aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-28, 22:06   #1711
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Tez ze swojego d3100 jestem zadowolona.
Fakt zanim sie zdecydowalam to zastanawialam sie troche tez ale nie zaluje puki co.
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 23:09   #1712
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

A co powiecie o Nikonie p500 czy on jest skąplikowany, tzn tak jak pisałam wyżej łatwe, szybkie zdjęcia dziecka , krajobrazy na wyjazdach, zdjęcia z imprez rodzinnychy. Używany od 700 zł da się kupić.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 23:29   #1713
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

ja mam p100 i p 500 z tego co wiem jest jego nastepca
z tego co widzialam to skomplikowany nie jest

z tego co widze po instrukcji to tez nie jest jakos skomplikowany strasznie
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 20:41   #1714
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Z niecierpliwością czekałam na ten moment, kiedy będę mogła wybrać w końcu swój nowy aparat (moją pierwszą lustrzankę) a kiedy ta chwila nadeszła to ciężko podjąć mi tą decyzję Moja wiedza na temat fotografii jest niewielka więc jest to główne utrudnienie dla mnie. Do tej pory, od ok 6 lat używałam cyfrówki sony h7 i nie powiem, udało mi się zrobić nią sporo niesamowitych (według mnie) zdjęć. Chcę teraz spróbować swoich sił na lustrzance. Planuję wydać na nią nie więcej niż 2000zł. Przede wszystkim chcę żeby to był nowy aparat, i planuję kupić go osobiście w sklepie typu: mediamarkt, rtv euro agd, fotojoker itp, w tej cenie z kitami 18-55mm znalazłam:
1. Nikon d3000
2. Canon 1100d
3. Nikon d3100
4. Sony a37k
5. Nikon d5100
6. Nikon d3200
7. Nikon d3100 z kitem 18-105
8. Canon 1100d z obiektywem 18-55mm DC III i 75-300mm DC III.
A także okazyjnie na allegro... Ale jak wcześniej wspominałam, wolę kupić aparat w sklepie stacjonarnym.
9.Sony a390
10. Canon 1000d
11. Canon 550d
12. Canon 600d
13. Sony a200 z kitem 18-70
14. Nikon d3100 + tamron 18-200mm
15. Nikon d3000 + 18-55 + sigma 70-300
16. Nikon d3000 + kit 18-105

Bardzo dużo czasu spędziłam na wszelkiego rodzaju testach, porównaniach, forum... Aż zgłupiałam, jest tyle przeróżnych mitów, opinii, że sama nie wiem w co wierzyć a w co nie... Raczej zdecydowałam się na zakup aparatu z kitem ponieważ w tej cenie nie widziałam zbytnio innych możliwości patrząc na ceny nowych, nieużywanych obiektywów, inną sprawą jest też to, że nie potrafię zdecydować się na jakiś konkretny obiektywNo i pewnie nie umiem też ich szukać mając tak niewielką wiedzę Wracając do modelu aparatu... Najbardziej interesują mnie te z pozycji 4-7, chociaż co do nich też nie jestem pewna w 100%
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!

Edytowane przez pepita
Czas edycji: 2013-02-04 o 20:42
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 21:50   #1715
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Planuję wydać na nią nie więcej niż 2000zł.
Dodaj trochę, ok.100-200 - da się? I sprawdź Canon 600d + 18-55IS.
Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Przede wszystkim chcę żeby to był nowy aparat, i planuję kupić go osobiście w sklepie typu: mediamarkt, rtv euro agd, fotojoker itp
Nikt Ci nie zabroni wydawać niepotrzebnie więcej kasy, ale zastanów się nad tym "normalnym sklepem". Choć faktycznie, czasem promocje w sieciach są korzystniejsze niż zakupy w internecie, a np. raty 0% (i ubezpieczenie sprzętu) mogą być mocnym argumentem do zakupów "stacjonarnych".
Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Bardzo dużo czasu spędziłam na wszelkiego rodzaju testach, porównaniach, forum... Aż zgłupiałam, jest tyle przeróżnych mitów, opinii, że sama nie wiem w co wierzyć a w co nie...
Podasz jakieś mity, które Cię straszą?

Z powyższej listy do 2000 najciekawiej wygląda a37 lub d3100+18-105 (ten gdy nie zamierzasz zbyt szybko rozbudowywać zestawu).
Jeśli dla Ciebie istnieją tylko nowe akcesoria (obiektywy), to możesz wybrać cokolwiek, byle było wygodne i nie powodowało niecenzuralnych myśli podczas próby znalezienia jakiegoś ustawienia (aparat trzeba sprawdzić osobiście, "pomacać" czy leży w ręce - co z tego, że będzie "lepszy", jak dla Ciebie będzie niewygodny).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 22:24   #1716
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Dodaj trochę, ok.100-200 - da się? I sprawdź Canon 600d + 18-55IS.

