Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-19, 11:41   #3631
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
luniaska, dalas mi naprawde do myslenia swoim komentarzem.. chyba na nastepnej wizycie zapytam czy on ma zamiar cos z tym zrobic czy co..

Nap ierwszej swojej wizycie tlumaczyl mi ze zmieni mi sie delikatnie profil, bo przed zalozeniem aparatu mialam waska szczeke a teraz mi sie poszerzyla i zeby poszly tj do tyłu.

Nie mniej przed chwila zrobilam sobie fote profilu i mam zuchwe schowana i to mi sie od dawna nie podobalo, teraz do mnie dotarlo ze profil mi sie w ogole nie zmienil ale z drugiej strony, jakbym miala miec zęby na styk przednie to z przodu wyglądałabym jak koń

Makabra, chyba jak mi zaproponuje sciaganie w czerwcu to sie nei zgodze i w Londynie dokoncze leczenie albo.. zaczne jak kto woli nie po to wybulilam ciezko zarobione pieniadze zeby teraz miec tylko i wylacznie proste zeby i to wszystko..
no widzisz i u Ciebie też coś.Zapytaj o to swojego orto Moja niby taka świetna,takie długoletnie doświadczenie,ale co wizyta to coraz mnie mi się podoba.Strasznie zniechęciła mnie do siebie tym,że tak chętnie te zęby by mi poususwała.Gdybym szła jej tokiem to już bym nie miała 5 swoich zdrowych zębów

wierz mi,że ja również wyglądałabym strasznie niekorzystanie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 11:42   #3632
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cos czuje ze moja wizyta w maju bedzie ostatnia u niego, ale jakos glupio mi poprosic o dokumentacje o ile moze mi ja dac (?)..

eh widzisz a ja piec zebow mialam usunietych


aaa i nie wiem jak mu na nastepnej wizycie powiedziec czego sie dowiedzialam i podpytac o ta wade.. bo juz mu meczylam glowe usuwaniem usmiechu dziaslowego operacyjnie, bo mam BARDZO duzy przy pelnym usmiechu (wiekszy niz mAGDALEna Rozdzka).
Nie lubie sie wymadrzac, choc ja tego nie uwazam za wymadrzanie.. ale jakos mi glupio, w koncu to on jest specjalista... !!
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2013-04-19 o 11:45
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 11:44   #3633
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Cos czuje ze moja wizyta w maju bedzie ostatnia u niego, ale jakos glupio mi poprosic o dokumentacje o ile moze mi ja dac (?)..

eh widzisz a ja piec zebow mialam usunietych
gdybym nie wiedziała,że Twój lekarz to ON to pomyślałabym,że się leczymy u tej samej babki

pewnie,że możesz prosić o dokumentacje,zdjęcia.Prze cież za to płaciłaś
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 12:02   #3634
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
luniaska, dalas mi naprawde do myslenia swoim komentarzem.. chyba na nastepnej wizycie zapytam czy on ma zamiar cos z tym zrobic czy co..

Nap ierwszej swojej wizycie tlumaczyl mi ze zmieni mi sie delikatnie profil, bo przed zalozeniem aparatu mialam waska szczeke a teraz mi sie poszerzyla i zeby poszly tj do tyłu.

Nie mniej przed chwila zrobilam sobie fote profilu i mam zuchwe schowana i to mi sie od dawna nie podobalo, teraz do mnie dotarlo ze profil mi sie w ogole nie zmienil ale z drugiej strony, jakbym miala miec zęby na styk przednie to z przodu wyglądałabym jak koń

Makabra, chyba jak mi zaproponuje sciaganie w czerwcu to sie nei zgodze i w Londynie dokoncze leczenie albo.. zaczne jak kto woli nie po to wybulilam ciezko zarobione pieniadze zeby teraz miec tylko i wylacznie proste zeby i to wszystko..
Kurczę dziewczyny sorry napisałam tylko jak jest u mnie i nie chciałam podkopywać autorytetów waszych lekarzy szczerze mówiąc to ja nie wiem jak to powinno wyglądać i jaki jest prawidłowy zgryz, ale chyba nie powinno się wyglądać źle - i myślę, że jeżeli miałabyś wyglądać niekorzystnie z wysuniętą żuchwą to w takim razie to nie byłby prawidłowy zgryz tak mi się wydaje
a po drugie przecież mamy XXI wiek i już nie powinno si usuwać zdrowych zębów - są aparaty podniebienne, podjęzykowe i te wszystkie, więc to chyba powinno rozwiązywać problemy, a nie usuwanie zdrowych zębów kurczę mam nadzieję, że mój orto nie zacznie szaleć
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 12:13   #3635
Miss Rose Lips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Kurczę dziewczyny sorry napisałam tylko jak jest u mnie i nie chciałam podkopywać autorytetów waszych lekarzy szczerze mówiąc to ja nie wiem jak to powinno wyglądać i jaki jest prawidłowy zgryz, ale chyba nie powinno się wyglądać źle - i myślę, że jeżeli miałabyś wyglądać niekorzystnie z wysuniętą żuchwą to w takim razie to nie byłby prawidłowy zgryz tak mi się wydaje
a po drugie przecież mamy XXI wiek i już nie powinno si usuwać zdrowych zębów - są aparaty podniebienne, podjęzykowe i te wszystkie, więc to chyba powinno rozwiązywać problemy, a nie usuwanie zdrowych zębów kurczę mam nadzieję, że mój orto nie zacznie szaleć
Prawidłowy zgryz powinien wyglądać tak jak na zdjęciach.
Zdjęcia zaczerpnęłam ze stronki http://www.ortodonta.info/faq.html#q1.2.

