IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-25, 21:07   #571
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

http://www.emito.net/wiadomosci/wiel...__1444046.html

Mi sie wydaje, ze to wszystko jest troche nadmuchane i robia na sile sensacje.. Byly glosne przypadki jak np to dziecko w Norwegii, ktore zostalo zabrane bo bylo smutne w szkole (a bylo smutne bo umarla mu babcia), ale wydaje mi sie ze to sa jednak pojedyncze przypadki. Gdyby dzieci byly zabierane nagminnie zupelnie bez powodu to caly czas bysmy czytali takie historie w prasie czy internecie, a wcale tak nie jest. Na calym swiecie wiekszosc instytucji typu SS to wielkie molochy, ktore niestety nie dzialaja idealnie i popelniaja bledy. W Polsce tez sie zdarzaja takie sytuacje - pare miesiecy temu bylo glosno o tym jak zabrali niemowlaka tylko dlatego, ze rodzice byli bardzo biedni.


EDIT: chociaz jak czytam ten artykul to wlosy mi deba staja ;/ http://www.sosrodzice.pl/norwegia-ni...mlodych-polek/ moze jednak zbyt optymistycznie patrze na swiat?
__________________



Edytowane przez Heksa
Czas edycji: 2013-07-25 o 21:16
Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 21:20   #572
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Ja też uważam, że wiele takich typu informacji jest przerysowanych... jak czytam czasem niektóre "artykuły" to aż nie wierzę, że sieją taką propagandę, która z prawdą nie ma wiele wspólnego ...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 22:57   #573
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

prawde mowiac nie wnikam ile w tym prawdy, ale skoro takie wiadomosci sie pojawiaja, to pewnie nie sa wyssane z palca.
Swego czasu, chyba w ekspresie reporterow byla historia matki (w ktoryms z krajow skandynawskich), ktorej opieka chciala zabrac dziecko bo matka byla nadopiekuncza, tzn. za czeso do lekarza chodzila, domagala sie badan, nie wierzyla w diagnoze itp. okazalo sie, ze dziecko jest ciezko chore. Ona - jesli dobrze pamietam- jakims cudem uciekla do Polski i musi sie ukrywac bo sciga ja ojciec dziecka.
Swoja droga nie wiem co by ze mna bylo w takiej Danii czy Norwegii za dzisiejsze krzyki moich dzieci (bunt 4 latka i 2 latka jednoczesnie)
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 08:08   #574
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Eve - ja nie twierdzę, że takie rzeczy się nie dzieją, ale onet ma tendencję do wyolbrzymiania niektórych problemów... ja juz od jakiegoś czasu nie czytam bo potem się dowiaduję, że i tak wszyscy pracujemy na zmywakach, jemy chleb z pasztetem (tylko i wyłącznie)i mieszkamy po 10 osób w jednym pokoju ehheheheh
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 22:35   #575
francmal
Rozeznanie
 
Avatar francmal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 601
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Eve A tak to inna bajka

annje Dzieki no ja wlasnie tez sie zastanawiam bo 1 sprawa to bedziemy musieli dzieci wozic do Waterford (jest najblizej) a 2 to taka ze obecnie wolimy by dobrze opanowaly 1 jezyk (czytanie, pisanie) a nie mieszac im w glowie Jednak najstarszy od przyszlego roku na bank juz pojdzie bo idac Pl systemem bedzie musial zaczac pierwsza klase a jesli kiedys zachce nam sie wracac to nie chce aby byl cofniety w szkole Pozatym jak teraz wyglada obowiazek szkolny w Pl bo juz sie gubie. Swego czasu starszaki mialy isc rok po roku potem jako blizniaki a teraz z tego co sie orientuje to w obu przypadkach mozemy sami decydowac bo oboje sa z konca roku (tzn Filipa rocznik moze isc jako 6 lub 7-latek do pierwszej klasy natomiast Laury rocznik to pierwsze polrocze musi isc jako 6-latki zas z drugiego polrocza to rodzice decyduja- a ze my jestesmy za jak najdluzszym dziecinstwem to poslemy jak najpozniej sie da) Czy wogole jestem na czasie z obecnym systemem szkolnictwa



