ciąża i masa problemów - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-07, 22:48   #151
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez Palpi Pokaż wiadomość
Dobrze rozumiesz, tak właśnie jest. Jeśli będę się uczyła to mi pomoże zapewniając utrzymanie.
a jak odpowiada na argument, że Ty po prostu chcesz być z własnym dzieckiem na początku? czy w ogóle ta kwestia jest brana pod uwagę?

chociaż z drugiej strony, jak załatwisz sobie indywidualny tok nauczania, możesz mieć więcej czasu dla dziecka niż w pracy.
skoro mama da Ci utrzymanie, może nie jest to taki głupi pomysł z tymi studiami. jak się uda to super, a jak nie to najwyżej powtórzysz rok i już.
sama nie wiem...

Edytowane przez Damayanti
Czas edycji: 2013-05-07 o 22:50
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 22:49   #152
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: ciąża i masa problemów

Autorko, a napisz tak szczerze z tą metodą antykoncepcji. Bo ja kojarzę Cię z wątku o stosunku przerywanym...
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 22:52   #153
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Autorko, a napisz tak szczerze z tą metodą antykoncepcji. Bo ja kojarzę Cię z wątku o stosunku przerywanym...

mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 23:01   #154
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Autorko, a napisz tak szczerze z tą metodą antykoncepcji. Bo ja kojarzę Cię z wątku o stosunku przerywanym...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 23:24   #155
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: ciąża i masa problemów

W ogóle, czytając inne wątki utwierdzam się w przekonaniu, że rodziców to masz o mocnych nerwach. I nie dziwię się, że wymagają od Ciebie trochę odpowiedzialności.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 23:33   #156
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: ciąża i masa problemów

Palpi, przede wszsstkim postaraj się o alimenty od ojca dziecka. Niekoniecznie dostaniesz wysokie alimenty, ale nie jesteś w sytuacji, która pozwalałaby Ci olać dodatkowe 150 czy 200 zł. Każde pieniądze są teraz dla Ciebie ważne, a akurat te z alimentów Ci się jak najbardziej należą.
Poza tym, zastanów się, co naprawdę chcesz w życiu robić, jaka jest szansa, że się to uda i ile musiałabyś na to czekać. Nie jestem przeciwniczką studiujących matek, ale myślę, że studia dzienne, po których sensowną pracę w zawodzie dostaniesz pewnie najwcześniej za pięć lat, to marny pomysł. Fajnie inwestować w przyszłość, ale na razie ważniejsza powinna być dla Ciebie ta bliższa przyszłość, czyli ta, która będzie za miesiąc czy półtora, gdy urodzisz dziecko. Wtedy nie będziesz mogła pozwolić sobie na czekanie 5 lat, tylko będziesz potrzebowała czasu, siły i pieniędzy od razu, żeby dobrze zająć się dzieckiem.

Poza tym, pogadaj ze swoją mamą i dowiedz się, jakiej pomocy możesz się od niej spodziewać. W zależności od tego, ile czasu i kiedy Twoja mama będzie mogła przeznaczyć na opiekowanie się Twoim dzieckiem, zależeć też będą Twoje możliwości naukowo-zarobkowe.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 23:38   #157
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: ciąża i masa problemów

Fascynuje mnie, że autorka była już na studiach, więc teoretycznie powinna wiedzieć jak to wygląda, nie ma co z dzieckiem zrobić a mimo to chce studiować i liczy, że za socjal znajdzie żłobek. Fascynuje.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 23:41   #158
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Fascynuje mnie, że autorka była już na studiach, więc teoretycznie powinna wiedzieć jak to wygląda, nie ma co z dzieckiem zrobić a mimo to chce studiować i liczy, że za socjal znajdzie żłobek. Fascynuje.
A ja od początku nie skojarzyłam nicka i myślałam, że to prowokacja. Niestety nie...
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 23:58   #159
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: ciąża i masa problemów

Co za bezsensowne pieprzenie! Wykształcenie srednie i "dorywcza praca za grosze"?!? Błagam, mam wykształcenie srednie, stałą pracę, umowa o pracę. Ile zarabiam nie napiszę, bo autorka wątku i tak pewnie nie uwierzy Zarabiam prawie 3 razy tyle, co wynosi najniższa krajowa, także sory

A idź sobie na te studia, zostaw dziecko w żłobku, czy gdzie tam je przyjmą. Nie miej kasy na swoje luźne wydatki, tyraj czasami od 8 do 18, 5 dni w tygodniu i ciesz się z dorosłego, "lepszego" życia!
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 00:13   #160
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: ciąża i masa problemów

Zaczynam sie powoli gubic. Wersje zmieniaja sie jak w kalejdoskopie.

