Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5 - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-15, 11:18   #4531
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Jakbyś wpisała exel w profilu zawodowym, to na pewno bym Cię nie zaprosiła .

Poza tym nie ma czegoś takiego jak zła kolejność w dodawaniu danych do wykresu - albo rysujesz wykres i dodajesz do niej dane albo zaznaczasz dane i na ich podstawie tworzysz tabelę .

Sama już nie wiem, to był Windows 8, więc może dlatego to wszystko było jakieś dziwne i bardziej skomplikowane.
Dziewczyny, czy w necie znajdę jakieś programy do nauki excela, czy można je np ściągnąć z torrenta?
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 11:41   #4532
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Dagusia, http://www.youtube.com/results?searc...be.5R3XU8bTy98

jest tego mnóstwo

http://abc-excel.blogspot.com/p/exce...nsowanych.html
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 12:16   #4533
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość


Nouvelle, rozumiem Cię, też by mnie coś wzięło jakbym miała się bronić za pół roku zamiast teraz.
Właśnie. Bronię się tylko dlatego w zimie, bo wiedziałam że praca mnie zajmie. I zapisałam się 2 dni temu na późniejsze terminy, ale cała procedura obejmuje mnie teraz.

I edit: okazało się, że nie dostanę nadgodzin, tylko mi oddadzą w dniach. Oczywiście wybranych przez szefostwo.
Za***cie, naprawdę.
__________________
_____________________
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 12:18   #4534
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Właśnie próbuje obczaić excela za pomocą tych porad, ale serio nic z tego nie kumam...
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:38   #4535
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Właśnie próbuje obczaić excela za pomocą tych porad, ale serio nic z tego nie kumam...
Czego nie rozumiesz?
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:08   #4536
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
jak żyć, jak żyć?
A no właśnie tak że nie da się żyć Marzymy o wyjeździe, ucieczce z tej straszniej biedy i wykorzystywania.
Ja robię wszystko by mieć pracę i się nie udaje. Na rozmowie traktują człowieka jak śmiecia.
Jakiś miesiąc temu byłam na rozmowie gdzie zadali mi test na kreatywność.
Kazali wymienić 5 zastosowań talerza. Nie że sobie nie poradziłam z tym zadaniem ale byłam zaskoczona.
Dużo jest też seks ofert. Tacy managerowie wiedzą jaka jest sytuacja i że są osoby które z tej ogromnej biedy pójdą do łóżka z szefem.
Mój Tż na szczęście ma jeszcze napiwki bo jest kelnerem.
Bo żeby nie one to w ogóle na nic nie byłoby go stać.
Ale szacunku w tej pracy nie ma, nie masz prawa wziąć wolnego dnia, masz wydzielone godziny pójścia do toalety.
I tak jest u nas praktycznie wszędzie.
Marzy mi się własna firma. Ale cholera, boję się tutaj cokolwiek otwierać bo mogę skończyć w długach..
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:13   #4537
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Właśnie próbuje obczaić excela za pomocą tych porad, ale serio nic z tego nie kumam...
Wybierasz rodzaj wykresu np kolumnowy, słupkowy itp, potem zaznaczasz obszar danych do wykresu, potem jest nazwać tytuł wykresu, nazwać oś x i y oraz zaznaczyć czy w tym tym danym arkuszu ma być wykres czy w nowym arkuszu .Tak w uproszczeniu. Wcześniej jak masz same dane, to tworzysz z nich tabelkę, która później służy ci do przygotowania wykresu.
Mi zarzucałaś, że mogę mieć z CV coś nie tak, pisałaś złote rady o CV a okazało się u ciebie nie ze wszystkim jest dobrze. I po co było się tak ze mną kłócić, jak sama wszystkiego nie potrafisz zrobić.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 14:18   #4538
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Wybierasz rodzaj wykresu np kolumnowy, słupkowy itp, potem zaznaczasz obszar danych do wykresu, potem jest nazwać tytuł wykresu, nazwać oś x i y oraz zaznaczyć czy w tym tym danym arkuszu ma być wykres czy w nowym arkuszu .Tak w uproszczeniu. Wcześniej jak masz same dane, to tworzysz z nich tabelkę, która później służy ci do przygotowania wykresu.
Mi zarzucałaś, że mogę mieć z CV coś nie tak, pisałaś złote rady o CV a okazało się u ciebie nie ze wszystkim jest dobrze. I po co było się tak ze mną kłócić, jak sama wszystkiego nie potrafisz zrobić.
Czy Ty CV piszesz w excelu? No ja Cie nie rozumiem, to, że radzę tutaj jak pisać CV, to nie znaczy, że jestem wszystko wiedząca...
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:25   #4539
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Jedna o niebie, druga o chlebie. Tajkuna, wstrzymaj się.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:53   #4540
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Marzy mi się własna firma. Ale cholera, boję się tutaj cokolwiek otwierać bo mogę skończyć w długach..
Po to są właśnie dotacje na firmę + wsparcie pomostowe (na ZUS, lokal itp.) przez pół roku/rok.
Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Jedna o niebie, druga o chlebie. Tajkuna, wstrzymaj się.
Przynajmniej ta jedna chce się w czymś podszkolić a nie marudzić tylko.

