Technicy farmacji część II - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-02, 19:34   #2491
Paat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łęczyca
Wiadomości: 973
Dot.: Technicy farmacji część II

Ja dostałam po jakichś dwóch tygodniach, tylko u mnie firma ma "papierki" w innym miejscu, a transport raz w tygodniu.. jeśli u Ciebie jest właściciel na miejscu to zapytaj w poniedziałek, co z umową..
__________________
technik farmaceutyczny

Bo optymista to taki wariat, który ma weselsze życie
!


Zapraszam do siebie:
http://atelier-mamy.blogspot.com/

Paat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 15:28   #2492
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Technicy farmacji część II

Czy mogłabym się do kogoś zgłosić na PW w sprawie obsługi KAMSOFT'a?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 17:37   #2493
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Technicy farmacji część II

Lavi pisz jak będę wiedziała pomogę

Jakie macie stanowisko wpisane na umowie?- pytanie do stażystek
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 20:49   #2494
91_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sędziszów
Wiadomości: 99
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez Paat Pokaż wiadomość
Ja dostałam po jakichś dwóch tygodniach, tylko u mnie firma ma "papierki" w innym miejscu, a transport raz w tygodniu.. jeśli u Ciebie jest właściciel na miejscu to zapytaj w poniedziałek, co z umową..
jednak muszę wziąć sprawy w swoje ręce, czułabym się pewniej
dużo tu pisałyście o atmosferze w aptece, razem ze mną jest jeszcze jedna stażystka, pracuje ona już rok, magister i technik po stażu. Ostatnia dwójka bez zastrzeżeń, tłumaczą, bez problemu sprawdzą zgodność recepty z tym co przygotowałam, za to stażystka hmm... mam wrażenie, że cały czas szuka pretekstu żeby mi dokopać :P lubi stać nade mną gdy realizuję receptę i czeka tylko na mój mały błąd i dosłownie krzyczy, 'O. źle!'... przy pacjentach. Tracę wiarygodność i co gorsza pewność siebie. a to dopiero 2 tygodnie...
91_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 21:40   #2495
Paat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łęczyca
Wiadomości: 973
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Czy mogłabym się do kogoś zgłosić na PW w sprawie obsługi KAMSOFT'a?
Do mnie również możesz pisać, jak będę mogła to pomogę..


Ja mam: technik farmaceutyczny - stażysta.
91_ola:
Weź sprawy w swoje ręce i się nie przejmuj.. Na początku zawsze popełnia się najwięcej błędów, a najlepiej od razu się nie daj. Udowodnij, że nie tylko Ty się mylisz (chodzi mi o tą stażystkę), najlepiej przy kierowniku/kierowniczce (tylko bez chamstwa, sam profesjonalizm), to nauczy się, że z Tobą się nie zadziera..

W razie problemów służę uchem, ewentualnie ciętą ripostą
__________________
technik farmaceutyczny

Bo optymista to taki wariat, który ma weselsze życie
!


Zapraszam do siebie:
http://atelier-mamy.blogspot.com/


Edytowane przez Paat
Czas edycji: 2013-01-03 o 21:41
Paat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 09:05   #2496
martussiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Technicy farmacji część II

hej, przypomnialo mi sie o forum jestem tu stara ale nowa :P

ja też mam wpisane technik farmaceutyczny-stażysta.
a sprawie programu tez mogę pomoc o ile bede sama cos wiedziec

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Ola, ona po prostu chce sie dowartosciowac tym, ze Ty mozesz sie pomylic bo jestes bardzo krotko w aptece w porownaniu do niej, a ona wie rzeczy ktorych ty jeszcze nie wiesz ( siłą rzeczy ) . To najwidoczniej ją jara, ze wie wiecej niz Ty, ale Ty tez sie nauczysz spokojnie Za to Ty mozesz sie mylic bo sie dopiero uczysz a ona powinna juz takiej przychylnosci nie ma :P poza tym, moze sie obawiac ze z dnia na dzien bedziesz coraz lepsza w swoim fachu, co gorsza nawet lepsza od niej, takze stad jej zachowanie chce podbudowac swoje ego :P nie daj sie ! niech se gada, nie jestes tam 3 lata przeciez ze masz prawo wszystko wiedziec. A jak cie to strasznie meczy, pogadaj z mgr czy kims innym, ze strasznie cie to zniecheca jak kolezanka starsza po fachu tak sie do ciebie zwraca przy pacjentach szczegolnie
martussiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 13:21   #2497
00_Katarzyna_00
Raczkowanie
 
