Żonki 2009 cz. XXXV - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-20, 17:59   #751
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Śliweńka ja miałam w planach zamówić ekstra tort- w pl, a że w de mały tort na zamówienie kosztuje kupę kasy, to wolałam sama go stworzyć
Wyszedł jaki wyszedł, ale juz śladu po nim nie ma
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 18:58   #752
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Śliweńko ooo w sumie masz rację, w wakacje może być zamknięte, ale może jednak nie będzie, zobaczymy.

Iwka w Holandii śnieg to rzadkość Nas też kiedyś zastał

Samba

Agatek fajnie, że wszystko się udało.

India podoba mi się ta umywalka.
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:41   #753
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Śliweńka ja miałam w planach zamówić ekstra tort- w pl, a że w de mały tort na zamówienie kosztuje kupę kasy, to wolałam sama go stworzyć
Wyszedł jaki wyszedł, ale juz śladu po nim nie ma
hehe ja na jeden dzien zrobiłam podobnie (bo mielismy gosci w dwa dni i we własciwe urodziny był tort z pajacem a dzien wczesniej był mojej produkcji)
tez gotowe spody kupiłam
zrobiłam 2 rodzaje kremu
spody przełożyłam marmoladą, kremem i w krem włożyłam mrożone maliny, wiśnie i jagody, no i na wierzchu moja dekoracja
tez na drugi dzień śladu nie było mąż powiedział, zebym częściej robiła
moj nie był taki ładny jak Two
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4818.jpg (88,5 KB, 35 załadowań)
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 20:08   #754
Katunia:)
Zakorzenienie
 
Avatar Katunia:)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 623
GG do Katunia:)
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez iwka28 Pokaż wiadomość
Śliczna suukienka Na jakąś szczególną okazję?

z mysla o weselu w czerwcu,po drodze jeszcze okragle urodzinki mamy-robi w restauracji
Katunia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 20:19   #755
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez neska22 Pokaż wiadomość
hehe ja na jeden dzien zrobiłam podobnie (bo mielismy gosci w dwa dni i we własciwe urodziny był tort z pajacem a dzien wczesniej był mojej produkcji)
tez gotowe spody kupiłam
zrobiłam 2 rodzaje kremu
spody przełożyłam marmoladą, kremem i w krem włożyłam mrożone maliny, wiśnie i jagody, no i na wierzchu moja dekoracja
tez na drugi dzień śladu nie było mąż powiedział, zebym częściej robiła
moj nie był taki ładny jak Two
daj??
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 20:58   #756
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Neska
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 08:13   #757
Gucia0987
Zakorzenienie
 
Avatar Gucia0987
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11 901
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Ach dzięki, dzięki. No ale przede mną jeszcze ze 3 razy tyle.

Pochwalę się jeszcze moją gadułką. Cholera moja ma taką lekką mowę. Nauczyła się wierszyka (sama). https://www.youtube.com/watch?v=9yzR1lML01c

A i wymyśliłam dziś rybę smażoną w papirusie. Nie wiem czy metoda dobra, czy ryba taka smaczna

Dominiczku, Kingusiu sto latek w zdrowiu, szczęściu. Niech Wam słonko zawsze świeci, a szaleństwa nigdy nie ustają
ale rewelacyjnie gada!

Rybka brzmi bardzo smakowiecie!

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
dziękujemy za życzonka

Cały dzionek w kuchni siedzę, bo jutro impra
Jeszcze sernik na zimno mnie czeka, ale mi się już taaak nie chce

się pochwalę moim tortem...

pierwszy tort w życiu, więc za nierówności wybaczcie

jeszcze świeczuszka będzie of kors, ale jutro
o wow! Super Ci wyszedł!

neska zresztą Ty też zdolniacha - pięknie!

W życiu bym sobie z takimi tortami nie poradziła!

