Jak można stracić zbędne kilogramy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-21, 07:39   #1
monikoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8

Jak można stracić zbędne kilogramy


Przez kilka miesięcy starałem się znaleźć rozwiązanie problemu otyłości. Próbowałem kilka diet, ale na próżno. Teraz znalazłem odchudzania Lipovon produktów. Czy istnieje jakiekolwiek informacje na ten temat?
monikoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 11:50   #2
Mesis
Raczkowanie
 
Avatar Mesis
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 212
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Przeczytaj wątek "nasze codzienne jadłospisy", najlepiej zdrowo odżywiać sie przez całe życie

Edytowane przez Mesis
Czas edycji: 2013-08-21 o 11:51
Mesis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 15:42   #3
aguniagr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 15
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

zdrowe, odpowiednio zbilansowane odżywianie + regularny ruch. każde tymczasowe rozwiązanie działa tymczasowo i gwarantuje efekt jojo. jeżeli Twoje złe nawyki doprowadziły Cię do nadwagi, powrót do nich po zastosowaniu diety spowoduje powrót do nadwagi.
aguniagr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 07:30   #4
monikoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Głównym problemem dla mnie jest to, że pracuję dużo. Nie mam czasu dla sportu i aktywności. I nie jeść zdrowo
monikoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 15:40   #5
niezapomniana93
Przyczajenie
 
Avatar niezapomniana93
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 17
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Witaj też mam z tym problem. Ale uważam że wszystkie te dziwne produkty są zbyt przesadzone. Jeść często ale mało i mniej kalorycznego a na pewno już jakiś efekt będzie widać. Dzisiaj mój pierwszy dzień diety. Zacznij też. Nic ci nie da takiej gwarancji że będziesz mógł żreć i będziesz chudnął. To wy aga pracy i wytrwałości, a czas? zawsze się znajdzie na diete.
__________________
Najważniejsza jest wiara w siebie!
start: 140 kg
cel :poniżej 100 kg
niezapomniana93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 18:08   #6
bzduraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Dla wszystkich zaczynających dietę mam małą sugestie: Weźcie sobie kartkę papieru, coś do pisania. Napiszcie jaki jest Wasz cel, tylko konkretnie, oraz datę, do kiedy chcecie go spełnić, np. Ważę 80kg zachowując zdrowy tryb życia (racjonalna dieta + zwiększony wysiłek fizyczny) - do 15 września. Czytajcie tą karteczkę codziennie! To tylko pare sekund a podświadomie będziecie dążyć do postawionego celu - czyli np. będziecie woleli zjeść owoc niż batonik.

Powodzenia w diecie!
bzduraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 18:37   #7
laponka
Raczkowanie
 
Avatar laponka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 471
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Czas...jest kwestią ustalonych priorytetów w życiu... Jeśli dieta i wymarzona waga stanie sie dla Ciebie ważna, znajdziesz czas.
Jeśli masz podejście "nie mam czasu na dietę i ruch" to daj sobie spokój.

