Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8 - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-02, 18:18   #4831
poziomkalol
Raczkowanie
 
Avatar poziomkalol
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Krynica/Strasbourg
Wiadomości: 267
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Miśka, jeśli masz screen, to moim zdaniem sprawa jest wygrana - obowiązuje to, co było napisane na stronie e-sklepu w momencie zawierania umowy.
Natomiast jak ktoś nie zrobił zrzutu ekranu, to raczej kiepsko widzę możliwość dowiedzenia swojej racji.

A ten manewr YR ze zmianą niespodzianki z 89 na 75zł też dziwny. Ech...

A tak na marginesie ciekawe czemu nie wystawili w sklepie interetowym neroli edp 15 ml, żelu, mleczka i deo?
poziomkalol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 18:29   #4832
kuba222
Rozeznanie
 
Avatar kuba222
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 968
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

W banerze prezentów nadal tkwi kwota 89zł, szkoda, że prezent tego nie potwierdza

http://www.yves-rocher.com.pl/prezen...kazdego_zakupu

Kpiny sobie z nas robią. To tylko 10zł różnicy, ale prezenty w tym momencie mogłyby być zupełnie inne, wartościowsze, jak np.: kremy z serii serum vegetal3. Krem to krem.
__________________
"Jesteśmy tak zajęci wypatrywaniem tego, co przed nami, że nie poświęcamy czasu na cieszenie się z tego, gdzie jesteśmy teraz."

~ Calvin & Hobbes
kuba222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 18:59   #4833
basia296
Zadomowienie
 
Avatar basia296
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 103
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
mnie też doliczyło, ale stwierdziłam, że to błąd i poprosiłam o korektę kwoty - dla mnie gratis to gratis
I bardzo słusznie. Powinni to uznać.Nie planowałam niczego zamawiać, tylko tak sobie kombinowałam. Kiedy zobaczyłam 3 prezenty miałam ochote kliknąc, ale ....powstrzymałam się jak zobaczyłam podsumowanie. Czy w potwierdzeniu na mailu też masz 3 gratisy?

Edytowane przez basia296
Czas edycji: 2013-05-02 o 19:01
basia296 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 19:02   #4834
edyta29
Wtajemniczenie
 
Avatar edyta29
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 946
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

dziewczyny wyjaśniła się sprawa z moją paczką zapytałam mamy :"ile paczek przyszło do mnie z YR" więc odpowiedziała że dwie a dziś wysłałam smsa do taty :" ile ogólnie odbierał paczek z YR " odpowiedź była że 2 do mnie i jedną do męża czyli złe pytanie zadałam mamie
__________________






edyta29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 19:05   #4835
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez basia296 Pokaż wiadomość
I bardzo słusznie. Powinni to uznać.Nie planowałam niczego zamawiać, tylko tak sobie kombinowałam. Kiedy zobaczyłam 3 prezenty miałam ochote kliknąc, ale ....powstrzymałam się jak zobaczyłam podsumowanie. Czy w potwierdzeniu na mailu też masz 3 gratisy?
tak

mnie sie te gratisy nie chciały usunąć z koszyka a z zamówieniem mi sie spieszyło, żeby doszło na urodziny mamy.
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 19:11   #4836
trisse
Rozeznanie
 
Avatar trisse
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 542
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

a mnie właśnie te gratisy skusiły, tak to bym nic nie brała bo na razie nic nie potrzebuję, ale jak zobaczyłam że FP jest prezentem powyżej 99zł to od razu się skusiłam i wzięłam Neroli, płatność przy odbiorze więc nie zwróciłam uwagi ile policzyło a potem patrzę w potwierdzeniu i owszem FP jest jako gratis ale kwota o 59zł większa - to jaki to gratis ja się pytam?!
napisałam od razu do BOKu z prośbą o poprawne zafakturowanie ale mi odpisali ze jest ok bo FP kosztuje 59 przy zamówieniu powyżej 99
no szkoda tylko że na stronie "gratis", w zamówieniu "gratis" i na potwierdzeniu też "gratis"
trisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 19:12   #4837
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez kuba222 Pokaż wiadomość
W banerze prezentów nadal tkwi kwota 89zł, szkoda, że prezent tego nie potwierdza

http://www.yves-rocher.com.pl/prezen...kazdego_zakupu

Kpiny sobie z nas robią. To tylko 10zł różnicy, ale prezenty w tym momencie mogłyby być zupełnie inne, wartościowsze, jak np.: kremy z serii serum vegetal3. Krem to krem.
miałam nadzieję, że to będzie właśnie krem...
Dzięki za opinię cieni do powiek
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-02, 19:37   #4838
edyta29
Wtajemniczenie
 
