Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-08, 12:28   #2011
deszczowa_nimfa
Raczkowanie
 
Avatar deszczowa_nimfa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 342
Dot.: Odp: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witajcie. Mam wadę wzroku -1,8. Noszę okulary, ale chciałabym zmienić na soczewki. Można nosić czasem okulary a czasem soczewki? W sierpniu mam wesele i na pewno muszę mieć soczewki. Mam zamiar iść do okulisty, w sumie byłam niedawno, pani dała mi informacje na temat soczewek i powiedziała, że nie ma przeciwwskazań. Wolałabym jednodniowe, bo nie nosiłabym ich ciągle. Jakie firmy mogłybyście mi polecić ?
deszczowa_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 12:45   #2012
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Odp: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nimfa - skocz do okulisty dobierającego soczewki i przymierz jakieś, bez tego się nie obejdzie. To oczy wybierają soczewki, a nie pacjent
Pospiesz się, bo masz mało czasu. Nauka manipulacji czy dobór mogą potrwać kilka tygodni, lepiej abyś nie szła na wesele w świeżo dobranych soczewkach, bo wydłubiesz sobie oczy
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 17:56   #2013
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Zastanawiam się czy mając różne wady na oczach można stosować soczewki różnych marek? Czy może mieć to jakiś wpływ na nasz wzrok. Noszę soczewki wiele lat, ale postanowiłam zmienić na bardziej komfortowe jeśli chodzi o prawe oko z astygmatyzmem. Soczewki na lewe oko co stosowałam poprzednio pasowały mi, a są o wiele tańsze. Co sądzicie o mieszaniu marek? Czy ma to jakieś znaczenie?
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 22:50   #2014
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy mozecie polecic strony lub sprawdzonych sprxedawcow na allegro gdzie zakupie tanio soczewki Ciba vision/air optix?
W optyku gdzie zawsze kupowalam jedna sztuka kosztowala 15zl a teraz....23.50...lekka przesada
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 10:29   #2015
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Czy mozecie polecic strony lub sprawdzonych sprxedawcow na allegro gdzie zakupie tanio soczewki Ciba vision/air optix?
W optyku gdzie zawsze kupowalam jedna sztuka kosztowala 15zl a teraz....23.50...lekka przesada
Ja zawsze kupuję te soczewki na allegro, wybieram sprzedawcę który ma niską cenę i prawie same pozytywy, nigdy się nie nacięłam a zamawiam prawie zawsze od innej osoby Jeszcze dobra cena była w sklepie soczewkowy.pl - mieli jakieś promocje swego czasu, chyba teraz już nic takiego nie ma i przez to wróciłam znów do zakupów na allegro
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 10:37   #2016
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aam Pokaż wiadomość
Ja zawsze kupuję te soczewki na allegro, wybieram sprzedawcę który ma niską cenę i prawie same pozytywy, nigdy się nie nacięłam a zamawiam prawie zawsze od innej osoby Jeszcze dobra cena była w sklepie soczewkowy.pl - mieli jakieś promocje swego czasu, chyba teraz już nic takiego nie ma i przez to wróciłam znów do zakupów na allegro
Czyli nie masz takiego jednego sprawdzonego sprzedawcy? Mogłabyś podać nick od którego kupowałaś?
Ja się trochę boję, że natrafię na podróby. Dlatego zależy mi na kimś pewnym.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 13:05   #2017
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez kiciaaa87 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy mając różne wady na oczach można stosować soczewki różnych marek? Czy może mieć to jakiś wpływ na nasz wzrok. Noszę soczewki wiele lat, ale postanowiłam zmienić na bardziej komfortowe jeśli chodzi o prawe oko z astygmatyzmem. Soczewki na lewe oko co stosowałam poprzednio pasowały mi, a są o wiele tańsze. Co sądzicie o mieszaniu marek? Czy ma to jakieś znaczenie?
Jeżeli specjalista podczas badania nie stwierdzi przeciwwskazań i dobierze na to oko inną soczewkę, to można mieszać marki.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 13:13   #2018
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Na logikę można, przecież soczewka sferyczna tej samej firmy różni się od torycznej. Trzeba tylko znaleźć swoją parę, żeby nie było, że w jednym oku full HD, a w drugim mgiełka, bo to może być niekomfortowe i niebezpieczne (piszę jako ślepy rolkarz, do prowadzenia pojazdów się nie nadaję).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 17:55   #2019
myszka__77
Zakorzenienie
 
