Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy! - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-26, 11:30   #2311
Turkusowy Motylekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 59
Dot.: Biała wydzielina z sutka ciąża czy choroba?

Nadprodukcja hormonu PROLAKTYNY ,masz podwzższona prolaktyne ,a skora na twarzy miedzy piersiami ,bardziej sie nie przetluszcza jest tlusta? wiecej wloskow jasnzch doszc dlugich ci nie rosnie?
Turkusowy Motylekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 11:43   #2312
imponderabilia2
Raczkowanie
 
Avatar imponderabilia2
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Biała wydzielina z sutka ciąża czy choroba?

Czytałam co nieco na ten temat, znalazłam informację na temat tej Prolaktyny.. Skóra na mojej twarzy i między piersiami ciągle jest taka sama, żadne włoski też się nie pojawiły. Ciekawi mnie również czy ta nadprodukcja nie przeszkodzi mi w zajściu w ciążę..? Z drugiej strony czytałam też, że taka nadprodukcja występuje u kobiet w ciąży, ale zastanawiam się po jakim czasie piersi zaczynają gromadzić mleko u kobiety w ciąży. Szczerze mówiąc podczas pierwszej ciąży nie zwróciłam na to uwagi więc nie mogę porównać..

Edytowane przez imponderabilia2
Czas edycji: 2013-08-26 o 11:53
imponderabilia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 18:12   #2313
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Biała wydzielina z sutka ciąża czy choroba?

Dni płodnych się oblicza kalendarzykiem
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 18:55   #2314
patosiara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15
Exclamation jak wygląda miesiączka pod czas stosunku ?

witam, mam jutro możliwość kochania się z moim chłopakiem, oboje jesteśmy gotowi i chcemy tego, jednak ja tydzień temu w srode dostałam okres, teraz mi się konczy i mam plamienia. zastanawiam się tylko, jak to będzie wyglądało pod czas odbywania stosunku. jak będzie wyglądał mój ' soczek' hihi i czy miesiaczka może w czyms przeszkadzać?
patosiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 20:05   #2315
Lilith_s
Raczkowanie
 
Avatar Lilith_s
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 34
Dot.: jak wygląda miesiączka pod czas stosunku ?

Witam
To, czy miesiączka może 'przeszkadzać' zależy tylko i wyłącznie od partnerów i ich hmm.. tolerancji?
Oczywiście mogą się pojawić plamienia w trakcie stosunku, w moim przypadku np. sprawia on, iż miesiączka staje się bardziej obfita, nawet jeśli są to jej ostatnie dni - wszystko zależy jednak od konkretnego organizmu. Oczywiście musisz wcześniej poinformować partnera o zaistniałej sytuacji.
Jeżeli jesteś dziewicą to niestety jest możliwość, iż 'pierwszy raz' okaże się nieco bardziej bolesny ze względu na większą wrażliwość stref intymnych podczas okresu.
__________________
Nie sztuka dostrzec sukę w oczach damy, ale uszanować damę w oczach suki.

The One Year Challenge:
Matura 2014! Przyszła studentka weterynarii
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Lilith_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 20:32   #2316
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: jak wygląda miesiączka pod czas stosunku ?

Ja już miałam ostatnio tylko delikatne plamienie (szósty dzień), ale w trakcie stosunku plamienie zamieniło się w normalne, dość obfite krwawienie, więc uwaga. Lepiej miej coś do podłożenia, jakiś gruby ręcznik.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 21:07   #2317
opikopi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 23
Dot.: Biała wydzielina z sutka ciąża czy choroba?

Ja bym z tym poszła do lekarza- tym bardziej, że staracie się o dziecko. Jak nie masz sprawdzonego, to poszperaj w necie, albo wpisz sobie w wyszukiwarkę osoz placówki - wyskoczy Ci link do świetnej wyszukiwarki placówek medycznych. Lepiej nie zwlekać, na pewno odczuwasz dyskomfort...
opikopi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 21:15   #2318
patosiara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15
Dot.: jak wygląda miesiączka pod czas stosunku ?