Dagusia ściągnij z netu bazę danych i na niej powtarzaj wszystkie czynności z filmików. Jeśli czegoś nie będziesz umiała - pytaj.
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney


Edytowane przez Trinette
Czas edycji: 2013-06-15 o 15:17
Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:41   #4541
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

No tak dotację można wziąć ale co potem jak się ta firma nie utrzyma.
U nas strach cokolwiek otwierać, znam wielu ludzi którzy mieli super pomysły a potem interes musieli zwinąć i zostali z długami;/
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 15:47   #4542
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
No tak dotację można wziąć ale co potem jak się ta firma nie utrzyma.
U nas strach cokolwiek otwierać, znam wielu ludzi którzy mieli super pomysły a potem interes musieli zwinąć i zostali z długami;/
Kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje. Proste.
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:54   #4543
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Trinette Pokaż wiadomość
Kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje. Proste.
Też jestem za tym aby ryzykować. Trzeba tylko dobrze przemyśleć. Sama zastanawiam się nad własnym biznesem.

Jak odpowiadacie na pytanie: 'Jakie wynagrodzenie panią/pana satysfakcjonuje ? '
Powiesz za wysoką stawkę - nie przyjmą, za niską też źle.....
Jak pozytywnie wybrnąć z tego pytania ?

Zmieniam taktykę w poszukiwaniu pracy, mam dość wysyłania bezsensownych CV.....spisałam adresy różnych firm i będę chodzić osobiście.
A jeśli w ogłoszeniu będzie podany numer telefonu to od razu dzwonię i umawiam się na rozmowę, Cv to to sobie mogą zobaczyć już na żywo
Jak się nie będziesz pchała na siłę to w tym chorym państwie nic nie będziesz miała.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 16:18   #4544
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Weźmy też pod uwagę, że życiowe cele to nie tylko praca zawodowa. Niektóre kobiety czują się spełnione, kiedy zajmują się głównie domem i rodziną. Może dlatego komuś praca na pół etatu wystarcza i nie marzy o awansie.
też racja, zapomniałam, że można mieć dzieci

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Jakbyś wpisała exel w profilu zawodowym, to na pewno bym Cię nie zaprosiła .
.
ani ja

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Mi zarzucałaś, że mogę mieć z CV coś nie tak, pisałaś złote rady o CV a okazało się u ciebie nie ze wszystkim jest dobrze. I po co było się tak ze mną kłócić, jak sama wszystkiego nie potrafisz zrobić.


---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
No tak dotację można wziąć ale co potem jak się ta firma nie utrzyma.
U nas strach cokolwiek otwierać, znam wielu ludzi którzy mieli super pomysły a potem interes musieli zwinąć i zostali z długami;/
ja dziś byłam pytać o środki UE i generalnie teraz jest ostatni gwizdek, ale kasy jest bardzo mało bo projekty 2007-2013 się kończy. pani powiedziała, że w 2014 będzie bardzo krucho no zanim opracują nowe wnioski na te dotacje to będzie czerwiec i realnie o kasę będzie się można starać pod koniec 2014...

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Też jestem za tym aby ryzykować. Trzeba tylko dobrze przemyśleć. Sama zastanawiam się nad własnym biznesem.