Avatar myszka__77
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 3 198
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Przez pierwszy m-c nosiłam Acuvue 1-Day TRUEYE, ale to z deka za drogo wychodzi. Dziś pierwszy raz w ślepiach mam Acuvue Oasys, jak na razie jest wszystko Oki Chyba przerzucę się na nie. Dziewczyny, kupiłam płyn Zero-Seven Refreshing, dobry jest ?
__________________

Edytowane przez myszka__77
Czas edycji: 2013-07-23 o 18:32
myszka__77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 17:58   #2020
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Czyli nie masz takiego jednego sprawdzonego sprzedawcy? Mogłabyś podać nick od którego kupowałaś?
Ja się trochę boję, że natrafię na podróby. Dlatego zależy mi na kimś pewnym.
Napisz mi na priv to w wolnej chwili poszukam od kogo kupowałam, inaczej pewnie zapomnę o tym
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 23:41   #2021
moniiikaa
Zadomowienie
 
Avatar moniiikaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Poznań/Pleszew
Wiadomości: 1 287
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez myszka__77 Pokaż wiadomość
Przez pierwszy m-c nosiłam Acuvue 1-Day TRUEYE, ale to z deka za drogo wychodzi. Dziś pierwszy raz w ślepiach mam Acuvue Oasys, jak na razie jest wszystko Oki Chyba przerzucę się na nie. Dziewczyny, kupiłam płyn Zero-Seven Refreshing, dobry jest ?


też właśnie zastanawiam się nad kupnem tego płynu. Jest o wiele tańszy w porównaniu do innych a skład w sumie taki sam.
moniiikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 18:55   #2022
Malfinka86
Raczkowanie
 
Avatar Malfinka86
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: ZSZ
Wiadomości: 85
GG do Malfinka86 Send a message via Skype™ to Malfinka86
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny mam pytanie - jadę na weekend pod namiot, więc wiadomo jakie warunki. Zastanawiam się czy zabrać soczewki (używam Air Optix m-czne) czy lepiej i bezpieczniej odkopać jednak okulary. Mogę ich nie zdejmować w ogóle przez te 2 dni i normalnie w nich spać? Boję się jednak, że np. podczas pływania mi się naleje woda do oczu i co wtedy... Obeszłam wszystkie salony optyczne u mnie i niestety nie chcą mi sprzedać 3 par jednodniowych soczewek. Tak, wiem, zaraz powiecie - trzeba było pomyśleć szybciej, tylko że pomysł padł dziś rano, więc nie miałam czasu działać...
__________________
01.04.2012 - nie farbuję!
Malfinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:06   #2023
myszka__77
Zakorzenienie
 
Avatar myszka__77
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 3 198
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez moniiikaa Pokaż wiadomość
też właśnie zastanawiam się nad kupnem tego płynu. Jest o wiele tańszy w porównaniu do innych a skład w sumie taki sam.
Płyn jest oki, nic nie szczypie a jestem alergikiem i mam bardzo wrażliwe ślepka. Poleciła mnie go pani w sklepie okulistycznym
__________________
myszka__77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 22:49   #2024
moniiikaa
Zadomowienie
 
