Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 17:27   #2761
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Nie przesadzajcie... Po pierwsze nie zawsze wyciągi tak bardzo widać. A po drugie, jeśli już je widać, to nie wygląda to przecież tak źle. Na pewno nie kretyńsko Myślę, że dzisiaj ludzie są bardziej wyrozumiali w kwestii aparatów, a przynajmniej mam taką nadzieję. A jeśli rzeczywiście któraś z Was pracuje na stanowisku, gdzie jest ciągły kontakt z klientem, to można sobie odpuścić wyciągi na czas pracy i nosić całą resztę dnia i noc... Wiadomo, że przez pierwsze dni trudno się przyzwyczaić do nowego obiektu w buzi. Jest nieprzyjemnie, boli itd. Ale nie róbmy z tego tragedii. Tak samo trzeba się było przyzwyczajać do aparatu.
według mnie wyciągi wyglądają okropnie i tyle.Pal licho jeśli są zamontowane na 5-6,ale jak zaczynają się od 3 to błagam jak może nie być ich widać?
dla mnie aparat to jedno,a wyciągi to zupełnie inna bajka-nie porównywalna dla mnie.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 17:34   #2762
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
według mnie wyciągi wyglądają okropnie i tyle.Pal licho jeśli są zamontowane na 5-6,ale jak zaczynają się od 3 to błagam jak może nie być ich widać?
dla mnie aparat to jedno,a wyciągi to zupełnie inna bajka-nie porównywalna dla mnie.
Na ostatnim zdjeciu, ktore wrzucilam mam wyciagi. Nikt nawet nie zauwazyl
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 17:38   #2763
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
według mnie wyciągi wyglądają okropnie i tyle.Pal licho jeśli są zamontowane na 5-6,ale jak zaczynają się od 3 to błagam jak może nie być ich widać?
dla mnie aparat to jedno,a wyciągi to zupełnie inna bajka-nie porównywalna dla mnie.
Pisałam, że nie wszystkie widać, a nie że żadnych nie widać.
Cóż, nie będę się wykłócać Moim zdaniem wyciągi to normalna sprawa w leczeniu ortodontycznym i wyglądają normalnie, Twoim zdaniem nie, trudno Każdy ma prawo do własnego zdania

Ja noszę wyciągi i chciałabym powiedzieć osobom, które też będą je nosić: Nie martwcie się! Do wszystkiego da się przyzwyczaić

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Na ostatnim zdjeciu, ktore wrzucilam mam wyciagi. Nikt nawet nie zauwazyl
Dokładnie, moje wyciągi też są założone od trójek i nikt nie zauważa, dopóki się bardzo nie wyszczerzę i nie pokażę palcem
Czasami jednak wyciągi zakłada się tak, że są trochę widoczne.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 17:41   #2764
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Na ostatnim zdjeciu, ktore wrzucilam mam wyciagi. Nikt nawet nie zauwazyl
kusum nie miałaś otwartej buzi w uśmiechu prawda?
Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Pisałam, że nie wszystkie widać, a nie że żadnych nie widać.
Cóż, nie będę się wykłócać Moim zdaniem wyciągi to normalna sprawa w leczeniu ortodontycznym i wyglądają normalnie, Twoim zdaniem nie, trudno Każdy ma prawo do własnego zdania

Ja noszę wyciągi i chciałabym powiedzieć osobom, które też będą je nosić: Nie martwcie się! Do wszystkiego da się przyzwyczaić
pewnie,że się można do nich przyzwyczaić-mnie nie o to chodzi.Niech boli,niech przeszkadza.Chodzi mi o sam wygląd,o uśmiech z czymś takim, o zwykłą rozmowę.Czułabym się niekomfortowo strasznie i mam nadzieję,że mi one dane nie będą.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 17:46   #2765
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Pozwolę sobie dodać zdjęcia różnych aparatek. Znalezione w google. Ufam, że osoby, które publikowały swoje zdjęcia w internecie, nie będą miały nic przeciwko temu, że wkleję je na forum. Te osoby mają grube wyciągi i bardzo różne kombinacje. Zauważcie, że do zdjęcia pokazują całą szczękę, więc przy zwykłym uśmiechu aż tak bardzo tych gumeczek nie widać.
Ostatnie zdjęcie jest moje Ja mam wyciągi 'średnie', są raczej niewidoczne. Przy okazji możecie zobaczyć mój niebieski łańcuszek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20wrzesniaqg2.jpg (125,5 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aparat.jpg (31,2 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjcie1t.jpg (21,5 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg luty 2013.jpg (41,0 KB, 120 załadowań)
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 17:50   #2766
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie dodać zdjęcia różnych aparatek. Znalezione w google. Ufam, że osoby, które publikowały swoje zdjęcia w internecie, nie będą miały nic przeciwko temu, że wkleję je na forum. Te osoby mają grube wyciągi i bardzo różne kombinacje. Zauważcie, że do zdjęcia pokazują całą szczękę, więc przy zwykłym uśmiechu aż tak bardzo tych gumeczek nie widać.
Ostatnie zdjęcie jest moje Ja mam wyciągi 'średnie', są raczej niewidoczne. Przy okazji możecie zobaczyć mój niebieski łańcuszek
o wyciągach napisałam to co myślę,zdjęc się sporo naoglądałam i zdanie mam jakie mam.