Ale co prawda to prawda - technika idzie do przodu jeśli chodzi o ortodoncję i w takiej sytuacji powinno być kilka alternatywnych rozwiązań
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pr_praw_front.jpg (7,9 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pr_praw_side.jpg (8,0 KB, 56 załadowań)
__________________
Zadrutowana
08.04.2013 góra
24.06.2013 dół
aparat samoligaturujący QuicKlear.

Ślub 13.09.2014 r.
Miss Rose Lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 12:17   #3636
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Miss Rose Lips Pokaż wiadomość
Prawidłowy zgryz powinien wyglądać tak jak na zdjęciach.
Zdjęcia zaczerpnęłam ze stronki http://www.ortodonta.info/faq.html#q1.2.

Ale co prawda to prawda - technika idzie do przodu jeśli chodzi o ortodoncję i w takiej sytuacji powinno być kilka alternatywnych rozwiązań
Czyli zęby powinny się stykać, ale pod kątem u mnie przednie w ogóle się nie stykają
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 12:26   #3637
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Miss Rose Lips Pokaż wiadomość
Normalnie nitkuję zęby codziennie takimi nitkami zaczepionymi na patyczkach. Bardzo wygodne są i do tego można sobie tą ostrą częścią coś większego wydłubać
Tylko jak nitkuję zęby z pierścieniami to mam tak strasznie ciasno i do tego nitka mi strasznie haczy. W dwóch miejscach nie miałam robionych separacji (bo nie wlazły między zęby, za ciasno było) więc ortodonta zrobił miejsce na pierścień "sztucznie", spiłował. I teraz mam wrażenie, że mam tam jakieś nierówne powierzchnie. Nie wiem czy to ząb nierówny, czy może haczy o pierścień. Nie chcę wyrwać pierścienia ani wyciągnąć sobie wypełnienia z piątki, a jestem pewna że co nieco mi tam w tą mikro szczelinę włazi
Szacunek za ten patyczek Też mam takie w domu, ale używam tylko żeby wygrzebać jedzenie między zamkami, a tak to normalnie nitkuję zwykłą, najzwyklejszą nitką. Przeciągam pod drutem. Teraz mam luz między zębami i nitka gładko chodzi, ale bez aparatu też miałam taki ścisk, że dziąsła zawsze obrywały. Na początku długo to zajmowało, ale trening czyni mistrza Tylko mnie wkurza to, że strasznie mi się zahacza o te druciki metalowe. Jedynie przestałam nitkować między pierścieniem a 5, bo tam mi raz został kawałek nitki i wyciągnąć jej nie mogłam

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
już jestem po, wiem tylko, że głupie jest to, że nie ma konkretnej godziny, tylko jestem między pacjentami ;/ dziś był meeeeeeeega poślizg i czekałam 1,5h, ale jakaś cierpliwa byłam, niektórzy strasznie się denerwowali ;d obtarł mnie dziś but niemiłosiernie i w sumie szczęśliwa byłam, że sobie mogę posiedzieć a co do wizyty to orto zajrzała tylko do buzi i asystentce powiedziała co ma zrobić, wymieniła mi tylko niektóre łańcuszki, inne całkiem zdjęła i dostałam nowe wyciągi, tak mi zęby ciągną, że jak wracałam to nie wiedziałam czy mnie bardziej bolą zęby czy te obtarte stopy
taki mój dzień okropny
ale Wasze historie są nieziemskie
o kurcze, a chciałam pójść rano przed zajęciami, ale jak taki poślizg to pójdę po. Czyli to prawie normalna wizyta, tylko bez wymiany łuku i drucików. Hm to dobrze, bo mi podniesienie z jedynek odpadło i teraz zęby mi się opierają na 5 i mnie meega bolą, to poproszę żeby mi je dorobiła. Płaciłaś coś?

