Pytanie do ateistek - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-07, 13:10   #31
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ciała/ pokrojone/ ofiarowane uniwersytetom też po pewnym czasie są grzebane z szacunkiem na cmentarzu.
Raczej symbolicznie. Niektóre zakonserwowane formalina stanowią zagrożenie sanitarne. Na symboliczny pochówek można sie nie zgadzać tzn na umieszczenie godności na wspólnym nagrobku.
Inna sprawa, że nie chodzi mi o to aby nie chować ciała bo gdzies te szczątki muszą się podziac, tylko o to by sie nie marnowała i nie było jakiś 'cyrków' odprawianych nad grobem przez wierzącą rodzinę.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
wracając do tematu: mogłabym tyż zostać donatorką ciała na human body exhibition
tylko w PL nie ma takiej możliwości prawnej chyba by ktoś inny niż uniwersytet medyczny wykorzystał zwłoki. Może w innym kraju jest - w Chinach na pewno
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 13:17   #32
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Na razie moimi zwlokami beda zajmowali sie rodzice i oni wiedza czego ja chce i wiem, ze uszanuja moja wole.
Co sie da to na czesci zamienne, moze np. moja watroba bedzie jeszcze fajna i ktos sobie jej pouzywa. Na zdrowie. I tu pojawia sie kwestia, w ktorej pozwalam im zadecydowac - jesli czuja sie na silach to niech oddadza mnie studentom, zeby sobie podlubali a jesli nie to od razu kremacja. Cmentarz bezwyznaniowy, zadnej mszy, moja kolezanka wie co ma zrobic na tym pogrzebie Czy do piachu mnie schowaja czy w sciane to już wszystko jedno, jak wola. Rodzice wiedza, ze z czescia prochow musza zrobic cos nielegalnego i wiem, ze to zrobia.
A jak zabiorą część twoich prochów ?
Czy krematoria wydają prochy do ręki rodzinie ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 14:08   #33
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A jak zabiorą część twoich prochów ?
Czy krematoria wydają prochy do ręki rodzinie ?
Wszystko się da, nawet jak się nie da. Teoretycznie rodzina dostaje zaklejoną na mur beton trumnę. Może sama ją transportować na cmentarz albo może to zrobić zakład pogrzebowy. W praktyce trzeba dać w łapę i można dostać ją przed zaklejeniem.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 15:37   #34
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
tylko w PL nie ma takiej możliwości prawnej chyba by ktoś inny niż uniwersytet medyczny wykorzystał zwłoki. Może w innym kraju jest - w Chinach na pewno
a czy muszę zejść w PL?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 15:53   #35
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Pytanie do ateistek

AUTORKO. Dlaczego kogokolwiek miało by obchodzić co stanie się z jego ciałem?! To tylko odpad biologiczny, który zżerają robaki. Najlepiej dla nas wszystkich byłoby palić ciała, bo raz że to zmniejsza ryzyko wystąpienia epidemii/skażenia biologicznego a dwa, że nie marnuje się miejsca na cmentarze.
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 16:09   #36
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez Paszczurek666 Pokaż wiadomość
Na cmentarzu komunalnym. Bez różańców (choć znając życie, to i tak poodmawiają i poorganizują msze ), bez księdza, bez krzyży. Zwykły świecki pogrzeb.


Za dużo telewizji Oglądałam kiedyś filmik animowany w tv z takim właśnie scenariuszem. To była jakaś dwuminutówka emitowana zaraz przed czy tam po 'Gęsiej skórce'.
urban legend
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 16:20   #37
progressive
Raczkowanie
 
Avatar progressive
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 136
Dot.: Pytanie do ateistek

Kremacja i niech mnie rozsypią gdzieś nad Morzem Norweskim.
__________________
Lepszych dni nie będzie już, Ty kapelusz włóż.
progressive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 17:14   #38
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Pytanie do ateistek

U mnie w mieście rodzinnym nie ma np żadnego cmentarza świeckiego. Same katolickie. Mam kilka znajomych zagorzałych ateistów właśnie z tego miasteczka, którzy nie widzą innego rozwiązania jak właśnie pogrzeb na cmentarzu katolickim. Tak mi się to wczoraj przed snem przypomniało i zaczęłam rozmyślać, że niby dlaczego zabierają komuś miejsce skoro całe życie w wierze nie żyli. I to mi się tak skojarzyło, że to tak jak ja bym chciała być pochowana np: w jakiś muzłumańskich obrzędach

Ktoś mi zarzucił, że dziecinne pytanie. Niby dlaczego?