Co do tych palacych tez bym im po gebach dala albo na przymusowa sterylizacje. Najlepsze sa jeszcze te mamuski, ktore nie dosc ze pala w ciazy to potem karmia naturalnie bo to takie zdrowe (czytaj bede miec na fajki zamiast mleka) ale glupiemu do rozsadku nie przemowisz w wiekszosci wypadkow sa to ludzie z nizin spolecznych i sami pochodza z takich domow


Co do tych artykulow to trudno oceniac bo wiadomo takie sytuacje sa byly i beda a czy sa naglasniane czy nie to zalezy od tego na kogo trafi i czy nie ma lepszej sensacji do publikacji

A teraz dobranoc

Edytowane przez francmal
Czas edycji: 2013-07-29 o 22:38
francmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 23:54   #576
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Francmal
ja co prawda powrocilam na ojczyzny lono, ale niewiele lapie z systemu szkolnictwa
tzn. wiem, ze 5latki maja obowiazek przedszkolny i od 2014 do szkoly maja isc 6latki (choc czy pojda, to sie okaze), ale nie slyszalam nic o tych polowach roku
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 07:16   #577
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Tez jestem pogubiona Znajomi mowia, zeby przedluzac jak sie da i wyslac nawet 7 czy 8 latka, bo polska szkola w przeciwienstwie do irlandzkiej jest przeladowana - sama widzialam, znajoma 7latka ma zajecia raz w tygodniu, prac domowych na 4 dni i 27 (!!!!) ksiazek na caly rok. Wiec polska szkola plus normalne dziecinstwo mi nie pasuje za nic. Dlatego na pewno ten rok dajemy sobie spokoj, a we wrzesniu 2014 bedzie mial 6.5 roku tak ze chyba juz sprobujemy. Jak z Maksem nie mam pojecia, bo rocznikowo powinien isc rok po Adasiu, ale jest grudniowy. Tutaj rozwazam powaznie przetrzymanie go kolejny rok, ale chyba zobaczymy jak starszak sobie radzil bedzie, jaka ta szkola w ogole i wtedy podejmiemy ostateczna decyzje.

I napisze jeszcze tutaj - opiekunka moich chlopakow jedzie na wakacje i potrzebuje zastepstwa za nia pod koniec sierpnia. Jakby ktos mial namiary na kogos fajnego, kto moglby sie zajac chlopakami przez 3 dni to prosze o wiadomosc. Wiecej szczegolow na pw

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
annje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 10:20   #578
francmal
Rozeznanie
 
Avatar francmal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 601
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Eve Pisz mi tu szybciutko co Was tam sciagnelo? Tak sie zarzekalas ze owszem w Irlandii sie nie widzisz ale do Pl nie wrocisz a tu patrz Wlasnie w zeszlym roku wiem ze byly jazdy z Filipem bo starszaki sa zameldowane w Pl i maja Pl obywatelsto wiec szkola czy tam przedszkole upominalo sie o Filipa i musielismy brac z naszej szkoly pismo wyslac do kogos do Pl by to przetlumaczyl i zaniosl do placowki Ciekawe czy w tym roku bedzie powtorka Co do tego pol roku gdzies mi to przemknelo ale pewnosci nie mam bo co chwile zmieniaj zdanie wiec pytam tych co zorientowani Niby moja siostra uczy w gimnazjum ale jak mam z nia gadac to mnie skreca wiec nawet nie zaczynam tematu zreszta ona jest za tym aby dziecko jak najszybciej szlo do szkoly Jednak dla mnie ten podzial na polrocza jest bardzo dobry z tego wzgledu ze Laura bylaby o 2 lata do tylu w porownaniu z dziecmi ze stycznia 2007 a to moim zdaniem stanowczo za duzo

annje hmm to u Was troche dziwnie jest albo cos sie zmienilo Bo jak w zeszlym roku bylam na stronie p szkoly w Waterford to ogolnie do 3 klasy dzieci maja tylko po kilka godzin jezyka polskiego w pierwszej klasie chyba 2,5-3 h w soboty no ale musze jeszcze tam zajrzec i przepychu nie ma. A wogole czy zerowka jest obowiazkowa? No i wg mnie na poczatku nic poza jezykiem polskim nie jest potrzebne bo reszty dzieci ucza sie tu Filip np w juniorach zna juz caly alfabet i czyta proste zdania bo przez ostatnie 2-3 miesiace nosil codziennie ksiazeczke do czytania na zasadzie Ala ma psa, Ola ma kota. Ldy sa na stole, buty pod stolem itp Pozatym jakbym miala pewnosc ze zostaniemy tu do czasu ukonczenia szkol przez dzieci to pewnie bym sobie Pl szkola nawet glowy nie zawracala jednak jeszcze nie wiemy gdzie i co robic bedziemy


