, co wiem, to to zupełnie od tego nie zależy, przynajmniej ja nigdy o czymś podobnym nie słyszałam. Czy ktoś będzie na tyle dobry, żeby mnie oświecić? Czy może ja to źle zrozumiałam i chodzi tutaj na przykład o dolegliwości miesiączkowe, a nie ewentualne skutki uboczne przyjmowania tabletek?

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2013-01-07 o 21:46
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 21:51   #3242
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Przerwa w tabletkach ?

Może lepiej zmień lekarza.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 22:06   #3243
insomnia_92
Przyczajenie
 
Avatar insomnia_92
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Daylette

Witam!!!!
Przyjmuję Daylette już od połowy roku i wszystko było ok do niedawna...
Pojawiło się takie silne plamienie i bóle w podbrzuszu.
Któregoś dnia zadzwonił mi tel z przypomnieniem o tabletce a byłam na zakupach i nie jestem pewna czy połknełam tabl czy nie więc ani nie zażywałam żadnej po czasie a następnego dnia nie pominęłam "niepewnej" tabletki tylko brałam po kolei jak gdyby nigdy nic... i teraz nie wiem czy to to mogłoby spowodować plamienie i ból czy na to wpłynęły jakieś inne czynniki. Jak plamienie utrzyma się jeszcze ze dwa dni to zapiszę się do ginekologa ale już teraz bym chciała wiedzieć chociaż troszkę.



Pozdrawiam
insomnia_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 22:08   #3244
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Aylaaar Pokaż wiadomość
Witam, kobitki
Czytałam na wielu forach internetowych o chudnięciu spowodowanym tabletkami antykoncepcyjnymi, oraz nabrzmiewaniu piersi.
Ja osobiście łykam Lesinelle, to odpowiednik Yasminelle. Z bardzo małą dawką hormonów. A z bardzo małą gdyż, mam 17lat. A więc tak: nie przeszkodziło by mi zrzucenie wagi, lub zmianie rozmiaru stanika na numer większy. :-P Biorę je od 3-4 miesięcy, o ile się nie mylę. Wcześniej miesiąc czasu łykałam Yasminelle, ale strasznie bolał mnie brzuch i było mi po nich nie dobrze. Po tych z kolei czuję się rewelacyjnie, ale mam dosyć bolesne krwawienia. Jak myślicie? Jest szansa na to bym zjechała z wagi, lub urosły i piersi? Czy może któraś z pań łyka te tableteczki?
Ja biorę inne tabletki i to dopiero od tygodnia...ja na razie chudnę, bo nie mam kompletnie apetytu :P no ale też od kiedy zaczęłam brać tabletki (no dobra, miesiąc wcześniej zmieniłam złe nawyki), to większą uwagę zwracam na to co i kiedy jem więc pewnie też to jest tego przyczyną

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o hormonach

A poza tym dziewczęta-od tabletek się nie tyje, żadnych
Poczytajcie sobie o tym mądre artykuły, które można znaleźć na anglojęzycznych stronach. Żadne tabletki jeszcze nie sprawiły, żeby komuś doszedł jakikolwiek tłuszcz.
Ja właśnie nie wiem jak się do tego ustosunkować... Bardziej jestem zdania że tabletki mogą np.wzmagać apetyt lub go obniżać (bo jeśli u mnie to nie wina czegoś innego, to po prostu nie mam ochoty na jedzenie w takich ilościach jak wcześniej). Tylko dlaczego w takim razie producenci w swoich ulotkach piszą że skutkiem ubocznym może być wzrost masy ciała? Chyba bardziej by się sprzedał właśnie tekst że np.zwiększa apetyt?
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 22:10   #3245
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez weraa11 Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie wiem jak się do tego ustosunkować... Bardziej jestem zdania że tabletki mogą np.wzmagać apetyt lub go obniżać (bo jeśli u mnie to nie wina czegoś innego, to po prostu nie mam ochoty na jedzenie w takich ilościach jak wcześniej). Tylko dlaczego w takim razie producenci w swoich ulotkach piszą że skutkiem ubocznym może być wzrost masy ciała? Chyba bardziej by się sprzedał właśnie tekst że np.zwiększa apetyt?
Prawda-mogą zwiększać apetyt.
Prawda-mogą zatrzymywać wodę, przez co można zobaczyć na wadze po jakimś czasie większą liczbę i czuć się bardziej napuchniętą-wtedy tabletki się zmienia.
To wciąż nie tycie i żaden przyrost tkanki tłuszczowej
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 22:15   #3246
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

