Chodzenie po górach 3. odsłona - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-06, 05:51   #481
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Czytałyście o wprowadzeniu ukrytych kamer przy szlakach? Uważajcie, gdy przyciśnie Was przy krzakach
Właśnie sobie wyobraziłam, jak wystawiam zad przy krzaczorach Jeszcze by się kamerka popsuła
Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Koziczko, ja mam pytanie trochę z innej beczki Widziałam u Ciebie na blogu, że dołączyłaś do Klubu Zdobywców KGP, możesz mi powiedzieć na jakiej zasadzie zbiera się te pieczątki, np. kto przybija pieczątkę na Rysach?
W miejscach, w których nie ma schroniska, gdzie można sobie takową pieczątkę wbić, trzeba sobie zrobić zdjęcie w charakterystycznym dla szczytu miejscu My nawet jak wbijamy pieczątkę, to i tak robimy fotkę
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 07:31   #482
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Gorska_Kozica Pokaż wiadomość
W miejscach, w których nie ma schroniska, gdzie można sobie takową pieczątkę wbić, trzeba sobie zrobić zdjęcie w charakterystycznym dla szczytu miejscu My nawet jak wbijamy pieczątkę, to i tak robimy fotkę
I te zdjęcia się dołącza do książeczki? Kusi mnie ten klub, długo się czeka na zdobycie członkowstwa?
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 08:15   #483
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
I te zdjęcia się dołącza do książeczki? Kusi mnie ten klub, długo się czeka na zdobycie członkowstwa?
My do książeczki wbijamy pieczątkę, a zdjęcia (opatrzone datą) wrzucam do osobnego albumu.

A info o członkostwie, książeczki, dostaliśy chyba w ciągu 10 dni od wysłania zgłoszenia.
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 08:47   #484
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Szkoda by mi było zakładać książeczkę, bo już większość szczytów zaliczyłam, tylko bez udokumentowania, a niektóre są - z całym szacunkiem dla małych górek - kosmicznie nudne :P
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 09:43   #485
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Szkoda by mi było zakładać książeczkę, bo już większość szczytów zaliczyłam, tylko bez udokumentowania, a niektóre są - z całym szacunkiem dla małych górek - kosmicznie nudne :P
Ja na te małe mówię: "jakieś pagórki"
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 08:49   #486
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Gorska_Kozica Pokaż wiadomość
Ja na te małe mówię: "jakieś pagórki"
To ja ostatnio zaczęłam mieć na odwrót - wyszukuję na mapie, czy mają jakieś nazwy i jakiej są wysokości Zaczęłam w tym roku zbierać punkty GOT i powiem szczerze, że aż szkoda, że dopiero teraz - kiedy sporo wysoko punktowanych tras już zwiedziłam.

Co do majówki - na drugi dzień pobytu pogoda się zepsuła, jednak w niczym nam to nie przeszkodziło i plan został wykonany. Sarnia Skała na rozgrzewkę - w końcu zobaczyłam, jak wygląda Ścieżka nad Reglami A potem burza przepędziła mnie spod samej przełęczy pod Wołowcem - podejście faktycznie strome strasznie, sporo śniegu jeszcze, aż strach momentami Żal było zawracać. Pod koniec wypadu Grześ, Rakoń i Wołowiec - niestety widoczność była na 20m, wokół mgła. Rozjaśniło się dopiero pod samym Wołowcem Przekonałam się w końcu do Zachodnich, przy najbliższej okazji chciałabym się tam na dłużej wybrać; do tej pory celowałam głównie w Wysokie.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 12:44   #487
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