Cytat:
Napisane przez kasiaher Pokaż wiadomość
dzięki za życzenia dla mojego syna
ale mi zrobił .... aż mnie zatkało
godzina 19:35 a mój syn
:KOCHAM CIĘ MAMUSIU..."
równo o tej godzinie 3 lata wstecz od tak po prostu leżał i bawił się autkiem i nagle tak ni z gruchy ni z pietruchy ( jak to się mówi) Aż mnie ścięło z nóg
ale fajnie!

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość

dałam tę książkę teściowej pod choinkę nie wiedziałam , że jest słaba, miała dobre recencje chyba w okolicy 7/10 punktów



Byłam wczoraj u gina na kontroli i synek rośnie aż miło. Szyjka długa i zamknięta Wszystko super, dużo płynu, serduszko 150 uderzeń na minutę za jakies 2 tygodnie pewnie już wezmę zwolnienie bo coraz częściej szybko sie męczę i wstawanie przed 7 mnie irytuje tym bardziej że gorzej sypiam...
Cieszę się, że u Was wszystko ok!

A co do książki - to zdecydowanie nie jest słaba.
Rossi jest sherlockiem i dlatego się domyśliła A książka moim zdaniem jest na prawdę dobra.

Cytat:
Napisane przez SSR Pokaż wiadomość
Dziewczyny tragedia Łucja wytargała płyn do czyszczenia piekarników w sprayu i sobie nim psiknęła, chyba albo sie napiła. Jak się odwróciliśmy to musiało się stać przy nas w kuchni i nagle ryk. Jak zobaczyłam co ma w ręce to zdębiałam, od razu pod kran, bo nie wiedziałam oczy, buzia czy co ma polane? W końcu poszła cała pod prysznic, woda się lała strumieniami i dawaliśmy jej pić i jak przechyliła kubek z wodą to zobaczyłam nagle rumień na brodzie i na policzku. Tragedia, szybko na izbę przyjęc. Odesłali nas na pediatrię, a z niej 25km do Zabrza na chirurgię dziecięcą. Tam przebadali i stwierdzili, że nie ma nic na śluzuwkach, ale na wszelki wypadek ma pic tran i woda morska do nosa. Ale najgorsze to oparzenie. Dostaliśmy silol w sprayu i mamy natłuszczać. Mam nadzieję, ze zejdzie (lekarz mówił, że się utrzyma 5-7dni). Bo jak nie to normalnie się zabiję, chila nieuwagi i tragedia gotowa
OMG! Dobrze, że tylko tak się to skończyło! Mam nadzieje, że szybko jej wszystko zejdzie

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
a mnie wszytsko boli a jednoczesnie jestem mega mega rozluźniona... nie wiem czy wam mowilam ale moj mąż zachęcony przez moje dziewczyny zapisal nas na dzien jogi i relaksacji.. i wczoraj z dziewczynami i naszymi mężczyznami poszliśmy na joge.. od 10 do 15.30 - najpierw joga (chwila rozmowy wprowadzenia i 2h ćwiczen) potem przerwa lekkie jedzenie i relaksacja - najpierw wprowadzenie potem relaksacja oddechem osho (mega dziwne przezycie z jednej strony od razu chce się więcej ale wiem że bym odleciala więc tylko pol godziny) relaksacja gongami (czaddddd!! 1.5 godziny zmyslowego uderzania wibracji hinduskich dzwonkow fujarek gongow) i masaż misami.... odlot!!
no z jednej strony mega mega rozciaganie i cwiczenia z jogi i wszytsko mnie boli.. a z drugiej... taki blogie odprzeżenie...

chyba sie zaprzyjaźnie z nimi na dlużej;D

a do czwartku musze zrobić papierologie - mimo ze do feriii mega daleko tu musze zrobić 6 sprawozdan (cudownie być na 2 grupach..) jeszcze wychowawczy i srodowisko ujdzie ale roczny brrrr i wszystko po dwa razy..
O WOW! Ale czaddddd! Rewelacja - zazdroszczęęęę!