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
ja nie wiem,jak zapytałam o to czy to jest jedyny sposób to powiedziała,że tak Nie wiem czy idzie na łatwiznę czy co Jak jej powiedziałam,że nie chcę usuwać tych zębów,że wolę żeby już tak zostało to ona mi na to"skoro Pani tak chcę to tylko mi Pani podpiszę,że taka decyzja zapadła z Pani strony"
Strasznie już teraz w poniedziałek namawiała mnie,żeby pójść je wyrwać i mówiła,że do czerwca będę miała ten zgryz zrobiony,bo się zęby pięknie rozejdą
Mam podobną sytuację, góra za mocno wysunięta do przodu. Usunęłam te 4, bo alternatywy nie było żadnej. Tylko moja orto na samym początku powiedziała, że będzie to konieczne, pomiary, itp tylko to potwierdziły. Ja na Twoim miejscu przeszłabym się do innego orto, jeżeli potwierdzi to co powiedziała Twoja obecna orto, to bym się zastanowiła nad tym usunięciem, no chyba że odpowiada Ci tak jak jest i nie przeszkadza nie do końca idealny zgryz
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 14:52   #3638
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
o kurcze, a chciałam pójść rano przed zajęciami, ale jak taki poślizg to pójdę po. Czyli to prawie normalna wizyta, tylko bez wymiany łuku i drucików. Hm to dobrze, bo mi podniesienie z jedynek odpadło i teraz zęby mi się opierają na 5 i mnie meega bolą, to poproszę żeby mi je dorobiła. Płaciłaś coś?
no chyba lepiej po, bo może też będziesz musiała czekać, chociaż pewnie im wcześniej to mniejszy poślizg
nie, nie płaciłam nic



ja też wyrwałam 4 zęby, ale dlatego, że kompletnie nie miałam miejsca na nie, z resztą dwa z nich rosły mi ponad linią zębów i w ogóle ciężko by je było włączyć do łuku i była możliwość, że coś z kością będzie nie tak, więc się zdecydowałam
zawsze mnie to dziwi, że nie nosicie wyciągów, ja prawie całe leczenie noszę wyciągi i to teraz 2 na dzień a na noc aż 3. wszyscy moi znajomi co noszą aparat noszą też wyciągi, a leczymy się u różnych orto
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 15:42   #3639
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
niezły shopping a jaką kupiłaś szczoteczkę pęczkową? ja mam taką z curaprox, ale pojedynczą, bo innej nie umiałam znaleźć a wosk kupiłam w hurtowni stomatologicznej, którą mam niedaleko chociaż już coraz mniej go używam bo i tak połowe zeżarłam
szczoteczke kupilam sobie te http://www.dentalshop.co.uk/acatalog...ace_Brush.html byly inne ale sie nie znam a opis byl wszedzie taki sam, natomiast wlasnie dostalam maila ze bardzo przepraszaja ale chwilowo nie maja wosku i postaraja sie doslac w przeciagu pieciu dni roboczych a mi o niego glownie chodzilo
ankazar ozesz kurcze i dopiero teraz z tym wyskakuje? bo takim czasie? troche to dziwne, ja bym poszla tez na kosultacje do innego ortodonty.
a co do wyrywania zebow to ja mam ogromne stloczenie w gornej szczece, zgryz krzyzowy ( w luku mam tylko siodemki, trojki i jedna jedynke i nie usuwam ani jednego zeba z gornej szczeki-ba nawet osemek poki co mam nie wyrywac, aparat ma mi na tyle szczeke rozszerzyc ze miejsce ma sie znalezc. tak twierdzi moja ortodontka.
a co do nitkowania zebow to tez mi sie zwykla nitka nie miesci, poki co uzywam tasmy dentystycznej (to samo co nitka tylko cieniutkie wiec wszedzie sie zmiesci) jak bede miala aparat to nie wiem jeszcze, nie myslalam jak bede nitkowac
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 16:04   #3640
ChocolateWithHeroin
Raczkowanie
 
Avatar ChocolateWithHeroin
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cześć dziewczyny! Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wizytą u ortodonty celem zafundowania sobie aparatu. Ponoć wg niektórych osób mam zęby proste, niewymagające interwencji ortodonty, ale... jak byłam mała, to w górnym łuku z góry wyrastały mi zęby i musiałam je wyrwać. Teraz mam troszkę jak wampir te boczne. Może wstawię fotkę i doradzicie mi, co robić?
__________________

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?