a ja wybieram sie na czerwone wierchy za 2 tyg

mamy zamiar przejsc trase ktora zrobilam juz jakies 4 lata temu. od schroniska ornak na ciemniak, malolaczniak i krzesanice. juz sie nie moge doczekac ostatnio w tatrach w grudniu bylam!
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 13:42   #488
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Ja z kolei planuję Błyszcz, Jakubinę i Starorobociański Ale to już bez śniegu najchętniej.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 09:58   #489
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Punkty GOT zbierałam z rodzicami od 13 roku życia, gdy mogłam przystąpić do PTTK (oczywiście po górach chodziłam z nimi wcześniej, prawie od urodzenia) i dotarłam do małej złotej. Fajna sprawa. Szczególnie że prawie 25 lat temu czasem ciężko było potwierdzać trasę - pieczątki dostawało się od pani ze sklepu czy kiosku w jakiejś małej wiosce po drodze. Tata raz nawet wracał do jakiejś miejscowości, bo przez jakieś zawirowania z transportem nie przybiliśmy pieczątki schodząc ze szlaku. Na duże GOTowskie odznaki jakoś nam weny zabrakło, bo to trzeba zaplanować i pokonać konkretną długą trasę. Może z własnym dzieckiem kiedyś to zrealizuję
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:37   #490
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Może z własnym dzieckiem kiedyś to zrealizuję
Świetna sprawa!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 14:13   #491
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Punkty GOT zbierałam z rodzicami od 13 roku życia, gdy mogłam przystąpić do PTTK (oczywiście po górach chodziłam z nimi wcześniej, prawie od urodzenia) i dotarłam do małej złotej. Fajna sprawa. Szczególnie że prawie 25 lat temu czasem ciężko było potwierdzać trasę - pieczątki dostawało się od pani ze sklepu czy kiosku w jakiejś małej wiosce po drodze. Tata raz nawet wracał do jakiejś miejscowości, bo przez jakieś zawirowania z transportem nie przybiliśmy pieczątki schodząc ze szlaku. Na duże GOTowskie odznaki jakoś nam weny zabrakło, bo to trzeba zaplanować i pokonać konkretną długą trasę. Może z własnym dzieckiem kiedyś to zrealizuję
Super Ja niestety nie miałam takiej możliwości - moja mama ze względu na niezbyt mocne serce nie mogła wyjeżdżać ze mną w góry. Zainteresowanie przyszło dopiero w liceum, a o punktach pomyślałam dopiero teraz

Za to chodzenie w latach 90. musiało być czymś niesamowitym i dla mnie niewyobrażalnym - jak sobie wyobrażę te licealno - studenckie wypady, bez komórek, bez internetu, bez goretexów... to dopiero musiał być klimat Uwielbiam oglądać górskie zdjęcia z tamtych lat. Niestety nie ma ich w internecie za dużo.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 12:56   #492
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

ciekawe jaka pogoda będzie na długi weekend pod koniec maja..
W Boże Ciało szykujemy się na nocne zwiedzanie Zamku Czocha, a w sobote chciałabym wreszcie pojechać na Śnieżnik.

Ja punkty GOT przestałam zbierać po małej złotej, ksiązeczki mam nadal, wbijam pieczątki ale nie daję do weryfikacji. Zaczęła mnie irytować mała dokładność tras punktowanych
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 13:29   #493
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez bemolka Pokaż wiadomość
Ja punkty GOT przestałam zbierać po małej złotej, ksiązeczki mam nadal, wbijam pieczątki ale nie daję do weryfikacji. Zaczęła mnie irytować mała dokładność tras punktowanych
Właśnie też zauważyłam, że są tam spore "przeskoki". Np. trasa z Wyżniej Chochołowskiej na Wołowiec w ogóle nie uwzględnia końca szlaku pomiędzy W. a Rakoniem - traktuje górną część doliny i podejście na szczyt jako jeden kawał.

Również mam nadzieję na jakiś mały wypad na przełomie maja i czerwca, więc przydałaby się dobra pogoda

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2013-05-12 o 13:30
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 14:19   #494
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Właśnie też zauważyłam, że są tam spore "przeskoki". Np. trasa z Wyżniej Chochołowskiej na Wołowiec w ogóle nie uwzględnia końca szlaku pomiędzy W. a Rakoniem - traktuje górną część doliny i podejście na szczyt jako jeden kawał.
mi się często zdarzało, że szłam szlakiem z punktu A do B, a w trasach punktowanych wogóle go nie było, za to był całkiem inny z A do B przez C, gdzie przez owo C nie jest poprowadzony żaden oficjalny szlak pttk :/
Z tymi km też kicha, bo skąd mam wiedzieć ile przeszłam nie mając gpsa ani krokomierza gdy na mapie odległości też nie są podane? przecież nie będę nitką po mapie zaznaczać
dlatego ksiązeczki mam juz teraz tylko dla swojej satysfakcji
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 19:34   #495
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez bemolka Pokaż wiadomość
mi się często zdarzało, że szłam szlakiem z punktu A do B, a w trasach punktowanych wogóle go nie było, za to był całkiem inny z A do B przez C, gdzie przez owo C nie jest poprowadzony żaden oficjalny szlak pttk :/
Z tymi km też kicha, bo skąd mam wiedzieć ile przeszłam nie mając gpsa ani krokomierza gdy na mapie odległości też nie są podane? przecież nie będę nitką po mapie zaznaczać
dlatego ksiązeczki mam juz teraz tylko dla swojej satysfakcji
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale w mojej nie ma żadnej rubryki na wpisanie ilości kilometrów... I póki co nic nie liczyłam, bo wszystkie trasy były w takiej książeczce PTTK.