Autorka zamiast odpowiadac na pytania to bezsensownie bije piane dla samej idei. Mam wrazenie, ze nie chce sie niczego dowiedziec tylko chce sie poklocic. Dziewczyno, dziecka sie spodziewasz. Wez sie w garsc.


Autorko, policz jaki masz dochod na osobe w rodzinie. Sprawdz to zanim zaczniesz snuc plany zakupu Ferrari. Mozesz ani grosza nie dostac.
O ile na stypendium nie bedziesz musiala czekac zgodnie z czyimis przewidywaniami do maja 2014 to z miejscami w zlobkach naprawde cienko jest. Bierzesz to pod uwage?
Co do rodzicow to zdajesz sobie sprawe, ze przysluguja Ci od nich alimenty? Zreszta rozumiem, moze nie macie swietnych kontaktow, ale w "zamieszkasz pod mostem albo idz na studia" nie chce mi sie wierzyc. Nagle uznali, ze to dobry czas, aby zostac potworem?


Co do zlobka to rowniez nie powala mnie ten pomysl. Taki maluch potrzebuje nieustannego kontaktu z kims: matka, dziadkiem, niania. Kimkolwiek. Zdajesz sobie sprawe co sie dzieje w zlobkach? Liczba opiekunow nie odpowiada liczbie dzieci. Czasami maluchy placza przez dlugi czas zanim sie nimi ktos zajmie. Zreszta dziecko lepiej sie rozwija majac czesty kontakt z bliska osoba. W zlobku tego nie zazna. Poczytaj o tym. Salix dobrze gada w temacie.

Ja bym na Twoim miejscu machnela jakas bezplatna, lekka szkole policealna a przez reszte tygodnia uczyla sie i siedziala na tylku z dzieciakiem.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2013-05-08 o 00:16
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 05:29   #161
Palpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa/Wrocław
Wiadomości: 101
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Autorko, a napisz tak szczerze z tą metodą antykoncepcji. Bo ja kojarzę Cię z wątku o stosunku przerywanym...
Tak, owszem wypowiedziałam się kilka razy w temacie stosunku przerywanego
Cytat:
Napisane przez Palpi Pokaż wiadomość
Szczerze powiedziawszy nie rozumiem kobiet mówiących że "ufają partnerowi". Ja z moim TŻ kochaliśmy się w ten sposób raz i to był błąd, w ciąże co prawda nie zaszłam.
Wyglądało to w ten sposób, że on rzeczywiście wiedział że powinien wyjść, nie przewidzieliśmy jednak tego, że w tym momencie też będę dochodziła i najzwyczajniej w świecie gdy on próbował się wycofać przytrzymałam go w sobie więc ze stosunku przerywanego nic nie wyszło.
Zapewne o ten post chodzi, tak jak pisałam wcześniej, to był raz i więcej tego nie zrobiłam. Z resztą pisałam tam w kontekście tego, że to nie jest metoda i że nie powinno się tak postępować. No ale i tak zostałam podciągnięta pod to, że sama z tego korzystam.

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Fascynuje mnie, że autorka była już na studiach, więc teoretycznie powinna wiedzieć jak to wygląda, nie ma co z dzieckiem zrobić a mimo to chce studiować i liczy, że za socjal znajdzie żłobek. Fascynuje.
Owszem byłam, ale z racji zagrożonej ciąży i tego, że muszę leżeć nie mogłam na nich zostać. Poza tym, studia miałam we Wrocławiu a moja mama mieszka w Warszawie, podjęliśmy wspólnie decyzje o tym, żebym wróciła, bo skoro ten rok i tak będę miała w plecy to bez sensu jest płacenie za mieszkanie tam itd. Poza tym, ja nie liczę na to, że za stypendium socjalne zapłacę za wszystko i będzie super. Po prostu jest to pewna forma pomocy ludziom w trudniejszych sytuacjach, nie mam zamiaru iść na studia ze względu na stypendium, tylko ze względu na naukę i przyszłość moją i dziecka.