Avatar moniiikaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Poznań/Pleszew
Wiadomości: 1 287
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malfinka86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie - jadę na weekend pod namiot, więc wiadomo jakie warunki. Zastanawiam się czy zabrać soczewki (używam Air Optix m-czne) czy lepiej i bezpieczniej odkopać jednak okulary. Mogę ich nie zdejmować w ogóle przez te 2 dni i normalnie w nich spać? Boję się jednak, że np. podczas pływania mi się naleje woda do oczu i co wtedy... Obeszłam wszystkie salony optyczne u mnie i niestety nie chcą mi sprzedać 3 par jednodniowych soczewek. Tak, wiem, zaraz powiecie - trzeba było pomyśleć szybciej, tylko że pomysł padł dziś rano, więc nie miałam czasu działać...

szkoda, że u siebie nie możesz kupić jednodniowych bo to byłoby najlepsze rozwiązanie, Teraz byłam właśnie pod namiotem i zaopatrzyłam się w takie i żadnych problemów nie było, Ja bym jednak nie ryzykowała z miesięcznymi i zabrała okulary .

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka__77 Pokaż wiadomość
Płyn jest oki, nic nie szczypie a jestem alergikiem i mam bardzo wrażliwe ślepka. Poleciła mnie go pani w sklepie okulistycznym

ooo to fajnie bo dzisiaj rano go sobie kupiłam
moniiikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 07:35   #2025
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cześć dziewczyny, zaczynam podczytywać watek bo jutro nareszcie idę na dobieranie soczewek. Okulary nosze od 12 lat i już mam ich trochę dosyć. Mam nadzieje ze moje oczy mimo swoich okresowych suchości zaakceptują soczewkę na oku. Czy ktoras tez ma problemy z suchością oka? Jakie krople polecacie przy soczewkach?
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 07:44   #2026
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malfinka86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie - jadę na weekend pod namiot, więc wiadomo jakie warunki. Zastanawiam się czy zabrać soczewki (używam Air Optix m-czne) czy lepiej i bezpieczniej odkopać jednak okulary. Mogę ich nie zdejmować w ogóle przez te 2 dni i normalnie w nich spać? Boję się jednak, że np. podczas pływania mi się naleje woda do oczu i co wtedy... Obeszłam wszystkie salony optyczne u mnie i niestety nie chcą mi sprzedać 3 par jednodniowych soczewek. Tak, wiem, zaraz powiecie - trzeba było pomyśleć szybciej, tylko że pomysł padł dziś rano, więc nie miałam czasu działać...
a nie możesz kupić całego opakowania miesięcznych i wykorzystać je później? ja bym wzięła i okulary i soczewki...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 12:02   #2027
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malfinka86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie - jadę na weekend pod namiot, więc wiadomo jakie warunki. Zastanawiam się czy zabrać soczewki (używam Air Optix m-czne) czy lepiej i bezpieczniej odkopać jednak okulary. Mogę ich nie zdejmować w ogóle przez te 2 dni i normalnie w nich spać? Boję się jednak, że np. podczas pływania mi się naleje woda do oczu i co wtedy... Obeszłam wszystkie salony optyczne u mnie i niestety nie chcą mi sprzedać 3 par jednodniowych soczewek. Tak, wiem, zaraz powiecie - trzeba było pomyśleć szybciej, tylko że pomysł padł dziś rano, więc nie miałam czasu działać...
W tamtym roku sprzedawano w salonach "Twoje soczewki" w najmniejszej ilości 5 par jednodniowych. Nie wiem jak jest teraz.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 16:23   #2028
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