Wytrwałości.
__________________
Wzorki proszę wysyłać tu : hala_d@wp.pl

2013.07.18 - 85.0
2013.07.21 - 84.1
2013.07.27 - 83.1

I cel: - 75 kg
II cel:- 70 kg
III : - 60 kg
IV : - 56 kg
laponka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 00:07   #8
bomx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Jedz jak najmniej przetworzonych produktów. Staraj się jeść dużo płatków owsianych, owoców, warzyw, ryżu, kasz, produktów sojowych.
bomx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 16:26   #9
jolanteczka123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 737
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez monikoo Pokaż wiadomość
Przez kilka miesięcy starałem się znaleźć rozwiązanie problemu otyłości. Próbowałem kilka diet, ale na próżno. Teraz znalazłem odchudzania Lipovon produktów. Czy istnieje jakiekolwiek informacje na ten temat?
Cześć. Wejdź na wątek Nasza waga oszalała ponad 100kg pokazała. Druga część już tego idzie. Zobacz jak ludzie zmagają się ze zbyt dużą wagą. Ja 9 dzień jestem bez obżarstwa. Staram się zdrowo odżywiać, a nie obżerać. I dobrze mi idzie, chociaż dzisiaj popełniłam grzeszek jeden pod tytułem jedno piweczko. Najwyżej kolacja będzie uboższa. Poczytaj sobie jak tam jemy. Nie żadne tam gotowe pełne chemii produkty tylko zdrowe jedzenie. Pozdrawiam.
jolanteczka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 07:23   #10
karolin_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Nigdy nie słyszałem o Lipovon. Ale myślę, że najlepszym sposobem jest bardziej sport i aktywność fizyczna. sukces
karolin_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 21:47   #11
ezilda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Hmm... Jest takie powiedzenie: "śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, kolację oddaj wrogowi". Jest w tym pewna mądrość: śniadanie można zjeść większe, dające więcej energii, ok. godziny 10-11 rano można sobie nawet pozwolić na "słodkie co nieco." Natomiast lepiej zapomnieć o późnej kolacji. Moja koleżanka z pracy w ten sposób schudła kilkanaście kilogramów. Po prostu zamiast kolacji piła pyszne koktajle proteinowe jako zamienniki posiłków. Czasami też piła taki koktajl w pracy. Pozdrawiam i życzę powodzenia w traceniu zbędnych kilogramów!
ezilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 22:05   #12
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez ezilda Pokaż wiadomość
Hmm... Jest takie powiedzenie: "śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, kolację oddaj wrogowi". Jest w tym pewna mądrość: śniadanie można zjeść większe, dające więcej energii, ok. godziny 10-11 rano można sobie nawet pozwolić na "słodkie co nieco." Natomiast lepiej zapomnieć o późnej kolacji. Moja koleżanka z pracy w ten sposób schudła kilkanaście kilogramów. Po prostu zamiast kolacji piła pyszne koktajle proteinowe jako zamienniki posiłków. Czasami też piła taki koktajl w pracy. Pozdrawiam i życzę powodzenia w traceniu zbędnych kilogramów!
Bzdury.
Tym sposobem to możesz co najwyżej mięśnie popalić, nic wspólnego z chudnięciem to nie ma - tłuszcz zostaje.

Co do tego jedzenia na noc - właśnie jest odwrotnie, przy dobrze zbilansowanej diecie i trybie żywienia tzw. "IF", najlepiej właśnie jeść na noc, szczególnie węglowodany.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 08:49   #13
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Bzdury.
Tym sposobem to możesz co najwyżej mięśnie popalić, nic wspólnego z chudnięciem to nie ma - tłuszcz zostaje.

Co do tego jedzenia na noc - właśnie jest odwrotnie, przy dobrze zbilansowanej diecie i trybie żywienia tzw. "IF", najlepiej właśnie jeść na noc, szczególnie węglowodany.
Dokładnie!
Mi też mama całe życie powtarzała takie prawidła...Ale co w przypadku kiedy prosto po pracy jadę na trening - wracam koło godziny 18-19 do domu niesamowicie głodna i zmęczona. I wtedy mam sobie wypić koktajl proteinowy?
Może ma to przełożenie u ludzi, którzy tylko ograniczają jedzenie a w ogóle się nie ruszają. Ja myślę jednak, że najlepiej jest łączyć dietę z ruchem a wtedy (szczególnie kiedy treningi są intensywnie) bzdury pt "śniadanie królewskie, obiad książęcy, kolacja żebracza" nie mają przełożenia w rzeczywistości.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 11:39   #14
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
bzdury pt "śniadanie królewskie, obiad książęcy, kolacja żebracza" nie mają przełożenia w rzeczywistości.
Nigdy nie miały, nawet nie chodzi tutaj o aktywność fizyczną.
Liczy się tylko dzienny bilans kaloryczny, a o której godzinie coś jesz - ma znaczenie drugorzędne, o ile w ogóle jakiekolwiek ma.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 13:16   #15
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Nigdy nie miały, nawet nie chodzi tutaj o aktywność fizyczną.
Liczy się tylko dzienny bilans kaloryczny, a o której godzinie coś jesz - ma znaczenie drugorzędne, o ile w ogóle jakiekolwiek ma.
Gdyby cały dzień się nie jadło i całość zjadło na kolację na godzinę przed snem to mogłoby mieć negatywne przełożenie jednak
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 13:30   #16
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Gdyby cały dzień się nie jadło i całość zjadło na kolację na godzinę przed snem to mogłoby mieć negatywne przełożenie jednak
Przeciwnie, jest to nawet udowodnione naukowo.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 09:21   #17
stopka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Hey mam problem .
Mam 19 lat i pol miesięczną córkę . Przed ciąża ważyłam 52,5 kg. W ciąży przytyłam ponad 20 kg , po porodzie 15 ubyło chcę jeszcze zrzucić te 5 ale nie wiem jak .. czy może mi ktoś doradzić co mogę zrobić ??? Może ktoś też tak miał ?? Pliss
stopka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 07:34   #18
magdaleni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Myślę Lipovon znany produkt. Ale nie mam informacji na ten temat. Szukaj więcej informacji w internecie!
magdaleni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 08:10   #19
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez stopka13 Pokaż wiadomość
Hey mam problem .
Mam 19 lat i pol miesięczną córkę . Przed ciąża ważyłam 52,5 kg. W ciąży przytyłam ponad 20 kg , po porodzie 15 ubyło chcę jeszcze zrzucić te 5 ale nie wiem jak .. czy może mi ktoś doradzić co mogę zrobić ??? Może ktoś też tak miał ?? Pliss
MŻ + WR - najstarsza dieta świata, dla każdego
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 23:27   #20
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
MŻ + WR - najstarsza dieta świata, dla każdego
To nie zadziała, skoro ma więcej się ruszać - trzeba jeść więcej, albo chociaż tyle samo.