Magda cieszę się, że wypad do teatru udany. Kocham teatr!

Witajcie poniedziałkowo

Mnie minął weekend jakoś tak dziwnie. W piątek pokłóciłam się z mężem, więc do soboty wieczora było nie wesoło. Później nam przeszło, ale za to sporo gadaliśmy o tym wszystkim i ciężko w sumie było.
A w niedziele postanowiliśmy odwiedzić wszystkich naszych dziadków Babciom kupiliśmy hiacynty w takich genialnych wiadereczkach - muszą podlewać żeby się rozwinęły, a dziadkom to piwko, to trufle, to herbatkę Miły dzień.
__________________

"Księżna: (...)ale oświadczam Ci, od dzisiaj w ogóle już nie boję się pająków!
Marion: Niemniej jednak tego zabiłaś
Księżna: Cóż, ktoś musiał zapłacić za te, które całe życie mnie straszyły"

Gucia0987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 08:14   #758
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Witam poniedziałkowo

Dzień zaczęłam od zadymy w mojej już niedługo byłej przychodni, ale wywalczyłam to co chciałam Stwierdzam, że bycie miłym i układnym nieraz nie pomaga, na niektórych po prostu trzeba wyjść z buzią, przykre
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 08:31   #759
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Witam poniedziałkowo

Dzień zaczęłam od zadymy w mojej już niedługo byłej przychodni, ale wywalczyłam to co chciałam Stwierdzam, że bycie miłym i układnym nieraz nie pomaga, na niektórych po prostu trzeba wyjść z buzią, przykre



Cytat:
Napisane przez neska22 Pokaż wiadomość
hehe ja na jeden dzien zrobiłam podobnie (bo mielismy gosci w dwa dni i we własciwe urodziny był tort z pajacem a dzien wczesniej był mojej produkcji)
tez gotowe spody kupiłam
zrobiłam 2 rodzaje kremu
spody przełożyłam marmoladą, kremem i w krem włożyłam mrożone maliny, wiśnie i jagody, no i na wierzchu moja dekoracja
tez na drugi dzień śladu nie było mąż powiedział, zebym częściej robiła
moj nie był taki ładny jak Two

tak z rana! takie zdjęcia !
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 08:57   #760
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Śliweńka ja miałam w planach zamówić ekstra tort- w pl, a że w de mały tort na zamówienie kosztuje kupę kasy, to wolałam sama go stworzyć
Wyszedł jaki wyszedł, ale juz śladu po nim nie ma

jak to wyszedl jaki wyszedl!! wyszedl rewelacyjny

pytalam o przepis bo moj tz ma niedlugo urodziny... chcialabym mu zrobic jakis tort z cyklu dla doroslych ale w zyciu jeszcze torta nie pieklam i nie wiem jak sie za to zabrac w sumie to dobry pomysl mialas z tymi spodami bo ja bede miala troche roboty bo musze przynajmniej 2 ciasta tztowi do pracy upiec i do tego bym chciala ten tort ale jako niespodzianke wiec tz nie moze nic podejrzewac i nie wiem kiedy z tym wszystkim sie wyrobie a takie spody by mi ulatwily bo przynajmniej juz biszkoptu piec nie trzeba.... a takie spody sa tak samo smaczne jakbym biszkopt upiekla?? nigdy nie kupowalam stad moje glupie pytanie....