Avatar 00_Katarzyna_00
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 64
Dot.: Technicy farmacji część II

Hej
Ma ktoś z Was dostęp do FP?
Jak rozcieńczycie Etanol 96 i 70 na 20?
Jakie są % wagowe, żeby to obliczyć ze wzoru?
Z góry dzięki za pomoc
00_Katarzyna_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-07, 19:28   #2498
91_ola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sędziszów
Wiadomości: 99
Dot.: Technicy farmacji część II

Dziękuję za każde słowo wsparcia!

Z dnia na dzień coraz więcej zapamiętuję, wiem gdzie co ma swoje miejsce, więc chodzę do pracy z większym spokojem. Z umową krok do przodu, badania itd więc coś się dzieje
A z tą dziewczyną raz lepiej, raz gorzej. Ale pełen profesjonalizm, nie dam sobie w kaszę dmuchać!
91_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 19:42   #2499
Paat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łęczyca
Wiadomości: 973
Dot.: Technicy farmacji część II

I masz rację! Trzymam kciuki
__________________
technik farmaceutyczny

Bo optymista to taki wariat, który ma weselsze życie
!


Zapraszam do siebie:
http://atelier-mamy.blogspot.com/

Paat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 20:52   #2500
ali84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Technicy farmacji część II

Hej hej dziewczęta dwno mnie tu nie było aż wstyd
Tak sobie poczytałam trochę wpisów wstecz i pokochałam swoją ekipę w aptece - malutka ta nasza apteczka w malutkim miasteczku w ekipie : szefowa mgr - cudowna babka, starsza techniczka - ma tam swoje humorki ale da się wytrzymać, kolega technik lat może ze 35 i ja stażystka od 6 miesięcy no i jest jeszcze pan Wiesiek - pomoc towar zrobi i takie tam)
A jeśli chodzi pomyłki to szefowa zawsze mówi że nie myli się ten kto nic nie robi albo robi rutynowo a jak wiadomo tu się ciągle coś zmienia ileż to razy latałam ludziom po domach wymieniać leki, a najlepsze to to że żaden pacjent nigdy nie powiedział złego słowa - kiwają głowami i powtarzają to samo ,, każdy ma prawo się pomylić''
Każdy początek jest ciężki (spytajcie moje autko które objeździło kilka okolicznych wiosek bo lek wydany nie w tej dawce ), często poprawiam też rp realizowane i przez mgr i techników - bo najmłodsza to leci)
Ola pamiętaj pomylić się to nie wstyd ale nie przyznać się do pomyłki albo co gorsza zwalić winę na kogoś innego - to dopiero wstyd i słabizna
ali84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 18:41   #2501
Paat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łęczyca
Wiadomości: 973
Dot.: Technicy farmacji część II

zgadzam się z tym co mówisz.. też nie raz latałam po ludziach, też biegam z receptami, ale to już raczej z własnej woli --> kto wie kiedy przyda się znajomość z lekarzem U mnie też kierownik tak mówi, gorzej z jedną techniką, której jeśli nie udowodnisz, że to ona to się wyprze.. ale i tak się cieszę
__________________
technik farmaceutyczny

Bo optymista to taki wariat, który ma weselsze życie
!


Zapraszam do siebie:
http://atelier-mamy.blogspot.com/

Paat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 09:57   #2502
Fionka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Technicy farmacji część II