Wymiana
ChocolateWithHeroin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 16:29   #3641
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

ChocolateWithHeroin Jasne, możesz wstawić fotkę


co do nici to ja nie używam, bo mi się nie mieści jak na razie... nawet orto stwierdziła, że nie mam co siłować się z nicią...
kiedyś na siłę próbowałam i jakoś mi tak się trochę postrzępiła i zaczepiła między dwoma zębami, że nie mogłam jej wyjąć i jeszcze kolejnego dnia miałam mieć wizytę u dentysty, także wyobraźcie sobie jakiego miałam stresa, że nie wyjmę tej nitki i pójdę tak z nią do dentysty
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 17:00   #3642
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
heh czyli dobrze wiedziec ze mam wade (jesli mozna to tak nazwac) i sciagam aparat ale mi tak dobrze i wydawalo mi sie ze to normalne. Nigdy wyciagow nie mialam.
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
tak samo mam ja gdyby nie orto to w życiu nie pomyślałabym,że to ma wyglądać inaczej
Ja też miałam tyłozgryz i też nie zdawałam sobie z niego sprawy ani mi to nie przeszkadzało. Nie był może taki duży, ale ze 3 mm przerwy między górnymi i dolnymi zębami było. Przez większość leczenia noszę wyciągi od dolnych szóstek do górnych trójek, które mają za zadanie wyciągnąć żuchwę do przodu. I wyciągnęły ją, bo w tej chwili dolne zęby mam zaraz za górnymi. Moim zdaniem wyciągami można naprawdę dużo zdziałać. Może zapytajcie orto o wyciągi. Jeśli nie całkowicie, to może chociaż w jakimś stopniu da się skorygować nimi zgryz.

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
co do nici to ja nie używam, bo mi się nie mieści jak na razie... nawet orto stwierdziła, że nie mam co siłować się z nicią...
kiedyś na siłę próbowałam i jakoś mi tak się trochę postrzępiła i zaczepiła między dwoma zębami, że nie mogłam jej wyjąć i jeszcze kolejnego dnia miałam mieć wizytę u dentysty, także wyobraźcie sobie jakiego miałam stresa, że nie wyjmę tej nitki i pójdę tak z nią do dentysty
Ja kiedyś razem z wyciągnięciem nici odłamałam sobie kawałek plomby, która była na stycznej ściance zęba. Nitka tak się zaklinowała że nie mogłam wyciągnąć i jak szarpnęłam to kawałeczek plomby się odłamał, a za jakiś czas cała wyleciała. Także już sobie dałam spokój z nitkowaniem.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 17:23   #3643
tancereczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 41
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Trochę mnie tu nie było, a Wy się tak rozpisałyście Ja nitki nie używam prawie wcale. Kiedyś od wielkiego dzwonu, ale miałam trochę ścisk i zawsze sobie dziąsło rozwalałam, więc dałam sobie spokój, a teraz od kiedy mam aparat jeszcze nie próbowałam. Troche się boję poza tym muszę zakupić lepszą nitkę, bo ta strasznie szybko sie rozwarstwia.

Chciałam sobie dzisiaj umilić dzień i kupiłam pierwsze lody od momentu założenia aparatu. I muszę Wam powiedzieć, że zęby stały się teraz strasznie wrażliwe na zimo. Na prawdę strasznie, kiedyś nic takiego nie czułam, nie to co teraz.. Da się coś z tym zrobić? jakoś złagodzić czy coś, czy trzeba się z tym pogodzić?
tancereczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 18:44   #3644
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
ankazar ozesz kurcze i dopiero teraz z tym wyskakuje? bo takim czasie? troche to dziwne, ja bym poszla tez na kosultacje do innego ortodonty.
a co do wyrywania zebow to ja mam ogromne stloczenie w gornej szczece, zgryz krzyzowy ( w luku mam tylko siodemki, trojki i jedna jedynke i nie usuwam ani jednego zeba z gornej szczeki-ba nawet osemek poki co mam nie wyrywac, aparat ma mi na tyle szczeke rozszerzyc ze miejsce ma sie znalezc. tak twierdzi moja ortodontka.
a co do nitkowania zebow to tez mi sie zwykla nitka nie miesci, poki co uzywam tasmy dentystycznej (to samo co nitka tylko cieniutkie wiec wszedzie sie zmiesci) jak bede miala aparat to nie wiem jeszcze, nie myslalam jak bede nitkowac
tylko tak sobie myślę,że jak pójść do innego orto bez zdjęć,odcisków?pewnie musi coś takiego zobaczyć,a przecież od swojej orto nie wezmę
Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Ja też miałam tyłozgryz i też nie zdawałam sobie z niego sprawy ani mi to nie przeszkadzało. Nie był może taki duży, ale ze 3 mm przerwy między górnymi i dolnymi zębami było. Przez większość leczenia noszę wyciągi od dolnych szóstek do górnych trójek, które mają za zadanie wyciągnąć żuchwę do przodu. I wyciągnęły ją, bo w tej chwili dolne zęby mam zaraz za górnymi. Moim zdaniem wyciągami można naprawdę dużo zdziałać. Może zapytajcie orto o wyciągi. Jeśli nie całkowicie, to może chociaż w jakimś stopniu da się skorygować nimi zgryz.


