fotoepilacja - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-28, 14:25   #211
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: fotoepilacja

Pachy wtedy mieli w promocji gratis do innych zabiegów, bikini (brazylijskie - wszystkie włosy) chyba z 400, łydki też jakoś tak 300-400 ... ale dokładnie już nie pamiętam...
Ale co ważne - zabiegi robiłam co kilka miesięcy (pachy i bikini jakoś co 4 miesiące, a nogi miały być co pół roku, ale po pół roku pamiętam że jeszcze niewiele rosło na nogach i robiłam dłuższą przerwę)

Po laserze aleksandrytowym bardzo dużo czasu mija zanim coś zacznie odrastać, a po 4-5 zabiegach już nie odrasta wcale, albo rosną jakieś jasne miękkie pypcie a nie włosy.
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 10:50   #212
Sayuuki
Raczkowanie
 
Avatar Sayuuki
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 46
Dot.: fotoepilacja

[1=f8bf2a01d7db5d2618e88c1 57e13c8aff79429a0_5e9640c 4cec01;33815532]Pamiętasz może jaki to był koszt ?[/QUOTE]

Ja mam Light Sheer'em, jestem dopiero po 2 zabiegu więc jakieś pierwsze efekty już mogą się pojawić
Z tego, co wiem to teraz zabieg kosztuje koło 300 zł, nie podam ile jest za moja zabiegi bo nie ja płacę. Proponuje żebyś przeczytała moje wcześniejsze relację z zabiegów bo to zawsze daje jakiś wgląd jak to wygląda, na stronie kliniki(też podałam wcześniej) są odp. na podstawowe pytanie dot. depilacji laserowej.
Podsumowując za taką depilację trzeba się liczyć z kosztem ok. 1200 zł licząc 4 zabiegi po 300zł, a przy LS przerwa między zabiegami to 6-8 tyg.
Mam nadzieję, że moja wypowiedź też pomogła
Sayuuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 21:25   #213
doizy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: fotoepilacja

Witam
wizaż czytam od lat
ale dziś postanowiłam się zarejestrować i napisać swój pierwszy post w tym wątku
Jakiś czas temu po naocznych dowodach u znajomej zdecydowałam się na laser diodowy LIGHTSHEER
jestem po pierwszym zabiegu pach, który miałam 7 tyg. temu i powiem wam że przez cały maj nie musiałam ich golić, dopiero na początku czerwca coś tam się pojawiło. włosy odrastają jakby słabsze i nie w takich ilościach. Zabieg trwał ok. 20-30 minut
Jestem też świeżo po 1 zabiegu na bikini - głębokim. czas zabiegu to 45-55 minut. Co do efektów czekamy. Na razie smaruję się alantanem.

bolesność porównując te dwa miejsca?
bardziej bolały mnie pachy i w trakcie samego zabiegu i po. bolesność utrzymywała się z dwa dni.
Na bikini szłam ze ściśniętym żołądkiem, po pierwsze pamiętałam o bólu przy pachach, po drugie - ze względu na depilowane miejsca .
Zabieg bikini miałam do południa po ok. 4 godzinach nic już nie czułam.

pani robiąca zabieg mówiła mi że mogę w paru miejscach mieć strupki, ale nic takiego nie obserwuję.
doizy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 17:42   #214
Ciotka_Klotka
Przyczajenie
 
Avatar Ciotka_Klotka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 28
Dot.: fotoepilacja

!!!YASUMI LUBLIN TO PORAŻKA!!!

Dlaczego?

Dostałam dwa vouchery w prezencie na zabiegi. Każdy o wartości 100 zł. Chciałam wykorzystać je na zabieg przedłużania rzęs. Uprzednio jednak zadzwoniłam, by dowiedzieć się, czy istnieje taka możliwość. Pani się czuła niedoinformowana, więc kazała zadzwonić mi po południu, gdy już zapyta się kierowniczki. Zadzwoniłam zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i okazało się, że oczywiście - nie będzie problemu. Tylko termin, uwaga ZA 4,5 TYGODNIA. "No dobrze" myślę sobie - widocznie robią tam rzęsy nie byle jak. Czekałam dzielnie i śniłam o swych pięknych rzęsach, jakie miałam nosić już (no powiedzmy że) niebawem. Gdy nadszedł ten szczęśliwy dzień i jak na skrzydłach poleciałam do salonu, okazało się, że muszę dopłacić do tych rzęs 100 zł, gdyż tylko jeden voucher mogę wykorzystać. Cóż, nie tego się spodziewałam, TYLE czekając i UPEWNIAJĄC się wcześniej.

TOTALNY BRAK SZACUNKU DO KLIENTEK!

W Lublinie jest wiele o niebo lepszych salonów, gdzie klienta umieją odpowiednio potraktować. Proponuję przenieść się do Jastkowa. Tam pewnie nie mają żadnych wymagań. W Lublinie jednak trzeba coś pokazać. Przykro mi. Mam nadzieje, że w tym lokalu powstanie kiedyś coś porządnego. Ja nie zamierzam tutaj wracać.

