Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-07, 21:56   #2341
talieee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Musisz miec zdany egzamin
A egzamin zdaję już w Norwegii ? ok, także jak narazie wszystko jasne ! Baardzo Ci dziękuję od września zapisuję się na Norweski do szkoły językowej, bądź nawet prywatnie, zobaczę jak to bedzie wyglądać finansowo W razie jakichkolwiek pytań mogę Cię jeszcze troszke pomęczyć rozumiem hehe ?
talieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 11:35   #2342
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Norwegia.Jest tu ktoś???

Odebralam Paszport Emilianka wiec 11.08 - 11.09 witaj Polsko ...!!!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 17:24   #2343
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Pogody ciag dalszy. Bylysmy z siostra na plazy ,rowerami . Jutro powtorka.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 08:06   #2344
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej dziewczyny! Czy ktoras z was piecze sama chleb na zakwasie bo mam pytanie odnosnie maki wiec moze ktoras jest w temacie?
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 20:16   #2345
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Niestety w sprawie pieczenia chleba nie pomogę, bo my znaleźliśmy "zjadliwy" (jak na lokalne warunki) chleb w Menu.

Dziewczyny zazdroszczę wyjazdu do PL.
My dopiero wróciliśmy po ślubie...szkoda,ze tak szybko,bo nawet nie zrobiliśmy sesji (lało cały tydzień po ślubie ). Ale za rok może sobie sesję zrobimy

Jeśli któraś jest z Vestfold to może skusi się na małą kawkę na mieście ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 15:45   #2346
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny, kojarzycie jakiś kanał na youtube urodowy/modowy/ew. kulinarny który prowadzony jest przez norweżkę? chciałabym podszkolić w jakiś miły sposób mój norweski a że siedzę na bezrobociu w Polsce to warto zrobić coś z sensem ;D
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 08:17   #2347
jingsaw
Raczkowanie
 
Avatar jingsaw
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa/ Sykkylven
Wiadomości: 139
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez gusiec Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Czy ktoras z was piecze sama chleb na zakwasie bo mam pytanie odnosnie maki wiec moze ktoras jest w temacie?
ja ostatnio zrobiłam sammalt rug grove a potem z sammalt rug fin- oba dobre w smaku tylko takie kleiste, przyklejaja się do noża- podobno tak wyglądaly domowe chleby w dawnych czasach zakwas też robiłam z grove, myślałam, że sie nie uda ale okazało się że wyszedł ok
jingsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-15, 08:54   #2348
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzieki @jingsaw,

Wlasnie obczajam maki i usiluje jakos sie. W tym polapac. Cyba juz jestem blisko rozwiazania zagadki widzialam ze chodzisz z kijkami. Ja nie jestem kijkowa tylko biegajaca ale moja mama jest i na pytanie czy ma jakies dobre rady odpowiedziala:" hmmmm.no coz. Trzeba pprostu chodzic. Z kijkami"
Generalnie kierujemy sie podobnymi zasadami. Obie pracujemy na spalanie. Wiec spacerek cztery razy w tygodniu, co najmniej po godzinie, puls nie za wysoki. Jak masz jakies konkretnempytania to pytaj.
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 13:29   #2349
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja jezdze na rowerze w weekendy kiedy synek jest u swojego taty. Kupilam rower za 200 kr Tylko hamulce trzeba bylo poprawic. Potrzebny jest na pewno profesjonalny przeglad, ale na razie nie stac mnie na to.
NAV odcial mi zasilki. Rece opadaja.
Jade pojutrze do Polski na 2 tyg.
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 13:45   #2350
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Jenta to znowu czeka cię wizyta u nich? Ja rowerem tez jeżdżę , jak sprzyja pogoda to codziennie.
Kijkow uzywalam kilka razy zima, fajne są filmiki na YouTube babeczka doradza co i jak.

Moj tz wymyślił ze chce rybke, akwarium wezmę od koleżanki i pójdziemy sobie jakaś wybrać w zoologicznym.

Muszę tez podjechać do kolegi spotykał mi zdjęcia w weekend, może jakieś się nadadza do umieszczenia w ramach,kto wie.
Ten sam kolega kupił ostatnio w xxl rower za całe 1000 koron.