Nikt Ci nie zabroni wydawać niepotrzebnie więcej kasy, ale zastanów się nad tym "normalnym sklepem". Choć faktycznie, czasem promocje w sieciach są korzystniejsze niż zakupy w internecie, a np. raty 0% (i ubezpieczenie sprzętu) mogą być mocnym argumentem do zakupów "stacjonarnych".

Podasz jakieś mity, które Cię straszą?

Z powyższej listy do 2000 najciekawiej wygląda a37 lub d3100+18-105 (ten gdy nie zamierzasz zbyt szybko rozbudowywać zestawu).
Jeśli dla Ciebie istnieją tylko nowe akcesoria (obiektywy), to możesz wybrać cokolwiek, byle było wygodne i nie powodowało niecenzuralnych myśli podczas próby znalezienia jakiegoś ustawienia (aparat trzeba sprawdzić osobiście, "pomacać" czy leży w ręce - co z tego, że będzie "lepszy", jak dla Ciebie będzie niewygodny).
Muszę zmieścić się w tych 2000zł Nawet nie obraziłabym się jeśli byłoby poniżej tych 2000 jeśli jest coś wartego uwagi. Wybrałam te sklepy, właśnie ze względu na raty i ubezpieczenie sprzętu Obiektyw również chcę kupić nowy ponieważ chcę kupić całość na raty. A co do tych opinii, mitów... Tak szczerze, to po tylu przeczytanych opiniach nie pamiętam konkretów więcej konkretów...Ale najbardziej przeraził mnie ten (pewnie dlatego go zapamiętałam) że kit jest tylko na chwilę, nie ma sensu go kupować bo zaraz się zepsuje Ale było sporo więcej takich w tym stylu... Zestawu raczej prędko nie odbuduję, nie będzie mnie na to stać, podejrzewam, że zostanę z tym obiektywem który kupię odrazu z aparatem... Dlatego wzięłam pod uwagę tego d3100. Szkoda tylko, że nie można nim robić zdjęć panoramicznych :< To dla mnie spory minus. Gabaryty sprzętu są akurat dla mnie najmniej ważne, jestem tego w pełni świadoma Nie przeżyłam wielkiej "traumy" jak zmieniałam swoją pierwszą cyfrówkę wielkości telefonu komórkowego, hp e327 na mój obecny sony h7 Chyba, że coś będzie wyjątkowo mnie gniotło w palce ale nie sądzę
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 00:47   #1717
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Muszę zmieścić się w tych 2000zł Nawet nie obraziłabym się jeśli byłoby poniżej tych 2000 jeśli jest coś wartego uwagi. Wybrałam te sklepy, właśnie ze względu na raty i ubezpieczenie sprzętu Obiektyw również chcę kupić nowy ponieważ chcę kupić całość na raty.
Poczekaj miesiąc, dozbieraj te 100, sprzedaj parę kg tygodników w skupie makulatury albo coś podobnego
Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
A co do tych opinii, mitów... Tak szczerze, to po tylu przeczytanych opiniach nie pamiętam konkretów więcej konkretów...Ale najbardziej przeraził mnie ten (pewnie dlatego go zapamiętałam) że kit jest tylko na chwilę, nie ma sensu go kupować bo zaraz się zepsuje
Ale było sporo więcej takich w tym stylu... Zestawu raczej prędko nie odbuduję, nie będzie mnie na to stać, podejrzewam, że zostanę z tym obiektywem który kupię odrazu z aparatem...
No cóż, brutalna prawda jest taka, że zakup lustrzanki to jakieś 1/4 kosztów całości dla bardziej ambitnego fotografa. Pamiętaj, że nie kupujesz "całości" jaką jest h7, tylko podstawę do rozbudowy (raczej koniecznej). Wybierasz system, ze wszystkimi jego zaletami i ograniczeniami, np. najtańszy Nikon = tylko nowsze wersje obiektywów (z silnikiem), ograniczenia w pracy z zewnętrzną lampą błyskową, problemy przy pracy z manualnymi obiektywami z gwintem M42.
Takich "atrakcji" nie ma w pozostałych systemach, np. do Sony założysz stare, dobre obiektywy firmy Minolta (Sony kupiło produkcję lustrzanek od firmy Minolta). Z Canonem zadziała większość obiektywów wyprodukowanych dla systemu Canon EF w ciągu ostatnich 25lat. Itd, itd. Kupując jakąś "firmę" wybierasz możliwości rozwoju.
Wiele osób przełamuje się i korzysta z używanego sprzętu, nawet zawodowi fotografowie. Dlatego (narażę się, za chwilę będą komentarze w stylu "nawet najtańszym sprzętem dobry fotograf zrobi cuda") według mnie zakup jakiejkolwiek lustrzanki, byle była, bez planów/możliwości rozbudowy ma dość umiarkowany sens.
Najgłupszy możliwy przykład: masz h7, czyli obiektyw 31 – 465mm (w przeliczeniu na "małoobrazkowy"). Najtańszy z zestawu (18-55) po przeliczeniu ma 28-88mm. W tłumaczeniu: jesteś na wycieczce, widzisz ładny detal architektury, chcesz mu zrobić zdjęcie. W h7 "przybliżasz" i robisz, w lustrzance z najtańszym "kitem" - przybliżasz, ale nadal nie widzisz detalu, bo przybliżenie jest za małe. Ok, wyłączasz lustrzankę, otwierasz torbę wyciągasz drugi obiektyw np. o zakresie 70-300 (dobre są np. Tamron 70-300 VC, od 1300zł), zmieniasz "kit" na "długi zoom", włączasz aparat, robisz zdjęcie, wyłączasz aparat, zmieniasz znowu na "kita" - i gonisz znajomych, którzy się znudzili czekaniem na Ciebie.
Pomijając drobiazg, że torba ze sprzętem foto będzie mniej więcej wielkości bagażu podręcznego do samolotu (jak przybędą obiektywy).
Czy mam pisać, jak sprawa wygląda przy próbie zrobienia np. pszczoły na kwiatku, albo innej ważki na trawie?