O ja właśnie tego napuchnięcia z zatrzymanej wody się obawiam...ale w sumie już od połowy cyklu aż do okresu miałam + 2/3kg więc w sumie dużej różnicy by nie było :P

A zmniejszać apetytu nie mogą?
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 22:28   #3247
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Cytat:
Napisane przez weraa11 Pokaż wiadomość
O ja właśnie tego napuchnięcia z zatrzymanej wody się obawiam...ale w sumie już od połowy cyklu aż do okresu miałam + 2/3kg więc w sumie dużej różnicy by nie było :P

A zmniejszać apetytu nie mogą?
też mogą

Cytat:
Napisane przez insomnia_92 Pokaż wiadomość
Witam!!!!
Przyjmuję Daylette już od połowy roku i wszystko było ok do niedawna...
Pojawiło się takie silne plamienie i bóle w podbrzuszu.
Któregoś dnia zadzwonił mi tel z przypomnieniem o tabletce a byłam na zakupach i nie jestem pewna czy połknełam tabl czy nie więc ani nie zażywałam żadnej po czasie a następnego dnia nie pominęłam "niepewnej" tabletki tylko brałam po kolei jak gdyby nigdy nic... i teraz nie wiem czy to to mogłoby spowodować plamienie i ból czy na to wpłynęły jakieś inne czynniki. Jak plamienie utrzyma się jeszcze ze dwa dni to zapiszę się do ginekologa ale już teraz bym chciała wiedzieć chociaż troszkę.



Pozdrawiam
Może by tak wątki zbiorcze, głowa, wyszukiwarka, ULOTKA?

Jeśli pominęłaś dawkę=stąd to plamienie Która to na oko była tabletka?
__________________

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2013-01-07 o 22:32
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 16:05   #3248
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez choleroza Pokaż wiadomość
Dzisiaj pani doktor zapisała mi Kontracept (21 tabletek i 7 dni przerwy). Nigdy wcześniej nie brałam tabletek. Pani ginekolog powiedziała, że mam dwie opcje: albo zacząć brać teraz, jeszcze bez ochrony przed ciążą, ale za to z mniejszym okresem i dolegliwościami, albo pierwszego dnia cyklu. Dodam, że teraz jestem właściwie w samym środku cyklu i zastanawiam się, czy jeśli teraz wezmę tabletki, to dostanę okres normalnie po 21 dniach, zamiast po 14 (tak jak powinnam wg. mojego dawnego cyklu)?
I drugie pytanie: jak zacznę opakowanie 1 dnia miesiączki ,to działanie jest od razu w pełni antykoncepcyjne?
tak krwawienie dostaniesz po 21 dniach jak zakończysz opakowanie tabletek w czasie 7mio dniowej przerwy. Jednak niewykluczone że w trakcie opakowanie mogą pojawić się plamienia.
Faktycznie dolegliwości związane z krwawieniem mogą się zmniejszyć, tzn bóle brzucha jak i obfitość krwawienia mogą się zmniejszyć.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 22:11   #3249
kotkotek
Raczkowanie
 
Avatar kotkotek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 95
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Mam mały problem. Spóźniała mi się miesiączka kilka dni. Zaczęłam brać luteinę ale wzięłam tylko 4 tabletki i dostałam plamień. Podejrzewam, że to miesiączka się rozkręca. Ale- te plamienia wystąpiły wieczorem i nie wiem czy zażywanie tabletek anty mam rozpocząć dziś czy poczekać?
kotkotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:17   #3250
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Zmiana z plastrów na tabletki- ulotka swoje,lekarz swoje

Ponawiam watek
Mam ten sam problem, w srode mam zdjac ostatni plaster i przejsc na pigulki Microgyn, i tu pytanie, czy pigulke wziac w srode ? czwartek ? pierwszy dzien krwawienia? czy po 7 dniach przerwy w dniu w ktorym powinnam nakleic teoretycznie plaster ? Jestem skolowana :conf used:
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 18:15   #3251
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Witam, mam nadzieję że dobrze pytam w dobrym dziale. Chodzi mi o to że brałam przez 3 miesiące tabletki novynette... od grudnia do stycznia brałam 3 opakowanie i właśnie wtedy w przed ostatnim dniu przed przerwą zapomniałam tabletki i wzięłam ją po 12tu godzinach.. po czym nie robiłam przerwy i wzięłam 4 tabletki z następnego opakowania - jednak co mnie zaskoczyło zaczęłam mieć okropne duszności i po tych 4 tabletkach odstawiłam tabletki.. i teraz nie wiem i dlatego pytam czy powinnam spodziewać się okresu mniej więcej 2-4 dni po odstawieniu czy mogę czekać sobie i czekać i stresować się o ciąże? Przyznam że 4 dni przed przerwaniem stosowania tabletek kochałam się z moim facetem ale nie skończył w środku.. co radzicie? iść do gina zapytać co spowodowało duszności??

