Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-13, 14:22   #181
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Ekonomiczne, kobiece auto do jazdy miejskiej - doradzicie?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Duży? Z wymienionych jest chyba najmniejszy...
Jeśli ekonomiczny, to stawiam na nową Fiestę lub Focusa.
Tak? To zdjęcia mnie zmyliły w takim razie zbadam go
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 12:57   #182
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Ekonomiczne, kobiece auto do jazdy miejskiej - doradzicie?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Jeśli możesz lekko przymknąć oko na "ekonomiczny", ale za to z niesamowitym "charakterem" to polecam SUZUKI SWIFT
A co masz na myśli pisząc o charakterze Swifta?
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 20:29   #183
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Ekonomiczne, kobiece auto do jazdy miejskiej - doradzicie?

Cytat:
Napisane przez Kalabus Pokaż wiadomość
A co masz na myśli pisząc o charakterze Swifta?
małe autko, trzymające się drogi niczym gokart i dające niesamowitą frajdę z jazdy
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 16:32   #184
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Ekonomiczne, kobiece auto do jazdy miejskiej - doradzicie?

punto, peugoty z tych małych, clio.
Diesel lepiej, ponieważ małe silniki np clio palą 4-5 l w trasie, na miescie trochę więcej ale do 7 spokojnie się mieszczą.

Ja bym postawiłam na clio.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 13:06   #185
radekeac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Ja mam skodę fabię w dieslu i bardzo przyjemnie mi się nią jeździ . Bardzo polecam
radekeac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 15:22   #186
badumi
Raczkowanie
 
Avatar badumi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 80
Cool Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Niedawno zrobiłam prawo jazdy i teraz przydałby mi się jakiś ekonomiczny samochód xxxxx Mały, żebym mogła łatwo sobie manewrować na parkingu i wszędzie się nim wcisnąć, bezpieczny – poduszki dla mnie i pasażera + takie boczne, w drzwiach, no i oczywiście oszczędny w użytkowaniu (bo paliwo drogie). Bardziej polecacie diesla czy taki z „normalnym” silnikiem?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-07 o 10:26 Powód: ukryty link
badumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 14:27   #187
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez czarodziejkazlodowki Pokaż wiadomość
Niedawno zrobiłam prawo jazdy i teraz przydałby mi się jakiś ekonomiczny samochód. Mały, żebym mogła łatwo sobie manewrować na parkingu i wszędzie się nim wcisnąć, bezpieczny – poduszki dla mnie i pasażera + takie boczne, w drzwiach, no i oczywiście oszczędny w użytkowaniu (bo paliwo drogie). Bardziej polecacie diesla czy taki z „normalnym” silnikiem?
to zależy ile będziesz jeździć

chcociaz ja dużo nie jeżdżę, a i tak mam diesla, bo kocham traktorki
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 10:44   #188
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Nowe diesle wcale nie są bardziej ekonomiczne niż stare. Spalanie jest wysokie, bo turbosprężarka. Nie są niezawodne jak wolnossące "traktory" i serwisowanie oraz naprawy są dużo droższe niż benzynówki.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 17:49   #189
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Dziewczyny i kobiety... proszę o Waszą ocenę.

Muszę kupić nieduże (moje osiedle to masakra, brak miejsc parkingowych, wielkość auta odgrywa ogromną rolę, gdy trzeba parkować na górce, na trawniku, za wjazdem na osiedle np. tuż przy latarni) auto w niedługim czasie.

Auto używane, w okolicy rocznika 2000.

Moje wymagania:
- ekonomika jazdy plus sensowne OC, silniki powyżej 1,4 odpadają;
- centralny zamek, wspomaganie kierownicy - obowiązkowo !
- mile widziany ABS; jakby była klima to już w ogóle super by było; elektryczne szyby -fajna rzecz;
- auto musi mieć dość ładnie rozkładające się drzwi przednie w przypadku 3drzwiówki, bo do tyłu idzie dziecko;
- musi być jaki taki bagażnik ze względu na małego gada i konieczność przewożenia różnych gadżetów;
- no i widoczność - fotel albo musi być dość wysoko, albo musi mieć opcję podnoszenia, bo nauczona jestem widzieć maskę i tylko tak jeździ mi się komfortowo - nienawidzę leżeć za kółkiem;

