Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-03, 20:04   #3871
mooshellka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 489
GG do mooshellka
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jeśli się bierze tabletki antykoncepcyjne, to nie powinno się palić. W ogóle. Papierosy zwiększają możliwość powstawania zakrzepicy.

Jeśli chcesz zrezygnować z brania tabletek w ogóle, to je odstaw. Pamiętaj tylko, że wówczas kończy się ich działanie antykoncepcyjne.

Ginekologa też radzę zmienić. Ja bym nie miała zaufania do kogoś, kto wypisuje tabletki osobie, która pali papierosy
dlatego dziwilo mnie, ze ginekolog nic na to nie mowi. malo tego, na poczatku nic nie mowil o papierosach, nei pytal czy pale, dopiero gdy sama zapytalam.

wlasnie, a co z tymi 7 dniami przerwy [jesli nie zaczynam nowego opakowania] ?
mooshellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 20:14   #3872
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mooshellka Pokaż wiadomość
wlasnie, a co z tymi 7 dniami przerwy [jesli nie zaczynam nowego opakowania] ?
Nie są zabezpieczone
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 20:52   #3873
mooshellka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 489
GG do mooshellka
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nie są zabezpieczone
ale do dnia w ktorym biore ostatnia tabletke jeszcze tak ?
mooshellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 22:05   #3874
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mooshellka Pokaż wiadomość
ale do dnia w ktorym biore ostatnia tabletke jeszcze tak ?
Chyba tak, ale głowy sobie uciąć nie dam.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 10:24   #3875
lauretta1979
Raczkowanie
 
Avatar lauretta1979
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 136
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Jeanine ma końską dawkę hormonów? No bez przesady!bo wszystkie inne dostępne tabletki anty mają nawet większą ,identyczną lub prawie identyczną dawkę hormonów!Więc nie rozumiem tym bardziej stwierdzenia Pani doktor hehe

http://ponton.org.pl/pl/strona/lista...ykoncepcyjnych

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Na stronce do której podałam link jest błąd bo np. Yasmin (które sama stosuję) zawierają przecież 3mg. progestagenu a nie tak jak jest tam napisane że tylko 0,03!
__________________
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili... ?

Edytowane przez lauretta1979
Czas edycji: 2013-03-04 o 10:21
lauretta1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 10:36   #3876
_lady_rebel_
Raczkowanie
 
Avatar _lady_rebel_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 199
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Mam 25 lat i nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, chociaż każdy ginekolog mnie do tego namawiał, a wypisywanie recept na życzenie jest na porządku dziennym, bez pytań, bez badań - CHORE!!!

Wiele słyszałam o skutkach ubocznych, o skutkach występujących po latach, powiem Wam dwie historie jakie znam osobiście:
1. Kobieta chciała zajść w ciążę i poszła do ginekologa. Ponieważ był to uczciwy człowiek powiedział jej wprost: jeżeli chce mieć pani zdrowe dziecko, proszę odstawić antykoncepcję hormonalną na przynajmniej dwa lata i absulutnie nie zajść w tym czasie w ciążę.
2. Dziewczyna przy rozpoczynaniu współżycia zdecydowała się na antykoncepcję hormonalną. Odkąd zaczęła ją stosować ma silne migreny, trwające pomimo odstawienia środków do dziś (po upływie 15 lat!)

To jest świństwo, cokolwiek by nie mówili na ten temat. Nie chcę tego widzieć nigdy w życiu. Wypuszczają coś na rynek, testują na kobietach, a faktycznie wyniki mają po 20-30 latach, albo i lepiej.

Prezerwatywy pękają, owszem, ale jakoś dałam radę. Od kiedy jestem z moim Jedynym, nie stosuję nic, oprócz unikania dojścia we mnie. Ale mój wiek pozwala mi już na takie zachowania, bo ani ja ani mój TŻ nie mamy obaw przed ewentualną ciążą.

Współczuje młodym dziewczynom, które faszerują się tym gównem. Większość lekarstw ma znaczny wpływ na nasze zdrowie i działanie organów. Przekonałam się o silnym działaniu pewnych tabletek, które zażywałam na infekcję intymna swego czasu. Pojawiło mi się po nich kolosalne podrażnienie na skórze twarzy, okropny rumieniec około-ustny z którym walczyłam przez rok czasu, a dziś mam jeszcze lekkie zaczerwienienie.