No i stało się, mam soczewki. Nie mogę się przyzwyczaić ze nie mam okularów i co jakiś czas próbuje je poprawić Dobieranie nie było tak straszne jak myślałam. Miałam trochę problemów żeby je zdjąć ale praktyka czyni mistrza wiec się nie zrażam. Mam dobrane Acuvue Oasys -3 na obu oczach. Okulary nosiłam 2,75 i dodatkowo 0,5 cylindra.
Mam nadzieje że się szybko przyzwyczaję do nich bo póki co widzę lekko nieostro ale to podobno normalne na początku.
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 11:50   #2029
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malfinka86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie - jadę na weekend pod namiot, więc wiadomo jakie warunki. Zastanawiam się czy zabrać soczewki (używam Air Optix m-czne) czy lepiej i bezpieczniej odkopać jednak okulary. Mogę ich nie zdejmować w ogóle przez te 2 dni i normalnie w nich spać? Boję się jednak, że np. podczas pływania mi się naleje woda do oczu i co wtedy... Obeszłam wszystkie salony optyczne u mnie i niestety nie chcą mi sprzedać 3 par jednodniowych soczewek. Tak, wiem, zaraz powiecie - trzeba było pomyśleć szybciej, tylko że pomysł padł dziś rano, więc nie miałam czasu działać...
Kup całe opakowanie jednodniówek.
Na pewno jeszcze kiedyś się przydadzą a mają długi termin ważności, więc spokojnie mogą czekać na kolejny wyjazd.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
No i stało się, mam soczewki. Nie mogę się przyzwyczaić ze nie mam okularów i co jakiś czas próbuje je poprawić Dobieranie nie było tak straszne jak myślałam. Miałam trochę problemów żeby je zdjąć ale praktyka czyni mistrza wiec się nie zrażam. Mam dobrane Acuvue Oasys -3 na obu oczach. Okulary nosiłam 2,75 i dodatkowo 0,5 cylindra.
Mam nadzieje że się szybko przyzwyczaję do nich bo póki co widzę lekko nieostro ale to podobno normalne na początku.
gratulujemy

Zgadza się, na początku może pojawić się lekkie zamazanie obrazu zwłaszcza podczas czytania z bliska.
Jeżeli problem nie ustąpi po 2 tygodniach to będzie trzeba zmienić moc soczewek.

Czy specjalista poinformował Cię o tym, że są to soczewki dwutygodniowe? i pierwsza wizyta kontrolna powinna odbyć się po tych pierwszych dwóch tygodniach noszenia?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 11:54   #2030
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

tak powiedział ze dwutygodniowe ale o wizycie kontrolnej nie wspomniał

ale z tego co widzę i tak będę musiała iść na kontrole bo brak ostrości mam przy patrzeniu w dal a nie z bliska...
__________________

Edytowane przez m_martka
Czas edycji: 2013-07-28 o 12:04
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 18:05   #2031
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
tak powiedział ze dwutygodniowe ale o wizycie kontrolnej nie wspomniał

ale z tego co widzę i tak będę musiała iść na kontrole bo brak ostrości mam przy patrzeniu w dal a nie z bliska...
Nie widzisz wyraźnie poza pewną odległością np dalej niż 4 metry,czy ogólnie masz wrażenie, że obraz z daleka jest zamazany?

Pierwsza kontrola powinna odbyć się pod koniec noszenia pierwszej pary soczewek kontaktowych czyli w Twoim przypadku przed końcem drugiego tygodnia a późniejsze kontrole nie rzadziej niż raz w roku.

Być może będziesz potrzebować soczewek z cylindrami albo po prostu soczewki o innej konstrukcji.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:14   #2032
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, poradźcie jak nieskomplikowanie odróżnić jedną stronę soczewki od drugiej
Wcześniej nosiłam Air Optix, teraz noszę Soflensy 59 (konsultowane z okulistą) i nosi mi się jak marzenie, w ogóle nie wysychają, nie podrażniają oczu, ale mam problem z zakładaniem, mimo że soczewki noszę ładnych parę lat. Optixy były sztywniejsze i miały nadrukowany na sobie napis, a Soflensy strasznie się wyginają i zdarza mi się je niechcący obrócić na "lewą" stronę... Potem muszę je wyciągać, obrócić i zakładać na nowo
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:29   #2033
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poradźcie jak nieskomplikowanie odróżnić jedną stronę soczewki od drugiej
Wcześniej nosiłam Air Optix, teraz noszę Soflensy 59 (konsultowane z okulistą) i nosi mi się jak marzenie, w ogóle nie wysychają, nie podrażniają oczu, ale mam problem z zakładaniem, mimo że soczewki noszę ładnych parę lat. Optixy były sztywniejsze i miały nadrukowany na sobie napis, a Soflensy strasznie się wyginają i zdarza mi się je niechcący obrócić na "lewą" stronę... Potem muszę je wyciągać, obrócić i zakładać na nowo
przed samym zalozenie spojrz na soczewke na palcu jak sie wygina- jezeli krawedz wygina sie na zewnatrz to jest na zlej stronie, ma byc prosta jak miseczka
o jak tu
https://www.google.pl/search?q=socze...ml%3B400%3B334
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.