Natomiast zastanowiła mnie jeszcze jedna rzecz - mianowicie twórcy regulaminu GOT nie punktują w żaden sposób trudności szlaków. Punkty przyznawane są za przebyte kilometry mierzone wzdłuż i wzwyż, i tylko tyle. Czyli można dostać taką samą ilość za Orlą i za Ścieżkę nad reglami

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2013-05-12 o 19:35
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 20:44   #496
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale w mojej nie ma żadnej rubryki na wpisanie ilości kilometrów... I póki co nic nie liczyłam, bo wszystkie trasy były w takiej książeczce PTTK.
dla tras nieujętych w trasach punktowanych:
paragraf 6 regulaminu:
"zalicza się 1 punkt za każdy przebyty kilometr oraz 1 punkt za każde 100 m sumy podejść (...)"
u mnie w książeczce na stronie 51, a na stronie 49 przykład takich tras i rozpiska.
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 13:32   #497
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Co myślicie o wycieczce Murowaniec-Krzyżne-Pięć Stawów-Wodogrzmoty Mickiewicza? Widzę że trasa jest długa,ale podobno do zrobienia w ciągu jednego dnia. Jak uważacie, czy to odpowiednia wędrówka dla 16-latka? Wiadomo że czas określony wg tpn jest dla nas za krotki, kondycja kiepska
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 16:17   #498
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Co myślicie o wycieczce Murowaniec-Krzyżne-Pięć Stawów-Wodogrzmoty Mickiewicza? Widzę że trasa jest długa,ale podobno do zrobienia w ciągu jednego dnia. Jak uważacie, czy to odpowiednia wędrówka dla 16-latka? Wiadomo że czas określony wg tpn jest dla nas za krotki, kondycja kiepska
Śpicie w Murowańcu czy startujecie z Kuźnic? Zejście z Piątki przez Dolinę Roztoki rozumiem?

Robiłam taką trasę w zeszłym roku, spokojnie do zrobienia w jeden dzień. I wybierzcie dzień, na który będą zapowiadać ładną pogodę, bo i Krzyżne, i D5S w słoneczny dzień to coś przepięknego.

Cytat:
Napisane przez bemolka Pokaż wiadomość
dla tras nieujętych w trasach punktowanych:
paragraf 6 regulaminu:
"zalicza się 1 punkt za każdy przebyty kilometr oraz 1 punkt za każde 100 m sumy podejść (...)"
u mnie w książeczce na stronie 51, a na stronie 49 przykład takich tras i rozpiska.
A rzeczywiście Robiłam same punktowane od chwili, gdy zaczęłam zbierać, to się nie wgłębiałam w to
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 17:04   #499
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Śpicie w Murowańcu czy startujecie z Kuźnic? Zejście z Piątki przez Dolinę Roztoki rozumiem?

Robiłam taką trasę w zeszłym roku, spokojnie do zrobienia w jeden dzień. I wybierzcie dzień, na który będą zapowiadać ładną pogodę, bo i Krzyżne, i D5S w słoneczny dzień to coś przepięknego.

Śpimy w Murowańcu bo pierwszego dnia chcę jeszcze młodemu czarny staw pokazać W tym tygodniu byłam w D5S i było cudnie, potem przeszłyśmy przez Zawrat do Murowańca i zeszłyśmy doliną Jaworzynki. Cudnie było chociaż nogi bolały
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 17:22   #500
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

To chyba nie taka zła kondycja, skoro schodziłaś przez Zawrat.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 18:08   #501
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Śpimy w Murowańcu bo pierwszego dnia chcę jeszcze młodemu czarny staw pokazać W tym tygodniu byłam w D5S i było cudnie, potem przeszłyśmy przez Zawrat do Murowańca i zeszłyśmy doliną Jaworzynki. Cudnie było chociaż nogi bolały
No to tym bardziej się wyrobicie, bez problemu Z Murowańca powinno być jakieś 7 godzin samego chodzenia, czyli nawet z mocno przeciętną kondycją nie powinno być kłopotu. Chociaż Twoja chyba jednak wcale nie jest taka zła
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 11:02   #502
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

czy orientujecie się, czy na ślężę można zabrać psa?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 07:58   #503
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
czy orientujecie się, czy na ślężę można zabrać psa?
Znalazłam relację na jakimś blogu, wynika z niej, że ludzie zabierają raczej bezproblemowo.

http://marmurkowy.blogspot.com/2013/...ma-z-psem.html

Ślęża znajduje się na terenie Rezerwatu przyrody Góra Ślęża, o ile pamiętam - może jakiś telefon do jednostki, która się nim opiekuje, gdybyś miała jakieś wątpliwości prawne?