Skoro w jedzeniu jest tyle chemii, wszystko jest niezdrowe, to po co dokładać do tego jeszcze hormony i kolejną dawkę chemi? Zastanówcie się dziewczyny, bo teraz wszystko jest super, ale wszystko co jemy, zażywamy i styl życia jaki prowadzimy odbiją się na nas w przyszłości. A czas naprawdę leci!
__________________
"Every day is a new day"
_lady_rebel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 11:01   #3877
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez _lady_rebel_ Pokaż wiadomość
1. Kobieta chciała zajść w ciążę i poszła do ginekologa. Ponieważ był to uczciwy człowiek powiedział jej wprost: jeżeli chce mieć pani zdrowe dziecko, proszę odstawić antykoncepcję hormonalną na przynajmniej dwa lata i absulutnie nie zajść w tym czasie w ciążę.
Opinia jednego gina jest dla Ciebie prawdą absolutną?
Są różne "szkoły", jedne zalecają szybkie zajście po odstawieniu, inne odczekanie. Jest wiele badań, które nie dowodzą szkodliwego wpływu na płód, są też doniesienia, które wyraźnie je sugerują, jednak trudno zrzucić winę jednoznacznie na tabletki.
Cytat:
Napisane przez _lady_rebel_ Pokaż wiadomość
2. Dziewczyna przy rozpoczynaniu współżycia zdecydowała się na antykoncepcję hormonalną. Odkąd zaczęła ją stosować ma silne migreny, trwające pomimo odstawienia środków do dziś (po upływie 15 lat!)
Średnio wiarygodne. Wygląda na to, że po prostu skłonność do migren objawiła się jej w takim a nie innym młodym wieku, co zbiegło się z rozpoczęciem współżycia.
Porównaj leki dostępne 15 lat temu na rynku z obecnymi, to były bomby hormonalne.
Cytat:
Napisane przez _lady_rebel_ Pokaż wiadomość
To jest świństwo, cokolwiek by nie mówili na ten temat. Nie chcę tego widzieć nigdy w życiu.
To jest Twoja decyzja i każdy z tu obecnych ją szanuje
Cytat:
Napisane przez _lady_rebel_ Pokaż wiadomość
Wypuszczają coś na rynek, testują na kobietach, a faktycznie wyniki mają po 20-30 latach, albo i lepiej.
No niestety. Patrz, od ilu lat ludzie piją kawę, a ile nowych "faktów" przynoszą co roku badania na jej temat.
Cytat:
Napisane przez _lady_rebel_ Pokaż wiadomość
Prezerwatywy pękają, owszem, ale jakoś dałam radę.
Mnie na szczęście nigdy nie pękła, ale nie odpowiadam za innych.
Cytat:
Napisane przez _lady_rebel_ Pokaż wiadomość
Od kiedy jestem z moim Jedynym, nie stosuję nic, oprócz unikania dojścia we mnie. Ale mój wiek pozwala mi już na takie zachowania, bo ani ja ani mój TŻ nie mamy obaw przed ewentualną ciążą.
A na forum jest wiele dziewczyn i kobiet, które nie mogą sobie pozwolić na ciążę z różnych przyczyn.
Stosunek przerywany NIE JEST metodą antykoncepcyjną.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-04, 11:14   #3878
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez _lady_rebel_ Pokaż wiadomość
Mam 25 lat i nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, chociaż każdy ginekolog mnie do tego namawiał, a wypisywanie recept na życzenie jest na porządku dziennym, bez pytań, bez badań - CHORE!!!
Nie spotkałam się z wypisywaniem recept na tabletki bez badań, choć nie przeczę, że konowały są w każdej dziedzinie i pewno są ginekolodzy, którym nie zależy na dobru pacjentek.
Cytat:
Wiele słyszałam o skutkach ubocznych, o skutkach występujących po latach, powiem Wam dwie historie jakie znam osobiście:
1. Kobieta chciała zajść w ciążę i poszła do ginekologa. Ponieważ był to uczciwy człowiek powiedział jej wprost: jeżeli chce mieć pani zdrowe dziecko, proszę odstawić antykoncepcję hormonalną na przynajmniej dwa lata i absulutnie nie zajść w tym czasie w ciążę.
2. Dziewczyna przy rozpoczynaniu współżycia zdecydowała się na antykoncepcję hormonalną. Odkąd zaczęła ją stosować ma silne migreny, trwające pomimo odstawienia środków do dziś (po upływie 15 lat!)
I czego mają dowodzić te 2 przypadki? Są kobiety, które z różnych wzgledów nie mogą brać pigułek. Są takie, którym jedne szkodzą a inne już nie. Są też takie którym nic się nie dzieje po nich złego. Biorę tabletki już od jakiś 4 lat. Regularnie się badam- wzystkie wyniki mam w normie, czuję się lepiej niż kiedy ich nie brałam (mniej obfite i bolesne krwawienia) i to też i niczym nie świadczy. Jednym coś zaszkodzi a innym nie
Cytat:
To jest świństwo, cokolwiek by nie mówili na ten temat. Nie chcę tego widzieć nigdy w życiu. Wypuszczają coś na rynek, testują na kobietach, a faktycznie wyniki mają po 20-30 latach, albo i lepiej.
To nie bierz- Twoja decyzja. Na rynek wpuszczane są i inne leki/szczepionki, które są nowe, powstają nowe metody leczenia, to że coś jest nowe nie znaczy, że jest złe i szkodliwe.
Cytat:
Prezerwatywy pękają, owszem, ale jakoś dałam radę. Od kiedy jestem z moim Jedynym, nie stosuję nic, oprócz unikania dojścia we mnie. Ale mój wiek pozwala mi już na takie zachowania, bo ani ja ani mój TŻ nie mamy obaw przed ewentualną ciążą.
Gratuluję. Ja nie chcę być w ciąży- nigdy w życiu, dla mnie hormony to komfort. A stosunek przerywany to nie jest zabezpieczenie. Można się w tę rosyjską ruletkę pobawić jeśli komuś nie przeszkadzała by ewentualna ciążą- niestety nie wszyscy mogą sobie na ciążę pozwolić.
Cytat:
Współczuje młodym dziewczynom, które faszerują się tym gównem. Większość lekarstw ma znaczny wpływ na nasze zdrowie i działanie organów. Przekonałam się o silnym działaniu pewnych tabletek, które zażywałam na infekcję intymna swego czasu. Pojawiło mi się po nich kolosalne podrażnienie na skórze twarzy, okropny rumieniec około-ustny z którym walczyłam przez rok czasu, a dziś mam jeszcze lekkie zaczerwienienie.
Mi np. szkodzi aspiryna, ale hormony już nie. To jest INDYWIDUALNA sprawa i nie można generalizować.