następną wizytę mam dopiero w czerwcu,ale zapytam orto o wyciągi na pewno.Strasznie jestem zdziwiona tym,że ona mi ich nie zaproponowała
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 22:03   #3645
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
szczoteczke kupilam sobie te http://www.dentalshop.co.uk/acatalog...ace_Brush.html byly inne ale sie nie znam a opis byl wszedzie taki sam, natomiast wlasnie dostalam maila ze bardzo przepraszaja ale chwilowo nie maja wosku i postaraja sie doslac w przeciagu pieciu dni roboczych a mi o niego glownie chodzilo
Mam podobną szczoteczkę, ale właśnie orto mi pokazywał taką pęczkową, ale składającą się z trzech pęczków i takiej nie potrafie nigdzie znaleźć. Madziara ja wosk kupiłam w sklepie/hurtowni stomatologicznej w moim mieście. Myślę, że jakby co możesz poszukać w stacjonarnych sklepach specjalistycznych

Mam do was dziewczyny pytanie, co robicie jak jesteście załóżmy gdzieś na zakupach i coś zjadłyście. Wiem, że to głupie pytanie, ale myjecie zęby w tych publicznych toaletach czy jak ja muszę się przyznać dzisiaj po raz pierwszy zjadłam coś w publicznym miejscu (nie licząc restauracji, ale tam toalety zazwyczaj są z umywalkami) no i nie wyobrażam sobie mycia zębów gdy obok jest pięć umywalek i jakieś babeczki dzisiaj wypłukałam więc szybko usta jak nikogo nie było, ale i tak jedna babeczka wlazła akurat i się tak dziwnie patrzyła na moją brodę z której kapała woda pewnie pomyślała, że jestem bardzo spragniona
więc jak wy sobie z tym radzicie?
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013

Edytowane przez luniaska
Czas edycji: 2013-04-19 o 22:07
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 22:53   #3646
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
no to teraz mnie zabiłaś no według mojej orto tak i po te zęby chcę mi wyrwać,żeby zrównać mi to.Mnie osobiście to nie przeszkadza i nigdy nie przeszkadzało.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

nie wiem Anecka czy my o tym samym teraz mówimy.Mi chodzi o coś takiego https://www.google.pl/search?q=ty%C5...2F%3B450%3B249
nie mam aż takiej różnicy między nimi,ale góra zakrywa dół.
Kochana, ja też miałam taką wadę i na to moja orto zaradziła wyciągami! Najpierw nosiłam je na dolne 6 i górne 3, a teraz domykam zgryz i mam na dolne 3 i 4 i górne 3. Ja też nie widziałam te wady u siebie, dopóki ostatnio nie obejrzałam swoich starych zdjęć, gdzie stałam ze znajomymi profilem do aparatu Bardzo się zdziwiłam jak mi się dolna szczęka do przodu teraz wysunęła, ale powiem Ci, że lepiej to wygląda Jak sobie sama ustawiałam najpierw zęby do przodu do lustra (bez wyciągów) to płakałam, że będę źle wyglądać, ale wyciągi ustawiły mi zgryz w bardzo naturalny sposób.
I wiesz co, ja teraz tym bardziej nie rozumiem dlaczego Twoja orto Ci tego nie zaproponowała , ale widzę, że już podjęłaś decyzję, więc tylko tyle w tym temacie chciałam napisać

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Luniaska, jem bardzo drobno pokrojone kawałki lub, jeśli to jedzenie typu fast food, drobno gryzę i staram się umieszczać pokarm bardziej od strony języka niż dziąseł policzków (ale to brzmi ) A jeśli coś mi zostanie między zamkami, to językiem staram się wypchać, ewentualnie biorę łyka niegazowanej wody i płuczę usta Nigdy nie myję zębów w publicznych toaletach, obrzydzają mnie one Staram się z nich wychodzić najszybciej jak potrafię i wolę już sobie umyć zęby na spokojnie w domu niż otwierać buzię w wc

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez tancereczkaaa Pokaż wiadomość
Trochę mnie tu nie było, a Wy się tak rozpisałyście Ja nitki nie używam prawie wcale. Kiedyś od wielkiego dzwonu, ale miałam trochę ścisk i zawsze sobie dziąsło rozwalałam, więc dałam sobie spokój, a teraz od kiedy mam aparat jeszcze nie próbowałam. Troche się boję poza tym muszę zakupić lepszą nitkę, bo ta strasznie szybko sie rozwarstwia.