Miłego dniaz
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 13:49   #2351
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Ja jezdze na rowerze w weekendy kiedy synek jest u swojego taty. Kupilam rower za 200 kr Tylko hamulce trzeba bylo poprawic. Potrzebny jest na pewno profesjonalny przeglad, ale na razie nie stac mnie na to.
NAV odcial mi zasilki. Rece opadaja.
Jade pojutrze do Polski na 2 tyg.
Fajnie, że masz rower. Ceny nowych rowerów w NO są powalające,ale i używki też bywają...szukałam na finn.no to i takie używane za 12 tys NOK byly

Ja tez jezdze- kupilismy z S. na wyprzedazy w spinn 2 rowery Bedzie tylko przerwa na zime.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-16, 07:01   #2352
jingsaw
Raczkowanie
 
Avatar jingsaw
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa/ Sykkylven
Wiadomości: 139
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja wybrałam kijki, bo nie było funduszy na rower a że nie znam się na żadnych technicznych sprawach, więc nie chcę używki, bo jak się coś rozpadnie to będę sobie w brodę pluć że to żadna oszczędność
filmiki o kijkach właśnie wyczaiłam, więc chyba mniej więcej wiem o co chodzi co prawda okazało się, że jak wybrałam się na dłuższą wycieczkę to w pewnym momencie skończyła się droga i musiałam przedzierać się przez podmokłą łąkę ale dałam radę

co do chleba, to ja nie jestem ekspertką bo raptem dwa razy robiłam, ale mój współlokator piecze regularnie i używa właśnie zwykłej żytniej mąki- nie miesza z inną bo mówi, że wtedy nie wychodzi.

Ja lecę do Polski już jutro
jingsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 19:32   #2353
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Ja jezdze na rowerze w weekendy kiedy synek jest u swojego taty. Kupilam rower za 200 kr Tylko hamulce trzeba bylo poprawic. Potrzebny jest na pewno profesjonalny przeglad, ale na razie nie stac mnie na to.
NAV odcial mi zasilki. Rece opadaja.
Jade pojutrze do Polski na 2 tyg.
eeeeeeeeeeee ale jak to z jakiego powodu ..??

no i udanych wakacji



Cytat:
Napisane przez jingsaw Pokaż wiadomość
Ja lecę do Polski już jutro
tobie takze udanych


eh u nas ciagle to samo - Emilian ma juz prawie 4miesiace

11.08 LECIMY do PL na miesiac - dziadki (moi rodzice) juz sie doczekac nie moga
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 23:05   #2354
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej dziewczyny...długo mnie nie było.... Kurcze kasia mały już 4 mc....czas jak oszalały leci)

Czytam, że o sporcie piszecie...ja w sumie dwa razy na rowerku tu byłam...kupiłam rower miejski(używany) za 100kr z koszyczkiem taki jak w Holandii najczesciej mają i jestem bardzo zadowolona ale niestety pogody nie ma u nas...deszcz, deszcz i wiatry((( no i rolki kupilam ale jeździc nie umiem i boje sie wleźć na ulice hehe
Takze intensywnie jak na razie tylko myślę o sporcie.....

Za to dostalam papiery ze szkoly ze juz 20 sierp. Zaczynam i juz doczekac sie nie moge...w koncu zaczne isc do przodu...bo siedzenie w domu mnie zabijalo i czlam sie lekko cofnieta...

A co do zasiłków to wybieram sie po rodzinne i tak sie ciagle zastanawiam czy jak mala mieszka tutaj i ma FN staly to nie beda mi potrzebne te cale druki E ?? Wiecie cos moze o tym...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 14:02   #2355
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej, kiedyś pisałam (dosłownie może ze 2 posty) w tym wątku, bo potrzebowałam porady i dziękuję tym dziewczynom, które mi jej udzieliły! Jednakże chciałam też przeprosić je, za moje ówczesne "olewnictwo" w stosunku do nich, spowodowane to było moją okropną sytuacją w tamtym czasie - aż nie chcę nawet sięgać pamięcią w tamte miesiące Mogłabym Was przeprosić w pm, ale skoro prosiłam o radę publicznie to i przeprosić powinnam publicznie Mam tu na myśli spaghetti oraz Bling. Także przepraszam

Chciałam się ponownie przywitać w tym wątku i zagościć tu na dłużej - nie tylko jako podczytująca
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 13:40   #2356
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Podbijam, bo straszna cisza

Niektóre z Was pisały o rowerach, gdzie rozglądałyście się za rowerami? Jakieś sklepy internetowe? Finn? U mnie na wiosce ceny rowerów zaczynają się od 5k wzwyż..
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 22:11   #2357
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

ja mam rower - funiek nikiel nUFka 2 razy na nim smigalam, pozniej okazalo sie ze jestem w ciazy i tak stoi ...
mam zamair go sprzedac wlasnie na finie - ale to ''damka'' wiec nie wiem czy znajdzie nabywce chce 2tys za nia - plus kask i licznik - sama dala okolo 6tys z calym ''oprzyrzadzeniem''


ogolnei Emilian wczoraj skonczyl 4 miesiace !!