Ja osobiście również jestem za kremacją.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 17:25   #39
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
ja zdecydowałam sie na donacje mojemu uniwersytetowi medycznemu
zasadniczo jednak mam gdzieś co stanie sie z moimi zwłokami po śmierci - nie zyję=mam to w d****
Ja też chcę to zrobić ale nie wiem jak się do tego zabrać. Jest jakaś konkretna procedura?
izusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 17:31   #40
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
U mnie w mieście rodzinnym nie ma np żadnego cmentarza świeckiego. Same katolickie. Mam kilka znajomych zagorzałych ateistów właśnie z tego miasteczka, którzy nie widzą innego rozwiązania jak właśnie pogrzeb na cmentarzu katolickim. Tak mi się to wczoraj przed snem przypomniało i zaczęłam rozmyślać, że niby dlaczego zabierają komuś miejsce skoro całe życie w wierze nie żyli. I to mi się tak skojarzyło, że to tak jak ja bym chciała być pochowana np: w jakiś muzłumańskich obrzędach

Ktoś mi zarzucił, że dziecinne pytanie. Niby dlaczego?

Ja osobiście również jestem za kremacją.

ty tak serio?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 17:45   #41
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Pytanie do ateistek

Mi się osobiście podobają cmentarze, gdzie ponad powierzchnię ziemi są tylko tablice pamiątkowe, a wokół zielona trawka, chyba że to tylko w serialach tak jest

Polskie cmentarze i te olbrzymie pomniki w ogóle mnie nie przekonują... za dużo przepychu tam.

Pierwsze słyszę, że cmentarz może być świecki/katolicki. Myślałam, że każdy może tam spocząć, kto wykupi miejsce i nikomu nic do tego, jaką wiarę wyznaje. Aż poczytam, jak to u mnie w mieście jest.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 18:01   #42
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Pytanie do ateistek

Są cmentarze dla wyznawców różnych religii lub ich odłamów np. cmentarze żydowskie czy prawosławne.

Kiedyś np. samobójców chowano za plotem cmentarnym a zwłok nie wprowadzano do kościoła nawet jak za życia był praktykujący.

Teraz to się zmieniło bo nie wiadomo czy desperat w ostatniej sekundzie życia nie westchnął do Boga i nie żałował swego czynu/w trakcie np. skoku do wody czy przepaści/ale już nie był w stanie powstrzymać sytuacji, którą zaplanował. Są też samobójstwa pod wpływem leków czy choroby psychicznej i stan umysłu w danym momencie usprawiedliwia czyn.

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Mi się osobiście podobają cmentarze, gdzie ponad powierzchnię ziemi są tylko tablice pamiątkowe, a wokół zielona trawka, chyba że to tylko w serialach tak jest

Polskie cmentarze i te olbrzymie pomniki w ogóle mnie nie przekonują... za dużo przepychu tam.

Pierwsze słyszę, że cmentarz może być świecki/katolicki. Myślałam, że każdy może tam spocząć, kto wykupi miejsce i nikomu nic do tego, jaką wiarę wyznaje. Aż poczytam, jak to u mnie w mieście jest.
Na cmentarzu może spocząć każdy nawet jak nie wykupi miejsca bo nie ma za co/ubogi, samotny czy bezdomny/.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 19:18   #43
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
U mnie w mieście rodzinnym nie ma np żadnego cmentarza świeckiego. Same katolickie. Mam kilka znajomych zagorzałych ateistów właśnie z tego miasteczka, którzy nie widzą innego rozwiązania jak właśnie pogrzeb na cmentarzu katolickim. Tak mi się to wczoraj przed snem przypomniało i zaczęłam rozmyślać, że niby dlaczego zabierają komuś miejsce skoro całe życie w wierze nie żyli. I to mi się tak skojarzyło, że to tak jak ja bym chciała być pochowana np: w jakiś muzłumańskich obrzędach

Ktoś mi zarzucił, że dziecinne pytanie. Niby dlaczego?

Ja osobiście również jestem za kremacją.
A co Cię to obchodzi? Płacą i mają do tego prawo.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 19:21   #44
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez Cherry Blossom Girl Pokaż wiadomość
A co Cię to obchodzi? Płacą i mają do tego prawo.
to dlaczego nie mam prawa spocząć we własnym ogródku? tyż za niego płacę
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 19:27   #45
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Przepraszam za brak polskich znakow, jednak przed zasnieciem naszlo mnie nurtujace pytanie, ktore nie moze czekac do rana.