Witam wszystkich!
Jestem tu nowa
Mam pytanie do Was. Z jakich książek uczycie się, bądź uczyłyście się do egzaminu praktycznego i uważacie, że są godne polecenia? W tamtym roku oblałam miałam 66%. Obliczenia miałam dobrze, ale opis spieprzyłam, bo napisałam, że zawiesina będzie w pudełku.
Korzystam z RECEPTURY APTECZNEJ (Jachowicz), oraz z ĆWICZENIA Z RECEPTURY (Krówczyński?). A może znacie jakieś fajne stronki do nauki?
Z góry dziękuje za info, i pozdrawiam
Fionka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 10:02   #2503
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez Fionka2 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Jestem tu nowa
Mam pytanie do Was. Z jakich książek uczycie się, bądź uczyłyście się do egzaminu praktycznego i uważacie, że są godne polecenia? W tamtym roku oblałam miałam 66%. Obliczenia miałam dobrze, ale opis spieprzyłam, bo napisałam, że zawiesina będzie w pudełku.
Korzystam z RECEPTURY APTECZNEJ (Jachowicz), oraz z ĆWICZENIA Z RECEPTURY (Krówczyński?). A może znacie jakieś fajne stronki do nauki?
Z góry dziękuje za info, i pozdrawiam
Ja korzystałam tylko i wyłącznie z tych, które tu podałaś
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 15:41   #2504
Paat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łęczyca
Wiadomości: 973
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez Fionka2 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Jestem tu nowa
Mam pytanie do Was. Z jakich książek uczycie się, bądź uczyłyście się do egzaminu praktycznego i uważacie, że są godne polecenia? W tamtym roku oblałam miałam 66%. Obliczenia miałam dobrze, ale opis spieprzyłam, bo napisałam, że zawiesina będzie w pudełku.
Korzystam z RECEPTURY APTECZNEJ (Jachowicz), oraz z ĆWICZENIA Z RECEPTURY (Krówczyński?). A może znacie jakieś fajne stronki do nauki?
Z góry dziękuje za info, i pozdrawiam
Ja też z tych plus "Farmacja praktyczna" Fiebiga, ale tam nie tylko receptura. I wybacz, ale jak można napisać, że zawiesina w pudełku? Poza tym, musiało coś jeszcze być źle, tylko za to nie odjęliby aż tyle punktów.
__________________
technik farmaceutyczny

Bo optymista to taki wariat, który ma weselsze życie
!


Zapraszam do siebie:
http://atelier-mamy.blogspot.com/

Paat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 21:13   #2505
izabela203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 4
Dot.: Technicy farmacji część II

Egzamin już 17 stycznia, ależ mam strasznego cykora, w czerwcu 2012 zdawałam pierwszy raz ale poległam, napisałam do Oke prośbę o możliwość zdawania w styczniu 2013 , a teraz mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. Co typujecie na 17 stycznia? Najczęściej do tej pory była mieszanka, krople, roztwór, proszki, czopki i ostatnio zawiesina
izabela203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 21:52   #2506
Paat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łęczyca
Wiadomości: 973
Dot.: Technicy farmacji część II

typuję coś w postaci stałej... chociaż z nimi może być różnie.
Czerwiec 2011 - czopki
Styczeń 2012 - roztwór
Czerwiec 2012 - zawiesina
Styczeń 2013 --? a może coś czego nie było? emulsja? globulki? maść? krople? krople oczne?
kto ich tam wie Jak wyjdziesz z egzaminu, to napisz co było, ciekawość mnie zżera
__________________
technik farmaceutyczny

Bo optymista to taki wariat, który ma weselsze życie
!


Zapraszam do siebie:
http://atelier-mamy.blogspot.com/

Paat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 11:42   #2507
martussiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Technicy farmacji część II

Izabela, wazne zeby podejsc do tego w miare spokojnie chociaz wiem ze to trudne. Ja sie tak stresowalam ze miesiac wczesniej poszlam do kardiologa po jakies leki bo serce mi tak walilo ze masakra. Dostalam propranolol bralam mniej niz zalecal ale pomagal mi. Tego dnia zachowywalam sie dziwnie bo serce nie telepalo, jakies mialam takie uczucie ze co bedzie to bedzie, trudno. Jak weszlismy i okazalo sie ze to zawiesina z antybiotykiem to kazdy 'o boze, o jezu, jak to?!' a ja jakis luzz, mimo ze nie spodziewalam sie tego a co za tym idzie nie przygotowywalam sie tak z zawiesin... Z tego co zauwazylam to mozna sobie rozplanowac wszystko z tylu na arkuszach ktore pozniej mozna zabrac po egzaminie. Ja tego nie zrobilam ale innym bardzo pomoglo. Napiszesz sobie plan dzialania hehe co i jak msz robic i wedlug tego pozniej pisz na czysto juz. I nie rozgladaj sie. Skup sie na sobie, nie wazne ze ktos juz napisal strone a Ty jeszcze nic. Nawet stres ludzi obok moze sie tobie udzielic. Powoli spokojnie analizuj wszystko. Czytaj uwaznie. I mowie ten plan jest dobry. Wedlug tego co oczekuja rozpisz go sobie. Porob obliczenia powoli posprawdzaj.. zeby nie bazgrac bez sensu po pracy bo za to leca punkty.. Pisac konkretnie, rzetelnie, bez tracenia czasu na pisanie rzeczy ktorych egzaminatorzy nie chcą. Tylko marnuje sie czas. POWODZENIA!
martussiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:14   #2508
izabela203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 4
Dot.: Technicy farmacji część II