Obok jest wątek koleżanki, która ma lustrzankę, ma dobry dodatkowy obiektyw, ale nie jest zadowolona ze zdjęć "pazurkowych", trudno lustrzanką osiągnąć takie efekty, jakie inna blogerka osiąga "zwykłą cyfrówką": https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=671513
To nie jest ograniczenie Nikona, to cecha (i zaleta) lustrzanki - możliwość (konieczność) dobrania różnych narzędzi (obiektywów) do różnych zdjęć.

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Dlatego wzięłam pod uwagę tego d3100. Szkoda tylko, że nie można nim robić zdjęć panoramicznych :< To dla mnie spory minus.
Ciekawe dlaczego mówisz, że nie można, jak można
Tak samo jak można każde inne zdjęcia - tylko nie zawsze aparat to ułatwia albo zrobi za Ciebie. Możesz zrobić kilka zdjęć "obok siebie", postarać się aby były tak samo naświetlone (odpada automat) i potem w domu na komputerze złożyć z nich panoramę. Nikt Ci nie zabroni. Tylko w niektórych aparatach jest to łatwiejsze (sprawdź opis a37), ale w każdym jest to możliwe.

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Gabaryty sprzętu są akurat dla mnie najmniej ważne, jestem tego w pełni świadoma Nie przeżyłam wielkiej "traumy" jak zmieniałam swoją pierwszą cyfrówkę wielkości telefonu komórkowego, hp e327 na mój obecny sony h7 Chyba, że coś będzie wyjątkowo mnie gniotło w palce ale nie sądzę
Nie chodzi o wielkość (choć np. na wycieczkach oznacza to dodatkową torbę z aparatem i obiektywami, coś mniejszego możesz nawet przypiąć do paska).
Nie sądzisz, obyś się nie zdziwiła
Za macanie w sklepie się nie płaci, zrób to - im szybciej tym lepiej.

Zapytam może inaczej, dlaczego lustrzanka? Ostatnio duże powodzenie zdobyły "bezlusterkowce", aparaty z wymiennymi obiektywami, niektóre z matrycami tej wielkości jak w lustrzance, ale mniejsze, lżejsze (obiektywy też mniejsze). Czy myślałaś o czymś takim i dlaczego nie?
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 01:35   #1718
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Poczekaj miesiąc, dozbieraj te 100, sprzedaj parę kg tygodników w skupie makulatury albo coś podobnego

No cóż, brutalna prawda jest taka, że zakup lustrzanki to jakieś 1/4 kosztów całości dla bardziej ambitnego fotografa. Pamiętaj, że nie kupujesz "całości" jaką jest h7, tylko podstawę do rozbudowy (raczej koniecznej). Wybierasz system, ze wszystkimi jego zaletami i ograniczeniami, np. najtańszy Nikon = tylko nowsze wersje obiektywów (z silnikiem), ograniczenia w pracy z zewnętrzną lampą błyskową, problemy przy pracy z manualnymi obiektywami z gwintem M42.
Takich "atrakcji" nie ma w pozostałych systemach, np. do Sony założysz stare, dobre obiektywy firmy Minolta (Sony kupiło produkcję lustrzanek od firmy Minolta). Z Canonem zadziała większość obiektywów wyprodukowanych dla systemu Canon EF w ciągu ostatnich 25lat. Itd, itd. Kupując jakąś "firmę" wybierasz możliwości rozwoju.
Wiele osób przełamuje się i korzysta z używanego sprzętu, nawet zawodowi fotografowie. Dlatego (narażę się, za chwilę będą komentarze w stylu "nawet najtańszym sprzętem dobry fotograf zrobi cuda") według mnie zakup jakiejkolwiek lustrzanki, byle była, bez planów/możliwości rozbudowy ma dość umiarkowany sens.
Najgłupszy możliwy przykład: masz h7, czyli obiektyw 31 – 465mm (w przeliczeniu na "małoobrazkowy"). Najtańszy z zestawu (18-55) po przeliczeniu ma 28-88mm. W tłumaczeniu: jesteś na wycieczce, widzisz ładny detal architektury, chcesz mu zrobić zdjęcie. W h7 "przybliżasz" i robisz, w lustrzance z najtańszym "kitem" - przybliżasz, ale nadal nie widzisz detalu, bo przybliżenie jest za małe. Ok, wyłączasz lustrzankę, otwierasz torbę wyciągasz drugi obiektyw np. o zakresie 70-300 (dobre są np. Tamron 70-300 VC, od 1300zł), zmieniasz "kit" na "długi zoom", włączasz aparat, robisz zdjęcie, wyłączasz aparat, zmieniasz znowu na "kita" - i gonisz znajomych, którzy się znudzili czekaniem na Ciebie.
Pomijając drobiazg, że torba ze sprzętem foto będzie mniej więcej wielkości bagażu podręcznego do samolotu (jak przybędą obiektywy).
Czy mam pisać, jak sprawa wygląda przy próbie zrobienia np. pszczoły na kwiatku, albo innej ważki na trawie?