a ja dzisiaj od rana zaliczylam muszle... poszlam do kuchni zrobic sobie sniadanie i zrobilo mi sie niedobrze... zaczyna sie... w ogole to mialam miec na 11 niemiecki... i pani odwolala bo nie da sie do niej dojechac... tzn powiedziala ze moge przyjsc ale autem nie dojade i musialabym auto zostawic na dole i wdrapywac sie pod wielka gore... a po pierwsze nie mam na to sily, a po drugie mam tylko kozaki na obcasie, bo maz stwierdzil ze tu nie ma zimy (w zeszlym roku nie bylo grama sniegu) wiec nie kupowalam butow sportowych wiec podziekowalam za te atrakcje i siedze w domu
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 09:16   #761
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Samba moim zdaniem te kupne nie smakują tak samo jak robione ale moja koleżanka kupowała spody biszkoptowe w cukierni, na zamówienie jej upiekli same spody.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 09:16   #762
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Samba nigdy takie spody ni ebędą tak dobre jak swoj biszkopt przynajmniej takie jest moje zdanie, do kremu najlepiej takie pakowane po trzy bo nie mają skórki opieczonej po środku i krem ma sie czego trzymać. Ja mam przepis na super łatwy biszkopt jak chcesz to ci wieczorem podrzucę. A do tego krem ze słodkiej śmietanki 30%. Ubijasz śmietanę i po chwili jak już zacznie tężeć dodajesz cukru pudru, tyle by był tak słodki jak chcesz ten krem. I to też wszystko. Można posmarować dżemem albo położyć owoce jakieś z nalewki np. wiśnie. Tort wychodzi pycha!!!!
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 09:36   #763
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Samba- tort był pyszny. Po 1 dniu dobrze się złączył z kremem, nic się nie rozpadało. Rozpływał się w ustach Szczerze polecam Łatwy i szybki a do tego pyszniasty a 3 spody kosztują 2 €
Nie smakują sztucznie, a dla osób, które nie mają czasu to świetnie się nadaje ja już szukam okazji żeby znów zrobić torta ale chyba dopiero na moje urodziny w marcu
Ps. nie polecam samemu robić, bo trzeba taki spód wtedy przepołowić, a nie daj Boże krzywo to zrobisz i masz po torcie... takie moje zdanie
__________________



Edytowane przez *Agatek*
Czas edycji: 2013-01-21 o 09:37
*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 09:55   #764
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Samba nigdy takie spody ni ebędą tak dobre jak swoj biszkopt przynajmniej takie jest moje zdanie, do kremu najlepiej takie pakowane po trzy bo nie mają skórki opieczonej po środku i krem ma sie czego trzymać. Ja mam przepis na super łatwy biszkopt jak chcesz to ci wieczorem podrzucę. A do tego krem ze słodkiej śmietanki 30%. Ubijasz śmietanę i po chwili jak już zacznie tężeć dodajesz cukru pudru, tyle by był tak słodki jak chcesz ten krem. I to też wszystko. Można posmarować dżemem albo położyć owoce jakieś z nalewki np. wiśnie. Tort wychodzi pycha!!!!
jak bedziesz miala chwilke to wrzuc, szczegolnie zalezy mi na jakims przepisie na pyszny krem bo biszkopt juz kilka razy pieklam i mi wyszedl wiec raczej bede sie trzymala dotychczasowego przepisu... problemem jest tu tylko czas... za to mas nigdy nie robilam wiec chetnie przygarne jakis przepis na wyprobowana pyszna mase



Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Samba- tort był pyszny. Po 1 dniu dobrze się złączył z kremem, nic się nie rozpadało. Rozpływał się w ustach Szczerze polecam Łatwy i szybki a do tego pyszniasty a 3 spody kosztują 2 €
Nie smakują sztucznie, a dla osób, które nie mają czasu to świetnie się nadaje ja już szukam okazji żeby znów zrobić torta ale chyba dopiero na moje urodziny w marcu
Ps. nie polecam samemu robić, bo trzeba taki spód wtedy przepołowić, a nie daj Boże krzywo to zrobisz i masz po torcie... takie moje zdanie
do marca niedaleko a skoro tak prosto sie robilo i niedrogo wyszlo to mysle ze mozecie sobie kiedys zrobic na weekend moze juz nie taki ekstra udekorowany ale jednak ja mysle ze co do urodzin meza to nie bedziemy robic zadnej imprezki, wiec nawet jesli nie wyjdzie ekstra rowny to nie problem najwazniejsze zeby mi sie udalo jakas sexi niunie ulepic na niego hahahaha pamietam ze moja babcia mowila ze zeby rowno przekroic biszkopt to robi sie to nitka...
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 09:58   #765
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Samba o nitce wiem Ale jak juz na gotowym torcie to się wydaje proste, niż jak masz podzielić na równe części, nie wyobrażam sobie tego samemu robić- jak trzymać bok biszkopta? chyba między kolanami
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 10:00   #766
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Samba o nitce wiem Ale jak juz na gotowym torcie to się wydaje proste, niż jak masz podzielić na równe części, nie wyobrażam sobie tego samemu robić- jak trzymać bok biszkopta? chyba między kolanami
hahaha wyobrazilam sobie i prawie oplulam monitor no fakt, latwo sie mowi, ale jak sie za to zabrac to ja kompletnie nie wiem babci to sie latwo mowi bo ma ok. 50 letnia praktyke w tym
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 10:02   #767
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