TAKI BURDEL TYLKO TUTAJ, DROGIE PANIE!

NIE POLECAM!!!!!!!!
__________________

21.02.2008
<= Razem

01.01.2013 <= Zaręczeni

21.06.2014 <= Ślub
Ciotka_Klotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 11:39   #215
MissMonika
Raczkowanie
 
Avatar MissMonika
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 118
Send a message via Skype™ to MissMonika
Dot.: fotoepilacja

Cytat:
Napisane przez kara54 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc od momentu nieudanego leczenia u kosmetyczki i wszelkich moich przygód z leczeniem skóry w salonach stwierdziłam, że jeśli chodzi o fotodepilację zdecydowałam się na nieco droższy zabieg w DerMedzie w Łodzi. Zabieg jest przeprowadzany przez lekarza specjalistę i poprzedzony jest wywiadem lekarskim. Pani doktor powiedziała mi, że fotodepilacja jest znacznie bezpieczniejsza od laserowej, ale lepiej gdy specjalista kontroluje sytuację. Jestem już po 3 zabiegu i jestem bardzo zadowolona.
Możesz powiedzieć coś więcej? Jaka dr robiła Ci zabieg i ile kosztował? Czy zabieg bardzo boli?
__________________
Chrystian
MissMonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:33   #216
gosiax997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: fotoepilacja

Cytat:
Napisane przez Maja_13 Pokaż wiadomość
Witam,
ja byłam w gabinecie, w którym stosują metodę E-Light (IPL+RF), czyli nowszą wersję IPL. Zasada działania jest dość podobna do lasera, tyle że tańsza (99zł za 1 część ciała!!!), o wiele mniej bolesna i podobno bardziej skuteczna bo dociera głębiej pod skórę. Na razie byłam na 1 zabiegu i już widzę super efekty. Jak tak dalej pójdzie to pewnie skończy się na 3 wizytach.
Czy ktoś z Was też korzystał z tej metody? Jestem bardzo ciekawa waszych opinii.
Cóż można powiedzieć IPL+RF to sprzęt który służy do fotoepilacji i fal radiowych (RF), a więc widać że to co mówisz to kłamstwo. Poza tym w ogóle 90% wypowiedzi na tym forum to kpina i reklama "no vello" - tzw marketing szeptany a novello pracuje właśnie na tym sprzęcie! Bądźmy szczerzy - depilacja laserowa Light Sheer to jedyna depilacja, która daje 100% efekt - włosy już nigdy nie odrosną. Wiadomym jest że włosy rosną nam do 30-paru lat stąd po depilacji laserowej z pewnością pojawią sie jakieś włosy, jednak to po jakichs kilku latach i to pojedyńcze, których nawet nie widać. Mało tego przeglądając zakupy grupowe można zobaczyć sprzedaż kuponów na light Sheer 93280575237804, a na IPL 1, który bez problemu można odkupić na allegro! Gabinety ogłupiają ludzi "u nas promocyjna cena depilacji laserowej", "znakomite efekty" - człowiek idzie i po pół roku ZERO efektów bo to IPL! I pisze później na forach - depilacja laserowa to lipa i nie daje efektu! Jak chcesz efekt - dołóż troche kasiorki i idź na zabieg depilacji przy użyciu lasera Light Sheer! I nie daj sobie wmówić jakichś ściem że po no vello jest efekt - większość tych wypowiedzi to ściema. Bo niby kto zakłada sobie temat " Ostatnio zaintrygował mnie temat fotoepilacji.
Dziewczyny po zabiegu prosze o wpisy, podzielcie sie swoimi doswiadczeniami..." - jak na 75746745 forach można uzyskać takie informacje!!! A pozniej jeszcze pod roznymi nickami pisze, super metoda!!!!!!! Co za brednie!!!
gosiax997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 11:15   #217
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: fotoepilacja

Dobre lasery (Light Sheer i aleksandrytowy - to JEDYNE, które działają!) kosztują krocie, dlatego robione nimi zabiegi są drogie. Kiedy ktoś wam chce wydepilować całe nogi "laserem" za 100 zł, czy nawet 200, ba - 400 też jest tanio - tzn. że to pic na wodę i nie będziecie mieć długotrwałych efektów.
Wydepilowanie dobrym sprzętem całych nóg to wydatek minimum 500 zł, a zazwyczaj więcej!
Czyli" Light Sheer lub aleksandrytowy - TAK - efekty po paru zabiegach będą trwałe! Tą metodą nie mam od lat w ogóle włosów pod pachami, a po jednym (1) zabiegu na łydki ponad rok temu (!) mam tak przerzedzone włosy, że szok ...
(próbowałam obu laserów i moim zdaniem aleksandrytowym znacznie mniej boli)
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 09:25   #218
Sayuuki
Raczkowanie
 
Avatar Sayuuki
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 46
Dot.: fotoepilacja