Obok jest wątek koleżanki, która ma lustrzankę, ma dobry dodatkowy obiektyw, ale nie jest zadowolona ze zdjęć "pazurkowych", trudno lustrzanką osiągnąć takie efekty, jakie inna blogerka osiąga "zwykłą cyfrówką": https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=671513
To nie jest ograniczenie Nikona, to cecha (i zaleta) lustrzanki - możliwość (konieczność) dobrania różnych narzędzi (obiektywów) do różnych zdjęć.


Ciekawe dlaczego mówisz, że nie można, jak można
Tak samo jak można każde inne zdjęcia - tylko nie zawsze aparat to ułatwia albo zrobi za Ciebie. Możesz zrobić kilka zdjęć "obok siebie", postarać się aby były tak samo naświetlone (odpada automat) i potem w domu na komputerze złożyć z nich panoramę. Nikt Ci nie zabroni. Tylko w niektórych aparatach jest to łatwiejsze (sprawdź opis a37), ale w każdym jest to możliwe.


Nie chodzi o wielkość (choć np. na wycieczkach oznacza to dodatkową torbę z aparatem i obiektywami, coś mniejszego możesz nawet przypiąć do paska).
Nie sądzisz, obyś się nie zdziwiła
Za macanie w sklepie się nie płaci, zrób to - im szybciej tym lepiej.

Zapytam może inaczej, dlaczego lustrzanka? Ostatnio duże powodzenie zdobyły "bezlusterkowce", aparaty z wymiennymi obiektywami, niektóre z matrycami tej wielkości jak w lustrzance, ale mniejsze, lżejsze (obiektywy też mniejsze). Czy myślałaś o czymś takim i dlaczego nie?
Torba z obiektywami, marzenia ściętej głowy Chyba, że uda mi się trafić godny uwagi używany, ale to kwestia roku, może ponad od zakupu lustrzanki z kitem... Mówiąc o bezlusterkowcach masz na myśli hybrydy? Tak szczerze to dopiero dzisiaj przypomniałam sobie, że i coś takiego istnieje... Nigdy się w to nie zagłębiałam. Może za bardzo kierowałam się chęcią posiadania czegoś zupełnie innego niż moja dotychczasowa cyfrówka? Nie wiem, nie umiem tego wytłumaczyć. Po prostu nie przyszło mi do głowy to, że istnieje coś poza lustrzankami i cyfrówkami. Napaliłam się na lustrzankę niedługo po tym jak kupiłam h7, pozazdrościłam koleżance analogowej lustrzanki (pierwszej z jaką miałam styczność, nie licząc niedziałających zorki i kieva ), w której mogła sama, ręcznie poustawiać to co ja próbowałam na przeróżne sposoby cyfrówką, która przez swoją prostotę była czasami wręcz trudna i irytująca Nigdy nie miałam styczności, ani nie słyszałam jakichkolwiek opinii na temat aparatów hybrydowych ale otworzyłeś mi oczy na tą możliwość, dzięki Przeglądając ceny tak na szybko zwróciłam uwagę na olympusa e-pm1 z obiektywami 40-150mm i 14-42mm.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!

Edytowane przez pepita
Czas edycji: 2013-02-05 o 09:54
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 10:16   #1719
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Torba z obiektywami, marzenia ściętej głowy
To znaczy, że po prostu nową lustrzanką nie zrobisz wielu zdjęć, które bez zastanowienia i żadnych problemów zrobisz obecnym aparatem.
Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Mówiąc o bezlusterkowcach masz na myśli hybrydy? Tak szczerze to dopiero dzisiaj przypomniałam sobie, że i coś takiego istnieje...
Aparaty tej klasy, jak ten Olympus o którym pisałaś (jak ktoś mówi o "hybrydach" to częściej ma na myśli coś w stylu Twojego Sony).
Jest kilka aparatów tej klasy w niewysokich cenach, być może to będzie dla Ciebie ciekawsze.