Rozpoczęcie ze zbyt niskiego pułapu = błyskawiczna stagnacja i sporo mięśni popalonych, zamiast tłuszczu.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 06:28   #21
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
To nie zadziała, skoro ma więcej się ruszać - trzeba jeść więcej, albo chociaż tyle samo.

Rozpoczęcie ze zbyt niskiego pułapu = błyskawiczna stagnacja i sporo mięśni popalonych, zamiast tłuszczu.
Bez przesady - co kryje się za MŻ? Mniej kalorii. Skoro chce schudnąć to musi dodać ruchu, ale także obciąć bilans kaloryczny. Jeśli spożywałaby kalorycznie prawidłową ilość to nie miałaby nadwagi. Specjalnie nie napisałam JP (jedz połowę), bo to nie ma przełożenia. MŻ służy każdemu, w każdym wieku, z różną ilością nadwagi. To jest zmiana sposobu odżywiania a nie dieta, która skończy sie po 2 tygodniach czy po miesiącu.
Poza tym przy zwiększonym wysiłku modyfikuje się ilość spożywanych składników odżywczych skłaniając się ku białku. W ten sposób mamy mniej kalorii a jednocześnie mięśnie mają skąd czerpać energię do wysiłku i wzrostu.
Nie ucz sportowca dzieci robić
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 11:18   #22
stopka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Co do tego mniej żreć to naprawdę jem mało 5 posiłków dziennie a ruch też mam bo moja córeczka nie należy do tych które leżą grzecznie .. trzeba cały czas praktycznie się nia zajmować ...
stopka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 11:51   #23
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez stopka13 Pokaż wiadomość
Co do tego mniej żreć to naprawdę jem mało 5 posiłków dziennie a ruch też mam bo moja córeczka nie należy do tych które leżą grzecznie .. trzeba cały czas praktycznie się nia zajmować ...
Pytanie jakich jesz 5 posiłków i jaki masz ruch.
Zajmowanie się dzieckiem raczej nie pomaga w wyrzeźbieniu sylwetki czy ujędrnieniu newralgicznych miejsc ciała.
5 posiłków nawet jeśli małych, ale wysokokalorycznych czy też o wysokim indeksie glikemicznym również ma znaczenie i nie wpływa na zmniejszenie wagi.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 12:51   #24
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
MŻ służy każdemu, w każdym wieku, z różną ilością nadwagi. To jest zmiana sposobu odżywiania a nie dieta, która skończy sie po 2 tygodniach czy po miesiącu.
Nadal mało skuteczne, problemem jest...fizyka - energii nie da się przekazać, da się ją tylko zużyć.
Bez aktywności fizycznej organizm nie sięgnie do tłuszczu ( nawet białko mu wygodniej wziąć ), więc ta waga za dużo nie zleci ( przynajmniej z fałdy - mięśnie to inna sprawa ), ponadto problemem jest metabolizm - jeśli organizm zacznie dostawać mniej niż powinien, po prostu zwolni procesy przemiany materii, generalnie "MŻ" działa tylko na krótką metę, trudno to nawet o jakiejś skuteczności mówić.
Poza tym zależy też o jakich produktach mówimy - jedna czekolada 550 kcal, to nie jest dużo, a już takie 300g kurczaka ma jakieś ~340 kcal.