Avatar edyta29
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 946
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

ale jazda z tymi gratisami masakra nieźle pogrywają
__________________






edyta29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 20:13   #4839
kaasia_a
Rozeznanie
 
Avatar kaasia_a
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 786
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez etnografka Pokaż wiadomość
Ano niestety, w Polsce pod tym względem wciąż dzicz. Sklepy muszą się nauczyć, że nie mogą pogrywać z klientami i z prawem.
Dokładnie! Często nawet w telewizji mówią coś, że Polacy nie znają swoich praw - praw klienta i dlatego dają się nabierać, nie próbują wymienić uszkodzonego towaru i takie tam. A tu co? Ile razy sprzedawcy robią klientów w balona i wmawiają, że towar nie podlega wymianie (raz moi rodzice kupili sprzęt, który jak się potem okazało nie działał jak powinien... ile oni musieli się namęczyć żeby im to sprzedawca zamienił). Człowiek człowiekowi wilkiem
kaasia_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 20:19   #4840
etnografka
Zadomowienie
 
Avatar etnografka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 646
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Chyba to "uwielbienie" z tytułu to trochę na wyrost dla firmy, która tak traktuje klientów. Proponuję tytuł następnej części:
"Yves Rocher ma kosmetyki fajne, obsługę klienta trochę mniej, lecz że firma ładne ma zapachy, jeszcze jedną szansę damy jej".
__________________
Wymienię perfumy
etnografka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 20:58   #4841
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez etnografka Pokaż wiadomość
Chyba to "uwielbienie" z tytułu to trochę na wyrost dla firmy, która tak traktuje klientów. Proponuję tytuł następnej części:
"Yves Rocher ma kosmetyki fajne, obsługę klienta trochę mniej, lecz że firma ładne ma zapachy, jeszcze jedną szansę damy jej".
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-02, 22:25   #4842
Damroka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez kuba222 Pokaż wiadomość
W banerze prezentów nadal tkwi kwota 89zł, szkoda, że prezent tego nie potwierdza

http://www.yves-rocher.com.pl/prezen...kazdego_zakupu

Kpiny sobie z nas robią. To tylko 10zł różnicy, ale prezenty w tym momencie mogłyby być zupełnie inne, wartościowsze, jak np.: kremy z serii serum vegetal3. Krem to krem.
Uhm, na interii też jeszcze bałagan:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg yves-rocher.interia.pl.jpg (59,6 KB, 80 załadowań)
Damroka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 01:25   #4843
bitterchoc
Raczkowanie
 
Avatar bitterchoc
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 102
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

hej dziewczyny! jakoś nie mogę się doczytać - chodzi o ofertę dla przyjaciółki pyb2mm03 -dla osoby ZAPROSZONEJ niespodzianką jest balsam karite, a czy może któraś z Was wie co jest niespodzianką dla osoby ZAPRASZAJĄCEJ? ani torba ani Flower Party mi nie leży, a ie chcę się rozczarować tandetną biżu albo innymi miskami...
bitterchoc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 07:50   #4844
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez bitterchoc Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! jakoś nie mogę się doczytać - chodzi o ofertę dla przyjaciółki pyb2mm03 -dla osoby ZAPROSZONEJ niespodzianką jest balsam karite, a czy może któraś z Was wie co jest niespodzianką dla osoby ZAPRASZAJĄCEJ? ani torba ani Flower Party mi nie leży, a ie chcę się rozczarować tandetną biżu albo innymi miskami...
Dowolny kosmetyk z katalogu za minimum 79 zł
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 09:15   #4845
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez poziomkalol Pokaż wiadomość
Miśka, jeśli masz screen, to moim zdaniem sprawa jest wygrana - obowiązuje to, co było napisane na stronie e-sklepu w momencie zawierania umowy.
Natomiast jak ktoś nie zrobił zrzutu ekranu, to raczej kiepsko widzę możliwość dowiedzenia swojej racji.