Oczywiście musisz wcześniej poinformować partnera o zaistniałej sytuacji.




mój chłopak wie o wszystkim , powiedział, że możemy poczekać, ale sytuacja nam nie pozwala na swobodę . .
patosiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 08:01   #2319
imponderabilia2
Raczkowanie
 
Avatar imponderabilia2
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Biała wydzielina z sutka ciąża czy choroba?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Dni płodnych się oblicza kalendarzykiem
W takim razie jak nie kalendarzykiem to czym?! o.O Od paru lat mam regularne miesiączki i z pierwszym dzieckiem nam się w ten sposób udało. Poza tym czuje zachowanie własnego ciała podczas tych dni, chyba znam siebie najlepiej?

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Cytat:
Napisane przez opikopi Pokaż wiadomość
Ja bym z tym poszła do lekarza- tym bardziej, że staracie się o dziecko. Jak nie masz sprawdzonego, to poszperaj w necie, albo wpisz sobie w wyszukiwarkę osoz placówki - wyskoczy Ci link do świetnej wyszukiwarki placówek medycznych. Lepiej nie zwlekać, na pewno odczuwasz dyskomfort...
Jutro mam wizytę u lekarza ale myślałam, że do tego czasu ktoś podzieli się ze mną podobnymi doświadczeniami. Ginekologa mam świetnego, prowadził moją ciąże i byłam z niego bardzo zadowolona dlatego też postanowiłam udać się do niego bo mam wrażenie, że jest profesjonalistą w tym co robi. W sumie dyskomfortu jako takiego nie mam dlatego, że nie płynie mi to strumieniami a po naciśnięciu wypływa mi kropelka wielkości główki od szpilki i tak w kółko jedno naciśnięcie to jedna kropelka. Być może zdarzało mi się to wcześniej ale nie zwracałam na to szczególnej uwagi. Czytałam opinie na innych forach ale wszystkie są stare i myślałam, że tutaj porozumiem się z kimś kto obecnie lub nie dawno się z tym borykał.
imponderabilia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:37   #2320
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Biała wydzielina z sutka ciąża czy choroba?

Cytat:
Napisane przez imponderabilia2 Pokaż wiadomość
W takim razie jak nie kalendarzykiem to czym?! o.O Od paru lat mam regularne miesiączki i z pierwszym dzieckiem nam się w ten sposób udało. Poza tym czuje zachowanie własnego ciała podczas tych dni, chyba znam siebie najlepiej?

poczytaj o metodzie objawowo-termicznej
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:36   #2321
imponderabilia2
Raczkowanie
 
Avatar imponderabilia2
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Biała wydzielina z sutka ciąża czy choroba?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
poczytaj o metodzie objawowo-termicznej
Fajnie, można przeczytać aby trochę dowiedzieć sie czegoś więcej, natomiast nie chcę na siłe planować ciąży co do dnia minuty, itp. Chodzi o to, ze się staramy ale nie za wszelką cenę chcemy aby wynikło to bardziej naturalnie. Ale dziękuję za info.
imponderabilia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 12:53   #2322
emmmwuuu
Raczkowanie
 
Avatar emmmwuuu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 201
żółtawo-krwiste upławy o b. kwaśnym zapachu

wczoraj rano zauważyłam na bieliźnie żółte upławy z jakby nitkami krwi, mają okropnie intensywny kwaśny zapach, poza tym trochę mnie wiadomy narząd szczypie. zapisałam się do ginekologa - wizytę mam wyznaczoną na piątek popołudniu

totalnie nei wiem skąd to się wzięło, kilka dni temu byłam na basenie, może tam coś załapałam

wiecie co to może być? jak jakoś domowym sposobem to pieczenie załagodzić? wczoraj zaaplikowałam sobie clotrimazolum, wydaje mi się, że ten smrodek jakby zmalał, ale piecze jak piekło + dalej to cholerstwo leci :/
emmmwuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 14:16   #2323
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: żółtawo-krwiste upławy o b. kwaśnym zapachu