Ja nie rozumiem tylko jednego... skoro dziewczyny już się decydują na depilację to chyba obowiązkiem jest dowiedzieć się o tym jak najwięcej. Wystarczy przejrzeć ten wątek, 8 stron to wcale nie tak dużo...
Potem tylko widać wpisy typu "nie zadziałało, wszystko odrosło, pieniądze w błoto". Już kilka osób, w tym ja, pisało o różnicach między laserami itd, poświęcenie kilku minut na przeczytanie to chyba nie tak dużo?
Ja też jak usłyszałam o fotodepilacji to byłam wniebowzięta, ale poczytałam trochę i bum zeszłam na ziemię. Wybaczcie moją natarczywość, ale to powinno być oczywiste, że przed jakimkolwiek zabiegiem trzeba wpierw przeprowadzić wywiad. Chociaż przyznam, że brakowało mi jakiś dokładnych wypowiedzi, relacji i dlatego sama je napisałam.


Przy okazji, jestem po 3 zabiegu i jak nic widać efekty. Co najmniej o połowę mniej włosów, ale i tak lekarka zwróciła mi uwagę, że jest ich bardzo dużo - widać taka moja uroda Po tym zabiegu pojawiło mi się dosłownie kilka malutkich okrągłych siniaków, zaczęły już schodzić ale boje się, że to może okazać się problemem. Chociaż cichutko liczę, że powodem mógł być brak emli, przez co trochę się kręciłam jak bardziej zabolało.
Sayuuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 10:48   #219
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 94
Dot.: fotoepilacja

hej, co prawda to prawda - sprawdzic/poszukać jakiegoś info nie zajmuje tak dużo czasu:
ponizej badania kliniczne porównujące różne lasery i ich skuteczność - polecam zapoznanie się:
http://dermamed-instytut.com/?name=epilacja
malamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 16:02   #220
Smatna312
Przyczajenie
 
Avatar Smatna312
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19
Dot.: fotoepilacja

Witajcie,

zastanawiam się od dłuższego czasu nad skorzystaniem z Nomasvello. Chciałabym poddać się zabiegom depilacji pach, bikini, nóg i pośladków. Mam jasną karnację i czarne włoski, których strasznie się wstydzę. Depilacja maszynką powoduje, że włoski wrastają mi pod skórą, poza tym wiadomo nie jest to trwałe i niestety przy pachach i bikini wywołuje u mnie podrażnienia, woskiem jestem w stanie ogolić sobie nogi bo przy reszcie umarłabym z bólu. Jak mam iść do ginekologa, kiedy nie mam wydepilowanych miejsc intymnych, nie mówiąc już o zbliżeniu z chłopakiem?

Chciałam wiedzieć czysto technicznie jak wyglądają te zabiegi, czy do wszystkich trzeba się rozebrać do naga i zakryć ich ręcznikiem i najważniejsze czy do zabiegu trzeba pozostawić kilku milimetrowe włoski czy by poddać się depilacji trzeba mieć wydepilowane okolice?

Edytowane przez Smatna312
Czas edycji: 2013-01-11 o 16:05
Smatna312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 10:35   #221
Sayuuki
Raczkowanie
 
Avatar Sayuuki
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 46
Dot.: fotoepilacja

Cytat:
Napisane przez Smatna312 Pokaż wiadomość
Witajcie,

zastanawiam się od dłuższego czasu nad skorzystaniem z Nomasvello. Chciałabym poddać się zabiegom depilacji pach, bikini, nóg i pośladków. Mam jasną karnację i czarne włoski, których strasznie się wstydzę. Depilacja maszynką powoduje, że włoski wrastają mi pod skórą, poza tym wiadomo nie jest to trwałe i niestety przy pachach i bikini wywołuje u mnie podrażnienia, woskiem jestem w stanie ogolić sobie nogi bo przy reszcie umarłabym z bólu. Jak mam iść do ginekologa, kiedy nie mam wydepilowanych miejsc intymnych, nie mówiąc już o zbliżeniu z chłopakiem?

Chciałam wiedzieć czysto technicznie jak wyglądają te zabiegi, czy do wszystkich trzeba się rozebrać do naga i zakryć ich ręcznikiem i najważniejsze czy do zabiegu trzeba pozostawić kilku milimetrowe włoski czy by poddać się depilacji trzeba mieć wydepilowane okolice?
A czytałaś może wypowiedzi chociażby z tej jednej strony w całym wątku? Nie będę się już powtarzać, ale radze to zrobić zanim wydasz kase w błoto.

Do zabiegu depilacji nóg na pewno musisz mieć je odsłonięte, to oczywiste. Dokładnie tak samo jest z resztą ciała. Bikini nie robiłam więc o tym nic konkretnego nie powiem...Również do zabiegu depilacji musisz mieć kilkumilimetrowe włoski, najlepiej ogolone dzień przed.
Sayuuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 10:50   #222
Smatna312
Przyczajenie
 
Avatar Smatna312
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19
Dot.: fotoepilacja

Czytałam wszystkie strony.