A wogole do Pl jechalismy autem (ostatni raz bylismy jesienia 3 lata temu wiec starszaki male byly) i w Niemczech w obie strony nocowalismy. W drodze do Pl zatrzymalismy sie w Hanoverze a praktycznie w statnim hotelu bo zanim napis miasta byl juz przekreslony i byl super zdala od gwaru na wzgorzu super obsluga itd. Zostalismy tam na 2 noce aby 1 dnia troche pozwiedzac- pogoda dopisala wiec poszlismy na lake kolo hotelu(ogolnie tam byl duzy park, piekne wzgorze z panorama na cale miasto) i kurcze moje najstarsze dziecko sie laki balo A raczej tych robali i owadow co sie w niej kryly
francmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 16:33   #579
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Zerowka nie jest obowiązkowa na szczescie.
A co do polskiej szkoły znajonych to nie mam pojecia co to za miejsce. Na pewno nie ta przy ambasadzie na która ja sie czaje (ufffff). Ale tak wlasnie jest - zajęcia kilka godzin w sobotę a potem pól tygodnia zaryp w domu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
annje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 22:02   #580
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Witam
Trochę się czaiłam, ale wreszcie postanowiłam dołączyć
W Irlandii jestem ponad 7 lat, mieszkam w Co. Tipperary.
Obecnie jestem w 25tc a termin porodu mam na 18 listopada
Będe rodzić w Maternity Hospital Limerick.

Kilka nicków kojarzę z innych wątków

Pozdrawiam
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 20:42   #581
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Witam
Trochę się czaiłam, ale wreszcie postanowiłam dołączyć
W Irlandii jestem ponad 7 lat, mieszkam w Co. Tipperary.
Obecnie jestem w 25tc a termin porodu mam na 18 listopada
Będe rodzić w Maternity Hospital Limerick.

Kilka nicków kojarzę z innych wątków

Pozdrawiam

hej paulinaizabela - to calkiem dlugo sie czailas jak to juz 25 tydzien! Witamy gratulacje z racji stanu blogoslawionego! forum jakos tak zamarlo na kika dni, to jak nic z powodu dlugiego weekendu... nie znam zadnych limerickowych 'ciezarowek', ale to nie znaczy ze ich niema! mzoe bardziej zasiedziale uzytkowniczki znaja?

Swoja droga zarzucajac temat do rozmow, czy czytacie, ogladacie filmiki co by sie jak najwiecej dowiedziec, czy stan blogiej nieswiadomosci jest wam blizszy - znaczy wiem, ze dla tych co to juz kolejny raz to pewnie kaszka z mleczkiem, ale.. co lepiej wiedziec za duzo czy za malo wg was?

ja w ramach pre-baby shower dostalam od kolezanek irlandek ksiazke 'the irish better birth book' - i kilka dziewczyn tez niezaleznie mi powiedzialo ze jakbym miala przeczytac/zobaczyc tylko jedna ksiazke/ film to by byl ich wybor, bo ma duzo praktycznych porad o irlandzkiej sluzbie zdrowia. Na razie jestem w pierwszym rozdziale, cos wiecej na pewno opowiem jak sie dowiem - na pewno sie przyda jesli chodzi o slownictwo(!) okolo tematyczne, ale zastanawialam sie jak z waszym podejsciem do tematu...

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Witam
Trochę się czaiłam, ale wreszcie postanowiłam dołączyć
W Irlandii jestem ponad 7 lat, mieszkam w Co. Tipperary.
Obecnie jestem w 25tc a termin porodu mam na 18 listopada
Będe rodzić w Maternity Hospital Limerick.