Masz śliczne zęby
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 17:53   #2767
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziękuję Już prawie są proste, tylko małe przerwy między dwójkami a trójkami u góry zostały Ale zdjęcie robione telefonem, więc słabo widać. I mam nadzieję poprawić kształt jedynek, bo są takie "falowane"
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 18:00   #2768
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Dziękuję Już prawie są proste, tylko małe przerwy między dwójkami a trójkami u góry zostały Ale zdjęcie robione telefonem, więc słabo widać. I mam nadzieję poprawić kształt jedynek, bo są takie "falowane"
a mogę zapytać ile nosisz aparat?bo widzę,że chyba sama końcówka.

żadnych"fal"nie widzę,dla mnie jedynki są w porządku
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:06   #2769
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

7 miesięcy Ale ortodontka mówiła, że będę nosiła tylko 1-1,5 roku, bo wadę miałam właściwie niewielką.
Jedyne co muszę zrobić żeby nie zaprzepaścić efektów to usunąć ósemki...

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Niestety nie mam żadnych zdjęć "przed". Mogę tylko powiedzieć, że miałam stłoczone jedynki, wadę zgryzu (cofnięta żuchwa), a dół w sumie był ładny, ale między zębami były delkatne przerwy. Rok nosiłam aparaty ruchome i zęby mi się 'rozjechały', spore przerwy się porobiły na dole i górze. Jak założyłam aparaty w lipcu, tak teraz dół jest już idealny, a na górze zostało jeszcze trochę do skorygowania. No i zgryz
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:06   #2770
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
7 miesięcy Ale ortodontka mówiła, że będę nosiła tylko 1-1,5 roku, bo wadę miałam właściwie niewielką.
Jedyne co muszę zrobić żeby nie zaprzepaścić efektów to usunąć ósemki...
to naprawdę boski efekt jak na tak krótki okres czasu

ósemek ile?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:09   #2771
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
to naprawdę boski efekt jak na tak krótki okres czasu

ósemek ile?
Miło czytać
Dwie dolne na 100%, a co do górnych to ortodontka musi zobaczyć moje najnowsze zdjęcie żeby zdecydować. Niestety to będzie dłutowanie, a nie taka zwykła ekstrakcja. Ale komentarze dziewczyn, u których zabieg poszedł gładko, mocno mnie uspokoiły
Wiem, że Ty miałaś usuwaną ósemką i ciężko przez to przechodziłaś . Mam nadzieję, że mnie ominą takie cierpienia.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 18:22   #2772
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Miło czytać
Dwie dolne na 100%, a co do górnych to ortodontka musi zobaczyć moje najnowsze zdjęcie żeby zdecydować. Niestety to będzie dłutowanie, a nie taka zwykła ekstrakcja. Ale komentarze dziewczyn, u których zabieg poszedł gładko, mocno mnie uspokoiły
Wiem, że Ty miałaś usuwaną ósemką i ciężko przez to przechodziłaś . Mam nadzieję, że mnie ominą takie cierpienia.
mi dały wiarę,że może moja górna ósemka nie da mi tak popalić jak ta dolna
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:27   #2773
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
mi dały wiarę,że może moja górna ósemka nie da mi tak popalić jak ta dolna
Oby Ale podobno górne ósemki są znacznie mniej problematycznie niż dolne, więc są duże szanse na to, że nie będziesz przechodziła przez okres po zabiegu tak źle jak przy dolnej
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:45   #2774
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Oby Ale podobno górne ósemki są znacznie mniej problematycznie niż dolne, więc są duże szanse na to, że nie będziesz przechodziła przez okres po zabiegu tak źle jak przy dolnej
dzięki to samo powiedziała mi moja Pani chirurg
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 19:39   #2775
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