Dzięki dziewczyny, za dobre rady i wogóle. Martusia dobrzemi poradziłaś z tym pisaniem po arkuszu moja korepetytorka mówi dokładnie to samo przecież itak arkusz potem oddaja a ja mogę sobie tam popisać co chce i zrobić wstępny szkic i wyliczenia. W czerwcu tak się zdenerowałam jak zobaczyłam Rp na egzaiminie że przez pierwsze pół godziny wszystko mi wyleciało z głowy bo projekt z zawiesiny pisałam raz i wiedziałam że nie bardzo umiem, w pierwszym momencie zapomnialam jak sie liczy stezenie i ilosc antybiotyku a to wszystko ze stresu. U nas w studium b małą rolę przykładali do dobrego opisania projektu jedna prowadząca mówiła to a druga to. Szkoda że nie wie się wcześniej jaka postać będzie to bym spokojniej do tego podeszła. Może ktoś coś tutaj zasugeruje jak te 2 lata temu - choć to wtedy przez przypadek z czopkami było. Pozdrawiam cieplutko i jeszcze raz dziękuję za dobre rady
izabela203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 19:26   #2509
soulshine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 24
Dot.: Technicy farmacji część II

.

Edytowane przez soulshine
Czas edycji: 2013-10-27 o 08:06
soulshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 23:02   #2510
izabela203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 4
Dot.: Technicy farmacji część II

Dzięki dziewczyny za miłe słowa. Martusia masz rację, wstępny projekt opisze sobie na karcie(którą i tak zabiera się przecież do domu o czym wcześniej nie wiedziałam) dopiero potem przepiszę na czysto dzięki czemu nie stracę aż tyle punktów za pracę jako całość. Wiem że nie powinnam się denerwować, ale czasami jest to niemożliwe. Ja projekt z zawiesiny widziałam 2 razy. Jak zobaczyłam postać leku na egzaminie to mnie zamurowało na pół godziny, zapomniałam jak się wszystko liczy i wogóle- nerwy mnie zjadły. Szkoda że nie wiadomo wcześniej jaka będzie postać leku, tak jak 2 lata temu - choć to była kwestia przypadku bo wśród 100 różnych recept dziewczyna podała tu taką receptę jaka miała być na egzaminie na następny dzień. Jutro będe się relaksować już nie będe nic wbijać do głowy wydaje mi się że w miarę wszystko ogarniam. Dam znać jak wrócę do domu co było na egzaminie. Choć nie ukrywam jutro jeszcze będe tu zaglądać z nadzieją hehe. Pozdrawiam cieplutko

Edytowane przez izabela203
Czas edycji: 2013-01-16 o 01:44
izabela203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 07:04   #2511
Paat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łęczyca
Wiadomości: 973
Dot.: Technicy farmacji część II

tylko nie skupiaj się na wstępnym projekcie, który będziesz pisać szczegółowo, bo nie zdążysz. Lepszy będzie plan, tak jak mówiła poprzedniczka.
__________________
technik farmaceutyczny

Bo optymista to taki wariat, który ma weselsze życie
!