Pytanie kieruje do wizazystek, ktore okreslaja siebie jako ateiski. Nie chodza do kosciola, nie modla sie, nie wezma slubu koscielnego, nie wychowuja dziecka w zadnej wierze itp
Do setna:

Co z Waszym cialem po smierci? No bo chyba nie pochowek na cmentarzu? Ktoras z was o tym myslala? Wiadomo zyje sie dniem dzisiejszym o smierci sie nie mysli, ale jednak to powinna byc jedna z kwestii do przemyslenia i powiadomienia rodziny co powinni z cialem zrobic.

Mam nadzieje ze uzyskam odpowiedzi
moje ciało po śmierci idzie do spalenia,a moja dusza/energia do reinkarnacji,ewentualnie będe straszyć moją synową/zięcia
a tak na poważnie.wierzę,że pozostane na ziemi jako energia,bo :empiryczne prawo fizyki, stwierdzające, że w układzie izolowanym suma wszystkich rodzajów energii układu jest stała (nie zmienia się w czasie). W konsekwencji, energia w układzie izolowanym nie może być ani utworzona, ani zniszczona, może jedynie zmienić się forma energii.

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez progressive Pokaż wiadomość
Kremacja i niech mnie rozsypią gdzieś nad Morzem Norweskim.

to mam zapisane w testamencie,a ewentualnie urnę niech zakopią (bo takie mamy prawo) i przynosza kwiatki i znicze raz do roku
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 19:30   #46
manonnie
Raczkowanie
 
Avatar manonnie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 175
Dot.: Pytanie do ateistek

Zasada zachowania energii, moja ulubiona

Nie wiem, jaki pożytek miałabym mieć ze swoich zwłok po śmierci, natomiast wiem, jaki mogą mieć z niego studenci - także donacja na tę chwilę.
manonnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 19:41   #47
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Pytanie do ateistek

masz znajomych ateistów i oni chcą spocząć na katolickim i to jest dziwne dla Ciebie skoro jak sama piszesz w okolicy same katolickie są? to gdzie niby mieliby spocząć pod płotem czy w ogrodzie? gdyby można było spocząć w ogrodzie to wiele osób by tak też zrobiło, ale że nie można a w okolicy innych cmentarzy nie ma więc jak dla mnie to nic dziwnego że wybierają katolicki.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 20:07   #48
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Na ateistach gotuje się zupy, wiadomo to nie od dzisiaj.
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 20:07   #49
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Pytanie do ateistek

W Lublinie już nie przyjmują zwłok do donacji. Program został zamknięty zgłosiło się zbyt wielu chętnych.

Ciało do badań przez studentów jest zdatne ok.3 lata. Tyle mniej więcej wytrzymuje pod wpływem środków konserwujących.

Po tym czasie jest chowane na cmentarzu komunalnym, uroczyście na koszt uczelni. Na pogrzeb często przychodzą studenci, którzy uczyli się na zmarłym. Na życzenie ofiarodawcy można nad grobem odtworzyć wybrany przez niego utwór muzyczny, który należy przygotować na jakimś nośniku.

Aby ofiarować ciało nauce trzeba napisać akt notarialny w dwóch egzemplarzach. Jeden złożyć na uczelni. Konieczne jest podanie nazwisk dwóch osób ,które poinformują o śmierci ofiarodawcy.
Transport ciała tak jak i koszt pogrzebu jest na koszt uczelni.
Rodzina nie dostanie zasiłku pogrzebowego z ZUS.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 20:08   #50
Miss Anhedonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 22
Dot.: Pytanie do ateistek

Chciałabym, żeby moje ciało zostało skremowane, a prochy rozsypane w pewnym miejscu. Chociaż z drugiej strony, nie przykładam do tego większej wagi. Będę martwa, więc co za różnica.
Miss Anhedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 20:19   #51
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
to dlaczego nie mam prawa spocząć we własnym ogródku? tyż za niego płacę
Z tego co wiem, póki co jest to niemożliwe, podobnie jak rozsypanie prochów np. nad morzem (moja babcia bardzo by tego chciała). Z pewnością znalazłoby się wiele osób, które chciałyby w ten sposób odbyć "ostatnią podróż".
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 20:24   #52
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
to dlaczego nie mam prawa spocząć we własnym ogródku? tyż za niego płacę
Ale twój ogródek jest tylko do twojej śmierci twój.


Po twojej śmierci staje się własnością spadkobierców lub jeśli tacy nie istnieją to Skarbu Państwa.