Chciałam sobie dzisiaj umilić dzień i kupiłam pierwsze lody od momentu założenia aparatu. I muszę Wam powiedzieć, że zęby stały się teraz strasznie wrażliwe na zimo. Na prawdę strasznie, kiedyś nic takiego nie czułam, nie to co teraz.. Da się coś z tym zrobić? jakoś złagodzić czy coś, czy trzeba się z tym pogodzić?
No niestety, moja wrażliwość też się nasiliła. Zawsze miałam wrażliwe zęby, ale przy aparacie to już całkiem... Średnio da się temu zaradzić. Ja stosuję płyn do płukania jamy ustnej Elmex na nadwrażliwość, można też kupować specjalistyczne pasty, ale tak szczerze to nie daje to spektakularnych efektów
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 06:18   #3647
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Odkleila mi się w nocy rurka Nie wiem jakim cudem echhh :/
Chyba muszę zadzwonić i może dziś mi ktoś to przyklei, bo nie wiem czy moja orto dzisiaj przyjmuje, bo ona co 2 albo 3 tygodnie tylko przyjeżdża :/
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 08:32   #3648
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Mam do was dziewczyny pytanie, co robicie jak jesteście załóżmy gdzieś na zakupach i coś zjadłyście. Wiem, że to głupie pytanie, ale myjecie zęby w tych publicznych toaletach czy jak ja muszę się przyznać dzisiaj po raz pierwszy zjadłam coś w publicznym miejscu (nie licząc restauracji, ale tam toalety zazwyczaj są z umywalkami) no i nie wyobrażam sobie mycia zębów gdy obok jest pięć umywalek i jakieś babeczki dzisiaj wypłukałam więc szybko usta jak nikogo nie było, ale i tak jedna babeczka wlazła akurat i się tak dziwnie patrzyła na moją brodę z której kapała woda pewnie pomyślała, że jestem bardzo spragniona
więc jak wy sobie z tym radzicie?
ostatnio byłam w kfc z mężem i...................masak ra!jedzenie miałam jak nigdy wszędzie,aż ryczeć mi się chciało poszłam do wc,ale stałam tam jak zboczeniec i czekałam aż się zrobi pełny luz przy umywalkach.Kiedy podczas czyszczenia weszła babka,przyłapała mnie na czyszczeniu zębów i spojrzała na mnie jakbym zrobiła coś strasznie obrzydliwego w każdym razie do kfc już szybko nie pójdę.Nigdy jeszcze jedzenie tak mi okrutnie nie powchodziło jak te kurczaki
Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Kochana, ja też miałam taką wadę i na to moja orto zaradziła wyciągami! Najpierw nosiłam je na dolne 6 i górne 3, a teraz domykam zgryz i mam na dolne 3 i 4 i górne 3. Ja też nie widziałam te wady u siebie, dopóki ostatnio nie obejrzałam swoich starych zdjęć, gdzie stałam ze znajomymi profilem do aparatu Bardzo się zdziwiłam jak mi się dolna szczęka do przodu teraz wysunęła, ale powiem Ci, że lepiej to wygląda Jak sobie sama ustawiałam najpierw zęby do przodu do lustra (bez wyciągów) to płakałam, że będę źle wyglądać, ale wyciągi ustawiły mi zgryz w bardzo naturalny sposób.
I wiesz co, ja teraz tym bardziej nie rozumiem dlaczego Twoja orto Ci tego nie zaproponowała , ale widzę, że już podjęłaś decyzję, więc tylko tyle w tym temacie chciałam napisać [COLOR="Silver"]
nawet moja orto powiedziała mi,że jak ten dół się wysunie to nie będzie za fajnie swój profil widziałam na fotkach setki razy i strasznie go lubię,zmian na gorsze absolutnie nie chcę.A niestety to co widzę w lustrze kiedy prowokuje te zmiany mnie nie zadowala

tylko nie rozumiem jednego,dlaczego orto wyciągów mi nie proponuje Może woli pacjentom zęby wyrywać niż się "bawić"wyciągami:confused :
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 09:08   #3649
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

No to tym bardziej nie rozumiem "Wyrwiemy pani zęby, będzie pani gorzej wyglądać, ale za to będzie równy zgryz!" Przecież ortodoncja to nie tylko ustawianie tak żeby wszystko było równo, ale też patrzenie na urodę pacjenta, tak? Może rzeczywiście nie chce jej się bawić wyciągami. Nie usunęłabym zębów, tym bardziej jeśli masz ładny profil.