W takim roczniku, w interesującej mnie cenie spotykam:
- Fiat Punto I, czasem Fiata Punto II
- Fiat Bravo (bardzo mało sztuk)
- Fiat Uno (ale łysy jest jak kolano, jak ma centralny zamek to już jest full wypas)
- Fiat Panda (idą jak ciepłe bułki, z tego co widzę i mało ich)
- Fiat SC i CC (jakoś się boję ich trochę przy jeździe z dzieckiem; jak w puszce się czuję - miałam, więc znam; ale cenowo dobrze wychodzą przy tym roczniku)

- Opel Corsa

- Seat Ibiza
- Seat Arosa (malusio ich)

- Renault Clio (odradzono mi ze względu na koszt części)
- Renault Twingo (okropny wygląd + jw.)

- Daewoo Matiz (nie lubię wyglądu jakoś i nie mogę się przekonać)
- Daewoo Tico (odpada - jazda Tico to ryzyko )

- Ford Fiesta (ewentualnie, ale mało ich jest)

- Nissan Micra (jw. tylko jeszcze mniej)

Macie któreś z tych aut, jesteście zadowolone? Jak części i ekonomiczność? Jaki macie silnik i jak sobie radzi?
Witaj, ja osobiście jeździłam renault clio z 20002 roku, byłam zadowolona z tego autka, zgrabne i ekonomiczne. Nie paliło sporo paliwa.
Niestety potrzebowałam pieniędzy na mieszkanie i musiałam je sprzedać. Teraz jeżdżę starą fiestą i również jestem zadowolona, jednakże po studiach, kiedy skończą się dodatkowe opłaty planuję kupić opla, coś z corsy.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 16:11   #190
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Ekonomiczne, kobiece auto do jazdy miejskiej - doradzicie?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Kochane, ponieważ szykuję się do kupna nowego autka, to poszukuję pomocy i porady

Wymagania:
- Ekonomiczny (!)
- cichy
- klima, wspomaganie kierownicy, radio
- 5-drzwiowy
- Mały - nie musi mieć superpojemnego bagażnika ani turbowygodnych siedzeń z tyłu, raczej będę tam wozić zakupy i kota czasami
- Z tego (wkrótce zeszłego rocznika) - chciałabym się załapać w styczniu-lutym na wyprzedaże roczników 2012 i jakieś fajne obniżki
- Ładne bo pewnie będę nim jeździła ładnych parę lat, więc chcę, żeby mi się podobał

Rozważałam VW up-a, ale sama nie wiem... jeżeli chodzi o fundusze, to dostałam wyznacznik, że ma się właśnie w okolicach cenowych tego VW upa mieścić.

Kompletnie nie znam się na samochodach, i nawet nie wiem które marki wypuściły w tym roku tego typu samochód doradzicie coś?
1) Kia Venga - znam 3 użytkowników i wszyscy sobie chwalą
2) mniejsze VW typu Polo, Golf
3) Opel Adam (dopiero wchodzi na rynek)
4) Fiat 500L - moim zdaniem niezafajny, taki 'niewydarzony'; zresztą, fiat 500 to takie małe, drogie gówienko; fiaty nie są ogólnie za dobre, ale może Tobie się spodobają
5) Toyota Yaris III - zdawałam na niej prawko, dobrze się prowadzi, porządny samochód, dobra blacha
6) Opel Corsa D - jeżdżę takim od pół roku, dobrze się prowadzi, ale powoli nagrzewa - w zimie to niezbyt wygodne
7) Opel Astra - ciut większa kuzynka Corsy , o bardziej płaskiej, 'drapieżnej' sylwetce
8) Ford Focus - te nowe są świetne, takie wydłuuużone
9) Ford Fiesta - mi osobiście się średnio podoba

Ogólnie jest tak, że Fordy zawsze mały kiepskie silniki i były awaryjne, nie wiem jak jest w tych najnowszych modelach.

Fiaty mają kiepską blachę i ogólnie nie są zbyt wytrzymałe, chociaż jako taką awaryjność mają niewielką.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Aha, i w 500L jako dodatek możesz sobie zamówić ekspres do kawy
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 22:16   #191
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Niestety potrzebowałam pieniędzy na mieszkanie i musiałam je sprzedać. Teraz jeżdżę starą fiestą i również jestem zadowolona, jednakże po studiach, kiedy skończą się dodatkowe opłaty planuję kupić opla, coś z corsy.
Z którego roku ta Fiesta, jeśli mogę zapytać?