A ten manewr YR ze zmianą niespodzianki z 89 na 75zł też dziwny. Ech...

A tak na marginesie ciekawe czemu nie wystawili w sklepie interetowym neroli edp 15 ml, żelu, mleczka i deo?
a zdaniem sklepu masz wybrać czy płacisz za FP czy wywalasz je z zamówienia - też z nimi batalię toczę
Cytat:
Napisane przez trisse Pokaż wiadomość
a mnie właśnie te gratisy skusiły, tak to bym nic nie brała bo na razie nic nie potrzebuję, ale jak zobaczyłam że FP jest prezentem powyżej 99zł to od razu się skusiłam i wzięłam Neroli, płatność przy odbiorze więc nie zwróciłam uwagi ile policzyło a potem patrzę w potwierdzeniu i owszem FP jest jako gratis ale kwota o 59zł większa - to jaki to gratis ja się pytam?!
napisałam od razu do BOKu z prośbą o poprawne zafakturowanie ale mi odpisali ze jest ok bo FP kosztuje 59 przy zamówieniu powyżej 99
no szkoda tylko że na stronie "gratis", w zamówieniu "gratis" i na potwierdzeniu też "gratis"
no to ja tak samo zrobiłam... ehh
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 09:44   #4846
maggie82
Zakorzenienie
 
Avatar maggie82
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 4 772
Dot.: Odp: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez glossary Pokaż wiadomość
Niespodzianka to maseczka CS!

O dzięki za wieści - to się nie skuszę na nią Wolę wodę Zieloną Herbatę
maggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 09:56   #4847
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Też złożyłam zamówienie z gratisowym FP i dla mnie zachowanie YR w tej sprawie jest żenujące- nawet nie tylko odmawianie zrealizowania mi zamówienie w jego pełnej formie i na warunakach obowiązujących w momencie składania - ale też fakt, że zmienili ofertę na stronie i bezczelnie mi wmawiają, że taka była ona od początku. To teraz muszę robić zrzuty ekranu z widoczną datą i godziną, żeby otrzymać zamówienia zgodne z prezentowanymi ofertami? Bo gdy firma uzna ofertę za niekorzystną dla siebie to zaktualizuje stronę i będzie mi wmawiać, że w takiej formie istnieje ona od kilku dni a ja sobie coś uroiłam?

Sklepom wciąż się wydaje, że to są lata 80-te, i jak zrobią ze mnie idiotkę, to ja najwyżej pożalę się cioci, babci i sąsiadce i sprawa rozejdzie się po kościach. No sorry, mamy internet, takich incydentów nie da się tak łatwo wyciszyć jak kiedyś. Nie mówiąc o tym że konsumenci są bardziej świadomi swoich praw niż kiedyś.
Dobry PR to nie tylko pisanie słodkich bzdurek na facebooku w stylu "Napiszcie za co kochacie nasze błyszczyki <333 !!! " ale całokształt postępowania wobec klientów. A takie sytuacje jak obecna z FP to dobry test na szacunek do kupujących.

Edytowane przez 201604131205
Czas edycji: 2013-05-03 o 09:59
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 10:06   #4848
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: Odp: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez maggie82 Pokaż wiadomość
O dzięki za wieści - to się nie skuszę na nią Wolę wodę Zieloną Herbatę
Też juz wolę Herbatę. Moja maseczka CS leży gdzieś tam zakurzona, zupełnie o niej zapomniałam. Musze zużyć, może sobie zaraz zrobię nawet, bo planuję peeling enzymatyczny a ona po nim jest niezła.
Ale na razie wstrzymuję się z zamówieniami.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Też złożyłam zamówienie z gratisowym FP i dla mnie zachowanie YR w tej sprawie jest żenujące- nawet nie tylko odmawianie zrealizowania mi zamówienie w jego pełnej formie i na warunakach obowiązujących w momencie składania - ale też fakt, że zmienili ofertę na stronie i bezczelnie mi wmawiają, że taka była ona od początku. To teraz muszę robić zrzuty ekranu z widoczną datą i godziną, żeby otrzymać zamówienia zgodne z prezentowanymi ofertami? Bo gdy firma uzna ofertę za niekorzystną dla siebie to zaktualizuje stronę i będzie mi wmawiać, że w takiej formie istnieje ona od kilku dni a ja sobie coś uroiłam?

