EPIDUO- jak na was działa? - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-30, 19:51   #3181
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Moja pani doktor kazała mi epiduo trzymać na twarzy całą noc..
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:15   #3182
yellowmellow
Raczkowanie
 
Avatar yellowmellow
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Wiadomości: 340
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Moja pani doktor kazała mi epiduo trzymać na twarzy całą noc..
To ja się nie dziwię, że Ci schodzi. Jak zapomnę się nasmarować to mi też potem schodzi skóra. Może zrób sobie jakieś serum hialuronowe albo posmaruj raz czy dwa w tygodniu skórę po tej maści.
yellowmellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:37   #3183
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Hej, ja używam epiduo od miesiąca, i stwierdzam że działa na mnie dobrze. Nie ma rewelacji, ale miesiąc temu spod miliona czerwonych pryszczy nie było widać prawie skóry a teraz jest już lepiej. Skóra mnie piekła przez może pierwszy tydzień, teraz nie odczuwam już żadnych dolegliwości z powodu stosowania tego żelu. Ewentualnie physiogel krem i po sprawie teraz dostałam jeszcze tetralysal, mam nadzieję że do wiosny wszystko zejdzie Dodam jeszcze że stosuję epiduo codziennie wieczorem i już nawet nie muszę czekać 20minut po umyciu twarzy tylko jakieś 5 i nic nie szczypie;]

Edytowane przez jagodka230
Czas edycji: 2013-01-30 o 20:39
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 21:27   #3184
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez yellowmellow Pokaż wiadomość
To ja się nie dziwię, że Ci schodzi. Jak zapomnę się nasmarować to mi też potem schodzi skóra. Może zrób sobie jakieś serum hialuronowe albo posmaruj raz czy dwa w tygodniu skórę po tej maści.
Ale ta Pani Doktor kazała nic nie nakładać na epi.. ;// Chyba zrobię sobie przerwę. Jakieś 2-3 dni żeby skóra się zregenerowała chociaż trochę. I wrócę do stosowania codziennego.. Nie mam wyjścia.. ehh to epiduo..
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 22:56   #3185
xKinia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Hej, mam pytanie, bo przeglądałam bardzo dużo odpowiedzi i mam kilka wątpliwości. Nie mam jakiegoś okropnie wielkiego trądziku, dermatolog mi przepisała ten żel. Chodzę do szkoły, a ferii został mi tydzień. Czy ten wysyp, o którym pisały osoby wcześniej da się jakoś zatuszować pudrem, i czy podrażnienia zeszły wam w miarę szybko? Trochę się obawiam pójścia do szkoły z taką twarzą, jaką opisywałyście i to bez żadnego pudru Z góry dzięki.
xKinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 09:18   #3186
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez xKinia Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie, bo przeglądałam bardzo dużo odpowiedzi i mam kilka wątpliwości. Nie mam jakiegoś okropnie wielkiego trądziku, dermatolog mi przepisała ten żel. Chodzę do szkoły, a ferii został mi tydzień. Czy ten wysyp, o którym pisały osoby wcześniej da się jakoś zatuszować pudrem, i czy podrażnienia zeszły wam w miarę szybko? Trochę się obawiam pójścia do szkoły z taką twarzą, jaką opisywałyście i to bez żadnego pudru Z góry dzięki.
Nie jest powiedziane, że bedziesz miała wysyp, wyluzuj ja używam epiduo drugi tydzien i wysypu nie miałam, zaledwie dwa pryszcze mi wyskoczyły. Przykryłam je korektorem antybakteryjnym i było cacy.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:06   #3187
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Ale ta Pani Doktor kazała nic nie nakładać na epi.. ;// Chyba zrobię sobie przerwę. Jakieś 2-3 dni żeby skóra się zregenerowała chociaż trochę. I wrócę do stosowania codziennego.. Nie mam wyjścia.. ehh to epiduo..
Dokladnie, zrob przerwe dopoki sie nie unormuje.

Ja tez nie spotkalam sie z tym, zeby cos nakladac na noc po epiduo. Ogolnie jednak wiem, ze sa tez podejscia, ze np. nakladasz na godzine czy dwie, a potem zmywasz.

Ja stosowalam zawsze na cala noc ale jak za bardzo przesuszalo to robilam pare dni przerwy.