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

A i tak spróbuje w Nomas bo nie znam lepszej metody na pozbycie się zbędnego owłosienia na dłużej i bez podrażnień. Może też dostanę gwarancję staego usunięcia, a gdyby się nie udało kolejne zabiegi będą gratis.
Smatna312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 11:02   #223
Sayuuki
Raczkowanie
 
Avatar Sayuuki
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 46
Dot.: fotoepilacja

Cytat:
Napisane przez Smatna312 Pokaż wiadomość
Czytałam wszystkie strony.

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

A i tak spróbuje w Nomas bo nie znam lepszej metody na pozbycie się zbędnego owłosienia na dłużej i bez podrażnień. Może też dostanę gwarancję staego usunięcia, a gdyby się nie udało kolejne zabiegi będą gratis.
Skoro chodzi Ci o usunięcie włosków na dłużej, a nie na zawsze to taki efekt na pewno osiągniesz.
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale zapewne gdzieś w Twoim mieście jest gabinet dermatologii estetycznej. Tam na pewno mają Light Sheer albo inny laser. Uważam, że lepiej odłożyć trochę kasy i mieć problem z głowy na zawsze, a nie wydać po 100 zł za zabieg na tymczasowy efekt.
W każdym razie powodzenia
Sayuuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:30   #224
Szara_fleur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 28
Dot.: fotoepilacja

Długo nie pisałam, ponieważ chciałam się upewnić i podzielić moimi opiniami na temat porównania obydwu metod - fotoepilacji i lasera.

Po 6-8 zabiegach fotoepilacji faktycznie straciłam wszystkie włoski z lini bikini, paszek i łydek. Niestety tylko na kilka miesięcy. Trzeba powtarzać zabieg. A jak tego nie zrobisz to i tak wszystko odrośnie. Przynajmniej tak było w moim przypadku (włosy blond)

Postanowiłam wtedy odłożyć troszkę więcej kasy i pójść na Light Sheer. Boli o wiele bardziej niż fotoepilacja. Da się wytrzymać, ale jeszcze kilka godzin po, muszę chodzić podnosząc lekko ręce, bo pachy pieką Niestety mimo tego, że liczyłam na laser to się zawiodłam. Włosy tak samo odrosły jak w przypadku fotoepilacji. Pani wytłumaczyła, że to normalne i dlatego powtarza się zabiegi. Czyli tak jak w przypadku fotoepilacji trzeba chodzić całe życie na zabiegi, żeby dobijać pojawiające się włoski. Laser wcale nie jest na całe życie

Może to mój organizm, który po prostu ma problemy hormonalne, ale w każdym razie u mnie obydwa sposoby się nie sprawdziły. Jeżeli miałabym się kiedyś znowu zdecydować to zdecydowanie wybrałabym fotoepilację o wiele mniej boli i jest tańsza, a efekt taki sam jak w przypadku lasera.
Szara_fleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:53   #225
Smatna312
Przyczajenie
 
Avatar Smatna312
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19
Dot.: fotoepilacja

Widzisz Sayuuki dokładanie nic nie daje, efekt jest ten sam. Może jeśli zabieg i tak trzeba powtarzać do usranej śmierci warto byłoby zakupić domowy laser IPL.
Smatna312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 16:58   #226
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: fotoepilacja

Cytat:
Napisane przez Szara_fleur Pokaż wiadomość
Włosy tak samo odrosły jak w przypadku fotoepilacji. Pani wytłumaczyła, że to normalne i dlatego powtarza się zabiegi. Czyli tak jak w przypadku fotoepilacji trzeba chodzić całe życie na zabiegi, żeby dobijać pojawiające się włoski. Laser wcale nie jest na całe życie
.
Brednie piszesz i ludzi wprowadzasz w błąd ...
Słuchaj, zabiegów laserem (lightsheer lub aleksandrytowym) trzeba zrobić kilka! w odstępach kilkumiesięcznych - żeby wybić wszystkie włosy (nawet te, które akurat są uśpione i po paru/parenastu tygodniach się w naturalny sposób wzbudzą)

Ja tą metodą od kilku lat (!) nie mam zadnych wloskow - to nieprawda. ze zabiegi trzeba powtarzac. Mi (i wielu laskom które znam!) nic latami nie rośnie po 5-6 zabiegach!