I nowi właściciele /albo ich zstępni/mogą sobie nie życzyć takiego towarzystwa w ogródku.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 20:41   #53
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
U mnie w mieście rodzinnym nie ma np żadnego cmentarza świeckiego. Same katolickie. Mam kilka znajomych zagorzałych ateistów właśnie z tego miasteczka, którzy nie widzą innego rozwiązania jak właśnie pogrzeb na cmentarzu katolickim. Tak mi się to wczoraj przed snem przypomniało i zaczęłam rozmyślać, że niby dlaczego zabierają komuś miejsce skoro całe życie w wierze nie żyli. I to mi się tak skojarzyło, że to tak jak ja bym chciała być pochowana np: w jakiś muzłumańskich obrzędach

Ktoś mi zarzucił, że dziecinne pytanie. Niby dlaczego?

Ja osobiście również jestem za kremacją.
Jeśli w danej miejscowości jest tylko jeen cmentarz, katolicki, to spełnia on, funkcję cmentarza komunalnego i każdy może być tam pochowany. O pochówku katolickim decyduje przecież nabożeństwo/obecność księdza, a nie miejsce, w którym się spoczywa.

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ale twój ogródek jest tylko do twojej śmierci twój.


Po twojej śmierci staje się własnością spadkobierców lub jeśli tacy nie istnieją to Skarbu Państwa.

I nowi właściciele /albo ich zstępni/mogą sobie nie życzyć takiego towarzystwa w ogródku.

Grubello, to czyj to jest ogródek nie ma nic do rzeczy. Problem leży w przepisach sanitarnych i możliwym zanieczyszczeniu wód gruntowych. W Polsce przepisy dokładnie określają jak głęboko i gdzie może być pochowane ciało, żeby nie zatruć źródeł wody.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 20:44   #54
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Pytanie do ateistek

Ja bym oddała ile się da wnętrzności na przeszczepy a potem niech mnie spalą, wsadzą do biodegradowalnej trumny i niech ze mnie drzewo wyrośnie. Romantyczne mi się to wydaje być
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 20:52   #55
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Jeśli w danej miejscowości jest tylko jeen cmentarz, katolicki, to spełnia on, funkcję cmentarza komunalnego i każdy może być tam pochowany. O pochówku katolickim decyduje przecież nabożeństwo/obecność księdza, a nie miejsce, w którym się spoczywa.




Grubello, to czyj to jest ogródek nie ma nic do rzeczy. Problem leży w przepisach sanitarnych i możliwym zanieczyszczeniu wód gruntowych. W Polsce przepisy dokładnie określają jak głęboko i gdzie może być pochowane ciało, żeby nie zatruć źródeł wody.
Zgadza się. Wiem ,że chodzi o przepisy sanitarne.
W mieście gdzie kiedyś mieszkałam cmentarz przylega do posesji/ogródka i domu/ mojej koleżanki. I tuż za płotem ma grób swoich dziadków. Gdyby nie ten betonowy płot to dziadkowie jakby w ogródku leżeli. Z okien piętra domu ma widok na cmentarz.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 21:37   #56
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Pytanie do ateistek

Jest mi absolutnie wszystko jedno. Jak moja rodzina zapragnie pacierzy i księdza nad moimi zwłokami- to w niczym mi to nie przeszkadza.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 21:41   #57
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Pytanie do ateistek

A mnie zjedzą robale na jakimś starym klimatycznym cmentarzu .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 21:50   #58
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Pytanie do ateistek

Jak nie można na ogródku, to wolę leżeć na cmentarzu psim niż katolickim. Są takie miejsca, a chyba przepisy sanitarne są takie same
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 22:15   #59
Rule Britannia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 537
Dot.: Pytanie do ateistek

Jakoś nigdy o tym nie myślałam. Hmm. Cmentarz komunalny, o ile takowy się znajdzie, a jeśli nie, to kremacja i wnuki będą trzymać nad kominkiem, czasami zaglądając do środka
Rule Britannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 22:39   #60
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Pytanie do ateistek

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
I ten diament ktoś z rodziny ofiaruje za jakiś czas na wotum w kościele/ to takie gablotki oszklone wiszące na ścianach w kościele gdzie ludzie darowują cenne przedmioty jak złoto,klejnoty/.

Albo spienięży i wyśle przekazem do Torunia.
Na szczęście rodzina nie z takich, a ewentualne dzieci zostaną wychowane w jasności umysłu
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.