Cytat:
Skoro w jedzeniu jest tyle chemii, wszystko jest niezdrowe, to po co dokładać do tego jeszcze hormony i kolejną dawkę chemi? Zastanówcie się dziewczyny, bo teraz wszystko jest super, ale wszystko co jemy, zażywamy i styl życia jaki prowadzimy odbiją się na nas w przyszłości. A czas naprawdę leci!
Wolę umrzeć młodziej, ale mieć pewność, że nie urodzę dziecka niż świrować o każdym stosunku, że może będzie ciąża. Poza tym na prawdę nie wierzę, że przy regularnych badaniach nie zauważę, że coś się ewentualnie dzieje złego.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 11:19   #3879
_lady_rebel_
Raczkowanie
 
Avatar _lady_rebel_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 199
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

I bardzo dobrze Dziewczyny, róbcie co chcecie tylko mi nie piszcie, że STOSUNEK PRZERYWANY NIE JEST METODĄ ANTYKONCEPCYJNĄ bo ja nie urodziłam się wczoraj, by o tym nie wiedzieć. Napisałam właśnie, że dla mnie zajście w ciążę to nie problem już teraz, a kiedy się tego bałam, to stosowałam prezerwatywy. I tylko raz się zdarzyło, że pękła.

Ja wiem, że wiele z Was sobie ceni komfort psychiczny, że jest to wygodne itd itp ale to nie jest sok pomarańczowy! To są leki, wpływające na waszą gospodarkę hormonalną, to głęboka i długotrwała ingerencja w organizm. Ja nie zamierzam was pouczać, bo każda z nas ma swój rozum i odpowiada za siebie, ja tego syfu nie tknę, nie tknęłam i dobrze się z tym czuję, bo tak jak pisałam i tak zapychamy siebie chemią tkwiącą nawet w jedzeniu, niestety w takich czasach żyjemy, że nie liczy się jakość ale ilość. A wasze decyzje i zdanie na ten temat akceptuje, bo powiedzmy sobie szczerze - jestescie obcymi osobami dla mnie i tak prawdę powiedziawszy, to nieszczególnie zależy mi na waszym zdrowiu. Ale gdyby któraś z Was była moją córką albo siostrą to napewno starałabym się ją odwieść od zamiaru stosowania antykoncepcji hormonalnej. I tyle z mojej strony w temacie, idę sobie, bo chciałam tylko wyrazić swoje zdanie i przedstawić wam te dwie historie, które znam od bliskich mi osób. Także już wam nie przeszkadzam w dalszym zachwalaniu, na zdrowie!