Może rozpoczyna się okres ? Skoro krew... a jeśli chodzi o pieczenie i swędzenie oraz zapach, to to może być zakażenie pochwy. Lekarz zapisze Ci pewnie jakieś dopochwowe globulki i wszystko wróci do normy
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 21:46   #2324
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: żółtawo-krwiste upławy o b. kwaśnym zapachu

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Może rozpoczyna się okres ? Skoro krew... a jeśli chodzi o pieczenie i swędzenie oraz zapach, to to może być zakażenie pochwy. Lekarz zapisze Ci pewnie jakieś dopochwowe globulki i wszystko wróci do normy
Raczej nie okres a pewnie jakieś zakażenie pochwy. Raczej nie jest to grzybica, bo skoro nie swędzi, a piecze to pewnie jakas bakteria Ci się przypałętała. Dobrze, że idziesz do lekarza, daj znać co to po wizycie. Zreszta pewnie zrobi Ci najpierw wymaz i potem bedziesz czekala na wyniki.
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 22:02   #2325
brunia
Raczkowanie
 
Avatar brunia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Utopia
Wiadomości: 159
plamienia,brak okresu,bóle podbrzusza.

Czesc dziewczyny,
od stycznia mam problemy i nie wiem już co robic,wiec proszę o rady.Zaczeło się od tego,ze w styczniu i w lutym ok 2-3 dni po okresie pojawialo się plamienie,które trwało ok 10-12 dni,na ok tydzień przed miesiaczko się kończyło.Byłam w tym czasie u ginekologa,usg-nic nie wykazało,a pani doktor stwierdziala,ze mam się obserwować przez kolejne 3 miesiące!! W lutym tez miałam okropne zapalenie ucha,leczyłam cały miesiąc antybiotykami,rozwaliły mi cały ukł pokarmowy, po tym w marcu już nie pojawiła się miesiączka,ale pomyślałam,ze to pewnie od tych antybiotyków.W kwietniu dalej cisza,ale ból podbrzusza cały czas obecny.Bywało,ze bolało naprawde mocno,jakbym miała w tym czasie okres.Wizyta u kolejnego gin-usg OK,przepisana luteina na 10 dni.Brak rezultatów.Ból podbrzusza dalej.Czerwiec znów ginekolog,przepisany duphaston.Nie zdazyłam wziac,bo na początku lipca pojawił się okres.W sierpniu miesiączka pojawiła się w 40 dniu cyklu,na dwa dni wcześniej znów byłam u lekarza.USG OK,zrobic prolaktynę i testosteron i tak wyniki na 2 dni przed okresem:
PRL 23,87 norma do 24,1
testosteron 0,31 norma 0,06-0,82
przepisany duphaston na 16-25 dzień cyklu
Dzisiaj jestem 3 dni po okresie i zauważyłam wieczorem lekkie plamienie.Martwią mnie te ciągłe bóle w podbrzuszu,pachwinach oraz dokucza mi od kilku tygodni nagły,ostry ból na wzgórku łonowym.Pani doktor stwierdziła,,ze te bóle to może od nieprawidłowych hormonów. ?
Kolejna sprawa-kilka lat temu na usg wyszły mi pęcherzyki na jajnikach.Od pewnej pani doktor tylko usłyszałam-nie jesc słodyczy! zaczęłam czytac o tych pęcherzykach,o pcos,wiele objawów mam,ale do tego roku nie było problemów z miesiączką.Zastanawia mnie to,ze miałam teraz tyle razy wykonane usg i żaden doktor nie wspomniał nic o tych pęcherzykach,tylko jeden z lekarzy burknął cos pod nosem,ze prawy jajnik "dziwnie wygląda",ale zignorował moje pytanie co to znaczy.Nie wiem co mam myslec,czy te pęcherzyki pojawiły się tak jednorazowo czy jak? teraz mam prawie ze wszystkie objawy pcos,ale testosteron w normie,chociaz przeczyałam,ze chyba się powinno wykonowyac badanie poziomu hormonów w odpowiednich dniach cyklu.
Mam 22 lata,miesiączka od 10 lat.Nie wiem co już robic,prosze o rady.
brunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 08:00   #2326
anet99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: plamienia,brak okresu,bóle podbrzusza.