A te policzki to smarujesz 2 razy w tygodniu tylko, dobrze rozumiem? I mimo to masz taka reakcje? Jesli tak to moze po prostu lek nie dla ciebie.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez xKinia Pokaż wiadomość
Czy ten wysyp, o którym pisały osoby wcześniej da się jakoś zatuszować pudrem, i czy podrażnienia zeszły wam w miarę szybko?
Przede wszystkim nie zaczynaj od stosowania codziennie tylko tak np. co 3 dzien i dopiero jak po 3-5 smarowaniach bedzie ok to zwieksz czestotliwosc do stosowania co drugi dzien.

W ten sposob unikniesz podraznien
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-31, 12:22   #3188
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Witam!
Z racji, że to mój pierwszy post na forum na początku chcę się przywitać
Epiduo stosowałam od końca sierpnia do połowy listopada, na początku strasznie wysuszał mi skórę, musiałam kilka tygodni szukać dobrego kosmetyku, który mi pomoże. Efekty stosowania były u mnie prawie zerowe, powstawały dalej wielkie podskórne gule, które bardzo długo nie chciały znikać, a z zaskórnikami zamkniętymi całkowicie nie radził sobie. Po pewnym czasie mogłam smarować go w wielkich ilościach, a skóra już wogóle nie reagowała na niego, przyzwyczaiła się. Zmieniłam ten lek na atrederm, który jest jak dla mnie zbawieniem, bo pomimo, że powoduje złuszczanie naskórka, to skóra nie jest suchą skorupą.
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 23:43   #3189
xKinia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziękuję za odpowiedzi, chciałabym spytać jeszcze o jedną rzecz. Czy po miesiącu stosowania miałyście jeszcze widoczne podrażnienia albo jakieś zwiększone krosty (wiem, że to tak działa, ale za miesiąc jest dzień w którym muszę wyglądać naprawdę przyzwoicie )? Czy to tylko tak pierwszy tydzień?
xKinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 00:18   #3190
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Nie ma reguly. Skad pomysl, ze akurat pierwszy tydzien?

Moze nie byc wysypu wcale, moze byc tydzien, a moze byc miesiac i dluzej albo tak raz lepiej raz gorzej.

Soporo zalezy tez zazwczaj u kobieta od fazy cyklu i jak sie to nalozy jeszcze na czas przed okresem to wiadomo, ze sie poteguje...taki urok
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 18:35   #3191
acotam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Juz bedzie z trzy tygodnie bedzie jak uzywam zelu epiduo wraz z antybiotykiem. Jeszcze nie widze zadnych pozytywnych efektow oprocz tego, ze czuje sie jak by tradzik sie gladził to pewnie przez to, ze wysusza. Raz zdarzyło mi sie, że aż poparzyło mi twarz bo za czesto uzywałam wiec zrobilam sobie przerwe.
Mam pytanie po jakim czasie stosowania widac efekty? bo jak na razie to wydaje mi sie ze mam wiecej tradziku niz mialam...
acotam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 14:31   #3192
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

acotam ja stosuję epiduo od połowy października, czyli 3,5 miesiąca i powiem że warto Miałam ogromne problemy z ropnymi wypryskami, podskórnymi, grudkami no po prostu wszystko miałam na tej twarzy Dziś mam gładką buzię, teraz tylko pozbywam się pozostałości (czerwone plamki ). Pierwsze efekty, ale takie które cieszyły moje oko na chwilę (bo generalnie powstawały nowe i ciężko było to zahamować) były po ok. 2 tygodniach, a takie długotrwałe efekty to 2,5 miesiąca. Bądźcie cierpliwi i konsekwentni (jeszcze nigdy nie byłam taka wytrwała i konsekwentna w leczeniu tym bardziej, że najpierw trzeba umyć miejsce smarowania, odczekać w moim wypadku pół godziny, dopiero potem nanieść żel, więc trochę zaangażowania to wymaga) bo naprawdę warto Żałuję, że nie robiłam zdjęć podczas leczenia bo moglibyście porównać
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 15:17   #3193
acotam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez sendenhorst Pokaż wiadomość
acotam ja stosuję epiduo od połowy października, czyli 3,5 miesiąca i powiem że warto Miałam ogromne problemy z ropnymi wypryskami, podskórnymi, grudkami no po prostu wszystko miałam na tej twarzy Dziś mam gładką buzię, teraz tylko pozbywam się pozostałości (czerwone plamki ). Pierwsze efekty, ale takie które cieszyły moje oko na chwilę (bo generalnie powstawały nowe i ciężko było to zahamować) były po ok. 2 tygodniach, a takie długotrwałe efekty to 2,5 miesiąca. Bądźcie cierpliwi i konsekwentni (jeszcze nigdy nie byłam taka wytrwała i konsekwentna w leczeniu tym bardziej, że najpierw trzeba umyć miejsce smarowania, odczekać w moim wypadku pół godziny, dopiero potem nanieść żel, więc trochę zaangażowania to wymaga) bo naprawdę warto Żałuję, że nie robiłam zdjęć podczas leczenia bo moglibyście porównać