P.S. Kolor Bzu, piszesz, że wolisz umrzeć młodziej, niż zajść w ciążę. Teraz łatwo ci się tak mówi, bo jesteś młoda i wydaje ci się, że do twojej śmierci jeszcze hohoho. Ale jak będziesz staruszką, to dalej będziesz chciała żyć. A regularne badania nie dają 100% pewności, że wszystko jest ok, bo są takie choroby i zwichrowania, że lekarze nawet nie wiedzą o co chodzi. Ale oczywiście, że lepiej się regularnie badać niż tego nie robić, zawsze większa szansa na to, że w razie czego można się jeszcze ratować.
__________________
"Every day is a new day"

Edytowane przez _lady_rebel_
Czas edycji: 2013-03-04 o 11:33 Powód: ble ble ble ;)
_lady_rebel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 11:35   #3880
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez _lady_rebel_ Pokaż wiadomość
Ja wiem, że wiele z Was sobie ceni komfort psychiczny, że jest to wygodne itd itp ale to nie jest sok pomarańczowy! To są leki, wpływające na waszą gospodarkę hormonalną, to głęboka i długotrwała ingerencja w organizm.
Jak wszystkie leki, które się długo bierze. I dlatego trzeba się badać regularnie, ale błagam nie wmawiaj, że pigułki szkodzą każdemu.
Cytat:
Ja nie zamierzam was pouczać, bo każda z nas ma swój rozum i odpowiada za siebie, ja tego syfu nie tknę, nie tknęłam i dobrze się z tym czuję, bo tak jak pisałam i tak zapychamy siebie chemią tkwiącą nawet w jedzeniu, niestety w takich czasach żyjemy, że nie liczy się jakość ale ilość.
Ja tknęłam "ten syf" i dzięki temu czuję się lepiej. I mogę normalnie funkcjonować a nie krwawić jakby się ze mnie lało, nie zwijam się z bólu- no dla mnie to same plusy.
Cytat:
A wasze decyzje i zdanie na ten temat akceptuje, bo powiedzmy sobie szczerze - jestescie obcymi osobami dla mnie i tak prawdę powiedziawszy, to nieszczególnie zależy mi na waszym zdrowiu. Ale gdyby któraś z Was była moją córką albo siostrą to napewno starałabym się ją odwieść od zamiaru stosowania antykoncepcji hormonalnej.
Nie wiem no,może ja powinnam zacząć odwodzić ludzi od brania aspiryny bo mi szkodzi, i mojemu ojcu też i jeszcze matce mojego kumpla.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 14:02   #3881
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Ja mam trądzik cały czas, teraz się zwiększył i coraz poważniej zastanawiam się nad tymi tabletkami.Myślałam, ze coś mnie zapchało,. jakiś kosmetyk, ale plecy też mam całe obsypane, dekold zapchany, wyglądam paskudnie, strasznie mi wstyd Chciałam iść do endokrynologa się przebadać, ale w mojej sytuacji jest to prawie nierealne bo jedna wizyta mi przepadła i dopiero w czerwcu będzie rejestracja na grudzień 2013, a prywatnie mnie nie stać. Już nie mówię o samej wizycie, ale o wszystkich badaniach, które lekarz może zlecić. Robiłam podstawowe badania hormonalne dwa razy jak testosteron estrogen itd i wszystko wyszło ok. Nie wiem skąd u mnie tyle trądziku. Skończyłam już 22 lata. Psychicznie z tego powodu jestem ruiną. Nie wiem totalnie jak postąpić, czy iść do lekarza po te tabsy, czy co robić.
Wchodze tu co jakiś czas, przerabiałam temat milion razy i jestem przerażona tymi wszystkimi skutkami ubocznymi, chemią itd. Moja mama ma żyaki moja babcia też, ja mam popękane naczynka na nogach, twarzy i plecach. Naprawde totalnie wiem co robić w tej sytuacji. Gdybym miała pieniądze na badania to zrobiłabym bez zastanowienia za jednym zamachem wszystko co trzeba, a tak już chyba z dwa lata siedzę na wizażu, czytam i dalej nie podjęłam żadnej decyzji.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-04, 21:34   #3882
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez lauretta1979 Pokaż wiadomość
Jeanine ma końską dawkę hormonów? No bez przesady!bo wszystkie inne dostępne tabletki anty mają nawet większą ,identyczną lub prawie identyczną dawkę hormonów!Więc nie rozumiem tym bardziej stwierdzenia Pani doktor hehe