Zastanów się dokładniej czego oczekujesz od aparatu (oprócz tego, że "czas na coś nowego")
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 11:32   #1720
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Odnośnie moich oczekiwań... Nie będzie to profesjonalna wypowiedź, z góry uprzedzam więc proszę o wyrozumiałość Nie mam pewności, czy osiągnę to lustrzanką, dlatego nie podjęłam jeszcze żadnej decyzji odnośnie aparatu i stąd też mój post tutaj Chcę uciec od automatyki, którą dawał mi sony, i która często mnie wręcz irytowała. Często dużo nerwów kosztowało mnie to ciągłe naciskanie spustu migawki żeby ustawić ostrość na wybrany przeze mnie obiekt. Przy kiepskim świetle było to zazwyczaj niemożliwe. Dużo nadziei pokładam również w tym, aby mój nowy aparat lepiej radził sobie w pomieszczeniach kiedy nie używam flasha. H7 nie radził sobie z tym dobrze. H7 w świetle dziennym robił jak dla mnie fantastyczne macro, nie chcę, żeby nowy radził sobie gorzej od niego Ale właśnie przede wszystkim oczekuję od przyszłego aparatu, że lepiej będzie lepiej sobie radził w pomieszczeniach lub przy kiepskim świetle. W półmroku również mógłby sobie radzić lepiej Nie chcę tych szumów co miałam w h7 przy kiepskim oświetleniu, no i chciałabym liczyć na jakiekolwiek macro w tym słabym oświetleniu, na które w h7 akurat nie mogłam. Kiedy światło było zbyt intensywne, a ja prosiłam o zrobienie mi zdjęcia komukolwiek to często efektem było prześwietlone zdjęcie, akurat mi metodą prób i błędów udawało mi się jakoś tego uniknąć ale komuś, kto nie zna tego aparatu mogło sprawiać to problem. Zwłaszcza, że często paluchem zmieniał mi tryb Liczę, że większa ilość, i w ogóle możliwość manualnych ustawień umożliwi mi uniknięcie tych prześwietleń. Póki co to byłoby na tyle, ale myślę, że znalazłoby się coś jeszcze.

Słyszałam jeszcze o tym, że w alphie 37 po 5 tysiącach zdjęć dzieje coś się z "klatką". Słyszałeś coś na ten temat? Słyszałam też, że mogę do alphy założyć każdy obiektyw konica minolta, ale inna osóba mówiła mi również, że owszem, można ale to się nie sprawdzi... Z dnia na dzień coraz bardziej mieszam się w wyborze
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!

Edytowane przez pepita
Czas edycji: 2013-02-05 o 19:09
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 21:00   #1721
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Często dużo nerwów kosztowało mnie to ciągłe naciskanie spustu migawki żeby ustawić ostrość na wybrany przeze mnie obiekt. Przy kiepskim świetle było to zazwyczaj niemożliwe. Dużo nadziei pokładam również w tym, aby mój nowy aparat lepiej radził sobie w pomieszczeniach kiedy nie używam flasha. H7 nie radził sobie z tym dobrze.
Tu może być lepiej, tym bardziej, jeśli dokupisz lepszy obiektyw

H7 w świetle dziennym robił jak dla mnie fantastyczne macro, nie chcę, żeby nowy radził sobie gorzej od niego
Zapomnij. Albo szykuj dodatkowe pieniądze na obiektyw do makro, np. na Tamron 90/2.8 Macro. Nowy ok. 1900zł.

Ale właśnie przede wszystkim oczekuję od przyszłego aparatu, że lepiej będzie lepiej sobie radził w pomieszczeniach lub przy kiepskim świetle. W półmroku również mógłby sobie radzić lepiej
Lekarstwo na to nazywa się "dobry obiektyw".
Przykład: obiektyw z zestawu ma jasność 5.6 "na długim końcu".
Ustawiasz ISO 400 (aby nie było szumów), aparat proponuje parametry zdjęcia: przysłona 5.6 czas naświetlania 1/15s. Długi, zdjęcie prawdopodobnie będzie poruszone, jeśli to mają być zdjęcia "czegoś żywego" to obiekt zdjęcia też zdąży się poruszyć.
Zmieniasz obiektyw na 17-50/2.8. Jasność jest stała, te same warunki - ale przysłona 2.8, czyli dwie działki "jaśniej", czyli można o dwa kroki skrócić czas: przysłona 2.8, czas 1/60s - jest już lepiej, masz szansę na nieporuszone zdjęcie (z mniejszą głębią ostrości, ale nieporuszone).