Cytat:
Poza tym przy zwiększonym wysiłku modyfikuje się ilość spożywanych składników odżywczych skłaniając się ku białku. W ten sposób mamy mniej kalorii a jednocześnie mięśnie mają skąd czerpać energię do wysiłku i wzrostu.
Jakim znowu białku?
Białka dużo człowiek nie potrzebuje - od 2 do 2,5g na kg masy, większa ilość nie ma sensu.
Poza tym białko to budulec, a nie paliwo energetyczne - od tego są węglowodany i tłuszcze.
Chcąc nabierać masy trzeba znacznie zwiększyć spożycie węglowodanów, chcąc ją tracić - zmniejszyć spożycie.
Białko zawsze oscyluje 2-2,5g, jeśli nie jesteśmy na diecie tłuszczowej - także oscyluje on 0,7-1g.

Tylko węglowodany to ruchoma wartość, zależnie od celu - masa lub redukcja.

Cytat:
5 posiłków nawet jeśli małych, ale wysokokalorycznych czy też o wysokim indeksie glikemicznym również ma znaczenie i nie wpływa na zmniejszenie wagi.
Akurat mit indeksu glikemicznego już dawno został obalony - nie ma to żadnego wpływu na sylwetkę.
Tu chodzi tylko o szybkość trawienia - węglowodany złożone i tak trzeba rozłożyć do prostych, aby je przetrawić.

Cytat:
Nie ucz sportowca dzieci robić
Ja akurat jestem kulturystą, a w tym sporcie - zwracamy znacznie większą uwagę na to co jemy, niż inni sportowcy.

Cytat:
Co do tego mniej żreć to naprawdę jem mało 5 posiłków dziennie a ruch też mam bo moja córeczka nie należy do tych które leżą grzecznie .. trzeba cały czas praktycznie się nia zajmować ...
Poczytaj o diecie "IF" - Intermittent Fasting - skuteczniejsze i wygodniejsze wyjście niż stare "5 posiłków", już dawno udowodniono, że to taki sobie tryb żywienia.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:02   #25
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Poczytaj o diecie "IF" - Intermittent Fasting - skuteczniejsze i wygodniejsze wyjście niż stare "5 posiłków", już dawno udowodniono, że to taki sobie tryb żywienia.
Dobrze - stoimy w tym aspekcie po dwóch stronach barykady. Ja jednak jestem jednym z wielu przykładów, ze jednak to "stare" 5 posiłków jest najlepszym wyjściem. Zrzuciłam ponad 12 kg i mój organizm na tym nie ucierpiał w postaci jakichkolwiek niedoborów, ponadto byłam w stanie uprawiać sport w coraz większym wymiarze. Co najważniejsze - nie czułam się jak na diecie. Zmieniłam sposób odżywiania. Nie czułam pręgierza w postaci liczenia kalorii czy odmawiania sobie tego, co lubię.
Co do "udowodnienia" - z tym bywa różnie. Wciąż jest coś udowadniane żeby wdrożyć coś nowego. Przykład - jajka i znajdujący się w nich cholesterol. Nie rozumiem jak 5 posiłków może być "takim sobie" trybem żywienia skoro "uskuteczniają" go tysiące ludzi z dobrym wynikiem (forum to tylko jeden na to "dowód").

Ponadto o IF czytałam i jakoś ten system mnie nie zachwyca. Tym bardziej patrząc z perspektywy sportowca.
Nie wyobrażam sobie dwóch dni postu po np. 500 kcal. Moim zdaniem jest to zabawa z organizmem i metabolizmem. Zostało wielokrotnie potwierdzone, że spożywanie małych a częstych posiłków przyspiesza metabolizm i poprawia przemianę materii. Ponadto jedząc często, wykorzystujemy tzw. efekt termiczny pożywienia. Jest to energia, której potrzebuje organizm do strawienia posiłku (zatem tracimy dodatkowe kalorie).
Dodatkowo jakakolwiek głodówka jest zjawiskiem negatywnym w kontekście psychicznym - większość "odchudzających się" w pozostałe 5 dni będzie sobie odbijać. I nie jest to zabawa z organizmem?