ja mam mocne wyciagi od gornej 4 na 4 i 5 dolne, ledwo co jestem w stanie slowo w nich powiedziec. i nosze w sumie tylko na noc. czasami w domu w ciagu dnia...
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 19:48   #2776
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Wolałabym chyba wyciągi niż łuk podniebienny, który mam mieć zakładany na następnej wizycie I znowu będę seplenić....
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 19:52   #2777
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja wolałam 100x bardziej łuk niż wyciągi, bo po nich mnie bolało wszystko, cała głowa, stawy, myślałam, że nie usiedzę na miejscu
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 07:54   #2778
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja wolałam 100x bardziej łuk niż wyciągi, bo po nich mnie bolało wszystko, cała głowa, stawy, myślałam, że nie usiedzę na miejscu
Mnie bolało tylko przez tydzień. Teraz już ich prawie nie czuję
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 18:52   #2779
Arteria90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 44
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Orientujecie się może czy aparaty rozszerzające szczękę tj. bi helix quad helix czy hyrax zakłada się osobom po 21 roku życia? Da się u dorosłych rozerwać szew w ten sposób? Wydaje mi się że jak się zakłada na szczękę to na żuchwę też trzeba by było (przy stłoczeniach górnych i dolnych). Wiecie coś na ten temat? Miała któraś te aparaty?

I nasunęło mi się kolejne pytanie, ile maksymalnie (albo mniej więcej) stripping może zrobić miejsca w łuku zębowym? Da się do 1 cm?
Arteria90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 21:02   #2780
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Noszę od tygodnia najgrubsze wyciągi między górną 3 a dolną 3 i 4. Zęby nie bolą mnie w ogóle, nie seplenię, w ogóle mi nie przeszkadzają (może trochę pod względem estetycznym, ale tak samo jak cały aparat). Na wizycie na której dostałam wyciągi ściągnięto mi jednocześnie ekspander i wyciągi w porównaniu z nim to żaden problem. Ekspander był najgorszą torturą ortodontyczną jaką jestem w stanie sobie wyobrazić Jeśli go przeżyłam to przeżyję wszytsko
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 21:16   #2781
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
według mnie wyciągi wyglądają okropnie i tyle.Pal licho jeśli są zamontowane na 5-6,ale jak zaczynają się od 3 to błagam jak może nie być ich widać?
dla mnie aparat to jedno,a wyciągi to zupełnie inna bajka-nie porównywalna dla mnie.
ja mam haczyki między jedynką a dwójką do tego zamki przyklejone od strony języka na dolnych szóstkach - to dopiero umiejętność założyć wyciagi! i potem przykleić wosk, bo inaczej po kilku godzinach język do krwi pokaleczony...

Na szczęście męczę się JUŻ tylko do 10 kwietnia - adijos aparatos welcomos retencjos
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 22:31   #2782
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez ceciii Pokaż wiadomość
ja mam haczyki między jedynką a dwójką do tego zamki przyklejone od strony języka na dolnych szóstkach - to dopiero umiejętność założyć wyciagi! i potem przykleić wosk, bo inaczej po kilku godzinach język do krwi pokaleczony...

Na szczęście męczę się JUŻ tylko do 10 kwietnia - adijos aparatos welcomos retencjos
ale Ci fajnie! wyjdzie Ci 1,5 roku? zadowolona z efektów?


Byłam u orto wymienic ten pekniety lancuszek nie placilam nic. ale zeby bylo smiesznie, jak zakładała mi nowy to odłamał się zamek na dwójce, częśc wyskoczyła w powietrze a część została na zebie. pech (i szczescie jak sie pozniej okazalo) ze pani nie miala nowego zamka w gabinecie i musze do niej koniecznie jeszcze isc jutro. a szczescie takie, ze pol godziny po wizycie (nic nie jadlam, nie pilam itp w tym czasie) nowy lancuszek takze pękł bedzie to trzeba jakos rozwiazac... moze ten co mam jest zrobiony z czegos innego niz poprzednie? wczesniej mialam przezroczyste, a teraaz dostalam perłowy. swoja droga uwielbiam go, bo fajnie zaslania ddrut, tak ze momentami w ogole nie widac, ze mam aparat
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 06:49   #2783
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
ale Ci fajnie! wyjdzie Ci 1,5 roku? zadowolona z efektów?