Może, źle ujęłam to o co mi chodzi i zostałam źle zrozumiana. Generalnie dziękuję za "pomoc".
Palpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 06:54   #162
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: ciąża i masa problemów

Przeczytalam pierwsza i ostatnia stronke, bo juz pierwsza mnie zagotowala - te bez sensu ataki na Autorke, nie dasz sobie rady, nie zdajesz sobie sprawy, panstwo Ci nie musi sponsorowac... zenada.

Ja sobie dalam swietnie rade, a finansowo na studiowaniu z niemowleciem wyszlam lepiej niz pozniej w pierwszej pracy.

Najstarsza corke urodzilam przed matura, od poczatku bylam z nia sama. Mialam alimenty, ulgi i pierwszenstwo w sprawie zlobka, stypendium socjalne i najwyzsze na moim wydziale stypendium naukowe. Dziecko w zlobku nie ucierpialo, moj kontakt z nim nie ucierpial, dzis ma 17 lat niemal i nie moglabym marzyc o madrzejszej, lepszej corce

Konkrety - zeby formalnie byc samotnie wychowujaca matka, musisz w obecnych czasach pozbawic ojca sadownie praw rodzicielskich - inaczej wiekszosc zlobkow nie przyzna Ci statusu samotnej ani dodatkowych punktow rekrutacyjnych.

Alimenty to absolutna podstawa, w zaleznosci od realnej sytuacji materialnej tatusia dziecka lub - w przypadku, jesli jest zdrowy, sprawny i wyksztalcony, ale nie zarabia lub wykazuje nikle dochody - MOZLIWOSCI zarobkowych powinnas cos tam dostac, kilkaset zl piechota nie chodzi.

Do stypendium socjalnego zameldowanie nie ma znaczenia, stanowisz gospodarstwo domowe wraz z mama i tylko mamy dochod bedzie sie wliczal - alimenty nie.

Warto stanac na rzesach i po pierwszym semestrze/ roku ubiegac sie o stypendium naukowe. Troszke to moze kosztowac zarwanych nocy i wysilku, ale jest bezcenne. No i potem utrzymac srednia oczywiscie

Warto tez zadbac o dobra opinie na studiach, dobre i serdeczne stosunki z kadra wykladowcza oraz z paniami w dziekanacie, ktore bardzo wiele potrafia dopomoc i doradzic, a rownie duzo nautrudniac nielubianym czy niesympatycznym petentom.

No i przyda Ci sie twardy tylek, bo lekko nie bedzie i tylko ogromna motywacja, konsekwencja i upor pozwoli Ci dopiac swego i osiagnac cele.

A tak poza wszystkim, zapraszam Cie na nasz watek mam lipiec-sierpien br., zawsze to namiastka wsparcia w ostatnich tygodniach Twojej ciazy i pierwszych z maluszkiem - oraz kopalnia wiedzy i wlasnie przyjaznego, pozbawionego zlosliwosci podejscia do sytuacji, w jakiej jestes
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 07:42   #163
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez Palpi Pokaż wiadomość
nie mam zamiaru iść na studia ze względu na stypendium, tylko ze względu na naukę i przyszłość moją i dziecka.
od pewnego czasu mam wrażenie, że uparłaś się na te studia bo Ci się nie chce zakasać rękawów i wziąć za swoje życie. Studia dla Ciebie to takie przedłużenie dzieciństwa Praca oznaczałaby już dorosłość. Boisz się tego i wzbraniasz. Chcesz uciec od odpowiedzialności za utrzymanie swojego dziecka w 5 lat nauki, które wcale nie muszą zaowocować dobrą posadą. Dziecko ma dziecko.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:03   #164
Anabello
Raczkowanie
 