Kilka nicków kojarzę z innych wątków

Pozdrawiam
annje - szkol jest chyba kilka w dublinie i okolicach - bo i Kildare slyszalam, i na Cabrze - to wiem bo niedalko mieszkam! czy jest jakis nieoficjany ranking tychze? jak sie taka szkole wybiera?
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-06, 20:48   #582
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Anamoe
Faktycznie tu spokój

Ja czytam "Ciężarówką przez 9 miesięcy" i "W oczekiwaniu na dziecko" a poza tym udzielam sie w wątku mamusiowym i stamtąd mam dużo ciekawych informacji

A Ty na kiedy masz tp??
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 07:03   #583
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Odp: Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Anamoe Pokaż wiadomość

annje - szkol jest chyba kilka w dublinie i okolicach - bo i Kildare slyszalam, i na Cabrze - to wiem bo niedalko mieszkam! czy jest jakis nieoficjany ranking tychze? jak sie taka szkole wybiera?
Sa dwie oficjalne - jedna pod patronatem polskiego kosciola, druga ambasady i kilka prywatnych. Same dobre rzeczy slyszalam o tej pod patronatem ambasady, wiekszosc dzieci moich znajomych tam chodzi. Nie wiem, czy jest jakis ranking, ale ja z zasady od prywatnych wynalazkow trzymam sie z daleka.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
annje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 10:04   #584
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Odp: Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Hej Paulinaizabela

Ja na razie czytam o tym co się dzieje na chwilę obecną i nie wybiegam za bardzo w przyszłość jeśli chodzi o poród itd.
Nastawiam się właśnie na tę książkę "w oczekiwaniu na dziecko" i pewnie znajdę ją w wersji elektronicznej, przynajmniej na razie
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:00   #585
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Odp: Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Hej Paulinaizabela

Ja na razie czytam o tym co się dzieje na chwilę obecną i nie wybiegam za bardzo w przyszłość jeśli chodzi o poród itd.
Nastawiam się właśnie na tę książkę "w oczekiwaniu na dziecko" i pewnie znajdę ją w wersji elektronicznej, przynajmniej na razie
hej Małgoś

Ja w sumie też czytam co tydzień to co mnie dotyczy
Ja mam ją w pdf', jak chcesz mogę Ci przesłac tylko podaj maila. To taki suchy poradnik..."Ciężarówka... " jest napisana z humorem i świetnie się ją czyta

Jak sie czujesz? który masz już tc??
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:08   #586
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: Odp: Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez annje Pokaż wiadomość
Sa dwie oficjalne - jedna pod patronatem polskiego kosciola, druga ambasady i kilka prywatnych. Same dobre rzeczy slyszalam o tej pod patronatem ambasady, wiekszosc dzieci moich znajomych tam chodzi. Nie wiem, czy jest jakis ranking, ale ja z zasady od prywatnych wynalazkow trzymam sie z daleka.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ha tez pewnie kieeedys wybiore ta przy ambasadzie - mialabym wieksze zaufanie niz do prywatnych czy przykoscielnych. Jakos tak cala ta katolicka edukacja budzi we mnie stres... znaczy nie chcialabym nikogo urazic, ale u mnie w szkole byli roznowiercy i niby zwykla polska bezreligijna a i tak im sie co i raz obrywalo, wiec az strach pomyslec co w takiej pod egida religii sie dzieje. tym bardziej ze maja obowiazek przyjac niezaleznie od wyznania.... ale to tak juz niechcacy wjechalam na system lokalny edukacyjny..chyba na journal.ie pisali jakis czas temu ze irlandia jest w top 10 krajow do dorastania. Byly wymienione rozne kryteria wlasnie tez szkolne co do ktorych bylo mi sie trudno ustosunkowac, ale znajomi maja 2 dzieci w szkole i dzieci super zadowolone, wrecz kara jak nie ma, wiec musi byc fajnie

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

ha to widze ze mamy podobne podejscie na razie bardziej mnie interesuja rzeczy zwiazne z tym cos ie ze mna dzieje, stadia rozwoju w zyciu plodowym,jakos tak koncepcja rodzeniajest jeszcze dosc odlegla. Chociaz w Rotundzie jak sie napatrzylam na rozne stadia ciazy to sie to urealnilo! Paulinaizabela jeszcze wczesnie, tak sie w kazdym razie pocieszam, 14 tydzien wlsnie mi stuknal....