O, tak, jedzenie z KFC strasznie wchodzi pod aparat, mój pierwszy raz twisterem był okropny Ale później już się w miarę nauczyłam jeść Szczególnie, że naprawdę lubię tego twistera Tylko nie pomyślcie, że stołuje się codziennie w fast foodach Raz na jakiś czas się zdarzy

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-04-20 o 09:10
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-20, 09:10   #3650
Magdalenakp
Przyczajenie
 
Avatar Magdalenakp
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: wygodne krzesełko
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziewczyny powiedzcie mi czy jest mozliwe zeby przy separacji zab sie krzywy zrobil, tak dzisiaj zauwazylam ze moja prawa 7-ka wykrzywila sie
Magdalenakp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 09:19   #3651
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Magdalenakp Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi czy jest mozliwe zeby przy separacji zab sie krzywy zrobil, tak dzisiaj zauwazylam ze moja prawa 7-ka wykrzywila sie
jest,moja jedynka!zrobiła się znacznie krzywsza od separacji
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 10:09   #3652
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny przyszłam się was poradzić.W poniedziałek miałam wizyte u orto i tak:góre mam już gotową(aparat założony 30 listopada)a zęby są już proste!! za to dół się pokrzywił bardziej a że miejsca na dole nie mam i nie chciałam zęba usunąć,to orto zrobiła mi bardzo widoczny striping(czy jak się to piszę)
Problem mam to rozgryzienia i to niemały.Orto chcę mi z mojej wyprostowanej góry usunąć 2 czwórki(zdrowe!)żeby tym sposobem cofnąć mi górną szczękę do dolnej(bo przerwę mam w zgryzie na prawie połowę palca)mówi,że to jedyny sposób,żeby zgryz mi wyrównać.Ja zębów strasznie usuwać nie chcę.Zgryz mi nigdy nie przeszkadzał(dopiero orto mi na niego uwagę zwróciła)Jeśli się zdecyduję na usunięcie tych 2 czwórek to zgryz dojdzie do siebie,ale znowu wysunie mi się bardziej broda i z profilu będę niefajnie wyglądać-gorzej
I mam teraz podjąć decyzję czy chcę mieć równy zgryz,ale gorzej z profilu wyglądać+2 zęby mniej czy zostawić zgryz tak jak jest i wyglądać dobrze,tak jak teraz.Orto mnie namawia na usunięcie tych zębów bardzo.Ja sama nie chcę sobie psuć wyglądu,ale znowu wiecie jak już robić porządek w buzi to porządnie....chyba zostawię tak jak jest,sama nie wiem co mam robić
Powiem, że sytuacja nieciekawa. Nie rozumiem dlaczego obydwie opcje, jakie zaproponowała Ci orto mają przynieść jakieś niedociągnięcia.
Jeszcze gdyby to wyrwanie zębów gwarantowało zarówno prosty zgryz, jak i nie ingerowało w profil twarzy to wtedy rozumiem - trzeba wyrwać.
Ale dlaczego prosty zgryz ma się równać z pogorszeniem profilu. To jest za przeproszeniem jakieś chore. Nie wierzę, że to jedyna opcja.

Poszłabym chyba na Twoim miejscu na konsultacje do innego ortodonty. Przynajmniej zobaczyć, jak on to widzi.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

luniaska co do mycia zębów to ja na przykład na uczelni myłam, mimo iż spotkałam się z dziwnymi spojrzeniami. Niby koleżanki nie mają absolutnie nic przeciwko, jednak zawsze głupio mi przy nich wypluwać pianę, jak się patrzą. A wiadomo, że przy aparacie zostaje więcej resztek jedzenia, które podczas mycia zębów wypluwają się. Wiecie o co chodzi. Bo tam sama piana z pasty, to jest nic!
W galerii handlowej już na przykład nie umyłabym, bo za dużo ludzi.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Dziewczyny potem zrobię zdjęcie i wkleję tutaj, bo chciałabym, żebyście mi powiedziały jakie działanie ma jeden element na moim aparacie.
Orto mi wczoraj nie pokazała w lusterku i nie miałam okazji, żeby zapytać jakie ma działanie. Teraz cały czas się zastanawiam.
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 10:22   #3653
Magdalenakp
Przyczajenie
 