Zapraszam do siebie:
http://atelier-mamy.blogspot.com/

Paat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 10:06   #2512
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: Technicy farmacji część II

Hej, mam do Was prośbę
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak obliczyć takie rzeczy:
1. stężenie procentowe etanolu 70 stopniowego.
2.Według FP VI skład nalewki walerianowej otrzymywanej przez siedmiodniową
macerację 70o etanolem jest następujący:
Valeriane radix (sito 0,5 mm) 200,0 cz
Ethanolum (760 g/l) 676,0 cz
Aqua purificata 324,0 cz
Do sporządzenia 250 g tej nalewki zużyje się 70o etanolu w ilości
A. 169,0 g
B. 210,0 g
C. 250,0 g
D. 350,0 g
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 10:33   #2513
chemik68
Raczkowanie
 
Avatar chemik68
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Prusy Zachodnie
Wiadomości: 95
GG do chemik68 Send a message via Skype™ to chemik68
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez kika14 Pokaż wiadomość
Hej, mam do Was prośbę
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak obliczyć takie rzeczy:
1. stężenie procentowe etanolu 70 stopniowego.
2.Według FP VI skład nalewki walerianowej otrzymywanej przez siedmiodniową
macerację 70o etanolem jest następujący:
Valeriane radix (sito 0,5 mm) 200,0 cz
Ethanolum (760 g/l) 676,0 cz
Aqua purificata 324,0 cz
Do sporządzenia 250 g tej nalewki zużyje się 70o etanolu w ilości
A. 169,0 g
B. 210,0 g
C. 250,0 g
D. 350,0 g
Rozcieńczajac etanol 760 g/l przepisaną ilością wody wg przepisu z FP otrzymujesz 1000,0 g alkoholu 70 st. Tą ilością zalewasz korzeń kozłka, macerujesz 7 dni, odcedzasz i uzupelniasz 70 st etanolem do 1000,0. Innymi słowy do otrzymania 1000,0 g nalewki potrzebujesz 1000,0 g alkoholu 70 st zatem do otrzymania 250,0 g nalewki potrzebujesz 250,0 g etanolu 70 st.
chemik68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 13:25   #2514
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: Technicy farmacji część II

Dziękuję bardzo za wytłumaczenie
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 13:51   #2515
meg252
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 348
Exclamation Dot.: Technicy farmacji część II

Pytanie kieruje do izabeli jakim cudem udalo ci sie pisac egzamin w styczniu ?ja pisalam pismo do oke ze szkoly i nie wyrazili zgody u nas na 21osob 1zdala mi zabraklo 4punktow iw czerwcu piszemy.chodze na koqki bo bez tego to ciezko wszystko ucieklo z glowy. dzis co dalí ?t
meg252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 13:53   #2516
sloneczko22_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Technicy farmacji część II

hej. czy wiecie m0ze jakie bylo rozwiazanie dzisiajeszej recepty, u nas kazdy inaczej mial czy encorton byl przekroczony
sloneczko22_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 14:13   #2517
Dr Dolittle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 77
Dot.: Technicy farmacji część II

Cytat:
Napisane przez meg252 Pokaż wiadomość
Pytanie kieruje do izabeli jakim cudem udalo ci sie pisac egzamin w styczniu ?ja pisalam pismo do oke ze szkoly i nie wyrazili zgody u nas na 21osob 1zdala mi zabraklo 4punktow iw czerwcu piszemy.chodze na koqki bo bez tego to ciezko wszystko ucieklo z glowy. dzis co dalí ?t
Proszki były, dzielone, złożone dla 6-cio latka chyba z Encortonem, Efedryną, pantotenianem wapnia i glukozą.
Łatwizna, prościzna.
Encorton i pantotenian był w postaci tabletek.
Dr Dolittle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 15:07   #2518
sloneczko22_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Technicy farmacji część II

łatwizna a u nas każdy inaczej robił. mozecie mi powiedziec jakie mniej wiecej byly wyniki i czy faktecznie encorton byl przekroczony i trzeba bylo obnizyc
sloneczko22_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 15:37   #2519
sloneczko22_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Technicy farmacji część II

witam!!!! łatwe. u nas kazdy napisal inaczej. ja policzylam ze efedryny trezba o,2g, 2 proszki encortonu po obnizeniu bo dawaka byla przeroczona, 4 proszki pantotenianu wapna ( liczylam masy proszkow) i 4 g glukozy.
sloneczko22_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 16:05   #2520
aga_810
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Technicy farmacji część II

A wie ktoś może dokładnie jaka była ta dzisiejsza recepta??
aga_810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-18 19:02:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.