Cytat:
Napisane przez brunia Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
od stycznia mam problemy i nie wiem już co robic,wiec proszę o rady.Zaczeło się od tego,ze w styczniu i w lutym ok 2-3 dni po okresie pojawialo się plamienie,które trwało ok 10-12 dni,na ok tydzień przed miesiaczko się kończyło.Byłam w tym czasie u ginekologa,usg-nic nie wykazało,a pani doktor stwierdziala,ze mam się obserwować przez kolejne 3 miesiące!! W lutym tez miałam okropne zapalenie ucha,leczyłam cały miesiąc antybiotykami,rozwaliły mi cały ukł pokarmowy, po tym w marcu już nie pojawiła się miesiączka,ale pomyślałam,ze to pewnie od tych antybiotyków.W kwietniu dalej cisza,ale ból podbrzusza cały czas obecny.Bywało,ze bolało naprawde mocno,jakbym miała w tym czasie okres.Wizyta u kolejnego gin-usg OK,przepisana luteina na 10 dni.Brak rezultatów.Ból podbrzusza dalej.Czerwiec znów ginekolog,przepisany duphaston.Nie zdazyłam wziac,bo na początku lipca pojawił się okres.W sierpniu miesiączka pojawiła się w 40 dniu cyklu,na dwa dni wcześniej znów byłam u lekarza.USG OK,zrobic prolaktynę i testosteron i tak wyniki na 2 dni przed okresem:
PRL 23,87 norma do 24,1
testosteron 0,31 norma 0,06-0,82
przepisany duphaston na 16-25 dzień cyklu
Dzisiaj jestem 3 dni po okresie i zauważyłam wieczorem lekkie plamienie.Martwią mnie te ciągłe bóle w podbrzuszu,pachwinach oraz dokucza mi od kilku tygodni nagły,ostry ból na wzgórku łonowym.Pani doktor stwierdziła,,ze te bóle to może od nieprawidłowych hormonów. ?
Kolejna sprawa-kilka lat temu na usg wyszły mi pęcherzyki na jajnikach.Od pewnej pani doktor tylko usłyszałam-nie jesc słodyczy! zaczęłam czytac o tych pęcherzykach,o pcos,wiele objawów mam,ale do tego roku nie było problemów z miesiączką.Zastanawia mnie to,ze miałam teraz tyle razy wykonane usg i żaden doktor nie wspomniał nic o tych pęcherzykach,tylko jeden z lekarzy burknął cos pod nosem,ze prawy jajnik "dziwnie wygląda",ale zignorował moje pytanie co to znaczy.Nie wiem co mam myslec,czy te pęcherzyki pojawiły się tak jednorazowo czy jak? teraz mam prawie ze wszystkie objawy pcos,ale testosteron w normie,chociaz przeczyałam,ze chyba się powinno wykonowyac badanie poziomu hormonów w odpowiednich dniach cyklu.
Mam 22 lata,miesiączka od 10 lat.Nie wiem co już robic, prosze o rady.
Regularna miesiączka jest oznaką dobrego zdrowia kobiety, uspokaja ją oraz utwierdza w tym, że z jej organizmem nie dzieje się nic złego. Problem pojawia się, gdy nagle ma miejsce krwawienie, które nie powinno wystąpić czyli. tzw. plamienie które u ciebie właśnie ma miejsce. Przyczyn może być bardzo dużo np .endometrioza z występowaniem ognisk w błonie śluzowej jamy macicy, w narządach jamy brzusznej, zespół policystycznych jajników , zapalenie jajników, zapalenie jajowodów lub ogólnie problemy hormonalne . Ja powiem z własnego doświadczenia ,że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych też miałam problemy z nieregularnym cyklem, pojawiały się plamienia między miesiączkami i niestety były cykle bezowulacyjne, a także bóle podbrzusza które mogą oznaczać zespół policystycznych jajników. Brałam duphaston i jak na razie dzięki Bogu nie jest źle a nawet bym powiedziała ze mi pomógł Widziałam ,że ty również masz przepisany duphaston on na pewno zadziała pozytywnie na te plamienia także nie martw się głowa do góry. A co do bóli w podbrzuszu może zmień ginekologa , idź do jakiegoś specjalisty prywatnie żebyś się nie męczyła. Może jakiś stan zapalny ci się wdał albo jakaś torbiel oby nie oczywiście ale każdy dłuższy ból musi mieć jakąś przyczynę i trzeba go jak najszybciej zdiagnozować i zniwelować.
anet99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 10:17   #2327
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Śmierdząca krew miesięczna