Ooo, ja jeżdżę Corsą, model D, ładnie się prowadzi, ogólnie takie spoko autko, bez rewelacji.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 09:51   #192
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Ja jestem fanką mercedesa! Miałam A klasę. Małe, zgrabne i ekonomiczne Drogie naprawy? Nie wiem, bo nic nie naprawiałam (poza regeneracja turbiny, ale to chyba w każdym aucie podobne ceny). Odpalał zawsze, w najgorsze mrozy do -30 odpalał na dotyk. dobra jakość materiałów (czego nie można powiedzieć o fiatach, oplach etc.)

Z mercedesa przesiadłam się na Forda Mondeo. Przyjemne auto, ale koszty napraw? Masakra... Droższych łożysk i klocków hamulcowych z tarczami nie widziałam. Że o wymianie całego sprzęgła z dwu-masą nie wspomnę... Naprawy e-klasy mercedesa kolegi były tańsze niż jednego zwykłego forda. No i ten tani, skrzeczący plastik w środku... Nigdy więcej forda.

Obecnie jestem bez auta i też szukam czegoś kobiecego dla siebie. Mam już na oku piękną c-klasę mercedesa...
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 20:29   #193
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez Magnifica Pokaż wiadomość
Ja jestem fanką mercedesa! Miałam A klasę. Małe, zgrabne i ekonomiczne Drogie naprawy? Nie wiem, bo nic nie naprawiałam (poza regeneracja turbiny, ale to chyba w każdym aucie podobne ceny). Odpalał zawsze, w najgorsze mrozy do -30 odpalał na dotyk. dobra jakość materiałów (czego nie można powiedzieć o fiatach, oplach etc.)

Z mercedesa przesiadłam się na Forda Mondeo. Przyjemne auto, ale koszty napraw? Masakra... Droższych łożysk i klocków hamulcowych z tarczami nie widziałam. Że o wymianie całego sprzęgła z dwu-masą nie wspomnę... Naprawy e-klasy mercedesa kolegi były tańsze niż jednego zwykłego forda. No i ten tani, skrzeczący plastik w środku... Nigdy więcej forda.

Obecnie jestem bez auta i też szukam czegoś kobiecego dla siebie. Mam już na oku piękną c-klasę mercedesa...
ten mondeo to chyba jakaś starsza wersja? bo w mk4 żaden plastik nie skrzeczy
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 20:42   #194
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
ten mondeo to chyba jakaś starsza wersja? bo w mk4 żaden plastik nie skrzeczy
MK3. Może jak był nowy to tez nie skrzeczał Mój był 2003 rok, więc już nie był nowy. Mąż obecnie jeździ mercedesem w124 93 roku i choć pewnie już mu milion stuknął na liczniku to w środku jest bardzo "konkretny", drewno i plastik wysokiej jakości. Czasem myślę, że teraz takich aut już nie robią. Mam wrażenie, że ford miliona na liczniku by nie zniósł, jego pompo-wtryski by już tego tempa nie wytrzymały
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 09:17   #195
raunen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 106
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Ja polecam Skodę Fabia. Ładniejsze są te nowe, ale poprzednia wersja też bardzo zgrabna i zwrotna.

Tak naprawdę w samochodzie wiele rzeczy jest istotnych, dla każdego będzie to coś innego. Dla mnie ważny jest podnoszony fotel kierowcy, bo czuję się pewniej gdy jestem odrobinę wyżej. Przydatne są też czujniki parkowania. Ale przede wszystkim samochód musi być sprawny i w miarę nowy.
Z jednej strony wolę benzynowy silnik, bo ma większą moc przy zbieraniu się. Diesel to jednak taki traktorek, ale za to dużo rzadziej gaśnie i fajniej manewruje się nim na parkingach.
raunen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 09:28   #196
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez Kalabus Pokaż wiadomość
Nowe diesle wcale nie są bardziej ekonomiczne niż stare. Spalanie jest wysokie, bo turbosprężarka. Nie są niezawodne jak wolnossące "traktory" i serwisowanie oraz naprawy są dużo droższe niż benzynówki.

