Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-04, 13:11   #4531
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

No właśnie wiem że wózek za darmo jest do 2 lat.... więc chyba tak czy siak nie weźmiemy podwójnego tylko parasolkę...
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 13:31   #4532
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
No właśnie wiem że wózek za darmo jest do 2 lat.... więc chyba tak czy siak nie weźmiemy podwójnego tylko parasolkę...
Nie tylko do 2 lat, kazde dziecko ma prawo do wozka.
A dziecko wg Ryanaira to osoba od 2 do 16 lat, czyli spokojnie lapiecie sie na darmowy przewoz nawet dwoch wozkow
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 13:34   #4533
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Ten wózek dwuczęściowy to nie nasz W lipcu przylatuje brat męża z rodziną. Maluch w marcu skończył rok, a wózek mają JEDO (stelaż plus to na czym siedzi dziecko).

Mąż dziś powinien wiedzieć co z urlopem. Lecieć chcemy pod koniec maja. Na razie jest mi wygodnie z podwójnym, bo mam obie pod kontrolą... ale myślę czy już nie kupić parasolki dla Marysi i w końcu przyzwyczaić Dorotkę że ma spokojnie iść obok wózka a nie biegać...
to wg mnie tylko trzeba powiedziec ze wózek składa sie z 2 czesci
I mysle, ze warto przyzwyczajac Dorotke do spacerów

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość

Hania- ja latam Ryanair do szwecji- ale nasza spacerowka ( ta pierwsza) pomino ze 2 czesciowa skladala sie jako jedna. Wozek dla 3 latki niby juz sie nie nalezy

NIkos ma antybiotyk a dzidzia dalej w brzuszku I nie chce sie ruszyc Chyba czeka na ta wiosne
zdrówka

Cytat:
Napisane przez Anna_O2 Pokaż wiadomość

Co tak niesmiało?

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4012687 4]Nie tylko do 2 lat, kazde dziecko ma prawo do wozka.
A dziecko wg Ryanaira to osoba od 2 do 16 lat, czyli spokojnie lapiecie sie na darmowy przewoz nawet dwoch wozkow [/QUOTE]
ale na stronie ryanara wyraznie jest napisane ze dziecku do 2 lat przysługuje darmowy wózek. Powyzej 2 lat trzeba zapłacic jesli chce sie go wziac...
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 13:42   #4534
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość


ale na stronie ryanara wyraznie jest napisane ze dziecku do 2 lat przysługuje darmowy wózek. Powyzej 2 lat trzeba zapłacic jesli chce sie go wziac...
Gdzie jest napisane, ze trzeba zaplacic? Ja latam tymi liniami od 8 lat i wozek zawsze za darmo jest, nawet jesli dziecko ma powyzej 2 lat. Za inne rzeczy typu: fotelik, lozeczko trzeba placic ale pierwsze slysze o oplacie za wozek
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 13:45   #4535
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Mona takie info wyczytalam kiedys na stronie.
A teraz juz latam i tak bez wozka
A co z bagazem, jesli ma sie wozek?
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 14:00   #4536
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
to wg mnie tylko trzeba powiedziec ze wózek składa sie z 2 czesci
I mysle, ze warto przyzwyczajac Dorotke do spacerów
Mówiliśmy właśnie szwagrowi żeby powiedzieli przy odprawie, że wózek składa się z dwóch części to wtedy na każdą z nich dostaną nalepkę. Ale będą chyba na jakąś infolinię jeszcze dzwonić. Chyba że się zdecydują przylecieć bez wózka My ich mamy tyle że się wszystkie dzieci pomieszczą

Dorotka w ogóle jest bardzo samodzielna i najchętniej wylazłaby z tego wózka już dawno Zrobi się cieplej to poćwiczymy chodzenie za rączkę A w Polsce i tak będę z mężem, więc obie będą miały opiekę-czy w wózku, czy bez
Poza tym nie wyobrażam sobie odwozić jej w wózku do przedszkola (a niestety widuję to u nas )

Edytowane przez hanjah
Czas edycji: 2013-04-04 o 14:01
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 14:28   #4537
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
No właśnie wiem że wózek za darmo jest do 2 lat.... więc chyba tak czy siak nie weźmiemy podwójnego tylko parasolkę...