Avatar Anabello
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 97
Dot.: ciąża i masa problemów

Autorko, nie rezygnuj ze studiów! Skoro sytuacja Cię do tego nie zmusza, to nie warto iść teraz do byle jakiej pracy (bez wykształcenia na cuda nie ma co liczyć) i męczyć się tam. Na studiach jako matka dostaniesz bez problemu indywidualny tok i będziesz miała więcej czasu dla dziecka, niż jakbyś pracowała na pół etatu. Nie wiem o jakim kierunku myślisz, ale np. na moim na I roku było naprawdę niewiele zajęć. O stypendium socjalne jak najbardziej możesz się starać, dziewczyny już Ci wcześniej napisały jak policzyć dochód. Nie powinnaś także rezygnować z alimentów od ojca dziecka. Należą się one dziecku.
Będzie Ci ciężko pogodzić naukę z opieką nad maluchem, ale z pomocą rodziców czy ojca dziecka jest to wykonalne. Powodzenia
Anabello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:04   #165
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez Palpi Pokaż wiadomość
Zapewne o ten post chodzi, tak jak pisałam wcześniej, to był raz i więcej tego nie zrobiłam. Z resztą pisałam tam w kontekście tego, że to nie jest metoda i że nie powinno się tak postępować. No ale i tak zostałam podciągnięta pod to, że sama z tego korzystam.


".
Sama się przyznajesz, nikt tu nic nie podciąga.
Nie rozumiem tej mody na roszczeniową postawę : Bo mnie się należy, bo państwo musi dać. Jakby każdy tak do tego podchodził, to w końcu nikt by nie pracował. Bo po co? Państwo da. Należą to Ci się alementy od ojca dziecka. W wysokości odpowiedniej do jego możliwości finansowych. Odradzanie studiów teraz - to nie atak, to rady osób, które tak właśnie by zrobiły. I tak zrobisz jak zechcesz, mam nadzieję, że czegoś Cię ta sytuacja nauczy na przyszłość.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:04   #166
mela1234
Zakorzenienie
 
Avatar mela1234
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Pabianice/k. Łodzi
Wiadomości: 4 957
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
od pewnego czasu mam wrażenie, że uparłaś się na te studia bo Ci się nie chce zakasać rękawów i wziąć za swoje życie. Studia dla Ciebie to takie przedłużenie dzieciństwa Praca oznaczałaby już dorosłość. Boisz się tego i wzbraniasz. Chcesz uciec od odpowiedzialności za utrzymanie swojego dziecka w 5 lat nauki, które wcale nie muszą zaowocować dobrą posadą. Dziecko ma dziecko.
W tych czasach ciężko o pracę. Ciężko o pracę dla matki z dzieckiem. A już najciężej dla samotnej matki! Wiem z autopsji. Niech idzie na studia, może uda jej się w między czasie znaleźć jakaś pracę jak dziecko choć trochę mniej naleśnikowate będzie. Po porodzie i tak do pracy na 8 godz nie pójdzie więc jaki sens? A teraz na ostatnie 2 mce ma szukać? Nie rozumiem was dziewczyny. Jakoś mam wrażenie, że ten nasz naród jest taki, że jeżeli można komuś dokopać to dokopmy. Choćby anonimowo przez internet - a co ma ktoś mieć lepszy humor!
mela1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:10   #167
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez mela1234 Pokaż wiadomość
W tych czasach ciężko o pracę. Ciężko o pracę dla matki z dzieckiem. A już najciężej dla samotnej matki! Wiem z autopsji. Niech idzie na studia, może uda jej się w między czasie znaleźć jakaś pracę jak dziecko choć trochę mniej naleśnikowate będzie. Po porodzie i tak do pracy na 8 godz nie pójdzie więc jaki sens? A teraz na ostatnie 2 mce ma szukać? Nie rozumiem was dziewczyny. Jakoś mam wrażenie, że ten nasz naród jest taki, że jeżeli można komuś dokopać to dokopmy. Choćby anonimowo przez internet - a co ma ktoś mieć lepszy humor!
gratuluję kuźwa. tak, studia, praca, a niemowlak niech siedzi 24h/dobę w żłobku. nie lepiej od razu oddać do adopcji? niemowlę potrzebuje kontaktu z matką, a nikt jej nie mówi, żeby szła na cały etat do pracy.