Szukałam na Wizażu podobnego tematu, ale nie znalazłam, dlatego zakładam nowy.

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ani nie zagłębiałam. Dziś podtarłam się (noszę podpaski) i poczułam dziwną woń. Powąchałam moją krew, i miała ona okropny zapach! Prawie, że zwymiotowałam... Wiem, że niektóre powiedzą, że to jest obrzydliwe, że wącham własną krew, ale jak to się mówi - nic co ludzkie nie jest mi obce. Na podpasce tego nie czuć, ale na papierze/chusteczce, podczas podcierania się - czuć...

Wiem, że pojawi się mnóstwo odpowiedzi, że nigdy nie wąchałyście krwi, ale nie mogę znaleźć w internecie odpowiedzi na to pytanie - czy ta krew powinna śmierdzieć, czy może to są jakieś objawy, np. zapalenia?
Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie - Czy śmierdząca krew podczas okresu to normalne zjawisko, to proszę o odpowiedzi.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 10:52   #2328
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: plamienia,brak okresu,bóle podbrzusza.

Cytat:
Napisane przez brunia Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
od stycznia mam problemy i nie wiem już co robic,wiec proszę o rady.Zaczeło się od tego,ze w styczniu i w lutym ok 2-3 dni po okresie pojawialo się plamienie,które trwało ok 10-12 dni,na ok tydzień przed miesiaczko się kończyło.Byłam w tym czasie u ginekologa,usg-nic nie wykazało,a pani doktor stwierdziala,ze mam się obserwować przez kolejne 3 miesiące!! W lutym tez miałam okropne zapalenie ucha,leczyłam cały miesiąc antybiotykami,rozwaliły mi cały ukł pokarmowy, po tym w marcu już nie pojawiła się miesiączka,ale pomyślałam,ze to pewnie od tych antybiotyków.W kwietniu dalej cisza,ale ból podbrzusza cały czas obecny.Bywało,ze bolało naprawde mocno,jakbym miała w tym czasie okres.Wizyta u kolejnego gin-usg OK,przepisana luteina na 10 dni.Brak rezultatów.Ból podbrzusza dalej.Czerwiec znów ginekolog,przepisany duphaston.Nie zdazyłam wziac,bo na początku lipca pojawił się okres.W sierpniu miesiączka pojawiła się w 40 dniu cyklu,na dwa dni wcześniej znów byłam u lekarza.USG OK,zrobic prolaktynę i testosteron i tak wyniki na 2 dni przed okresem:
PRL 23,87 norma do 24,1
testosteron 0,31 norma 0,06-0,82
przepisany duphaston na 16-25 dzień cyklu
Dzisiaj jestem 3 dni po okresie i zauważyłam wieczorem lekkie plamienie.Martwią mnie te ciągłe bóle w podbrzuszu,pachwinach oraz dokucza mi od kilku tygodni nagły,ostry ból na wzgórku łonowym.Pani doktor stwierdziła,,ze te bóle to może od nieprawidłowych hormonów. ?
Kolejna sprawa-kilka lat temu na usg wyszły mi pęcherzyki na jajnikach.Od pewnej pani doktor tylko usłyszałam-nie jesc słodyczy! zaczęłam czytac o tych pęcherzykach,o pcos,wiele objawów mam,ale do tego roku nie było problemów z miesiączką.Zastanawia mnie to,ze miałam teraz tyle razy wykonane usg i żaden doktor nie wspomniał nic o tych pęcherzykach,tylko jeden z lekarzy burknął cos pod nosem,ze prawy jajnik "dziwnie wygląda",ale zignorował moje pytanie co to znaczy.Nie wiem co mam myslec,czy te pęcherzyki pojawiły się tak jednorazowo czy jak? teraz mam prawie ze wszystkie objawy pcos,ale testosteron w normie,chociaz przeczyałam,ze chyba się powinno wykonowyac badanie poziomu hormonów w odpowiednich dniach cyklu.
Mam 22 lata,miesiączka od 10 lat.Nie wiem co już robic,prosze o rady.
Znajdź dobrego ginekologa. Bardzo możliwe, że masz PCO(s)- policystyczne bądź zespół policystcznych jajników.
Badania hormonalne powinny być wykonywane w odpowiednich dniach cyklu
Samo badnie testosteronu może ale nie musi wskazywać na PCOs. Ja mam to schorzenie a testosteron mam niższy niż Ty. Przy PCOs bada sie również wolny testosteron, androstendion, DHEAs. Także zdiagnozowanie to nie takie hop siup Dlatego szukaj porządnego lekarza.
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 11:46   #2329
emmmwuuu
Raczkowanie
 