[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4012687 4]Nie tylko do 2 lat, kazde dziecko ma prawo do wozka.
A dziecko wg Ryanaira to osoba od 2 do 16 lat, czyli spokojnie lapiecie sie na darmowy przewoz nawet dwoch wozkow [/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość

ale na stronie ryanara wyraznie jest napisane ze dziecku do 2 lat przysługuje darmowy wózek. Powyzej 2 lat trzeba zapłacic jesli chce sie go wziac...
Na każdej stronie przewoźnika jest tak napisane.
Trzeba zadzwonić na infilonie i sie zapytać.
Mnie powiedzieli w wizzair że jak dziecko korzysta to się należy i nawet 3 letniemu.
My już teraz wozka nie braliśmy ale mamy auto do dyspozycji.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 15:16   #4538
emillia006
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 495
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4012707 2]Gdzie jest napisane, ze trzeba zaplacic? Ja latam tymi liniami od 8 lat i wozek zawsze za darmo jest, nawet jesli dziecko ma powyzej 2 lat. Za inne rzeczy typu: fotelik, lozeczko trzeba placic ale pierwsze slysze o oplacie za wozek [/QUOTE]

A co jeśli zamiast gondoli do stalaza podczepia się fotelik samochodowy
emillia006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 17:56   #4539
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
Mona takie info wyczytalam kiedys na stronie.
A teraz juz latam i tak bez wozka
A co z bagazem, jesli ma sie wozek?
Cytat:
Infant Equipment (car/booster/travel cot) Fee charged per Item/ Per One Way Flight - maximum weight of 20kg per item (1 pushchair per child carried free of charge).
To jest jedyna informacja o wozkach na stronie Ryanair, taka srednio tlumaczaca, bo tak naprawde w osobnym punkcie powinno byc wyjasnienie dla niemowlaka: infant i osobno dla dziecka: child.
Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Na każdej stronie przewoźnika jest tak napisane.
Trzeba zadzwonić na infilonie i sie zapytać.
Mnie powiedzieli w wizzair że jak dziecko korzysta to się należy i nawet 3 letniemu.
My już teraz wozka nie braliśmy ale mamy auto do dyspozycji.
Dokladnie, ja zadzwonilam i w minute sie dowiedzialam co chcialam
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 21:02   #4540
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość

Dorotka w ogóle jest bardzo samodzielna i najchętniej wylazłaby z tego wózka już dawno Zrobi się cieplej to poćwiczymy chodzenie za rączkę A w Polsce i tak będę z mężem, więc obie będą miały opiekę-czy w wózku, czy bez
Poza tym nie wyobrażam sobie odwozić jej w wózku do przedszkola (a niestety widuję to u nas )
My czasem jezdzimy wozkiem do zlobka, zwlaszcza zima jezdzilismy na ranobo jednak szybciej

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4013258 4]To jest jedyna informacja o wozkach na stronie Ryanair, taka srednio tlumaczaca, bo tak naprawde w osobnym punkcie powinno byc wyjasnienie dla niemowlaka: infant i osobno dla dziecka: child.

Dokladnie, ja zadzwonilam i w minute sie dowiedzialam co chcialam [/QUOTE]

Jesli tak jest, ze mozna wziac wozek dla dziecka powyzej 2 lat za darmo, no to jest to niejasno napisane, róznie mozna to odczytac
No ale co z bagazem na dziecko?Podreczny przysługuje wtedy?
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442

Edytowane przez blonde_hair
Czas edycji: 2013-04-04 o 21:04
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 21:22   #4541
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
My czasem jezdzimy wozkiem do zlobka, zwlaszcza zima jezdzilismy na ranobo jednak szybciej



Jesli tak jest, ze mozna wziac wozek dla dziecka powyzej 2 lat za darmo, no to jest to niejasno napisane, róznie mozna to odczytac
No ale co z bagazem na dziecko?Podreczny przysługuje wtedy?
Przysłyguje podręczny.
Za dziecko powyżej 2 lat palcisz normalny bilet przecież.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 21:27   #4542
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Przysłyguje podręczny.
Za dziecko powyżej 2 lat palcisz normalny bilet przecież.
no racja
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 10:40   #4543
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Mówiliśmy właśnie szwagrowi żeby powiedzieli przy odprawie, że wózek składa się z dwóch części to wtedy na każdą z nich dostaną nalepkę. Ale będą chyba na jakąś infolinię jeszcze dzwonić. Chyba że się zdecydują przylecieć bez wózka My ich mamy tyle że się wszystkie dzieci pomieszczą

Dorotka w ogóle jest bardzo samodzielna i najchętniej wylazłaby z tego wózka już dawno Zrobi się cieplej to poćwiczymy chodzenie za rączkę A w Polsce i tak będę z mężem, więc obie będą miały opiekę-czy w wózku, czy bez
Poza tym nie wyobrażam sobie odwozić jej w wózku do przedszkola (a niestety widuję to u nas )