Avatar Magdalenakp
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: wygodne krzesełko
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

anakazar Dziękuje za odpowiedź, pociesza mnie jedynie fakt ze niedługo aparat będzie zakładany i wyprostują mi się te krzywulce
Magdalenakp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 10:57   #3654
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Cos czuje ze moja wizyta w maju bedzie ostatnia u niego, ale jakos glupio mi poprosic o dokumentacje o ile moze mi ja dac (?)..

eh widzisz a ja piec zebow mialam usunietych


aaa i nie wiem jak mu na nastepnej wizycie powiedziec czego sie dowiedzialam i podpytac o ta wade.. bo juz mu meczylam glowe usuwaniem usmiechu dziaslowego operacyjnie, bo mam BARDZO duzy przy pelnym usmiechu (wiekszy niz mAGDALEna Rozdzka).
Nie lubie sie wymadrzac, choc ja tego nie uwazam za wymadrzanie.. ale jakos mi glupio, w koncu to on jest specjalista... !!
Również zawsze zwracam uwagę na jej dziąsła.
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 11:24   #3655
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dzięki dziewczyny za wasze opowieści z życia wzięte
pocieszyłyście mnie na jedzenie fast foodów jeszcze się nie odważyłam, bo nie umiem odgryzać kęsów, a twistera z kfc (annakazar też lubię ) nie będę przecież jadła nożem i widelcem chociaż już śni mi się po nocach taki domowy wielgaśny hamburger z chrupiącą bułką, soczystym mięskiem i warzywkami no ale cóż wstaje rano i męczę się z płatkami z mlekiem
chociaż faktycznie, tak jak Vinnga napisała staram się jeść 'od strony języka' i to ułatwia zadanie to czasami mój aparat nie współpracuje ehhh... ciężkie to życie aparatki
no i teraz doceniam restauracje w których jest pojedyncza łazienka z umywalką ale wpadłam też na pomysł, że możemy chodzić do toalety dla inwalidów, bo tam najczęściej jest też umywalka w sumie to trochę 'inwalidką jedzeniową' jestem
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 11:30   #3656
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

ja nie myję zębów w miejscach publicznych, tak samo na uczelni, nie popadam w paranoję po prostu, staram się tylko płukać zęby wodą i tyle

a hamburgera domowego ostatnio jadłam z Tżtem
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 11:59   #3657
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Mam podobną szczoteczkę, ale właśnie orto mi pokazywał taką pęczkową, ale składającą się z trzech pęczków i takiej nie potrafie nigdzie znaleźć. Madziara ja wosk kupiłam w sklepie/hurtowni stomatologicznej w moim mieście. Myślę, że jakby co możesz poszukać w stacjonarnych sklepach specjalistycznych
w tym samym sklepie byla jeszcze taka http://www.dentalshop.co.uk/acatalog...oothbrush.html ale ma troche wiecej niz trzy peczki. tyle ze wezsza niz zwykla szczoteczka. moja czesc zamowienia juz przyszla licze ze pozostala dojdzie wkrotce. mieszkam w dosc malym miasteczku i szczerze mowiac nie wiedzialam tu nigdzie sklepu stomatoligicznego ale dzieki poszukam
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 12:00   #3658
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziewczyny proszę powiedzcie mi, jakie działanie ma założony ten łańcuszek na jedynki i dwójki? Na początku miałam wyciągane dwójki zza jedynek, bo były mocno cofnięte, a teraz mam trójki cofane. I nie wiem właśnie po co założony jest ten element na jedynki i dwójki. Wie któraś z Was może?

Zdjęcie niewyraźne, bo robione telefonem...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zęby.jpg (62,6 KB, 103 załadowań)

Edytowane przez szafirowa_dama
Czas edycji: 2013-04-20 o 12:09
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 12:19   #3659
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez szafirowa_dama Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę powiedzcie mi, jakie działanie ma założony ten łańcuszek na jedynki i dwójki? Na początku miałam wyciągane dwójki zza jedynek, bo były mocno cofnięte, a teraz mam trójki cofane. I nie wiem właśnie po co założony jest ten element na jedynki i dwójki. Wie któraś z Was może?

Zdjęcie niewyraźne, bo robione telefonem...
Ja mam taką metalową przeplatankę na 1 i 2 po to, żeby mi te zęby się "nie rozjechały" i nie tworzyły się szpary. I też mam właśnie trójki cofane
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 13:37   #3660
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
Ja mam taką metalową przeplatankę na 1 i 2 po to, żeby mi te zęby się "nie rozjechały" i nie tworzyły się szpary. I też mam właśnie trójki cofane
Dokładnie, po to, by zęby nie przesunęły się wszystkie razem, a tylko te, które chcemy "wyciągnąć".
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.