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2013-05-15 o 07:59
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 12:03   #504
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
czy orientujecie się, czy na ślężę można zabrać psa?
Byłam jakis miesiąc temu i było sporo osób z pieskami
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 07:17   #505
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Widzę że tutaj dużo dziewczyn ma spore doświadczenie z górami Zazdroszczę wam wypraw Możecie mi powiedzieć czy trasa na Krzyżne zawiera jakieś utrudnienia, ekspozycje, duże stromizny? Co trzeba zapakować na 2-dniową wycieczkę? Ostatnio wzięłam zdecydowanie za dużo rzeczy i miałam 50l plecak cały wypchany który musiałam nieść ze sobą i trochę utrudnial mi manewrowanie cialem na odcinkach które wymagały użycia wszystkich konczyn No i kijki... czy to jest jakiś sens? Czy przy ostrzejszych podejsciach to coś daje, a ja nie umiem ich używać czy to pic na wodę?

Na wakacje planuję jakieś Granaty albo coś I kolejne pytanie - co jest najważniejsze w kwestii sprzętu, na co zwracać uwage przy zakupie butów?
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg

Edytowane przez zielona87
Czas edycji: 2013-05-16 o 07:26
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 07:39   #506
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Nie odpowiem w sprawie Krzyżnego, bo jeszcze nie byłam, ale z niewielkim doświadczeniem nie pchałabym się na Granaty tam jest spora ekspozycja, wąsko i radziłabym najpierw poćwiczyć na mniej ambitnych szlakach. Co do butów - wszyscy polecają te z vibramem - mój TŻ je ma, ja mam bez i nie widzieliśmy żanej różnicy, na pewno muszą dobrze trzymać kostkę no i dobrze żeby były z domieszką goretexu.

Co do kijków - moim zdaniem mają wielki sens w zeszłym roku w Tatrach byłam bez nich, ale w tym roku już zabieram, pomagają odciążyć nogi
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 08:19   #507
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

A zamiast Granatów co polecasz jako dobre na początek?
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 09:52   #508
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Zielona, przeszłaś dopiero co w warunkach późnej zimy przez Zawrat z Piątki do Murowańca, nie musisz się obawiać Krzyżnego ani Granatów, na których jest tylko jeden półmetrowy łańcuch
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 10:19   #509
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Wbrew pozorom wydaje mi sie że ten śnieg nam pomógł bardziej niz przeszkadzał w schodzeniu. Ale moze sie mylę, jechały mi nogi jak na lodzie, kilka razy wylądowałam na tyłku i ciągle jechałam, stresik był. A skarpetki wykręcałam. Ale tam od strony Murowanca są łańcuchy podobno (śnieg przykrył) i nie wiem jakby to było po łańcuchach w dół...

Marzy mi sie jakaś taka trasa z takimi wspinaczkowymi elementami,ale tak bez jakis strasznych rzeczy, tak na początek. Myślałam o Kościelcu...
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 11:05   #510
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Zielona - lubię chodzić zimą właśnie ze względu na równe podłoże, ominęłaś schody i łańcuchy Aczkolwiek kompletnie nie rozumiem przy braku doświadczenia i sprzętu decyzji o zejściu tamtędy (nasze rady dotyczące zmiany trasy koncertowo olałaś), w końcu to trasa, na której co roku ginie parę osób zimą. W lecie przynajmniej można trzymać się łańcuchów.

Tak na początek to ja właśnie Granaty polecam Na Krzyżnem się nie powspinasz, na szlaku są strome schody w górę i sypkie zejście w dół. Piękne, różnorodne widoki. Długi i mozolny marsz. Trasa wymaga uważania pod nogi, dużej ilości wody i ochrony przed słońcem i wiatrem.

Wypad na Granaty nie jest długi, więc przy słabej kondycji można iść powoli bez strachu o powrót po ciemku. Problem kondycyjny może wywoływać szybkie nabieranie wysokości stromymi schodami. Samą granią idzie się pół godzinki (wg mapy 15 minut). Idąc w górę od strony Skrajnego Granatu po drodze znajduje się rumowisko skalne, na którym bardzo łatwo się we mgle zgubić oraz trochę łatwej i bezpiecznej wspinaczki. We mgle odradzam całkowicie trasę z uwagi na śmiertelne wypadki w historii szlaku. Wybierając wejście od Zadniego Granatu idzie się wygodnymi, choć trochę sypkimi schodami bez ekspozycji ani wspinaczki, wygodniej tą trasą schodzić.

Kościelca nie polecam na początek ze względu na ekspozycję (lot do stawu) i kilka trudniejszych fragmentów wymagających długich nóg i silnych rąk.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-11 16:21:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.