11.+8 Lecimy do POLSKi na miesiac - moi rodzice,sczegolnie tata juz sie nie moga nas doczekac
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 10:22   #2358
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

my wrocilismy z Polski - podroz traumatyczna! juz wiecej na takie polaczenie sie nie zdecyduje :P jeszcze do siebie dochodze choc wrocilismy przedwczoraj wieczorem

pogoda byla kiiijoooowaaa (jestem wsciekla za to!) ale dzisiaj tutaj u mnie - choc zwykle leje i zimno - a tu niespodzianka - slonce!

ogolnie dobrzer bylo widziec rodzine i przyjaciol, ale tylko utwierdzilam sie w przekonaniu ze polska to nie kraj dla mnie...
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 13:46   #2359
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Norwegia.Jest tu ktoś???

Mukka - wspolczuje przezyc zawiazanych z podroza, ale faktycznie Az tak Zle bylo..??
Co do pogody - przeciez w PL miaky byc upaly .??


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 07:26   #2360
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

zle albo i jeszcze gorzej

stres sie juz od poczatku zaczal - wypadek w katowicach, zablokowana glowna droga, a ja musialam bus zlalapac (ojciec mnie zawozil). Na szczescie zdazylismy. Noc w busie - a siedzialam na samym tyle bo tylko tam miejsce bylo, wiec nie dalo sie nawet pochylic siedzen - strasznie, moze udalo mi sie przez te 9 godzin pospac godzinke..
Od 4 w Gdansku (kolezanka miala mnie przenocowac, ale wracalam dopiero wieczorem z kursu - nie bylo biletow na busa na kolejny dzien, ani kuszetek na pkp a w przedziale juz po raz drugi nad morze bym sie nie wybrala)
wszystko pozamykane, my sie szwedalismy szukajac miejsca gdzie mozna poseidziec (bo zimno jak cholera bylo). Jeszcze musialam taszczyc przez mega wysokie schody moj bagaz 20kg! schody ruchome obok i winda - nieczynne wrr
bylam niewyspana i zmeczona, po drodze dorwalo nas oberwanie chmury, na plazy w jelitkowie nie bylo zadnego bankomatu (a syn glodny) i piechtolotem lecielismy do sopotu.. Potem jak kolezanka po nas wyszla to ladowanie sie z tym bagazem do tramwaju (i po drodze wszystkie te schody do przejscia w gore i w dol), rano dojazd do lotniska dwoma autobusami (i targanie bagazu pomiedzy przystankami :P)
Lot do alesund , gdzie nasz bagaz byl trzeci od konca i juz myslalam ze znowu nam wcielo i dostane o tygodniu. Ale dostalismy tak pozno ze zwial nam autobus do centrum, czekalismy godzine na lotnisku na nastepny. W centrum dziwny rozklad jazdy, pytam goscia czy stad jedzie autobus do Molde to zerknal w ten rozklad i tak tak tutaj jest napisane ze o 18 to czekam. 18 zero ludzi, zero autobusu. Pytam kobiety w kiosku okazalo sie ze to przystanek do wysiadania a autobus odchodzi z dworca autobusowego ktory jest po drugiej stronie fiordu (czy tam wody jakiejs ) wiec lece z tymi bagazami i dzieckiem (odciski mi sie na dloni porobily!!!!) i ... okazalo sie ze odjechal. OSTATNI. Wiec tak sobie tam stalam na srodku dworca autobusowego i ryczalam bo juz mialam calkowicie dosc tej podrozy...