Pierwszy raz słyszę taką głupotę,
My mamy duże auto, scenika 7-osoboego, kilkuletnie i w trasie nie spali wiecej jak 4,5 litra. W koło komina trochę ponad 5.

siostra ma nowego peugota, pali 4.

benzyniak nawet wciągnie wiecej. My mamy dwa, jedno duże jak wyżej w dieslu, a drugie małe - punto 2 w beznzynie, i spali 6 litrów przy duzo mniejszym gabarycie i silniku.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 10:52   #197
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę taką głupotę,
My mamy duże auto, scenika 7-osoboego, kilkuletnie i w trasie nie spali wiecej jak 4,5 litra. W koło komina trochę ponad 5.

siostra ma nowego peugota, pali 4.

benzyniak nawet wciągnie wiecej. My mamy dwa, jedno duże jak wyżej w dieslu, a drugie małe - punto 2 w beznzynie, i spali 6 litrów przy duzo mniejszym gabarycie i silniku.


wujek ma skode yeti, też nie mały samochód z silnikiem 2.0 TDI i na trasie schodzi do 4,5 a w mieście max 6.

a skoda fabia na trasie pokazuje czasem nawet 3,5
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 11:04   #198
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość


wujek ma skode yeti, też nie mały samochód z silnikiem 2.0 TDI i na trasie schodzi do 4,5 a w mieście max 6.

a skoda fabia na trasie pokazuje czasem nawet 3,5
Wszystko zależy od stylu jazdy. Zresztą nie ma cudów. nawet maluteńki smart z silnikiem 0,8 w dieslu według statystyk spali 4 litry. Znajomy ma takiego i twierdzi, że potrafi nawet 5-6 litrów spalić w mieście.

Ford mondeo pokazywał mi średnie spalanie latem 6,2 litra, a zimą nawet 6,9, z czego spora część to była trasa. Silnik 2.0 TDCI. Styl jazdy jak dla mnie normalny od 2 - 3 tys obrotów, zmiana biegów przy trochę ponad 3 tys, aby nie stracił na mocy. Może jakbym jechała mulaście do 2 tys, aby nie włączała się turbina to by i spalił mniej, ale wtedy nie byłoby żadnej frajdy z jazdy
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 12:56   #199
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

A co sądzicie o Roverze 25? Albo MG ZR? http://pictures.trader.pl/pictures/o...f258a133a3.jpg takiego widziałam wczoraj na giełdzie i strasznie mi się spodobał Może któraś z Was miała doświadczenie z nim? zastanawiam się nad tą mało popularną a zarazem piękną marką
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 08:04   #200
majowy84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Pobiednik Wielki
Wiadomości: 13
GG do majowy84
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Podzielam zdanie, nowa Fiesta lub AUDI A3
majowy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 13:19   #201
kasia8008
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Raz tu raz tam :)
Wiadomości: 57
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Ja kupiłem A3, 1.9TDI w komisie Autostrada, ze Zgierza i jestem bardzo zadowolona. Autko sprawuj się rewelacyjnie. Zrywne, komfortowe, a zarazem bardzo łatwo się nim parkuje
kasia8008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 14:04   #202
marta_ga
Raczkowanie
 
Avatar marta_ga
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 45
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o Roverze 25? Albo MG ZR? http://pictures.trader.pl/pictures/o...f258a133a3.jpg takiego widziałam wczoraj na giełdzie i strasznie mi się spodobał Może któraś z Was miała doświadczenie z nim? zastanawiam się nad tą mało popularną a zarazem piękną marką
Właśnie, mało popularna. Ze dwa lata temu mój chłopak miał Rovera 75 chyba. Pamiętam że sporo było z tym problemów. Zwłaszcza z serwisem, części nawet łatwo dostępne ale ciężko znaleźć kogoś kto naprawdę się zna na tej marce samochodów...
marta_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 10:33   #203
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez Magnifica Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od stylu jazdy. Zresztą nie ma cudów. nawet maluteńki smart z silnikiem 0,8 w dieslu według statystyk spali 4 litry. Znajomy ma takiego i twierdzi, że potrafi nawet 5-6 litrów spalić w mieście.