Byłam u orto wymienic ten pekniety lancuszek nie placilam nic. ale zeby bylo smiesznie, jak zakładała mi nowy to odłamał się zamek na dwójce, częśc wyskoczyła w powietrze a część została na zebie. pech (i szczescie jak sie pozniej okazalo) ze pani nie miala nowego zamka w gabinecie i musze do niej koniecznie jeszcze isc jutro. a szczescie takie, ze pol godziny po wizycie (nic nie jadlam, nie pilam itp w tym czasie) nowy lancuszek takze pękł bedzie to trzeba jakos rozwiazac... moze ten co mam jest zrobiony z czegos innego niz poprzednie? wczesniej mialam przezroczyste, a teraaz dostalam perłowy. swoja droga uwielbiam go, bo fajnie zaslania ddrut, tak ze momentami w ogole nie widac, ze mam aparat
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 14:59   #2784
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dla mnie, podobnie jak dla anakazar wyciągi wyglądają odrażająco
Przyzwyczaić się do nich jako do czegoś nowego w buzi to nie problem w porównaniu do tego, żeby zaakceptować swój uśmiech wizualnie.
Kiedyś brzydziło mnie to u innych, jak pierwszy raz to zobaczyłam u koleżanki to myślałam, że ślina jej się ciągnie albo jedzenie
Dlatego jak sama musiałam je nosić to nie byłam szczególnie uradowana...
Poprosiłam o ciemniejsze kolory - granatowy, zielony, czerwony - żeby jak najmniej mogły przypominać jedzenie i jakoś swoje przecierpiałam...
Na spotkania gdzie chciałam dobrze wyglądać, na randki i na imprezy wyciągi sobie darowałam jednak na noc zakładałam zawsze.
Na szczęście już koniec

A teraz z innej beczki:
Orientujecie się ile czasu po zdjęciu aparatu trzeba odczekać, żeby wybielić zęby (lampą) ?
Moja orto powiedziała, że po 3 miesiącach ... ale dla mnie to trochę bez sensu. Jak już zdejmę aparat to chcę zrobić naprawdę wrażenie i błysnąć równym i białym uśmiechem, a nie najpierw co prawda rowniutkim ALE żółtawym a potem nagle na oczach wszystkich moje przyćmione uzębienie zmieni się w białe
Gdzieś wyczytałam, że wystarczą 2 tyg., gdzie indziej, że trzeba czekać pół roku (!). Zapisałam się wstępnie na 2 tyg. po zdjęciu aparatu. Nie jestem pewna czy dobrze robię, ale nie mogę się już doczekać. Co o tym myślicie?
Miała któraś z Was z tym jakieś doświadczenia i może coś o nich powiedzieć?
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"

Edytowane przez Antarktyda
Czas edycji: 2013-02-28 o 15:01
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 17:38   #2785
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
Dla mnie, podobnie jak dla anakazar wyciągi wyglądają odrażająco
Przyzwyczaić się do nich jako do czegoś nowego w buzi to nie problem w porównaniu do tego, żeby zaakceptować swój uśmiech wizualnie.
Kiedyś brzydziło mnie to u innych, jak pierwszy raz to zobaczyłam u koleżanki to myślałam, że ślina jej się ciągnie albo jedzenie
Dlatego jak sama musiałam je nosić to nie byłam szczególnie uradowana...
Poprosiłam o ciemniejsze kolory - granatowy, zielony, czerwony - żeby jak najmniej mogły przypominać jedzenie i jakoś swoje przecierpiałam...
Na spotkania gdzie chciałam dobrze wyglądać, na randki i na imprezy wyciągi sobie darowałam jednak na noc zakładałam zawsze.
Na szczęście już koniec

A teraz z innej beczki:
Orientujecie się ile czasu po zdjęciu aparatu trzeba odczekać, żeby wybielić zęby (lampą) ?
Moja orto powiedziała, że po 3 miesiącach ... ale dla mnie to trochę bez sensu. Jak już zdejmę aparat to chcę zrobić naprawdę wrażenie i błysnąć równym i białym uśmiechem, a nie najpierw co prawda rowniutkim ALE żółtawym a potem nagle na oczach wszystkich moje przyćmione uzębienie zmieni się w białe
Gdzieś wyczytałam, że wystarczą 2 tyg., gdzie indziej, że trzeba czekać pół roku (!). Zapisałam się wstępnie na 2 tyg. po zdjęciu aparatu. Nie jestem pewna czy dobrze robię, ale nie mogę się już doczekać. Co o tym myślicie?
Miała któraś z Was z tym jakieś doświadczenia i może coś o nich powiedzieć?
Nie wiedziałam, że są inne kolory wyciągów !