moja irlandzka ksiazke to tez pierwsza ktora czytam, troche na forach troche na gazecie, blogow ciazowych jest co nie miara, albo co mi ktos podesle, ale jakos nie mam zwartego planu.
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 14:54   #587
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Odp: Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
hej Małgoś

Ja w sumie też czytam co tydzień to co mnie dotyczy
Ja mam ją w pdf', jak chcesz mogę Ci przesłac tylko podaj maila. To taki suchy poradnik..."Ciężarówka... " jest napisana z humorem i świetnie się ją czyta

Jak sie czujesz? który masz już tc??
o dzięki, jak nie znajdę na chomiku to zwrócę do ciebie bo wolałabym ją w formacie .doc bo wtedy wrzucam sobie na telefon, choć to w sumie nie problem przekonwertować

U mnie 16 tc... i czuję się co raz lepiej, dopiero początkiem 15 tyg przestałam wymiotować, ale mdłości nadal mam od czasu do czasu i dużo częstsze migreny, ale daję radę
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 15:58   #588
francmal
Rozeznanie
 
Avatar francmal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 601
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V



Dziewczyny gdzie macie ubezpieczone auta albo jak ubezpieczalnie polecacia w kwestii finansowej. Bo ogolnie od kilku lat mamy auta w Axa ale teraz to przegieli. Wczesniej za auto 1.3 placilam kolo 450 e a teraz za 1,6 z max znizek oferuja mi jedyne 670e Kuzwa wiem ze wiekszy silnik to wieksze oplaty ale bez przesady. Zreszta to nie pierwszy raz taki numer gdy szukaja naiwniakow bo poprzednio tez dali cene z kosmosu a po konwersacji spadla o jakies 150 e Ale ogolnie mnie juz wkurzaja bo kroja za wszystko. Czy w innych ubezpieczalniach jak sie przenosi ubezpieczenia miedzy swoje auta tez jest dodatkowa oplata? Bo nam za kazdym razem brali 30-40e. Inna sprawa ze jakbysmy przenosili na obcej osoby auto to by nie kosili


Annje Wlasnie ta w Waterford o ktorej myslimy jest pod patronatem ambasady w Dublinie




Co do Limerick to ja rodzilam tam prawie 6 lat temu Bardzo chwale sobie ten szpital Zreszta na moj obecny tez nie narzekam
francmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 19:32   #589
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

francmal - ja obecnie mam w AXA bo było najtaniej, najlepiej jednak postraszyć, że odejdziesz (albo jeszcze lepiej znaleźć tańszą ofertę i i o tym powiedzieć). Niestety wszystko poszło do góry, a przede wszystkim to, ze jak auto na kobietę to wyrównali (oczywiście podwyższyli kobietom a nie obniżyli mężczyznom) z tego co sprawdzałam, to dla mnie najlepsza była AXA, kiedyś miałam w Avivie ale im dłużej byłam z nimi to coraz więcej chcieli ode mnie więc w AXA płaciłam 600 euro, w 123.ie też chcieli koło 750 e w Avivie powiedzieli mi 980 euro a najlepsze było TESCO które chciało ode mnie prawie 1300 euro, zaczęłam się śmiać. Ubezp auta zależy od wielu, wielu czynników (marka, rocznik, zniżki, gdzie trzymasz auto, czy ma zabezpieczenia, dodatkowego kierowcę i pewnie jeszcze wiele więcej) i u mnie najlepiej wychodzi AXA ale u ciebie może być inaczej. Dodam, że mam prawko ponad 10 lat, obecnie 50% zniżek, a co chwilkę chcą więcej.

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2013-08-08 o 20:55
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-08, 19:42   #590
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
o dzięki, jak nie znajdę na chomiku to zwrócę do ciebie bo wolałabym ją w formacie .doc bo wtedy wrzucam sobie na telefon, choć to w sumie nie problem przekonwertować

U mnie 16 tc... i czuję się co raz lepiej, dopiero początkiem 15 tyg przestałam wymiotować, ale mdłości nadal mam od czasu do czasu i dużo częstsze migreny, ale daję radę
Spoko, to jak coś daj znać

Ojej to współczuję, wymęczyłaś sie od początku Mnie na szczęście wszystkie dolegliwości ominęły Teraz czasem zgaga złapie i plecy pobolą, ale to już taki etap