Kiedy światło było zbyt intensywne, a ja prosiłam o zrobienie mi zdjęcia komukolwiek to często efektem było prześwietlone zdjęcie, akurat mi metodą prób i błędów udawało mi się jakoś tego uniknąć ale komuś, kto nie zna tego aparatu mogło sprawiać to problem. Zwłaszcza, że często paluchem zmieniał mi tryb Liczę, że większa ilość, i w ogóle możliwość manualnych ustawień umożliwi mi uniknięcie tych prześwietleń.
Ehm, z opisu Twojego aparatu:
"Programy Auto, Program, Priorytet przysłony, Priorytet czasu, Manual, Sceny " - czyli dokładnie to samo, co w lustrzance.
Poszukaj instrukcji obsługi swojego Sony H7, znajdź hasło "kompensacja ekspozycji", sprawdź jak to działa (w lustrzance będzie działać tak samo).
Jak już będziesz mieć instrukcję w ręce, poszukaj hasła "pomiar światła" (punktowy, centralnie ważony, wielosegmentowy), sprawdź co na ten temat napisali, do czego służy, jak się to zmienia (w lustrzance jest to samo).
Możesz jeszcze sprawdzić tryby pracy lampy błyskowej (tu mogą być pewne różnice).
Sprawdź "sceny" - tryby tematyczne - "plaża" i "śnieg".
Czy to nie pomaga w zrobieniu poprawnie naświetlonych zdjęć?

Słyszałam jeszcze o tym, że w alphie 37 po 5 tysiącach zdjęć dzieje coś się z "klatką". Słyszałeś coś na ten temat?
Nie, ale nie śledzę sprzętu Sony. Poszukaj na forum "Klub Konica-Minolta", jeśli jest jakikolwiek problem z jakimkolwiek Sony, to na pewno będzie to tam rozwałkowane na kilkanaście stron dyskusji

Słyszałam też, że mogę do alphy założyć każdy obiektyw konica minolta, ale inna osóba mówiła mi również, że owszem, można ale to się nie sprawdzi...
Tylko co się nie sprawdzi? (pomijając drobiazg, że np. do Canona jest kilka razy więcej używanych obiektywów na rynku)

Z dnia na dzień coraz bardziej mieszam się w wyborze
A to dopiero początek
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 22:00   #1722
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Póki co nie mam żadnego aparatu dlatego szukam czegoś w zastępstwie dla h7, jakbym miała jeszcze h7 to bym poczytała instrukcję i wykorzystała jeszcze jego możliwości... ale niestety, nie mam go już od kilku miesięcy stąd moje poszukiwania Zaczynam otwierać się na inne możliwości, być może uda mi się zapłacić gotówką, wtedy mam "nieco" lepszy wybór jeśli zdecydowałaby, kupić owy aparat na allegro. Budżet, i nieużywany sprzęt, zwłaszcza body pozostaje bez zmian, ale możliwości na pewno jest więcej... Chociaż jeśli ktoś pomógłby mi w wyborze odpowiedniego obiektywu, używanego i dobrego body to dlaczego nie?

A co sądzisz o:
Canon 1100d + 18-55 IS II + 50f/1.8
Canon 1100d + 18-55 DC III + 50f/1.8
Canon 1100d + 18-55 DC III + 70-300T
Canon 500D + 18-55mm II
Canon 600D + 18-55 mm
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!

Edytowane przez pepita
Czas edycji: 2013-02-06 o 16:42
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 08:02   #1723
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Witam, jeżeli mogę to bardzo bym prosiła o pomoc w wyborze aparatu, po przeglądnięciu allegro spodobały mi się taki modele;

http://allegro.pl/fuji-s2980-16gb-8g...022677378.html

http://allegro.pl/aparat-samsung-wb1...988150052.html

http://allegro.pl/panasonic-dmc-lz20...018528615.html

Dodam, że w tym momencie mam taki;
http://allegro.pl/stac-cie-na-8-ml-p...015694429.html
I szukam czegoś lepszego do 600zł
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 10:29   #1724
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Wybierałbym między Fuji i Panasonic, ale niekoniecznie zestawy z allegro. Czasem samodzielne poskładanie "zestawu" w różnych miejscach jest tańsze (i lepsze - np. lepsze akumulatorki) niż kupno czegoś przygotowanego przez jeden sklep.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:42   #1725
hiho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Talking Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Przede wszystkim nie decydowałabym się na cyfrówkę na baterie! to jakieś dinozaury (;
__________________
hiho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 02:17   #1726
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

W razie awarii akumulatora albo ładowarki do aparatu np. na wakacjach nie masz zdjęć, gdy padną zwykłe akumulatorki albo zwykła ładowarka kupujesz praktycznie wszędzie baterie i robisz dalej, ale to nie jedyny powód do rezygnacji z tego Samsunga
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 10:16   #1727
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Wybierałbym między Fuji i Panasonic, ale niekoniecznie zestawy z allegro. Czasem samodzielne poskładanie "zestawu" w różnych miejscach jest tańsze (i lepsze - np. lepsze akumulatorki) niż kupno czegoś przygotowanego przez jeden sklep.
a