Nikos chodzi do przedszkola na piechotke- ale zawsze widujemy dziewczynke mieszkajaca bardzo blisko szkoly ( 2-3 min) zawsze odwozona w wozku

Cala noc mialam bole podbrzusza- takie jak na miesiaczke- myslalam, ze moze juz cos sie zaczyna, ale nad ranem przestalo I od tamtej pory nic
Mam juz dosc czekania a jeszcze bardziej obecnosci tesciow w domu

Czekam na wizyte poloznej- ma przyjsc do domu I zrobic masaz szyjki, ale jak do tej pory nie dzwonila a ja sie nie moge do niej dodzwonic Ciekawa jestem czy wogole przyjdzie

Nikos dostal chyba jakiegos uczulenia- cala twarz ma czerwona I sucha skore- zastanawiam sie czy to nie reakcja na antybiotyk
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 12:44   #4544
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Ewi Przed porodem Marysi przez dwie noce nie spałam przez skurcze... tzn. nie były bardzo bolesne, ale liczyłam na to, że się rozkręci...
Długo teściowie zostaną?
Nikoś dostał coś osłonowego?
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 12:54   #4545
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Nieśmiale Hej z mojej strony
Jeśli wszystko pójdzie z planem będę Matką Emigrantką w UK. Będę wpadać, będę zadręczać pytaniami i dzielić się radościami
Na razie nie byłam jeszcze u lekarz/połoznej. Dziś się rejestruje. Wczoraj tescior zrobiłam. Najprawdopodobniej 5 tydzień
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 12:57   #4546
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość

Cala noc mialam bole podbrzusza- takie jak na miesiaczke- myslalam, ze moze juz cos sie zaczyna, ale nad ranem przestalo I od tamtej pory nic
Mam juz dosc czekania a jeszcze bardziej obecnosci tesciow w domu

Czekam na wizyte poloznej- ma przyjsc do domu I zrobic masaz szyjki, ale jak do tej pory nie dzwonila a ja sie nie moge do niej dodzwonic Ciekawa jestem czy wogole przyjdzie

Nikos dostal chyba jakiegos uczulenia- cala twarz ma czerwona I sucha skore- zastanawiam sie czy to nie reakcja na antybiotyk

A jaki antybiotyk dostał?

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Nieśmiale Hej z mojej strony
Jeśli wszystko pójdzie z planem będę Matką Emigrantką w UK. Będę wpadać, będę zadręczać pytaniami i dzielić się radościami
Na razie nie byłam jeszcze u lekarz/połoznej. Dziś się rejestruje. Wczoraj tescior zrobiłam. Najprawdopodobniej 5 tydzień
Czesc i gratuluje
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 12:59   #4547
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Nieśmiale Hej z mojej strony
Jeśli wszystko pójdzie z planem będę Matką Emigrantką w UK. Będę wpadać, będę zadręczać pytaniami i dzielić się radościami
Na razie nie byłam jeszcze u lekarz/połoznej. Dziś się rejestruje. Wczoraj tescior zrobiłam. Najprawdopodobniej 5 tydzień
Gratulacje Zapraszamy, proszę nas dręczyć pytaniami do woli
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 13:13   #4548
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Ewi Przed porodem Marysi przez dwie noce nie spałam przez skurcze... tzn. nie były bardzo bolesne, ale liczyłam na to, że się rozkręci...
Długo teściowie zostaną?
Nikoś dostał coś osłonowego?

Mnie tez wlasnie nie bardzo bolalo, ale myslalam, ze cos z tego wyniknie Dzisia przy kazdym ruchu malego czuje parcie na dol, tak jakby sie obnizal Ale to tez raczej bezbolesne I skurczy dalej brak

NO wlasnie nie dostal Ma tylko antybiotyk. Tz ma go zabrac do lekarza po pracy- ja niestety utknelam w domu I dalej czekam na polozna.

Tesciowie beda jeszcze tydzien, sa juz 2 tyg I naprawde dzialaja mi na nerwy

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Nieśmiale Hej z mojej strony
Jeśli wszystko pójdzie z planem będę Matką Emigrantką w UK. Będę wpadać, będę zadręczać pytaniami i dzielić się radościami
Na razie nie byłam jeszcze u lekarz/połoznej. Dziś się rejestruje. Wczoraj tescior zrobiłam. Najprawdopodobniej 5 tydzień
Witaj I gratulacje

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość

A jaki antybiotyk dostał?