My mamy ubezpieczenie w Avivie, w grudniu chyba będę się rozglądać za inną firmą, bo coś mało zniżają ceny z roku na rok
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 21:15   #591
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Samochod to dzialka mojego meza, i tez mamy w Axa francmal. On co roku robi taki sam rytual. Axa przysyla nam list ze przedluzyli i teraz bedzie xx a nawet xxx bo zazwyczaj cena jest z kosmosu. Wiec on dzwoni do niech ze moga sobie przedluzac, ale bez niego, on sie na przedluzanie nie zgadza i ma jeszcze 2-3 tygodnie na podjecie decyzji. Bo zazwyczaj list dostajemy 3 tygodnie wczesniej. Potem robi rundke i dzwoni do Avivy, AA (ktore dalo nam niezla cene w tym roku), itp. Po czym Axa tak na tydzien przed zaczyna do niego wydzwaniac, wiec on mowi jakie ceny dostal u innych i co oni moga z tym zrobic, i jakos tak zawsze wracamy do tej prawie orginalnej, prawie - bo w tym roku placimy chyba 50 euro extra ale mam cover na innych kierowcow... ale tak jak pisze malgos - ostatnio nawet w szerszym gronie rozmawialismy ze strasznie podrozaly ubezpieczenia... niestety przeba podzwonic z z twardymi argumentami do dyskusji byc przygotowanym.

Edytowane przez Anamoe
Czas edycji: 2013-08-08 o 21:18
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 23:39   #592
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Francmal
my mielismy zawsze w FBD, po tym jak za pierwszy samochod w 2006 AXA krzyknela 2400 Fbd wowczas chcialo chyba 1300
Z roku na rok placilismy oczywiscie coraz mniej, czesto zmienialismy samochody, czasami mielismy dwa, czasami jeden, nigdy zadnych problemow ani dodatkowych oplat. Teraz przed wyjazdem tez dostalam zwrot bo nie wykorzystalam tego za co zaplacilam.
U nich mialam tez ubezpieczone domy, cena cos ok 80e na rok w pierwszym roku
A, no i "zderzylismy" sie z procedura powypadkowa, zadnych problemow
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 11:43   #593
francmal
Rozeznanie
 
Avatar francmal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 601
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

DZieki dziewczyny O tych numerach z axa wiem bo jak wczesniej pisalam i tak ostatecznie ze 150 euro mniej bylo niz oni proponowali. Co do prawka to mam dluzej niz TZ niedlugo 13 lat mi stuknie od 6 lat mamy ubezpieczenie wprawdzie przez 3 pierwsze lata bylam jako dodatkowy kierowca ale ubezpieczony no i wg nich to mam 75% znizek. Najlepsze jest to ze mi policzyli 670 e a TZ w zeszlym roku za takie samo auto starsze tylko o 4 lata placil 515 e (no i ma tam kilka bajerow wlasnie ze moze kazdy jezdzic i przed jakims tam uszkodzeniami itd )) Zreszta przewiduje ze jak pojde i zagadam to wlasnie cos kolo tego mi powiedza. Ale i tak chce najpierw odwiedzic kilku innych ubezpieczycieli i zobaczyc co mi powiedza Tylko z moja brygada to troche trudne a mam tydzien Bylam juz nawet na miescie i jak namierzylam jedna ubezpieczalnie to akurat na lunch zamykali

Eve musze zobaczyc czy tu w okolicy jest tez to FBD. No my w axa tez placilismy z roku na rok mniej z tym ze mielismy myk ze ja mialam auto 1.3 a potem na 1.6 przenioslam no a teraz to juz 1.6 normalnie biore na siebie. Co do aut to jeszcze 3 miechy temu 4 fury u nas staly na 2 kierowcow No ale 1 zafke sprzedalismy a wczoraj po ponad 6 wspolnych latach poszla skoda bo jest za mala dla nas
A wogole Ty nie sciemniaj tylko mialas napisac jak sie w PL zyje i co Was tam sciagnelo a i w jakim rejonie osiedliscie i czy to tak na stale czy przejsciowo. Pisz szybko albo