http://ponton.org.pl/pl/strona/lista...ykoncepcyjnych

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Na stronce do której podałam link jest błąd bo np. Yasmin (które sama stosuję) zawierają przecież 3mg. progestagenu a nie tak jak jest tam napisane że tylko 0,03!
Jeanine mają dużo Dienogestu- 2 mg. Niby jakoś tam się tak rozkłada, że tak nie szkodzi, ale nie jest to mało w porównaniu do innych tabletek.

Lady_rebel, generalnie też jestem przeciw tabletek, choć je brałam, jak pisałam- na PCOS. Mimo wszystko to decyzja każdej kobiety. Ja czuję na sobie pewne skutki, np jakby gorsze krążenie, teraz widzę, że tabletki nie są raczej dla mnie, chociaż na PCOS są dobre i o wszystkim powiem ginekologowi. Też spotkałam się, że ginekolodzy namawiają zawsze na tabletki, dla nich pewnie to dodatkowy zysk, a jak nie chciałam to tylko sztuczne zachwalanie i zdziwienie, że nie chciałam. Proponowałabym Ci jednak unikać stosunków przerywanych, nie są zbyt skuteczne, lepiej prezerwatywy, stosowałam wiele lat i teraz powrócę, jestem zadowolona Jak piszecie, gdy bierzecie antykoncepcje ważne są regularne badania, według mnie badanie się co pół roku to mus, ja zbadałam się po 9 miesiącach, ale powiedźmy, że też ok. Czasem nie widać skutków, a coś wyjdzie w badaniach i mi wyszło, choć tak źle to też nie jest. Co do braku bólu, to tak zniwelowały mi, teraz znów będę się z tym męczyć, no ale ja chcę być zdrowa, a mnie jednak nie bardzo służyły.

Aredhel125, powiem Ci szczerze, że ja kiedyś miałam popękane naczynka, ale mniej, teraz bardziej. Będę musiała coś z tym zrobić, chyba jakieś kremy, nie? No bo czasem to jest już bardzo widoczne, na nogach też, a zwłaszcza po wyjściu z kąpieli.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2013-03-04 o 21:41
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 10:50   #3883
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Cytat:
Napisane przez _lady_rebel_ Pokaż wiadomość
I bardzo dobrze Dziewczyny, róbcie co chcecie tylko mi nie piszcie, że STOSUNEK PRZERYWANY NIE JEST METODĄ ANTYKONCEPCYJNĄ bo ja nie urodziłam się wczoraj, by o tym nie wiedzieć. Napisałam właśnie, że dla mnie zajście w ciążę to nie problem już teraz, a kiedy się tego bałam, to stosowałam prezerwatywy. I tylko raz się zdarzyło, że pękła.

Ja wiem, że wiele z Was sobie ceni komfort psychiczny, że jest to wygodne itd itp ale to nie jest sok pomarańczowy! To są leki, wpływające na waszą gospodarkę hormonalną, to głęboka i długotrwała ingerencja w organizm. Ja nie zamierzam was pouczać, bo każda z nas ma swój rozum i odpowiada za siebie, ja tego syfu nie tknę, nie tknęłam i dobrze się z tym czuję, bo tak jak pisałam i tak zapychamy siebie chemią tkwiącą nawet w jedzeniu, niestety w takich czasach żyjemy, że nie liczy się jakość ale ilość. A wasze decyzje i zdanie na ten temat akceptuje, bo powiedzmy sobie szczerze - jestescie obcymi osobami dla mnie i tak prawdę powiedziawszy, to nieszczególnie zależy mi na waszym zdrowiu. Ale gdyby któraś z Was była moją córką albo siostrą to napewno starałabym się ją odwieść od zamiaru stosowania antykoncepcji hormonalnej. I tyle z mojej strony w temacie, idę sobie, bo chciałam tylko wyrazić swoje zdanie i przedstawić wam te dwie historie, które znam od bliskich mi osób. Także już wam nie przeszkadzam w dalszym zachwalaniu, na zdrowie!