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
...
a od kiedy alimenty się nie wliczają do dochodu?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:17   #168
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: ciąża i masa problemów

Jeśli już tak strasznie chce studiować, to można zaocznie. Alimenty dostanie, matka chyba jej nie zagłodzi. Noworodka do żłobka nie przyjmą. A niania to jakoś tak po macoszemu brzmi. W kontekście noworodka oczywiście.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:24   #169
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
gratuluję kuźwa. tak, studia, praca, a niemowlak niech siedzi 24h/dobę w żłobku. nie lepiej od razu oddać do adopcji? niemowlę potrzebuje kontaktu z matką, a nikt jej nie mówi, żeby szła na cały etat do pracy.

no nie? ale pamiętaj, wszystko z myślą o dziecku! Mnóstwo jest rodziców, którzy z myślą o dziecku pracują po 12 h dziennie, przecież nowe Plejstejszyn samo się nie kupi. Szkoda tylko, że nie poświęcają mu należytej uwagi i potem są zadziwieni, że synek z poczuciem odrzucenia zaczyna sprawiać kłopoty wychowawcze i gubi się w życiu.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 09:17   #170
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Jeśli już tak strasznie chce studiować, to można zaocznie. Alimenty dostanie, matka chyba jej nie zagłodzi. Noworodka do żłobka nie przyjmą. A niania to jakoś tak po macoszemu brzmi. W kontekście noworodka oczywiście.
Nie no ręce opadaja w tym wątku. Niania brzmi po macoszemu, złobek to straszna krzywda,najlepiej to do adopcji zamiast do złobka . Nazwe to chyba "paranoja wizażowa", no super rady co niektóre). Przesuniecie studiów o rok, to w normalnej sytuacji nie jest zły krok, natomiast w sytuacji autorki, jak sama pisze, nie jest to krok dobry. Po jaka cholere ma isc teraz do pracy za grosze, zamiast sie uczyc? Nikt mi nie wmówi, ze tak łatwo o dobra posadkę po wykształceniu ogólnym, czyli żadnym( moze sie zdarzyc, jasne, przy plecach, czy odrobinie szczescia, ale nie ma co wmawiać, ze to standard).
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 09:21   #171
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
gratuluję kuźwa. tak, studia, praca, a niemowlak niech siedzi 24h/dobę w żłobku. nie lepiej od razu oddać do adopcji? niemowlę potrzebuje kontaktu z matką, a nikt jej nie mówi, żeby szła na cały etat do pracy.
(...)
Również nie rozumiem idei powoływania na świat dziecka, jeżeli się z nim potem nie będzie praktycznie spędzać czasu. Ale cóż...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 09:23   #172
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
no nie? ale pamiętaj, wszystko z myślą o dziecku! Mnóstwo jest rodziców, którzy z myślą o dziecku pracują po 12 h dziennie, przecież nowe Plejstejszyn samo się nie kupi. Szkoda tylko, że nie poświęcają mu należytej uwagi i potem są zadziwieni, że synek z poczuciem odrzucenia zaczyna sprawiać kłopoty wychowawcze i gubi się w życiu.

Dokładnie.
Tak jakby chcieli prezentami i kasą ''zrekompensować'' dziecku,braku uwagi i czasu
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 09:42   #173
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: ciąża i masa problemów

Autorko, mam wrażenie, że mimo ciąży nie przeszłaś sławetnego "szybkiego kursu dorastania". Miejmy nadzieję, że jak urodzisz to wszystko Ci się trochę rozjaśni w głowie, bo mówisz straszne głupoty.

Przede wszystkim - mówisz o żłobku, bo Twoja mama nie zajmie się dzieckiem. Czy Ty w ogóle wiesz, jak wyglądają studia? Tam nie ma trybu 8-16, nieraz wypadają ćwiczenia na 18 albo 19 i też musisz na nich być, bo masz tylko jedną nieobecność dozwoloną. Myślisz, że żłobek jest czynny całą dobę? Na studiach wymagającego ćwiczeniowca najpewniej nie będzie interesowało, że masz dziecko.