przepołowienie biszkoptra to pikus jak ma się dobry nóż My zawsze robimy biszkopta w tortownicy o średnicy 30 centymetrów więc spory A biszkopt nasz nie kosztuje więcej niż tez 2 euro bo to tylko jajka i mąka
Co do równości, jak ktoś robi tort do domu to chyba nikt nei mierzy z linijką grubości spodu w kilku miejscach żeby wiedzieć że nie jest idealnie równo :P

Samba masa to taka jak pisałam, litr śmietany słodkiej 30%, ubijasz przez chwilę aż zacznie gęstnieć i dodajesz po trochu cukru pudru by był dość slodki. I to tyle. Śmietana sie trzyma kilka dni nawet chociaż tyle to tort nigdy nie wytrzymuje
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 10:06   #768
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
przepołowienie biszkoptra to pikus jak ma się dobry nóż My zawsze robimy biszkopta w tortownicy o średnicy 30 centymetrów więc spory A biszkopt nasz nie kosztuje więcej niż tez 2 euro bo to tylko jajka i mąka
Co do równości, jak ktoś robi tort do domu to chyba nikt nei mierzy z linijką grubości spodu w kilku miejscach żeby wiedzieć że nie jest idealnie równo :P

Samba masa to taka jak pisałam, litr śmietany słodkiej 30%, ubijasz przez chwilę aż zacznie gęstnieć i dodajesz po trochu cukru pudru by był dość slodki. I to tyle. Śmietana sie trzyma kilka dni nawet chociaż tyle to tort nigdy nie wytrzymuje
i ten biszkopt dzielisz na 3 czesci tak? jak juz calkiem ostygnie?

a mase to tylko taka robisz + owoce do srodka? i na gore tez ta masa + dekoracja - owoce czy co kto tam chce?
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 10:17   #769
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

no na trzy dzielę, bo wychodzi dość gruby i daje się radę podzielić bez problemu A masa to tylko ta bita śmieta i albo wiśniowa konfitura, albo własnie wiśnie z nalewki. Biszkopt nasączamy albo samą kawą, albo kawą z alkoholem ale niewiele go dajemy, albo sokiem wiśniowym. Ważne by nie było to nasączenie słodkie, bo wtedy tort jest przesłodki na wierzch wiórki czekoladowe, orzeszki, no co kto chce akurat
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 10:19   #770
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
no na trzy dzielę, bo wychodzi dość gruby i daje się radę podzielić bez problemu A masa to tylko ta bita śmieta i albo wiśniowa konfitura, albo własnie wiśnie z nalewki. Biszkopt nasączamy albo samą kawą, albo kawą z alkoholem ale niewiele go dajemy, albo sokiem wiśniowym. Ważne by nie było to nasączenie słodkie, bo wtedy tort jest przesłodki na wierzch wiórki czekoladowe, orzeszki, no co kto chce akurat
dzięki z alkoholu to raczej bede musiala zrezygnowac bo tez mam zamiar skosztowac co to upieklam hahah
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 10:36   #771
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
przepołowienie biszkoptra to pikus jak ma się dobry nóż My zawsze robimy biszkopta w tortownicy o średnicy 30 centymetrów więc spory A biszkopt nasz nie kosztuje więcej niż tez 2 euro bo to tylko jajka i mąka
Co do równości, jak ktoś robi tort do domu to chyba nikt nei mierzy z linijką grubości spodu w kilku miejscach żeby wiedzieć że nie jest idealnie równo :P