Sklepom wciąż się wydaje, że to są lata 80-te, i jak zrobią ze mnie idiotkę, to ja najwyżej pożalę się cioci, babci i sąsiadce i sprawa rozejdzie się po kościach. No sorry, mamy internet, takich incydentów nie da się tak łatwo wyciszyć jak kiedyś. Nie mówiąc o tym że konsumenci są bardziej świadomi swoich praw niż kiedyś.
Dobry PR to nie tylko pisanie słodkich bzdurek na facebooku w stylu "Napiszcie za co kochacie nasze błyszczyki <333 !!! " ale całokształt postępowania wobec klientów. A takie sytuacje jak obecna z FP to dobry test na szacunek do kupujących.
Zgadzam się z Tobą, tym bardziej że jak kiedyś mieli błąd na stronie na niekorzyść klienta, to wcale się tym nie przejmowali, i nie oddali kilku złotych chociaż w zasadzie powinni. Tak więc jak błąd jest na ich niekorzyść, to oferta jest nieaktualna i nie zrealizują w tej formie, a jak na niekorzyść klienta to udają że nic się nie stało i realizują.
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 10:07   #4849
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Też złożyłam zamówienie z gratisowym FP i dla mnie zachowanie YR w tej sprawie jest żenujące- nawet nie tylko odmawianie zrealizowania mi zamówienie w jego pełnej formie i na warunakach obowiązujących w momencie składania - ale też fakt, że zmienili ofertę na stronie i bezczelnie mi wmawiają, że taka była ona od początku. To teraz muszę robić zrzuty ekranu z widoczną datą i godziną, żeby otrzymać zamówienia zgodne z prezentowanymi ofertami? Bo gdy firma uzna ofertę za niekorzystną dla siebie to zaktualizuje stronę i będzie mi wmawiać, że w takiej formie istnieje ona od kilku dni a ja sobie coś uroiłam?

Sklepom wciąż się wydaje, że to są lata 80-te, i jak zrobią ze mnie idiotkę, to ja najwyżej pożalę się cioci, babci i sąsiadce i sprawa rozejdzie się po kościach. No sorry, mamy internet, takich incydentów nie da się tak łatwo wyciszyć jak kiedyś. Nie mówiąc o tym że konsumenci są bardziej świadomi swoich praw niż kiedyś.
Dobry PR to nie tylko pisanie słodkich bzdurek na facebooku w stylu "Napiszcie za co kochacie nasze błyszczyki <333 !!! " ale całokształt postępowania wobec klientów. A takie sytuacje jak obecna z FP to dobry test na szacunek do kupujących.
Zgadzam się z Tobą

YR to już 2ga firma, która mnie mobilizuje do bliższego zapoznania się z Rzecznikiem Praw Konsumenta i chyba w końcu ulegnę i się z nim zapoznam
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-03, 10:26   #4850
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Mam wrażenie, że problemem jest także to, że YR myśli, że jest jedyny w swoim rodzaju. A guzik prawda, bo w sumie produkty są wszędzie podobne.
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 10:52   #4851
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez poziomkalol Pokaż wiadomość
Miśka, jeśli masz screen, to moim zdaniem sprawa jest wygrana - obowiązuje to, co było napisane na stronie e-sklepu w momencie zawierania umowy.
(...)
chyba jednak nie ,
bo w Ogólnych Warunkach Sprzedaży na stronie YR wyraźnie napisano
i coraz częściej widuję taki zapis w w regulaminach sklepów internetowych (cytowany pochodzi ze strony YR)
Cytat:
§ 8 – POSTANOWIENIA KOŃCOWE
2. Informacje o Towarach prezentowane w obrębie Kanału Sprzedaży Internetowej lub Kanału Sprzedaży Wysyłkowej nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 10:54   #4852
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez Wronia3 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą

YR to już 2ga firma, która mnie mobilizuje do bliższego zapoznania się z Rzecznikiem Praw Konsumenta i chyba w końcu ulegnę i się z nim zapoznam
Działa skutecznie
lele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 12:28   #4853
etnografka
Zadomowienie
 
Avatar etnografka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 646
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez BigMama Pokaż wiadomość
§ 8 – POSTANOWIENIA KOŃCOWE
2. Informacje o Towarach prezentowane w obrębie Kanału Sprzedaży Internetowej lub Kanału Sprzedaży Wysyłkowej nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Nie jestem pewna, czy takie zastrzeżenie jest wiążące, a wydaje mi się, że raczej nie.

Co w takim razie stanowi ofertę w rozumieniu kc?
__________________
Wymienię perfumy
etnografka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 13:12   #4854
kaasia_a
Rozeznanie
 
Avatar kaasia_a
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 786
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Witam w deszczowy majowy dzień
Widzę, że emocje jeszcze nie opadły... nie dziwię się, szczególnie osoby, które złożyły zamówienie mają prawo się na YR zdenerwować. Nie wiem dlaczego nie chcą pójść klientkom na rękę, przecież powinno im na tym zależeć, przecież chcą zabiegać o szacunek i przywiązanie klientów...
kaasia_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 13:26   #4855
Vanessa io
Rozeznanie
 
Avatar Vanessa io
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 856
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Dzień dobry
Poczyniłam zamówienie i wczoraj już listonosz przyniósł. Zaskoczenie, że tak szybko i wielka radość.
Wypachniona Neroli wskakuję w kalosze i lecę na spacer z rodzinką
poniżej zdjęcie. Woda cudna, cudna, cudna a mleczka brązującego do twarzy jeszcze nie próbowałam.
pozdrawiam i udanego leniuchowania życzę w miłej atmosferze

p.s. a tu widzę kolejny produkt na celowniku:
http://www.yves-rocher.com.pl/suchy_olejek_do_ciala

Macie, używacie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1796.jpg (117,1 KB, 120 załadowań)
Vanessa io jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 13:36   #4856
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez etnografka Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna, czy takie zastrzeżenie jest wiążące, a wydaje mi się, że raczej nie.

Co w takim razie stanowi ofertę w rozumieniu kc?
Prawnikiem nie jestem, tu masz KC
http://www.kodeks-cywilny.pl/66.html
Z tego co kojarzę, wystawienie przez sprzedawcę towaru wraz z ceną jest ofertą (np ceny pod towarem w supermarketach), a sprzedawcy się zabezpieczają przed odpowiedzialnością zamieszczając takie cytowane wpisy o tym, że "X nie stanowi oferty w rozumieniu KC" = nie możecie nas ciągnąć do odpowiedzielności prawnej w razie gdyby ceny okazały się inne.

Tak czy siak, gdy już dojdzie do sprzedaży to zawarta jest umowa konsensualna i wtedy już nie ma się co wykręcać.

O jeszcze znalazłam takie coś w temacie:
http://datasec.pl/wazne-informacje/k...minach-sklepow

Może jakiś prawnik napisze coś z większym sensem niż ja

Czyli wydaje mi się, że nawet uwzględniając taką klauzulę, i jeśli przyjmiemy, że to ja składam ofertę sklepowi przez moje zamówienie, sklep ją akceptuje wysyłając mi potwierdzenie, to w tym wypadku wiąże to obie strony.

Edytowane przez 201604131205
Czas edycji: 2013-05-03 o 13:38
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 13:43   #4857
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez etnografka Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna, czy takie zastrzeżenie jest wiążące, a wydaje mi się, że raczej nie.