Prosze o odp !
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 23:00   #3252
babti
Rozeznanie
 
Avatar babti
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Mam problem z tabletkami, dokładniej z zoely. W ulotce nie jest nic napisane na temat równoczesnego brania antybiotyku i tabletek anty Wiem, że są nowoczesne i różnią się od innych, ale czy naprawdę antybiotyk nie zmniejszy ich skuteczności? W każdym razie wolę być ostrożna, więc ile dni po zaprzestaniu brania antybiotyku mam 100% pewność ich działania?
__________________


15.08.2013

babti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 23:02   #3253
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez michalinacolcina Pokaż wiadomość
Witam, mam nadzieję że dobrze pytam w dobrym dziale. Chodzi mi o to że brałam przez 3 miesiące tabletki novynette... od grudnia do stycznia brałam 3 opakowanie i właśnie wtedy w przed ostatnim dniu przed przerwą zapomniałam tabletki i wzięłam ją po 12tu godzinach.. po czym nie robiłam przerwy i wzięłam 4 tabletki z następnego opakowania - jednak co mnie zaskoczyło zaczęłam mieć okropne duszności i po tych 4 tabletkach odstawiłam tabletki.. i teraz nie wiem i dlatego pytam czy powinnam spodziewać się okresu mniej więcej 2-4 dni po odstawieniu czy mogę czekać sobie i czekać i stresować się o ciąże? Przyznam że 4 dni przed przerwaniem stosowania tabletek kochałam się z moim facetem ale nie skończył w środku.. co radzicie? iść do gina zapytać co spowodowało duszności??

Prosze o odp !
Konsultacja z lekarzem wskazana
Tak, powinnaś dostać krwawienia normalnie, w ciągu 7 dni od odstawienia
Nie masz co się stresować, nawet gdyby Twój partner w Tobie skończył plemniki nie mają szans na przetrwanie, dożycie itd.

Cytat:
Napisane przez babti Pokaż wiadomość
Mam problem z tabletkami, dokładniej z zoely. W ulotce nie jest nic napisane na temat równoczesnego brania antybiotyku i tabletek anty Wiem, że są nowoczesne i różnią się od innych, ale czy naprawdę antybiotyk nie zmniejszy ich skuteczności? W każdym razie wolę być ostrożna, więc ile dni po zaprzestaniu brania antybiotyku mam 100% pewność ich działania?
To tabletki jak każde inne, a antybiotyk osłabi ich działanie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 23:03   #3254
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez babti Pokaż wiadomość
Mam problem z tabletkami, dokładniej z zoely. W ulotce nie jest nic napisane na temat równoczesnego brania antybiotyku i tabletek anty Wiem, że są nowoczesne i różnią się od innych, ale czy naprawdę antybiotyk nie zmniejszy ich skuteczności? W każdym razie wolę być ostrożna, więc ile dni po zaprzestaniu brania antybiotyku mam 100% pewność ich działania?
w trakcie kuracji antybiotykiem należy zabezpieczać się przez cały okres jej trwania i 7 dni po jej zakończeniu (uwzględniając przerwę)
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 23:08   #3255
babti
Rozeznanie
 
Avatar babti
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Konsultacja z lekarzem wskazana
Tak, powinnaś dostać krwawienia normalnie, w ciągu 7 dni od odstawienia
Nie masz co się stresować, nawet gdyby Twój partner w Tobie skończył plemniki nie mają szans na przetrwanie, dożycie itd.



To tabletki jak każde inne, a antybiotyk osłabi ich działanie
Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
w trakcie kuracji antybiotykiem należy zabezpieczać się przez cały okres jej trwania i 7 dni po jej zakończeniu (uwzględniając przerwę)
Dziękuję za odpowiedzi
__________________


15.08.2013

babti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 19:16   #3256
kotkotek
Raczkowanie
 
Avatar kotkotek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 95
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Ja też mam pytanie. Zaczęłam plamić we wtorek wieczorem ale nie wiedziałam, że to już miesiączka czy nie, pierwsza tabletkę antykoncepcyjną wzięłam w środę około 12 w południe. Czy jestem zabezpieczona?
kotkotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 20:08   #3257
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez kotkotek Pokaż wiadomość
Ja też mam pytanie. Zaczęłam plamić we wtorek wieczorem ale nie wiedziałam, że to już miesiączka czy nie, pierwsza tabletkę antykoncepcyjną wzięłam w środę około 12 w południe. Czy jestem zabezpieczona?
na wzięcie pierwszej tabletki masz dobę (24 godz) od rozpoczęcia krwawienia.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 11:04   #3258
Monii07
Wtajemniczenie
 