Edytowane przez meesha
Czas edycji: 2013-07-28 o 20:30
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:34   #2034
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
przed samym zalozenie spojrz na soczewke na palcu jak sie wygina- jezeli krawedz wygina sie na zewnatrz to jest na zlej stronie, ma byc prosta jak miseczka
o jak tu
https://www.google.pl/search?q=socze...ml%3B400%3B334
Dzięki za szybką i pomocną odpowiedź
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:44   #2035
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Nie widzisz wyraźnie poza pewną odległością np dalej niż 4 metry,czy ogólnie masz wrażenie, że obraz z daleka jest zamazany?

Pierwsza kontrola powinna odbyć się pod koniec noszenia pierwszej pary soczewek kontaktowych czyli w Twoim przypadku przed końcem drugiego tygodnia a późniejsze kontrole nie rzadziej niż raz w roku.

Być może będziesz potrzebować soczewek z cylindrami albo po prostu soczewki o innej konstrukcji.
no właśnie nie wiem jak to określić po prostu jak siedzę przed monitorem jakieś 90 cm to widzę nieostro, wszystko przeczytam itd ale właśnie tej ostrości mi brakuje. Ale jak oglądam telewizje i siedzę dalej to tego nie odczuwam, nie odczuwałam tez przy prowadzeniu auta.

W takim razie jutro się zapisze na ta kontrole.

Soczewki o innej konstrukcji czyli jakie? Z innego materiału

PS. Fiolko dziewczyny pewnie nie raz to pisały ale dobrze cie tu mieć bo jak człowiek sie na takich rzeczach wcale nie zna to nawet nie ma jak lekarza "przycisnąć"
__________________

Edytowane przez m_martka
Czas edycji: 2013-07-28 o 20:46
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 16:07   #2036
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poradźcie jak nieskomplikowanie odróżnić jedną stronę soczewki od drugiej
Wcześniej nosiłam Air Optix, teraz noszę Soflensy 59 (konsultowane z okulistą) i nosi mi się jak marzenie, w ogóle nie wysychają, nie podrażniają oczu, ale mam problem z zakładaniem, mimo że soczewki noszę ładnych parę lat. Optixy były sztywniejsze i miały nadrukowany na sobie napis, a Soflensy strasznie się wyginają i zdarza mi się je niechcący obrócić na "lewą" stronę... Potem muszę je wyciągać, obrócić i zakładać na nowo
Teoretycznie łatwo to odróżnić, ale w praktyce, soczewki starszej generacji jak soflens59, tak się wyginają, że można mieć z tym problem.

Mam nadzieję, że okulista uprzedził Cię, że soflens59 to soczewki hydrożelowe czyli o niskiej przepuszczalności tlenu.
Nie powinno się ich nosić powyżej 8-10 godzin dziennie, ponieważ mogą doprowadzić do niedotlenienia rogówki.

Ostatnio miałam okazje porównać sobie stan oka po miesięcznym noszeniu soczewki Biofinity i Soflens.
Tak się złożyło, że pacjentka zgubiła jedną soczewkę Biofinity i postanowiła dokupić sobie tą jedną sztukę - padło na Soflens ( bo była tania ) po miesiącu przyszła na kontrolę.
Po tak krótkim czasie noszenia ( czyli tym jednym miesiącu) w oku gdzie założona była soczewka soflens pojawiły się pierwsze oznaki "reakcji obronnej oka". Nieodczuwalne i niewidoczne gołym okiem Widać to dopiero w odpowiednim powiększeniu.