Cytat:
Napisane przez hiho Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nie decydowałabym się na cyfrówkę na baterie! to jakieś dinozaury (;
Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
W razie awarii akumulatora albo ładowarki do aparatu np. na wakacjach nie masz zdjęć, gdy padną zwykłe akumulatorki albo zwykła ładowarka kupujesz praktycznie wszędzie baterie i robisz dalej, ale to nie jedyny powód do rezygnacji z tego Samsunga
Dziękuję za opinie.
Czyli Samsunga odrzucam a myślałam, że nie jest najgorszy bo az 16 osób kupiło na tej aukcji...
Teraz wybierając pomiędzy Fuji a Panasonic? Może jakieś wady jeszcze widzicie w nich?
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 11:49   #1728
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Wiesz - każdy radzi subiektywnie, dla mnie mogą być ważne inne cechy, niże dla koleżanki wyżej, dlatego do porad internetowych trzeba zawsze podchodzić z dystansem. Być może osobiste sprawdzenie tych aparatów w jakiejś "MiejskiejMacalni" (MediaMarkt itp) pomogłoby wybrać wygodniejszy? Wbrew pozorom to też jest ważne, wygoda obsługi.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 10:36   #1729
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Wiesz - każdy radzi subiektywnie, dla mnie mogą być ważne inne cechy, niże dla koleżanki wyżej, dlatego do porad internetowych trzeba zawsze podchodzić z dystansem. Być może osobiste sprawdzenie tych aparatów w jakiejś "MiejskiejMacalni" (MediaMarkt itp) pomogłoby wybrać wygodniejszy? Wbrew pozorom to też jest ważne, wygoda obsługi.
Za Twoją radą byłam w Rtv Euro Agd i najbardziej spodobał mi się taki Samsung;
http://allegro.pl/samsung-wb100-26x-...996773938.html
Gdybym mogła jeszcze prosic o Toją opinie czy warto? Czy Samsung to dobra firma jak dla aparatu?
Dodam, ze teraz wchodzi w grę tylko ten Samsung lub Fuji
http://allegro.pl/fuji-s2980-16gb-8g...022677378.html
Naprawdę nie potrafię się zdecydować...
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-14, 10:50   #1730
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Ja wybrałbym Fuji, ale każdy ma inne preferencje
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 12:44   #1731
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Ja wybrałbym Fuji, ale każdy ma inne preferencje
Rozumie a dlaczego możesz jeszcze napisać? Czy ze względu na frmę? Parametry czy jeszcze coś innego?
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 02:53   #1732
Ljus
Raczkowanie
 
Avatar Ljus
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 294
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Dziewczyny widzę że się znacie więc proszę o radę
Nie jestem fotografem, nie robię porfesjonalnych zdjęć, ale szukam małego,taniego aparatu do porobienia zdjęć na wycieczce z chłopakiem / zdjęć przedmiotów na allegro itp, coś trochę lepszego niż aparat w telefonie. Jak myślicie, czy warto w ogóle interesowac się takimi malutkimi płaskimi aparatami za ok 300-400zł? Nie chcę wydawać więcej bo jak pisałam fotografia mnie nie interesuje, myślicie że coś w tym stylu: http://allegro.pl/aparat-canon-a800-...033483851.html spełni moje potrzeby czy dać sobie spokój?
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."

Ljus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 19:54   #1733
hiho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
W razie awarii akumulatora albo ładowarki do aparatu np. na wakacjach nie masz zdjęć, gdy padną zwykłe akumulatorki albo zwykła ładowarka kupujesz praktycznie wszędzie baterie i robisz dalej, ale to nie jedyny powód do rezygnacji z tego Samsunga
Teoretycznie owszem, praktycznie już nie produkują aparatów na baterie? A na pewno nie spotkałam się z nowymi modelami w opcji na AA. Żeby padła ładowarka to trzeba mieć niezłego pecha albo nieumiejętnie się obchodzić? Przy tylu aparatach co korzystałam, jeszcze ładowarka nie padła, prędzej cały system z powodu przekroczenia magicznej liczby zdjęć.
A jak wiem, że może paść bateria to zazwyczaj staram się by takiej opcji nie było albo mam do lustra dodatkową baterię.

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Ja wybrałbym Fuji, ale każdy ma inne preferencje
Dokładnie : ) ja z kolei bym się właśnie z tych dwóch zdecydowała na Samsunga, ale to z sentymentu ; ) bo nie przypatrywałam się im.

Cytat:
Napisane przez Ljus Pokaż wiadomość
Dziewczyny widzę że się znacie więc proszę o radę
Nie jestem fotografem, nie robię porfesjonalnych zdjęć, ale szukam małego,taniego aparatu do porobienia zdjęć na wycieczce z chłopakiem / zdjęć przedmiotów na allegro itp, coś trochę lepszego niż aparat w telefonie. Jak myślicie, czy warto w ogóle interesowac się takimi malutkimi płaskimi aparatami za ok 300-400zł? Nie chcę wydawać więcej bo jak pisałam fotografia mnie nie interesuje, myślicie że coś w tym stylu: http://allegro.pl/aparat-canon-a800-...033483851.html spełni moje potrzeby czy dać sobie spokój?
I to samo, baterie w aparacie Ci odpowiadają? : ) jeśli tak to do takiego typu zdjęć nie ma raczej przeciwwskazań.
__________________
hiho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 23:56   #1734
Ljus
Raczkowanie
 
Avatar Ljus
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 294
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hiho Pokaż wiadomość
I to samo, baterie w aparacie Ci odpowiadają? : ) jeśli tak to do takiego typu zdjęć nie ma raczej przeciwwskazań.
Dzięki
to już druga pozytywna opinia więc chyba się zdecyduję
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."