Avatar emmmwuuu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 201
Dot.: żółtawo-krwiste upławy o b. kwaśnym zapachu

no krew miesiaczkowa to raczej inaczej wyglada

dalej uzywam clotrimazolu, niby przeciwgrzybiczo dziala, ale widze poprawe, nie piecze juz tak bardzo, smrodek zniknal i sluz zmienil kolor z zoltawego na przezroczysty, z tym, ze odrobina krwi tam jeszcze siedzi
emmmwuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 12:53   #2330
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Śmierdząca krew miesięczna

Nie widzę nic dziwnego w wąchaniu krwi, tym bardziej własnej - po to człowiek ma zmysły aby doświadczać otoczenia i siebie organoleptycznie. Skoro z daleka nie czujesz tego zapachu to najprawdopodobniej nie jest on zbyt intensywny. 'Stara' krew (na podpasce czy na zewnętrznych narządach płciowych) może miec nieprzyjemny zapach, natomiast świeża krew wypływająca z macicy nie powinna mieć prawie żadnego zapachu.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 13:22   #2331
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Śmierdząca krew miesięczna

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Szukałam na Wizażu podobnego tematu, ale nie znalazłam, dlatego zakładam nowy.

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ani nie zagłębiałam. Dziś podtarłam się (noszę podpaski) i poczułam dziwną woń. Powąchałam moją krew, i miała ona okropny zapach! Prawie, że zwymiotowałam... Wiem, że niektóre powiedzą, że to jest obrzydliwe, że wącham własną krew, ale jak to się mówi - nic co ludzkie nie jest mi obce. Na podpasce tego nie czuć, ale na papierze/chusteczce, podczas podcierania się - czuć...

Wiem, że pojawi się mnóstwo odpowiedzi, że nigdy nie wąchałyście krwi, ale nie mogę znaleźć w internecie odpowiedzi na to pytanie - czy ta krew powinna śmierdzieć, czy może to są jakieś objawy, np. zapalenia?
Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie - Czy śmierdząca krew podczas okresu to normalne zjawisko, to proszę o odpowiedzi.

Cytuję dla potomności, ale fankapsychiatrii temat wyczerpała.
Krew + błona śluzowa = tkanki, może więc dawać zapach np. mi kojarzący się ze starym miesem.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 14:33   #2332
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Śmierdząca krew miesięczna

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Nie widzę nic dziwnego w wąchaniu krwi, tym bardziej własnej - po to człowiek ma zmysły aby doświadczać otoczenia i siebie organoleptycznie. Skoro z daleka nie czujesz tego zapachu to najprawdopodobniej nie jest on zbyt intensywny. 'Stara' krew (na podpasce czy na zewnętrznych narządach płciowych) może miec nieprzyjemny zapach, natomiast świeża krew wypływająca z macicy nie powinna mieć prawie żadnego zapachu.
Czyli nie mam się czym martwić? Gdzieś zdążyłam wyczytać, że krew nie śmierdzi, więc się trochę przestraszyłam, bo moja ma nieprzyjemny zapach.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:10   #2333
ann_s2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 128
Dot.: jak wygląda miesiączka pod czas stosunku ?