To troche mi lepiej jak przeczytałam to co napisałaś Mam nadzieje, że u mnie tez tak zadziała i wreszcie bede miala gładkie policzki! bo juz nie moge na nie patrzec
A tez tak miałaś, że czasem wyszła taka czerwona plama na miejscu posmarowania bo za bardzo wysuszył ten żel ? Bo mi ostatnio sie tak przytrafilo, musze przerwe zrobic
acotam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 17:42   #3194
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez sendenhorst Pokaż wiadomość
acotam ja stosuję epiduo od połowy października, czyli 3,5 miesiąca i powiem że warto Miałam ogromne problemy z ropnymi wypryskami, podskórnymi, grudkami no po prostu wszystko miałam na tej twarzy Dziś mam gładką buzię, teraz tylko pozbywam się pozostałości (czerwone plamki ). Pierwsze efekty, ale takie które cieszyły moje oko na chwilę (bo generalnie powstawały nowe i ciężko było to zahamować) były po ok. 2 tygodniach, a takie długotrwałe efekty to 2,5 miesiąca. Bądźcie cierpliwi i konsekwentni (jeszcze nigdy nie byłam taka wytrwała i konsekwentna w leczeniu tym bardziej, że najpierw trzeba umyć miejsce smarowania, odczekać w moim wypadku pół godziny, dopiero potem nanieść żel, więc trochę zaangażowania to wymaga) bo naprawdę warto Żałuję, że nie robiłam zdjęć podczas leczenia bo moglibyście porównać
a co z bliznami? dał radę?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 17:59   #3195
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

acotam Ja miałam straszne policzki, nie chciałam na nie patrzeć.. naprawdę. Przykrywałam się szalikiem, kurtką, naciągałam kaptur bo się wstydziłam, a dziś z tym nie mam problemu ) I te wysuszone plamy to norma ale nie są groźne bo szybko znikają (przynajmniej u mnie) wtedy daję mniej żelu

viwki A co masz na myśli blizny? Takich typowych blizn typu "dziura" na twarzy albo coś to nie mam, ale mam dużo pozostałości czyli takich czerwonych plamek, które też smaruję i ładne schodzą tzn zmniejszają się i robią się jaśniejsze
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 18:11   #3196
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez sendenhorst Pokaż wiadomość
acotam Ja miałam straszne policzki, nie chciałam na nie patrzeć.. naprawdę. Przykrywałam się szalikiem, kurtką, naciągałam kaptur bo się wstydziłam, a dziś z tym nie mam problemu ) I te wysuszone plamy to norma ale nie są groźne bo szybko znikają (przynajmniej u mnie) wtedy daję mniej żelu

viwki A co masz na myśli blizny? Takich typowych blizn typu "dziura" na twarzy albo coś to nie mam, ale mam dużo pozostałości czyli takich czerwonych plamek, które też smaruję i ładne schodzą tzn zmniejszają się i robią się jaśniejsze
o wlasnei o to mi chodzi a masz przebarwienia oprócz śladów? poradził sobie równiez z tym?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 13:31   #3197
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

viwki miałam gdzieniegdzie przebarwienia, ale tak jak w przypadku plamek epiduo je niweluje Kiedyś miałam wrażenie, że cała jestem tak jakby różowa/czerwona - epiduo trochę podrażniało skórę, do tego pełno czerwony wyprysków itd Ogólnie muszę trochę pracować nad tym by moja twarz wróciła do normalnego kolorytu Gdy wyleczę się całkowicie, to myślę nad mikrodermabrazją albo czymś innym (mój dermatolog mi to polecił ).
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 21:21   #3198
acotam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez sendenhorst Pokaż wiadomość
acotam Ja miałam straszne policzki, nie chciałam na nie patrzeć.. naprawdę. Przykrywałam się szalikiem, kurtką, naciągałam kaptur bo się wstydziłam, a dziś z tym nie mam problemu ) I te wysuszone plamy to norma ale nie są groźne bo szybko znikają (przynajmniej u mnie) wtedy daję mniej żelu