P.S. Kolor Bzu, piszesz, że wolisz umrzeć młodziej, niż zajść w ciążę. Teraz łatwo ci się tak mówi, bo jesteś młoda i wydaje ci się, że do twojej śmierci jeszcze hohoho. Ale jak będziesz staruszką, to dalej będziesz chciała żyć. A regularne badania nie dają 100% pewności, że wszystko jest ok, bo są takie choroby i zwichrowania, że lekarze nawet nie wiedzą o co chodzi. Ale oczywiście, że lepiej się regularnie badać niż tego nie robić, zawsze większa szansa na to, że w razie czego można się jeszcze ratować.
Lady juz nie gadaj bzdur. Jak tabsy maja szkodzic to od razu zaszkodza, a nie po latach. To co po latach wychodzi to nie musi miec zrodla w antykoncepcji. Badania sa po to aby dopasowac tabsy. Poza tym jest wiecej zalet niz wad ich brania...

A porownywanie tabsow sprzed 15 lat do dzisiejszych, to tak jakby porownywac renesans do wspolczesnosci.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 12:46   #3884
AlaZkotem
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków/Bochnia
Wiadomości: 43
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cześć
Te skutki uboczne to są legendy miejskie. Każdy lek czy preparat musi zawierać listę skutków ubocznych jakie wystąpiły u testujących preparat. Gdy 1 na 1000 testujących przytył to wpisują – możliwe że się po tym tyje. Ale odpowiedzmy sobie szczerze – co jest bardziej prawdopodobne? To że ta jedna testująca przytyła bo lubiła wpierdzilać np. pączki, czy to że akurat preparat jej zaszkodził, a całej reszcie czyli 999 kobitkom nie? Ja tam nie obżeram się, trochę ćwiczę i po 30stce mam zgrabna sylwetkę, i nie zwalam swojego lenistwa na inne rzeczy.
Pozdrawiam.
AlaZkotem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 15:00   #3885
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

AlaZkotem, normalnyFacet - straszne głupoty piszecie, wystarczy poczytać kilka stron tego wątku...

Tak, negatywne skutki mogą objawić się po dłuższym czasie.

Nie, to nie są legendy miejskie i jestem przekonana że każda dziewczyna zna taką, która miała któryś z wymienionych w sondzie skutków ubocznych.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 16:33   #3886
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez _lady_rebel_ Pokaż wiadomość
(…) wypisywanie recept na życzenie jest na porządku dziennym, bez pytań, bez badań - CHORE!!!
Zgadzam się z tym.

Cytat:
Wiele słyszałam o skutkach ubocznych, o skutkach występujących po latach, powiem Wam dwie historie jakie znam osobiście:
1. Kobieta chciała zajść w ciążę i poszła do ginekologa. Ponieważ był to uczciwy człowiek powiedział jej wprost: jeżeli chce mieć pani zdrowe dziecko, proszę odstawić antykoncepcję hormonalną na przynajmniej dwa lata i absulutnie nie zajść w tym czasie w ciążę.
A są kobiety, które zachodziły w ciążę prosto po odstawieniu tabletek i rodziły zdrowe dzieci. Tutaj nie ma reguły.

Cytat:
2. Dziewczyna przy rozpoczynaniu współżycia zdecydowała się na antykoncepcję hormonalną. Odkąd zaczęła ją stosować ma silne migreny, trwające pomimo odstawienia środków do dziś (po upływie 15 lat!)
Niekoniecznie tabletki były tutaj winowajcą. Chyba, że udało się ustalić, że to one zawiniły?

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Lady juz nie gadaj bzdur. Jak tabsy maja szkodzic to od razu zaszkodza, a nie po latach.
Bzdura.

Cytat:
To co po latach wychodzi to nie musi miec zrodla w antykoncepcji.
Nie musi, ale to nie znaczy, że nie może.

Cytat:
Poza tym jest wiecej zalet niz wad ich brania...
Zdaniem niektórych osób, na pewno.