Samba masa to taka jak pisałam, litr śmietany słodkiej 30%, ubijasz przez chwilę aż zacznie gęstnieć i dodajesz po trochu cukru pudru by był dość slodki. I to tyle. Śmietana sie trzyma kilka dni nawet chociaż tyle to tort nigdy nie wytrzymuje
Dokładnie. Krojenie nie trudne. A ja czasem pieke dwa biszkopty z mniejszą ilością jajek
i taki krem http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-tiramisu
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 10:41   #772
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Dokładnie. Krojenie nie trudne. A ja czasem pieke dwa biszkopty z mniejszą ilością jajek
i taki krem http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-tiramisu

mniam... mimo ze ostatnio w ogole nie mam ochoty na slodkie to slinka mi pociekla
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 10:42   #773
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Scio no właśnie wiem że ludzie dają mascarpone do śmietany ale my jeszcze nie próbowaliśmy. Pewnie dlatego że za sam ser musieliby smy dać z 15 zł a my jak robimy tort to taki z 3 kg ma nas zawsze 10-12 osób jest na uroczystościach więc ma kto jeść. Na dwa dni starcza zawsze
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 11:00   #774
201803111825
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 445
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Treść usunięta
201803111825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 11:24   #775
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cześć kobietki!
Przepraszam że was ostatnio bardzo zaniedbuję, czasem zaczynam czytać(nadrabiać) i nagle mały się budzi i nie zdążę nic od siebie napisać

widze że temat tortów, mąż miał w sobotę urodziny i zrobiłam taki http://slodkowytrawnie.blox.pl/2009/...arcepanem.html, typowy "dla dorosłych"

Mały ma już 3 msc, rośnie jak na drożdżach, ma już 7,5g i mierzy 67cm. Nadal mamy problem z wieczornym zasypianiem, mam nadzieję że kiedys w końcu się to zmieni.

Pozdrawiam was wszystkie
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 16:05   #776
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Dokładnie. Krojenie nie trudne. A ja czasem pieke dwa biszkopty z mniejszą ilością jajek
i taki krem http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-tiramisu
wygląda znakomicie musiałabym spróbować, skoro piszecie, że taniej wychodzi zrobić samemu tylko obawiam się najgorzej tego krojenia
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 16:10   #777
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

ale pustki. Gdzie jesteście?
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 16:45   #778
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
ale pustki. Gdzie jesteście?
tuuuu ja bylam na spotkanku z 2 kolezankami okazalo sie ze jedna z nich tez jest w ciazy... w dodatku w podobnym tygodniu co ja jak dobrze pojdzie to bedziemy mogly razem chodzic na spacery z wozeczkami hahah
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 17:15   #779
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
tuuuu ja bylam na spotkanku z 2 kolezankami okazalo sie ze jedna z nich tez jest w ciazy... w dodatku w podobnym tygodniu co ja jak dobrze pojdzie to bedziemy mogly razem chodzic na spacery z wozeczkami hahah
ale fajnie
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 18:18   #780
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXV

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
tuuuu ja bylam na spotkanku z 2 kolezankami okazalo sie ze jedna z nich tez jest w ciazy... w dodatku w podobnym tygodniu co ja jak dobrze pojdzie to bedziemy mogly razem chodzic na spacery z wozeczkami hahah
A ty jestes w ciaży? Gratulacje!!! Takie mam zaległości że nie doczytałam. Ale super Dbaj o was
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.