Jak odpowiadacie na pytanie: 'Jakie wynagrodzenie panią/pana satysfakcjonuje ? '
Powiesz za wysoką stawkę - nie przyjmą, za niską też źle.....
Jak pozytywnie wybrnąć z tego pytania ?
ja podaję widełki od - do.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 09:01   #4545
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Wasze kciuki niestety nie pomogły. Byłam na umówionej rozmowie.
Pan, który prowadził ze mną rekrutację na samym początku chciał coś opowiedzieć o firmie, ale strasznie się jąkał i zacinał, więc niewiele się dowiedziałam. Potem padło standardowe pytanie "Proszę wymienić swoje 3 wady i 3 zalety"... i już wiedziałam, że to zmierza w złym kierunku.
Następnie nie pytając już o nic więcej Pan położył przede mną kupkę z papierami i poprosił o poukładanie ich według systemu, który uważam za najlepszy, bez rozdzielania ich na części. Na kupce było prawie wszystko: faktury zakupu, faktury sprzedaży, paragony, KP i KW. Poukładałam wszystko datami, po czym Pan wyciągnął magiczną kartkę z testem i przy zadaniu pierwszym wpisał mi czerwonym długopisem 3/3 pkt .
Następnie Pan zaprosił mnie do komputera i włączył jakieś tabelki w Exelu. Przyznam szczerze, że jest to jedyny program z pakietu MS Office z którym bardzo się nie lubimy Musiałam stworzyć wykres na podstawie tabelki. Wykres wstawiłam, tyle że dane z tabelki nie chciały mi się w niego wkleić, więc poległam.
Okazało się potem, że zrobiłam to poprawnie, tyle, że w złej kolejności... Czerwonym długopisem na teście, przy zadaniu nr 2 dostałam 0/3 pkt.
Jedziemy dalej i znowu ten nieszczęsny Exel, znowu poległam i po raz kolejny zostało mi pisane 0/3pkt.
Potem Pan kazał mi na komputerze odszukać moje CV... Myślę sobie, że gościa pogięło, mam mu grzebać w jego prywatnym kompie? Ale nic, sprawdzam pulpit - nie ma, sprawdzam plik z pobranymi dokumentami - tu też nie ma, więc włączam wyszukiwarkę plików, na co Pan stwierdził, że już wystarczy i nie spojrzałam co wpisał do mego testu.
Następnie miałam napisać krótki tekst ze słuchu w wordzie i wydrukować go na drukarce stojącej na innym biurku i za te zadania dostałam 4/4pkt. Pan podsumował punktację i z rozmowy wyszłam z 7/13pkt... P-0-R-A-Ż-K-A !

Na dodatek dzisiaj mijał ostateczny termin ewentualnego telefonu od firmy u której byłam tydzień temu na rozmowie. Nikt się nie odezwał, więc wybrali pewnie kogo innego, a facet przez całą rozmowę powtarzał "Szukamy właśnie takiej osoby jak Pani!"
Szkoda Głupi dziad
Poszukaj na Youtubie excela od początku, nawet jak już to umiesz to oglądaj a potem dopiero przejdź do wykresów i tabelek. Dobrze jak byś od razu u siebie ćwiczyła podczas filmików. Jak raz byłam na rozmowie to musiałam przekręcić wyraz na pionowo. Ten excel był tak stary ze nie mogłam znaleźć przycisku i też poległam
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 11:35   #4546
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
ja podaję widełki od - do.
Ja się zastanawiam czy nie mówić "dostosuję się do Państwa propozycji"
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 11:57   #4547
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam czy nie mówić "dostosuję się do Państwa propozycji"
nie.
no chyba, że ma się puste cv i nic na swoim koncie.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 12:13   #4548
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
nie.
no chyba, że ma się puste cv i nic na swoim koncie.
Ja się zawsze boję, że powiem za dużo, więc przeważnie mówię, że najniższa krajowa, ale może to jednak za mało
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 12:54   #4549
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Ja zwykle mówię więcej - zdarzyło mi się, że pracodawca po rozmowie zadzwonił z propozycją i przyznał, że może mi zapłacić maksymalnie tyle a tyle i to było mniej, niż powiedziałam ale najwyraźniej nie zadziałało przeciwko mnie. Myślę, że to trzeba jakoś wyczuć podczas rozmowy
chochol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-16, 15:15   #4550
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
Ja podpisałam umowę w jednej firmie do 31.08, w drugiej podpiszę na 2 lata. Do końca sierpnia będę pracowała na pełen etat w jednej firmie i 1/2 - 3/4 etatu w drugiej. W międzyczasie muszę napisać mgr i obronić ją we wrześniu plus przygotować się do obrony z materiału z dwóch lat ze wszystkich przedmiotów bez listy pytań
Ambitna jesteś

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Tak dokładnie jest.
Więc pomyślcie jak u nas na Podlasiu się żyje. Bieda aż w trawie piszczy.
Ludzi nie stać na lepszy ciuch, wyjazd na wakacje czy chociażby pójście do teatru.
Nie ma firm, zakładów produkcyjnych jak na lekarstwo.
Zazdroszczę Wam że możecie przebierać w pracy. A tej nie wezmę bo za mało na godzinę itp.
Mój Tż ma 5 zł na godzinę. I tak pracuje już trzy lata. Nic nie udało mu się lepszego znaleźć.
A jak tu wyjechać do innego miasta jak nie ma z czego odłożyć na taki wyjazd.
Więc cieszcie się że macie taką możliwość że mieszkacie w lepszych rejonach Polski.
Nie tam, gdzie gospodarki nie ma. Wszystko się cofa, a nie idzie do przodu.
Nie tylko na Podlasiu tak jest U mnie jest tak samo, jak dostaniesz 5zł/h to skaczesz pod niebo.