Ford mondeo pokazywał mi średnie spalanie latem 6,2 litra, a zimą nawet 6,9, z czego spora część to była trasa. Silnik 2.0 TDCI. Styl jazdy jak dla mnie normalny od 2 - 3 tys obrotów, zmiana biegów przy trochę ponad 3 tys, aby nie stracił na mocy. Może jakbym jechała mulaście do 2 tys, aby nie włączała się turbina to by i spalił mniej, ale wtedy nie byłoby żadnej frajdy z jazdy
Sprawdź ile pali naprawdę. Z 6 litrów zrobi się 12 albo i więcej.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 15:29   #204
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez marta_ga Pokaż wiadomość
Właśnie, mało popularna. Ze dwa lata temu mój chłopak miał Rovera 75 chyba. Pamiętam że sporo było z tym problemów. Zwłaszcza z serwisem, części nawet łatwo dostępne ale ciężko znaleźć kogoś kto naprawdę się zna na tej marce samochodów...

Hehe a ja się zdecydowałam i kupiłam rovera 200 wkońcu. Bardzo zadbany, a w prowadzeniu bajka. Jeszcze nie mam go wyczutego, ale myślę że z czasem będzie lepiej. Co do części - do wymiany był drążek od wycieraczek i taki komputerek, znajomy mechanik stwierdził, że gdyby to był VW to kosztowałoby to ok 200 zł a tak to kazał szykować się na ok 400 .. po czym wszedł na strony z których zamawia i kosztowało mnie to 100 zł Mam go miesiąc i puki co jestem mega zadowolona, aczkolwiek dopiero uczę się jeździć
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 18:23   #205
Ramoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 68
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Czasami to też są stereotypy bo ludzie nie znają się na tych autach i od razu patrzą że jak nie niemiec czy japończyk to o 200 zł więcej Nie zawsze tak jest.
Ramoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 09:16   #206
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę taką głupotę,
My mamy duże auto, scenika 7-osoboego, kilkuletnie i w trasie nie spali wiecej jak 4,5 litra. W koło komina trochę ponad 5.

siostra ma nowego peugota, pali 4.

benzyniak nawet wciągnie wiecej. My mamy dwa, jedno duże jak wyżej w dieslu, a drugie małe - punto 2 w beznzynie, i spali 6 litrów przy duzo mniejszym gabarycie i silniku.
Widzę że następna, która myśli, że samochód tyle pali ile podaje producent, albo ile pokazuje wyświetlacz komputera pokładowego
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 21:41   #207
crazy_day
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 39
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Albo tyle ile TŻ mówi przy kolegach
crazy_day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 22:38   #208
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Cytat:
Napisane przez Kalabus Pokaż wiadomość
Widzę że następna, która myśli, że samochód tyle pali ile podaje producent, albo ile pokazuje wyświetlacz komputera pokładowego
akurat kilkukrotnie (ręcznie licząc) sprawdzałam prawdziwość spalania z komputera pokładowego i wychodziła prawdziwa
u mnie można ustawić spalanie na komputerze w skali od -25% do +25%, więc jeśli jest dobrze ustawione to pokazuje realne spalanie bez żadnych przekłamań
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 00:32   #209
crazy_day
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 39
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Się śmiejcie, ale mojemu znajomemu clio spala średnio 3,5l.

Sprawdzałam ja i 6 innych osób, każda była w szoku
crazy_day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 22:27   #210
Siurniety Krolik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 221
Dot.: Zgrabne, ekonomiczne auto dla kobiety. Fiat, Opel, Seat, Renault, Daewoo... ?

Unikaj silników downsizingowych - czyli mały motor + turbodoładowanie (np. silnik 1400 ccm i 120 koników). Są to jednostki bardzo nietrwałe, awaryjne, nieprzyjemne w jeżdżeniu (często mają tzw. turbodziurę, czyli nie reagują od razu na gaz). Dodatkowo podawane przez producentów spalanie nijak ma się do rzeczywistego. Kolejnym problemem jest to, że silniki z turbinami nie lubią miasta. Takiego silnika nie wolno od razu wyłączać, ale na parkingu powinien sobie jeszcze z 20-30 sekund spokojnie, na luzie pochodzić, zanim go zgasisz. Inaczej skracasz czas życia turbiny. Tak samo odpuść system start-stop. Co zaoszczędzisz na paliwie (o ile) wydasz na naprawy rozrusznika.
Poszukaj czegoś z klasycznym silnikiem - chyba Opel w Corsach montuje klasyczne motorki bez udziwnień (ECOTEC Twinport). Może na papierze nie wyglądają one tak super, ale są o wiele mniej awaryjne, przyjemniejsze w jeżdżeniu i wcale więcej nie palą.
Siurniety Krolik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-25 16:26:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.