Ljus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 21:53   #1735
Latiha
Zakorzenienie
 
Avatar Latiha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 740
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Hej dziewczyny. Bardzo proszę Was o radę. Planuję zakup jakiegoś fajnego kompaktu. Musi mieć minimum 14 Mega Pixeli i dobry zoom, najlepiej od 18 wzwyż Cena powinna mieścić się w granicach 800 zł, ale tańsze mile widziane.
Oto modele, które upatrzyłam sobie na allegro:


SAMSUNG WB150F
http://allegro.pl/aparat-samsung-wb1...022944914.html

SAMSUNG WB850 F
http://allegro.pl/samsung-wb850-f-ka...051256564.html
(ten trochę za drogi, ale wydaje się mieć dobre parametry)

SONY DSC-W690
http://allegro.pl/super-aparat-cyfro...032740260.html


OLYMPUS SZ
http://allegro.pl/aparat-olympus-sz-...033974354.html
ten ma aż 24x zoom, ale nie podoba mi się wizualnie...


Panasonic Lumix DMC-ZS19
http://allegro.pl/nowa-cena-panasoni...025383991.html


Nie znam się zupełnie na aparatach więc potrzebuję porady od Was!!!
Chcę, żeby mi służył przez najbliższe co najmniej 3 lata, mam w planach wyjazdy więc chciałabym, żeby robił porządne zdjęcia. Dodam, że interesuje mnie aparat tylko nz wbudowanym akumulatorem , nie na baterie AA.

Z góry dziekuję!!!
__________________
moja wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1261940


moja fragrantica
http://www.fragrantica.com/member/213446/



Arabistka, w sercu i na papierze


...ماتت قلوب الناس ماتت بنا النخوة

Edytowane przez Latiha
Czas edycji: 2013-02-22 o 23:41
Latiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 22:49   #1736
hiho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Filmy będziesz kręcić? Bo wtedy by się przydało HD i w sumie z tych bym NA OKO, wybrała tego Samsunga WB850, a jak HD nie jest konieczne to zobacz sobie Sony W610, z nim miałam styczność i jest okej.

Cytat:
Musi mieć minimum 14 Mega Pixeli i dobry zoom, najlepiej od 18 wzwyż
Tego nie bardzo rozumiem, od 18 wzwyż zoom? Co Ty chcesz tym robić?
__________________
hiho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 23:14   #1737
Latiha
Zakorzenienie
 
Avatar Latiha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 740
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hiho Pokaż wiadomość

Tego nie bardzo rozumiem, od 18 wzwyż zoom? Co Ty chcesz tym robić?

Cóż, chciałabym robić jakieś fajne zbliżenia Zresztą, ja się na prawdę na tym mało znam, więc mogłam palnąć jakąś głupotę
__________________
moja wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1261940


moja fragrantica
http://www.fragrantica.com/member/213446/



Arabistka, w sercu i na papierze


...ماتت قلوب الناس ماتت بنا النخوة
Latiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 23:24   #1738
hiho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Lepiej podejść bliżej niż takiego zooma robić jak zrobisz zdjęcie na 18krotnym zoomie, to zdjęcie będzie do kitu. No chyba, że ten aparat jest jakiś.. nie wiem jaki..
__________________
hiho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 13:36   #1739
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

ja z zooma prawie nie korzystam no czasami jak cos w tle wchodzi w kard to zeby juz nie zmieniac miejsca, przystune sobie raz zooma. a tak to moglby nie istniec

wogole to osttanio testuję sobie lustrzanke cyfrową - sony alfa 200 i calkiem niezle zdjkecia robic nia mozna. aczkolwiek widze kilka mankamentow uzytkowania samego w sobie.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 15:31   #1740
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Witam,
poradźcie mi proszę, jaki aparat mogłabym kupić. Na razie słaby ze mnie fotograf ale planuję trochę poćwiczyć-czy złapię bakcyla-nie wiem. Szukam czegoś do 800zł, może być używany. Na pewno będę robić dużo zdjęć mojej psinie, która jest w ciągłym biegu, aparat będzie mi służył uwieczniania imprez rodzinnych, tryb makro też na pewno będzie często w użyciu. Nie wykluczam, że się w to porządnie wciągnę, więc fajnie, jakby aparat nie miał bardzo limitowanych możliwości, dla średnio-zaawansowanego użytkownika

Zastanawiałam się nad Canonem sx220.. Tak wstępnie. Proszę o opinie.

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

I jeszcze Nikon d3000 wchodzi w grę, ale raczej używany...
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 01:02:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.