w koncu stwierdzilam ze moj TZ stwierdzi ze mam spac u jego mamy wiec wole juz sobie na stopa pojsc- I lapalismy stopa do Molde - a ruch podrodze znikomy ajj i jeszcze jakis policjant sie przypaletal ale to jak juz do samochodu wsiadalismy wiec w sumie mi sie upieklo Jechalismy trzema samochodami, a w tym ostatnim, juz wjezdzajacym na prom, syn moj puscil zacnego pawia i obrzygal panu dokumentnie caly tyl samochodu!!!!!
wiec znowu czyszczenie, przepraszanie itd zaplacilam za szkody :P
syna musialam przebrac a to co na wierzchu mialam to moje spodnie z pizamy i sweter wiec w to ubralam mlodego, dalam mu moja kurtke (bo rzecz jasna lalo ) Po drugiej stronie promu czekal juz moj TZ ... ale wsciekly jak osa. Bo sobie ubzdural ze ja w tym alesund spotkalam sie z gosciem pewnym i to on mnie niby przywiozl. No co za schiiiiz

W kazdym badz razie dawno tak padnieta nie bylam i zestresowana podroza :P w kazdym srodku transportu stresujac sie czy zdaze na nastepny... ajjj

jak dobrze byc w domu tym bardziej ze juz slonce drugi dzien swieci!
i w planach mamy kilka dni w Valldal. Moj tz chcial mnie na rafting zabrac, ale jak mbie zobaczyl wczoraj na kajakach jak panikowac zaczelam to juz sie na szczescie rozmyslil uffff

PS tak w polsce mialy byc upaly i na to sie nastawialam! ale trafilam tylko na chmurzyska deszcz i wiatr ;( jak w moim miescie zaczelo sie wypogadzac to musialam jechac do gdanska, gdzie znowu byla kijowa pogoda akurat w ten jeden dzien kiedy bylam! nastepnego dnia jak jechalam na samolot to juz slonce bylo...
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią

Edytowane przez mukaa
Czas edycji: 2013-07-23 o 07:27
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 17:14   #2361
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Czy któraś z Was miała do czynienia ze stomatologiem/ortodontą w Norwegii?
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 18:42   #2362
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A czego konkrenie dotyczytwoje pytanie?a co Twojego pytania o rowery to szukaj na finnie wlasnie. Mozesz sie tez dowiedziec czy u Ciebie w okolicy nie organizuje sie cyklicznej wyprzedazy kradzionych rowerow. U nas policja organizuje licytacje rowerow, ktore zostaly skonfiskowane jakims rabusiom ale nie byly zarejestowane wiec nie mozna znalezc wlascicieli. Licytacja odbywa sie raz do roku, trzeba przyjsc na nia z gotowka i mozna kupic naprawde fajny rower za niewielkie pieniadze. Moze w Twojej okolicy tez cos takiego macie? U nas dzieje sie to w marcu i polaczone jest z dniami miesciny

@mukaa: wpolczuje przygod w podrozy. Jak sie to czyta to brzmi zabawnie ale domyslam sie, ze nie bylo to nic przyjemnego- zwlaszcza przy podrozy z Mlodym, ktory z tego co pamietamjest jeszcze w wieku przedszkolnym. Za niedawnych czasow mojej mlodosci zdarzalo mi sie podrozowac dlugo, tanio i glupio ale za to wesolo ale odkad pojawily sie dzieciaki to wybieram rozwiazania najszybsze i najwygodniejsze. Zwlaszcza jak lece sama z dwoma bakami.
Pozdro dziewczyny
__________________


Edytowane przez gusiec
Czas edycji: 2013-07-25 o 18:55
gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:16   #2363
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez gusiec Pokaż wiadomość
A czego konkrenie dotyczytwoje pytanie?a co Twojego pytania o rowery to szukaj na finnie wlasnie. Mozesz sie tez dowiedziec czy u Ciebie w okolicy nie organizuje sie cyklicznej wyprzedazy kradzionych rowerow. U nas policja organizuje licytacje rowerow, ktore zostaly skonfiskowane jakims rabusiom ale nie byly zarejestowane wiec nie mozna znalezc wlascicieli. Licytacja odbywa sie raz do roku, trzeba przyjsc na nia z gotowka i mozna kupic naprawde fajny rower za niewielkie pieniadze. Moze w Twojej okolicy tez cos takiego macie? U nas dzieje sie to w marcu i polaczone jest z dniami miesciny
o dzięki za informacje dot rowerów! przejdę się i popytam.
co do ortodonty, interesuje mnie dosłownie wszystko przede wszystkim ceny, myślałam tez o założeniu aparatu w Polsce a dalszym leczeniu w Norwegii... no ale nie wiem jak by się na to zaopatrywali lekarze... Jak zrozumiałam, powyżej 18 roku życia leczenie ortodontyczne nie jest finansowane?
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 16:07   #2364
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