Kolejna sprawa - nie wezmę alimentów, bo to grosze. A stypendium to nie grosze? A grosze to nie pieniądze? Jak zobaczysz ile kosztują pieluszki i kosmetyki dla dziecka, to każde dodatkowe pieniądze będą dobre. Przestań się unosić chorą dumą, bo te pieniądze nie są dla Ciebie, tylko dla Twojego dziecka, ono ma do nich prawo. W Twojej gestii leży zadbanie o to, żeby te pieniądze na dziecko uzyskać, i żeby je na nie dobrze wydać.

Po trzecie - uważasz, że studia są dla Ciebie gwarantem świetlanej przyszłości? Super, tylko kto utrzyma dziecko przez te 3 czy 5 lat? Chcesz się utrzymywać tylko ze stypendium? Nie ma szans, poza tym chyba nie wiesz ile kosztuje żłobek i przedszkole - im dziecko starsze, tym więcej kasy na nie idzie, niestety.

Inna kwestia - po studiach można znaleźć dobrą pracę, racja. ALE nie po studiach przebimbanych z powodu braku czasu, z tysiącem poprawek na egzaminach, bez żadnych stażów i doświadczeń spoza uczelni. Ty nie będziesz miała czasu nawet po tyłku się podrapać, bo dzieci są bardzo wymagające. Jak zamierzasz uczyć się do egzaminów z noworodkiem, któremu się co chwilę ulewa, który płacze nie wiadomo czemu, ma kolkę, któremu nieraz trzeba zmieniać pieluchę kilka razy na godzinę? Takie studia zawsze będą na pół gwizdka, a dyplom nie wystarczy do uzyskania super pracy. Od razu po studiach pracę dostają ci, którzy nałazili się po stażach, praktykach, douczali w domu i mają za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe podczas nauki. Ty na razie nie masz na to szans, bo będziesz miała malutkie dziecko które wymaga opieki i uwagi.

Moja rada - odpuść sobie na razie studia, bo to naprawdę NIE JEST taki cud jak Ci się wydaje. Trzeba mieć wiele więcej poza tytułem magistra żeby znaleźć zatrudnienie, a i on nie jest niezbędny do tego, by utrzymać się na jakimś poziomie. Na Twoim miejscu przede wszystkim porozmawiałabym z rodzicami, poprosiła ich o cierpliwość i zapewniła, że mam plany i chcę jak najszybciej stać się niezależna od nich. Potem wystąpiłabym z wnioskiem o alimenty i przeczekała rok, a w następnym zrobiła kurs robienia paznokci/rzęs/przedłużania włosów i zajęła się tym w domu - można spokojnie zarobić na podstawowe utrzymanie. Tylko trzeba schować dumę w kieszeń i zacząć w końcu myśleć realistycznie, a nie wierzyć w to, co mówią broszurki uczelni wyższych.

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Po jaka cholere ma isc teraz do pracy za grosze, zamiast sie uczyc? Nikt mi nie wmówi, ze tak łatwo o dobra posadkę po wykształceniu ogólnym, czyli żadnym( moze sie zdarzyc, jasne, przy plecach, czy odrobinie szczescia, ale nie ma co wmawiać, ze to standard).
Po taką, że dzieci są za darmo, a ich utrzymanie już nie? Powiedz jej rodzicom, którzy będą wydawać na dziecko setki złotych miesięcznie, że nie opłaca się iść do pracy za grosze. Posadki z wykształceniem ogólnym nie jest łatwo znaleźć, podobnie jak posadki po studiach wyższych - mamy ciężko z pracą i tyle. Natomiast są inne opcje nauki, np. zdobycie zawodu, gdzie już po roku nauki można wykonywać zawód i czerpać z tego zysk. Bez wykształcenia też, nawet w durnym sklepie można się zatrudnić, jako kasjerka na przykład. A studia trwają bądź co bądź 3-5 lat i są czasem wyłącznej nauki (dla autorki na pewno byłyby, bo ma też inne obowiązki), więc poza papierkiem tak naprawdę w jej sytuacji nie dają nic. Dla niej najważniejsze teraz jest przetrwać i mieć za co utrzymać siebie i noworodka a nie, kuźwa, poszerzać horyzonty intelektualne. Na to będzie czas jak dziecko będzie miało co jeść i gdzie zostać, jak matka będzie na uczelni.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2013-05-08 o 09:53
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 09:57   #174
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Odp: ciąża i masa problemów