Czesc i gratuluje
trimethoprim . Na ulotce pisze ze moga wystapic zmiany na skorze- wiec to pewnie od tego
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 13:53   #4549
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Mnie tez wlasnie nie bardzo bolalo, ale myslalam, ze cos z tego wyniknie Dzisia przy kazdym ruchu malego czuje parcie na dol, tak jakby sie obnizal Ale to tez raczej bezbolesne I skurczy dalej brak

NO wlasnie nie dostal Ma tylko antybiotyk. Tz ma go zabrac do lekarza po pracy- ja niestety utknelam w domu I dalej czekam na polozna.

Tesciowie beda jeszcze tydzien, sa juz 2 tyg I naprawde dzialaja mi na nerwy



Witaj I gratulacje

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------



trimethoprim . Na ulotce pisze ze moga wystapic zmiany na skorze- wiec to pewnie od tego
Thrimethoprim nie jest antybioykiem,który potrzebuje leków osłonowych.
Co do wysypki- warto obserwować. Życzę małemu zdrówka. A tobie dobrego samopoczucia
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 14:15   #4550
Sorciere25
Raczkowanie
 
Avatar Sorciere25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląśk/ UK
Wiadomości: 258
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Właśnie. Co do antybiotyku... Czy zdarzyło się Wam dostać receptę na antybiotyk i osłonkę? Mój Kuba bierze bardzo dużo antybiotyków, ale jeszcze nigdy nie dostał żadnej osłonki. Babcia przywiozła mi z Polski i koniecznie "kazała" mu podawać. Na razie osłonka leży w szafce, jeszcze nigdy jej nie uzylismy skoro lekarz tego nie proponowal. Za to na wszelki wypadek faszeruje malego jogurtami podczas brania antybiotyku.
__________________
Musieliśmy się kochać już od dawna, jeszcze się nie znając i zanim się jeszcze spotkaliśmy .

Keep smiling .
Sorciere25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 14:19   #4551
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez Sorciere25 Pokaż wiadomość
Właśnie. Co do antybiotyku... Czy zdarzyło się Wam dostać receptę na antybiotyk i osłonkę? Mój Kuba bierze bardzo dużo antybiotyków, ale jeszcze nigdy nie dostał żadnej osłonki. Babcia przywiozła mi z Polski i koniecznie "kazała" mu podawać. Na razie osłonka leży w szafce, jeszcze nigdy jej nie uzylismy skoro lekarz tego nie proponowal. Za to na wszelki wypadek faszeruje malego jogurtami podczas brania antybiotyku.
Żadnych leków, łącznie z tymi osłonowymi nie należy podawać be konsultacji z lekarzem.
Moje dziecko brało właśnie lekwspomniany przez Ewi przez wiele miesięcy (bez przerwy). Też byłam zmartwiona tym, czy nie będzie potrzebować czegoś osłoowego. On powiedział, e nie; dla mojego spokoju skonsultował się jescze z pediatrą i dietetykiem. Otrzymałam od nich odpowiedź na iśmie i wytyczne jakie produkty wprowadzać dziecku na terapii antybiotykowej do diety.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 15:10   #4552
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Nieśmiale Hej z mojej strony
Jeśli wszystko pójdzie z planem będę Matką Emigrantką w UK. Będę wpadać, będę zadręczać pytaniami i dzielić się radościami
Na razie nie byłam jeszcze u lekarz/połoznej. Dziś się rejestruje. Wczoraj tescior zrobiłam. Najprawdopodobniej 5 tydzień
o proszę jaka cudowna niespodzianka)
gratulacje
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 15:12   #4553
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
wytyczne jakie produkty wprowadzać dziecku na terapii antybiotykowej do diety.
Napiszesz jakie? Czy to było coś konkretnego dla Twojego dziecka?

Moje na szczęście do tej pory bez antybiotyków (oprócz tego co D. dostała po porodzie), ale może się przydać

A to prawda że przy antybiotyku można brać osłonowo Actimel czy to kolejny chwyt marketingowy?
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 17:11   #4554
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

NIkos dostal nowy antybiotyk- troszke mocniejszy. Dzisiaj pierwsze siku bylo dopiero po 16 z placzem- wiec nie mam juz watpliwosci, ze to infekcja moczu

Jestem wsciekla na moja midwife- siedze w domu czekam, a ta nawet nie raczy odpowiedziec na wiadomosci I sms Jutro bede musiala jechac do szpitala I pewnie tam zrobia mi ten masaz
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 17:24   #4555
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Napiszesz jakie? Czy to było coś konkretnego dla Twojego dziecka?