Cytat:
Napisane przez Lilith_s Pokaż wiadomość
Witam
To, czy miesiączka może 'przeszkadzać' zależy tylko i wyłącznie od partnerów i ich hmm.. tolerancji?
Oczywiście mogą się pojawić plamienia w trakcie stosunku, w moim przypadku np. sprawia on, iż miesiączka staje się bardziej obfita, nawet jeśli są to jej ostatnie dni - wszystko zależy jednak od konkretnego organizmu. Oczywiście musisz wcześniej poinformować partnera o zaistniałej sytuacji.
Jeżeli jesteś dziewicą to niestety jest możliwość, iż 'pierwszy raz' okaże się nieco bardziej bolesny ze względu na większą wrażliwość stref intymnych podczas okresu.
mam to samo, więc polecam poczekać aż okres się skończy do końca. zdecydowanie większy komfort
__________________
164cm
43 kg

"dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
20.08.2011
ann_s2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:30   #2334
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Śmierdząca krew miesięczna

To zależy czy to była świża ciemnoczerwona krew i Ty byłas umyta czy też może nie myłaś sie kilkanascie godzin, a krew była zhemolizowana.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 17:13   #2335
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Śmierdząca krew miesięczna

nigdy nie czułam przykrego zapachu
krew ma metaliczny zapach i tylko taki ewentualnie wyczuwam

nie masz grzybicy? itp?
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 17:34   #2336
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Śmierdząca krew miesięczna

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
nigdy nie czułam przykrego zapachu
krew ma metaliczny zapach i tylko taki ewentualnie wyczuwam

nie masz grzybicy? itp?
Ja również. Poza tym tak jak fankapsychiatrii napisała - mogło mieć znaczenie to, czy podtarłaś się od razu po podmyciu, czy nie podmywałaś się dłuższy czas i to zrobiłaś - w takim wypadku na pewno zapach nie będzie przyjemny. Myślę, że każda z nas tak ma, więc nie ma powodu do niepokoju. Tym bardziej, jeśli używasz podpasek, które dłużej niezmieniane szczególnie pierwszego, drugiego dnia okresu są świetnym siedliskiem dla bakterii.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 23:15   #2337
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Dot.: Śmierdząca krew miesięczna

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

kojarzący się ze starym miesem.

dobitnie powiedziane
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 13:26   #2338
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: jak wygląda miesiączka pod czas stosunku ?

Seks podczas okresu jest niehigieniczny, bez odpowiednich tamponów. Ja się spotkałam z beppy, nie mają sznureczka i są jak gąbka, więc nie ma mowy o obtarciach.
Kiedyś się zdecydowałam na seks podczas okresu, cala pościel we krwi, bo ręcznik na którym leżałam się obsunął
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 13:35   #2339
meg67
Raczkowanie
 
Avatar meg67
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 50
Dot.: Śmierdząca krew miesięczna

Poza tym, wydaje mi sie że pod koniec okresu ten dziwny zapach krwi sie nasila, tak jak by juz te "ostatki" tak dziwnie pachniały, ale tekst ze starym mięsem rzeczywiście trafiony
meg67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 13:38   #2340
meg67
Raczkowanie
 
Avatar meg67
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 50
Dot.: jak wygląda miesiączka pod czas stosunku ?

My z TŻ jak juz "musimy" w okres to tez obowiązkowo recznik podkładamy no i nie szalejemy aż tak bardzo kochajcie sie tak żebyś Ty leżała na plecach i nie powinno Ci dużo krwi wycieknąc. No i rzeczywiście po stosunku okres sie nasila, więcej krwi leci.
meg67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 14:46:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.