Juz mnie chyba nic nie zdziwi. Mam nadzieje ze autorce sie odmieni jak juz dziecko bedzie na swiecie.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:16   #175
mela1234
Zakorzenienie
 
Avatar mela1234
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Pabianice/k. Łodzi
Wiadomości: 4 957
Dot.: Odp: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
gratuluję kuźwa. tak, studia, praca, a niemowlak niech siedzi 24h/dobę w żłobku. nie lepiej od razu oddać do adopcji? niemowlę potrzebuje kontaktu z matką, a nikt jej nie mówi, żeby szła na cały etat do pracy.
Może iść na studia zaoczne. Czyli weekendy! Praca pół etatu chociaż, ale też nie od razu po porodzie, nie demonizujcie.

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
no nie? ale pamiętaj, wszystko z myślą o dziecku! Mnóstwo jest rodziców, którzy z myślą o dziecku pracują po 12 h dziennie, przecież nowe Plejstejszyn samo się nie kupi. Szkoda tylko, że nie poświęcają mu należytej uwagi i potem są zadziwieni, że synek z poczuciem odrzucenia zaczyna sprawiać kłopoty wychowawcze i gubi się w życiu.
Jeżeli to przytyk do mnie to informuję cię, że po pierwszym dziecku poszłam do pracy dopiero po 3 latach! Więc najpierw zbierz info jakie jest moje zdanie na dany temat, a potem szydzić możesz zacząć.
mela1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:17   #176
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Jeśli już tak strasznie chce studiować, to można zaocznie. Alimenty dostanie, matka chyba jej nie zagłodzi. Noworodka do żłobka nie przyjmą. A niania to jakoś tak po macoszemu brzmi. W kontekście noworodka oczywiście.
ale po co ma płacić za zaoczne studia?? bez sesnu, na dziennych przecież nie ma zajec codziennie, są też dni wolne. Po co ostatnie grosze wydawac na opłacanie czesnego skoro moze mieć to za darmo.
Myśle, zę tak młodej matki z dzieckiem nikt nie zatrudni, mimo wszystko lata leca, dziecko sie wychowa tym bardziej jeśli jest pomoc od strony rodziny, zanim się obejrzy to bedzie juz po studiach, z dobra a jeśli nawet to średnio dobra pracą i po paru latach bedzie miało wszystko co potrzeba (a wiadomo im starsze dziecko tym wiecej wydatków).
Im wiecej się ma do zrobienie tym człowiek lepiej zorganizowany i podejrzewam, ze matki studiująco/pracujące może spedza z dziekciem mniej czasu ale bedą go bardziej cenić i bedzie jakosciowo najlepszy!
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:23   #177
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
ale po co ma płacić za zaoczne studia?? bez sesnu, na dziennych przecież nie ma zajec codziennie, są też dni wolne. Po co ostatnie grosze wydawac na opłacanie czesnego skoro moze mieć to za darmo.
Myśle, zę tak młodej matki z dzieckiem nikt nie zatrudni, mimo wszystko lata leca, dziecko sie wychowa tym bardziej jeśli jest pomoc od strony rodziny, zanim się obejrzy to bedzie juz po studiach, z dobra a jeśli nawet to średnio dobra pracą i po paru latach bedzie miało wszystko co potrzeba (a wiadomo im starsze dziecko tym wiecej wydatków).
Im wiecej się ma do zrobienie tym człowiek lepiej zorganizowany i podejrzewam, ze matki studiująco/pracujące może spedza z dziekciem mniej czasu ale bedą go bardziej cenić i bedzie jakosciowo najlepszy!
Wow, skąd taka informacja? Ja w I semestrze miałam 1 dzień wolny na 2 tygodnie, pozostałe rozpieprzone godzinowo od rana do wieczora. A niektórzy wcale nie mają wolnego i siedzą na uczelni od rana do wieczora.
Ona nie ma pomocy ze strony rodziny.
A co jeśli nie? W jaki sposób dla pracodawcy ma być atrakcyjna osoba, która tylko studiowała jakiś tam kierunek, nie ma żadnej praktyki bo nie miała czasu na staże, nie ma doświadczenia zawodowego i ma dziecko w przedszkolu?
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:39   #178
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Wow, skąd taka informacja? Ja w I semestrze miałam 1 dzień wolny na 2 tygodnie, pozostałe rozpieprzone godzinowo od rana do wieczora. A niektórzy wcale nie mają wolnego i siedzą na uczelni od rana do wieczora.
Ona nie ma pomocy ze strony rodziny.
A co jeśli nie? W jaki sposób dla pracodawcy ma być atrakcyjna osoba, która tylko studiowała jakiś tam kierunek, nie ma żadnej praktyki bo nie miała czasu na staże, nie ma doświadczenia zawodowego i ma dziecko w przedszkolu?
na 5 mi znanych uczelniach własnie tak odbywają sie zajęcia w trybie dziennym,