Skoro się nie znacie, źle sie do sprawy zabieracie - nie piszcie na forum, bo wprowadzacie w błąd ludzi szukających info ...
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 23:08   #227
Smatna312
Przyczajenie
 
Avatar Smatna312
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19
Dot.: fotoepilacja

Cytat:
Napisane przez dedede Pokaż wiadomość
Mi (i wielu laskom które znam!) nic latami nie rośnie po 5-6 zabiegach!
A więc polecasz Light Sheer czy jakikolwiek inny laser?
Smatna312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 07:41   #228
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: fotoepilacja

Ja depilowałam się laserem aleksandrytowym i efekty są świetne, mimo upływu lat. Pod pachami rosną mi od lat tylko takie białe włoski, bardzo delikatne. Jak je ogolę maszynką raz na tydzień-dwa to nawet nie drapią. Przestałam się też praktycznie pocić pod pachami (antyperspirant na takie gładkie pachy działa jak magiczna różdżka!).
Mam koleżanki, które depilowały się tym samym aleksandrytowym co ja i takie, które depilowały Light Sheer (diodowy). Powiem tak, po Light Sheer miały większe zniszczenia na skórze (zdarzały się krwiaczki po zabiegu, znaczne podrażnienia, dłużej utrzymujące się zaczerwienienie). Ja spróbowałam chyba z 2 razy laserem diodowym (Light Sheer) i raz innym diodowym (z Grupona) i diodowy Light Sheer faktycznie depiluje (ale zabieg był dla mnie bardziej bolesny niż aleksandrytowym!), a to gó.... z Grupona narobiło mi tylko bólu i nie wypadło mi ani pół włosa! Byłam wściekła, bo zrealizowałam kupon, który wcale nie był taki tani (chyba z 400 zł) i zrobiłam za to nogi i pachy ... zero efektu. Dodatkowo głowica tego urządzenia była tak mała, że zabieg trwał chyba z 2h (czyli 2h bólu ...).
Podsumowując:
  1. Laser aleksandrytowy działa na 100%, wydepilowałam nim skutecznie parę partii ciała (pachy, bikini brazylijskie, łydki) i od lat nic mi tam nie rośnie, nie odrasta itd. Włoski, które zostały, są miękkie jak u dziecka.
  2. Laser diodowy Light Sheer (i Light Sheer Duet) działa - ale boli (mnie bolało) bardziej niż przy aleksandrytowym. Efekt końcowy jest (z moich obserwacji ciał koleżanek) trwały, też nic nie odrasta.
  3. Tanie lasery diodowe (które pojawiają się na Gruponach itp.) to chińszczyzna, z małą głowicą (zabieg trwa przez to bardzo długo) a ich jakość jest mierna (u mnie brak jakiegokolwiek efektu - przy ciemnych włosach i jasnej karnacji - czyli w najlepszej sytuacji, jaką można sobie wyobrazić do depilacji).
  4. Coś co salony nazywają laserami, a nimi tak naprawdę nie jest - czyli IPL i IPL+RF to dziadostwo. Lepiej oddać te pieniądze na schronisko lub dom dziecka, naprawdę będzie większy pożytek.Jeśli włosy w ogóle po tym wypadną (co też nie jest regułą!) to nawet po kilkunastu zabiegach odrastają potem identyczne! Moja koleżanka się skusiła, przeczytała w necie dobre opinie (czytaj: reklamy pracowników/właścicieli salonów z tym gó..... nakupiła tych Gruponów, zrobiła zabiegów masę, na łydki chyba z 15 - i była radosna, przez 3-4 miesiące, bo teraz ma to samo co miała wcześniej! A za te pieniądze mogła już zrobić z 2-3 prawdziwe zabiegi, prawdziwym laserem.

W gabinecie, gdzie ja robiłam zabiegi laserem aleksandrytowym, stosują dodatkowy nawiew lodowatego powietrza - dzięki temu zabiegi są łatwiejsze do zniesienia.

Trzeba wykonać kilka zabiegów w precyzyjnych odstępach czasu - ponieważ włosy na naszym ciele mają tzw. fazy wzrostu. Te, które akurat rosną, to tylko ułamek ich wszystkich. Dlatego jak wypadną - to po jakimś czasie "coś zaczyna kiełkować" a potem (po pierwszych paru zabiegach prawdziwym laserem) jest wrażenie, że te zabiegi nic nie dają - ale potem robisz kolejny zabieg i HURA! NIC NIE ODROSŁO!
Jak się już przekroczy nazwijmy to "próg krytyczny zagęszczenia włosów", to efekt jest widoczny praktycznie od razu - u mnie był to 4 zabieg pod pachami i na bikini (jeśli chodzi o łydki - to już po pierwszym zabiegu laserem aleksandrytowym odrosły DUŻO bardziej miękkie i DUŻO rzadsze włosy! do tego stopnia, że kolejny zabieg robiłam chyba po półtora roku).

Edytowane przez dedede
Czas edycji: 2013-01-14 o 07:45
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 09:16   #229
Sayuuki
Raczkowanie
 
Avatar Sayuuki
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 46
Dot.: fotoepilacja

Cytat:
Napisane przez Smatna312 Pokaż wiadomość
Widzisz Sayuuki dokładanie nic nie daje, efekt jest ten sam.
Uważasz, że wypowiadałabym się na temat laserów nie będąc po zabiegach? Ponad rok temu zaczęłam i żadne włosy mi nie odrastają... Poza tym osoba, która napisała, że jej nic nie dało wspomniała, że ma blond włosy, a takie gorzej łapią laser i trudniej je usunąć...