Wogole to milego dzionka

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Eve znalazlam to FBD i jest w latwo dostepnym miejscu Do tego full wypas ubezpieczenie wyszlo mi 508e jak u nich a online 457 roznica spora a takie srednie to wychodzi mi kolo 350 e. Po obiadku tam podjade i sie zorientuje i jesli ceny beda jak tu napisali to sobie wezme
francmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 12:42   #594
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Co do ubezpieczeń to normalne, nie tylko Axa schodzi z ceny jak znajdziesz lepszą ofertę, choć przyznam, że Aviva nie chciała zejść, więc podziękowałam to jest właśnie to, że nawet jak ktoś będzie miał takie same zniżki, takie samo auto to i tak w jednej ubezpieczalni może wyjść nam różna kwota Axa nawet w tym najbardziej standardowym (third party etc) ma tę opcję, że możesz prowadzić inne auta (cover ten third party itd) jeśli masz powyżej 25 lat. Ja zakupiłam drugie autko 2 dni temu i najkorzystniej wyszła mi znów Axa, ale o tym FBD nie słyszałam, więc zagłębię się w temat
Francmal - jeśli sprawdzasz na stronce to zapisuj sobie numer referencyjny i na tej podstawie będzie mogła mówić, że tam wyszło ci taka i taka kwota ...

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2013-08-11 o 12:44
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 15:14   #595
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Szczerze to nie ogarniam w ogole tematow samochodowych, tz jest wyspecjalizowany i nie musze sie tym zajmowac. Wlewam benzyne i jezdze Nawet jak mi kupowal samochod, to bylo na zasadzie - kupilem ci, ubezpieczylem ci, tu podpisz, masz kluczyki i jazda. I wlasnie sobie umieruchomilam swoje jezdzidelko, bo jakis czas stal, poruszalam sie sluzbowym i akumulator zdechl, ale tradycyjnie - tz sie zatroszczy. Jeden swir samochodowy w domu wystarczy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
annje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 21:46   #596
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

troche zgadzam sie annje, ale raczej w wlasnego wygodnictwa - to znaczy jesli tz sie zorientuje ze samochodem tez umiem sie zajac to bedzie tragedia, a tak musi tego pilnowac - grzecznie slucham jak sobie psioczy na ubezpieczycieli nawet z zainteresowaniem, ale wrecz obnosze sie z postawa jak sie nauczysz robic pranie to ja bede ubezpieczac samochod.... zeby byla jasnosc pranie umie robic, bo w koncu sam mieszkal kilka ladnych lat, ale umiejetnosc zanikla wraz z kobieta w domu....

malgos kurcze az sie spytalam, bo widac pokrecilam i na 100% tego wczesniej nie mielismy, ze mozemy jezdzic dowolnym samochodem znajomych etc i nasze ubezpieczenie dziala

Edytowane przez Anamoe
Czas edycji: 2013-08-12 o 21:57
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 22:41   #597
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Anamoe - ja tam lubię wszystko wiedzieć
a co do ubezp. na jazdę innymi autami, to normalnie my mieliśmy to w podstawowej wersji a jestem z Axą od kwietnia tamtego roku, chyba że też nie wszystkim oferują... sama nie wiem... to drugie u nich też ubezpieczyłam i też było w podstawowej wersji ubezp i w tej rozszerzonej
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 11:58   #598
francmal
Rozeznanie
 
Avatar francmal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 601
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Hej

Ogolnie ubezpieczeniami sie tez Tz zajmowal ale ch.... mnie strzela jak widze ze chca kosic coraz wiecej a znajac Tz to pojdzie i wezmnie pierwsze lepsze by spokoj miec)
Zatem na stronce FBD niby ladnie wyglada ale potem trzeba doliczyc jeszcze kilka dodatkowych rzeczy i z okolo 350e zrobilo sie nagle niecale 500e Poszlismy do axa spytac co jest grane i okazalo sie ze moga dac mi na maxa 540 e ze znizkami 75% a wczesniej chcieli 670e roznica jest ale i tak za duzo chca. Po wdaniu sie w gadke wyszlo ze sa pieprzonymi rasistami bo od niedawna maja dodatkowa oplate dla ludzi nie posiadajacych irlandzkiego albo UK prawa jazdy ze wzgledu ze nie moga sprawdzic czy mamy pkt karne normalnie paranoja. Zatem wyszlismy i jak sie TZ ubezpieczenie skonczy tez juz wiecej z nich nie skorzystamy

