Dzienna administracja czy zaoczne prawo na UŚ ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-18, 22:57   #1
julitia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 17

Dzienna administracja czy zaoczne prawo na UŚ ?


Witam , chciałabym się Was poradzić , jaki kierunek wybrać- Prawo czy administrację. W rekrutacji nie udało mi się niestety dostać na dzienne prawo na UŚ. Przyjęli mnie tylko na dzienną administrację. Powiedzcie proszę, jakie perspektywy daje zaoczne prawo, czy warto na nie iśc, czy lepiej zostać na tej administracji.
__________________
Tempus fugit
julitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 04:59   #2
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Dzienna administracja czy zaoczne prawo na UŚ ?

Wybrałabym dzienną administrację.. ale jeśli chcesz pomocy dziewczyn, które prawdopodobnie też rozważają takie możliwości jak Ty, to zapraszam TUTAJ
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 12:50   #3
luminaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 58
Dot.: Dzienna administracja czy zaoczne prawo na UŚ ?

ja sie tez dostalam na dzienną administracje.. a papiery zlozyłam na Ekonoma i teraz nie wiem co robić xD na Twoim miejscu wybralabym prawo, jezeli oczywiscie mozesz studiowac zaocznie, ja takiej mozliwosci nie mam ( na razie). Mi kazdy mowi ze administracja jest nudna jak flaki z olejem i zebym poszla na UE na gospodarke turystyczną ;p
luminaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 21:58   #4
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Dzienna administracja czy zaoczne prawo na UŚ ?

Cytat:
Napisane przez julitia Pokaż wiadomość
Witam , chciałabym się Was poradzić , jaki kierunek wybrać- Prawo czy administrację. W rekrutacji nie udało mi się niestety dostać na dzienne prawo na UŚ. Przyjęli mnie tylko na dzienną administrację. Powiedzcie proszę, jakie perspektywy daje zaoczne prawo, czy warto na nie iśc, czy lepiej zostać na tej administracji.
Prawo jako kierunek studiów daje więcej możliwości zawodowych niż administracja.
Wybrałabym więc zaoczne prawo, jak się przyłożysz do nauki i zdobędziesz odpowiednią średnią to po pierwszym roku możesz się przenieść na studia dzienne.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 08:04   #5
dumb
Raczkowanie
 
Avatar dumb
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 109
GG do dumb
Dot.: Dzienna administracja czy zaoczne prawo na UŚ ?

W tym roku to jest jakaś plaga, dziesiątki tysięcy osób idą na prawo, co wy chcecie po tym robić? Fakt, faktem od zawsze wydaje się, że jest to prestiżowy kierunek, daje niby szerokie perspektywy, ale jeżeli aż tyle osób na to idzie to przecież wybiją się tylko najlepsi.. Takie to moje przemyślenia..
a co do Twojego wyboru, to osobiście nie wybrałabym nic
__________________
_________________________ _
i zdejmę płaszcz okryty lękiem,
gdy przy mnie i przy nikim więcej
twoja jasna twarz


WYMIANKA
dumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 21:13   #6
karolinamagowir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 42
Dot.: Dzienna administracja czy zaoczne prawo na UŚ ?

Zgadzam się... Nie każdy może być prawnikiem. Moi rodzice chcieli, żebym była chirurgiem - szkoda tylko, że wymiotować mi się chce na widok krwi. Moja przyjaciółka poszła na prawo, bo to takie przyszłościowe. Dziś pracuje w radio, bo stwierdziła, że to jest jej pasja.

Wiecie. To tylko dwa przykłady. Statystycznie oczywiście lepiej skończyć prawo na Uniwerku, niż pedagogikę na AHE w Łodzi. Jednak jestem przekonana, że jeśli ktoś ma pasję, już w czasie studiów pracuje z dziećmi, robi jakieś kursy i warsztaty, które są chyba nawet w programie (www.ahe.lodz.pl/pedagogika), to również jako absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi będzie miał niezłe perspektywy.
__________________
uczymy się całe życie...
karolinamagowir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 22:29   #7
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Dzienna administracja czy zaoczne prawo na UŚ ?

Cytat:
W tym roku to jest jakaś plaga, dziesiątki tysięcy osób idą na prawo, co wy chcecie po tym robić?
Prawo podatkowe np. - ciągle tutaj jest spory deficyt na rynku, a sami absolwenci pchają się raczej na bezsensowne aplikacje ( po których są kiepskie perspektywy ) zamiast właśnie w tym kierunku.

Przy prawie zresztą zaoczne mogą być nawet lepszym wyjściem niż dzienne.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 22:57   #8
Feliciiityy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Dzienna administracja czy zaoczne prawo na UŚ ?

heej.ja tez sie dostalam na administracje na uś a zlozyłam papiery na UE katowice...na gospodarke i zarzadzanie publiczne. i nie wiem czy jes sens sie przenosic.
Feliciiityy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.