Co w takim razie stanowi ofertę w rozumieniu kc?
fakt, że zdania uczonych są w tej sprawie podzielone


z jednej strony "(...) oferta musi zawierać stanowczą wolę zawarcia umowy oraz określać minimum jej treści a także powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania podmiotu składającego ofertę" (cytat pochodzi STĄD)
w takim rozumieniu to, co YR prezentuje na swojej stronie jest jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy, a dopiero my składając zamówienie - składamy ofertę na zakup towarów
(Art. 71. Ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje, skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę, lecz za zaproszenie do zawarcia umowy.)

a z drugiej strony KLIK

trzeba by przejrzeć Rejestr klauzul niedozwolonych ,
ale zakładam (być może mylnie), że nikt dotąd nie pozywał przed sąd sklepów internetowych, skoro zapisy dalej funkcjonują


__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 14:03   #4858
ankaw192
Raczkowanie
 
Avatar ankaw192
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 235
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Jeśli oferta nie stanowi o warunkach umowy, bo tu się chyba zgodzę, to potwierdzenie zamówienia już tak. I w takiej sytuacj,i nawet jeśli klikniemy, że zgadzamy się na warunki zamówienia(w tym wypadku w potwierdzeniu była i gratisowa woda i naliczona cena za gratisową wodę,dwie sprzeczne sytuacje), to sprzedający powinien rozpatrzyć reklamację i uznać ją na korzyść kupującego, czyli dać gratisową wodę, ponieważ błędy systemowe były po stronie sprzedającego

Edytowane przez ankaw192
Czas edycji: 2013-05-03 o 14:06
ankaw192 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 16:25   #4859
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez ankaw192 Pokaż wiadomość
Jeśli oferta nie stanowi o warunkach umowy, bo tu się chyba zgodzę, to potwierdzenie zamówienia już tak. I w takiej sytuacj,i nawet jeśli klikniemy, że zgadzamy się na warunki zamówienia(w tym wypadku w potwierdzeniu była i gratisowa woda i naliczona cena za gratisową wodę,dwie sprzeczne sytuacje), to sprzedający powinien rozpatrzyć reklamację i uznać ją na korzyść kupującego, czyli dać gratisową wodę, ponieważ błędy systemowe były po stronie sprzedającego
Dodatkowo jeszcze pamiętać należy, że woda była jako gratis i nigdzie nie było napisane jaka kwota za nią jest, tylko ogólna wartość produktów w zamówieniu była wyższa więc jednoznacznie nie można powiedzieć, że to akurat za FP doliczyli sobie tą różnicę
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 16:44   #4860
etnografka
Zadomowienie
 
Avatar etnografka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 646
Dot.: Perfumy, żele, balsamy, za nie Yves Rocher uwielbiamy! cz. 8

Cytat:
Napisane przez ankaw192 Pokaż wiadomość
Jeśli oferta nie stanowi o warunkach umowy, bo tu się chyba zgodzę, to potwierdzenie zamówienia już tak. I w takiej sytuacj,i nawet jeśli klikniemy, że zgadzamy się na warunki zamówienia(w tym wypadku w potwierdzeniu była i gratisowa woda i naliczona cena za gratisową wodę,dwie sprzeczne sytuacje), to sprzedający powinien rozpatrzyć reklamację i uznać ją na korzyść kupującego, czyli dać gratisową wodę, ponieważ błędy systemowe były po stronie sprzedającego
Zgadzam się w 100%. A potwierdzenie zamówienia jasno pokazywało, że FP to "gratis".

Cytat:
ale zakładam (być może mylnie), że nikt dotąd nie pozywał przed sąd sklepów internetowych, skoro zapisy dalej funkcjonują
Oj, wiesz ile zapisów niedozwolonych funkcjonuje w umowach z biurami podróży, operatorami telefonicznymi, firmami ubezpieczeniowymi i masą innych instytucji?... Dopóki ludzie masowo się nie buntują, to wiele firm kalkuluje w ten sposób: może jeden mnie pozwie, to przegram i zapłacę, ale na tym milionie ludzi, którzy podpiszą niekorzystną dla siebie umowę i będą się jej trzymać, zarobię tysiąc razy więcej. :/
__________________
Wymienię perfumy

Edytowane przez etnografka
Czas edycji: 2013-05-03 o 16:48
etnografka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.