viwki A co masz na myśli blizny? Takich typowych blizn typu "dziura" na twarzy albo coś to nie mam, ale mam dużo pozostałości czyli takich czerwonych plamek, które też smaruję i ładne schodzą tzn zmniejszają się i robią się jaśniejsze
sendenhorst a używałaś epiduo na wągry ? bo mam strasznie duzo tych czarnych kropek:P i zastanawiam sie czy by pomoglo
Jak bylam u dermatolog to niby powiedziala mi, że rowniez moge smarowac zaskorniki tym żelem ,czoło i nos
Teraz wiec moje pytanie czy cos działa ten zel na to?
acotam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 09:11   #3199
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

acotam powiem ci szczerze, że zastanawiałam się wielokrotnie nad tym ale stwierdziłam, że jak do końca wyleczę twarz to pójdę na jakiś zabieg do kosmetyczki . Czasem najechałam na wągry przypadkiem przy smarowaniu i mogę powiedzieć, że otwierał całkowicie wągry Na drugi dzień były "szerokie" i można było to wycisnąć. Tyle że ja nie chcę sama nic eksperymentować na twarzy bo boję się troszkę :P
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 15:27   #3200
nadziejka_82
Raczkowanie
 
Avatar nadziejka_82
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 323
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

To jak to w końcu jest z tym stosowaniem epiduo? Tzn wiem, że na początku co 2-3 dni na noc + nawilżanie. Ale jak z tym nawilżaniem? Nakładam na noc (na suchą skórę przetartą wcześniej micelem) epiduo i później nic i dopiero rano Cetaphil? Czy czekam z Cetaphilem 30 min po posmarowaniu? Czy mogę od razu posmarować? Oświećcie mnie!
nadziejka_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 15:32   #3201
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja nie nawilżałam nigdy na epiduo ( ale są tu osoby, które tak robia). Ja nawilżałam zawsze na dzień tylko

Jeśli już konieczie wieczorem ( bo skóra inaczej tego nie zniesie) to na pewno nie od razu...tylko im dłuższy odstęp czasu tym lepiej. Ale może u Ciebie nie będzie aż takiej potrzeby.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 15:44   #3202
monika154
Raczkowanie
 
Avatar monika154
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 349
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez nadziejka_82 Pokaż wiadomość
To jak to w końcu jest z tym stosowaniem epiduo? Tzn wiem, że na początku co 2-3 dni na noc + nawilżanie. Ale jak z tym nawilżaniem? Nakładam na noc (na suchą skórę przetartą wcześniej micelem) epiduo i później nic i dopiero rano Cetaphil? Czy czekam z Cetaphilem 30 min po posmarowaniu? Czy mogę od razu posmarować? Oświećcie mnie!
też prosiłabym o pomoc dermatolog kazała mi stosować epiduo na dzień, robił ktoś tak ? na noc dostałam receptę na papkę z antybiotykiem i zastanawiam się kiedy mogę nałożyć coś nawilżającego ? jeżeli będę nakładać epiduo zgodnie z zaleceniami lekarz to poł godziny po nałożeniu będę już w makijażu, prawdopodobnie w drodze do szkoły.
__________________

monika154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 15:51   #3203
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ciezko bedzie...moze na poczatek sprobuj co druga noc epiduo, a co druga noc to drugie?

nie wiem jaka masz skore ale epiduo na poczatek codziennie to dla wiekszosci skor ciezkie przezycie
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 15:53   #3204
nadziejka_82
Raczkowanie
 
Avatar nadziejka_82
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 323
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ja nie nawilżałam nigdy na epiduo ( ale są tu osoby, które tak robia). Ja nawilżałam zawsze na dzień tylko

Jeśli już konieczie wieczorem ( bo skóra inaczej tego nie zniesie) to na pewno nie od razu...tylko im dłuższy odstęp czasu tym lepiej. Ale może u Ciebie nie będzie aż takiej potrzeby.
Ja mam dość wrażliwą skórę i nie wiedziałam, że trzeba to rozdzielać, więc pierwsze 3 smarowania były co drugi dzień na noc i od razu na to cetaphil - zero podrażnień, trochę nowych niespodzianek, gładsza buzia. Ale zachęcona efektem, ostatnio zastosowałam bez dnia przerwy i odczekałam koło 15 min przed cetaphilem i teraz czuję cały dzień lekkie podrażnienie, ściągnięcie i podpuchnięcie.