Cytat:
Napisane przez dedede Pokaż wiadomość
Brednie piszesz i ludzi wprowadzasz w błąd ...
Dedede, podziwiam Cię, że chce Ci się ciągle to samo tłumaczyć zwolenniczkom IPL.

Edytowane przez Sayuuki
Czas edycji: 2013-01-14 o 09:18
Sayuuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 11:27   #230
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: fotoepilacja

Mam ten watek w subskrypcji, a że jestem impulsywna, to piszę ... (ale już przynajmniej mnie to nie irytuje, bo jeszcze parę lat temu szlag mnie trafiał, jak czytałam te bzdury ..) pozdr
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:12   #231
Szara_fleur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 28
Dot.: fotoepilacja

dedede, nie obrażaj mnie proszę, ponieważ żadnych bredni nie piszę. Wiem dokładnie jak wygląda proces depilacji laserowej i jak trzeba ją robić, aby była skuteczna. Przeszłam serię fotoepilacji IPL+RF jak i depilacji laserowej Light Sheer'em, które ciągnęły się miesiącami (odpowiednia ilość jak i odstęp czasu między zabiegami). W obydwu przypadkach efekt był ten sam. Wszystko pięknie powypadało i miałam gładziutkie pachy i okolice bikini, a po pewnym czasie wszystko odrastało i nie tylko troszkę, ale całe owłosienie. Może po prostu masz to szczęście, że nie masz problemów hormonalnych i nic Ci nie odrasta po laserze. Konsultowałam sprawę z bardzo dobrym dermatologiem, który wykonywał zabiegi IPLem, a teraz robi diodowym. Potwierdził moje słowa, że niestety u niektórych kobiet tak jest, że cokolwiek użyją do depilacji to i tak nie będą w stanie pozbyć się owłosienia na stałe. Nie próbuję nikogo wprowadzić w błąd. Dzielę się swoim własnym doświadczeniem oraz PRAWDZIWYMI medycznymi przesłankami dlaczego tak a nie inaczej dzieje się u mnie. Zanim coś napiszesz proponuję się zastanowić. Szanujmy się nawzajem proszę. To, że coś Ci nie pasuje, bo nie jest po Twojej myśli nie oznacza od razu, że ktoś pisze brednie i wprowadza ludzi w błąd.

Edytowane przez Szara_fleur
Czas edycji: 2013-01-14 o 12:14
Szara_fleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:24   #232
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: fotoepilacja

A to był na pewno Light Sheer czy może "laser typu light sheer"? Bo na naszym rynku jest już masa laserów diodowych, nazywanych przez ich właścicieli "light sheer" a są to chińskie buble ...
Ile miałaś zabiegów tym prawdziwym laserem? W przedostatnim poście pisałaś w liczbie pojedynczej, teraz jest ich więcej - ile?

Czy masz owłosienie "typu męskiego", na klatce piersiowej, twarzy, plecach? Masz hirsutyzm? W innym wypadku prawidłowo użyty laser dobrej jakości nie ma prawa dawać efektów o jakich piszesz. Czarów nie ma.

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Z laserami mam do czynienia od szeregu lat (depilacje, usuwanie tatuaży, zabiegi medyczne/kosmetyczne laserami CO2 i eCO2). Znam osobę z hirsutyzmem, która laserem aleksandrytowym usunęła owłosienie do poziomu, jaki można uznać za normalny (ma włoski, ale delikatne i rzadkie) i nic jej nie odrasta, a wcześniej wyglądała jak małpiatka. Tak więc jestem sceptyczna.
Dodatkowo, czy "bardzo dobry dermatolog" był bardzo dobry w opinii swojej, jakiegoś rankingu branżowego, czy jakaś inna klasyfikacja nazwała go "bardzo dobrym"? Spotkałam na swojej drodze wielu lekarzy, którzy (dzięki swojej pewności siebie) sprawiają wrażenie kompetentnych - a potem okazuje się, że o kant dupy tę ich kompetencję można trzasnąć i tyle jest warta ..
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 01:47   #233
Szara_fleur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 28
Dot.: fotoepilacja

Powiedz mi proszę gdzie niby pisałam, że poszła na pojedynczy zabieg Light Sheer'em, bo ja jakoś tego nie widzę

Dokładnie to chodziłam tutaj: http://www.depi-light.pl/index.html Dość dobry gabinet, zanim go wybrałam czytałam komentarze na forum. Na maszynach Light Sheer to się aż tak bardzo nie znam, ale skoro jest firmy amerykańskiej to może jednak nie jest chińskim bublem. Wykupiłam sobie pakiet zabiegów na pachy.

Nie mam owłosienia męskiego, czyli nic mi nie rośnie na klatce, twarzy czy plecach - na szczęście.

