Narośl chrzęstno -kostna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-04, 18:58   #1
innocence_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3

Narośl chrzęstno -kostna


Czy ma/miała któraś z was narośl chrzęstno-kostną?
Ja mam na kolanie i chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej o operacji, czy potem zakładają gips i jak z ćwiczeniami (wf)?
innocence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 21:20   #2
anna1593
Raczkowanie
 
Avatar anna1593
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Narośl chrzęstno -kostna

Witaj!
Pracuje na oddziale ortopedii i czesto spotykamy sie z wyroslami chrzestno-kostnymi, bo rozumiem, ze o to chodzi. Zabieg usuniecia wykonujemy najczesciej z powodu dolegliwosci bolowych ewentualnie gdy pacjent sam chce usunac wyrosl, bo powoduje ona deformacje konczyn. Zabieg jest stosunkowo krotki, polega na dotarciu do wyrosli, zdlutowaniu jej, wygladzeniu brzegow kostnych i zeszyciu rany. wszysko oczywiscie z znieczuleniu. gipsu po operacji nie stosuje sie, bo nie ma takiej potrzeby. pacjent w pierwszej dobie po zabiegu moze juz chodzic, choc oczywiscie to zalezy od samopoczucia i dolegliwosci bolowych. szwy sa usuwane ok 10 dnia po operacji. nie ma przeciwwskazan do cwiczen fizycznych. dopoki nie zagoi sie rana pooperacyjna nie powinno sie korzystac z basenu.
pozdrawiam.
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007101301201230.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1b39e63fa9.png?html

Moje małe szczęście urodziło się 18.02.2009 r. o 00.55
anna1593 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 17:51   #3
Kasia_1615
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Narośl chrzęstno -kostna

Cytat:
Napisane przez anna1593 Pokaż wiadomość
Witaj!
Pracuje na oddziale ortopedii i czesto spotykamy sie z wyroslami chrzestno-kostnymi, bo rozumiem, ze o to chodzi. Zabieg usuniecia wykonujemy najczesciej z powodu dolegliwosci bolowych ewentualnie gdy pacjent sam chce usunac wyrosl, bo powoduje ona deformacje konczyn. Zabieg jest stosunkowo krotki, polega na dotarciu do wyrosli, zdlutowaniu jej, wygladzeniu brzegow kostnych i zeszyciu rany. wszysko oczywiscie z znieczuleniu. gipsu po operacji nie stosuje sie, bo nie ma takiej potrzeby. pacjent w pierwszej dobie po zabiegu moze juz chodzic, choc oczywiscie to zalezy od samopoczucia i dolegliwosci bolowych. szwy sa usuwane ok 10 dnia po operacji. nie ma przeciwwskazan do cwiczen fizycznych. dopoki nie zagoi sie rana pooperacyjna nie powinno sie korzystac z basenu.
pozdrawiam.

Dzień dobry ; ) też mam wyrośl chrzęstno - kostną D16 dalszej nasady kości udowej . Jutro mam mieć CT / TK kolana , nie wiem jak to wygląda i czy trzeba się jakoś specjalnie do tego badania przygotowywać . Proszę o odpowiedź
Kasia_1615 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 16:28   #4
monika030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 65
Dot.: Narośl chrzęstno -kostna

Witaj. Ja miałam taką narośl. Tłukłam sie po szpitalach z 3 lata... W końcu z woj Lubuskiego trafilam do Szczecina. MIałam narosl na lewej ręce. na ramieniu. Operacja byla bezbolesna,ale bol niesamowity. Nie ma gipsu,szfy mialam poziomo, więc mi ich nie sciagali. Miałam rozpuszczalne. Blizna 11 cm.. masakra... + na zmiane pogody boli jak UJ!
monika030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 21:57   #5
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Narośl chrzęstno -kostna

Ja miałam pare lat temu usuwane. Też miałam przy kolanie(tak jakby od wew.strony). Nie miałam żadnego gipsu. Na wfie potem ćwiczyłam normalnie (miałam jakiś miesiąc chyba zwolnienia z wfu)
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 21:44   #6
patrycjaslonce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Cool Dot.: Narośl chrzęstno -kostna

dla waszej ciekawosci moge sie dopisac na tym watku, mialam wczoraj operacje w niemczech tej wyrośli chrzęstno- kostnej na kolanie po zewnetrznej stronie, pracowalam kiedys w szpitalu w polsce i roznica jest powalajaca, jestem bardzo zadowolona, dostalam po zabiegu leki bardzo dobre i nie odczuwam zadnych dolegliwosci w tej chwili, mam jeszcze zalozony dren do jutra, dodam ze zabieg byl prowadzony ambulatoryjnie wiec po uspokojeniu sie znieczulenia ogolnego puscili mnie do domu, jeszcze chodze o kulach ale powoli moge zaczac startowac juz bez, na nodze nieoperowanej nosze do 2 tygodni specjalna ponczoche przeciw zakrzepowa, ciesze sie ze mam juz to za soba bo chodzilam z bolem z 2 tygodnie zanim mnie z operowali, wiecej strachu jak bolu, po za tym w niemczech polecaja te zmiany usuwac ze wzgledu na to, ze podlega to pod nowotwory wiec nigdy nie wiadomo czy sie nie zezlosliwi, pozdrawiam
patrycjaslonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.