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
I edit: okazało się, że nie dostanę nadgodzin, tylko mi oddadzą w dniach. Oczywiście wybranych przez szefostwo.
Za***cie, naprawdę.
A właściwie dlaczego godzisz się na coś takiego? Umowa była inna, nie zgódź się i już.


U nas tak niskie utargi, że chyba nici z podwyżki. I utknę na 6zł/h Chociaż to i tak dobrze patrząc na realia mojego miasta.
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 20:25   #4551
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Ja się zawsze boję, że powiem za dużo, więc przeważnie mówię, że najniższa krajowa, ale może to jednak za mało
ja zaczelam sie cenic i szanowac. otwarcie przy obecnej pracy powiedzialam, ze nie przyjde za mniej niz (i tu kwota). a potem przy podpisywaniu zas umowy o prace padlo pytanie ile bym chciala zarabiac i dostalam stowke mniej....

Edytowane przez tusiamar
Czas edycji: 2013-06-16 o 20:27
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 20:53   #4552
Carpathia
Raczkowanie
 
Avatar Carpathia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 341
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Podawanie przedziału kwot jest bardzo dobrym wybrnięciem z tego pytania i od razu jest dobrym gruntem do ewentualnej negocjacji.

Gdy ubiegałam się o moją obecną pracę już na wstępie spodobało mi się jak uczciwie firma podeszła do kwestii finansowej. Po podaniu kwoty którą chciałabym zarabiać Pani z którą miałam rozmowę odpowiedziała jawnie że maksymalna kwota na tym stanowisku jest o 200 zł niższa od moich oczekiwań. Ja również zawyżyłam nieco moje widełki, więc kwota i tak była dla mnie satysfakcjonująca.

Z perspektywy moich niemal 3 przepracowanych miesięcy, jeszcze napiszę że z wszystkich miejsc o które się ubiegałam wówczas, mam wrażenie że trafiłam najlepiej. I oby oni byli tak samo zadowoleni ze mnie i przedłużyli mi umowę...
Carpathia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 21:17   #4553
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
W małym mieście to piechotą można chodzić do pracy.

A nie macie prywatnych linii przewozowych? U nas tego pełno na trasach takich do innych miejscowości do 50/100 km. Kursują co godzinę mniej więcej.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------



No to trzymamy kciuki, obyś z nowym podrasowanym CV znalazła szybko pracę.

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------



Jest OK. Mi się podoba.

Jednak to co bym zmieniła:
- jeśli masz doświadczenie zawodowe, to wstawiłabym je na początku, a dopiero potem wykształcenie
- w doświadczeniu zawodowym koniecznie dodaj miesiące, np. 04.2012-01.2013, a nie same lata
- w studiach piszę, że były to studia dzienne (bo w trakcie nich miałam tylko praktyki i umowy-zlecenia, a wiadomo, że u studentów zaocznych doświadczenie zawodowe jest często dużo poważniejsze i bardziej stałe-dłużej w jednym miejscu)
- no i dodałabym profil zawodowy
Nie mieszkam w małym mieście tylko na wsi i jestem uzależniona od prywatnych przewozników, którzy jeżdżą jak się im podoba np. w niedzele nie jeżdżą w ogóle.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2013-06-16 o 21:21
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 08:31   #4554
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Carpathia Pokaż wiadomość
Podawanie przedziału kwot jest bardzo dobrym wybrnięciem z tego pytania i od razu jest dobrym gruntem do ewentualnej negocjacji.
dokładnie,jest o czym wtedy rozmawiać

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Carpathia Pokaż wiadomość

Z perspektywy moich niemal 3 przepracowanych miesięcy, jeszcze napiszę że z wszystkich miejsc o które się ubiegałam wówczas, mam wrażenie że trafiłam najlepiej. I oby oni byli tak samo zadowoleni ze mnie i przedłużyli mi umowę...
mi tu zaraz minie dwa mce i generalnie...nie widzę się tutaj.