Mnie nie przekonasz.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!


Edytowane przez Indios Bravos
Czas edycji: 2013-09-03 o 13:14
Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:52   #26
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Ale ja mówię o normalnym IF, a nie jakiś postach po 500 kcal - to jakiś wynalazek z kolorowych gazetek czy wizażu, nie ma to nic wspólnego z tym o czym mówię.

Cytat:
Zrzuciłam ponad 12 kg i mój organizm na tym nie ucierpiał w postaci jakichkolwiek niedoborów, ponadto byłam w stanie uprawiać sport w coraz większym wymiarze. Co najważniejsze - nie czułam się jak na diecie. Zmieniłam sposób odżywiania. Nie czułam pręgierza w postaci liczenia kalorii czy odmawiania sobie tego, co lubię.
Co do "udowodnienia" - z tym bywa różnie. Wciąż jest coś udowadniane żeby wdrożyć coś nowego. Przykład - jajka i znajdujący się w nich cholesterol. Nie rozumiem jak 5 posiłków może być "takim sobie" trybem żywienia skoro "uskuteczniają" go tysiące ludzi z dobrym wynikiem (forum to tylko jeden na to "dowód").
Testowałem oba tryby, dlatego mówię to z perspektywy osoby, która korzystała zarówno z 5 posiłków dziennie jak i IF.
Stwierdzam, podobnie jak i masa moich znajomych - zarówno tych realnych jak i forumowych, że IF jest jednak dużo skuteczniejsze.
Zrzucani % tłuszczu z 20 do 10 na IF nie jest takie trudne, nie odbywa się to też spadkiem tkanki mięśniowej - a wręcz przeciwnie, siła i wytrzymałość rośnie przy tej diecie w szybszym tempie.
Komfort żywienia także sporo lepszy ( nie pilnujesz się cały dzień z posiłkami, tylko zjadasz wszystko w 4-5h ), sporo więcej czasu rano, no i koncentracja jest lepsza ( nie zamulasz się węglowodanami, więc lepiej/wydajniej się myśli ).

Cytat:
Nie wyobrażam sobie dwóch dni postu po np. 500 kcal. Moim zdaniem jest to zabawa z organizmem i metabolizmem.
Ale ja nie wiem o czym mówisz - IF polega na tym, że całe swoje dziennie zapotrzebowanie zjadasz w ciągu 4-5h, jesz tyle samo i to samo, ale w innych godzinach.
Jak mówiłem - posty 500 kcal, to jakieś wynalazki z kolorowych gazet.

Cytat:
Zostało wielokrotnie potwierdzone, że spożywanie małych a częstych posiłków przyspiesza metabolizm i poprawia przemianę materii.
Ale to nie zostało nigdy udowodnione - po prostu tak założono.
Późniejsze konkretne badania wykazały, że ilość posiłków w ciągu dnia i odstęp czasowy - nie mają znaczenia.
2-3 duże posiłki co 6-7h, a 5 małych co 3h - bez różnicy, da to ten sam efekt.

Cytat:
Ponadto jedząc często, wykorzystujemy tzw. efekt termiczny pożywienia. Jest to energia, której potrzebuje organizm do strawienia posiłku (zatem tracimy dodatkowe kalorie).
Efekt termiczny jest akurat taki sam, żywność trawi się w makroskładnikach na godzinę, a nie na ilość posiłków.

Cytat:
Dodatkowo jakakolwiek głodówka jest zjawiskiem negatywnym w kontekście psychicznym - większość "odchudzających się" w pozostałe 5 dni będzie sobie odbijać. I nie jest to zabawa z organizmem?
To zależy co kryje się pod pojęciem głodówka.
16-20h przez jedzenia właśnie paradoksalnie daje odwrotny efekt - organizm przyśpiesza metabolizm.
Jest to nawet logiczne - organizm dedukuje, że teraz zaczniemy szukać pożywienia, więc potrzebujemy energii.
IF właśnie wykorzystuje ten skok metabolizmu i wtedy właśnie pokrywamy całe zapotrzebowanie organizmu.
Generalnie powoduje to realne, stałe podwyższenie metabolizmu - w przeciwieństwie do 5 posiłków, które takiego efektu nie ma - po prostu organizm wie, że za pewien czas dostanie kolejny posiłek, więc nie ma sensu pozyskać więcej energii - więc po prostu magazynuje tłuszcz.