Pytanie czy jak od razu nawilżę to w ogóle mogę spodziewać się efektów właściwych?
nadziejka_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 16:18   #3205
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez nadziejka_82 Pokaż wiadomość
Pytanie czy jak od razu nawilżę to w ogóle mogę spodziewać się efektów właściwych?
Jakiś pewnie tak... ale kto wie jakich Ogolnie zazwyczaj substancjom aktywnym nalezy pozwolic troche podzialac i nie mieszac ich z innymi rzeczami.

Wiesz, to może nie być nawet kwestia tego, że nie tych 15 minut wtedy.

Ogólnie epiduo działa tak trochę z "opóźnionym zapłonem" i wysuszenie i podraznienie widac dopiero po paru dniach. I bledem jest wlasnie szybkie przyspieszenie bo wydaje sie, ze jest ok.

Zrob po prostu dzien przerwy albo dwa i powoli wracac. Lekko wysyszona i podrazniona skora jest na poczatku pewna norma przy tym leku niestety.

Trzeba to tylko minimalizowac w miare mozliwosci

A swoja droga czekasz po myciu, a przed nalozeniem epiduo przynajmniej pol godziny? To tez ma znaczenie i wtedy skora lepiej to znosi
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 16:21   #3206
monika154
Raczkowanie
 
Avatar monika154
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 349
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
ciezko bedzie...moze na poczatek sprobuj co druga noc epiduo, a co druga noc to drugie?

nie wiem jaka masz skore ale epiduo na poczatek codziennie to dla wiekszosci skor ciezkie przezycie
tak, tak, wiem o tym, jak tylko trafiłam na ten wątek wybiłam sobie z głowy żeby stosować epiduo codziennie
tylko dziwi mnie to, że z tego co czytam czy to na forum czy na ulotce, wszędzie jest mowa o nakladaniu żelu na noc, a ja dostałam polecenie, zeby robić to rano
mam jeszcze jedno pytanie nakładasz epiduo na całą twarz czy tylko na najbardziej 'zanieczyszczone' okolice ?
__________________

monika154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 16:31   #3207
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

widac to drugie cos co ci wymyslila lekarka ma taka konsystencje, ze nie da sie tego na noc stosowac

swoja droga faktycznie nieco dziwnie bo zbliza sie wiosna, a retinoidy (skladnik epiduo) ogolnie raczej sie ze sloncem nie lubia...wiec pomysl stosowania na dzien jest nieco dziwny

ja stosowalam na cala twarz, omijajac jedynie takie okolice np. blisko oczu i dajac malo w poblizu nosa ( bo tam zawsze sie latwiej w tych "zagieciach" podraznia)...

ale ja ogolnie mam problemy z krostkami na wiekszosci twarzy

jak masz jakies obszary, ktore zawsze byly calkiem ladne to raczej nie ma sensu ich meczyc
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 16:46   #3208
monika154
Raczkowanie
 
Avatar monika154
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 349
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

to drugie to jakaś papka robiona w aptece, dostanę ją dopiero jutro, przy okazji podpytam się farmaceutki co ona o tym myśli, bo chyba będe stosować i epiduo i tę papkę na noc, tyle, że naprzemiennie, raz na jakiś czas robiąc sobie przerwę 'jednonocną' :P boję się stosowania epiduo na dzień ze względu właśnie na retinoidy ( nie stosuję obecnie żadnych filtrów ) tak więc w nocy będę męczyć twarz antybiotykami, retinoidami i nie wiem czym jeszcze, a w ciągu dnia dam jej spokój
__________________

monika154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 16:57   #3209
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziewczyny, co myślicie o stosowaniu Epiduo na noc i maści Benzacne 5 % na dzień?
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 17:02   #3210
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co myślicie o stosowaniu Epiduo na noc i maści Benzacne 5 % na dzień?
Jezli chcesz sobie podraznic i mocno wysuszc skore to droga idealna

Jedno i drugie ma mocno wysuszajacy nadtlenek benozoilu...i raczej nie ma sensu stosowac jego podwojnej dawki

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez monika154 Pokaż wiadomość
chyba będe stosować i epiduo i tę papkę na noc, tyle, że naprzemiennie, raz na jakiś czas robiąc sobie przerwę 'jednonocną' :P
tez wydaje mi sie to najlepsza wersja szczegolnie, ze codziennie epiduo na poczatku codzienie i tak sie raczej nie da, a przynajmniej nie "bezbolesnie"

co do retinoidow to niby w ogole trzeba by przy nich filtry stosowac...ale ja bez bicia przyznaje sie, ze tego nie robie w zimie
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.