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Nie mieszkam w małym mieście tylko na wsi i jestem uzależniona od prywatnych przewozników, którzy jeżdżą jak się im podoba np. w niedzele nie jeżdżą w ogóle.
to jak autobus do mojej byłej pracy,który nie jeździł w weekendy. a mówią,że stolica
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 09:37   #4555
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Dzień dobry w nowym tygodniu

ja zaczęłam go od dokładnego przewertowania ofert w internecie, bo wcześniej robiłam to pobieżnie.

No i co znalazłam? Między innymi coś takiego, oferta jest zatytułowana "roznoszenie ulotek, kwesty i inne", a treść następująca:

" Europejska Fundacja Młodzieży poszukuje młodych ludzi w wieku 18 - 26 lat w celu stworzenia grupy 6 - 10 osób.

Zlecone zajęcia będą obejmowały szereg prac od roznoszenia ulotek, uczestnictwa w akcjach kwestorskich, obsługę imprez fundacyjnych i inne. Zarobki w granicach 6 - 10 pln/h. Im więcej pracujesz tym więcej zarabiasz.

Zajęcie idealne dla młodzieży uczącej się lub studiującej jak również dla osób bezrobotnych. Także jako praca wakacyjna."

Co o tym myślicie? Oferta jest wystawiona przez prywatną osobę, niby można zgłaszać się do biura na ulicy, gdzie znajduje się.. stara, opuszczona kamienica :/
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie

Edytowane przez doriiska
Czas edycji: 2013-06-17 o 09:42
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 10:46   #4556
Cat Rock
Przyczajenie
 
Avatar Cat Rock
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 6
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cześć dziewczyny Od jakiegoś czasu już was podczytuję i dzisiaj w końcu zdecydowałam coś napisać.
Pracy szukam już od jakiegoś czasu i już właściwie jestem jedną nogą na wyjeździe do Niemiec, ale że to może jeszcze troszkę potrwać to cały czas przeglądam ogłoszenia krajowe.
I tutaj mam do was pytanie, czy zdarzyło wam się kiedyś, że po wysłaniu CV dostałyście na meila odpowiedź, żeby w konkretnym dniu złożyć je osobiście? Zaproszenie nie na rozmowę kwalifikacyjną ani nic takiego, tylko właśnie do osobistego przyniesienia CV, gdzie od razu mówię, że w ogłoszeniu pisało żeby przysyłać na meila właśnie. Nie bardzo wiem, o co może w tym chodzić, ktoś się spotkał z czymś takim?
Cat Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:48   #4557
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Hej Dziewczonki

Dostałam telefon i jutro mam rozmowę o pracę jako sekretarka medyczna w prywatnej klinice. Jak myślicie z czego się przygotować? I ile podać na pytanie o pensję?

To taka wioska, gdzie mieszka mnóstwo bogaczy, mówią, że to dodatkowa dzielnica miasta, od centrum jakieś 10 km oddalona, więc pikuś.

Matko kochana będę gadać z samym dyrektorem, lekarz neurologii, oby był ludzkim człowiekiem
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:57   #4558
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

gwiazdeczka172 - super!!!!
nastaw się raczej na pytania totanie biurowe. o pensji, jeśli to prywata to 1500 zł netto bym powiedziała. rozmowy z facetem są lepsze niż z babkami,dasz radę!
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 12:03   #4559
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Cat Rock Pokaż wiadomość
......Nie bardzo wiem, o co może w tym chodzić, ktoś się spotkał z czymś takim?
Nie spotkałam się z czymś takim, moze chcą Cię sobie obejrzeć jak się prezentujesz w rzeczywistości

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Dostałam telefon i jutro mam rozmowę o pracę jako sekretarka medyczna w prywatnej klinice. Jak myślicie z czego się przygotować? I ile podać na pytanie o pensję?
Będę trzymać kciuki, kilka uwag napiszę Ci w klubie.

Edytowane przez mikados
Czas edycji: 2013-06-17 o 12:13
mikados jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 12:05   #4560
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
gwiazdeczka172 - super!!!!
nastaw się raczej na pytania totanie biurowe. o pensji, jeśli to prywata to 1500 zł netto bym powiedziała. rozmowy z facetem są lepsze niż z babkami,dasz radę!
Też zawsze wolałam rozmawiać z facetami, ale szczrze mówiąc, to chyba tylko ze 2 rozmowy miałam z mężczyzną
Poczytam o tej ich klinice, czym się zajmują, itp. oby było dobrze!

Mam przyjechać między 16 - 20
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:59.