2 tygodnie po zdjęciu aparatu to bardzo mało czasu Nie miałam wprawdzie doświadczenia z wybielaniem zębów, ale jednak zęby po aparacie są trochę słabsze, a wybielanie dodatkowo osłabia szkliwo, więc warto dać zębom trochę więcej czasu, ok. pół roku co najmniej (moim zdaniem).
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 18:24   #2786
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
Dla mnie, podobnie jak dla anakazar wyciągi wyglądają odrażająco
Przyzwyczaić się do nich jako do czegoś nowego w buzi to nie problem w porównaniu do tego, żeby zaakceptować swój uśmiech wizualnie.
Kiedyś brzydziło mnie to u innych, jak pierwszy raz to zobaczyłam u koleżanki to myślałam, że ślina jej się ciągnie albo jedzenie
Dlatego jak sama musiałam je nosić to nie byłam szczególnie uradowana...
Poprosiłam o ciemniejsze kolory - granatowy, zielony, czerwony - żeby jak najmniej mogły przypominać jedzenie i jakoś swoje przecierpiałam...
Na spotkania gdzie chciałam dobrze wyglądać, na randki i na imprezy wyciągi sobie darowałam jednak na noc zakładałam zawsze.
Na szczęście już koniec
tak jakoś mi razniej,że nie jestem sama z tym podejściem do wyciągów
Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że są inne kolory wyciągów !

2 tygodnie po zdjęciu aparatu to bardzo mało czasu Nie miałam wprawdzie doświadczenia z wybielaniem zębów, ale jednak zęby po aparacie są trochę słabsze, a wybielanie dodatkowo osłabia szkliwo, więc warto dać zębom trochę więcej czasu, ok. pół roku co najmniej (moim zdaniem).
z tego czytałam to pół roku spokojnie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 19:31   #2787
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że są inne kolory wyciągów !

2 tygodnie po zdjęciu aparatu to bardzo mało czasu Nie miałam wprawdzie doświadczenia z wybielaniem zębów, ale jednak zęby po aparacie są trochę słabsze, a wybielanie dodatkowo osłabia szkliwo, więc warto dać zębom trochę więcej czasu, ok. pół roku co najmniej (moim zdaniem).
Ja też nie wiedziałam, że wyciągi są kolorowe. U mojej orto są jedynie takie ecru/kość słoniowa. I właśnie dzisiaj na wizycie orto zaleciła mi noszenie wyciągów cały czas - do tej pory nosiłam tylko na noc. I teraz nie wiem czy mam je ściągać do jedzenia? Zapomniałam zapytać orto

Co do wybielania - też słyszałam, że co najmniej pół roku trzeba odczekać po zdjęciu aparatu.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 19:40   #2788
Cocktailraspberry
Zakorzenienie
 
Avatar Cocktailraspberry
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 320
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziewczyny a miała któraś przerwe między jedynkami ? Mi sie zrobiła na dole i sie zastanawiam jak orto je naprawi?
Cocktailraspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 19:40   #2789
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Ja też nie wiedziałam, że wyciągi są kolorowe. U mojej orto są jedynie takie ecru/kość słoniowa. I właśnie dzisiaj na wizycie orto zaleciła mi noszenie wyciągów cały czas - do tej pory nosiłam tylko na noc. I teraz nie wiem czy mam je ściągać do jedzenia? Zapomniałam zapytać orto

Co do wybielania - też słyszałam, że co najmniej pół roku trzeba odczekać po zdjęciu aparatu.
Ściągać, inaczej będą Ci pękać w ustach, nieprzyjemne uczucie, a noszenie w czasie jedzenia i tak nie pomoże, bo wtedy naciąg nie jest taki jaki powinien być
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 19:45   #2790
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

ja też słyszałam o 6 mies
Moja orto przy okazji ściągania aparatu usunie mi też kamień nazębny poradziła też, że dobrze jest po ok. 2 miesiącach wybrać się na fluoryzację.
Będę nosiła retencję na górze 3 mies non stop, potem na noc. Pierwsza wizyta kontrolna po ok. 2 miesiącach, później co 3-4, tak aby w ciągu roku były trzy.

Moje zęby zmianę łuku widziały ostatnio chyba w wakacje tyle co wyciągi non stop - od nich zależało kiedy ściągniemy aparat.

Czy jestem? No pewnie moja orto jest tak miła, że na każdej wizycie mogę oglądać zęby "przed" tylko zawsze jak wchodzę do gabinetu, to dopiero po chwili kojarzę, że to moje siedzę sobie na fotelu, ona mi ligaturki zmienia, a ja nad głową mam monitor - jeden luk tam, drugi na lusterko i porównuję efekty
Aaaa i jeszcze obiecała mi wysłać na maila zdjęcia przed i po więc pokaże Wam
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.