Cytat:
A porownywanie tabsow sprzed 15 lat do dzisiejszych, to tak jakby porownywac renesans do wspolczesnosci.
Niektóre tabletki sprzed 15 lat nadal są na rynku

Cytat:
Napisane przez AlaZkotem Pokaż wiadomość
Cześć
Te skutki uboczne to są legendy miejskie. Każdy lek czy preparat musi zawierać listę skutków ubocznych jakie wystąpiły u testujących preparat. Gdy 1 na 1000 testujących przytył to wpisują – możliwe że się po tym tyje. Ale odpowiedzmy sobie szczerze – co jest bardziej prawdopodobne? To że ta jedna testująca przytyła bo lubiła wpierdzilać np. pączki, czy to że akurat preparat jej zaszkodził, a całej reszcie czyli 999 kobitkom nie? Ja tam nie obżeram się, trochę ćwiczę i po 30stce mam zgrabna sylwetkę, i nie zwalam swojego lenistwa na inne rzeczy.
Pozdrawiam.
Gdy jakiś problem występuje u 1 na 1000 osób to skłonna jestem zastanowić się, czy aby na pewno jest powód do obaw, ale akurat zwiększenie masy ciała widzi się u 1 lub więcej pacjentek na 10 (Regulon), u 1-10 osób na 100 (Qlaira, Cilest) czy też u więcej niż 1 na 100, ale mniej niż 10 na 100 (Naraya) sugeruje, że problem jednak jest dość częsty. I nie tłumaczyłabym go w ten sposób, że kobiety po rozpoczęciu stosowania środków hormonalnych nagle zaczynają objadać się pączkami
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 18:04   #3887
Cesarzova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 7
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Dziewczyny, potrzebuję pomocy.
Byłam w piątek u lekarza ginekologa z powodu zaniku okresu. (Brak go od stycznia). Zbadał mnie, powiedział, że to najwidoczniej stres, bo niczego nie wykrył, przepisał luteinę na wywołanie miesiączki. Chciałam już wychodzić, gdy stwierdził, że mam trądzik (odkrywczy to on nie jest :P ) i przepisał mi Diane 35. Zaczęłam tłumaczyć, że nie chciałabym takich tabletek, gdyż zostały one wycofane w wielu krajach, że źle wpływają na dłuższą metę na gospodarkę hormonalną i, że nie jestem do tego przekonana. Kazał mi zatem zrobił jakieś trzy badania (nie potrafię rozszyfrować jego pisma, coś w stylu Asap, Atap, nie wiem), mam wziąć jedno opakowanie Diany, jak w końcu wszystko wróci do normy i przyjść do niego. Powiedział, że powinnam mieć przepisaną kurację na ROK Diany .. Niedługo muszę zrobić te badania, dwa opakowania antykoncepcji mam już wykupionej, ale nie rozumiem, dlaczego wcisnął mi Diane i dlaczego każe mi brać je przez rok. Przecież nie powinno się tak długo w tak młodym wieku (19 lat) stosować takich tabletek. Być może reaguję zbyt emocjonalnie, ale to już trzeci lekarz, który przepisał mi Diane (wcześniej odmawiałam). Brałam już Artizie (przez 3 miesiące) i Cilest (przez 1 miesiąc), ale żadne mi nie odpowiadały - miałam ogromne wahania nastrojów i wszystko wskazywało na to, że to nie dla mnie. Nie wiem, czy mogę pisać takie rzeczy w tym dziale, ale mam nadzieję, że znajdzie się tu jakaś dobra duszyczka, która podpowie mi, co robić. (
Cesarzova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 18:59   #3888
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Lady juz nie gadaj bzdur. Jak tabsy maja szkodzic to od razu zaszkodza, a nie po latach. To co po latach wychodzi to nie musi miec zrodla w antykoncepcji. Badania sa po to aby dopasowac tabsy. Poza tym jest wiecej zalet niz wad ich brania...

A porownywanie tabsow sprzed 15 lat do dzisiejszych, to tak jakby porownywac renesans do wspolczesnosci.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Podobno tak, ale z drugiej strony jak poczytałam, to Jeaninne niby nowość, które brałam podobno mogą być odpowiednikiem starych tabletek, tylko wypuszczonych pod inną nazwą.

Masz rację, skutki nie muszą mieć odzwierciedlenia w antykoncepcji, ale mogą i trzeba wiedzieć, że tak może być. Dlatego trzeba badać się regularnie cały czas, a podczas brania antykoncepcji jeszcze częściej.