Avatar Monii07
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 250
GG do Monii07
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dziewczyny, ja mam pytanie czy tabletki wpłynęły na wasz nastrój? Ja odkąd je biorę mam wrażenie, że jestem bardziej płaczliwa, wszystko na mnie działa i mam b.często zły humor. Wcześniej raczej tak nie było. Czy to oznacza, że powinnam je zmienic bo to moze być ich wina? A czy wy zauważyłyście jakiś wpływ tabletek w tym sensie na siebie?
__________________

if that is tragic… then give me tragedy.
Monii07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 12:35   #3259
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej dziewczyny, niestety rozpoczęcie nowego opakowania zbiegło mi się z braniem antybiotyków (amoksycylina + kwas klawulonowy) - dokładnie w dniu pierwszej tabletki wzięłam też pierwszą dawkę antybiotyku. Antybiotyk mam brać przez 7 dni. Czy zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni brania antybiotyku + 7 dni po, czy do końca opakowania, zważywszy na to, że był to pierwszy tydzień?
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 22:00   #3260
kotkotek
Raczkowanie
 
Avatar kotkotek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 95
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, niestety rozpoczęcie nowego opakowania zbiegło mi się z braniem antybiotyków (amoksycylina + kwas klawulonowy) - dokładnie w dniu pierwszej tabletki wzięłam też pierwszą dawkę antybiotyku. Antybiotyk mam brać przez 7 dni. Czy zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni brania antybiotyku + 7 dni po, czy do końca opakowania, zważywszy na to, że był to pierwszy tydzień?
Moim zdaniem 7 dni antybiotyku + 7.

Ja też zadam pytanie, już ostatnie obiecuję. Miesiączkę dostałam w środę, a miarę ok, może troche mniej obfita niż zwykle ale zaczęłam brac tabletki i w sumie była była też dzięki luteinie. I teraz biorę anty i widzę, że mam plamienia z takiej świeżej krwi.
Czyli nie jestem w ciąży prawda?

Edytowane przez kotkotek
Czas edycji: 2013-01-12 o 22:25
kotkotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 15:02   #3261
justys2903
Przyczajenie
 
Avatar justys2903
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

witam. ze względów osobistych nie zrobiłam 7 dniowej przerwy po opakowaniu. mam pytanie czy po skończonym obecnie branym opakowaniu normalnie zrobic teraz 7dniowa przerwe normalnie czy wygląda to jakoś inaczej i czy tabletki nie zmniejsza swojej skuteczności jeśli nie zrobiłam przerwy ?
justys2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 15:24   #3262
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Wygląda to tak samo byłaś i będziesz normalnie bezpieczna.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 19:43   #3263
tagogirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 298
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Zmieniłam microgynon na regulon i zaczęłam brać go tak jakbym normalnie kontynuowała branie microgynon po 7dniowej przerwie. Jest możliwość, że jakimś sposobem nowe tabsy mogły zawieść?przy prawidłowym przyjmowaniu oczywiście
i czy możliwe, że to po nowych tabletkach mam tak słabą głowę, że nie jestem w stanie normalnie pracować?;o
__________________
narysujesz mi coś?

Bogu serce, ludziom uśmiech, sobie Krzyż.

Coraz bliżej Ciebie być, tego pragnę. Chociaż czasem trzeba iść, pod prąd.








Edytowane przez tagogirl
Czas edycji: 2013-01-13 o 19:53
tagogirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-14, 17:20   #3264
diabelek9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

zmiana tabletek w trakcie cyklu na inne!!
Witam, mam pytanko czy ktoś próbował zmienić tabletki na inne w trakcie cyklu? Zażywam 9 dni tabletki femodette zle sie po nich czuje, czy jest możliwość od jutra zmienić je na Harmonett który brałam przed nimi? od 10 taletki do końca blistra?czy to nie wskazane?
diabelek9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-14, 21:58   #3265
emciu
Wtajemniczenie
 