teraz na rynku pracy jest cięzko wogle, poza tym jeżeli ma ktoś ambicje pownien je zrealizować, bo szczęśliwa matka to szczęsliwe dziecko. Myśle, ze pracodawca, który usłyszy, ze ktoś studiował i wychowywał dziecko a teraz przyszedł czas na prace to doceni a jeśli nei to dziekuje za prace w takim wyimaginowanym świecie, ze matki któe są w domu to gorsi pracownicy?? hehe ten mit został dawno obalony

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

dodam, ze praktyki studenckie hehe.. wybaczcie ale to lipa i nijak sie ma do pracy zawodowej ja osobiscie sie na praktykach nei nauczyłam NIC! i każdy tylko czekał zeby przypadkiem praktykanci nie "wyniesli" nieprzychylnych informacji z zakładu pracy
dobra, koniec, ide bo nie chce przedwczesnie urodzić pa
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:46   #179
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
na 5 mi znanych uczelniach własnie tak odbywają sie zajęcia w trybie dziennym,
Ok, przypuśćmy że jej się poszczęściło i ma zajęcia 4 dni w tygodniu. Czasem zaczyna o 8 i kończy po 14, czasem zaczyna o 12 i kończy po 20. Jak rozwiązać problem opieki nad dzieckiem? Kasy na nianię nie będzie, opieki nad dzieckiem nie ma, żłobek nie jest czynny całodobowo a też się za niego płaci. Czekam na propozycje

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
Myśle, ze pracodawca, który usłyszy, ze ktoś studiował i wychowywał dziecko a teraz przyszedł czas na prace to doceni a jeśli nei to dziekuje za prace w takim wyimaginowanym świecie, ze matki któe są w domu to gorsi pracownicy?? hehe ten mit został dawno obalony
To nie świat się dostosowuje do Ciebie kobieto, tylko Ty do świata Nie wiesz co mówisz. "Dziękuję za pracę w takim świecie" - rozumiem, że dziecko ma jeść tynk ze ściany? Jesteś niepoważna.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2013-05-08 o 10:49
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:48   #180
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Odp: ciąża i masa problemów

Cytat:
Napisane przez mela1234 Pokaż wiadomość

Jeżeli to przytyk do mnie to informuję cię, że po pierwszym dziecku poszłam do pracy dopiero po 3 latach! Więc najpierw zbierz info jakie jest moje zdanie na dany temat, a potem szydzić możesz zacząć.
to nie przytyk do Ciebie tylko ogólna opinia o rodzicach, którym się nie chce dzieci wychowywać, więc uciekają od nich w pracę czy inne zajęcia (studia) myśląc, że wszystko da się wynagrodzić pieniędzmi i usprawiedliwić pieniędzmi
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.