To, że lekarze często przepisują tabletki przez badań to wiem. Zawsze uważałam, że to jest złe. Lekarka, którą znałam z tego co widziałam przepisywała ciągle Regulon, mi też chciała wcisnąć, oczywiście się nie zgodziłam- pewnie podpisała z nimi umowę. Zawsze tak namawiają do hormonów praktycznie, tak jakby prezerwatywy nie istniały i to był jedyny sposób. Jest to bardzo widoczne.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2013-03-05 o 19:03
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 21:28   #3889
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

mam troche glupie pytanie, nie wiem czy na dobrym watku >.< ostatnio zaczelam brac kwas foliowy a dzisiaj dowiedzialam sie ze powinnam brac go w mozliwie jak najwiekszym odstepie czasu od tabletek anty. ale nigdzie nie moge znalezc dlaczego? moze ktoras z Was wie jaka jest tego przyczyna?
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 21:39   #3890
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

A skąd ta informacja?
Bo chyba nie z ulotki tabletek?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 21:44   #3891
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
A skąd ta informacja?
Bo chyba nie z ulotki tabletek?
nie. stad: http://mamdziecko.interia.pl/ciaza/n...ezc,nId,619545 wiem malo wiarygodny portal, ale mnie to zainteresowalo.

edit: i nie wiem, czy chodzi tylko o wchlanianie kw. foliowego czy o cos jeszcze.

Edytowane przez e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Czas edycji: 2013-03-05 o 21:46
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 05:43   #3892
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Jeśli tej informacji nie ma w ulotce, to znaczy,że taka interakcja nie istnieje. Ulotka jest rozstrzygająca.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 14:07   #3893
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Jeśli tej informacji nie ma w ulotce, to znaczy,że taka interakcja nie istnieje. Ulotka jest rozstrzygająca.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 14:32   #3894
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Ok dzisiaj zaczelam.brac folik i na jego ulotce jest napisane zeby nie laczyc z tabsami bo hormony obnizaja wchlanianie kwasu foliowego. miedzy przyjmowaniem tabletki antykoncepcyjnej a foliku powinna byc jak najwieksza przerwa godzinowa
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 17:24   #3895
g700
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Słyszeliście może o tym, że antybiotyki zmniejszają skutecznośc tabletek antykoncepcyjnych? Ja nie wiedziałam, cud że jeszcze w ciąży nie jestem. Ciekawe o jakie antybiotyki chodzi, wiecie?
g700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 19:38   #3896
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez g700 Pokaż wiadomość
Słyszeliście może o tym, że antybiotyki zmniejszają skutecznośc tabletek antykoncepcyjnych? Ja nie wiedziałam, cud że jeszcze w ciąży nie jestem. Ciekawe o jakie antybiotyki chodzi, wiecie?
Nie ma o tym informacji w ulotce tabletek, które bierzesz?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 09:41   #3897
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez g700 Pokaż wiadomość
Słyszeliście może o tym, że antybiotyki zmniejszają skutecznośc tabletek antykoncepcyjnych? Ja nie wiedziałam, cud że jeszcze w ciąży nie jestem. Ciekawe o jakie antybiotyki chodzi, wiecie?
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 12:16   #3898
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez g700 Pokaż wiadomość
Słyszeliście może o tym, że antybiotyki zmniejszają skutecznośc tabletek antykoncepcyjnych? Ja nie wiedziałam, cud że jeszcze w ciąży nie jestem. Ciekawe o jakie antybiotyki chodzi, wiecie?
Mówisz o tej informacji jakbyś opowiadała historię: słyszeliście, że w jeziorze Loch Ness widziano potwora?

czytałas w ogole ulotkę tabletek, które bierzesz? Antybiotyki to pierwsza rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę, oprócz wymiotów, biegunek, dziurawca itd.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 13:44   #3899
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Ja niedawno zakończyłam brać tabletki, więc opiszę swoje skutki uboczne:

-suchość pochwy,
-powiększenie piersi,
-ostatnio bóle nogi, co było bezpośrednią przyczyną odstawienia tabsów,
-większy cellulit,
-pogorszenie krzepliwości krwi.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Lady juz nie gadaj bzdur. Jak tabsy maja szkodzic to od razu zaszkodza, a nie po latach. To co po latach wychodzi to nie musi miec zrodla w antykoncepcji. Badania sa po to aby dopasowac tabsy. Poza tym jest wiecej zalet niz wad ich brania...

A porownywanie tabsow sprzed 15 lat do dzisiejszych, to tak jakby porownywac renesans do wspolczesnosci.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Znowu powiedział co wiedział U mnie poważne skutki uboczne wyszły po dwóch latach, wcześniej super się czułam.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 14:05   #3900
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Mój pierwszy raz - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Znowu powiedział co wiedział U mnie poważne skutki uboczne wyszły po dwóch latach, wcześniej super się czułam.
a skąd pewność, że to po tabsach?
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.