A bardzo dobry dermatolog to taki, które ma same pozytywne komentarze na portalu znanylekarz.pl Z tego powodu go wybrałam i mnie prowadzi, bo mam problemy z trądzikiem.

Mam włosy blond i mi np. Pani powiedziała, że Light Sheer'em to nie ma co robić łydek, bo średnio pomoże, więc nie robiłam. Może dlatego i nie zadziałało zbytnio na pachy?

Jak masz do polecenia jakiś laser/gabinet w Warszawie, który faktycznie usunie owłosienie na zawsze to z chęcią skorzystam
Szara_fleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 08:41   #234
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: fotoepilacja

Najlepsze efekty widziałam po tym laserze http://dermatologia.consultronix.pl/...andrytowy.html
Jeśli włosy są jasne (mają jasne cebulki! bo czasami włos jest niby ciemny, ale cebulka jasna - to jest najważniejsze, jaki kolor ma cebulka!) to nie ma możliwości trwałego usunięcia owłosienia laserem.
Nie znam Warszawy, ani gabinetów/salonów w tej lokalizacji.
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 01:32   #235
Szara_fleur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 28
Dot.: fotoepilacja

No widzisz. Skoro jestem blondynką to są duże szanse na to, że moje cebulki są jasne i dlatego laser mógł na mnie nie działać...
Szara_fleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 07:24   #236
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: fotoepilacja

wyrwij parę włosów pincetą (w różnych miejscach na obszarze depilowanym - np. łydka na środku z tyły nogi, z boku nad kostką, z przodu pod kolanem) i sprawdź kolor (od tego powinno się zacząć, zanim robi się zabiegi) - zwróć uwagę, żeby włoski wyrwały się z cebulkami, a nie urwały

laser aleksandrytowy łapie cebulki od czarnych do brązowych, w zależności od odcienia skóry (nim jaśniejsza skóra - tym jaśniejszy brąz, bo mocniej można dowalić laserem bez ryzyka poparzeń)
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 17:28   #237
Maja_13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Dot.: fotoepilacja

Mam ten wątek w subskrypcji i nie mogę zrozumieć jednej rzeczy - od dłuższego czasu niektóre osoby tak namiętnie zachęcają do laserów a zniechęcają do IPL. Często odnoszę wrażenie, że niestety mają w tym jakiś interes...

W ogóle nie rozumiem, jak można pisać, że jakakolwiek metoda na zawsze usuwa włosy. Przecież to nieuczciwe! Wszyscy już chyba to wiedzą, że nie ma takiej metody która daje 100% gwarancji i po KAŻDYM laserze włosy niestety mogą odrastać!

No i jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem - skoro ten IPL+RF taki nieskuteczny, to jak wytłumaczyć ten fenomen, że mi po serii zabiegów NIE ODRASTAJĄ włosy??? A serię skończyłam już prawie rok temu...

Jeśli coś się zacznie pojawiać, to na pewno pójdę się na zabieg przypominający. Chociaż jeszcze na razie nie widzę potrzeby.

Możliwe, że wiele osób za szybko kończy serię lub rezygnuje. A może po serii nie robią sobie zabiegów przypominających i dlatego włosy zaczynają odrastać? Albo trafiają na salony, gdzie są stare lampy... Dlatego przede wszystkim warto korzystać ze sprawdzonych i poleconych salonów.

Pozdrawiam!
Maja_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 10:27   #238
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: fotoepilacja

Cytat:
Napisane przez Maja_13 Pokaż wiadomość
Mam ten wątek w subskrypcji i nie mogę zrozumieć jednej rzeczy - od dłuższego czasu niektóre osoby tak namiętnie zachęcają do laserów a zniechęcają do IPL. Często odnoszę wrażenie, że niestety mają w tym jakiś interes...

W ogóle nie rozumiem, jak można pisać, że jakakolwiek metoda na zawsze usuwa włosy. Przecież to nieuczciwe! Wszyscy już chyba to wiedzą, że nie ma takiej metody która daje 100% gwarancji i po KAŻDYM laserze włosy niestety mogą odrastać!

No i jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem - skoro ten IPL+RF taki nieskuteczny, to jak wytłumaczyć ten fenomen, że mi po serii zabiegów NIE ODRASTAJĄ włosy??? A serię skończyłam już prawie rok temu...

Jeśli coś się zacznie pojawiać, to na pewno pójdę się na zabieg przypominający. Chociaż jeszcze na razie nie widzę potrzeby.

Możliwe, że wiele osób za szybko kończy serię lub rezygnuje. A może po serii nie robią sobie zabiegów przypominających i dlatego włosy zaczynają odrastać? Albo trafiają na salony, gdzie są stare lampy... Dlatego przede wszystkim warto korzystać ze sprawdzonych i poleconych salonów.
Pozdrawiam!

Powiem tak - jestem w stanie zrozumieć skąd bierze się taka jazda na IPL - ogrom gruponów salonów z chińszczyzną komunikujących cudo IPL i myślę, że nikt mi nie zaprzeczy.