Avatar emciu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 266
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej,
Czy zazywanie leku z dziurawcem moze wplynac na zachowanie antykoncepcji podczas 7 dniowej przerwy (3 dzien)? Sa to krople na zoladek Digestonic?
Czy jaki kolwiek lek, nawet antybiotyk wplywa na antykoncepcje przy przyjmowaniu podzas przerwy? Nalezy sie dodatkowo zabezpieczac, przez kolejny tydzien?
__________________
Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones.
emciu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 07:59   #3266
myszka1717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Witam

mam takie pytanie czy lekarz pierwszego kontaktu może potarzać recepte na tabletki antykoncepcyjne ?
myszka1717 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 10:01   #3267
kotkotek
Raczkowanie
 
Avatar kotkotek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 95
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez myszka1717 Pokaż wiadomość
Witam

mam takie pytanie czy lekarz pierwszego kontaktu może potarzać recepte na tabletki antykoncepcyjne ?
Zależy od lekarza. Jeden się zgodzi, inny będzie marudził. Chociaż teraz najczęściej marudzą.
kotkotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 11:20   #3268
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez diabelek9 Pokaż wiadomość
zmiana tabletek w trakcie cyklu na inne!!
Witam, mam pytanko czy ktoś próbował zmienić tabletki na inne w trakcie cyklu? Zażywam 9 dni tabletki femodette zle sie po nich czuje, czy jest możliwość od jutra zmienić je na Harmonett który brałam przed nimi? od 10 taletki do końca blistra?czy to nie wskazane?
Jeśli musisz to możesz. Zresztą te pigułki mają taki sam skład, więc nie ma problemu.

Cytat:
Napisane przez emciu Pokaż wiadomość
Hej,
Czy zazywanie leku z dziurawcem moze wplynac na zachowanie antykoncepcji podczas 7 dniowej przerwy (3 dzien)? Sa to krople na zoladek Digestonic?
Czy jaki kolwiek lek, nawet antybiotyk wplywa na antykoncepcje przy przyjmowaniu podzas przerwy? Nalezy sie dodatkowo zabezpieczac, przez kolejny tydzien?
tak, bo leki zostają w organiźmie, nie wypłukują się od razu, no chyba, że raz tych kropli się napiłaś to nic nie powinno się stać. Jak będziesz je piła całą przerwę to dodatkowe zabezpieczenie będzie konieczne, bo dziurawiec wpływa na antykoncepcje.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 13:39   #3269
emciu
Wtajemniczenie
 
Avatar emciu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 266
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez emciu Pokaż wiadomość
Hej,
Czy zazywanie leku z dziurawcem moze wplynac na zachowanie antykoncepcji podczas 7 dniowej przerwy (3 dzien)? Sa to krople na zoladek Digestonic?
Czy jaki kolwiek lek, nawet antybiotyk wplywa na antykoncepcje przy przyjmowaniu podzas przerwy? Nalezy sie dodatkowo zabezpieczac, przez kolejny tydzien?
Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
tak, bo leki zostają w organiźmie, nie wypłukują się od razu, no chyba, że raz tych kropli się napiłaś to nic nie powinno się stać. Jak będziesz je piła całą przerwę to dodatkowe zabezpieczenie będzie konieczne, bo dziurawiec wpływa na antykoncepcje.
Kropelki bralam przez 1 dzien (3 razy) bo mialam straszna niestrawnosci - poniedzialek. W przeddzien odbyl sie wieczorem stosunek bez zabezpieczenia, bo na ten czas bylam w pelni chroniona (2 dzien przerwy). Zaleca sie stosowanie dodatkkowego zabezpieczenia przez 7 dni poczawszy od wtorku? Czy 7 dni od wtorku + 7 brania pigulek
Wybaczcie, ale ostroznosci nigdy za wiele
__________________
Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones.
emciu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 13:46   #3270
ewelajna181
Raczkowanie
 
Avatar ewelajna181
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 153
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej ja miałam dokładnie tak samo...brałam tabletki przez 2 lata,nie dość,że przytyłam bardzo dużo to teraz się dowiedziałam,że te tabletki spowodowały w moim organiźmie wielkie zmiany...miałam źle dobrane po pierwsze zawsze muszą być zrobione badania żeby dobrać tabletki a ja takowych nie miałam bo mój ginekolog mi tego nie polecił...no i mam...ważę 80 kg a kilka lat temu ważyłam 48 no i mam zespół policystycznych jajników i muszę się leczyć bo jak narazie to o dzieciach mogę pomarzyć...jeszcze do tego prawdopodobnie niedoczynność tarczycy powiedziałam sobie-nigdy więcej nie będe brała żadnych tabletek anty... a teraz jest mi baaardzo ciężko schudnąć...
__________________
„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.”
ewelajna181 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.