gusiek no ja na razie jeszcze niestety tych najprostszych i najwygodniejszych (czyli niestety najdrozszych) rozwiazan lapac sie jeszcze nie moge, ale przyszle wakacje juz na pewno bardziej komfortowe beda

teraz bylismy na biwaku - namiot i te sprawy
pogoda fantastyczna! bylismy nawet na plazy (choc woda tam lodowata), miejsce piekne Valldal
a ze mieszka tam ojczym mojego tz to moglismy sie rozbic w sadzie na gorze i mielismy dostep do lazienki w jego starym domku, lepiej byc nie moglo

co do dentysty - ja bylam tylko z synem na kontroli wiec tez nie bardzo wiem jak tutaj to wyglada
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 11:43   #2365
jingsaw
Raczkowanie
 
Avatar jingsaw
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa/ Sykkylven
Wiadomości: 139
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ankalime chyba płacisz niestety za wszystko- jedynie jeśli masz frikort 2 to powinno być za darmo albo częściowo płatne.

Mukaa zazdroszczę biwaku przejeżdżałam przez Valldal- cudne miejsce i to podobno zagłębie owocowe- najedliście się pyszności?

ja tym czasem pozdrawiam z upalnej Antwerpii
jingsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 09:26   #2366
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jingsaw Pokaż wiadomość
Ja wybrałam kijki, bo nie było funduszy na rower a że nie znam się na żadnych technicznych sprawach, więc nie chcę używki, bo jak się coś rozpadnie to będę sobie w brodę pluć że to żadna oszczędność
filmiki o kijkach właśnie wyczaiłam, więc chyba mniej więcej wiem o co chodzi co prawda okazało się, że jak wybrałam się na dłuższą wycieczkę to w pewnym momencie skończyła się droga i musiałam przedzierać się przez podmokłą łąkę ale dałam radę

co do chleba, to ja nie jestem ekspertką bo raptem dwa razy robiłam, ale mój współlokator piecze regularnie i używa właśnie zwykłej żytniej mąki- nie miesza z inną bo mówi, że wtedy nie wychodzi.

Ja lecę do Polski już jutro
Ja kupiłam sobie buciki i biegam, też tanio wychodzi, chyba lepiej niż na rowerze.
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 09:10   #2367
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witam po wakacjach. Szkoda muka ze tak wam pechowo sie ukladalo. Zazwyczaj to ja mam do wszystkiego pecha a juz standardem jest dostanie @ akurat na wyjazd, ale tym razem los mnie oszczedzil hehe. Bylam u kolezanki w Gdansku i bylo swietnie, normalnie odzylam. Pogoda dopisala, wiec bylo slonko, plaza, pluskanie w morzu, wieczorami imprezy, nowi znajomi, spanie na plazy i tak dalej. Faceci sami nawiazywali z nami kontakty, nie to co Norwegowie heh.

Mialam tylko dosc jezdzenia w te i wewte, bo musialam czesto kursowac miedzy stolica a innym miastem. Synek zostal u babci i mial idealne wakacje, calymi dniami w ogrodku zbierajac slimaki i biedronki, jedzac porzeczki prosto z krzaka i bawiac sie z pieskiem.
Teraz jestesmy juz w domu i mlody kaszle w nocy wiec wogole nie spimy. Jak zwykle pewnie nie dadza mu zadnego leku, tylko kaza kupic tussin ktory nie pomaga.
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 12:33   #2368
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Jenta, witaj po wakacjach. Fajnie, ze odzylas . Tego potrzebowalas. Zdrowka dla synka. Buziaki.

Przez pogode a raczej jej brak przesiedzialam dwa dni w domu i przeczytalam dwie czesc trylogii Greya. Zostala mi jeszcze jedna. Celowo ja odkladam bo boje sie , ze jak zaczne czytac to nie oderwe sie do konca dnia
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ

Edytowane przez Bling
Czas edycji: 2013-08-04 o 13:47
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 19:59   #2369
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzieki
Serio te ksiazki greyowe sa ciekawe?
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 21:50   #2370
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hm raczej jestem ciekawa jak sie potocza dalsze losy bohaterow. Jak dla mnie to za duzo sie w niej powtarza. No ale jak trzy czesci , razem okolo 1700 stron, zawieraja wciaz prawie te same opisy stosunkow plciowych, no to mozna sie zanudzic lekko. Zaczelam jednak te 3 czesc i opisy ostrego rzniecia,jak to nazywa autorka, omijam.....Millenium chyba bylo ciekawsze....
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.