Zmiany te nie wymagały na razie żadnej interwencji, ale zdecydowanie było widać różnicę pomiędzy stanem oka w soczewce Biofinity ( brak jakichkolwiek zmian w porównaniu do stanu przed rozpoczęciem noszenia soczewek) i Soflens ( zwiększone przekrwienie rąbka rogówki o jeden stopień skali)

Sama byłam zaskoczona tak widoczną różnicą, po zaledwie jednym miesiącu.
Spodziewałabym się widocznych różnic może po roku noszenia...

Szczerze powiedziawszy rzadko mam do czynienia ze starszymi typami soczewek,ponieważ ich nie polecam i nie aplikuję.
A to doświadczenie jeszcze pogłębiło moje przekonanie o wyższości nowoczesnych soczewek nad starszymi modelami

Więc, jeszcze raz odradzam tanie soczewki starszej generacji o niskiej przepuszczalności tlenu, zwłaszcza osobom, które chcą je nosić długoterminowo.


Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
no właśnie nie wiem jak to określić po prostu jak siedzę przed monitorem jakieś 90 cm to widzę nieostro, wszystko przeczytam itd ale właśnie tej ostrości mi brakuje. Ale jak oglądam telewizje i siedzę dalej to tego nie odczuwam, nie odczuwałam tez przy prowadzeniu auta.

W takim razie jutro się zapisze na ta kontrole.

Soczewki o innej konstrukcji czyli jakie? Z innego materiału

PS. Fiolko dziewczyny pewnie nie raz to pisały ale dobrze cie tu mieć bo jak człowiek sie na takich rzeczach wcale nie zna to nawet nie ma jak lekarza "przycisnąć"
A widzisz, czyli jednak nie widzisz ostro z bliskich odległości a właściwie pośrednich.
Może to być problem z akomodacją, suchością oczu podczas pracy przy monitorze lub brakiem cylindrów w soczewkach.
Jeżeli to problem z akomodacją to może minie samo, albo trzeba będzie akomodację poćwiczyć trochę...

Jeżeli w samochodzie widzisz dobrze tzn, widzenie na dal jest OK

Inna konstrukcja to soczewki asferyczne np biofinity, PureVision, albo soczewki z innego materiału np Air Optix

Cieszę, że moje rady się na coś przydają.
Ja też nie lubię rozmawiać z lekarzami jak nie mam pojęcia w temacie a jeszcze bardziej nie lubię niedouczonych specjalistów...dlatego staram się tutaj pisać na co zwracać uwagę, nawet jeżeli lekarz nie zwraca na to uwagi
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2013-07-29 o 17:33
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 16:43   #2037
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A widzisz, czyli jednak nie widzisz ostro z bliskich odległości a właściwie pośrednich.
Może to być problem z akomodacją, suchością oczu podczas pracy przy monitorze lub brakiem cylindrów w soczewkach.
Jeżeli to problem z akomodacją to może minie samo, albo trzeba będzie akomodację poćwiczyć trochę...

Jeżeli w samochodzie widzisz dobrze tzn, widzenie na dal jest OK

Inna konstrukcja to soczewki asferyczne np biofinity, PureVision, albo soczewki z innego materiału np Air Optix

Cieszę, że moje rady się na coś przydają.
Ja też nie lubię rozmawiać z lekarzami jak nie mam pojęcia w temacie a jeszcze bardziej nie lubię niedouczonych specjalistów...dlatego staram się tutaj pisać na co zwracać uwagę, nawet jeżeli lekarz nie zwraca na to uwagi
A z akomodacja mam faktycznie problemy jeszcze jak nosiłam okulary i spisywałam coś z tablicy to w momencie zwrócenia wzroku na zeszyt miałam właśnie takie zamazania i na odwrót- okulistka powiedziała właśnie ze to z akomodacja jest coś nie tak. Problemy z nawilzeniem oczu tez mam ale używam kropli i jest lepiej. A w momencie kiedy zmrużam lekko oczy widzę normalnie.
W każdym bądź razie zapisałam się na kontrole na przyszły czwartek i jeśli możesz to napisz na co powinnam zwrócić uwagę podczas tej kontroli.
Jak się ćwiczy akomodacje?

