diagnoza,wątpliwości.. :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-07, 21:12   #1
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437

diagnoza,wątpliwości.. :(


Moja historia jest dosc dluga. Otoz zawsze mialam problemy z cyklem. Bywalo ze faktycznie trwał przez pare miesiecy co 28 dnia ale potem przez jakis okres trwal od 20 do 42 dni. Miesiaczki bardzo bolesne, ok 7 dniowe ale bywalo tez ze 1-2 dniowe. Ginekolog mowil ze wszystko okej. W styczniu tego roku mialam 22 dni miesiaczke, zmienilam gin,dostalam skierowanie do szpitala na badania hormonalne. W rozpoznaniu wpisano mi "zespol zaburzen horm.,hirsutyzm,tradzik,n ieregularne cykle,otylosc". Badania nic nie wykazaly. Dostalam duphaston. Nie pomogl, miesiączki trwają po 15 dni od tamtej pory,jedynie ostatnia trwała tylko jeden dzień i było to właściwie tylko plamienie, klucie prawego jajnika ale olalam to,skoro okej wszystko. Po miesiącu od szpitala poszlam do innego ginekologa, w sumie tylko na usg piersi (wyciek z lewej,prolaktyna w normie). Przy okazji robil mi usg gin, stwierdzil ze nie jest ok,ze moga byc problemy z czynnoscia jajnikow. Wyslal mnie do prof ktory stwierdzil pcos. Ale niewiem czy w to wierzyc. Wyniki horm.okej,usg szptalne tez (on stwierdzil ze zle zrobili bo bylam w szpitalu podczas owulacji). Wiem ze mam torbiel na jajniku ale musialyby byc mnogie pecherzyki a nic o tym nie mowil.... Fakt, objawy mam pcos typowe ale.... Niewiem czy nie poszedl na latwizne i tak mu wygodnie bylo.... Co prawda lekarz wydawał się w porządku, chciał mnie znowu położyć na oddział,w którym podobno bardziej specjalistyczne badania robią,ale odłożyłam to na za jakiś czas ze względu na ostatni pobyt. Podobno specjalizuje się w PCOS, opinie ma dobre. Ale zastanawia mnie co z pęcherzykami.... Wydaje mi się,że gdyby były to by mi powiedział... A jeśli nie ma,to raczej nie jest PCOS.
Niewiem.... Powiedzcie, co o tym myślieć? Mam dość szlajania się po lekarzach. Im ich więcej tym mniej wiem. Jedni mówią,że okej- dwóch że nie.....
Nie wiem właśnie. Dobrze wyczytałam,że aby zdiagnozować PCOS muszą być pęcherzyki?
Z drugiej strony zastanawia mnie fakt,że lekarz,który wysłał mnie do tego profesora po samym obrazie na USG zauważył i od razu mówił,że mogę mieć taki zespół....
Przepraszam za nowy wątek,ale wariuję.
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 23:36   #2
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: diagnoza,wątpliwości.. :(

Mi tez zdiagnozowali PCOS po USG dopochwowym, mialam przez caly miesiac co dwa dni USG, aby sprawdzic jak wszystko wyglada i czy wszystkie jajeczka przeksztalcaja sie w torbiel. Ja jednak nie mam typowych objawow PCOS, mozna powiedziec, ze zadnych oprocz bolu jajnikow, podczas owulacji i przed okresem. Warto polozyc sie do szpitala i niech sprawdza wszystko dokladnie, nie masz co sie martwic, wszystko bedzie dobrze, mozna zajsc w ciaze z PCOS i zyc normalnie. Polecam o poczytaniu o diecie przy tym zespole, lagodzi ona bole i wariacje organizmu.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 23:47   #3
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: diagnoza,wątpliwości.. :(

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Mi tez zdiagnozowali PCOS po USG dopochwowym, mialam przez caly miesiac co dwa dni USG, aby sprawdzic jak wszystko wyglada i czy wszystkie jajeczka przeksztalcaja sie w torbiel. Ja jednak nie mam typowych objawow PCOS, mozna powiedziec, ze zadnych oprocz bolu jajnikow, podczas owulacji i przed okresem. Warto polozyc sie do szpitala i niech sprawdza wszystko dokladnie, nie masz co sie martwic, wszystko bedzie dobrze, mozna zajsc w ciaze z PCOS i zyc normalnie. Polecam o poczytaniu o diecie przy tym zespole, lagodzi ona bole i wariacje organizmu.
byłam w szpitalu,ale ten pan prof.chciał do siebie na dokładniejsze. pójdę za jakiś czas.
to że torbiel mam to wiem- i to dużą,bo 4,5 cm.
ale nie wiem czy te pęcherzyki. hormony mam niby okej- męskie na górnym pułapie ale w normie.
na diecie jestem, już 9 kg mniej ))
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 10:52   #4
mefistoo7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 14
Dot.: diagnoza,wątpliwości.. :(

słuchaj lekarzy a będzie dobrze
__________________
<ciach_reklama>
mefistoo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:32   #5
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: diagnoza,wątpliwości.. :(

Cytat:
Napisane przez mefistoo7 Pokaż wiadomość
słuchaj lekarzy a będzie dobrze
cały czas walczę z brakiem zaufania

teraz trafiłam na dwóch normalnych, ale zanim trafiłam to przeszłam przez wielu innych- i na NFZ, i prywatnie, którzy kompletnie olali mój problem.

ale bardzo się staram!
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.