Cytat:
Mnie nie przekonasz.
Też byłem sceptykiem i to przez spory szmat czasu.
Koledzy na siłowni polecali, profesjonalne fora czy czasopisma kulturystyczne i dietetyczne, wręcz rozpływały się nad zaletami tego stylu żywienia, ja jednak nie wierzyłem w to i dalej kontynuowałem stary tryb - 5 posiłków dziennie.

W końcu jednak po namowach stwierdziłem - "a niech im będzie - spróbuje" i...to była najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć.

Po prostu czuć różnice przy tym trybie żywienia - lepsza koncentracja, więcej energii ( zauważyłem niezły skok wytrzymałości ogólnej - nie tylko pod kątem treningów, ale codzienności ), więcej czasu na wszystko - nie tracę dnia na jedzenie ( co także sprzyja niepodjadaniu ), lepsze samopoczucie jest także zauważalne.

Jednak chyba największym plusem IF - jest umożliwienie spożywania węglowodanów na noc.
Generalnie trawienie węglowodanów na noc jest lepsze jakościowo, niż w ciągu dnia - może jednak wpływać na wzrost tkanki tłuszczowej ( ponieważ sporo się ich spożywa w ciągu dnia ), przy normalny trybie żywienia - przy IF ten efekt jest właśnie odwrotny, węgle na noc - czyli dużo energii na wszystko...a brzuch spada.

Na masę mięśniową też się nadaje - nic tak nie cieszy, jak wieczór po treningu, a potem tony jedzenia w 2 posiłkach, zamiast męczeniu 6 małych i pilnowania każdego bo "nie urosnę".


Także generalnie - zalecam poczytać i spróbować, zamiast ulegać już nieaktualnym tezom.
Sama powiedziałaś - kiedy uważano jajka za szkodliwe a okazało się, że...to jest idealne źródło białka i tłuszczy.
Kiedyś uważano też, że Indeks Glikemiczny czyli jakoś węglowodanów to ważna sprawa - okazało się, że też guzik - czy dostarczymy 50g cukrów z batonika czy z ryżu, nie wpłynie to na sylwetkę, chociaż na samopoczucie już owszem - bo nadal batonik jest pozbawiony mikroskładników, które mamy w ryżu, ale przy rozsądnym doborze - nie ma przeciwwskazań, ja np. zamiast więcej płatków owsianych zjem sobie serek waniliowy i jest dobrze, co oczywiście nie oznacza, że nie jem płatków.
Tak samo kiedyś uważano, że 5 posiłków i nic innego - nic bardziej mylnego.

Tylko cały czas mówię tutaj o konkretnym IF, czy inaczej LG "LeanGains" - sam tryb żywienia ( powiedzmy "dieta" ) jest autorstwa słynnego Laynea Nortona - jeden z najbardziej znanych kulturystów i dietetyków, wpisz sobie w google i zobacz jak on wygląda - od lat właśnie stosuje IF i twierdzi, że nigdy już nie wróci do 5 posiłków - mało skuteczne i niewygodne.
Ja również nie zamierzam wracać, zbyt wygodny ten IF.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-09-03 o 13:57
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 08:29   #27
paterinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Lipovon dla mnie jest bardzo dobra. Używam Lipovon miesięcy temu. Przez cztery tygodnie straciłem 5 kg. Powodzenia dla wszystkich!
paterinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 07:05   #28
monikoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Powiedz mi, co jest głównym działaniem Lipovon. Chcę wiedzieć więcej o tym.
monikoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 18:46   #29
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez monikoo Pokaż wiadomość
Powiedz mi, co jest głównym działaniem Lipovon. Chcę wiedzieć więcej o tym.
Nic.
Te wszystkie środki to ściema -praw fizyki nie oszukasz.

Jedyne środki, które działają to spalacze tłuszczu, ale one są na wykończenie, a nie na start.
Zresztą działają tylko jeśli trzymasz dietę i treningi.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 07:06   #30
paterinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: Jak można stracić zbędne kilogramy

Cytat:
Napisane przez monikoo Pokaż wiadomość
Powiedz mi, co jest głównym działaniem Lipovon. Chcę wiedzieć więcej o tym.
Witam od mnie. Lipovon działa jak tłumi głód i metabolizm wzrasta. To jest główny efekt.
paterinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-01 11:55:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.