Soczewki nosze od trzech dni a już udało mi się jedna wywinąć na druga stronę na szczęście zauważyłam to
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 17:43   #2038
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
A z akomodacja mam faktycznie problemy jeszcze jak nosiłam okulary i spisywałam coś z tablicy to w momencie zwrócenia wzroku na zeszyt miałam właśnie takie zamazania i na odwrót- okulistka powiedziała właśnie ze to z akomodacja jest coś nie tak. Problemy z nawilzeniem oczu tez mam ale używam kropli i jest lepiej. A w momencie kiedy zmrużam lekko oczy widzę normalnie.
W każdym bądź razie zapisałam się na kontrole na przyszły czwartek i jeśli możesz to napisz na co powinnam zwrócić uwagę podczas tej kontroli.
Jak się ćwiczy akomodacje?

Soczewki nosze od trzech dni a już udało mi się jedna wywinąć na druga stronę na szczęście zauważyłam to
A no to jak okulistka stwierdziła problem z akomodacją to powinna zalecić trening wzrokowy ,który jest indywidualnie dobierany pod pacjenta i zależy od tego co jest przyczyną problemów.
Zwykle okuliści się tym nie zajmują, to jest raczej działka optometrystów.

Podczas kontroli powinno sprawdzić się,
- stan soczewki kontaktowej( czy nie ma niej zbyt dużo osadów, czy nie wysycha za szybko)
-stan przedniego odcinka oka ( czy nie pojawiły się jakiekolwiek zmiany charakterystyczne dla złej tolerancji soczewek)
-sprawdzić ostrość widzenia w soczewkach ( okulistka powinna zapytac czy nie masz problemów z ostrością przy wykonywaniu jakiś czynności)
-jeżeli coś jest nie tak to zaproponować zmianę soczewki,płynu, zmianę mocy lub ćwiczenia.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 18:18   #2039
Malfinka86
Raczkowanie
 
Avatar Malfinka86
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: ZSZ
Wiadomości: 85
GG do Malfinka86 Send a message via Skype™ to Malfinka86
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dzięki dziewczyny za tyle porad!

Zabrałam jednak okulary, nie chciałam ryzykować z włożeniem brudnej soczewki do oka np. przez niedomyte ręce. Samych okularów używałam praktycznie tylko rano, więc oczy mi odpoczęły
__________________
01.04.2012 - nie farbuję!
Malfinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 20:02   #2040
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A no to jak okulistka stwierdziła problem z akomodacją to powinna zalecić trening wzrokowy ,który jest indywidualnie dobierany pod pacjenta i zależy od tego co jest przyczyną problemów.
Zwykle okuliści się tym nie zajmują, to jest raczej działka optometrystów.

Podczas kontroli powinno sprawdzić się,
- stan soczewki kontaktowej( czy nie ma niej zbyt dużo osadów, czy nie wysycha za szybko)
-stan przedniego odcinka oka ( czy nie pojawiły się jakiekolwiek zmiany charakterystyczne dla złej tolerancji soczewek)
-sprawdzić ostrość widzenia w soczewkach ( okulistka powinna zapytac czy nie masz problemów z ostrością przy wykonywaniu jakiś czynności)
-jeżeli coś jest nie tak to zaproponować zmianę soczewki,płynu, zmianę mocy lub ćwiczenia.
powiedziała ze mam robić przerwy w pisaniu/pracy i patrzeć w dal

czyli iść na ta kontrole w soczewkach czy okularach a soczewki w pudełeczku?
__________________

Edytowane przez m_martka
Czas edycji: 2013-07-29 o 20:24
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.