Ja jakiś czas temu odkryłam coś niby nowego ale też będącego z rodziny IPL. Urządzenie to tutaj się tutaj nie pojawiło - IPL2 Elipse, a dodam, że mam jasne włosy i naprawdę efekty są widoczne. Minusem jest to, że to urządzenie dopiero wchodzi na rynek stąd nie każdy salon go ma (nie podam celowo nazwy salonu aby nikt mi nie zarzucił spamowania).

To co znalazłam jakiś czas temu w sieci:
"Nie ma wielu badań porównujących sprzęty do epilacji. Największa tego typu praca powstała w Niemczech. Grupa badawcza z Institute for Laser Research in Dermatology w Monachium opublikowała wyniki porównania skuteczności epilacji z użyciem różnych urządzeń medycznych:
- zwykłego IPL (nie mylić z marnym IPL…)
- lasera aleksandrytowego
- lasera diodowego
- IPL drugiej generacji I2PL Ellipse.
Badania wykazały, że najniższą skutecznością cechuje się IPL, trochę lepszą laser aleksandrytowy. Bardzo dobre wyniki uzyskano z użyciem lasera diodowego. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zdobył I2PL Ellipse.
Dlatego, jeśli chcecie Państwo poddać się zabiegowi skutecznej epilacji, warto wybrać gabinet, który posiada I2PL Ellipse, albo laser diodowy, taki jak np. LightSheer.
Tutaj warto nadmienić, że istotnym aspektem jest również komfort Pacjenta. Większość laserów diodowych ma małą głowicę, więc zabieg trwa bardzo długo. Dlatego warto wybrać ośrodek dysponujący sprzętem o dużej głowicy zabiegowej. Przykłady takich urządzeń to:
- I2PL Ellipse
- Light Sheer DUET"


takie 3 grosze ode mnie
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 11:59   #239
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: fotoepilacja

Poproszę o namiar na badanie (porównanie laserów) na które powołuje się ten cytat. Namiar czyli link do wyników tego badania, na jakiej próbie itd. Jest to bardzo ciekawe, szczególnie, że mam inne spostrzeżenia. Aleksandrytowy i diodowy (piszę oczywiście o laserach dobrej jakości, atestowanych itd.) mają zbliżoną skuteczność w przypadku trwałej depilacji. Lecz diodowym zazwyczaj bardziej boli.
IPL ma skuteczność znikomą (czasami zadziała w miarę trwale, zależy to od uwarunkowań osobniczych - ale generalnie nie depiluje trwale w większości przypadków). IPL służy generalnie do FOTOODMŁADZANIA SKÓRY i do niczego innego - a depilacja może się odbyć co najwyżej przy okazji, jako skutek uboczny jego działania.
IPL2 nie znam.

To co cytujesz to reklama ze strony jednego z gabinetów. Na stronie internetowej można napisać wszystko. Zdrowy rozsądek każe żądać dowodów - szczególnie jeśli ktoś powołuje się na "przełom" itd.

http://www.jaad.org/article/S0190-96...722-X/abstract to wynik profesjonalnego badania klinicznego przeprowadzonego na 489 pacjentach (badanie trwało 4 lata!). Tylko 3 pacjentom z tej grupy rosły dalej jakiekolwiek włosy (!!!) - badanie było prowadzone przy pomocy lasera aleksandrytowego

Mimo poszukiwań, nie znalazłam raportu z badania, na które powołuje się zamieszczona w poprzednim poście reklama, rzekome porównanie laserów i takie a nie inne wyniki tego porównania.

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Co najciekawsze, na stronie profesjonalnego wydawnictwa amerykańskiego, gdzie jest zamieszczony szereg raportów badań m.in. laserów służących do depilacji - w ogóle nie występuje wzmianka o IPL w kontekście depilacji
http://www.jaad.org/home
A czemu? A dlatego, że IPL w USA w ogóle nie jest do tego stosowany? A dlaczego? A dlatego, że jest nieskuteczny i jego zastosowanie jest inne. Usuwa się nim piegi, przebarwienia starcze, wygładza koloryt skóry - ale, do cholery, nie depiluje się!

Jeśli depilacja - to laserem aleksandrytowym lub diodowym. Kropka

Edytowane przez dedede
Czas edycji: 2013-01-19 o 11:52
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 15:04   #240
carolinja
Raczkowanie
 
Avatar carolinja
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 42
Dot.: fotoepilacja

Wszystkie dziewczyny odradzają fotoepilację, ale mimo to mam pytanie. Wyjeżdżam na coś w rodzaju obozu przetrwania na jakieś dwa miesiące i szukam czegoś, co mniej więcej na ten okres wybawiło mnie od problemu golenia/ depilowania (w górach, bez prądu itp. jest to trudne )
Jak myślicie, czy w takim wypadku epilacja będzie wystarczająca?
Na laser mnie po prostu nie stać, więc jestem zmuszona szuka tańszego odpowiednika...
carolinja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-11 22:40:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.