Moje na szczęście do tej pory bez antybiotyków (oprócz tego co D. dostała po porodzie), ale może się przydać

A to prawda że przy antybiotyku można brać osłonowo Actimel czy to kolejny chwyt marketingowy?
Szczerze mówiąc to już nie pamiętam szczegółów. Prócz jogurtu, kefiru które są oczywiste.

Ewi a innej midwife on duty nie ma?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 19:12   #4556
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to już nie pamiętam szczegółów. Prócz jogurtu, kefiru które są oczywiste.

Ewi a innej midwife on duty nie ma?
Zadzwonila w koncu- przed 18- mam sie zglosic jutro do szpitala

Ajah- moze I sa tylko nie ma jak sie z nimi skontaktowac Biuro otwarte jest tylko w godz porannych, kiedy dzwonilam rano powiedzieli mi ze moja midwife sie ze mna skontaktuje, moglam jeszcze zadzwonic na porodowke, ale tam I tak by mi nie pomogli

Jutro mam isc na masaz I po skierowanie na wywolanie- jesli nic sie nie zacznie dziac
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 07:36   #4557
Ula 25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 842
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Czesc
Nie odzywalam się bo jakies chwilowe wyczerpanie akumulatorow mialam.
U nas jakoś leci damian ma już siedem tygodni

W srode lece do pl z mezem ale wieczorem wracamy. Mamy cos waznego do zalatwienia

Po za tym bez zmian w dzien to najlepiej spi się malemu na rekach i jakoś pogodzilam się z tym ze gotuje czy sprzatam jak wraca maz, no minie mu w koncu

Mnie dziwi wlasnie ze tu lekarze nie daja nie oslonowo przy antybiotyku

Jak za tydzien mam wizyt poporodowa u GP i niech robi cos bo brzuch nadal nie zagojony, owszem poprawa jest ale bez rewelacju, szkoda tylko ze musze kolejny tydzien czekac

Ja pamietam jak bardzo nie chcialam masazu szyjki modlilam się zeby porod sam się zaczal, no i zaczal się dzien przed planowanym masazem

W ogóle było jak chcialam jak na zyczenie bez masazu, bez wywolywania, aktywnie nikt mi nie kazal lezec i mimo ze skonczylo się cesarka bardzo milo kojarze drugi porod
Ula 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 08:17   #4558
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

witam i ja z rana!

czyżby wiosna zawitała u nas?
ja mam słoneczko za oknem, ale nie wiem czy zimno czy ciepło, bo jeszcze nie byłam na dworze.

my wczoraj skończyliśmy malowanie pokoju dla mojej małej. cieszę się jak głupia, zresztą każdy zakup wyprawkowy wprawia mnie w fantastyczny nastrój hahha))

no i czekam na wizytę u położnej... 10 kwietnia
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 08:23   #4559
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Zadzwonila w koncu- przed 18- mam sie zglosic jutro do szpitala


Jutro mam isc na masaz I po skierowanie na wywolanie- jesli nic sie nie zacznie dziac
powodzenia

Cytat:
Napisane przez domciatko Pokaż wiadomość
witam i ja z rana!

czyżby wiosna zawitała u nas?
ja mam słoneczko za oknem, ale nie wiem czy zimno czy ciepło, bo jeszcze nie byłam na dworze.

my wczoraj skończyliśmy malowanie pokoju dla mojej małej. cieszę się jak głupia, zresztą każdy zakup wyprawkowy wprawia mnie w fantastyczny nastrój hahha))

no i czekam na wizytę u położnej... 10 kwietnia
u mnie wiosennie i slonecznie od kilku dni i oby tak zostało

za pokoik

Czesc
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 08:52   #4560
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Hey

Moja tylko raz miała tu antybiotyk lekarz jej nie dał nic osłonowego ale ja jej podawałam dicflor


Dziewczyny jakie podajecie mleko krowie swoim pociechą to kartonowe czy to z tych plastikowych butelek ??? Te kartonowe maja długi termin ważności a te plastkikowe bardzo krótki.

Bo do tej pory kupowałam to kartonowe i było ok a od tygodnia daje jej to z plastikowej i wczoraj mi zwymiotowała po raz pierwszy i wyglądało to jak ścięte mleko ....Naszczęscie dziś jest ok...

Acha i czy wy te mleka krowie zawsze gotujecie przed podaniem czy takie nie przegotowane też podajecie ??



Ewi trzymam kciuki żeby się ruszyło


U nas jeszcze wiatr jest zimny
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.