Bylam jeszcze w one direct czy jakos tak i wyszlo mi 470e oprocz tego kilka w internecie sprawdzilismy najlepsze jest 123.ie sumy kosmiczne chca i jakies depozyty))) Stanelo na tym, ze przez internet z Aviva chyba wezme bo nieco ponad 400 e chca a jest to co w innych tzn my bierzemy to third part, fire& cos tam jeszcze.
Co do aut to ja nigdy nie pozyczalam wlasnego i nie mam zamiaru (pomijam sprawy typu mechanik, itp) zatem na moim jestem ja i maz chcoc teoretycznie moga jezdzic ci co ukonczyli 25 lat za to TZ moga jezdzic wszyscy ale tez auta nie pozycza. Ja mam na tym pkt chopla i nawet nie pozwalam aby ktokolwiek nasze auta na podworku przestawial)) Jakos od zawsze tata mnie uczyl ze auto powinno miec 1 kierowce i w sumie albo z nim albo z partnerami jezdzilam fura na zmiane ale nikt wiecej. Jak nie mialam swojego na wlasnosc i matka czasami kazala dac szwagrowi albo siostrze to wyboru nie mialam ale po nich jakos gorzej mi sie jezdzilo

Malgos_12 Dzieki za rade wlasnie tak zrobilam i poszlam do FBD i mowie jak mu wyszlo okolo 500e jak mi wychodzilo w granicach 350e i mu nr i wsystko podalam no a wyszlo na to ze oni jako jedyni maja taki kalkulatorek co kilka danych trzaba wpisac i to zrobilam i tyle a jak potem zaczelam sie wglebiac w temat i dalej wypelniac to na ostatniej stronie byly dodatkowe oplaty typu wymiana szyby itd i faktycznie wyszlo tyle co mi koles podawal takze trzeba wszystko czytac i sprawdzac bo nie tylko oni maja ukryte dodatkowe koszta)

Pozatym odradzam kupowania internetu z 3 G ja juz kilka tygodni sie wkurzam ale od kilku dni to pierdylca dostaje co chwile resetowac musze ale w najblizszy wekkend idziemy do nich powiedziec zeby sobie to w dupe wsadzili. Na poczatku bylo ladnie pieknie szybko chodzil nawet przy porzadnych ulewach gdy telewizor nie odbieral a teraz to bez roznicy jaka pogoda i tak nie dziala

Edytowane przez francmal
Czas edycji: 2013-08-14 o 11:59
francmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 12:32   #599
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Francmal - to akurat nie nowość z tym prawkiem, że jak masz irlandzkie to mniej się płaci, koleżanka dawno temu wymieniła i miała taniej (i miałam chyba ubezp w Avivie ale to był jeszcze Hibernian) Ja sama nad tym się zastanawiałam, ale nie chciałam nosić tej "encyklopedii" ze sobą, teraz mają już normalne te jak to określają "amerykańskie" (hahaha)

Tak sobie właśnie myślałam, że pewnie ceny super w tym FBD a potem okaże się coś innego, bo kalkulator był zbyt pobieżny, ale zawsze warto sprawdzić

Ja mam neta z UPC i ogólnie nie mamy z nimi problemów
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 21:49   #600
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

malgos - Z ta axa moze byc tak ze my u nich juz 4 lata ciagiem i kiedys poprostu tego nie bylo, my niepytalismy i tak wiesz toczylo sie to swoim torem. Ja zasadniczo tez lubie wiedziec i zawsze jak tz kupuje to dyskutujemy nad roznymi opcjami i porownujemy oferty razem, ale to on za nimi chodzi i ostatczenie podejmuje decyzje, w tym roku jakos sie super szybko uwinal z tym, albo ja w ogole nie bylam zainteresowana bo akurat sie dowiedzialam o ciazy i inne rzeczy mi byly w glowie....

Francmal bardziej chodzi o to zeby miec, tak myslelismy ze jesli byla cesarka albo cos to wolelibysmy zeby jesli przyjedzie moj tata to mogl mnie wozic ( przez 6 tygodni po nie mozna prowadzic). Just in case...
zasadniczo tez nikt naszym autkiem nie jezdzi i go nie pozyczamy...
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 15:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.